Jump to content

Kādu nodokļu politiku gribētu boot.lv biedri?


Ronalds
 Share

Kādu nodokļu politiku gribētu boot.lv biedri.  

31 members have voted

  1. 1. Kādu nodokļu politiku Latvijā gribētu boot.lv biedri

    • Tādu, kā ir tagad (apmēram 60% no nopelnītā jāatdod valstij)
      10
    • Tādu, kā iekš USA (bet medicīna, izglītība oficiāli par maksu, pensija jākrāj pašam)
      21


Recommended Posts

Beidzat liet šito čugunu.. Nolādēts normals uzņēmējs sākumā ieguldīs savā uzņēmumā normālu naudu, lai tiktu uz kājām, samaksās normālu naudu darbiniekiem,  nevis nodibinās SIA, lai nopirktu sev Cayennu..

Bet LV patiesība ir savādāka, jo no pārvaldes puses nav nekādas paņemšanas priekšā šitos gudriniekus..

VID tik māk uzcelt zelta būdas sev, bet nesaprast īsto patiesību par līdzekļu apriti..

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    14

  • Ronalds

    30

  • Domugrauds

    15

  • e = d

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Var redzēt, ka arī par apsējamo lauku apdrošināšanu tu neko nezini... Ar šo arī beidzam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Nevertell, es nezinu vai var izdzīvot, bet tā tas notiek masveidā, jo redz nāk pabalsts, apmaksā apkuri, dod talōnus, dod kaut kādu paiku - viņiem pietiek, jo vēl var pizģīt metālu, kaukt pie lielveikaliem kapeiku un haltūrēt.

 

Nesaprotu, kāpēc domugrauds uzēdies uz zemniekiem, vidēja lieluma firmas arī aktīvi pielīdzina peļņu uz gada beigām. Vai arī vienkārši skauž.

Nu labi as ar neatbalstu to kaukšanu pēc pabalstiem, jo redz izsala ziemāji. Tam ir domāta apdrošināšana. Mums šogad uz viena lauciņa ~3ha sanāca nepilns bunkurs, bet skatoties uz labo pusi varēja močīt 3-jā un nopļut to lauku ļoti ātri.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

bet tā tas notiek masveidā, jo redz nāk pabalsts, apmaksā apkuri, dod talōnus, dod kaut kādu paiku
 

Masveidā ? Ir kautkādi dati, kas varētu pamatot šo izteikumu ? 

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Es jau dažus postus iepriekš rakstīju par skaudību. To tik vien daru, kā visus apskaužu. Zemnieki ir viens no piemērmiem, kur VID būtu pastiprināti jākontrolē. Pēc būtības tam kantorim ir visi jākontrolē pastiprināti, nevis tikai mazos, kuriem bail pretoties un spirināties.

Link to comment
Share on other sites

Zemnieks vietējais letiņš. Zeme nu hvz man ir teikts, bet vairs neatceros tos ciparus. + vēl ar biogāzi darbojas, kur atkal maksājam mēs visi

Nu bet es taču tev saku - ej partijā, tieci valdēs. Tas laikam tev neder.

Nu labi. Tad ej politikā, izbīdi savu likumu, kur visiem jāmaksā tavam biznesam.

Dabīgi, ka daudz labāk ir īdēt par, piemēram, progresīvo nodokli vai citām "netaisnībām", lai tik cits maksā un pašam mazāk kas jādara. Būtu tak gājis politikā un jau pieņēmis to likumu vienreizparvisāmreizēm :lol:

Labots - marrtins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Kādus Tev datus, atver acis un izrej ārā, paskaties. Ja nav Tavā rajōnā, tad aizvelc uz kādu bēdīgāku nostūri un uztaisi aptauju. Aptaujas, kas mums tiek veiktas ir ļoōoti aptuvenas, aptaujā 100 purnus un vualā rezultāts ir gatavs.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds
lai tik cits maksā un pašam mazāk kas jādara.

Interesanti, kā man mazāk darīšana ļaus nopelnīt vairāk? Un kāpēc citās valstīs var būt progresīvais, a mūsu tikai nepiepildāmas fantāzijas par šāda nodokļa modeli?

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Kādus Tev datus, atver acis un izrej ārā, paskaties. Ja nav Tavā rajōnā, tad aizvelc uz kādu bēdīgāku nostūri un uztaisi aptauju. Aptaujas, kas mums tiek veiktas ir ļoōoti aptuvenas, aptaujā 100 purnus un vualā rezultāts ir gatavs.
Nu ko nu tirs, ar vien vārd sakot. Nu nav tie pabalstu saņemēji nekāda putan piena mīļotāji, reti kurš ir laimīgs saņemt to pabalstu. Kas tev liedz to pabalstu saņemt un dzīvot cepuri kuldams ?

Pasaki man, tu miskastes kaķus baro ?

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, kā man mazāk darīšana ļaus nopelnīt vairāk? Un kāpēc citās valstīs var būt progresīvais, a mūsu tikai nepiepildāmas fantāzijas par šāda nodokļa modeli?

Vairāk nopelnīt tev ļaus enerģiskāka strādāšana, kāds tam sakars ar progresīvo nodokli?

Bet atsaukšanās "a citās valstīs ir tā" un liekot to kā vienīgo argumentu, nav īsti prātīgi. Diemžēl ļoti daudzi šādi "argumentē", tajā pašā laikā bilstot, ka mums ir cita situācija, kad šāds pats arguments tiek vērst pret viņiem pašiem netīkamās reizēs.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Es esmu gatavs maksāt progresīvo, bet ar piebildi, ka tā nauda tiek iztērēta lietderīgi, lai ceļš pa kuru es braucu nesastāv no ielāpiem, lai ir sakārtota medicīna, izglītības sistēma, lai nav jāglābj visādi uzņēmumi, kas ļaunprātīgi tiek nobeigti. Ne visur enerģiski strādājot tu varēsi nopelnīt vairāk.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Zemnieki ir viens no piemērmiem, kur VID būtu pastiprināti jākontrolē.

vai tu zini, ka tikai kādi 10% Latvijā ir lieli zemnieki (ap no 100 ha - 2000 ha), pārējie visi ir mazie (zem 50 ha aramzemes),  

interesanti, ko tie VID pie tiem mazajiem darīs? skatīsies, kā burkānus ravē?


papēti šos datus: http://www.csb.gov.lv/notikumi/par-2010gada-lauksaimniecibas-skaitisanas-rezultatiem-32184.html

Link to comment
Share on other sites

ka tā nauda tiek iztērēta lietderīgi

Nu ar šo jau vispār vajadzētu sākt pirms ķerties jebkādiem citiem jauninājumiem vai izmaiņām. Diemžēl, neticas, ka tajā jomā kaut kas mainīsies uz labo pusi, tādēļ jebkādus nodokļu paaugstinājumus es personīgi uztveru kā nelietderīgus. T.i., palielinot ievaddatus (naudu) 2x, izvaddatos (tā saucamie valsts pakalpojumi) saņemam pieaugumu 0.1x. Koeficienti ir izsīti no gaisa, bet ilustrē sajūtu.

 

Ja nevarum mainīt sistēmu, tad nākas pielāgoties/pieshēmoties esošai :)

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Pie naudas lietderīgas izmantošanas tāpat darbojas Pareto princips. Un ir kaut kāda robeža, pie kuras resursu tērēšana santīmu dzenāšanai neatmaksājas.

Tas pats ar kontroli - visus kontrolēt neatmaksājas.

Tāpēc vienmēr būs gadījumi, kad nauda tiek izmantota mazāk lietderīgi, nekā tas varētu būt.

Tādu nav tikai autoritāros režīmos, jo "partija vai vadonis nekad nekļūdās".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

 

 

Pasaki man, tu miskastes kaķus baro ?

Nē, bet man ir viens pieklīdis jau kādu gadu un cik suns ar viņu padalās, tik viņš ēd.

Par tiem pabalstu ņēmējiem Tu kut kā nespēj iebraukt. Es pat biju uzrakstījis piemēru un tādu smerdeļu ir daudz. Piemēram tāda maza būvniecības firmele, kas sākas ar arč...., viņiem ir brigādes, kas par braukā uz ārzemēm (pārsvarā uz Krieviju) un šancē tur un protams viņi līgumu kā tādu pat redzējuši nav. Plus tam visam viņi vēl grābj tos pabalstus, cik spēj. Tas pats urāls, ko es minēju - būdams bezdarbnieks un saņemot pabalstus netīšām nopirka mašīnu pa 4k. Tas ir ok?

Link to comment
Share on other sites

Nu tad izdrāz to, kurš sākas ar arč, ja vari,  nevis neproduktīvi mēģini drāzt BOOT forumiešus. Mēs te neesam ne Saeima ne ministru kabinets. Pat Latvijas vidējo statistisko mēs te neatspoguļojam.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

To pēdējo Tev vajadzēja atdalīt ar dubultstrīpām. Jo pie viņiem arī cenas zemākas... uz tehniku.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Zaudēšu darbu/saslimšu etc.. man nebūs jāuztraucās, piedzims bērns arī nebūs jāuztraucās utt..

Forši tev. Kad salauzu pirkstu, parēķināju - sapratu, ka neesmu tik bagāts, lai varētu atļauties ņemt slimības lapu. Nācās mācīties vadīt auto ar lauztu pirkstu - gāja visai jautri. Pie drukāšanas piešauties bija vieglāk - 1-2 dienu jautājums. Kad ar kāju šaize gadījās (nervu mugurā samocīju - piespiest pedāli varēju, normāli atlaist ne, staigāšana arī visai jautra), tad nemaz nerēķināju un ārstam par slimības lapu neko nevaicāju - tāpat bija skaidrs, ka pārāk dārgi tā slimības lapa izmaksātu.

 

Kāpēc tā? Tāpēc, ka pirms dažiem gadiem ieviesa pabalstu griestus. Nepietiek ar to, ka šaizes gadījumā izdevumi būtiski pieaug (zāles u.c. labumi) - tak šo griestu dēļ arī ienākumi būtiski sarūk, ja vien nepelna minimālo.

 

Jā, starp citu - medicīniskos izdevumus desmitos/simtos eiro par izmeklējumu nereti maksā nevis valsts, bet apdrošinātājs - tāda brīvprātīga maksas ekstra, ar kuru valstij vai nodokļiem nav nekāda sakara…

 

 

 

p.s. ļoti lieliski zinu cik/ko un kam maksāju...

Atkārtošos - forši tev. Man gan nav ne jausmas, cik es samaksāju nodokļos. Tas gan ir attiecināms nevis uz ienākuma/sociālo nodokli (lai gan tiem arī īsti nesekoju), bet uz PVN, akcīzi, nodevām tādām un nodevām šitādām utt.

 

 

 

Socnodokļa (tur gan tie nodokļi savādāk saucas) griesti eksistē arī ASV. Tādā veidā tiek nodrošināts, ka cilvēks nesaņem milzīgus pabalstus.

Pie mums to nodrošina citādāk - griestus uzliek nevis nodoklim, bet pabalstam. Soc. nodokļa griestus nosaka nevis pabalstu ierobežošanai, bet atsevišķu personu ienākumu palielināšanai.

Link to comment
Share on other sites

Tātad!

 

Neskatoties uz dažu biedru skeptisko attieksmi, domāju ka diezgan interesanta un sakarīga diskusija izvērsās. Lai nu kā bet mums valsts nodokļu politika nav vienaldzīga, kas priecē! 

Rezultāti vismaz man ir skaidri, Mežaveci tev nebija taisnība ;) Paldies visiem kas piedalījās aptaujā, paldies arī tiem kas nepiedalījās, bet tikai kritizēja! 

 

Bet viena lieta gan mani pārsteidza! Daži biedri, kuri spriežot pēc viņu postiem citos topikos ir gana izglītoti, zinoši un saprātīgi cilvēki, nekādi nesaprot (vai negrib saprast?) cik % no viņu nopelnītās naudas valsts vēlas iekasēt nodokļos - redziet daži nodokļi uz viņiem neattiecas jo to nosaukumā ir frāze "darba devēja", bet PVN takš maksā preču tirgotāji...... Es pat nezinu, kā komentēt.... Kādas tad ir iespējas , ka šo sapratīs piemēram lielveikala kasiere? Varu tikai secināt, ka valsts pieeja mākslīgi samudzīt algas nodokļa aprēķināšanas kārtību strādā un liela daļa iedzīvotāju maldīgi uzskata, ka viņi tikai ~25% samaksā nodokļos. Un valstij jau to tikai vajag!  Nezinu kas notiktu ja lielākā daļa iedzīvotāju saprastu patieso nodokļu apjomu! Iespējams nemieri, bet vai tas ir labākais variants?

 

 

 

: Kā Kiprā vai AAE.

- Es arī gribētu nodokļus un benzīna cenas kā AAE, bet mums diemžēl nav naftas. 

 

Par to Tax-to-GDP:

Šeit ir drusku citādi dati http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_tax_revenue_as_percentage_of_GDP 

Vispār tā tabula tāda, nu mazliet dīvaina, es nekādu secinājums par nodokļu apjomu izdarīt nevaru. Piemēram Zimbabwe - 49.3% - tad jau sanāk ka tur ir ļoti augsti nodokļi, bet cik es esmu lasījis, tā nav! Fakts ir tāds, ka GDP ir tāds, nu nedaudz no pirksta izzīsts lielums. Precīzi noteikt viņu nevar, aprēķinos tiek izmantoti dažādi pieņēmumi. Domāju ka Latvijai GDP ir mākslīgi paaugstināts, lai valdība varētu lielīties ar ekonomisko izaugsmi. Līdz ar to arī nodokļu ieņēmumi pret valsts kopproduktu izskatās salīdzinoši nelieli. 

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vēl jau ir nekustamā īpašuma nodoklis. Daudzās valstīs varētu būt ar mazākiem nodokļiem aplikts darbaspēks, toties lielāki nekustamā īpašuma nodokļi.

Vienu laiku publicēja intervijas ar ekonomistu Hadsonu:

http://nra.lv/ekonomika/latvija/24345-ekonomikas-profesors-hadsons-latvijas-valdiba-padaris-laudis-arvien-nabagakus.htm

Manuprāt vienīgā problēma, ka daudziem ir tik mazi ienākumi un it sevišķi pensija, ka lielus NI nodokļus arī nevar pavilkt. Man personīgi dzīvesvieta ir jāīrē. Tas ir NI nodokļi + maksa saimniekam. Citiem NI nodokļi + kredīts.

Link to comment
Share on other sites

Vēl LV ir interesanta lieta - priekšnodoklis. Uzņēmums strādā ar peļņu, gada beigās samaksā UIN, īpašnieki saņem dividendes. 

Un šajā momentā valsts uzskata, ka arī nākamajā gadā uzņēmums strādās vismaz ar tādu pašu peļņu un tam katru mēnesi ir jāmaksā UIN priekšnodoklis kā 1/12 no par iepriekšējo gadu samaksātā uzņēmuma ienākuma nodokļa! Bet ja uzņēmējs ir izdomājis ieguldīt attīstībā? Vai bizness vairs neiet - piemēram pagājušo gadu bija viens liels, trekns klients, šogad vairs nav. Ir bijuši gadījumi, kad uzņēmumi ņem kredītu lai varētu UIN priekšnodokli nomaksāt. Tas ir godīgi? Jā, gada beigās, ja peļņas nebija, valsts atgriež priekšnodokli, bet neviens neatgriež bankas procentus. Šis ir viens no iemesliem kāpēc uzņēmumi Lv cenšas gada beigās visu piķi iztērēt lai nebūtu peļņas. Viena lieta ir nodokļu apjoms, otra birokrātija un bieži vien absurdās prasības no valsts puses. 

 

Patreiz valsts ir spērusi vienu ļoti lielu soli mazo uzņēmēju virzienā - mikrouzņēmuma nodoklis.  Šis man ļāva no pelēkās zonas uz balto pārvietoties. Bet, kungi redzēja ka piķis nāk, izdomāja šo nodokli pacelt. Lai nāk vairāk.....  Oki, 15% es vēl varēšu pavilkt. Bet ja cels vēl, būs atpakaļ uz pelēko zonu jāiet.

 

Ok .. piemērs iz dzīves - 12 gadus atpakaļ mūsu ģimene tukšā vietā , no nulles uzsāka uzņēmējdarbību

Pelēci! daudz sarakstīji, tomēr lai saprastu par ko stāsti, būtu labi norādīt jomu kurā darbojies, savādāk grūti saprast...  

Labots - ronalds_
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mēs esam 4 nabadzīgākā valsts Es ar nu jau gandrīz uz pilnu klapi ieslēgtu ES ceņņiku. Kādi te vēl var būt jautājumi pa privātpersonas vai uzņēmumu izdevumu optimizāciju? Mūsu kaimiņi, tai skaitā tūlīt leiši mūs ir apsteiguši IKP. Kā pēc?


p.s. Ganbeijs, kā izrādās, ir krievu kantoris, kurš, nepadziļināti analizējot iesaistīto vīreļu-deputāteļu partejisko piederību, atbalsta Maskavas kursu. It kā prieks, ka pirmos parāva Antonijas ielas sponsorus. Prieks, jā, prieks, bet vai ta mūsu bāliņi ne viens neizmanto šo pašu shēmu?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

ggg97, vismaz es ļoti labi saprotu kāpēc tas tā ir!

 

Krievijā kur valsts amatpersonu patvaļa ir sasniegusi prātam neaptveramus līmeņus ir vēl "labāk"!

Pēc dažām aplēsēm putleram pieder ap 40 miljardi EUR, viņš ir pats bagātākais Eiropas cilvēks . Oficiāli putlerim pieder vien pāris simti tūkstošu eur,... 

Soču olimpiāde = atkati prātam netveramā līmenī - visu objektu celtniecības izmaksas bija 2 - 3x lielākas kā līdzīgu citur pasaulē. 

Krievijā tika uzcelts pasaulē dārgākais ceļš no Sočiem uz olimpiskām trasēm kalnos. Neatceros precīzus ciparus, bet kilometra izmaksas pārsniedza pat franču augstākā tilta izmaksas! 

 

Mūsējie var tikai noelsties, tādu piķi viņiem nekad neredzēt. 

Link to comment
Share on other sites

Protams, mūsu tautas ievēlēto "kalpu" sponsoru  - fendermaņu fenderes līmenis ne kad nesasniegs Krievijas līmeni, jo mums nav ne naftas, ne gāzes. Bet ir koks un kūdra. Tu no tā esi bagātāks kļuvis, ņemot vērā, ka "Latvijas meži" vai kā to kantiori sauc, ir valsts iestāde? Par piemēru ņemsi Eiropas ģerevņu- lohus norvēģus. Norvēģija bija totāla Eiropas nomale, pažobele, līdz salīdzinoši nesen viņi atrada naftu un neaudz gāzes. 90-to otrajā pusē, kad cēlās naftas cenas, viņi paziņoja, ka cels pensijas pensionāriem (laikam piemaksu veidā). Tu Latvijā kaut ko tādu vari iedomāties, situācijā, ja kādai valsts kapitālsabiedrībai pēkšņi celtos ieņēmumi?

p.s.

jā, piekrītu, norvēģu idioti nav izgājuši mūsu PSKP fendemaņu "kursu".

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

 

 

ņemot vērā, ka "Latvijas meži" vai kā to kantiori sauc, ir valsts iestāde?

 

Nu LV Valsts mežiem par 2012 gadu bija apmēram 20% no abarota peļņa, ko viņi pārskaitīja valsts budžetā. It kā jau izskatās labi, tomēr ņemot vērā, ka tas uzņēmums nagļakā izcērt valsts mežus un kokus pārdod - 80% ciršanas izmaksas ir normāli?????

Kad cērt privātais savā mežā parasti ir otrādi - 20% ciršanas izmaksas (ieskaitot jauna meža stādīšanu). 80% peļņa.

Bet tā jau ir tikai viena no daudzajām shēmām.....  

 

Tāpēc Norvēģiju nav korekti ar LV salīdzināt, kaut arī tur tauta nav apmierināta ar giga nodokļiem un brauc uz kaimiņvalstīm iepirkties. 

Link to comment
Share on other sites

Bet viena lieta gan mani pārsteidza! Daži biedri, kuri spriežot pēc viņu postiem citos topikos ir gana izglītoti, zinoši un saprātīgi cilvēki, nekādi nesaprot (vai negrib saprast?) cik % no viņu nopelnītās naudas valsts vēlas iekasēt nodokļos - redziet daži nodokļi uz viņiem neattiecas jo to nosaukumā ir frāze "darba devēja", bet PVN takš maksā preču tirgotāji

Jā, šis mani arī savulaik pārsteidza, cik tomēr pārliecinoši vairākums šo nezin/neaptver/nav idziļinājušies, daži pat ar putām uz lūpām kveica, ka darba ņēmējs jau tikai 1/3 maksā un tāpēc viss ir kedā, bet par PVN, ienākuma nodokli, akcīzēm un citām nodevām pat nebija aizdomājušies cik tur kopā sasummējas :D

 

 

 

Vēl jau ir nekustamā īpašuma nodoklis

Šis vispār ir prātam neaptverams nodoklis. Pārfrāzējot sanāk: "Tev nebūs naturālo saimniecību turēt!" :lol: Labots - marrtins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Norvēģi, par idiotiem??? Nuuuuu... Viņi kačā naftu, apgādā ar gāzi UK  un dzīvo cepures kuldami. 

 

Jā, cilvēki pie iespējas arī izmanto variantu aizlaist uz Rīgu pēc šmigas vai Zviedriju pēc pārtikas. 


Mums nebūtu jāskatās uz valstīm, pēc kura modeļa mēs principā dzīvot nevarēsim. (Norvēģija,Šveice, AAE, arī USA un Krievija - (Ceru ka te jau sen ir izbanoti visi, kas grib pēc krievijas modeļa dzīvot))

 

Bet piemēram Japāna mums ir diezgan tuva - arī salīdzinoši neliela valsts bez izrakteņiem, ar lielu intelektuālo potenciālu kas ir nodrošinājis viņiem vienu no augstākajiem dzīves līmeņiem pasaulē. Oki, Japānā ir pārapdzīvotības problēma, bet te ir iespēja no svešām kļūdām mācīties! 

Link to comment
Share on other sites

Šis vispār ir prātam neaptverams nodoklis. Pārfrāzējot sanāk: "Tev nebūs naturālo saimniecību turēt!" :lol:

Nu vēl gaida lai brauc atpakaļ tie kas aizbraukuši, varēs uzkrāmēt lielāku to nodokli, vispār liekas ka jau pacēla ar.

 

Nodokļi kā Vācijā , algas kā afrikā .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

ar lielu intelektuālo potenciālu

Latvijai tāds ir, neapšaubāmi.

Tiek izmantots, lai apjātu un shēmotu un noliktu tos, kas to nedara.

 

Jāsaka gan, ka Japānā ir tieši tā pat- vēl joprojām Jakuza ir legāls rekets. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

iek izmantots, lai apjātu un shēmotu un noliktu tos, kas to nedara.
 

 

Es biju nedaudz savādāk domājis. Piemēram šeit ir kaudze spējīgu programmētāju (jā, arī mani ieskaitot, bet nu kurš gan sunim asti cels, ja ne pats ;)

Es esmu pāris firmām uztaisījis specifiskus uzskaites softus no nulles. Jā, nebija lēti, bet cik esmu lasījis ārzemēs firmas par tāda līmeņa softiem maksā vismaz 10x vairāk.... 

Tātad izstrāde pie mums maksā krietni lētāk nekā piemēram iekš USA. Un mums ir labi speci. Tikai valstij vajag ļaut strādāt cilvēkiem. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet piemēram Japāna mums ir diezgan tuva - arī salīdzinoši neliela valsts

Nu gan pateici. :) Japāna ir ļoti liela valsts. Labi, platība nav tā lielākā, bet tomēr Japāna pēc teritorijas ir lielāka par Vāciju, ko tagad par Vāciju teiksim - salīdzinoši neliela valsts?

Link to comment
Share on other sites

vvv - es teicu "salīdzinoši neliela" - attiecībā piemēram pret usa vai Krieviju. Nu ja salīdzinām attiecībā pret LV, tad gandrīz jebkura valsts būs ļoti liela....  

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet piemēram Japāna mums ir diezgan tuva - arī salīdzinoši neliela valsts

Kaut kā likās, ka tu Japānu ar Latviju salīdzini.

Japāna laikam pēc ekonomiskajiem rādītājiem trešā lielākā valsts (aiz ASV un Ķīnas), kur nu mums ar Japānu līdzināties.

Link to comment
Share on other sites

Aigars, protams! To sauc par pārapdzīvotību... Nu nemāk cilvēki prežus lietot... nemāk..... 


 

 

Japāna laikam pēc ekonomiskajiem rādītājiem trešā lielākā valsts (aiz ASV un Ķīnas), kur nu mums ar Japānu līdzināties

Un kapēc nē? Mums mums būtu ar Zimbabvi, Afganistānu, Somāliju jāsalīdzinās????

 

Uzskatu ka mēs esam gudrāki par japāņiem un piedevām arī prežus mākam lieto!  

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši, ja gribam izaugsmi - jāņem piemērs no līderiem - no valstīm kur visaugstākais dzīves līmenis, nevis jāskatās bezdibenī un jāsecina - "Jā, pie mums vēl viss nav tik slikti...."  

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...