Jump to content

Kādu nodokļu politiku gribētu boot.lv biedri?


Ronalds
 Share

Kādu nodokļu politiku gribētu boot.lv biedri.  

31 members have voted

  1. 1. Kādu nodokļu politiku Latvijā gribētu boot.lv biedri

    • Tādu, kā ir tagad (apmēram 60% no nopelnītā jāatdod valstij)
      10
    • Tādu, kā iekš USA (bet medicīna, izglītība oficiāli par maksu, pensija jākrāj pašam)
      21


Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    14

  • Ronalds

    30

  • Domugrauds

    15

  • e = d

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tjipo tagad nav pensijai jākrāj pašiem? :D

Un mums ir bezmaksas medicīna?

 

Gribētu Vācijas modeli - atdod daudz, bet arī saņem daudz (reāli, nevis kā pie mums).

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Oficiāli valsts sola, ka maksāšot, reāli ir jākrāj pašam. Tā pat kā medicīna arī esot pa veli, un bērnu dārzi arī... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un kā ar tiem, ka paši nevar krāt? Mums tādu Latvijā ir ļoti daudz, kam mazturīgā statuss utml. Aizmirsts vēl pateikt, cik no tiem 60% vai cik procentiem atgriežas atpakaļ. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pēc kādas metodoloģijas ir iegūti tie cipari - 60%, kuri no nopelnītā jāatdod valstij?

 

Un kāpēc nav pateikts, cik valstij jāatdod otrā gadījumā?

 

Aptaujas jautājumi apmēram piektklasnieka līmenī.

Labots - e = d
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, tie 60% liekas jocīgi.

Man kā cilvēkam bez neviena apgādājamā alga uz rokas ir ~60% no "Darba devēja kopējie ar Jūsu algu un nodokļiem saistītie izdevumi"

http://www.vgk.lv/calculator

 

Ir, ir loģiski.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Tur jau ir alternatīvas, ko daudzi arī izmanto:

  • preiļu dzeltenais
  • cigaretes un dīzelis no Krievijas
  • mājās audzēti burkāni :D

Savu viedokli jau pateicu - dodam daudz (40-60+%), saņemam maz. Atdotajiem % īsti nav nozīmes, ja to iekāsto naudu valsts nemāk korekti pārdalīt.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nekustamā īpašuma nodoklis, Auto nodoklis, maksa par visādiem valsts pakalpojumiem (Būvatļauju izņemšana, maksa par tiesību atjaunošanu, maksa par pases atjaunošanu, visādas izziņas, utt, utpj ) It kā sīkumi, bet kopā salasās. Reāli pat vairāk par 60% būs....


 

 

Aizmirsts vēl pateikt, cik no tiem 60% vai cik procentiem atgriežas atpakaļ.
Apmēram puse atgriežas, otra puse kaut kur pazūd... 

 

 

pēc kādas metodoloģijas ir iegūti tie cipari - 60%, kuri no nopelnītā jāatdod valstij?
Saskaitīti kopā visi nodokļi ko jāmaksā valstij - gan algas, gan PVN, gan pārējie. 
Link to comment
Share on other sites

eu nu beidz tak gvelzt! ASV visu šito dod par brīvu - pasi, vadītāja apliecību, būvatļaujas?

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un kāpēc nav pateikts, cik valstij jāatdod otrā gadījumā?

 

Tāpēc ka nepārzinu USA nodokļu sistēmu tik labi. Cik zinu viņiem apmēram 30% jāatdod nodokļos. Bet pie viņiem ir progresīvā nodokļu sistēma - bagātie maksā vairāk.  

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es gribētu dzirdēt detalizētu pamatojumu. Ja kāds domā, ka policija, medicīna, izglītība ir kaut kas ārpus šīs valsts, tad viņš pilnīgi nesaprot nodokļu sistēmu. 

 

 

saņemam maz
 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

eu nu beidz tak gvelzt! ASV visu šito dod par brīvu - pasi, vadītāja apliecību, būvatļaujas?

Nedod - tas arī tur pie nodokļiem jārēķina. 

Link to comment
Share on other sites

niekalbis

Indija ir labs piemērs tam, ka nav nodokļi un sociālās garantijas.

Tad vēl ir laba teorija, ka var iekasēt tikai PVN- viegli administrēt.

Vispār esošā nodokļu sistēma nav tā sūdīgākā.

Link to comment
Share on other sites

Es gribētu dzirdēt detalizētu pamatojumu.

Tavuprāt, tu, citi valsts pilsoņi no šīs valsts saņem DAUDZ?

Tajā pašā medicīnā, izglītībā, aizsardzībā (policija, valsts armija, ugunsdzēsība).

 

Cik liels ir bezdarbnieku pabalsts, cik lielas ir "valsts nodrošinātās" invaliditātes un vecuma pensijas, cik liels ir māmiņu pabalsts, kādā stāvoklī ir mūsu ceļi, cik ilgi ir jāgaida rindā, lai "par haļavu" tiktu uz kādu nopientāku procedūru, operāciju?

 

Punkti par ko padomāt, pirms sākt gvelst, ka te viss ir labi. Protams, ir valstis, kur ir vēl sūdigāk ar to visu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Saskaitīti kopā visi nodokļi ko jāmaksā valstij - gan algas, gan PVN, gan pārējie.

 

tā nav metodoloģija, tas ir bla bla bla. Dod matemātisku formulu, jo procentus vienkārši saskaitīt nedrīkst. To jau pamatskolā māca.

Faktiski līdz šim te ir tikai demagoģija - kaut kādi no gaisa grābti cipari tiek salīdzināti ar vispārīgu apgalvojumu. datuves līmenis ....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Gribētu Vācijas modeli - atdod daudz, bet arī saņem daudz (reāli, nevis kā pie mums).

 

Nevaru iedomāties kam jānotiek, pat teorētiski lai pie mums varētu ieviest Vācijas modeli..... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

nepārzinu USA nodokļu sistēmu tik labi

 

Nu tad uz kāda pamata tu vari te likt šādu aptauju? nezini nevienu no punktiem, bet pagvelzt gribas? šito jāpārsauc par piektdienas tēmu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pilnīgi murgaina aptauja bez nekādiem datiem un salīdzināmiem lielumiem!!!!
 

 

e=d un Gestapo - iesakiet labākus jautājumus! Vienkārši man gribās noskaidrot boot domas par LV pastāvošo nodokļu politiku.   

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es teiktu, ka pietiekami daudz, lai man nevajadzētu apjozt māju ar elektrisko žogu, nevajadzētu auto aprīkot ar ložu necauršaujamo stiklu, nav jāalgo miesassargus ar kalašnikoviem, kā arī es zinu, ka slimības gadījumā man varēs palīdzēt lielam vairumam kaišu vai veikt operāciju, kā arī ir iespēja tiesā panākt kaut kādu taisnību, ja kāds izdomātu izdauzīt visus zobus. To ko tu uzskati par pašsaprotamu, citās valstīs tā ir ļoti liela ekstra. 

 

Tavuprāt, tu, citi valsts pilsoņi no šīs valsts saņem DAUDZ?
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Dīvainas balsošanas iespējas.

 

No darbinieka viedokļa valsts nodokļos saņem trešdaļu no papīra algas. Divas trešdaļas paliek uz rokas.

Ar nopelnīto tam maz sakara. Valsts iestādes un skolas vispār neko nepelna, bet saņem.

 

Es drīzāk ieteiktu paprātot par progresīvajām, regresīvajām nodokļu sistēmām, neapliekamajiem minimumiem utt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nevaru iedomāties kam jānotiek, pat teorētiski lai pie mums varētu ieviest Vācijas modeli.....

 

Jāaug darba efektivitātei par 60%, jāsamazinās ēnu ekonomikai par 35-40%.

Link to comment
Share on other sites

Valsts budžets tiek tērēts valstī ar šādām atrunām;

 + aizņemtā naudiņa

 - atdotā naudiņa un % maksājumi

 - par budžeta naudu ārvalstīs iegādātās preces un pakalpojumi

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu, ka pietiekami daudz, lai man nevajadzētu apjozt māju ar elektrisko žogu, nevajadzētu auto aprīkot ar ložu necauršaujamo stiklu, nav jāalgo miesassargus ar kalašnikoviem, kā arī es zinu, ka slimības gadījumā man varēs palīdzēt lielam vairumam kaišu vai veikt operāciju, kā arī ir iespēja tiesā panākt kaut kādu taisnību, ja kāds izdomātu izdauzīt visus zobus

Ko gan vēl citu vajag? :D

 

Es dzīvoju teiksim labi un man par lielāko daļu no iepriekš minētajām lietām, izņemot ceļus, nav jāuztraucas, bet es apzinos, ka valsts neaprobežojas ar mani...

 

Ome, 83 gadi, 2 mēnešus gaida rindā uz magnētisko rezonansi, par ko viņai būs jāmaksā 70 €. Pensija ~260 € mēnesī - ar šo summu ir jānomaksā visi rēķini, kā arī vēl jāpaēd. Dzīves baudīšana vecumdienās atkrīt

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nav iespējams salīdzināt Latvijas un ASV nodokļu politikas. Jo iespējamo kopīgo kritēriju būs tik maz, ka salīdzinājuma vienīgā jēga ir pabrēkt vatņiku barā cik viss ir slikti. ASV ir federatīva valsts, kur nodokļu politika dalās federālajos un pavalstu (štatu) līmeņos. Štatu ekonomikas ir ļoti dažādas un līdz ar to arī nodokļu likmes var būt ļoti atšķirīgas.

Nav taisnība, ka tur nav bezmaksas medicīnas un izglītības. Tāpat eksistē arī pensiju un pabalstu sistēmas. Tikai tās ir daudz savādākas nekā Eiropā. Un tur jāņem vērā gan tas, ka ASV ir lielākā pasaules ekonomika, tur ir vismaz 200 gadu veidojusies politiskā sistēma, un citi faktori.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ome, 83 gadi, 2 mēnešus gaida rindā uz magnētisko rezonansi, par ko viņai būs jāmaksā 70 €. Pensija ~260 € mēnesī - ar šo summu ir jānomaksā visi rēķini, kā arī vēl jāpaēd. Dzīves baudīšana vecumdienās atkrīt

 

un mazdēls tā vietā, lai palīdzētu omei, kas savulaik ir auklējusi paša mammu, nopērk kalendāru un vel krustiņus, cik mēnešu atlicis līdz rezonansei

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

un mazdēls tā vietā, lai palīdzētu omei, kas savulaik ir auklējusi paša mammu, nopērk kalendāru un vel krustiņus, cik mēnešu atlicis līdz rezonansei

Un tu zini kā un cik daudz es viņai palīdzu, ka šādu informāciju izplati?

 

Piemērs tieši par tēmu - ne visiem pensionāriem ir bērni, mazbērni vai citi turīgi un labsirdīgi radinieki.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

No darbinieka viedokļa valsts nodokļos saņem trešdaļu no papīra algas. Divas trešdaļas paliek uz rokas.

 

Nez kāpēc LV (un arī daudz kur citur pasaulē) nodokļi ir sadalīti - darba ņēmēja, darba devēja, sociālie, ienākuma. Alga uz rokas, alga uz papīra. Šīs lietas ir speciāli samudzītas un daudzi cilvēki nemaz nenojauš cik daudz reāli viņi samaksā nodokļos. 

Link to comment
Share on other sites

Faktiski līdz šim te ir tikai demagoģija

No konkrētā personāža kaut kas nopietnāks vispār kādreiz ir ārā nācis?

Aptaujā nepiedalos jo TG/AM

Labots - Pirkss
Link to comment
Share on other sites

 

 

un mazdēls tā vietā, lai palīdzētu omei

 

Tad mazdēlam pienāktos nodokļu atvieglojumi par apgādājamo.

Link to comment
Share on other sites

 

 

daudzi cilvēki nemaz nenojauš cik daudz reāli viņi samaksā nodokļos.

 

Ejam uz VID EDS un skatāmies.

Varam kādreiz apjautāties grāmatvedei, lai izdrukā kopsavilkumu par pēdējiem pāris gadiem.

 

Mūsdienās nav nekādu šķēršļu noskaidrot samaksātos nodokļus.

Ja paskatās VSAA webā, tad var aplūkot sarēķināto pensiju, pieņemot, ka vairāk socnodokli nemaksāsi un ka pensijā dosies noteiktajos 65 gados.


 

 

Citē, savādāk neredzu...

uzskrollē uz augšu

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jāaug darba efektivitātei par 60%, jāsamazinās ēnu ekonomikai par 35-40%.

Bet varbūt sākumā jāsaliek viens bariņš cietumos ar mantas konfiskāciju lai nevienam vairāk neienāktu prātā bīdīt afēras kā Parex, Stikla kalns, Zelta tilts, Liepājas Metalurgs un citas, sīkāku mērogu.....  

Neviens par šiem gājieniem nav un visticamākais arī nebūs sodīts, kas nozīmē tikai to, ka drīz tiks kaut kas jauns izveidots un kārtējie miljoni no valsts budžeta pazudīs 'nezināmā virzienā "  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ir pietiekami daudz valstis, kur pat gaidīt nebūtu iespējams vai pat teorētiski saņemt pakalpojumu. Lai arī mūsu medicīna ir daļēji maksas, bet tā nav noplukusi, aparatūra un personāls ir augstā līmenī, un zāļu vietā nebaros vitamīnus. Parasti aizmirst, kāda ir bezmaksas medicīna tādās attīstītās valstīs kā Lielbritānija un brauc ārstēt kaites uz šejieni. 

 

gaida rindā uz magnētisko rezonansi
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Ir pietiekami daudz valstis, kur pat gaidīt nebūtu iespējams vai pat teorētiski saņemt pakalpojumu

Un tieši tas ko es iepriekš minēju - citur tak ir vēl sliktāk :D

Tev cepums no manis!

 

 

 

bet tā nav noplukusi, aparatūra un personāls ir augstā līmenī

Un tāpēc viņi regulāri pieprasa papildus līdzekļus, lai nebūtu jālieto novecojusi aparatūra... Mums ir dažas slimnīcas, nodaļas, kas ir augstā līmenī. Kopumā tā nav.

 

Viss, ko es cenšos pateikt, ir tas, ka nodokļu veidā iekasēto naudu mūsu valsts VARĒTU LABĀK PĀRDALĪT.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ejam uz VID EDS un skatāmies.
Kur es teicu ka nevar noskaidrot, var protams ka var. Bet lielais vairums cilvēku to nedara! Daudzi cilvēki vēl joprojām domā ka viņi nodokļos samaksā tikai starpību starp summu ko viņi saņem mēneša beigās un summu kas ir darba līgumā. 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kur es teicu ka nevar noskaidrot, var protams ka var. Bet lielais vairums cilvēku to nedara!

Tad negāni valsti, bet gāni cilvēkus.

 

 

Daudzi cilvēki vēl joprojām domā ka viņi nodokļos samaksā tikai starpību starp summu ko viņi saņem mēneša beigās un summu kas ir darba līgumā.

Viņi neko nemaksā. To dara darba devējs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Latvijā pietrūkst jēdzīgas kontroles, kas cīnās pret līdzekļu šķērdēšanu un ievieš lielāku atbildību. Bet tas patiesībā ir sekas tam, ka cilvēki pieraduši dot kukuļus, izmantot blatus, mēģina atrast veidus, kā apčakarēt. Kā gan var sodīt savu paziņu, jo kompaktā valstī viens otru daudz maz zina, tāpēc radīts apburtais bezatbildības loks.  

 

Nav noslēpums, ka valsts pārvalde ir slēgta sistēma, kur vieni un tie paši darbinieki strādā gadiem un kadru rotācija ir minimāla, kā arī spējīgākie dodas strādāt uz privāto sektoru, kur var vairāk nopelnīt. 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...