Jump to content

Akumulatoru urbjmašīnas, kādu izvēlēties?


DeUld
 Share

Recommended Posts

Insekc
pirms 1 stundas , yanitis teica:

Ko darīt ar NiCd baterijām, kuras uzpūtušās? Pašam lodēd jaunas negribas, mest ārā urbi dēļ tā arī negribas, jo strādā...bet lādēt bail, uzkarst ļoti.

Ir kādi servisi LV normāli, kas atjauno un saliek jaunus elementus? Varbūt labāk/lētāk no ķīnas jau gatavu bateriju?

Met tik laukā. Vai mobilais arī Tev ar NiCd?

NiCd baterijām galvenais trūkums - pašizlāde. Pāris mēnešu nelietotu paņem no plaukta (kaut gan atceries, ka noliki uzlādētu) un konstatē, ka ļoti drīz vairs negriež. Uzlādē, palieto, uzlādē un tikai pēc vairākiem cikliem kļūst lietojams. Nu nav aršana. Ar litijniecēm cita lieta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

@raivix95:D nu labi - 'uznaglot' pēdiņās. Vispār doma ir sagaidīt kādu akciju un nopirkt arī naglu pistoli uz aķa, man dewalt sākumkomplektiņš jau pielasīts. Cena gan nejauka arī bez akumulatoriem..

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , yanitis teica:

Ir kādi servisi LV normāli, kas atjauno un saliek jaunus elementus?

Akumulatoru centrs atjauno.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

binary

  

pirms 5 stundām , chieris teica:

Kur Tu tās melnās skrūvē ?

Teju visur, kur pagadās, gan ilgstāvošās konstrukcijas, gan pagaidu - malkas nojume, siltumnīca, stalažas, pagaidu āra darba galds utt. Man gan tās tādas āra konstrukcijas. Ja vajadzētu kaut kādām "smukākām" mēbelēm, tad jau meklētu smukākas skrūves :)

 

pirms 4 stundām , vvv teica:

Bundža, tev mazais skrūvgriezis. Ir bijis tā, ka pietrūkst?

Man kopš jauno instrumentu iegādes ar vecajiem skrūvgriežiem teju vienmēr ir tā, ka "pietrūkst" - ne tik daudz jaudas kā ātruma.

 

1 stundu atpakaļ, ImissimI teica:

pagaidām pie spītīgākas skrūves vai ja zarā trāpa utml. veiksmīgi esmu izticis pārslēdzot uz perfja režīmu.

Es pat neesmu mēģinājis ar "perforatora" režīmu kaut ko skrūvēt. Tur tie triecieni / impulsi vērsti citā virzienā nekā impulsa skrūvgriezim. Man tas asociējas ar cirvja izmantošanu laužņa vietā.

 

Man viens no pirmajiem darbiem ar impulsnieku bija nomainīt grūti aizsniedzamā vietā kaut kādas 4x50 skrūves (ne tās melnās, bet citas kaut kādas) pret 6x50, kādus 50gab. Pirmās skrūvējamas ar PH2, otrās - ar muciņu. Jāmaina, jo tās 4x50 izrādījās nekam nederīgi mēsli - kādiem 10% galvas lūza jau skrūvēšanas laikā, no pārējām kādiem 20% galvas nolūza "pašas no sevis" ~nedēļas laikā. Ar parasto skrūvgriezi diezgan pamatīgi jāspiež skrūves virzienā, lai uzgalis nelec no skrūves. Ar to impulsnieku - izliecos deviņos līkumos, ar kreiso roku kaut kā trāpīju skrūvē, "bzz" un skrūve bija ārā. Nezinu, kā tur tā fizika strādā, bet nu tie impulsi dikti jau nu samazina to spēku, ar kādu jāspiež skrūvgriezi pret skrūvi.

 

Bija arī dažas labas lielākas skrūves ar PH3 galvu. Dažas blankas bija saskrūvētas kopā kā pagaidu stutes, vajadzēja atskrūvēt. Ar parasto skrūvgriezi tur nav jēgas tuvoties, nu nespēju es tās skrūves izskrūvēt. Ar impulsnieku - nekādu problēmu, tikai jāuzmanās pēc tam neapdedzināties ar to skrūvi…

 

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

NiCd baterijām galvenais trūkums - pašizlāde.

Ja atmiņa neviļ, tad ir vēl kāds trūkums - tie lādētāji, kas bija instrumentiem ar NiCd baterijām, tā īsti nemaz nebija lādētāji. Tie bija prasti adapteri, kas turpināja "vārīt" bateriju pat pēc tam, kad tā bija pilna.

Litija baterijas tādā ziņā labākas - grūti iedomāties, ka kāds ražotājs gribētu nosvilināt lietotāja mājokli, pārdodot "nepareizu lādētāju".

 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 5 stundām , vvv teica:

tev mazais skrūvgriezis. Ir bijis tā, ka pietrūkst?

neesmu manījis, garākās skrūves, ko esmu skrūvējis ir 5 cm 4mm diametrā, kokā, un bieži pieskrūvējamam dēlim vispirms izurbju ar bori urbumu, lai neplaisā, 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , kicker teica:

Laikam palikšu pie šī:

Metabo PowerMaxx Basic

 

Vel kā variants tiks apskatīts arī šis:

Makita DF347DWE

Par konkrēto Makitu, jāatceras, tā ir tā saucamā G sērija, bija pāris gadus atpakaļ Makitai tā izsludināta, lētāki instrumenti mājas lietošanai, tagad skatos, Latvijas oficiālajā Makitas mājaslapā nav, viss labi, tik tie G sērijas akumulatori un lādētāji neder citiem Makitas instrumentiem, ja kādreiz domāsi nopirkt citu Makitas instrumentu bez akumulatoriem un lādētāja, būs jāskatās tieši G sēriju.

Metabo, lai arī 10.8 V, apskatījos specifikācijā, gandrīz tāds pats kā lielākais un smagākais Makita 14.4 V.

Es sev izvēlētos Metabo.

Link to comment
Share on other sites

kicker
Pirms 20 minūtēm , vvv teica:

Par konkrēto Makitu, jāatceras, tā ir tā saucamā G sērija, bija pāris gadus atpakaļ Makitai tā izsludināta, lētāki instrumenti mājas lietošanai, tagad skatos, Latvijas oficiālajā Makitas mājaslapā nav, viss labi, tik tie G sērijas akumulatori un lādētāji neder citiem Makitas instrumentiem, ja kādreiz domāsi nopirkt citu Makitas instrumentu bez akumulatoriem un lādētāja, būs jāskatās tieši G sēriju.

Metabo, lai arī 10.8 V, apskatījos specifikācijā, gandrīz tāds pats kā lielākais un smagākais Makita 14.4 V.

Es sev izvēlētos Metabo.

Paldies

 

Paldies arī pārējiem par viedokļiem

Jāpaliek būs vien pie metabo ierīces

Vispār baigā aizdoma, ka pēdējo kasti kuru skrūvēju bija tieši šis metabo modelis

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 20 stundām , binary teica:

  Teju visur, kur pagadās, gan ilgstāvošās konstrukcijas, gan pagaidu - malkas nojume, siltumnīca, stalažas, pagaidu āra darba galds utt. Man gan tās tādas āra konstrukcijas. Ja vajadzētu kaut kādām "smukākām" mēbelēm, tad jau meklētu smukākas skrūves :)

  Bet melnās taču ārā aprūsē dažu dienu laikā, ārdarbiem atbalstu tikai cinkotās

 

pirms 20 stundām , binary teica:

Ar impulsnieku - nekādu problēmu, tikai jāuzmanās pēc tam neapdedzināties ar to skrūvi

Tas īstenībā ir apbrīnojami, kā skrūve tajos dažos desmitos apgriezienu var tik traki uzkarst. Pats dažreiz paķeru par ātru

Link to comment
Share on other sites

Lētās cinkotās ārā gada laikā aprūsē diezgan.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skrūves jāizvēlas atbildīgi. :skull:

Āra apstākļiem ir pieredzēts, piemēram, dēļu žogiem, salā koks piebriest, pārrauj skrūves masveidā, pieskrūvētie dēļi vienkārši sabirst uz zemes.

Es āram šādas lietoju:

673864.png.e2cd1fb63ba1c9607462227549b5bbf1.png

Ir dārgas, bet pilnībā uzticamas.

Ir vietas, kur parastas ieskrūvētas, saplīst pirmajā ziemā, pārskrūvēju šīs, viss labi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 7 minūtēm , vvv teica:

 

Āra apstākļiem ir pieredzēts, piemēram, dēļu žogiem, salā koks piebriest, pārrauj skrūves masveidā, pieskrūvētie dēļi vienkārši sabirst uz zemes.

ja dēlis ir šaurs, līdz 10 cm, tad skrūvē pa centru tikai vienu skrūvi, un neko nerauj, un zemē nebirst

Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

Skrūves jāizvēlas atbildīgi

Tev taisnība, jo tās ''pārraujamās'' skrūves arī tiek rūpnīcā izgatavotas pēc sūdīgas tehnoloģijas un metāla... Līdzīgi galviņas nolec arī lētajām bultskrūve ar pusapaļu galvu(DIN 603) . Tur gan es parasti lietoju A2, A4 skrūves, kuras ļoti izturīgas visādos apstākļos..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jacobs teica:

A2, A4 skrūves

Ar nerūsējošā tērauda skrūvēm arī jābūt uzmanīgam. Es tajās ņeržas klasēs neorientējos. Biju reiz paņēmis nerūsējošā tērauda skrūves kaut kādas, ko es zinu, izmērs vajadzīgais, iedomājos, būs labāk, nerūsēs. Vārgas tās izrādījās, skrūves galviņas krustiņš aprāvās skrūvējot, diezgan trauslas bija, lūza vieglāk kā parastās.

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Tāpēc jau es tur rakstu  tieši par A2 bultskrūvēm...

Kuras man pieejamas par līdzīgu cenu, kā citiem Zn...

Ar skrūvgriezi skrūvējamās, tā jau ir cita opera...

Bet dībeļskrūves, piemēram din571, gan vienīgi A2, A4 jo cinkotās mēdz nereti novērpties, lai ''aizd irstu'' vienīgo urbumu, nerunājot nemaz par norūsēšanu . Skrūvēts ir tādu tūkstošiem, tātad zinu drēbi..

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , alusbundza teica:

garākās skrūves, ko esmu skrūvējis ir 5 cm 4mm diametrā, kokā

Kaut kāds 10.8/12V aparāts?

 

Es ar bosch GSR 18-2-Li Plus (63 Nm, kas ir tāds vidējs griezes moments priekš 18V rīkiem - ir švakāki lētuči (kkur 40..45 laikam) un ir niknāki (80+)) esmu 6x100 skrūves kokā skrūvējis, tas varētu būt tuvu pie maksimuma ko ar viņu var skrūvēt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , kicker teica:

 

Laikam palikšu pie šī:

Metabo PowerMaxx Basic

 

Metabo par simtu ar diviem aķiem - izklausās svīt.

Čoms tikko nopirka mazo zilo bosch, šķiet ar perfja funkciju, kkur pie 150 par komplektu ar diviem aķiem un somu, bet nav apmierināts ar lādētāju, subjektīvi lēni lādējot. Izurbu dažus caurumus ar viņu, ērts. Makitām arī bija modeļi tādas formas kā šis Metabo un šie bosch, bet tos vairs neražo, bet 12nieks ar plakano aķi (kā jaunie makitas 12nieki) - tas ir kaut kā nepareizi, viņu nevar iebāzt kabatā/aiz jostas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , jacobs teica:

Re, man reklāmā piesūtīja, arī zināmas firmas 18V instrumentu, komplektā par 90,-

https://www.1a.lv/p/triecienurbjmasina-bdchd18bafc-2x1-5ah-1-black-decker/3ufb

Zināma, bet amatieru firma.

Neko labāku no 18v, ar diviem aķiem (bomžu 1.5Ah, bet tomēr) par tiem €90 gan nez vai atradīsi. Bet ņem vērā, ka tie ir 40Nm, kas ir knapākais, kas 18v aparātiem var būt.

Salīdzinājumam, tam @kicker noskatītajam 12v Metabo par simtu ir 2x2.0Ah un 34Nm, un mazāks un ērtāks. Bet bez perfja funkcijas.

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Jā, manējiem jau  kādus 30 gadus atpakaļ bija šo ripzāģis un 125 fleksis...

Savu resursu godam atkalpoja... Par tagadējiem gan nezini, jo tad arī, piemēram Bosch bija cits...

Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 4 stundām , raivix95 teica:

  Bet melnās taču ārā aprūsē dažu dienu laikā, ārdarbiem atbalstu tikai cinkotās

Nezinu, man lielākā daļa neaprūsē.

 

pirms 3 stundām , vvv teica:

Āra apstākļiem ir pieredzēts, piemēram, dēļu žogiem, salā koks piebriest, pārrauj skrūves masveidā, pieskrūvētie dēļi vienkārši sabirst uz zemes.

Gaidu, gaidu, … nevaru sagaidīt. Man cita bēda - pa kaut kādiem 6-8 gadiem liela daļa koka stabu līdz ar zemi ir pārlūzuši, žogs iekāries tajos dēļos, daži dēļi no kāpšanas uz tiem (bērniem patika uz viņiem kāpt, gan jau šovasar atkal patiks) laiku pa laiku pārlūzt pa šķiedru :D Melnajām skrūvēm gan viss OK…

 

pirms 2 stundām , vvv teica:

Ar nerūsējošā tērauda skrūvēm arī jābūt uzmanīgam.

Es sev dažā labā atbildīgā vietā gandrīz paņēmu nerūsošā tērauda bultskrūves vai paplāksnes. Uzzvanīju sencim, šis saka - labāk nevajag, citādi varu uzrauties uz rūsu, ja skrūve, šaiba un uzgrieznis nebūs vienādi (visi cinkoti vai visi nerūsošie tēraudi) :D

 

pirms 1 stundas , 138 teica:

Neko labāku no 18v, ar diviem aķiem (bomžu 1.5Ah, bet tomēr) par tiem €90 gan nez vai atradīsi. Bet ņem vērā, ka tie ir 40Nm, kas ir knapākais, kas 18v aparātiem var būt.

Es vot tos Nm nesaprotu. Ir man impulsnieks, pēc papīriem 270 Nm, bet auto ratus atskrūvēt nevar :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

Es vot tos Nm nesaprotu. Ir man impulsnieks, pēc papīriem 270 Nm, bet auto ratus atskrūvēt nevar

Es nezinu, kā impulsniekiem tos Nm papīros ieraksta. Vai tas ir tas pats kas parastai urbjmašīnai? Vienlīdzīgas mašīnas, viena parasta urbjmašīna, otra impulsnieks, impulsniekam, kā likums Nm vismaz divreiz lielāki. Pieļauju, ka impulsnieka Nm tiek sakombinēti ar to papildefektu no impulsiem, tur nevis impulsnieks tādu griezes momentu var izspiest, bet impulsnieks pateicoties impulsiem spējīgs ieskrūvēt skrūvi, kuras ieskrūvēšanai ar parasto urbjmašīnu nepieciešami kaut kādi nomērīti Nm. Kā ir ar šo? Zinātāji, pakomentējiet.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Ir man impulsnieks, pēc papīriem 270 Nm, bet auto ratus atskrūvēt nevar

Ar 400 mēģināju, ne sūda, bet nu tur bija kārtīgi pievilktas. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Zux teica:

Ar 400 mēģināju, ne sūda, bet nu tur bija kārtīgi pievilktas. 

R18IW3 ?

ar 400Nm SUV / Busam dažreiz grūti. Ja uzliek pagarinājumu jūtami vājāks paliek. Ja normāli pievilktas nāk vaļā uzreiz un labi. Vienreiz vairākas dienas skrūvēju ML riteņu skrūves, jo bija kkādi svētki un apkārtnē neviens nestrādāja. uzpūtu wd, 30 sek tirrrrrrrrrrrrrrr, kas atnāca to ar markeri atzīmēju. Tas pēc auto iegādes. Tur skrūvēm tādas liela d sfēriskas šaibas. Sākumā ļoti sabēdājos, ka Ryobi nekam neder. Kad ar tām skrūvēm ar ~1,5m trubu nolauzu ~20 gadus izturējušu Biltema varatoku / T-atslēgu, sapratu gan ka nav tik traki. 

Link to comment
Share on other sites

binary

Nu vot mani mazliet tie Nm mulsina. It kā "pēc papīriem" mašīnai vajag ap 120 Nm vai 160 Nm (manējām, atkarībā pēc "interneta papīra"). Es gan pievelku "pēc sajūtām", bet nu kaut kā neticās, ka pievelku 2x spēcīgāk nekā vajadzētu. Bet nu ar to Ryobi 270 Nm aparātu nu nekādi nenāk vaļā.

 

Kad vajadzēja kaut kādas #10x130 koka skrūves skrūvēt, tad lielāko daļu it kā normāli sanāca ieskrūvēt, bet nu ar dažām īsti netika galā - vai nu vienkārši blīvāks koka gabals patrāpījās, vai zars. Nācās ņemt talkā muciņatslēgu, man viņa kādus 15cm, max 20cm gara - ar roku vēl tīri OK varēja skrūvēt, nekādu "pagarinātāju" nevajadzēja.

 

Lai nu kā, arī auto skrūvju lietošanā tas skrūvgriezis-impulsnieks ir pat ļoti izpalīdzīgs. Nevar pat salīdzināt ar parastu L veida atslēgu :D Pagājušgad vēl mēģināju ar veco Jasper skrūvgriezi-urbi - arī ir ērtāk nekā skrūvi tās n-tās reizes ar roku griezt. Vajag tik piepirkt turētājus priekš muciņām, Depo komplekts ar 3 izmēriem laikam maksāja kaut kādus €8.

Saistīts attēls

Link to comment
Share on other sites

Insekc

Lietoju šādu - Dewalt DCF896.

Par spēka trūkumu nesūdzos. Atskrūvē visu (vai nogriež skrūvi, ja ierūsējusi). Tikai nevajag šo lietot riteņu skrūvju pievilkšanai ar pilnu klapi.

Link to comment
Share on other sites

Par bezoglīšu akumulatoru instrumentiem. Man tāds nav bijis. Esot labāki, bet ir dārgāki. Vakar biju būvmateriālu veikalā, tur tipa demo modeli ar labu atlaidi tirgoja, tieši bezoglīšu, pirkt nedomāju, neapskatīju, kurš tieši modelis tas, kaut kāda 18 V makita, triecienskrūvgriezis. Interneta veikalu piedāvājumā papētīju situāciju ar bezoglīšu instrumentiem, kaut ko par tiem palasīju. Jautājums biedriem, kuriem ir pieredze tādu lietošanā. Ir tā vērts? Maksāt vairāk. It kā mazāk akumulatoru sēdinot. Ir bijusi biedriem iespēja salīdzināt, nu tā, divi līdzvērtīgi instrumenti, viens bezoglīšu, otrs oglīšu, ir sajūtams, vērā ņemams ieguvums?

Link to comment
Share on other sites

Manējā, augstāk minētā 18V Milwaukee ir t.s. bezoglīšu variants.

Kompaktāka tā ir jūtami, bet par pārējo tā nevaru uzreiz pateikt.

Lai gan domāju, tā ir visu attiecīgo profinstrumentu, un ne tikai, nākotne.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
2020.05.7. , 17:25, vvv teica:

Āra apstākļiem ir pieredzēts, piemēram, dēļu žogiem, salā koks piebriest, pārrauj skrūves masveidā, pieskrūvētie dēļi vienkārši sabirst uz zemes.

Vai ši problēmu neatrisina naglas?

Skrūves pie pirmās sānveida deformācijās pārlūzt, naglas vienkārši nolokās mazliet.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

naglas?

Naglas bieži vien daudz ko atrisina, ir situācijas, kad naglas lietot pareizāk, mūsdienās daudz kur tupa lieto skrūves naglu vietā.

Žoga dēlīšiem ar skrūvēm smukāk, arī bojātus dēļus nomainīt vieglāk, ja pieskrūvēti.

Link to comment
Share on other sites

Skrūves lūst, jo ir pārrūdītas. Veikalos ir speciālas kokskrūves ārdarbariem, kuras nerūsē un nenovērpjas. Parasti skrūvē ar reģipsenēm un zili brīnumi. 

Arī tās pašas reģipsenes/montāžas ņemu knauf, ātrāk iet cauri profilam, nekā depo varianta

 

 

Pirms 37 minūtēm , vvv teica:

Naglas bieži vien daudz ko atrisina, ir situācijas, kad naglas lietot pareizāk, mūsdienās daudz kur tupa lieto skrūves naglu vietā.

Žoga dēlīšiem ar skrūvēm smukāk, arī bojātus dēļus nomainīt vieglāk, ja pieskrūvēti.

Vispār koka karkasu jānaglo ar naglām, nevis jāskrūvē.  Skrūves izmanto, kad kaut ko pieķer vai regulē

 

 

Pirms 54 minūtēm , AndrisBB teica:

Vai ši problēmu neatrisina naglas?

Skrūves pie pirmās sānveida deformācijās pārlūzt, naglas vienkārši nolokās mazliet.

Bija dārza duša. Viesulis pameta gaisā. Pēc tam noliku atpakaļ uz zemes, uzšāvu ar āmuru pa naglām un atkal viss good.

Labots - Murlo
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Cik esu saklausijies no latviešu celtniekiem, kas te strādā Anglijā, tad tas ir mūžigais svētais karš.

Vietējie te parasti kautkādām starprienām vai reģipsim metāla profilus neizmanto, bet liek koku. Tad nu atnāk lietuvieši vai poļāki un saskrūvē visu ar skrūvēm, kas noved gandrīz vai līdz kaušanās situācijām :D

Cik saprotu tad te tās konstrukcijas nav tik stabilas un skrūves, lai vai kādas aplūztot vai izraisot citas problēmas, tapēc vietējie fakstiski visu, kas saistīts ar koku, vainu sanaglo vai saskavo.

 

Sētas ar neesu redzējis ka kāds skrūvētu, parasti dēļus pieskavo. Kad kaiminņam mainija sētu, tad izskatijās ka tā skavošana iet diezgan ātri, ātrāk par naglošanu vai skrūvēšanu noteikti. Neesu īpaši pētījis cik tās skavas tur redzamas, bet kad nokrāso, tad ganjau starpības nekādas.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Murlo teica:

Bija dārza duša. Viesulis pameta gaisā.

Labi, ka ne ķemertiņš, kad pat tur sēdi un acis boli...?

Link to comment
Share on other sites

Ja

1 stundu atpakaļ, Murlo teica:

ir speciālas kokskrūves ārdarbariem

(un ne tikai speciāli ārdarbiem, bet konstrukcijām vispār),

tad kāpēc

1 stundu atpakaļ, Murlo teica:

koka karkasu jānaglo ar naglām, nevis jāskrūvē

Ir kāds teorētisks pamatojums?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Cik esu saklausijies no latviešu celtniekiem, kas te strādā Anglijā, tad tas ir mūžigais svētais karš.

Vietējie te parasti kautkādām starprienām vai reģipsim metāla profilus neizmanto, bet liek koku. Tad nu atnāk lietuvieši vai poļāki un saskrūvē visu ar skrūvēm, kas noved gandrīz vai līdz kaušanās situācijām :D

Var gan tā, gan šitā. Droši vien tur tradīcijas. Pie mums skavojamie aparāti nekļuva tik populāri, gan jau var sameklēt, bet būs dārgāki, jebkurā būvmateriālu bodē nebūs skavojamie, skavas. Nez, teikt, ka angļi dara pareizāk par mūsējiem vai poļiem..., vai tas tā ir, paskaties, kā tie angļi mašīnās brauc, stūre nepareizā pusē..., rozetes arī viņiem kaut kādas neriktīgas...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...