Jump to content

Kādu nodokļu politiku gribētu boot.lv biedri?


Ronalds
 Share

Kādu nodokļu politiku gribētu boot.lv biedri.  

31 members have voted

  1. 1. Kādu nodokļu politiku Latvijā gribētu boot.lv biedri

    • Tādu, kā ir tagad (apmēram 60% no nopelnītā jāatdod valstij)
      10
    • Tādu, kā iekš USA (bet medicīna, izglītība oficiāli par maksu, pensija jākrāj pašam)
      21


Recommended Posts

Domugrauds

Kur ir progresīvais nodoklis? Es gribu lai biezie maksā vairāk, un minimālās algas saņēmēji mazāk. Nevis viens pelna 5k un maksā tik pat cik tas, kas pelna 320

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    14

  • Ronalds

    30

  • Domugrauds

    15

  • e = d

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Tad negāni valsti, bet gāni cilvēkus.
 

Man nepatīk ka valsts ir mākslīgi samudzījusi nodokļu sistēmu, tā lai būtu grūti saprast patieso nodokļu apjomu.

 

Man patīk sistēma, kāda ir iekš USA, kur katrs pats maksā nodokļus un visi ļoti labi zina, cik ir samaksāts.  

Link to comment
Share on other sites

no manas algas.. nodokļos aiziet ~25%, no kuriem daļa pārdalās pensiju 1. un 2. līmenī.. Turklāt katru gadu izmantoju iespēju iesniegt deklarāciju un daļu naudas dabūju atpakaļ. LV nav tā sliktākā nodokļu politika. Zaudēšu darbu/saslimšu etc.. man nebūs jāuztraucās, piedzims bērns arī nebūs jāuztraucās utt..

 

Daudziem gribās nemaksāt nodokļus, bet grib saņemt visu par velti un uzreiz. Tā dzīvē nenotiek.

 

Aptauja līka/greiza/nekorekta.. nav nekādu ievaddatu.. nekāda korekta salīdzinājuma ar piemēriem/faktiem un argumentiem, tikai pliki lozunga saukļi.. Lūk tur aiz jūras cilvēki dzīvo skaisti/pārticīgi un valstij neko gandrīz nemaksā, toties saņem oi oi oi.. bullshits.

 

p.s. ļoti lieliski zinu cik/ko un kam maksāju...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nevis viens pelna 5k un maksā tik pat cik tas, kas pelna 320
Nu LV patreiz ir tā, ka lielo algu īpašnieki maksā mazāk nevis vienādi! 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet tas patiesībā ir sekas tam, ka cilvēki pieraduši dot kukuļus, izmantot blatus, mēģina atrast veidus, kā apčakarēt.

Tu sabiezini krāsas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet varbūt sākumā jāsaliek viens bariņš cietumos ar mantas konfiskāciju lai nevienam vairāk neienāktu prātā bīdīt afēras kā Parex, Stikla kalns, Zelta tilts, Liepājas Metalurgs un citas, sīkāku mērogu.....

 

Diemžēl nav jau kam viņus salikt tajos cietumos, jo šī shēmošanas sistēma jau pārāk tālu iedzinuse saknes sabiedrībā kopumā. Arī tāpēc šī sērga tiaki iet plašumā, jo katrs jau tikai par savu labumu domā....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Latvijā pietrūkst jēdzīgas kontroles, kas cīnās pret līdzekļu šķērdēšanu un ievieš lielāku atbildību.

 

Daļēji. Visi svarīgākie kontroles elementi eksistē un pat darbojas. Lielākā problēma ir tiesu sistēmas bremzēšanā un trūkumos. Un cilvēki jau paši šo sistēmu čakarē, bet pēc tam gaudo. Cik daudzi pārsūdz lēmumus tikai pārsūdzēšanas pēc, jo nevēlas uzņemties atbildību par saviem nodarījumiem vai grib vilkt garumā. Tas viss bezjēdzīgi noslogo sistēmu un pie lielas noslodzes arī palielinās risks, ka tiek pieņemti nekvalitatīvi lēmumi.

Labots - e = d
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

no manas algas.. nodokļos aiziet ~25%

 

Pastāsti kā esi dabūjis šādu ciparu?  

 

 

LV nav tā sliktākā nodokļu politika
Tipa, ja jau nav sliktākā - tad jau viss ir oki?  
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pastāsti kā esi dabūjis šādu ciparu?

 

Piemērs: 2000 € uz papīra un 4 apgādājamie uz rokas dod 1536.80 €

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu LV patreiz ir tā, ka lielo algu īpašnieki maksā mazāk nevis vienādi!

 

LV šo lielo algu īpašnieku faktiski nav. Fiskālais efekts no progresīvā nodokļa uz algām būs mazāks, nekā sistēmas uzturēšanas izdevumi.

 

LV patreiz ir tā, ka progresīvo nodokli vispirms būtu jāliek uzņēmumu ienākuma nodoklim un ienākumiem no dividendēm. Jo šo ienākumu saņēmēji gan šobrīd procentuāli maksā daudz mazāk nekā parastais darba ņēmējs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

VIL, par šo neesi neko dzirdējis? http://www.ifinanses...ktuali?doc=4970

Laiku pa laikam parādās aktivitātes socnodokļa griestu jomā.

Lai arī rakstā braši izskan ienākuma jēdziens, socnodokli piemēro tikai darba algai. Turīgākie ļaudis naudiņu saņem kā ienākumus no kapitāla, dividendes vai, kā nesen nodemonstrēja Parex bankas īpašnieki, kā depozītu procentus, ko ilgus gadus neaplika ar nodokļiem.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

VIL, nu grūti būtu no 320 eiro algas samaksāt virs 2k nodokļo

Link to comment
Share on other sites

 

 

VIL, nu grūti būtu no 320 eiro algas samaksāt virs 2k nodokļo

Tas ir acīmredzami. Es jau cenšos šo arī skaidri parādīt, ka lielākos nodokļus maksā lielāko algu pelnītāji.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tas maksātais procents, kas šobrīd ir 10%, ir krietni mazāks, nekā izmaksājot algu. 

 

Turīgākie ļaudis naudiņu saņem kā ienākumus no kapitāla, dividendes vai, kā nesen nodemonstrēja Parex bankas īpašnieki, kā depozītu procentus, ko ilgus gadus neaplika ar nodokļiem.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Laiku pa laikam parādās aktivitātes socnodokļa griestu jomā.

 

Socnodokļa (tur gan tie nodokļi savādāk saucas)  griesti eksistē arī ASV. Tādā veidā tiek nodrošināts, ka cilvēks nesaņem milzīgus pabalstus.

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Un arī te, es daļēji piekrītu ronalda domai.

Es arī uzskatu, ka man nav jāuztur visādi urlēni un ruberoīdi, kuri ir konstaējuši, ka dzīvot uz pabalstiem ir daudz ērtāk, kā kaut kur strādāt, nafig uzturēt ārstus, ja cik atceros es pie viņiem vienmēr esmu maksājis, nafig veikt kaut kādas pensiju iemaksas, kuras cilvēks sasniedzot pensionēšanās vecumu vairs izvelk pāris gadus un protams pat daļu nedabū atpakaļ.

Da man vienkārši grauž, ka es 1,5 nedēļu mēnesī raujos kāda cita labā, jo to naudu es neredzu. Gadā Mļin vairāk, kā 4 mēnešus strādāju par velti, lai uzturētu nahļebņikus un par to pat paldies nesaņemu!

Nepiekrītu apgalvojumam, ja būs mazāki nodokļi, tad valkstij būs mazāki ieņēmumi. Nu tak nikuja - cilvēkiem bū vairāk naudas, ko tērēt un no tiem jau hop! 21% nāk atpakaļ valksts kasē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nodokļus maksā ne tikai no algām. Tas grafiks, ko iepriekš ielika, attiecas uz kopējo nodokļu slogu. Tāpēc, lai būtu korekti salīdzināt, jāsalīdzina visas pozīcijas, kur LV maksā vairāk, kur mazāk. 

 

 

44% algas nodokļos. 
 
Link to comment
Share on other sites

nafig uzturēt ārstus, ja cik atceros es pie viņiem vienmēr esmu maksājis,

kamēr esi daudz maz vesels un jāpastaigā pa pārbaudēm vai konsultācijam, tikmēr šķiet, ka par visu maksā... bet ja ir akūta saslimšana, nez vai teiktu tāpat ieraugot vairs ne 10EUR gultasnaudu par dienu, bet 1000EUR utml.

Tāpat varu patiekt paldies valstij, ka 100% kompensē ikdienas medikamentus tuvam cilvēkam... ar manu iemaksātu nodokli tiem nepietiku...

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šis uzskats tiek ļoti plaši tiražēts un sludināts, bet reālos skaitļos tas nekā neizpaudīsies. Pie esošā ēnu ekonomikas procenta, liela daļa pazudīs zeķē, lietotās automašīnās, uzpūstos NĪ, striptīzdejotājās utt. Galvenais mīnuss šādai būšanai ir inflācija - jo cilvēkiem vairāk naudas, jo vairāk tērē, jo vairāk ir ko tērēt, jo vairāk jāmaksā algas, jo vairāk algas, jo vairāk jāpaceļ cenas un cikls sākas no gala.  Treknajos gados šo te visu pieredzējām un iekritām pamatīgā bedrē. Vai vēl nepietiek mācību stundu? 

 

cilvēkiem bū vairāk naudas, ko tērēt un no tiem jau hop! 21% nāk atpakaļ valksts kasē.
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

Ā, un vēl ko es gribu, lai lielās un iespējams mazās zemnieku saimniecības (ne visas protams) beidz shēmot un appist valsti. Pirkt krutas mašīnas it kā saimniecības vajadzībām, pirkt visādus citādus sūdus, kas neattiecas uz saimniecības vajadzībām un protams maksāt darbiniekiem minimālās algas. JA beidzot VIDs normāli sāktu strādāt, valstij naudas būtu daudz vairāk.

Labots - Domugrauds
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@@ronalds_, nepareizi esi izkalkulējis. Vai atzīmēji, ka nodokļu grāmatiņa ir iesniegta? :D

 

Man sanāca:

alga 2000€

uz rokām 1536.80€

nodokļos (ieskaitot arī DD daļu) 935.36€ no kopējiem 2472.16€ = ~37.8% // bet kāpēc gan man būtu vēl jāskaita DD daļa?

Tatad.. 2000-1536.80 = 463.20€ jeb 23.16% no algas aiziet nodoklī.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

Kādu es gribu nodokļu sistēmu?

Bargu. Tādu, kur drāž nevis par kļūdu pavadzīmē un kaut vai 12 centu PVN starpību, bet par to, kas vakar atklājās Gan Bei. Un nav nekāda pamata domāt, ka viņi ir izņēmums vai unikāls gadījums. Varbūt vieni no nekaunīgākajiem - pusi apgrozījuma ņemt laukā ir pipec pilnīgs - bet noteikti ne vienīgie.

Sistēmu vajag tādu, lai rūtaina saule ir uz padsmit gadiem visiem iesaistītajiem.

Labots - versatile
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Ā, un vēl ko es gribu, lai lielās un iespējams mazās zemnieku saimniecības (ne visas protams) beidz shēmot un appist valsti. Pirkt krutas mašīnas it kā saimniecības vajadzībām, pirkt visādus citādus sūdus, kas neattiecas uz saimniecības vajadzībām un protams maksāt darbiniekiem minimālās algas. JA beidzot VIDs normāli sāktu strādāt, valstij naudas būtu daudz vairāk.

A kur tev plēš, ka zemnieks nopērk normālu džipu, ko pa laukiem gāzt? Audi A8 diez vai uz saimniecību nopirksi, tā, lai visiem tas liekas normāli.

 

Nenormāli ir tas, ka Mūsu "vietējie" dāņi, vācieši ar 1+k ha zemēm saņem nenormālu piķi no savas valsts paralēli tam, ka miljonus apgroza tepat LV, bet mums pašiem te knapinās ar subsīdijām n citām kapeikām, kur katru gadu uzliek bērnudārznieku uzstādījus norādījumus, kādam jābūt laukam, lai tās saņemtu... Vēl labāk ir tas, ka valsts sertificēti mērnieki, vai kas tie skaitās,  kas kontrolē vai nav pārkāptas robežas un citi sū... vienkārši neubī mērīt un gandrīz pie katras pārbaudes kaut ko nomuhļī.

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tatad.. 2000-1536.80 = 463.20€ jeb 23.16% no algas aiziet nodoklī.

 

Nu re, ne tuvu nav 60%. Savukārt tas, kā tu to naudu pēc tam tērē, jau ir katra individuāla darīšana. Un ļoti daudz kam nav arī tas bieži piesauktais PVN.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nenormāli ir tas, ka Mūsu "vietējie" dāņi, vācieši ar 1+k ha zemēm saņem nenormālu piķi no savas valsts paralēli tam, ka miljonus apgroza tepat LV, bet mums pašiem te knapinās ar subsīdijām n citām kapeikām,

 

Jautājums uz attapību, no kurienes dāņu zemnieki dabūja zemes hektārus, moš vietējie alkaši/deģenerāti pārdeva viņiem savas tēvu zemes par kapeikām, naudu nokoda un tagad dzīvo uz pabalstiem un bļauj pie katras iespējas, ka valsts ir slikta? Varam runāt par jebkuru tēmu un vienalga visi iemesli atnāks atpakaļ kā bumerangs pie noteikta viena indivīda, kas arī veido šo valsti.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

versatile
A kur tev plēš, ka zemnieks nopērk normālu džipu, ko pa laukiem gāzt? Audi A8 diez vai uz saimniecību nopirksi, tā, lai visiem tas liekas normāli.

Nu, A8 diez vai, bet jaguāru (dīzeli, protams) gan.

Un man neskauž. Nopirka par efektīvi saimniekojot nopelnītu naudu. Uzsvars uz efektīvi - pieņemot pareizus lēmums par investīcijām tehnikā, iekārtās, pacēla produktivitāti un samazināja izmaksas.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Šobrīd situācija Latvijā nav baigi labā, pensionāru ir ap 500k, visi grib savas pensijas, lai arī vidējā ir ap 284eur, skatoties statistiku ir arī labas iezīmes, pensionāru skaits sarūk ar katru ceturksni un vidējā pensija pieaug ievērojami. + daudz pabalstnieku, visi grib no kopējā katla labumus, 'tie kas liek katlā ir tik cik ir, smaga situācija.

 

Es arī nodokļos atdodu lielu naudu kā visi, kas 100% oficiāli strādā, bet es skatos apkārt, cik dauziem paziņām tā nauda aiziet, kā pensija/pabalsti!

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Jautājums uz attapību, no kurienes dāņu zemnieki dabūja zemes hektārus, moš vietējie alkaši/deģenerāti pārdeva viņiem savas tēvu zemes par kapeikām

Precīzi. Varu papildināt, ka bija pat tādi, kas, kad nāca vietējais zemi pirkt, sūtīja dēt, jo kaut lētāk, bet pārdošot dānim, ne citam vietējam. Vai arī pārdeva burtiski santīmu dārgāk tam dānim.

Nu un tagad jau viss ir slikti...

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds
A kur tev plēš, ka zemnieks nopērk normālu džipu, ko pa laukiem gāzt?

Man plēš tas, ka tas tavs džips netiek izmantots saimniecības vajadzībām, un ja tiek, tad minimāli + es domāju tos, kas pamanās mersi nopirkt saimniecības vajadzībām. Tevi neplēš un neliekas aizdomīgi tas, ka zemnieks pamanās maksāt minimālo algu cilvēkiem , kas var sutkām laukus art un kult? Protams pārējo maksā konvertos. Vai ir forši, ka pērk apģērbus saimniecības vajadzībām? Es nerunāju par darba drēbēm. Huj tu 50k vērtā džipā un uzvalkā brauksi uz lauka. Redz nodokļus maksāt negrib, a ņaudēt, ka ceļi slikti, medicīna sūkā un vispār visa Latvija sūkā, to gan visi un vienmēr ir gatavi darīt, ĪPAŠI tie, kas nemaksā tos nodokļus. Vot tas mani visvairāk plēš. Lai tas zemnieks pērk džipu, bet nahujam tev jāpērk pa 50 štukām džips? Ja gribi krutus džipus, tad pērc no savas naudas. Un kāpēc tikai mūsu zemnieki un citu nozaru pārstāvji braukā ar krutām mašīnām? Tajā pašā anglijā firmu īpašnieki brauc ar normālu mašīnu, kas nemaksā daudz, bet redz letiņš nopirks krutu džipu, uzcels māju, kad kaut kādas kataklizmas iestāsies brēks pēc palīdzības, jo redz graudi nosala, bet tajā pašā laikā savu vainu neatzīs, jo nahuj man pirkt apdrošināšanu? Kaut kāds latviešu maksimālisms, vai nu viss nosalsts, vai visa raža izdzīvo, opcija, lai kaut kas ir pa vidu nepastāv.

Labots - Domugrauds
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zviedrijas modeli - No algas 33% tiek maksāti nodokļos, bet tajā ietilpst sociālā apdrošināšana, ārstniecības izdevumi, bērnudārzi, skolas utt.

Link to comment
Share on other sites

atkarigais

e = d, tie 60 % bija domāti visi nodokļi, ne tikai tas, ko atvelk no algas.

Domugraud, nejau zemnieku saimniecībās ir tā problēma, bet gan firmās, kam range rover sport un porshe kajens ir reģistrēti, kā komercauto. Vot tādu komercautō ir ļoti daudz, kas ta tur - noslēp siksnas, izmet beņķi, iebliez skārda loksni un vualā kravas autō un tirliņi csdd tik laiž cauri.

Link to comment
Share on other sites

tavi 60% visi nodokļi ir tikpat jēdzīgs apgalvojums kā vidējā temperatūra slimnīcā.

Kur pensionāram sanāks tie 60%, ja viņš nestrādā? Un pensionāri  mums ir vairāk nekā 1/4 no valsts iedzīvotājiem.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

atkarigais

Nu tad jau vari pieminēt arī čigānus, viņi tik paretam, kad nav sanācis kaut ko nospert, tad samakā to 21% nu vidēji gadā kādi 12% sanāk. Ōōō, paskat mums Latvijā nodokļos aiziet tikai 12%.

Runa iet par tiem, kas to naudu pelna, lai tam pensionāram būtu ko saņemt.

Labots - atkarigais
Link to comment
Share on other sites

 

 

bet kāpēc gan man būtu vēl jāskaita DD daļa?

 

Tāpēc, ka tā DD daļa arī Tev ( vai tavam kolēģim...) ar savu darbu uzņēmumā jānopelna.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Huj tu 50k vērtā džipā un uzvalkā brauksi uz lauka
Toties vienoties par saražotā pārdošanu vai jaunu iekārtu iegādi uz izstādi ārzemēs uzvalks noderēs gan.

 

 

neatdzīs

Viss skaidrs. Kaut kā nespēju adekvāti uztvert spriedelējumus par tēmām no cilvēkiem, kas pieļauj 3.klases cienīgas kļūdas.

Link to comment
Share on other sites

Prikss un CAP - jūs tiešām iedomājaties ka darba devēja daļa kaut kādā veidā nokrīt no debesīm vai viņu citplanētieši nopelna? 

Nē, arī šī daļu nopelna darbinieks, visus nodokļus nopelna darbinieks, neatkarīgi no tā kā viņus valsts ir nosaukusi! 

 

Lai labāk šo saprastu iedomājies ka darba devējs ir nevis kāds onkulis, bet tu pats esi sev darba devējs.   

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...