Jump to content

Kādu nodokļu politiku gribētu boot.lv biedri?


Ronalds
 Share

Kādu nodokļu politiku gribētu boot.lv biedri.  

31 members have voted

  1. 1. Kādu nodokļu politiku Latvijā gribētu boot.lv biedri

    • Tādu, kā ir tagad (apmēram 60% no nopelnītā jāatdod valstij)
      10
    • Tādu, kā iekš USA (bet medicīna, izglītība oficiāli par maksu, pensija jākrāj pašam)
      21


Recommended Posts

Domugrauds

Verastile, priecē, ka tu vienmēr visu raksti bez kļūdām. Vairāk tādu cilvēku...

p.s. cerams labāk palika

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    14

  • Ronalds

    30

  • Domugrauds

    15

  • e = d

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

@@ronalds_, neesmu naivs, bet valsti nelamāju.. nodokļi par mani tiek nomaksāti un strādāju legāli. Pat sabiedriskajā, ja braucu, vienmēr iegādājos biļetes. Jā.. valsts plēš, bet nav tā, ka nejustu arī atpakaļ. Protams, vienmēr var būt labāk un labāk vienmēr ir tur, kur mūsu nav.

Link to comment
Share on other sites

Kur ir progresīvais nodoklis? Es gribu lai biezie maksā vairāk, un minimālās algas saņēmēji mazāk. Nevis viens pelna 5k un maksā tik pat cik tas, kas pelna 320

Kāpēc lai tas, kurš vairāk strādā lai maksātu proporcionāli vairāk? Kur šī loģika dzimst? Es zinu kur - slaistu galvās. No algas 5000Eur nodokļos mēnesī aiziet vairāk kā slaistam ar 320Eur algu visā gadā. Tad kurš maksā vairāk?

 

Par katru bērnu varētu dubultot neapliekamo minimumu kopā ar 100% atteikšanos no pensijām (samazinot sociālo nod par 2/3) divās paaudzēs atrisinātu demogrāfijas problēmas.

Labots - marrtins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Daudzās ES attīstītajās valstīs.

Tas bi retorisks jautājums, bet nu, ja reiz atbildēji, tad paskaiti tajās ES valstīs slaistu un dīkdieņu īpatsvaru.

 

Mani personīgi tracina tas, ka apgādājamo sīci uzkarina tikai uz 1 vecāka. Otrs tip neapgādā?

Reāli jau nav atšķirība, vai karina uz viena vai diviem izdalot ar 2. Uzliekot vienam vecākam, otrs var nestrādāt un pirmais saņemt nedaudz lielāku atlaidīti. Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mani personīgi tracina tas, ka apgādājamo sīci uzkarina tikai uz 1 vecāka. Otrs tip neapgādā?

 

"apgādājamā jēdziens" ļauj iegūt x € IIN neapliekamo summu, kur x ir mainīgs lielums.

Var pieņemt, ka bērnu (ne visi apgādājamie ir bērni) apgādā divi un ļaut norādīt abus vecākus, kur katram ir x/2 € neapliekama summa. Summa jau nemainās, tikai čakars pieaug. Ko darīt tiem bērniņiem, kam nav abu vecāku?

Link to comment
Share on other sites

Nu skaties šādi: divas nepapliekamā minimuma puses saliktas vienam vecākam.

Ko darīt bērnam, kam ir viens vecāks? Viņam būtu jāsaņem 2x mazāk vai viņš 2x mazāk apgādājams?

Link to comment
Share on other sites

Pieļauju, ka budžets tiek plānots pēc principa: viens apgādājamais = x € atlaide.

Ir izskanējuši viedokļi, ka par trešo, ceturto un nākamajiem bērniem dot lielāku summu, bet tas nav pieņemts.


 

 

Ko darīt bērnam, kam ir viens vecāks? Viņam būtu jāsaņem 2x mazāk vai viņš 2x mazāk apgādājams?

 

Nejauksim IIN atvieglojumus ar uzturlīdzekļiem.

Link to comment
Share on other sites

Nejauksim IIN atvieglojumus ar uzturlīdzekļiem.

Es nejaucu, acīmredzot nemāku izteikties :)
Link to comment
Share on other sites

tiklīdz deķīti pavelkam uz pusi "abi vecāki baro bērnu", tā tēma sāk izskatīties pēc uzturlīdzekļiem.

Šogad apgādajamā neapliekamā summa ir liela. Citiem gadiem tā bija ievērojami mazāka.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka tā DD daļa arī Tev ( vai tavam kolēģim...) ar savu darbu uzņēmumā jānopelna.

 

DD daļu skaitīt pie darba ņēmēja maksātajiem nodokļiem var tikai tādā gadījumā, ja visi darba ņēmēji ir arī uzņēmuma līdzīpašnieki un saņem savu daļu arī no peļņas.

Viss pārējais ir tīra demagoģija.

 

Jo DD maksājamā nodokļu daļa ir uzņēmuma izmaksas. Tādas pašas kā telpu īre, degviela, izejvielu iepirkums, u.c.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

 

 

Kāpēc lai tas, kurš vairāk strādā lai maksātu proporcionāli vairāk? Kur šī loģika dzimst?
hahahahhaaa, it sevišķi tie, kas sēž visādās valdēs, brīvostas, dzelzceļa un utt. Tie tā strādā, ka man pilnīgi žēl viņus paliek..... ibio
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Ehh, labi ja piGdiena, tad izsperšu nesenu atgadījumu ar vienu urlēnu.

Karoč darbā kolēģe ir krieviski audzināta latviete un šai draugs arī krievu latvietis,

Sēž, atvilcies pie druškas un tēlo baigo nazi un kaut ko muld, tad kaut kā runa aizgāja par brīvo laiku un es šim saku: Nu ja Tev jau pie vienas vietas, nestrādā, tad laika ir dafiga. Tas man atbild, ka nav vis, jo redzi papildus bezdarbniekam arī haltūrē celtniecības firmā - tā redz sanāk vairāk saņemt un na haļavu tiesības var nokārtot un vēl visādu šņagu, kas pienākas bezdarbniekiem. Vot tādus es ienīstu, ā arī tos, kas velkas ik pārdienas pie mums, lai uzliek parakstu, ka viņu darbā te nevajag.

Vispār visus pabalstus nogriest - atstājot penzijas, invalīdu, bērnu naudu, lai arī šo var neatstāt, tur tā pat nikuja nav un var vēl atstāt bezdarbnieku uz 2 mēnešiem i viss. Lai strādā visi nahļebņiki. Āāā un zekiem piegriest skābekli, ja nestrādā, tad lai neēd, kur nu vēl sēdēs un pleisi kapās labs cilvēki.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jo DD maksājamā nodokļu daļa ir uzņēmuma izmaksas

 

Vai tad DŅ alga arī nav uzņēmuma izmaksas? 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Mhm, atkal aizgāja līdz darba daudzuma mērītājam - daudz strādā -> vairāk maisus pārnēsā.

Lai cik stulbi nebūtu, ir vajadzīgi tie brīvostu vadītāji, valdes un tā tālāk. Jo viņš varbūt nevienu vagonu pa dienu neizkrauj, bet toties viņš ir tas, kas to vagonu tur dabū - vienojas par kravām, tranzīta ceļiem, iet un karo par dzelceļu pievadiem un tādām lietām. It kā jau var aiziet sētnieks Vaņa vai krāvējs Edžus, uzsist eļļainu kulaku galdā un pateikt "mums, tur, bļa, sliedes vajag, nahuj, ja?", bet tas ar to neaprobežojas.

Stulbums ir gļušakovs un amerikoss, kas raud, ka nerīdzenieki nemaksā nodokļus Rīgai, bet paši, gadiem ostas valdē sēžot, panākuši ka OSTA!!!! nemaksā pilnā apjomā nodokļus.

Spēcīgākais, ka Ušakovs ostā saņem vairāk, kā RD. Taisni tāpēc jau šamais nokrustījās par premjera kandidātu, bet vēlēšanās negāja - ja ievēlētu, tai pašā sekundē beigtos mēra amats un brīvostas sile - ar deputāta algu šamam nepietiek...

 

Vai tad DŅ alga arī nav uzņēmuma izmaksas?

Tici man, ir atšķirība. Tad var demagoģēt, ka par elektrību jau arī firma maksā no ienākumiem, ko saņem par darbinieka algu... Tā ka nav korekti DD daļu likt pie darbinieka nodokļiem. Pie darbaspēka izmaksām gan, noteikti.

 

 

Verastile, priecē, ka tu vienmēr visu raksti bez kļūdām. Vairāk tādu cilvēku...

Nerakstu. Gadās pārrakstīšanās, gadās komatu kļūdas. Bet, kā likums, tie, kas raksta izstaba, tolete, atdzīt - tiem argumentācija ir visi zog, es te dartaņjans, kas man cits atliek, kā kontrabasu pīpēt, kreiso dīzeli liet un strādāt par aploksni. Nu vai arī - Latvijā viss ir slikti, naciki pie vainas. Nu no vatņiku sērijas. Stulbākais, ka bieži vien viņi pat tam tic...

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

hahahahhaaa, it sevišķi tie, kas sēž visādās valdēs, brīvostas, dzelzceļa un utt. Tie tā strādā, ka man pilnīgi žēl viņus paliek..... ibio

Ha vai ne ha, bet kāpēc pats neej tur strādāt? Aiz žēluma neej vai tomēr aiz skaudības gaudo, jo pats nevari?
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

 

 

Ha vai ne ha, bet kāpēc pats neej tur strādāt? Aiz žēluma neej vai tomēr aiz skaudības gaudo, jo pats nevari?
Neesmu kādas valdošās partijas aktīvs biedrs. Jā jā skaudība, mana mīļākā nodarbe ir skaudība. Aizmirsi vēl tādus tekstus, ka pats dzīvē neko neesi sasniedzis uz viņu fona un bla bla bla. vispār nav dzirdēts, ka kāds mirstīgais no malas tur tā varētu tikt iekšā.
Link to comment
Share on other sites

Valdēs sēdēt tiek tikai partijām pietuvināti cilvēki. Tas ir legāls veids kā izkāst no valsts piķi un nodrošināt pareizajiem cilvēkiem pareizo algu! Takš žurnālisti šo apmaluši ntās reizes - Darba līgumā rakstīts, ka darba pienākumi ir iespēju robežās apmeklēt valdes sēdes, alga 5000 ls mēnesī uz papīra. Valdes sēdes notiek pāris reizes mēnesī, bet pat tās apmeklēt nav obligāti. Vienīgais obligātais pienākums ir regulāri saņemt algu. Bet viss likumīgi - nav kur piesieties! 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ja ir tāda vēlme - nu lūdzu ej partijā, cīnies, kļūsti pietuvināts. Tam būs nepieciešams noteikts laiks un enerģija, pēc paša spējām. Kā augļus saņem labu algu par neko, tikai neaizmirsti ar to padalīties, citādi var visādi sanākt.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Domugrauds, vai tu esi idiots?, tu vispār kaut ko sajēdz no zemniekošanas?

 

 

Man plēš tas, ka tas tavs džips netiek izmantots saimniecības vajadzībām
 parasti tie džipi ir ar kravas kasti, ar ko pieved uz lauku degvielu un citas lietas
Link to comment
Share on other sites

Nu neesmu ņēmis, gribētu redzēt kā var nopirkt mersi vai jaguāru uz zemnieku saimniecību un uz kāda pamatojuma... Ja būtu pārbaude, kā varētu pamatot nepieciešamību pēc tāda auto.

Mums uz saimniecību ir tikai 1 Ņiva no vieglajiem.

Nezinu savā galā (Tukuma nov.) nevienu, kas brauktu ar jaunu, nereāli krutu un dārgu vieglo mašīnu, kas būtu pirkta uz saimniecību nemaksājot nodokļus (tas, kas tiek pirkts no tīrās peļņas par pilnu cenu nav apdiršams, ja nezini, kā strādā zemnieki). Zinu gan vienu vācieti, kurš braukā ar oranžu  hammeri, nezinu nah viņam tāds vajadzīgs.

Uzbrauc uz nofrēzēta lauka no agra rīta ar savu 50k mersi un pavadā graudu maisus/metināmo aparātu/dīzeļģeneratoru/kompresoru/instrumentus/riepas pēc vajadzības, neatkarīgi no lauka stāvokļa un laikapstākļiem.

 

@@Gestapo No kurienes dati, ka visi tā ņēma un pa lēto visu atdeva, jo dzēra un nestrādāja? Diršana tukšā mucā. Tas, ka ārzemnieki tā vienkārši varēja nopirkt ir valsts vaina, nevis izdomāts variants.

 

Nerunāsim nemaz par to, cik nodokļos samaksā jebkāda izmēra zemnieku/zvejnieku saimniecība un cik ierindas pilsonis darba jautājumos.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Valdēs sēdēt tiek tikai partijām pietuvināti cilvēki.

 

Ja tev kā uzņēmuma vadītājam ir jāpieņem darbā cilvēks postenī ar samērā lielu atbildību, vai tu kā pirmo liksi sludinājumu SS ?

Vai tomēr vispirms meklēsi starp paziņām kadrus, par kuriem ir šis tas zināms un var dabūt normālas verificējamas atsauksmes?

 

Pie tam arī pilnīgi caurspīdīga un publiska atlase ne vienmēr garantē labu rezultātu. Paskatamies kaut vai uz KNAB .

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

 

Tas, ka ārzemnieki tā vienkārši varēja nopirkt ir valsts vaina, nevis izdomāts variants.

 

Pilnīgs sviests! Varbūt valsts varēja visiet atņemt zemi un dot tikai izmantošanai ? :D Ja cilvēks pādeva pats vainīgs, kāda valsts!

Link to comment
Share on other sites

 

 

parasti tie džipi ir ar kravas kasti, ar ko pieved uz lauku degvielu un citas lietas

 

Manā apvidū (Zemgalē) visi zemnieki pamatā braukā ar L200 vai Navarām.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds
parasti tie džipi ir ar kravas kasti

Un neparasti tie ir džipi bez kravas kastēm. Es runāju to ko redzu un zinu par viņiem. Viss, ko esmu aprakstījis nav aiz nehuj darīt izfantazēts. Es to redzu un dzirdu ikdienā.

Un vēl vairāk man patika cilvēku šūmēšanās, par akcīzes degvielas iekrāsošanu. Diez nafig viņi visi bija tādā neizpratnē?

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

Termiņuzturēšanās atļaujas pret īpašumu iegādi ir kaut kas jauns?

Nezinu īsti kā ir tagad ar to zemes pirkšanu, man šķiet, ka kaut kur lasījos to, ka priekšroka ir vietējam zemniekam, nezinu gan kā tas izpaužas.

 

Anyway, valsts mērogā jau kopš valsts dibināšanas, zemes pārdošana bija jākontrolē

 

@Domugrauds Izlasi vēlreiz manu iepriekšējo postu. Tagad atklāšu par vienu tādu specifisku lietu - piekabe. Tagad izlasi vēlreiz manis rakstīto. Un padomā, kurš normāls cilvēks uz lauka ar piekabi un vajdzīgajiem loriņiem brauks ar kaut kādu ne-džipveidīgo bez pilnpiedziņas? Ar audi Rs6 quatro esi redzējis, ka kāds vadā pa lauku kaut ko? Ja tu nekad mūžā neesi strādājis tādā sfērā, vai stāvējis blakus, kad kāds ko tādu dara, tad pievaldi pirkstus un neraksti par lietām par kurām tev vispār ir 0 saprašana.

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Es tev pašam ieteiktu pievaldīt pirkstus, jo es dzīvoju laukos un man apkārtnē ir daudz zemnieku saimniecības. + man ir daudz pazīstami, kas ar tām lietām nodarbojas. Tam džipam kaut 5 piekabes vari piekarināt, tas nemaina faktu, ka nahujam pa 50 un uz augšu štukām pirkt džipus.

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

 

 

parasti tie džipi ir ar kravas kasti, ar ko pieved uz lauku degvielu un citas lietas

Pickup truck. Standarta amerikāņu vai ausiju fermera transports :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, sāksim pamazām.

Kurš no taviem zināmajiem zemniekiem izmanto džipu un kādas markas?

Cik maksā tās markas džips.

Cik daudz zemes pieder tam zemniekam, nu pamēram.

Tas ir vietējais zemnieks, vai arī kāds ārzemnieks?

Link to comment
Share on other sites

nevertell

 

 

Es arī uzskatu, ka man nav jāuztur visādi urlēni un ruberoīdi, kuri ir konstaējuši, ka dzīvot uz pabalstiem ir daudz ērtāk

Bļin, un šitie nav tie paši, kas baro kaķus- ruberoīdus un urlēnus ziepīša poģīšos ?

Tu apzinies, ka uz pabalstiem izdzīvot nevar ? Nu neviens normāls cilvēks neizdomās, ka labāk būtu saņemt 50 eiras no valsts mēnesī kā minimālo. Cilvēki, kas nevar dabūt normālu darbu un nespēs izdzīvot no tā pabalsta arī ies narkoties un zagt un kuiņu darīt. 

 

 

Tāpēc, ka tā DD daļa arī Tev ( vai tavam kolēģim...) ar savu darbu uzņēmumā jānopelna
 

Darba devējs būtu daudz priecīgāks, ja varētu to nodokļa devu atdot darbiniekam kā valstij- kā nekā paliktu konkurētspējīgāks. Darba ņēmējam pofig, vai maksā vai nē.

Bet maksāt to nodokli vajag.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Pirkt pa tik štukām, lai pavasarī nav jāraud, ka man visi ziemāji nosala un lai tagad valsts maksā man kompensāciju

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

Ja cilvēks pādeva pats vainīgs, kāda valsts!

 

Minimāli jau valsts varēja pieregulēt to zemju iztirgošanu ārzemniekiem.  

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Kaut kāds dodge ram, lēts nebija, jo ja nemaldos pus gadu rindā gaidīja. Zemnieks vietējais letiņš. Zeme nu hvz man ir teikts, bet vairs neatceros tos ciparus. + vēl ar biogāzi darbojas, kur atkal maksājam mēs visi

Link to comment
Share on other sites

Nu tad tas ir kāds īpašs gadījums. Tu pēc tā viena tagad visu Latviju nostādīsi uz vienas latas?

 

Ziemāji ir daudz ražīgāki par vasarājiem, kas nozīmē lielākus ienākumus.

Ja tev pašam nav sēklas un viss izsalst, kā tas bija šogad, sēklas cena kāpj ~2x. 

 

Tev ir jāsit ar koku pa muguru, lai aprēķinātu, kādi zaudējumi tie ir, it īpaši, ja neviens ar to nerēķinās un pēdējo ~30-40gadu laikā neviens, vismaz no manējiem, to nav pieredzējis?

 

Izskatās, ka tev vienkārši nav nekādas sajēgas ne par ko no zemniecības, no biznesa un kur nu vēl no brīvas gribas tērēt savus līdzekļus. Nopirkt jaunu dodge ram ir vienkārši stulbs darījums, bet nu tas jāprasa tam īpašniekam, kāpēc viņš tādu pirka un vai tas ir pirkts uz saimniecību. Tā kā drošvien tu to vispār nezini, tad tukši muldi kā jau vairums forumu troļļi.

Labots - Edzhua
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tak pieregulēja. Bet atkal uzradās gudrinieki (kā pirmajā tēmā nesavtīgie kases aparātu pārprogrammētāji), kas atrada aplinkus ceļus.

 

 

 

Minimāli jau valsts varēja pieregulēt to zemju iztirgošanu ārzemniekiem.
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Tas bija viens no piemēriem. Man pēc būtības vienalga, kuri no viņiem maksā dārgāk, ziemāji vai vasarāji, bet fakts, ka šogad puse izsala, bet tikai retais bija apdrošinājies, gan man nepatīk un pēcāk tā raudāšana, ka vajag tagad kompensācijas, jo redz es ietaupīju naudu uz apdrošināšanas un paliku bez ražas. Pēc tādas loģikas visiem būtu jāprasa kompensācijas, jo ar ko labāks ir tas zemnieks, kas izdomāja būt gudrs un neizmantot apdrošināšanas no parastā iedzīvotāja, kam nosala 3 ābeles?

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...