Jump to content

2.0 pieticīga audio sistēma -> papļāpāsim...


martinno
 Share

Recommended Posts

martinno

@@Partyman, davai sarunājam vienu lietu - neraksti šeit neko... Man sāk alerģija pret Tevi izstrādāties no Tavām gudrībām. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 723
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • martinno

    200

  • Konstatators

    49

  • Darkheart

    43

  • alusbundza

    66

Top Posters In This Topic

Posted Images

Partyman

Labi neapvainojies,es jau sapratu,ka tev vairak patik gari teksti,neka reals rezultats...

P.S. ..,un vispar par sho pasakumu/2.0 pieticīga audio sistēma/esmu zaudejis jebkadu interesi :pooh_go:

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

kādi grāvji? Viss taču ir ok - mana izvēle - plauktinieces ar subi.

 

mainīt vienas s50 pret citām, tad pret magnāt plauktiniecēm, pie yamaha resīvera, likt klāt kaut kādus kreisus sabvūferus tā vietā, lai iegādātos normālu stereo pastiprinātāju ar normālām skandām un aizmirst par visu un tikai klausīties - man izskatās vismaz 3 grāvji

Link to comment
Share on other sites

martinno

Parunāt vienmēr ir labi... Tu varētu teikt "es taču teicu", ja no manis būtu pavediens - Help! Nopirku Magnātus. Skan kā no mucas. Ko man tagad darīt?!

Skan normāli, viss kārtībā, arī statīvi vēl nav izjukuši... Vienmēr taču var gribēt kaut ko labāku. Un kā jau minēju - man patīk pašam pārliecināties, ka viss ir ok, no sākuma iegādājoties lētāku izstrādājumu un pēc tam apgreidojoties.



 

mainīt vienas s50 pret citām, tad pret magnāt plauktiniecēm, pie yamaha resīvera, likt klāt kaut kādus kreisus sabvūferus tā vietā, lai iegādātos normālu stereo pastiprinātāju ar normālām skandām un aizmirst par visu un tikai klausīties - man izskatās vismaz 3 grāvji

1) Samainīju, jo nepatika izskats.

2) Resis ir Kenwoods

3) Magnat Aplha 30A ir kreisais?

4) Plauktinieces paņēmu, jo ir subis

5) Stereo ampam pieņemamā cenu kategorijā nav FM tūnera un 2 digi ieejas.

 

Vēl jautājumi? 

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Šinī forumā tas vispār ir stipri izteikts, komentētāju "IMO" ieteikumu vietā, autora topiks nereti pārvēršas pārgudros apvainojumos nu gandrīz vai iz sērijas, tu tak esi cirvis, kapēc tu dari tā un nedari šitā, tu nekā nejēdz, mēs esam gudrākie, mūsu piegājiens ir vienīgais pareizais...

OK, ja cilvēks lūdz palīdzību, tad var izvirst pārspriedumos, bet tā nevarēšana rimtie, kad viss jau sen izdarīts, nju tā ir bišķi diagnoze...

Link to comment
Share on other sites

martinno

Tas gan - par Magnātiem 200-ajiem vairs nav ko spriedelēt - viss jau garām :D

 

Ja kādam paliks no tā labāk, varam pieņemt, ka es iegrābos  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

nnoname

1) ja tā vienīgā problēma, tad pie tā arī apstājies

2) teikšu Džārmuša vārdiem - "indians, niggers - same shit", atvaino, nepārlasīju visu padsmit lappušu palagu lai konkretizētu resīvera ražotāju

3) koda ir gana kreiss

4) vispirms ņem skandas, un sabu tikai pēc tam, ja kaut kas ļoti neapmierina

5) stereo ampam pieņemamā cenu kategorijā komplektā ar lietotu fm tuneri būs stingri pārāka skaņa, to šķiet mēs jau šeit pārrunājām, tāpat kā tavu nepieciešamību pēc 2 digi ieejām

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

3) koda ir gana kreiss

Tu tak nelasi...

Kāds tolks ar Tevi vispār "sarunāties"?

 

 

tāpat kā tavu nepieciešamību pēc 2 digi ieejām

Par šito @@Konstatators jau izteicās - Tev nevajag... un tā ir visuma pareizā taisnība... a vot man vajag - un ko tagad?! Vajag divas digi ieejas, vajag un vis...

 

PSC 

Link to comment
Share on other sites

nnoname

ak tad tas kodas saba tirgonis bija kāds cits, sorī

man iespējams arī vajag vairākas digi ieejas, bet es to nerisinu jocīgo neskanošo resīveru veidā

Link to comment
Share on other sites

martinno

Es biju nopircis Kodas subi un es tirgoju, bet kā jau teicu (atkal jāatkārtojas  :mrgreen: ) - paņēmu lētu variantu, lai saprastu vai man vispār subi vajag. To Kodu palietoju nepilnu nedēļu un iegādājos labāku.

Ar plauktiniecēm šobrīd ir tas pats - vai tad ir noziegums neiztērēt uzreiz daudz naudas par sev nezināmu mantu, tā vietā iegādājoties kaut kādu lētāku variantu un pēc tam apgreidojoties?

 

Runājot par stereo ampu - neredzu īsti vajadzības pēc tā - iztikšu ar resi un 2.1 setapu.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

nu nnoname bija domājis, ka no tā ''kenwoda'' nedabūsi arā diez ko kvalitatīvu skaņu ar dajebkādām tumbām

 

un tā arī ir

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

martinno

@@alusbundza, tas ir pēc kādas mērauklas?

Kad pēdējo reizi esi pamanījis, ka cilvēki ir dažādi - kas vienam liekas mēsls, citam ir pilnīgi pietiekošs.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

Kad pēdējo reizi esi pamanījis, ka cilvēki ir dažād

to es visu laiku pamanu, un tas tikai ir normāli 

Link to comment
Share on other sites

Livingston

Elkorā paklausījos Boston Acoustics M25 (230Ls/gab), lai salīdzinātu ar cenas ziņā līdzīgām Canton Chrono 503.2. Man šķita, ka Boston Acoustics (vai Elkor) 200Ls prasa par interesanto korpusa dizainu. Canton Chrono 503.2 gan skanēja apmēram tik pat labi, kā ~500Ls vērtās Canton grīdinieces.

 

Katrā ziņā akustiku ir vērts klausīties pirms pirkšanas, jo varbūt 100Ls budžeta skandu pāris kopumā liks vilties mazāk par 460Ls vērtu pāri, kas skanēs ne tā, kā gribas.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

Katrā ziņā akustiku ir vērts klausīties pirms pirkšanas

klausīties tumbas veikalā neko daudz nedos, jo mājās skaņa būs savādāka (cits pastiprinātājs, telpas izmēri un citi faktori) 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Pēc pieredzes spriežot, vislielākā ietekme skaļruņu skanējumam ir telpai un izvietojumam tajā, pēc tam tikai pastiprinātājam un skaņas avotam. Labi iekārtotā telpā lētā gala akustika var skanēt labāk, nekā haiends atstarojumiem bagātā un nesimetriskā istabā. Ir arī lietas, ko telpa īpaši neietekmē, piemēram, midbasa ātrums.

 

Tomēr veikalā ir vērts salīdzināt dažādus modeļus, tad var salīdzināt citā veikalā tur esošos modeļus un pēc tam mēģināt sarunāt ar veikalu iedot uz mājām paklausīties, pirms tam iemaksājot drošības naudu.

Labots - Darkheart
Link to comment
Share on other sites

Nu kas attiecas uz ātrumu, grūti spriest, kas bijis domāts, bet, kas attiecas uz midbasu un telpas ietekmi- midbass kā reiz ir tas frekvenču diapazons, kur skaņas viļņa garums ir ar kārtu no 4.2 līdz 8.5 metriem. Kā saprotams, standarta istabās visbiežāk sagādā problēmas ar stāvviļņiem.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

Kā saprotams, standarta istabās visbiežāk sagādā problēmas ar stāvviļņiem.

Vari, lūdzu, šo izskaidrot man saprotamā valodā? :) 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

Nu kas attiecas uz ātrumu, grūti spriest, kas bijis domāts

Domāta ir skaļruņa spēja adekvāti atskaņot ātras pārejas, nesajaucot to vienā putrā, bet izceļot katru sitienu.

Link to comment
Share on other sites

Īsi sakot tā problēma ir tāda, ka izstarotais skaņas vilnis summējas ar atstaroto skaņas vilni, veidojot rezonansi.

Par stāvviļņiem īsumā, piemēram, šeit: http://www.behindthemixer.com/content/how-stop-standing-waves

Vai arī google, piemēram, sound standing waves.

Nedaudz par šo atradu pat latviski: http://b1v.lv/wp-content/files/fizika_10_v1/default.aspx@tabid=3&id=320.html

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@Luke, nu šis, cik nopratu, ir stāsts par to, ka, piemēram, basus labāk var izjust stāvot pie sienām, jo veidojas tas atpakaļnākošais vilnis... Vai tā? Kā tas midus ietekmē?

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Tie viļņi ne tikai summējas, bet arī izslēdz viens otru pat tā, ka Tu kādā telpas vietā noteiktas frekvences vari pat vispār nedzirdēt.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Nu tas jau nebūs man - es netaisos veikt nekādas izmaiņas istabā.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Es arī netaisījos, bet pēc vairāku absorbētāju izvietošanas un lamināta noklāšanas ar paklāju sapratu, ka uzlabojumi ir ļoti jūtami. Ja ir reģipša sienas un griesti + lamināta grīda, kā tas ir man, tad sistēmas upgreidi ir maznozīmīgi.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Interesanta tā Tava pieeja. :)

Link to comment
Share on other sites

martinno

Protams, ka interesanta  :mrgreen:



Apgaismojiet mani vienā lietā...

Krosa frekvences... Runājot par, piemēram, plauktiniecēm:

 

1 varinats: 3.3kHz, 12kHz
2 variants: 4000Hz
 
Kā šis reāli dzīvē "izskatās"?
1 variantā ir atsevišķi gan uz augšām un uz midiem
2 variantā ir tjipa viens uz abiem?
Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Nē, pirmais variants izskatās pēc 3 joslām, kur ir 2 pīkstuļi. No 3.3khz darbu beidz vidu un zemo frekvenču skaļrunis un sāk zemākais pīkstulis, bet pie 12khz - otrs pīkstulis.

2.variants - klasiskas 2 joslas.

Link to comment
Share on other sites

 

Nu tas jau nebūs man - es netaisos veikt nekādas izmaiņas istabā.

 

Nu, kas attiecas uz to telpas ietekmi, lielu lomu, protams, spēlē gan AS izvietojums telpā, gan paklāji, gan mēbeles, gan telpas izmēri, gan klausītāja atrašanās vieta telpā. Bieži vien ar paklāju, dīvānu, grāmatu plauktu vai pat spilvenu, iespējams, var panākt zināmu efektu, vai pat apsēžoties metru tuvāk vai tālāk..

 

 

Ir kādi komenti par JBL Northridge E30 ?

 

Nez vai tas būtu uzlabojums esošajai sistēmai..

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

spilvenu, iespējams, var panākt zināmu efektu, vai pat apsēžoties metru tuvāk vai tālāk..

šitam pilnīgi piekrītu, un skaņas kvalitāte uzlabojas ievērojami 

esmu izmēģinājis

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

martinno

Super ātrais subis?  :mrgreen:

 

Katrā ziņā - kaut kāds kārtējais ražotāja mārketinga triks, IMHO

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Poga ieslēdz infraskaņas frekvenču filtru. Tas pamatā ir aktuāli ar LP (IMHO).

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

ko uz ampa nozīmē "subsonic" poga?

 

vecajos pastūžos (pirms 90-tajiem) tā ieslēdz infrazemo frekvenču filtru, lai atskaņojot vinilu basa skaļrunis neizlidotu no magnēta, vecajām platēm mēdz būt problēma ar tām frekvencēm dēļ presēšanas kvalitātes

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...