Jump to content

Balagāns par autobraucēju kultūru


martinno
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , aoma teica:

Bet ja nu man būtu vajadzējis piebremzēt?!

Būtu divi zaķi ar vienu šāvienu - viens priekšā (kāda stirna), otrs aizmugurē (nu … tas coopers).

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , binary teica:

Kad es, būdams priekšējais, "tik strauji" bremzēju, man nav nekāda prieka pēc tam tērēt laiku auto pakaļas labošanai.

Ok, visiem jāsāk ieverot distanci! Šis vislabāk izpaužās 1. sniegā!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Būtu divi zaķi ar vienu šāvienu

Stirna būtu čau, un cooper džuse tāpat nebūtu devusi uzšaut, pilnīgs abloms :D

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, M@R$$ teica:

Nu pa lielam, tauta joprojām rauj caur sarkano. Un tas nav pareizi. 

Es pēdējā laikā lieku pa mēmiem pie mazākām aizdomām.

Tā starp citu, nesen par šito auto instruktors lika manīt, ka tā tiesības var arī nedabūt (kārtoju BE kategoriju).

Pirms 2 minūtēm , aoma teica:

Stirna būtu čau,

Atkal jau - kā paveicas :D  

Reiz dabūju ar stirnu pa pakaļu (nu … gandrīz). Izkāpu ārā, neatradu. Laikam tumšs bija, necik tālu nevarēja redzēt. Vienīgais, kas bija palicis - neliels spalvu kušķis pakaļējā arkā. Pēc dažām dienām pagalmā redzēju vienu klibu stirnu, varētu būt bijusi tā pati.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 14 minūtēm , aoma teica:

Ceļš tīrs, sēž astē.

intensīva logu šķidruma lietošana komplektā ar piebremzēšanu, var labot situāciju

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Es jaunībā ar septīto žiguli vienu paķēru - sasists spārns un lukturis, aiznesās pa lauku, ka maz neliekās, var jau būt, ka vēlāk nosprāga :D

 

Link to comment
Share on other sites

Athlons
Pirms 9 minūtēm , binary teica:

varētu būt bijusi tā pati.

nu ja, viņa jau savu uzdevumu vēl nav izpildījusi... uzmanies!...

Link to comment
Share on other sites

Šeit jau runa par balagānu uz Latvijas autoceļiem, pārsvarā vairāk nācies braukt pa Skandināviju, pāris reizes uz Vāciju - nesalīdzināmas lietas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Athlons teica:

nu ja, viņa jau savu uzdevumu vēl nav izpildījusi... uzmanies!...

@Athlons, tak viņu ir simtiem - ja ne tā, tad kāda cita centīsies izpildīt uzdevumu :D Piedevām vēl ar lapsām, jenotsuņiem u.c. zvēriem uz vienu roku. Citu gadu vairāk, citu mazāk - nu tā, ka vienu gadu var mēnesi-divus-trīs braukāt un nevienu zvēru nesastapt, citu gadu brīžam teju katru nedēļu pa vienam-diviem zvēriem sveicinās.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 15 minūtēm , Daiļais teica:

intensīva logu šķidruma lietošana komplektā ar piebremzēšanu, var labot situāciju

Nu ja traucē astē sēdētājs, tad samazini ātrumu.

Link to comment
Share on other sites

Tu kaut kādā zoodārzā dzīvo?  Tak sen ir zināmas vietas, kur zvēri parasti mēdz uzrasties, nu, ja pilsētnieks izbrauc uz laukiem, tur ne tādas vien šaizes saradīsies...

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

tak viņu ir simtiem

 

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu ja traucē astē sēdētājs, tad samazini ātrumu

Ne vienmēr tas palīdz.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , aoma teica:

Tu kaut kādā zoodārzā dzīvo? 

Nē, "laukos" ~30km no Rīgas.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , aoma teica:

Ne vienmēr tas palīdz.

Cik tad ilgi sēdēs? Ja kaut pa 20 - 30 km/h piebremzē.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 3 stundām , binary teica:

jebšu tajos laikos pēc mirgojošā zaļā bija uzreiz sarkanā, nevis dzeltenā?

Šķiet, ka tā arī bija

Link to comment
Share on other sites

Man gan šķiet, ka pēc mirgojošās zaļās tomēr bija dzeltenā, nevis sarkanā.

https://www.youtube.com/watch?v=jtyf9nWlV3w

"Turpmāk pilsētas luksoforos pirms pārslēgšanās uz dzelteno gaismu zaļā gaisma vairs nemirgos, bet vienkārši pārslēgsies."

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , aoma teica:

Es jaunībā ar septīto žiguli

Budzis... :D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Daiļais teica:

Šito momentu nesapratu! Kas tagad būs savādāk?

Ne visiem to ir lemts saprast ;)

Arī man. Tā IR tā pati vieta!

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
pirms 9 stundām , binary teica:

Starp citu, kādam ir informācija, ar ko šis beidzās?

Ceļu satiksmes likumā nekas nav mainījies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja rosina ieviest sodu veselu 10 eiro apjomā, tad jau paši rosinātāji neuztver āruma pārsniegšanu par kautko sodāmu un pārkāpumu kā tādu. Rosina ieviest tīri ķeksīša pēc, lai vebūtu nienīgie, kas nesoda par to.

Varēja vēl 2 eiro sodu ierosināt :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , _dunduks_ teica:

Ceļu satiksmes likumā nekas nav mainījies.

Jautājums paliek spēkā - mazliet patrokšņoja medijos un ar to viss beidzās vai tomēr kaut kādas diskusijas un plānošana vēl notiek? Nesekoju līdzi, nav arī nekādu sakaru tajās aprindās, kur par to varētu spriest.

 

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Varēja vēl 2 eiro sodu ierosināt :D

Var redzēt, ka esi no citas pasaules (t.i., ne no Latvijas).

 

Tajos rakstos pērn kā iemesls soda naudai bija minēts tas, ka radari "nevar izrakstīt brīdinājumus".

 

Ņemot vērā, ka gadu desmitiem autobraucēji te ir radināti pie domas, ka "+10 jau drīkst", IMHO būtu tikai normāli sākumā sakārtot tehnisko pusi un rast iespēju tomēr fotoradariem "izrakstīt brīdinājumus" no pirmajiem pārsniegtajiem km (vai kāds nu tas sods šobrīd likumos ir atrunāts). Ja ar to nepietiktu, lai disciplinētu "nesteidzīgos", tad jau varētu runāt par soda naudām.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Var redzēt, ka esi no citas pasaules (t.i., ne no Latvijas).

 

Kāda jēga no soda, ja no viņa nebaidās? Ja 10 eiro, tad samaksā un viss (divi aliņi un šokolāde vakarā mazāk), bet ja paceļ līdz kādi 50 - 100, tad jau jāsāk baidīties un uzpasēt spidometru.

Var jau būt arī 10 eiro, bet tad lai var samaksāt tikai kasē klātienē skaidrā naudā, kura darbojas otrdienās un piektdienās no 10:00 - 11:00, nekādi internetmaksājumi vai pasti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Letiņiem nav nekādu problēmu Igaunijā, Zviedrijā, Somijā un Norvēģijā ievērot atļauto braukšanas ātrumu.
Soda apmērs un diezgan augstā iespēja pie tāda tikt dara savu.


Radars nesūta brīdinājumu, jo tur ir nianses - ja es ar sievas auto dabūju € sodu, vai nu viņa to samaksā un es pārskaitu viņai, vai samaksāju uzreiz es un viss beidzies.
Bet, ja sievai atnāk brīdinājums, kas kaut kur krājas un karājas (un kur, ekipāža, sievu par citu pārkāpumu apturot var lemt par bargāka soda piemērošanu, pamatojoties uz brīdinājumiem), viņa to (pamatoti) pārstrīdēs, paskaidrojot, ka auto esmu vadījis es. Tad jāprasa arī man paskaidrojumi, kur arī var visādi izvērsties. Tas ļooooooti iegruzīs valsts pārvaldes aparātu, kam nav kapacitātes. Tāpēc ir tā, kā ir.

 

Bet vēl es atbalstu, lai pārkāpuma smagums diferencētos pret atļauto braukšanas ātrumu. Ar +30 dzīvojamajā zonā pārvietojas pavisam citas debilitātes kategorijas vadītāji, kā pie atļautā 90 uz četrjoslu šosejas. Sodam būtu jābūt DRAMATISKI citam. Es pat teiktu, ka dzīvojamajā zonā, par tādu pārkāpumu, principā, ja atkārtots 2 gadu laikā, jāņem nost tiesības. Uz šosejas 80 eur un miers.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , AndrisBB teica:

Kāda jēga no soda, ja no viņa nebaidās?

Reizēm pietiek ar izglītošanu un disciplinēšanu. Lai būtu kaut kāda nebūt kārtība, nav obligāti jāiedveš visos bailes.

Šobrīd sabiedrība ir izglītota(!!!) tā, ka "+10 jau var".

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , binary teica:

Reizēm pietiek ar izglītošanu un disciplinēšanu.

Kur tad tādu naivumu var atrast? It īpaši attiecībā uz tipiskajiem ātrumpārkāpējiem.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

It īpaši attiecībā uz tipiskajiem ātrumpārkāpējiem.

Tipiskie ātrumpārkāpēji brauc nevis ar "+10 jau var" (tas, pret ko vēlējās cīnīties, ieviešot tos sodus), bet ar +15, +20, +30.

 

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Kur tad tādu naivumu var atrast?

Man, piemēram, pietika ar to, ka sāk vispār runāt (t.i., rakstīt medijos) par to, ka pie mums beidzot vēlas kaut ko darīt tajā virzienā. Neticu, ka es tāds esmu vienīgais.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 4 stundām , binary teica:

Reizēm pietiek ar izglītošanu un disciplinēšanu.

Esmu dzirdējis labas atsauksmes par 8 soda punktu kursiem, kur tādā AA stilā liek analizēt sevi.
Reizēm tiešām pietiek pateikt - b*a, nu esu tak es mu*aks.

Bet nu, man nav nekas pret sodiem. Lai ir vienalga cik - nepārkāp un neuztraucies.

pirms 4 stundām , binary teica:

Tipiskie ātrumpārkāpēji brauc nevis ar "+10 jau var" (tas, pret ko vēlējās cīnīties, ieviešot tos sodus), bet ar +15, +20, +30.

Un pie radara ar -15.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

Un pie radara ar -15.

Nu ja, un viņus tie ierosinātie sodi nekādā veidā neietekmē.

Tos var mēģināt pāraudzināt, pēc iespējas vairākās vietās realizējot to, kas, šķiet, šobrīd sācis darboties uz A5.

Link to comment
Share on other sites

Pie rada reiz piemirsis pavilku uz gandrīz +17 (pēc spidometra) un man tomēr selfiju neatsūtīja. -5km/h spidometra uzrēķins, kaut kādi 3km/h vai % radara kļūda un rezultātā zem 100. Sava spidometra uzrēķinu reiz pēc superduper precīzās Vazes konstatēju. Citādi, ja ir tāda iespēja konkrētajā satiksmes situācijā, radaram garām eju ar +10km/h.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 4 minūtēm , binary teica:

viņus tie ierosinātie sodi nekādā veidā neietekmē

Netrafarētie :)

Link to comment
Share on other sites

@versatile, vēlreiz - tipiskos ātrumpārkāpējus (tos, kuri vēlas braukt ātri, nevis ar šobrīd faktiski atļauto +10) tie sodi no pirmajiem km/h neietekmē.

 

Nu sabremzēsies tāds skrējējs no +20, +30 uz -15 pie radara, ko tur netrafarētais izdarīs? Tak netrafarētais viņu drīzāk paņems starp radariem, nevis pie radara.

 

Tie, kas brauc ar atļauto, varētu arī no +10 pāriet uz +0, ja +0 būs faktiskais atļautais (arī bez soda naudām). Neba nu visiem gribas pļāpāt ar ceļu policiju un saņemt oficiālus brīdinājumus.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 13 minūtēm , binary teica:

Tak netrafarētais viņu drīzāk paņems starp radariem, nevis pie radara.

tak pie *irsas, kur paņems - bet paņems.

 

Pirms 14 minūtēm , binary teica:

Neba nu visiem gribas pļāpāt ar ceļu policiju un saņemt oficiālus brīdinājumus.

Ar +10 braucot un arī apsteidzot policiju, nekad nekādu sankciju nav bijis.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 18 minūtēm , binary teica:

Nu sabremzēsies tāds skrējējs no +20, +30 uz -15 pie radara

Nu tapēc vidējā ātruma kameras darbojas labāk, piefiksē laiku kad biji punktā A, piefiksē laiku kad biji punktā B. Attiecīgi izrēķina ātrumu.

Nevajag nekādus 'sertificētos' radarus utt, pulksteni kas var saskaitīt sekundes vai minūtes +- precīzi, nav nekāda īpaši lielā problēma pārbaudīt vai nosertificēt :D.

 

 

Lieliski darbojas starp luksaforiem, pie reizes arī sarkanās gaismas pārkāpējus piefiksē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 23 minūtēm , versatile teica:

tak pie *irsas, kur paņems - bet paņems.

Netraferātie met nost ja ir 114+km/h tur kur 90km/h atļauts...

Ja brauc zem tā, tad it kā netrafarētie netur...

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Racer teica:

Budzis...

Pie tam eksportnieks, pazīstams jūrnieks atveda no Somijas :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV) pieļauj nepieciešamību paredzēt naudas sodu par nelielu ātruma pārsniegšanu.

Citēt

Uz trešo lasījumu tika iesniegts priekšlikums paredzēt naudas sodu transportlīdzekļu vadītājiem, kuri ir pārsnieguši atļauto ātrumu, sākot no pirmā kilometra, bet to noraidīja.

Kā norāda deputāts, problēma nav ar priekšlikuma saturu - tas neparedzēja pārejas noteikumus un sabiedrības informēšanu.

Tātad ne tikai medijos jau gadu baumo, bet kaut kas tiek arī darīts tajā virzienā.

 

Mazliet mulsina šis:

Citēt

Deputāta ieskatā, viens no veidiem, kā to varētu panākt, ir paredzēt, ka pēc jaunā regulējuma spēkā stāšanās kādu laiku, piemēram, pusgadu, fiksējot ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā, naudas sodu nepiemēros, bet informēs transportlīdzekļa vadītāju par likuma pārkāpšanu.

Kas tur ir tāds, ko būtu jāparedz? It kā tak priekš tā nekādus noteikumus nevajag, likumā tas ir bijis paredzēts jau kopš laikiem, kad atcēla naudas sodu pārkāpumam līdz 10 km/h (agrāk pēc likuma līdz 20 km/h bija "brīdinājums vai naudas sods"; kā tas tika/netika izpildīts praksē - tas jau ir cits jautājums):

Citēt

(1) Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, piemēro brīdinājumu transportlīdzekļa vadītājam.

(2) Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā ar automobiļiem, kas velk piekabi, kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 7,5 tonnas, autobusiem un traktoriem piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divu naudas soda vienību apmērā.

 

 

Interesanti, ka "piekabnieki" jau tagad var uzrauties uz soda naudu no pirmajiem kilometriem. Vēl jo interesantāk tāpēc, ka "piekabniekiem" atļautais braukšanas ātrums ir mazāks (ārpus pilsētas 80 km/h, ja zīmes neļauj braukt ātrāk), bet reti kurš to ievēro.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Vismaz apdzīvotās vietās sen ir laiks atcelt to brīdinājumu kā soda veidu. Deģi nepārtraukti pārkāpj un pie tam apdzīvotās vietās pārkāpj vairāk nekā uz šosejām. Lai gan riski uz šosejas mazāki.

Link to comment
Share on other sites

Balta cepure
49 minutes ago, e = d said:

Vismaz apdzīvotās vietās sen ir laiks atcelt to brīdinājumu kā soda veidu. Deģi nepārtraukti pārkāpj un pie tam apdzīvotās vietās pārkāpj vairāk nekā uz šosejām. Lai gan riski uz šosejas mazāki.

Pilnīgi piekrītu pa apdzīvotām vietām, ka sodi būtu jau no pirmā km pa lielam jāliek, atkal uz šosejām, ņemot vērā to ka autoparks kaut vai ir vecs, viņš nav tāds kā 90 gadu beigās un 2000 gadu sākumā, varbūt ir laiks lemt par 100-110km/h atļauto ātrumu uz šosejām

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...