Jump to content

Alko lietoša neparedzētā laikā


Stasss
 Share

Recommended Posts

kaplis6

Liela daļa šādu problēmu ir viegli risināma divās galējībās - paņem atvaļinājumu no darba un ~ kādu mēnesi no vietas sēdi zem korķa, vai arī nomet niķi vispār. Pēc tā mēneša arī varēsi pateikt, kas der tev - profesionāls alkoholisms, vai tomēr ne.. :D

 

Ja arī izdomā atmest, tad to procesu ļoti atvieglo kaut kā pilnīgi cita darīšana laikā, kad parasti tika dzerts. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • NeticuNevienam

    9

  • Bonifacijs

    28

  • alusbundza

    12

  • Hipsters

    11

Mezavecis

Es atmetu gan pīpēšanu (1 pac dienā), gan arī dzeršanu. Nekāds lielais kodējs nebiju, bet vairākus gadus atpakaļ vienu periodu pa vakariem šņabi laku, bet pēc tam niekojos ar aliņiem un vīniem pa nedēļas nogalēm. Ar pīpēšanu gāja visgrūtāk pēc tik liela stāža,ko nācās pakāpēniski, bet ar plostošanu kaut kā dabiski sanāca - jo garīgu darbu šmigā nav normāli iespējams veikt.  

 

Es neteiktu, ka būtu galīgs atturībnieks, bet absolūti nedēļas nogalēs neprasās kaut ko lietot. Nodzeršanās rautus līdz bezfilmai gan vairs nerīkoju, jo to uzskatu par pilnīgu stulbumu.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Alho jau ir tā pati narkotika un dažiem rodas atkarība. Kas tur ko brīnīties. Un nav jābūt iemeslam. Pietiek ar zemu IQ līmeni, lai savā dzīvē neatrastu iemeslus "kāpēc nelietot". Ja labāk apmaksātāks darbs nav iemesls, tad varbūt nemaz to darbu neuzņemties? Dzeršana iznīcina smadzeņu šūnas. Kāpēc jāuzņemas amats, kur tikai loģiski būtu nepieciešāms vairāk saprāta, ja to, savukārt, nodzer? Varbūt atstāt kādam, kurš cenšas nopelnīt priekš ģimenes dzīves uzlabošanas?

 

Kodēšana ir nekas cits, kā psiholoģijas labošana. Pazīstu vienu pensijas gados, kurš katru dienu alu sūca, kurš nu jau gadu nedzer, bet iemesls bija vienskāršs. Sievas terors. Sievu arī nedaudz "pakodēja" pie reizes un pašu uz vieglām nervu zālēm uzlika. Pat pilīti mutē neņem. Tā kā dažiem palīdz. Ja atsāks, vedīsim vēlreiz.

 

Kurš tur muldēja par 78 gadiem? Ieskrien sienā, varbūt atleks vai vismaz atsitīsi to pēdējo daļu, kura vēl domā. Vairums alhokoloķu mirst pusmūžā. Tas nav iemesls? Tad tev vairs nav ko atsist, viss jau ir nodzerts. Tev jautājums uz atjautību - kāpēc maksāt nodokļus, ja neesi plānojis saņemt pensiju? :D

 

Pret pohām ir tikai viens veids kā cīnīties. Kas tad ir pohas? Organisma saindēšanās. Kurš vismaz nedaudz domājošs čūskas kodienu ārstētu ar vēl vienu čūskas kodienu? Tātad nevis "kožam", bet atšķaidam indi ar 1l ūdens pēc dzeršanas, lai lielākais daudzums mēslu izvadītos no organisma. Un ja sajūtas pēc gulēšanas nav krietni labakas, kā agrāk bija, tad vienu mangalīti pa virsu. Burbuļūdens nav tas pats labākais, jo nobloķē žults izdalīšanos, bet katrs dara kā pašam tīk.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds
Pret pohām ir tikai viens veids kā cīnīties.

Jā, tas ir nedzert, kā lopam

Labots - Domugrauds
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Jā, tas ir nedzert, kā lopam

 

Izskatās, ka neesi dzēris, ja nezini, ka nav lopā jādzer, lai no rīta slikti justos.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

martinno

Ar zapojiem neesmu aizrāvies, bet gadus 4-5 gandrīz katru weekendu biju pālī - kā piektdien sāc, tā svētdien (dažreiz sestdien) vakarā beidz.... Pirmdienas darbā norakstītas...

Atrsininājās diezgan vienkārši - veselības problēmas, kuras lika izvēlēties - veselība vai viss pārējais... Gandrīz gadu sevi ierobežoju - gada laikā pilnīgā pālī biju tik vien 4 reizes - visas attaisnojošas - čomam dzimene, darba pasākums, u.t.t.

Tagad reāli ir tā, ka pielejos reizi 2/3 mēnešos - kaut kā tas viss vairs nesaista... Otrajā dienā cenšos salāpīties tik vien, lai galva nesāp.

Esmu arī iemācījies, ko pirms tam nevarēju (jo āķis lūpā vilka vienmēr tālāk) - apsēsties pie galda - izdzert, piemēram, 0.3 šņabi un beigt ballīti.


P.S.
Aliņš brīvdienās pie pusdienām gan ir svēta lieta - un neko traku tur nesaskatu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu, nu, sabraucat jau virsū nevietā - tie tak bija deviņdesmitie gadi kad tā bija dzīves norma kādai cilveku kategorijai. Ja kas dažam laban no tiem jūs tagat klanāties satiekot. Nu kaut vai nu zina kads to joku par kadas vejainas pilsetiņas "smirdīgo" autosportistu - savas zvaigžņu stundas sakuma pirmajā vakarā šis lopā pardzeries brauc savā nodabā centrā pa gājēju ielu un izsauc nedalītu policijas interesi - nu un dialogs risinās apmeram tā tu kas tāds esi? mentenes priekšnieks? a tu vispar zini Jauki kas es tāds esmu? Es idiot esmu no šodienas tavs un visas pilsetas priekšnieks un tu mani te neregulēsi. Nu apmēram tā, tik sulīgāk protams.  Nu neko izgulejās un gaja saņemt apsveiceju ziedus un dara to līdz pat šai dienai ja kas


Eh da drosi vien jebkurš mūsu laiku vadonis ir kādreiz sastrādajis tādus cundurus deviņdesmitajos ka ja tauta zinatu detaļas tad šodien noknābātu no amata nost tikkai tā, lai gan.... pie mums  jau viss iet cauri

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

 

 

Izskatās, ka neesi dzēris, ja nezini, ka nav lopā jādzer, lai no rīta slikti justos.
Esmu arī dzēris tā, ka no rīta sūdīgi.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ev, zēni, davai, nevajag atkal bezpridzelā aizbraukt, tema tomēr bišķi NENOPIETNI NOPIETNA..

 

Nav tādu dakteru, nav tādu zāļu, kas atbrīvo no alkoholismu, var palīdzēt, bet ne izārstēt. Ir pašam jāatrod motivācija kādēļ nelietot, salīdzinot kā ir skaidrā un kā ir pēc zapoja. Lai saprastu varbūt pat jānolaižas līdz bomža līmenim, kad nekā vairs nav, ne darba, ne sievas, ne mājas, un zemāk kur krist nav. Ir arī kas atjēdzas.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Jā, jā var iziet kā tam policijas šefam - pļēguroja, pļēguroja ar kukuļos saņemtajiem dārgajiem dzerieniem, gadu, divus un piektajā sieva atnāk majās suns gaudo vīrs guļ uz dīvāniņa TV skatās....  nu jau mūžīgi....    a sievai cik kreņķu bij - mentu brigādes siro, māju gāž otrādi meklējot, pratina visus  - domā ka kāds speciāli ir noindejis, da tur vesels process kad mentene sak patiešām "krovj iz nosa" meklet slepkavniekus.   Gadījums iz paziņu dzīves, bez jokiem

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kodēšana ir nekas cits, kā psiholoģijas labošana. Pazīstu vienu pensijas gados, kurš katru dienu alu sūca, kurš nu jau gadu nedzer, bet iemesls bija vienskāršs. Sievas terors.

 

Tieši tā, kodēšana vairāk iedarbojas psiholoģiski. To ko kodētāji laiž vēnā var brīvi nopirkt jebkurā aptiekā tablešu veidā un ''kodēties'' pašrocīgi. Esperal saucas, galvenais ir motivācija kādēļ nedzert un kodēšanās gadījumā bailes no nāves.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pats zinu ka bez alko jutos 100% labāk, bet paiet laiks, un atkal prasās paņemt iekšā - nu kaut kas ir tajā zaļajā pūķī! :) Vai arī hren zin - manā smadzenē!

 

Nēesmu onka - man vēl tikai 27 - neko šausmīgu nēesmu sadarījis - bet jūtu, laiks ir no tās problēmas atbrīvoties, jo nēesmu parasts cilvēks kas māk svētku dienā iedzert normāli, un pēc tam miers!

 

Manuprat kodēšana kā saka @smartdevil ir točh prāta čakarēšana, vairāk nekas. Bet kad biju Straupē atkačāties un paskatījos, kadi tie kodieri nāca ārā no tā kabineta - jebac kā Vampīri, kad dabuj iekšā to ampulu.. Acis izspiedušās, sarkani, nu I nah..

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Sky_High

Mans personīgais viedoklis, ka daudz alko ir pašiznīcināšanās, bet vecim dabiskāk ir pretējais - pašizaugsme un pilnveidoties, daudzi to tā arī nekad nesaprot un paši brīnās kāpēc ir nelaimīgi! Alko (starp citu, depresants) un viss pārējais ir garām, grāmatiņu esmu lasījis (un aizvēris). Autor, ir dafiga lietas kam vecis var sevi veltīt, alko nav viena no tām! Sports, zināšanas, veselība, darbs, nauda, hobiji, sievietes, ģimene - tā kaut kā. ;)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jāsaka kā ir - kad gandrīz ik vakaru pa 3 - 4 aliem (vai attiecīgiem vīniem, kolas-viskija kokteiļiem) paņēmu un no rīta jutos nejauki (lauza kaulus, sāpēja nedaudz galva), ņēmu un tagad jau pamatīgu laiku atsakos no da jebkā. Pluss ir tas, ka nauda ir jūtami vairāk, bet mīnuss ir tāds, ka kaulus turpina lauzt un arī galva dulla. Kā jutos slikti, tā turpinu justies. Žēl to feino vakaru, kad tiešām jutos labi, vieglā žvingulī. Bet tas vairs atpakaļ nenāks, jo kaut kā pat īsti negribās. Pataupīšos, gan kādreiz noderēs ātri iegūt dullu galvu no 2 aliem alkohola netrenētā organismā.

Link to comment
Share on other sites

Wheeler

Kad dzīvoju viens, bez sievietes, tad katru 5dienas vakaru uz vecrīgu soļoju meitās ar draugiem, pieļurbājos un un biezi nesaprotamā veida mājās nācu .. Nākamā diena norakstāma ..

 

Bet tad uzradās viena un vienīgā* tad dzeršana pati atkrita ..

 

Varbūt problēma ir vientulībā ? Kaut kādos kompleksos ?

Atrodi savas vājās vietas, trūkumus un iespējams alko pats atkritīs :)

Labots - Wheeler
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nēesmu onka - man vēl tikai 27

 

Redzi, jaunībā par alkoholiķi kļūt var ļoti ātri, vīrietis(sievietēm ir savādāk) pusmūžā dzert sācis vairs nodzerties nepaspēs. Pusaudzim vajag pusgadu lai kļūtu par atkarīgo, labi ka pats apzinies ka tā ir problēma. Meklē ar ko to aizvietot. Sievieti piemēram!

 

 

 

Bet kad biju Straupē atkačāties un paskatījos, kadi tie kodieri nāca ārā no tā kabineta - jebac kā Vampīri, kad dabuj iekšā to ampulu.. Acis izspiedušās, sarkani, nu I nah..

 

Tādi viņi ir tikai pirmās 5 - 10min. Ampulas nešuj jau daudzus gadus, tagad zem sistēmas laiž tieši vēnā. Nopērc viņu tabletēs, ar alkoholu viņu nevar kategoriski, nevarēsi jau arī tehniski iedzert jo būs ļoti, ļoti slikti.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

1. Tikai ar patiesu gribasspēku sports kļūst par dzīvesveidu, bet no gaisa nekritīs.

2. Ja zināšanas nebija, tad nebūs kā motivators.

3. Veselības jautājums narkašiem un alkašiem kļūst aktuāls, kad ārsts nosaka diagnozi kaps, bet ne vienmēr tas nostrādā.

4. Daudzi dzērāji jo vairāk dzer, jo vairāk kapā, lai nogludinātu vainas apziņu. Nauda aliņam vai graķītim vienmēr atrodas. Dažkārt pie kaimiņa.

5.  Hobiji ir patiešām labākais motivators. Večiem vajag mērķi, ko darīt - copēt, ķīlēt autiņus, būvēt hāti, cept progas vai jebko darīt un tad arī vēlme plostot mazināsies. 

6. Sievietes nāk un iet. 

7. Ģimene mūsdienās ir tik relatīvs jēdziens kā mūžīgā laime vai laulības solījums. 

 

Sports, zināšanas, veselība, darbs, nauda, hobiji, sievietes, ģimene
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

 

 

Manuprat kodēšana kā saka @smartdevil ir točh prāta čakarēšana, vairāk nekas.

Nu redz, logiski domājošs būtu teicis, ka "kodēšana" ir prāta ārstēšana, bet alho - prāta čakarēšana.

Link to comment
Share on other sites

Adekvātu sievieti iegādājies. Vienam sēdēt mājās un lakt aliņus ir viegli un vienkārši, bet ļurbāt, kad blakus ir otrs cilvēks-nedzērājs, ar kuru vajag rēķināties - kaut kā ne tik ļoti. Cik redzu apkārt, tad gudras, nestervozas sievietes ir papildus stabilitāte. Plus ja tāda pametīs, tad moš tev būs stimuls kaut ko mainīt. Ja pat tad ne - nu tad nekādu cerību. Tikai bērnus nesataisi, pirms neesi sācis sagaidīt jaungadus skaidrā.

 

un jā, jaunībā tiešām vajag ĻOOOOOTI MAZ lai sajustu, ka "prasās", "vajag atkal". Autors runā kā 50gadīgs onka, bet knapi pusi no tā visa nodzīvojis.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Runāju tāpēc kau jau redzu problēmu saknē, nevis tad kad jau aknas nodzertas.. Kāds 50 gadīgais moš jau sen ir savu dzīvi norijis, kamēr es kaut ko tomēr laicīgi grasos lietas labā darīt..

 

Negribu vazāties pa ielāk, kā dažs labs..

 

Par sievieti maybe taisnība, jo kopš esmu sācis daudz dozēt, no tām esmu novērsies..

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

nu te jau vis skaidrs, tā ir dabiskā izlase, vājie, bezrakstura nodzeras, lai viņiem vieglas smilktis..., stiprie tur sevi rāmjos, 

tie, kas nepilīti nelieto (ko es pazīstu - visi ir nedaudz dīvaiņi un neko ar šiem normāli nevar sarunāt)

''boņuks'' ir otra galējība, ja tā turpināsi, tad arī ilgi nenovilksi...

 

starp citu, pīpētavās var sarunāt vislabākos darījumus

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Dīvainis arī tāds nosacīts apzīmējums. Jebkurš pilsētnieks laukos būs dīvainis, tiklīdz vērs vaļā muti :) Bet nu par totāliem atturībniekiem ir tāds savāds priekšstats, jo tiem komplektā nāk veģitārisma, garīguma vai kādas savādākas izpausmes, kuras vairums cilvēku nepraktizē. 

 

nedaudz dīvaiņi

 

 

P.S. Esmu arī dīvains un to pat atzīstu :D

Link to comment
Share on other sites

Verneris

aj slabkai, kas nerubii iedzert naakoshajaa dienaa! Iz pieredzes, naakoshaas dienas laapiishanaas/dzershana ir 10x jautraaka nekaa dzershana pirmajaa dienaa! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

itanium

 

 

un vispaari - sjii teema noteikti neiederas tehnikas forumaa.

Jēdzīgākais šīs tēmas komentārs 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

iedzert naakoshajaa dienaa!

man dzīvē gadījies tā tikai dažas reizes, kāzās, kad vispār tā īsti gulēt nemaz neaiziet (divu stundu snaudiens), bet pēc tam gan sūdīgi, tāpēc tādu lietu nepiekpju 

Link to comment
Share on other sites

Verneris

mulkjiiibas! Jo daudzi dator*iseeji ir hroniski alkaani!!  :whistle2:

Labots - Verneris no Rīgas
Link to comment
Share on other sites

Verneris

Robezhas tu nosaki pats! Es saveejo zinu :D


 

 

bet par teemu.... nuu personiigi es otraa dienaa nelaapos, nevelk. bezfilmas daudzdienniekus netaisu, varu nelietot alko paaris nedeeljas bez sirdsapzinjas paarmetumiem. 

 

Vai kaa par shito sasmeejos!

Labots - Verneris no Rīgas
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

inteens

Esperal saucas

 

Diezgan dārgs pasākums,1 iepakojums maksā ap 100 EUR,turklāt tikai uz receptēm,un visās aptiekās nemaz nav.Jālieto vismaz 4 mēnešus.Vai tiešām palīdz,un cik ilgi-nezinu.Ja ir gribasspēks,tad nedzert var arī tāpat.

Link to comment
Share on other sites

itanium

Ja par tēmu, tad tētis bija aizgājis pie vārdotāja (vai kā tur šamos sauc), lai palīdzētu atmest gan smēķēšānu (2 paciņas dienā), gan alkohola lietošanu (2/3 ali vai kokčiki dienā).

Smēķēšanai gan bija nepieciešamas 2 reizes, bet vienalga nostrādāja.

 

Gadus 5 nelietoja ne vienu, ne otru, tad kompānijas pēc atsāka lietot alkoholu un stresa dēļ smēķēt. 

Tad bija atkal provējis iet pie tā paša vārdotāja, bet neveiksmīgi.

 

Attiecīgi - visu nosaki tu pats. 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Robezhas tu nosaki pats! Es saveejo zinu
 

 

Tur pat zirgam zivim jāsmejas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

par smēķēšanu: pīpēju no 18. g. (krievu armijā sāku), pirms četriem gadiem atmetu, iepriekš izdomāju vienu konkrētu datumu, kad vairāk nevilkšu,

divus gadus nepīpēju, 

bļin, a tad sieva sāka, - stress, darbs un tt..., 

ja sieva pīpē, tad nācās atsākt....(savādāk buču nevar iedot), 

tagad apsveru jaunu datumu, un sievai jāpakļaujas...., savādāk nav jēgas...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

alusbundža

Ir naivi domāt, ka smēķēšana noņem stresu - tieši pretēji, tā palielina. Pīpēšanas process ir smēķēšanas noņēmējs un cilvēkiem grūti izdomāt citu attaisnojošu (tak tāpat nevar iet svaigu gaisu elpot) nodarbi, lai varētu stresu citādā veidā kontrolēt. 

 

Tāpat cilvēki domā, ka šmiga noņem stresu. No vienas puses jā, pielejies, pakrīti kaut kur stūrī bezspēkā un ikdienas problēmas nomāc citas domas - "kā es te nokļuvu", "ar ko remdēt pohas". Bet pamatproblēmas jau paliek. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Ir naivi domāt, ka smēķēšana noņem stresu

šitam pilnīgi piekrītu, zinu no savas piredzes...

 

bet ja esi pīpmanis, tad ir forši uzpīpēt.... par sievietēm grūti pateikt, tās streso par tādiem niekiem, ka man vispār nav ko komentēt....

 

un pilnīgi izjutu (kad tos 2 gadus nevilku), no rīta , vasarā ,laukos, priežu ieskautā pļavā, ap 5 rītā svaigo gaisu un visu pārējo komfortu, ko dod , ja esi nepīpētājs...

tāpēc šajā gadā atkal jānoskaņojas un jābeidz.....

Link to comment
Share on other sites

 

 

Diezgan dārgs pasākums,1 iepakojums maksā ap 100 EUR,turklāt tikai uz receptēm,un visās aptiekās nemaz nav.Jālieto vismaz 4 mēnešus.Vai tiešām palīdz,un cik ilgi-nezinu.Ja ir gribasspēks,tad nedzert var arī tāpat.

 

Šodien aptiekā speciāli pajautāju, jā, recepti vajag, bet tā vai tad problēma? Nemaksā ne tuvu 100 eur, kādi padsmit. Tās tabletes ir lielas, un var sadalīt 4 daļās, ja sākumā vajag veselu, tad vēlāk pusīti, tad 1/4 diennaktī. Tāda 4 mēn. (kāpēc 4?) tūre izmaksā mazāk kā kārtīgs 3diennieka zapojs kompānijā. Ja jau būtu gribasspēks tad šādas tēmas nebūtu. Pie kam ielaists alkoholisms jau vairs nav izlaidība, tā ir slimība.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...