Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

Te man izskatās, viens otrs joprojām dzīvo 2000. sākumā, kur kā likums un laikam arī sava veida reliģija, bija nelegāls softs uz PC. 

 

Link to comment
Share on other sites

Takš pērkat, lūdzu..

Es vienkārši neredzu jēgu priekš datora mājas vajadzībām pirkt kaut kādu legālu Windowsu..

Uz priekšu, piemetat Bila pensiju fondam..šim tur tā pamaz.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2020 at 8:01 PM, Sleepy said:

Šo es varu ņemt? Savam jaunam kompim ja?

 

Tev datoru nav žēl?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Mateushs teica:

 

Tev datoru nav žēl?

Kādā ziņā?

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Mateushs teica:

Windows nevajag darbināt uz mājas datora

Kārtējais slimnieks

Link to comment
Share on other sites

Darba dators ar W10 man prasa paroli pēc melnā ekrāna. Mājas nē. Iespējams, ir kāds iestatījums, neesmu meklējis.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)
2020.04.21. , 21:49, Mateushs teica:

Windows nevajag darbināt uz mājas datora

Tiešām :D ??? Bet ja nu arī mājās kāds grib strādāt, nevis tikai forumos vai feisbukā sēdēt. Puisīt, laiks tev saprast, ka:

1. Windows darbam un izklaidei.

2. Mac - nopietnam darbam.

3. Linux - serveriem, adminiem, kvalificētiem IT darbiniekiem/koderiem, advancētiem jūzeriem, ne sievasmātes kaķim.

     P.S.

Jau kopš 1997.gada man kāds no Linuksiem, sākot ar Caldera, Slackware, Suse, bet nu diezgan sen kā MInt ir otrā OS. Joprojām savām vajadzībām lietojamu softu neesmu sagaidījis (nesaku, ka citiem viņu vajadzībām nav). Linux lieto arī Holivudā, to pašu Avataru renderēja, ja nemaldos ar 140 dzelžu (!!!) klāsteri, lieto NASA, lieto arī medicīnas aparatūrai u.t.t. - bet tur ir nopietni, mājās nepieejami un nelietojami softi.

 Tas pats, tiešām nopitnais Black Magic DaVinci Resolve Studio - ir gan Win, gan Mac, gan Linux versijām, tikai  - oficiāli atbalsta tikai CentOS, var palaist uz Debian, Ubuntu un tā atvasinājumiem, bet tikai ar šamaņu dejām - bet vienalga pat uz CentOS strādā nepilvērtīgi.

 

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 6 minūtēm , raiviic teica:

1. Windows darbam

2. Mac - nopietnam darbam.

A man jautājiens, kapēc šitā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

binary

Tāpēc, ka @raiviic interesējošajā jomā tā pieņemts uzskatīt. Strādātu citā jomā, tad sadalījums būtu citādāks.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, raiviic said:

2. Mac - nopietnam darbam.

Man jautājums atkal par šo... Pēc manām domām tieši win it nopietnam darbam, jo visi softi, ko esmu mainījis, ir priekš win, mac bieži ir tikai tā. Tas pats blender - uz win ir viss, t.sk. visādi add-on, uz citām platformām ne pārāk daudz kas ir.


Lai nu kā - tieši parastam lietotājam tieši Linux ir way to go...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu
1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

Tiešām :D ??? Bet ja nu arī mājās kāds grib strādāt, nevis tikai forumos vai feisbukā sēdēt. Puisīt, laiks tev saprast, ka:

1. Windows darbam un izklaidei.

2. Mac - nopietnam darbam.

3. Linux - serveriem, adminiem, kvalificētiem IT darbiniekiem/koderiem, advancētiem jūzeriem, ne sievasmātes kaķim.

     P.S.

Jau kopš 1997.gada man kāds no Linuksiem, sākot ar Caldera, Slackware, Suse, bet nu diezgan sen kā MInt ir otrā OS. Joprojām savām vajadzībām lietojamu softu neesmu sagaidījis (nesaku, ka citiem viņu vajadzībām nav). Linux lieto arī Holivudā, to pašu Avataru renderēja, ja nemaldos ar 140 dzelžu (!!!) klāsteri, lieto NASA, lieto arī medicīnas aparatūrai u.t.t. - bet tur ir nopietni, mājās nepieejami un nelietojami softi.

 Tas pats, tiešām nopitnais Black Magic DaVinci Resolve Studio - ir gan Win, gan Mac, gan Linux versijām, tikai  - oficiāli atbalsta tikai CentOS, var palaist uz Debian, Ubuntu un tā atvasinājumiem, bet tikai ar šamaņu dejām - bet vienalga pat uz CentOS strādā nepilvērtīgi.

 

 

1) Kāds vēl nafig mac darbam ???? Tu parādi normālu veidu kā pārvaldīt MAC darbstacijas, nu tā, ka tur drošības politikas uzliktas, updeiti ir, diski nošifrēti un nu vietējais jānītis var uzlikt tikai approvotu softu alias SCCM. (es kā darbu uztveru vidi ar IT pārvaldību)

2) Kopš Windows ir normāls native ssh klients un normāls terminālis neredzu iemeslu izmantot Linux arī darbstacijās adminiem. 

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

@snukurins , paldies, bet to es zinu. Bet vienu lietu gan nevaru saprast. Mājās defaultais audio ir monitora skaļruņi, skaņa caur videokartes hdmi. Pēc pamošanās (monitors arī aizmidzis) skaņas iestatījumi ir pazaudēti no vārda "vispār". Nav ierīču sarakstā . Tikai skaņas iestatījumi -> problēmu novēršana. Pēc brīža šis atrod tos pļurņikus. Interesantākais, ka pēc tam var spiest "atcelt". Tas sākās pēc kaut kāda apdeita. Esmu izmalis krustām šķērsām power opcijas. HVZ.

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
6 minutes ago, DjUbuntu said:

1) Kāds vēl nafig mac darbam ???? Tu parādi normālu veidu kā pārvaldīt MAC darbstacijas, nu tā, ka tur drošības politikas uzliktas, updeiti ir, diski nošifrēti un nu vietējais jānītis var uzlikt tikai approvotu softu alias SCCM. (es kā darbu uztveru vidi ar IT pārvaldību)

2) Kopš Windows ir normāls native ssh klients un normāls terminālis neredzu iemeslu izmantot Linux arī darbstacijās adminiem. 

 

 

Es neredzu iemeslu izmantot Windows. Nevienu. Ne ar ko vienkāršāka par Linux tā nav. Toties ir rijīgāka pret dzelžiem. Un uz tās ir vairāk vīrusu. Nesalīdzināmi vairāk. 

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
1 hour ago, raiviic said:

Tiešām :D ??? Bet ja nu arī mājās kāds grib strādāt, nevis tikai forumos vai feisbukā sēdēt. Puisīt, laiks tev saprast, ka:

1. Windows darbam un izklaidei.

3. Linux - serveriem, adminiem, kvalificētiem IT darbiniekiem/koderiem, advancētiem jūzeriem, ne sievasmātes kaķim.

 

 

 

 

Es ik pa laikam ieeju forumos, kas ir saistīti ar Windows, un tur ir tādas problēmas, kas parastam lietotājam nav risināmas. Ja salūzt jebkura sistēma, tikai daudz maz advancēts lietotājs mācēs to salabot (vai pārinstalēt). Nav svarīgi, tas ir Windows vai Linux. Sievasmātes kaķis nevienu no tām nedabūs dzīvu. Jautājums tikai ir par to, cik lielā mērā kura sistēma ir apdraudēta, un te nu diemžēl Windows i Nr 1!

 

Linux uz desktopa ir pārliecinoši labāks par Windows. Un runa nav par programmu skaitu (kuru uz Linux nu jau ir ļoti daudz), bet par to, cik Linux ir drošs un cik Linux ir prasīgs pret dzelžiem. Neredzu nevienu iemeslu vispār lietot Windows. Nevienu, ja nav akūti jāstrādā kādā programmā, kuras nekur nav un kuras analogu nekur nav. Savādāk tā ir naudas un datora jaudas nelietderīg izšķērdēšana.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DjUbuntu said:

Kopš Windows ir normāls native ssh klients un normāls terminālis neredzu iemeslu izmantot Linux arī darbstacijās adminiem. 

Tas gan ir sviests. Ikdienā vadu Win domēnu, sekundārais DC uz sambas - viss no linuksa. Vienkārši nafig Win adminam! Nujā, jä neproti lietot konsoli, esi pieradis pie tikai GUI, neproti rakstīt shella skriptus, tad jā...

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 6 minūtēm , Mateushs teica:

Es ik pa laikam ieeju forumos, kas ir saistīti ar Windows, un tur ir tādas problēmas, kas parastam lietotājam nav risināmas. Ja salūzt jebkura sistēma, tikai daudz maz advancēts lietotājs mācēs to salabot (vai pārinstalēt). Nav svarīgi, tas ir Windows vai Linux.

Davai nedzen te kuiņu, un staigā tālāk ar visām savām gudrībām..

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 42 minūtēm , rubb teica:

Pēc manām domām tieši win it nopietnam darbam, jo visi softi

Man atkal viss ir pilnīgi otrādāk

 

1. OSX - darbam un izklaidei. Manas specifiskās darba iespējas gan ierobežotas, bet var atrast workaroundus.

2. Linux - nopietnam darbam un izklaidei 

3. Windows - priekš jāšanās un čakarēšanās. Faktiski nelietojams darbam, ja nu vienīgi palaižot Linuxu iekš VM.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 53 minūtēm , Mateushs teica:

Es ik pa laikam ieeju forumos, kas ir saistīti ar Windows

A bet neej (padročīt) forumos, kas saistīti ar windows. Uzvelc kreklu ar pingvīnu un ej uz parku svaigu gaisu paelpot.

Eu, nu veči, katrs lieto to darbarīku, kas viņam der un patīk. Tad kad linux lietotāju būs tikpat cik win lietotāju, tad arī forumu ar linux problēmām būs tikpat, cik tagad ar win problēmām. ?

Tas ir apmēram, kā viens uzjautā par VW motora remontu, @Mateushs klāt... vw sūkā, ko te čakarējies ar to sū... , tak ņem sangjong...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Jurkins teica:

Tad kad linux lietotāju būs tikpat cik win lietotāju, tad arī forumu ar linux problēmām būs tikpat, cik tagad ar win problēmām.

+1

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Athlons

 

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
1 hour ago, Jurkins said:

Tad kad linux lietotāju būs tikpat cik win lietotāju, tad arī forumu ar linux problēmām būs tikpat, cik tagad ar win problēmām. ?

 

Nebūs. Protams, katrs lieto to, kas viņam der un patīk, tikai lieta tāda, ka pārliecinoši lielākā Windows lietotāju daļa nemaz nezina, kas der un kas ir labs, jo viņiem neviens nav devis izvēli. Kad cilvēks izdara apzinātu izvēli, pirms tam salīdzinādams kaut kādas lietas savā starpā, tad var runāt par to, ka kāds lieto to, kas viņam der un patīk.

Kā rāda statistika, no tiem, kas sāk strādāt ar Linux, ļoti maz pēc tam atgriežas uz Windows.


5 minutes ago, Athlons said:

 

 

Par šādiem video var tikai pasmaidīt

  • Kādas šausmas! 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Jainit

Tāds iespaids, ka šitais sektants pie jebkura pieejamā datora lien ar savu Linux instalāciju, lai "atvērtu parastajam lietotājam acis", tāds IT pasaules aptaurētais vegāns.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 17 minūtēm , Mateushs teica:

lielākā Windows lietotāju daļa nemaz nezina, kas der un kas ir labs

Lielākajai daļai lietotāju ir pajāt, kas griežas tajā kastē. Skaidrs, ka Tu nevarēsi ar to samierināties, bet Tev būs ar to jāsadzīvo.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Lielākajai daļai lietotāju ir pajāt, kas griežas tajā kastē.

Tieši tā. Kādreiz esmu apprasījies pazīstamiem cilvēkiem, ne vecmāmiņām, kurām mazdēliņš saorganizējis datoru, bet tādiem, kas dien dienā datoru lieto, gan darbā, gan mājās, prasīju, kāda OS tavam datoram, biju patiesi izbrīnīts, ka liela daļa vispār nesaprata jautājumu, daļa zināja teikt, ka Windows, neko nezināja, vai 7 vai 8 vai 10. Pilnībā pajāt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 5 stundām , Mateushs teica:

Linux ir drošs

Tikpat nedrošs, ka Win. Tikai tas reti kuru interesē mazās izplatības dēļ.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stepselis said:

Tikpat nedrošs, ka Win. Tikai tas reti kuru interesē mazās izplatības dēļ.

Tā gan nav taisnība. Linux ir savādāk būvēts jau kodola līmenī. Linux arī ir gluki.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 7 minūtēm , rubb teica:

Linux ir savādāk būvēts

Savādāk nenozīmē labāk. Vienkārši vajag citu pieeju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 6 stundām , AndrisBB teica:

3. Windows - priekš jāšanās un čakarēšanās. Faktiski nelietojams darbam, ja nu vienīgi palaižot Linuxu iekš VM.

Man gandrīz precīzi tas pats, tikai otrādi :D

 

Pirms kaut kāda pusotra gada sāku strādāt uzņēmumā, kura produkts griežas uz Linux - tad arī sev uz darba datora uzinstalēju Linux un sāku ikdienā lietot. Arī mājās kopš tā laika ir VM ar Linux darba vajadzībām.

OK, var tur sadrukāt visādus skriptus, kas atvieglo darbu. Tas tā kā varētu būt Linux pluss. No otras puses - uz Windows to arī var, tikai uz Windows nebija akūtas nepieciešamības to darīt :D

Nu vēl tur ir kaudze visādu komandrindas rīku, ar kuriem var kaut kādus darbus veikt ērtāk nekā Windowsa "cmd.exe". Teiksim, savākt kaut kādu nebūt statistiku par kļūdām no log faila - cat, grep, cut, sort, uniq, wc, gatavs. Uz Windows "out of the box" nav tik vienkārši.

Skāde tik, ka darbs jau neapstājas komandrindā. Līdz ko darbam vajag kādu grafisko rīku (da' kaut vai to pašu IDE vai kaut prastu teksta editoru), tā Linux labākajā gadījumā pienes ūdeni Windowsim. Tās komandas gan jau arī uz Windows varētu atrast. Ja ne atrast, tad kaut vai pitonā fiski uzrakstīt to, kas biežāk nepieciešams. Uz Linux atrast grafisko softu alternatīvas - tas gan jau ir grūtāk. Pašam uzrakstīt - vispār nereāli.

 

Bet nu, kā saka, katram savs. It īpaši, ja 10-20-30 gadus ir lietota viena vai otra sistēma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 4 minūtēm , ieleja teica:

Windows nedrošība slēpjas tā lietotājos, kas tik ļoti mīl pogu [ok]

Es gan joprojām teikšu, ka, ja linux lietotāju būtu tikpat daudz kā win, tad problēmu būtu ne mazāk. Piekrīti taču, ka arī neadvansētam lietotājam šad tad vajag ieinstalēt kādu aplikāciju. Novelkam  *.exe un dubultklikšķis. Bet, ja novelkās kaut kāts *.tar.gz... nu loceklis viņu zina, ko ar to ērmu darīt.

 

Link to comment
Share on other sites

oxygen
2020.04.18. , 20:35, Stasss teica:

Es vienkārši neredzu jēgu priekš datora mājas vajadzībām pirkt kaut kādu legālu Windowsu.

A kāpēc jāpērk, ja var LEGĀLU bez maksas. Nu piesakies uz insider un būs legāls . Interesantākais ka , ja vēlāk atsakies , vari datoru pārinstalēt  un mierīgi aktivizēt Windows ar Microsoft kontu .  Kāpēc uz to ''parakstījos''  ka ''Bils'' uzliek eksperimentālo- nu vienkārši gribēju paeksperimentēt. Tā ka uz datora nekā nelegāla nav  tad lai jau šim tiek - saČakarēs OS, ar SSD pārinstalēt ir ''minūtes'' darbs. Tāpat visi mani dokumenti glabājas uz cita diska. Var tīri labi dzīvot arī ar legālām bezmaksas programmām. Nu agrāk bija tās bezmaksas  programmas so so, bet tagad, ja nav profesionālas vajadzības var normāli iztikt. Man izvēle: bildēm- foto, ekrānuzņemumiem utt Faststone,  ofisam-Libre Office, pastam - eM Client  un dažas citas bezmaksas sīkākām vajadzībām . Pilnīgi pietiek ikdienai. Laikam vienīgā maksas, par kuru esmu samaksājis, ir ProgDVB. Nu vienkārši ērtāka  ka bezmaksas varianti, jo bez lieka čaKara ir gan IP TV, gan no kabeļt TV. Esmu paprovējis arī Linux- nu nax man čakarēt smadzenes, ja darbā viss uz Windows. Kas datoru guru, varbūt, bet ne man.

 Ja tiešam vajag ko specifisku no mājas datora priekš darba ar Office, tad jau mierīgi ielogojos  un strādāju ar online Microsoft Office.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Es darbā arī gribēju santīmu iesipt, uzliku dažie Libre office. Un nē, viņiem pat nevajag VID makrosus. Kad visi vienā balsī pateica - novāc nakuj to sū... un uzliec mums normālu ekseli. Nu cilvēki ir pieraduši. Un manai attieksmei tur nav vispār nekādas nozīmes. Nu kad bērnam knupītī būs linux ar libre ofisu instalēts, tad būs savādāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Nu cilvēki ir pieraduši.

Mhm.

Piemēram, es regulāri sastopu cilvēkus, kuri pat nav vecas tantes, bet kuri triviālām darbībām lieto zagtu vai pirktu PS un ciest nevar Gimp. Tikmēr es, dēļ slinkuma zagt, vienmēr esmu lietojis Gimp un viņš man šķiet gana ērts. Bet varbūt nešķistu, ja es būtu pieradis pie PS.


Pirms 8 minūtēm , Jurkins teica:

kad bērnam knupītī būs linux ar libre ofisu instalēts

Nevajag knupi, pietiktu ar informātikas stundām skolā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Nu cilvēki ir pieraduši.

Arī manis paša necilā pieredze rāda, ka šis ir nozīmīgs, bieži vien izšķirošs faktors.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 10 minūtēm , ieleja teica:

bet to lietotāju nav tik daudz

Ir, vecīt, ir...

 

Pirms 8 minūtēm , 138 teica:

pietiktu ar informātikas stundām skolā

nepietiktu

 

Pirms 9 minūtēm , 138 teica:

Gimp un viņš man šķiet gana ērts

Gimp, Inkscape un līdzīgiem interfeisus ir taisījuši ne cilvēku sugas pārstāji. Varbūt tur arī ir viena no linux nepopularitātes problēmām. Un jā, es lietoju Inkscape, bet neatsakos no iepriekš rakstītā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 26 minūtēm , binary teica:

Pirms kaut kāda pusotra gada sāku strādāt uzņēmumā, kura produkts griežas uz Linux

Nu viss mans darbs pa lielam ir - klientam ir kautkāds produkts uz kura vajag piedabūt darboties Linux, vajag BSP priekš tā boarda. Tad bootloaderi jadabū dzīvu, lai tas boards vispār sāk parādīt kādas dzīvības pazīmes, Device Tree pielāgot, kautkādus draiverus kuros ir pilns ar bugiem, vai kautkādas ierīces fīčas vienkārši nav implementētas, kerneli piekonfigurēt. Pēctam jau var skatīties ko darīt ar jūzerspeisu, visādus systemd, udevus utt salāgot.

Kad tas gatavs, tad var sagatovot Yocto slāni, SDK utt, lai programmētāji "parastie" var sāk rakstīt applikācijas. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Un tagad iedodiet tikko @AndrisBB rakstīto izlasīt datora userim-vulgaris. Viņš tak turpat uz vietas kluci noliks no uztraukuma ?.

 

p.s es arī maziņu ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...