Jump to content

[Fleims] Pastiprinātāji, DAC, vadi, audiofīli utt.


tomy91
 Share

Recommended Posts

nu gan jau ka intermodulaacijas tiem aparaatiem tpt ir ar kaartu vairaak par to thd . un muuzika jau nav tikai 19/20 vai 60/7khz, dabaa tpt viss skan sliktaak nekaa tie cipari izskataas



 

 

Šajā sarakstā nav komponentu ar THD 0,005% vai zemāk. BZ likumsakarīgi skan vislabāk, jo mazākā THD kombinācija.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    86

  • Inspektors Caps

    118

  • JDat

    118

  • RudeWolf

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Bet skalrunjiem invalīds ir ar kaartu lielaaks kaa .05%....

 

starpiiba tikai taa, ka skaljrunju thd ir 2-3-4 harmoniku platumaa, kameer aparaatu ienestie ---- visaa spektraa....

turklaat ar kaartu lielaaks, -- nee . ir kaudze skaljrunju kam thd variee zem 0,1%

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Didzis, nu kādēļ bābu runas. Vienkārši, kas tad tika parādīts - tas, ka skaņas kartes skaņu nedaudz ietekmē EMI traucējumi. Vai tad to kāds vispār arī nezināja? Es tikai saku, ka ir vēl 101 cits EMI avots bez USB vada un ka arī šeit strādā vecā patiesība - pieliekot Ls 100 DACam, tas būs daudz noturīgāks pret EMI un rezultāts daudz labāks, kā ieliekot to naudu tikai USB vadā.

 

jozhix, bet Tavs piemērs parāda, ka Tev ir izdevies subjektīvi pareizi novērtēt un viss atbilst mērījumiem. Tikai viena lieta tur ir aizdomīga - pastiprinātājam ar 0,007 % THD ir gandrīz pilnīgi skaidrs, ka nebūs 83 dB SNR. Iespējams, ka tas ir kļūdas dēļ paskatīts Phono ieejas SNR.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Es labprāt patestētu aparātus ar 0,005 un zemāk, tikai diemžēl nav tādas iespējas. Uz kādu audio salonu varētu aiziet, bet nu tas vairs nav tas...

Link to comment
Share on other sites

 

 

jozhix, bet Tavs piemērs parāda, ka Tev ir izdevies subjektīvi pareizi novērtēt un viss atbilst mērījumiem. Tikai viena lieta tur ir aizdomīga - pastiprinātājam ar 0,007 % THD ir gandrīz pilnīgi skaidrs, ka nebūs 83 dB SNR. Iespējams, ka tas ir kļūdas dēļ paskatīts Phono ieejas SNR.
 

 

Jaa, sajaucu ar phono MC. SNR ir 105dB.

 

Kevin, 0.1% kuruam skaljrunim? Kaadreiz bija ap 1%...

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

http://en.wikipedia.org/wiki/Logic_level

http://whatis.techtarget.com/definition/logic-level

 

Examples of binary logic levels

Technology          L voltage           H voltage                   Notes

CMOS                 0 V to VDD/2       VDD/2 to VDD         VDD = supply voltage

TTL                     0 V to 0.8 V         2 V to VCC             VCC = 5 V ±10%

ECL                    VEE to −1.4 V    −1.2 V to 0 V           VEE is about −5.2 V; VCC=Ground

 

Pie jautājuma par "labo" USB vadu skaņu. Tā kā USB ir datu pasākums, kādā veidā labāks vads var padot labāku 0 vai 1? Jebšu tas ir bizness - nopirka labo audio vadu, nopirks arī USB. 

 

Vai varbūt labākas datu paketes tāds vads var pārsūtīt? Kā tad ir?

 

JJP, on 05 Jun 2013 - 11:36, said:snapback.png

Ar nolūku pieminēju USB vadu, jo tam ir ļoti stipra ietekme uz skanējumu!
Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Ja es ražotu tādus vadus, tad paskaidrotu aptuveni tā... Sliktā vadā datu paketes pārvietojas sliktāk. Tās tādā vadā nejūtas laimīgas, zaudē kontroli un ir vairāk pakļautas dažādu ārējo elektromagnētisko faktoru iedarbībai, kas izraisa, aizķeršanos un nevienmērīgu slīdēšanu pa vadu. Augstvērtīgs vads ir kā drošs un mājīgs tunelis, caur kuru paketes slīd laimīgas un bez stresa, gluži kā pirmo reizi iemīlējušies un rokās sadevušies jaunieši, tādējādi apmierinātas nonākot otrā galā. Savukārt stresainās paketes krīt kā pagadās - cita pasteidzas, jo no stresa bēg, daža nespēj pakustēties un piebremzē. Klausītājs, kas šādas paketes klausās, izjūt stresainas pēcskaņas mūzikas ezotēriskajās frekvencēs, kuras spēj uztvert tikai dzīvs cilvēks vai dzīvnieks. Diemžēl šo pakešu uzvedību ar mūsdienu līdzekļiem pagaidām nevar nomērīt, tomēr ir bijuši neskaitāmi eksperimenti ar dzīvniekiem. Piemēram, ir novērots, ka dažu sugu zivis, dzirdot mūziku, kas plūdusi caur mūsu kabeļiem, nārsto divas līdz trīs reizes biežāk, nekā tās, kas to pašu mūziku klausījās caur parastu USB vadu. Mūsu vadi tapuši sadarbībā ar labākajiem audioezotēriķiem un ciparu parapsihologiem, kas garantē 100% vienmērīgu un bezstresa ciparu plūsmu starp jūsu ierīcēm un atsvaidzina jūsu mūziku, piešķirot tai gaišu un īpaši veselīgu starojumu.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, Darkheart malacis, lai gan esmu dikti skeptisks pret tiem audiofīlu makaroniem, bet šitais ir riktīgi labs ..... bezmaz sagribējās iepirkt kādu vadu laimīgajām paketēm ....

Link to comment
Share on other sites

Pie reizes, izmēriet simtsgadīgu pareizi glabātu konjaku, citādi vienkārši dzerot jau nevar saprast - labs, vai slikts.



Darkheart, bija skaisti, bet kad pieminēji ezotēriķus, zuda reklāmefekts. Ezotēriķi neko nevar garantēt. Tikai runā, ko paši nezin. :)

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

Policists, uz ceļa, gan precīzi izmēra, cik promiles ir no tā simtgadīgā konjaka :sarkasms:

Man vienkarši ir nesaprotami, nu kapēc nevar pieslēgt mērmikrofonu pie labas datora skaņukartes , tad mainīt vietām pastiprinātājus, vadus, akustiku un mērīt kā tad tās augšas izmanījās, vai kura harmonika palika lielāka,kura mazāka u.t.t.. Tas tak,salīdzinājumā ar aparatūras cenu, neko mūsdienās nemaksā. Nu kapēc ir tik noliedzoša attieksme pret mērīšanu?

Link to comment
Share on other sites

martinno

Vakar iepirku 4 dzīslu vadu un izdomāju izmantot reša piedāvāto bi-ampingu. 

Saslēdzu, atšķirības ar ausi nedzirdu.

 

Vienīgais pluss - tiku pie smukākiem vadiem :)

Link to comment
Share on other sites

Dafuk, tavai gjenialitaatei vienkārši nav robezhu

Link to comment
Share on other sites

BLACK ALIGATOR

un ko saki par NAD

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Vakar iepirku 4 dzīslu vadu un izdomāju izmantot reša piedāvāto bi-ampingu. Saslēdzu, atšķirības ar ausi nedzirdu.

Es tiešām brīnītos, ja varētu dzirdēt atšķirību. Tas ir kā sadalīt vienvirziena 2 joslu ielu divās 1 joslas ielās. Cita lieta, ja Tu izņemtu pasīvos filtrus un laistu vadu līdz katram skaļrunim, dalot frekvences aktīvi, bet tas nav tas, kas būtu jādara parastam lietotājam. Lai gan no otras puses, pirms pusotra gada nebūtu iedomājies, ka taisīšu vaļā tumbas un ņemšu ārā filtru, kur nu vēl, ka pats kaut ko būvēšu. Taču tagad nevaru iedomāties, ka varētu pirkt komerciālās tumbas.

Link to comment
Share on other sites

andys22

sanāca paklausīties sekojošu sistēmu:

 

Jaudas pastiprinātājs (skat.att.)+cd player.pa vidu starp abiem nebija  priekšpastiprinātāja!+b&w 805 plauktinieces uz statīviem. Vadi bija dārgi,tā vismaz izskatījās..saslēgts tika gandrīz kā bi-wiring.no pastiprinātāja A,B izejām gāja atsevišķi vadi uz skandām.ieslēgts režīms a+b.

 

kopumā interesants variants :)

post-91105-0-90143300-1370723674_thumb.png

Labots - andys22
Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Es tiešām brīnītos, ja varētu dzirdēt atšķirību.

Tu tā pateici, itkā dieva vietā būtu :D 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Nē, tad es teiktu - Tev nebūs atšķirību dzirdēt! :D

Link to comment
Share on other sites

andys22

lieliski skanēja..mazām plauktiniecēm bija ļoti labs bass.

Link to comment
Share on other sites

Sen nav lijušas audiorastu asinis...

 

 

Kevins verdiktu neizteica pēc brīvdienām.

 

Kas attriecas uz Kevina mērījumiem.

a) nevarēja vienkārši ar analogu vadu saslēgt kopā un pamēŗit? Nē nu ir skaņas kartes, kurām iekšā mēdz būt loop, bet nu. Nav skaidrs kas tā par skaņas karti, kuru kevins izmantoja eksperimentiem.

 

b) joprojām lieku uz barošanas problēmām sistēmā. To rezultātā rodas tādi brīnumi. Tas ka Pro skaņas karte, nenozīmē ka būs viss ūbersuper uztaisīts. Pro lauciņā ražotāji arī daudz grēko. Domāju ka bez komentāriem

 

 

Kas attiecas uz skandu vadu sknējumu.

 

Kā b'tutu ja no sākuma izpētītu un izteiktu verdiktu teiksim par skandu filtriem un Impedances līkni visā spektrā? Tur pietikti pārsteigumu ja līka konstrukcija. Ja teikts ka uz 1 kHz ir 8 omi impedance, tad kur teiks ka uz 2. kHz nebūs 1 oms impedance? Rezultātā 4 omu pastiprinātjs gurst. Tas neattiecas uz visām skandām, bet pāsi zinat kā ražotāji reizēm grēko. Te Kevins varētu sīkāk pastāstīt, ja vien viņam nav subjetīvs iemesls glaudīt pa spalvai mūsu lielākajam "spečukam". Kevins noteikti sajēdz daudz vairāk skandu filtros ne kā es...

 

Tādas luk tehnorasta pārdomas.

 

Fascinē, tas ka te ir tādi, aļa, hifilītiķi, kuri nu nemaz negrib saprast kur un kāpēc rodas problēmas sitēmā. Tā vietā bļauj ka jāklausās. Es gribu tiešām "sausu" un objektīvu skaņu, kura nemelo visā skaņu diapazonā, nevis dažādus līkus risinājkumus kuri viens otru ietekmē un "izpušķo" skaņu. Vai tas ir slikti? Vai tas nav tas uz ko jātiecās HiENDismā? Ja jā, tad kāpēc ir visa tā pseidozinātniskā ampelēšanās? Lētu aparātu dēļ? "istam HiEDNistamnauda nav problēma. Stulbuma dēļ? Jāmādās. Visu dzīvi. Bizness? No comments. Es nepiedalos aitu cirpšanā.

 

Tas pagaidām viss.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Ak, otra globālā nelaime pie vainas... :D Sorry, es pa dāču dzīvojos, tāpēc nedēļās dienas nav aktuālas :D

Link to comment
Share on other sites

Es saprotu ka Jdatam gribas asinis. Es neatbildeeshu Jdatam pa punktiem, bet gan globaali. Nedeeljas nogalee gan meeriiju vadus, gan klausiijos.

Man vairs patiesiibaa negribas baigi iespringt uz sho jautaajumu, jo uzradaas cita probleema ----- tie vadi katrs skan savaadaak .........

Klausiijos parastu pc usb vadu un shos te

http://www.servo.lv/ProductDetails.aspx?item_id=1016

http://www.servo.lv/ProductDetails.aspx?item_id=1018

Es neaprakstiishu kaa skan katrs konkreetais vads [ kaut dzirdeeju arii nianses vinju starpaa ] , bet globaali ir taa , ka pieliekot shos vadus, skanjaa pazuda mezhoniiga dalja no smeereejuma gan augshaas, gan vidu diapazonaa. Uzsitienos pa bundzinjaam skaidraak dzirdamas augsheejaas harmonikas, pat elektrogjitaarai uzradaas taada dinamika, nevis taada nosmoothota skanja, kaa parastam vadam. Par augshinju papluudumu, grieziigumu pat nerunaajot. Saprotams, ka man shim apstaaklim negribeejaas ticeet, veel jo vairaak taapeec, ka es pats redzeeju kaadus vadus paarvienoju, turklaat usb vada paarvienoshana starp ieriiceem prasa ar kaartu vairaak laika nekaa parasta analogaa vada paarvienoshana , un briizhiem tu aizmirsti, kaa skaneeja ieprieksh, jaa, taa ir probleema. Tpc naakamajaa darbadienaa devos pie muusu boot biedra Luke ciemos un ar vinja DAC uz vinja sisteemas klausiijos veelreiz, tikai shoreiz jau ar aciim ciet un veel ar aizkaru aizklaatiem pc/ vadiem. un jaasaka, ja taa aatrumaa + ilgaa vadu vienoshanaa pamaniit nianses ir pagruuti, tad to jebkuraa gadiijumaa var elementaari un viegli dzirdeet, kad no kaada krutaa vada paarej uz sliktaaku. To downgrade dzird uzreiz... arii ar aizklaatu aizkarinju . protams, aklo testu sesijas netika veiktas pietiekami lielaa apjomaa , lai vareetu skalji postuleet, luuk, ..es teicu ....es dzirdeeju ...

Shobriid vienkārši esmu paardomaas .... 

Protams, ka buus cilveeki kas teiks, ka jaa ---- dazhaadi liiki risinaajumi , un tas vads pa vidu kautko risina. Iespeejams ka taa. Cita lieta, ka

 

istam HiEDNistam nauda nav problēma

es neesmu iists hiendists , nav man katra iekaarta TOP liimenja, lai vareetu teikt ka viss ir kruta un pareizi. Bet shoreiz jau mees runaajam tikai par pc- dac savienojumu, neko vairaak ....  Te gan saakumaa staasts bija par to, ka USB vads NEKO nevar ietekmeet, bet nu diemzheel te taa realitaate ir biku savaadaaka. Turklaat, njemot veeraa ka iekaartas nav pa 1000+ latu kategorijas, jaasecina, ka tas vads tomeer kautko risina, tas nav tikai prasta vara draats smukaa apvalkaa...

Didzis var mani nolamaat, es shobriid pagaidaam vairs neiespringshu uz meeriijumiem, jo to kabelju shobriid man vairs nav, tie ir atdoti iipashniekam, turklaat lai kautko meeriitu, ir vajadziiga korekta metodika, ko -- kaa, jo ar standarta thd/ imd testiem te patiesiibaa neko praatiigu, lai  cilveekiem kas netic savaam ausiim,  buutu uzreiz skaidrs, kas notiek, iisti nevar sameeriit. diezvai kaads tehnokraats ticees, ka starpiibu starp 0,0012 un 0,0022 cilveeks var dzirdeet.... cita lieta, ka muuzika nav tikai 1 frekvence ar thd vai 2 imd .... Turklaat, te jau sanaak taa, pie manas vienkaarshaas  skanjas kartes pieliekot tos +100Ls sanaak tas konkreetais Luke Dac , bet nekaads mega uzlabojums, kas ljautu piem nepirkt kabeli pa 50Ls, gan diemzheel nepamaniijaas...... Jdats mineeja baroshanas probleemas ---- bet zeme jau lielaakoties ir kopiiga visaa traktaa, un 99% gadiijumu ( te jautaajums vietaa, kas tad ir taa konkreetaa top tehnika )  taas zemes jau nav nodaliitas no analogaas daljas .

varbuut ka es tagad buushu taa

 

aitu cirpšanā.

ceerpamaa aita . Bet cita lieta ----> cik dacus man buutu jaanopeerk un/ vai jaapaklausaas ( un cik tur naudas, laika , resursu aiziet ) , lai saprastu, ka piem 500Ls veerts dacs skan taapat kaa X skanjas karte + konkreetais vads, vai lai vienkārši atrastu iisto, pareizo .......taadu, kuram tas pievienotais vads ir pie kaajas .......

 

man piemeeram shobriid nav tik daudz laika un uznjeemiibas kautko kaadam pieraadiit vai paarliecinaat un mekleet to smeereejumu oscilogrammaas, ir arii aktuaalaakas lietas ko dariit.  vienkārši peec vairaakiem testiem un noklausiishanaam es tpt ticu savaam ausiim , ja ir kaadi kas tik ljoti netic, tad var tachu sarunaat klausiishanos/ testinjus ........

Varbuut kameer es neesmu iepircis kaadu kabeli un svaarstos paardomaas par dziivi, Didzis var man uzlodeet savu versiju par pareizo USB kabeli , tad izdarot secinaajumus peec shiis nedeeljas nogales,  varbuut vareetu liidziigu testinju atkaartot ?

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Tā, tagad Caps un JDat var pieskaitīt Kevinu audiofīlu kategorijai. :)

Link to comment
Share on other sites

Capam un JDat nav vienprātības par terminiem (un arī izpratnes ko kurš apzīmē, pretējā gadījumā viņi tos nelietotu kā lamuvārdus)

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Manuprāt, par USB viss ir ļoti vienkārši, te būs konkrēts risinājums-

 

lhm8az5l.jpg

 

DAC's ar ESS9023 čipu, kas izmanto USB signāla galvanisko atsaiti un barojas no atsevišķas ķēdes. Kopējā vērtība 175$ un USB kabelis tiek izmantots TIKAI datu pakešu sūtīšanai. Šeit kabelis UN kompis pilnīgi neko neietekmē.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Kādam nav uz testiem ultrasuperlabais LAN kabelis?! Es gribu TO dzirdēt  :mrgreen:

 

JJP - es Tavā bodē neatradu - moš tomēr Tev ir?

Link to comment
Share on other sites

USB vai tad neizmanto paketes, liidziigi kaa TCPIP?

 

 

Mani ieintereseeja USB audio striimoshana, taadeelj nedaudz pashizgliitojos :).

 
Taatad iespeejami triis darbuiibas rezhiimi - 

Synchronous, Asynchronous, Isochronous.

 

Audio/video striimoshana reaalaa laika rezhiimaa caur USB parasti notiek isonhronajaa rezhiimaa, kam nenotiek kljuudu paarbaude (kljuudainaas paketes paarsuutiishana).

"Unlike other transfer types, isochronous transfers have no hardware-controlled handshaking or error-checking ability, so errors may occur ccasionally. Systems must be able to recover from occasional errors without the help of hardware."

 

Lidz ar to, teoreetiski pieljauju, ka ir iespeejamas izmainjas deelj *slikta* USB kabelja. Ja sinhronajaa/asinhronajaa reshiimaa, kjuudainaas paketes tiks vienkaarshi paarsuutiitas veelreiz, tad isonhronajaa, kjuudas labos/ignorees pats dzelzis (skanju karte).

 

An isochronous data transfer system combines the features of an asynchronous and synchronous data transfer system. An isochronous data transfer system sends blocks of data asynchronously, in other words the data stream can be transferred at random intervals.

Each transmission begins with a start packet. Once the start packet is transmitted, the data must be delivered with a guaranteed bandwidth. Isochronous data transfer is commonly used for where data must be delivered within certain time constraints, like streaming video.

Isochronous systems do not have an error detection mechanism (acknowledgment of receipt of packet) because if an error were detected, time constraints would make it impossible to resend the data.

 

Palabojiet, ja kaut kur kljuudos.

 

 

http://bucarotechelp.com/networking/basics/88092302.asp

 

http://www.totalphase.com/solutions/wp/debugging_usb/

Labots - jozhix
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Tu gribi teikt, ka Kevina testiem izmantotais DACs ņem barošanu no kompja?

 

Nē. Bet vai datu līnijām ir galvaniskā atsaite caur izolatoru? 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Tur droši vien jātaisa vaļā un jāskatās, produkta lapā aprakstā nemanīju un attēlos nevar redzēt.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Cik es to plati skatījos, tad atsaiti nemanīju. Ir kaut kāda mikrenīte, kas taisa USB->I2S un varbūt kaut ko rekloko, pēc tam tas pūšas tālāk. Es īstenībā neko necenšos apgalvot- tikai to, ka korekta testa veikšanai prasītos lai ierīce būtu nost no kompja elektrodrazām. Tāpat interesanti būtu apskatīties, vai ir kādas atšķirības starp Jožika uzrādītajiem režīmiem.

 

Uz gada baigām es varētu būt pabeidzis sev jaunu DAC'u, kam atsaite tiek izpildīta I2S līnijām. Tad varētu kaut ko patestēt.

Link to comment
Share on other sites

Kādam nav uz testiem ultrasuperlabais LAN kabelis?! Es gribu TO dzirdēt 

 

es dzirdēju, Minhenē. Audioquest demonstrēja jaunos Ethernet kabeļus audio sistēmā. Vakarā ielikšu kādu bildīti.

 

Uz vietas ir tikai AQ agrāk ražotais kabelis. Neesmu mēginālis, jo nav īsti kur pieslēgt.  Bet Tev vēl ilgs ceļs ejams, līdz USB un Lan kabeļu testēšanai...sakārto esošo sistēmu tā, lai dzirdētu skandu vadu atšķirības un tad, soli pa solim uz priekšu.

Labots - JJP
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Bet ja sanāk, ka DAFUQ tagad dzird atšķirību vados, bet pēc sistēmas sakārtošanas nē?

 

350x114px-LL-1cd234e6_half-trollface.jpe

Link to comment
Share on other sites

Rudewolf, cik paspēju palasīt, galvaniskā atsaite caur izolatoru kaut ko dod. Vai tā ir manam dacam- nezinu.. Tik gribēju teikt- paņem, nopērc vai uztaisi tādu, salīdzini, pārbaudi un tad plāties ar to vai skaņu ietekmē vai neietekmē. Savādāk Tavi izteikumi sāk atgādināt Inspektora Capu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet ja sanāk, ka DAFUQ tagad dzird atšķirību vados, bet pēc sistēmas sakārtošanas nē?  

atvainojos, laikam esmu kaut ko palaidis garām ...

 

pēdējais ko pamanīju bija, ka biwiring slēgums un jaunais 4dzīslu vads nekādas izmaiņas viņa sistēmā neienesa...bet var būt tiešaām neienesa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...