Jump to content

[Fleims] Pastiprinātāji, DAC, vadi, audiofīli utt.


tomy91
 Share

Recommended Posts

 

 

Ko Tu man piesien savas psiholoģiskās problēmas? Nu, aizej pie tā psihoterapeita, lai nevajadzētu te dēļ kompleksiem tukšpļūtīt tehnikas tēmā, kur īsti necērt.

 

un to saka cilvēks, kurš katrā otrajā postā projicē savas pašapziņas problēmas, vēlies paanalizēt manus kompleksus?  :grin: 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    86

  • Inspektors Caps

    118

  • JDat

    118

  • RudeWolf

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Varbūt tomēr beidzot ir laiks padomāt par patiešām korekti organizētu double blind testu? Es domāju, ka interesentu būtu pietiekami daudz :)

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@Melvins, o, Melodija 104. Gals tur bija varen jauks, nu, vismaz kā nostaļģiska jaunības atmiņa :) Až 6 watus diezgan droši deva laukā. Un kondiķis izejā tads liels, lumīnija... eh, jaunība.

Link to comment
Share on other sites

@@LPC - A ko tieši gribi testēt? Un - kāda jēga? Katram cilvēkam taču dzirde sava, ne? Tas, kas vienam šķitīs foršs, otram šķitīs pretīgs, un otrādi. Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Melvin, tu tieshaam esi Malaciitis, atslodze un humors, man 15 minuuteem bija labu labais. Saistiibaa ar sho tagad mums ir jaaizdomaa, kaa sho sludinaajumu defineet. Es saprotu taa--->

tev ir kaada manta/ lieta, kurai tu piedeevee taadas iipashiibas, kuras tai patiesiibaa nav, ar domu, pacelt cenu un kraapnieciskaa veidaa to iepaardot kaadam leetticiigajam.

Kaa to sauc vienaa vaardaa ? :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@Vilx-, testa būtība jau nav konstatēt, ka viens kabelis visiem dikti patīk, bet otrs - nē. Būtība ir stabili konstatēt, ka to kabeļu skaņa ATŠĶIRAS ;)

Link to comment
Share on other sites

@LPC - A ko tieši gribi testēt? Un - kāda jēga? Katram cilvēkam taču dzirde sava, ne? Tas, kas vienam šķitīs foršs, otram šķitīs pretīgs, un otrādi.

 

Nu mani personīgi interesē tieši teorija - klausītāju lomā šoreiz būtu jābūt hifilītiķiem. Būtu ļoti interesanti noskaidrot pāris lietas:

 

1) Vai USB vads tiešām "uzlabo"  (izmaina) skanējumu

2) "parastais" USB vads vs hifilītiķu vads vs "parastais "labas kvalitātes USB vads vs no vīta pāra sameistarotais.

3) Dažādi UPS kombinācijā ar dažādiem vadiem

Labots - LPC
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

"parastais" USB vads vs hifilītiķu vads vs "parastais "labas kvalitātes USB vads vs no vīta pāra sameistarotais.

 

Kurš provaidos references sistēmu? 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

kevins, tagad visi cenšas piedēvēt neesošas īpašības savām mantām. 1000W pastūži nu jau drīz būs iebūvēti mobilajos. 

 

LPC, nav tāda USB vada no vītā pāra. Ja tādu izdosies uzmeistarot, tad max USB 1.1 ar viņu strādās. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja tādu izdosies uzmeistarot, tad max USB 1.1 ar viņu strādās.

 

Hmm, šim gan gribētos kādu konkrētu tehnisku pamatojumu. Protams, atvainojos jau iepriekš par dumju jautājumu  :)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
LPC

 

Tur nevajag pat pamatojumu - uztaisi tādu vadu (pietiks arī 2m), pievieno USB 2.0 webkameru un jānotiek brīnumam, lai viņa funkcionētu.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Sveiki.

Suņi rej, bet karavāna iet tālāk...

 

Tad ko Jūs, ideālisi, iesakiet iepirkt pirmsākumos līdz lašiem pieciem simtiem???

Var būt arī lietots, a vizuālais un tehniskais ideāls!!! Var būt jauns...

Prasības:

labāk resis,

labāk grīdinieces,

labāk vadi, kas ir smuki

labāk...

 

Skaņas avoti- tv, pc, iespējams, ka kāds labs CD atskaņotājs, kādi slikti dažādu lentu atskaņotāji....

 

p.s. man neinteresē ne tur zinātniskie, hifiliskie atzinumi. GRIBU Jūsu ieteikto par 500Ls!!!

 

Varbūt viszinošais kungs Inspektors Caps var k-ko sakomplektēt?

Link to comment
Share on other sites

@kevins :) Tas aparāts jau nav mans... Un tas teksts arī nav mans (citēts).

Es vienkārši 1x dienā SS.LV caurskatu.

 

Lai gan, ja mājas būtu vēl vieta... apsvērtu šādas "Melodijas" radiolas iegādi :) Kā muzeja eksemplāru. Tādiem cenas pašlaik svārstās no 10-15Ls, vidēji.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tur nevajag pat pamatojumu - uztaisi tādu vadu (pietiks arī 2m), pievieno USB 2.0 webkameru un jānotiek brīnumam, lai viņa funkcionētu

 

Ok, intereses pēc uztaisīšu tuvākajās dienās no CAT5 SFTP un noziņošu. Be man liekas, ka Tu kļūdies :)

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

labāk vadi, kas ir smuki

Tiem cena kosmoss - nāksies vien pašam meistarot smukus vadus :) 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart
Nē, tiek stāstīts, ka EMI traucējumi ietekmē gandrīz visu, tiem ir 101 avots un metodes, kā no tā izsargāties, ir daudz efektīvākas un lētākas par tiem brīnumkabeļiem aparatūras cenā.

Kādi būtu Tavi ieteikumi digitālā signāla transportēšanas un konvertēsanas izvēlē, lai maksimāli izsargātos no trokšņiem, THD, džitera līdz pastiprinātājam (galvenie parametri, references modeļi):

1) Skaņas karte (ja lietojam).

2) Digitālā signāla pārraides tips uz ārējo audio interfeisu/ DACu (USB/koaksiālais/optiskais/firewire u.tml.) (ja lietojam).

3) Ārējais audio interfeiss/ DACs (ja lietojam).

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

@@Darkheart, es šobrīt esmu panesies uz transportu pa TCP/IP. Kāpēc? Pat Cat5 iet tikai dati. Clock neiet. Pareizu clock nodrošina pati atskaņošanas iekārta. Dators ņe pričom. Vvienīgi... tas der tikai atskaņošanai. Studijai vai dzīvajam nebūs labi, jo liela latence. Studzijai un dzīvajam varētu skatīties uz Dante. MADI? Tur bez datiem arī clock līdzi nāk.

 

USB un Firewire? Tur arī tikai dati, bez clock. Atkarīgs cik labi iekārta uztaisīta.

 

Kāpēc S/PDIF nē? Tāpē ka tur bez datiem līdzi nāk arī clock.

 

Tas viss tā, hipotētiski, ja meklē utis un nodarbojas ar dzīves jēgas meklēšanu. Ikdienā tā nav mirstamā kaite.

Link to comment
Share on other sites

nu ko kungi. piekdiena klaat. pie laba viina,vai cita atslogojosha elementa,  laba iespeeja katram paklausiities kautko. Ko dzirdam, ko nedzirdam

http://zooistaba.id.lv/wav/1.wav

http://zooistaba.id.lv/wav/2.wav

varam droshi paklausiities un pateikt ko domaajam. ir atshkjiriibas/ nav, ko dzirdam, utt.

Soore, treks ir mono. Speciaali. Ja dzirdam sho, tad uz stereo buus x5 efekts :)

 

PS- viens cilveeks jau preciizi man pateica , ko dzird, cepums un cienja vinjam par to :)

 

PS- pateicoties kurmiitim, buutu jeedziigi ierakstiit, kaadaa cenu klasee ir aparatuura/ akustikas

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Sunīitis kauc abos. :king2: Pirmajā trekā skaņa likās siltāka, mazliet plašāka, smukāki basi. Nav gan jausmas, uz ko īpaši cieši bija jāklausās.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@kevins, man šķiet. ka 2. treks skan labāk - savāktāks bass, dzidrāka augša un artikulētāks vidus. Bet tas ir tādā halucinācijas līmenī, jo klausos uz iebūvētās kartes (gan pieklājīgām ausīm), un ar pārliecību nespēju teikt.

 

P.S. kas tur par defektu kādu pusotru sekundi pirms beigām?

P.P.S. esmu dāčā, un nekā cita man te nav ;)

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

 

 

ir atshkjiriibas/ nav

Nekāda, ja neskaita ka otrajam sākums un beigas savādākas.

 

Sauciet mani par tehnofīliķi ja gribat. Bet nu, es mēru nevis klausos. Tādi no tie faili ir...

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Eh, es tā saprotu, ka lietas būtības izklāstu nāksies gaidīt ilgi - līdz pieklājīga atbildējušo skaita savākšanai. Tas, protams, bik maitā vakara izklaidi... ;)

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

Kevins teica, lai ierakstu savas asociācijas.

Man ar tagad jau ir klusā stunda, kad mierīgi sēžu pie sava kompja. Kā reiz biju atnesis no darba sataisīt savas Sennheiser HD497, kam viens kanāls neiet (laikam vads nekontaktē). Priekš mono uz kompja ar iebūvētu AC97 skaņu karti kā reiz paklausīties. :D

Baidos nošaut greizi, bet pirmajā variantā likās tā kā mazliet vairāk virstoņu uz augšām, varbūt, kā kurmītis saka, nedaudz siltāk, varbūt pat nedaudz iekrāsotāk. Turpretim otrajā variantā skaņa tāda vēsāka, atturīgāka. Kā pareizi- nezinu. Tad vēl liekas, ka pamanīju- padsmito sekunžu beigās, kur Knoplers beidza dziedāt vai deklamēt, pēc tā likās, ka basa ģitāras zīmējums pirmajā variantā bik izteiktāks.. Bet nu jāpaklausās rīt no rīta ar skaidru galvu normālā skaļumā uz savas stereo (mono) sistēmas..

Link to comment
Share on other sites

 

 

@Vilx-, testa būtība jau nav konstatēt, ka viens kabelis visiem dikti patīk, bet otrs - nē. Būtība ir stabili konstatēt, ka to kabeļu skaņa ATŠĶIRAS ;)

 

Huan Kaktus. Vakara izklaidei der tevis pasha atklaasme :)

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@kevins, nu, šai vajadzībai atkal tā testa situācija nav īsti korekta :) Salīdzinot 2 audiofailus, kuri, kā mums šķiet, ir irakstīti ar dažādiem kabeļiem, mēs tīri psiholoģiski centīsimies atrast atšķirības. Pat ja šamo nav :) Dubultajos aklajos testos jau viss tas kaifs ir, ka tādi psiholoģiskie momenti tiek maksimāli izslēgti. Katrā ziņā "hifilītiķiem" (jo tieši tas ir pareizais apzīmējums tiem, kuri atzīst tikai mērījumus. ja atceramies, uz kādiem postulātiem ir bāzēts hi-fi standarts ;)) tas nebūs pierādījums :D

Link to comment
Share on other sites

@Huan Redz, shovakar piem, palaidu vienu citu epizodi ar elektrogjitaaru no taa pasha Dire Straits ... pat mana sieva atziimeeja, ka vienaa kabelja variantaa taa gjitaara ir diezgan izpluudusi un nav artikuleeta. Sheit mums ir , dzekiem, ir sarezhgjiitaaks uzdevuminjsh --- saspiceet biku ausis :)

@Jdat. nekaads algoritms tur nav. abi faili ir ierakstiiti un veidoti vienaadaa manieree, resp--par to, ka Kevins buutu shmaucies , tev nu vismazaak buutu jaasatraucas. Es esmu par objektiivismu.

Link to comment
Share on other sites

Es nerunāju par šmaukšanos.

Pirmajā brīdī: hopā vienādi! itkā ķeršana uz muļķi!

Tagad pats interesantākais: Kāpēc tomēr ir atšķirība? Kas to rada? Cik lielā mērā kā tā starpība ietekmē konkrēto mūzikas gabalu?

http://failiem.lv/u/grwtebj

Link to comment
Share on other sites

Acer Aspire One un kaut kādas Koss ausīs bāžamās ausis pa kādi 10Ls, fonā bērnu muļķenes. Starpība nav vai nedzirdu.

Jāklausās darbā, tur man i sakarīgākas ausis i skaņas karte. Cerams, tur varēs dzirdēt.

Link to comment
Share on other sites

nu reku shoriit man viens audiomaans un dazhaadu pasaakumu skanjotaajs atsuutiija savas domas par dzirdeeto [ vinjsh nav boot biedrs ]

labrīt
es te tā virspusēji paklausījos tos trekus
nevarētu teikt, ka ir mega atšķirība
pirmais šķiet tāds kā aukstāks, taču ar lielāku caurspīdību
otram zemajos vidos kaut kas ir savādāks
pavisam nedaudz, bet ir
mazliet duļķaināks. uz tā rēķina varētu teikt, ka skan "siltāk" :D
tas gan caur maka iebūvēto skaņaskarti
ša pieslēgšu kaut ko prātīgu un pārklausīšos vēlreiz
pirmajam augšas šķiet "tīrākas"
pirmajam mikrodinamika ir labāka
mazās bungas "halle" ir izteiktāka
sajūta, ka kāds to efektu būtu 0.5db skaļāk uzgriezis
lielākas nianses ko jacene spēlē

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Ok, atšķirības noteikti ir. Ja man jāsalīdzina, tad ņemšu pirmo semplu kā paraugu- salīdzinot ar to otrajā izklausījās nedaudz izteiktākas augšas, kas bija jūtams šķīvjiem un bungu virstoņiem. Varētu būt, ka sempli ir no dažādu gadu izlaidumiem un otrais noteikti izklausās pēc vēlāka gada remāstera.

Link to comment
Share on other sites

Ieslēdzu nu pat kā savu bafflus, bik paklausījos- pirmajā variantā kur laikam bungu pedālis + bass- dod pa ausīm diezgan. :D Bik jāpiekrīt iepriekšējam postētājam par dinamiku, jeb arī, kā jau iepriekš tika runāt- ja ir mazāki trokšņi, tad tā liekas, ka starpība starp vājāko skaņu un stiprāko ir bik lielāka..

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Jums te dažiem izskan diezgan pretrunīgi apraksti - siltāka skaņa ar izteiktākiem virstoņiem kaut kā neiet kopā. Iespējams, ka problēma ir tikai jēdzienu lietošanā.

 

Visvairāk piekrītu šim:

 

 

pirmais šķiet tāds kā aukstāks, taču ar lielāku caurspīdību otram zemajos vidos kaut kas ir savādāks pavisam nedaudz, bet ir mazliet duļķaināks. uz tā rēķina varētu teikt, ka skan "siltāk" :D tas gan caur maka iebūvēto skaņaskarti ša pieslēgšu kaut ko prātīgu un pārklausīšos vēlreiz pirmajam augšas šķiet "tīrākas" pirmajam mikrodinamika ir labāka mazās bungas "halle" ir izteiktāka sajūta, ka kāds to efektu būtu 0.5db skaļāk uzgriezis lielākas nianses ko jacene spēlē

 

Piekrītu arī RudeWolf, bet ar nosacījumu, ka pirmo apmaina ar otro. :D

 

nedaudz izteiktākas augšas, kas bija jūtams šķīvjiem un bungu virstoņiem
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Bāzes-emitera spriegums VT14 ir mazāks par pus voltu (0.28V).

Kā tas iegūts vai kurienes izrauts?

 

 

 

un to saka cilvēks, kurš katrā otrajā postā projicē savas pašapziņas problēmas, vēlies paanalizēt manus kompleksus?

Kas gan cits kā personīgi kompleksi, liek Tev manas zināšanas projicēt kā pašapziņas problēmas?

 

 

 

GRIBU Jūsu ieteikto par 500Ls!!!

No jauniem nedaudz virs varētu ieteikt to pašu XTZ Class A100 D3. Iekļaujoties budžetā, var skatīties Onkyo TX-NR616 virzienā. Bet no lietotiem ss.lv ir pilns ar labiem Onkyo, NAD, Denon un citiem labiem aparātiem krietni zem tās summas.

 

 

 

nav tāda USB vada no vītā pāra

Kas par murgu? USB ir balansēta līnija pa vīto pāri. Tieši pa nevītu kabeli strādās slikti vai nestrādās.

http://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus#Cabling

"The data cables for USB 1.x and USB 2.x use a twisted pair to reduce noise and crosstalk."

Vecā labā manis visur pieminētā cīņa ar troksni signālu pārvadē un atkal balansētās līnijas kā labāks risinājums! ;) Ehh, čaļi... Šeit vēl laba info.

 

 

 

Kādi būtu Tavi ieteikumi digitālā signāla transportēšanas un konvertēsanas izvēlē, lai maksimāli izsargātos no trokšņiem, THD, džitera līdz pastiprinātājam

Tev gan grūti - atkal viss iepriekš runātais no prāta izdzisis. Vai nevajag meklēt kādu atmiņas speciālista palīdzību?

Pērkot aparatūru, loģika ir pavisam vienkārša - naudu ieguldīt aparatūrā nevis audiofīlu vados. Nevis pirkt DAC par Ls 110 un vadu par Ls 100, bet DAC par Ls 200 un vadu par Ls 10. Un aparātus izvēlēties nevis ar bambusa kondensatoriem un sudraba transformatoriem, bet ar normālām modernām tehnoloģijām un labiem parametriem.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Tev gan grūti - atkal viss iepriekš runātais no prāta izdzisis. Vai nevajag meklēt kādu atmiņas speciālista palīdzību? Pērkot aparatūru, loģika ir pavisam vienkārša - naudu ieguldīt aparatūrā nevis audiofīlu vados. Nevis pirkt DAC par Ls 110 un vadu par Ls 100, bet DAC par Ls 200 un vadu par Ls 10. Un aparātus izvēlēties nevis ar bambusa kondensatoriem un sudraba transformatoriem, bet ar normālām modernām tehnoloģijām un labiem parametriem.

Ak, jel... Tā vien šķiet, ka esi ieciklējies pārāk daudz uz tiem vadiem. Es tur par vadiem nerunāju, bet gan par digitālā signāla efektīvāku transportēšanu līdz analogajam. Izlasi vēlreiz.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Darkheart, jebkurā gadījumā tas šajā topikā jau ir rakstīts. JDat toč par to jau rakstīja. Priekšroka ir USB, FireWire un Ethernet transportiem dēļ tā, ka tie ir vai var būt asinhroni - nenes clock. Tad nāk S/PDIF, kas nes arī clock un tādēļ rada jitter. Bet atkal labā gala iekārtā tās mūsdienu PLL vai reclock shēma ar to lieliski tiks galā. Protams optiskajam S/PDIF ir priekšrocība pār koaksiālo dēļ pilnīgas elektriskās atsaistes. Morāle - labās iekārtās visiem šiem digitālajiem interfeisiem skaņas atšķirību praktiski nebūs.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

otrais varjants labāks, pat sieva saklausīja, nianses izteiktākas

noklausījos vēl vairākas reizes, - pirmajam nav asuma, tāds nedaudz ''paplūdis''

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

martinno

1. Plakans, vairāk basu, augšas un vidi noslāpētāki, suns neizteiksmīgi gaudo.

2. Liekas nedaudz telpiskāks, augšas un vidi skaidrāki, bass nedod pa smadzeni. 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Dažiem laikam tīrāka skaņa skaitās skaņa bez virstoņiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...