Jump to content

Bitcoin


GaGlets
 Share

Recommended Posts

Nē - taisni otrādi - ar laiku balva samazinās. Tā saucamais halving, kad ar laiku par izrakto bloku pienākas 2x mazāk Bitcoinu.

 

Fakts, ka kapitālisti izvēlas izdevīgākās vietas mainošanai, nav arguments, ka tas nav mainoišanu ietekmējošs faktors - atkal jau jāsaka - taisi otrādi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Nē - taisni otrādi

Ja cena dažu mēnešu laikā uzlec no 15k uz 40k, tad kur samazinājums? :D 

Link to comment
Share on other sites

Tas ir patīkams blakusefekts, protams. Ja nolec no 20k uz 3.5k, tad tāds blakusefekts, savukārt, ir nepatīkams :D

Kursu prognozēt faktiski nav iespējams, bet par halving - tas ir 100% zināms, ka nākotnē balva BTC būs 2x mazāka. Beigās maineriem peļņa būs tikai no komisijām. Balva USD vai EUR var sanāk arī lielāka, bet nav garantēts.

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tāpēc arī fermu turētāji pārslēdzas uz citām kriptovalūtām, lai process neapstātos. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Mezavecis teica:

Islandē ideāli apstākļi - elektrība par velti no kūstoša ledāja, nav jātērē enerģija dzesēšanai, jo konstanti auksts.

Par šo jau arī nav tik vienkārši. Noteikti ir resursu nodoklis, el. stacija un pati mainošanas ferma arī ir jāizbūvē, jāaprīko. Pieņemu, ka tajos skarbajos apstākļos un vēl uz salas tas viss maksā papildus. Dzesēšana, mitrums arī jākontrolē. Nez kāpēc visas fermas nav Islandē. Ja el. tur ir pa velti, varbūt davelkam kabelīti līdz Latvijai :lol:

Pirms 1 minūtes , Mezavecis teica:

Tāpēc arī fermu turētāji pārslēdzas uz citām kriptovalūtām, lai process neapstātos. 

Šaubu nav un tas tiek arī darīts. Detaļas nepateikšu, bet kaut kādos dok. sižetos ir manīts, ka viņi pat vairākas reizes dienā pārslēdzas ko mainot - atkarībā no peļņas. Nu kapitālistu cūkas - te vairs nav ko piebilst!! :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Tas viss ir skaisti, bet ne jau par velti. Galvenā doma: Bitcoin ir pakļauts "fizisku" faktoru ietekmei.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , marrtins teica:

Olas ķīlā nelikšu, bet valdību izdotās valūtas gan izgāžas 100%.

Kas tieši tur izgāžas? Eiro gadījumā standarta zem 2% inflācija. Ko tad tu domāji ka būs pretējis un viss lētāks paliks?

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Bet Masks... hmm zaļās enerģijas atbalstītājs. Un bitkoins... Nu tā...

 

Nu tāds, tikai tas ka kļuvis par vienu no pasaulē zināmākajiem un bagātākajiem cilvēkiem. Nu tā.

Link to comment
Share on other sites

Ja tu pats neredzi grafikos, tad es tev maz kā vēl varu līdzēt.

 

Kas tev iestāstīja, ka 2% inflācija ir norma un ka visam jāpaliek dārgākam?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Ja tu pats neredzi grafikos

Redzu grafiku, un pat izrēķināju. Sanāk apmēram 1.8% vērtības kritums gadā, jeb 2% inflācija.

Nelielai inflācijai ir jābūt, lai cilvēki nesēdētu uz naudas., bet to cirkulētu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Nelielai inflācijai ir jābūt, lai cilvēki nesēdētu uz naudas., bet to cirkulētu.

Un pēc tam pārmet kādi visi materiālisti vai dzīvo bez uzkrājumiem.

 

Nav nekāds iemesls, lai visi nodarbotos ar naudas "cirkulāciju". Tāpat kā nav nekāds iemesls tādai "inflācijai" kā tikai slēptā zagšana.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 9 minūtēm , marrtins teica:

Kas tev iestāstīja, ka 2% inflācija ir norma un ka visam jāpaliek dārgākam?

Varbūt vajadzētu palasīt ekonomikas pamatus un tad uzdot šādus jautājumus?

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Un pēc tam pārmet kādi visi materiālisti vai dzīvo bez uzkrājumiem.

 

Kapēc bez uzkrājumiem? Veicot uzkrājumus ir vienkārši jāņem vērā inflācija. Neturi naudu zem matrača, investē, ieliec kautvai depozītā.

Man kautkā inflācija netrauc;e veikt uzkrājumus.

Link to comment
Share on other sites

Nesatraucies par maniem pamatiem. Es zinu šo "inflācija laba" mantru. To jau mums skolā mēģināja iebarot. Es tai absolūtu nepiekrītu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , AndrisBB teica:

kļuvis par vienu no pasaulē zināmākajiem un bagātākajiem cilvēkiem

Nu un tad? Klausies manos vārdos neskaties manos darbos? Bitkoins un visi šitie citi šitkouni ir tik "zaļi", vai ne?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Veicot uzkrājumus ir vienkārši jāņem vērā inflācija.

Vēl vienkāršāk būtu to neņemt vērā, ja tāda netiktu mākslīgi veidota.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Just now, marrtins teica:

Es zinu šo "inflācija laba" mantru. To jau mums skolā mēģināja iebarot. Es tai absolūtu nepiekrītu.

Tu vari piekrist vai nepiekrist, bet liela inflācija ir slikti, ilgstoša deflācija arī slikti. Tas ir sen jau pierādīts. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Es tai absolūtu nepiekrītu.

Tad tā arī būtu teicis, ka tev ir alternatīvā teorija, kurai pagaidām nav nekāda atzinuma ekonomistu aprindās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Neturi naudu zem matrača, investē, ieliec kautvai depozītā.

Kādā depozītā? Neviens depozīts pat nenosedz to inflāciju. Kā arī ne jau visiem investīcijas un ar to saistītie riski ir nepieciešami, bet nu izvēlies - 2% gadā nost vai investē. Tas nav pareizi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Kā arī ne jau visiem investīcijas un ar to saistītie riski ir nepieciešami

Ja nav nepieciešami, tad par ko satraukties? Ir pensiju fonds, kurš rūpējas, lai nebūtu lieki jākustina smadzenes un vecumdienās saņemt savu nopelnīto pensiju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Mezavecis teica:

Tu vari piekrist vai nepiekrist, bet liela inflācija ir slikti, ilgstoša deflācija arī slikti. Tas ir sen jau pierādīts. 

Ja deflācija domāta tajā izpratnē, kad samazinās ekonomiskā aktivitāte - tad jā tas ir "slikti".

 

Mākslīgi veidota inflācija (caur naudas/parāda piedrukāšanu), kad piedrukātais apjoms pārsniedz ekonomisko produktivitāti, manā skatījumā, jebkurā tempā ir slikta. Mācībgrāmatās jau smuki tiek stāstīts kā centrālās bankas kontrolē valūtas apjomu  - pieaug ekonomiskā izaugsme, tiek palielināts valūtas/kredīta apjoms un otrādi. Tikai es neatminos tādu "otrādi" precedentu. Ja realitāte sekotu ekonomikas grāmatām, tad tāda inflācija pati par sevi jau nav slikta. Bet tur daži centrālie plānotāji tak nevar visu paredzēt vai izskaitļot un kopā ar valdību (neatkarīgās CB - haha) nebeidzamo vēlmi dzīvot deficītos, neko labu tādā inflācijā neredzu.

Pirms 4 minūtēm , Mezavecis teica:

Ja nav nepieciešami, tad par ko satraukties? Ir pensiju fonds, kurš rūpējas, lai nebūtu lieki jākustina smadzenes un vecumdienās saņemt savu nopelnīto pensiju.

Par to es arī neesmu pārliecināts, ka vairāk par čiku tur nesanāks, kaut arī pieņemtu, ka politiskā sistēma nemainās.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:

Par to es arī neesmu pārliecināts, ka vairāk par čiku tur nesanāks

Badā nenomirsi, pietiks naudiņa ikdienas vajadzībām. Ceļojumam apkārt pasaulei būs par īsu. Viss ir relatīvs.

Pirms 6 minūtēm , marrtins teica:

iedrukātais apjoms pārsniedz ekonomisko produktivitāti

Tāpēc arī cikliski notiek krīzes, kad burbulis pārplīst un viss nostājas savās vietās. Ne mums lemt vai tas ir pareizi vai nepareizi. Vai nu pieņem spēles noteikumus vai dzīvo alā. 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Mezavecis teica:

Badā nenomirsi, pietiks naudiņa ikdienas vajadzībām

Saulainās vecumdienas - es jau nāku :lol:

 

Pirms 5 minūtēm , Mezavecis teica:

Ne mums lemt vai tas ir pareizi vai nepareizi. Vai nu pieņem spēles noteikumus vai dzīvo alā. 

Nu skaidrs, ka ne tu ne es neesam pozīcijās ko mainīt vai lemt par šo stāvokli. Bet papļāpāt par tēmu jau (vēl vismaz pagaidām) nav liegts un vajag ;)

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mezavecis teica:

Varbūt vajadzētu palasīt ekonomikas pamatus un tad uzdot šādus jautājumus?

ne lol nav verc

džeks reāli, atkal, spiež uz sazvērestības teorijām, šoreiz 5g vietā ir inflācija.

Labots - Tuubijs
  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Sazvērestības teorijās jau loģikas maz, parasti sekas tiek pozicionētas kā cēlonis. 

Kā ir ar Geitsu un Sorosu, vai viņiem inflācija ir izdevīga? Vai tas sit pa kabatu tikai vidējam ierindas iedzīvotājam, kurš krāj zem matrača? Parastajam iedzīvotājam, kurs ņeko nekrāj, ir pilnīgi pofig tā inflācija - šodien saņēmi, rīt iztērēji. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

inflācija ir izdevīga

Visizdevīgāk tā ir tiem, kas pirmie tiek pie svaigi drukātā tērēšanas.

 

Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

Parastajam iedzīvotājam, kurs ņeko nekrāj

Tā ir liela problēma. Tas padara "parasto" iedzīvotāju atkarīgu no kāda cita.

Link to comment
Share on other sites

Es savu 150EUR 'investīciju' uz ~590$ esmu uzkruķījis, bet esmu sūdīgs treideris, jo tikpat un pa kapeiku vairāk būtu dabūjis, ja nebūtu lēkājis no koina pie koina, bet atstājis tajos kur sākumā ieliku. Tagad daļu piesēju pie USDT ja nu kas (tos pašus ieliktos 150).

 

Te kāds kaut ko nopietnāk ņemās ar tirgošanu?

Interesants gājiens no Tesla + tas, ka Elons Dogecoin pumpē pēdējās dienas.

Link to comment
Share on other sites

Es pašā sākuma (pie pirmā haipa) mazliet paspēlējos ar Pitona CoinBase API, patestēju visādas scalpinga metodes - tjip automātiski pērc/pārdod. Kautko nopelniju, bet neko nopietnu. Pa lielam uz zirgiem iekš Betfair var panākt to pašu.

Lai būtu jēga kā investīcija, tad tur vismaz pāris štukas jāieliek. Bet tad atkal negribas arī pakāst tik daudz, ja atkal cena krītas vai kas cits. 

Ar pāris simtiem vismaz man liekas tīra laika tērēšana.

Skat kā Musks, ar miljardiem operē, tad cita runa :D (Nezinu gan no kurienes pēkšņi tāda nauda, jo vēl pavisam nesen Tesla bij uz izdzīvošanas robežas)

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Nezinu gan no kurienes pēkšņi tāda nauda, jo vēl pavisam nesen Tesla bij uz izdzīvošanas robežas

Paskaties, kā viņam akcijas kāpušas pēdējā gada laikā. Tad nu vai nu paņem aizdevumu pret akciju ķīlu vai tupa pārdod.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , ImissimI teica:

ņemās ar tirgošanu?

Kaut ko drusku ar at&t, fb, googlu, teslu, ābolu, amd, nio, xpev, amazonu, gt, nvidia, vēl tas mākslīgās gaļas uzņēmuma akcijas bija, goldmans ar, gan jau vēl kaut kas, bet jau piemirsies.

Link to comment
Share on other sites

Destructo
Pirms 29 minūtēm , ImissimI teica:

Es savu 150EUR 'investīciju' uz ~590$ esmu uzkruķījis, bet esmu sūdīgs treideris, jo tikpat un pa kapeiku vairāk būtu dabūjis, ja nebūtu lēkājis no koina pie koina, bet atstājis tajos kur sākumā ieliku. Tagad daļu piesēju pie USDT ja nu kas (tos pašus ieliktos 150).

 

Te kāds kaut ko nopietnāk ņemās ar tirgošanu?

Interesants gājiens no Tesla + tas, ka Elons Dogecoin pumpē pēdējās dienas.

 

Jautājums cik kas katram ir nopietni.

 

Kautko tirgoju, kautko nopelnu, kautko pazaudēju. Pārsvarā SPX500 / ESP35 / UK100 day un Āziju / ASV long. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 9 minūtēm , Destructo teica:

Jautājums cik kas katram ir nopietni.

Nopietni ir tā, ka pietiek iztikšanai, sievai, sievas kažokam un citām ekstrām.

 

Iepriekšējā burbulī paspēlējos ar ETH un LTC. Ar ETH minimāli 100 EUR uzvārīju uz maksimumu, ar LTC zaudēju. Kopējā bilance bija plusā. Tur visu laiku jāseko līdz, kas prasa laiku. Tagad izvēlējos akcijas, bet tur tas pats stāsts - vajag lielu daudzumu, ar kuru var droši riskēt, lai komisijas un pirkšanas/pārdošanas starpību atsist. kā arī visam sekot līdzi, kur pa stundām šādos burbuļos mainās situācija.  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , ImissimI teica:

Interesants gājiens no Tesla + tas, ka Elons Dogecoin pumpē pēdējās dienas.

Baisi tam prikolam nepievērsu uzmanību, bet vai tā pumpēšana nebija vienkārši kaut kāds mistisks tweets ar suņa bildi, pēc kā viss bars aiznesās uz kioskiem pēc Dodgecoin (kuru paši "izveidotāji" dēvē par joke-coin)? :lol:

 

Vai tur tomēr bija kāds turpinājums?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Destructo teica:

Kautko tirgoju, kautko nopelnu, kautko pazaudēju.

Ar Arvika metodēm?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Destructo
pirms 1 stundas , Mezavecis teica:

Nopietni ir tā, ka pietiek iztikšanai, sievai, sievas kažokam un citām ekstrām.

 

Iepriekšējā burbulī paspēlējos ar ETH un LTC. Ar ETH minimāli 100 EUR uzvārīju uz maksimumu, ar LTC zaudēju. Kopējā bilance bija plusā. Tur visu laiku jāseko līdz, kas prasa laiku. Tagad izvēlējos akcijas, bet tur tas pats stāsts - vajag lielu daudzumu, ar kuru var droši riskēt, lai komisijas un pirkšanas/pārdošanas starpību atsist. kā arī visam sekot līdzi, kur pa stundām šādos burbuļos mainās situācija.  

Dzīvošanai pagaidām cita nodarbe,

 

bet, kažokam un citām ekstrām pietiek :) Lai gan neko neesmu ņēmis ārā jau gadus 2, tikai iekšā.

 

Lielākie veikmses stāsti - $NIU / $PYPL / $SQ / Meitunan Dianping / Yadea / BYD.

 

Lielākie neveikmses - GER30 pagājušā gada martā ar 20X leverage kad korona atnāca uz Eiropu :)))) 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...