Jump to content

Vinila atskaņotājs


nezinīc
 Share

Recommended Posts

Sviestc

Tev loti eleganta stereo sistema izveidota.

Uj, paldies, paldies par  komplimentu..

Beidzot pat Tu mani nelamā..

:shok:

:)

 

Bet nu man jau tik un tā, līdz Tavējais aperatūrai (kaut kur redzēju bildes) vēl augt un augt...

 

:)

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

 

vajadzeja sho  Onkyo "piekert"klat

izskatās jau tiešām interesanti..

bet mani tās kasetes kaut kā neaizrauj..

nevar tik labi un tālu saskatīt kā griežas... :D

nu kā lentu un vinilla plati.. :) 



 

Nezinu gan vai tāda uzlīstu manam Technicsam SL-1210mk5.

 

cik es saprotu, tad uzlīstu gan atseviški, gan kopā ar visu rāmi..

Link to comment
Share on other sites

Luke - PMs par galvu.

Link to comment
Share on other sites

Tikai viena problēma - elektroakustiskā. Nu nevar likt skandas uz tā paša plaukta, kur vinilatskaņotājs, un cerēt, ka kropļa un atpakaļsaites nebūs. Tad vismaz kapakmeni vajag palikt zem atskaņotāja, smagumam.

Link to comment
Share on other sites

jap man ar tas novietojums un iespīlējums plauktā nepatika, ok porta nav tām kastēm, bet tāpat. bet ja nav vietas - tad jāiztiek kā ir.

Link to comment
Share on other sites

Long John

tirgoja arī Audio Technica galvu http://www.ss.lv/msg...ther/gbilm.html Nezinu gan vai tāda uzlīstu manam Technicsam SL-1210mk5. Šobrīd man tam atskaņotājam ir kaut kāds Shure M44-7 galva (esot tipiska dīdžeju galva). Tiesa gan, šo aparātu pēdējo reizi klausījos pirms kāda mēneša, bet nu intereses pēc gribēju apvaicāties zinātājiem- apmēram no cik varētu sākties šai galvai apgreids, lai būtu vērts mainīt? Kādi būtu labi modeļi, ko varētu ieteikt. Tērēties negribu īpaši daudz.. Nu nez, tāds naivs jautājums- vai līdz kādiem Ls50 kaut kas sanāk?

 

Domāju, ka skaņas kvalitāti vairāk nosaka nevis galva, bet adata  (jo sevišķi, "mazbudžeta" gadījienā). Lētākās un populārākās adatas  ir ar sfērisku slīpējumu (smaile- kā konuss, šķērsgriezumā- aplis). Daudz kvalitatīvāku skaņu ļauj iegūt adatas ar eliptisko slīpējumu, jo adatas kontakta virsma  ar skaņas celiņa "grāvīša" malām ir mazāka- līdz ar to skanējums precīzāks.

 

styli.jpg

 

Tātad kvalitātes uzlabošanai par salīdzinoši nelielām naudiņām nav obligāti meklēt visu galvu, bet gan tikai adatu ar eliptisko slīpējumu. Nezinu par konkrēto Shure, bet sludinājumā minētai  AT95 galvai Ebajā (utml)  var piepirkt "eliptisko"  adatu un par samērā nelielu cenu iegūt labāku kvalitāti (vecā adata arī noderēs kādām vairāk padrillētām platēm) 

 

http://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-Nadel-ATN95E-Audio-Technica-ATN-AT-95-E-NEU-/350293591565?pt=Plattenspielerzubeh%C3%B6r&hash=item518f20060d

 

Teorētiski nav slikts variants , ko var nopirkt tepat lemona.lv - Ortofon OMB-5E galva ar eliptisko adatu pa 18 Ls  (bet laikam iepriekš jāpasūta). Praktiski gan derētu pagoglēt atsauksmes par šo galvu/adatu.

Man kādreiz viena tāda bija un nekas slikts atmiņā nav aizķēries.

 

  http://www.lemona.lv/index.php?page=item&i_id=84366

 

Protams, eksistē arī kvalitatīvākas adatas ar sarežģītāku slīpējuma veidu (shibata u.c.) , bet tās ir  diezgan dārgas- man nav pa kabatai :beee:

 

  https://sites.google.com/site/zevaudio/turt/stylus-shape-information

 

Kaučko no vinil-teorijas var palasīties šeit (RU) 

 

 http://video.potrebitel.ru/data/1/92/026.shtml

 

 http://www.inthouse.ru/press/statyyy/Turntable%20Adjustment%20&%20Set%20Up.html

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

 

Tad vismaz kapakmeni vajag palikt zem atskaņotāja, smagumam.

Ja aizver vāku tad ir o.k.

Bet nu skaidra lieta, ka ir pa šauru..

:(

Link to comment
Share on other sites

Paldies, John Long par ieteikumiem! :) Mēģināšu pa brīvdienām pastudēt Tevis ieteiktos linkus.

Rādās, ka man jau Oskars nedaudz izlīdzēja- braucot garām, ievedot vienu savu lieko Audio Technica galvu un pat pāris viņa fonokorektorus paklausīties. Tā nu būs iespēja salīdzināt. :)

Link to comment
Share on other sites

galvu atstāj sev droši :)  un pateiksi pēc tam kurš korektors liekas labāks uz ausi neskatoties uz cipariem! pēc tam varēšu vēl 3šo iedot salīdzināšanai !

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

nu skaidrs, ka LJ nav elektroniķis vai kas tāds, taču cik jamo zinu  - nav negodprātīgs. Tu jau pats tak arī neesi svētais, tak kaut vai to karavellu un citus brīnumus atceramies. un var tak privāti atrisināt lietas nevis publiski forumā.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Šajā "tukšo tekstu" vietā tika iztirzāts viens kreņķis ar veca vinilatskaņotāja pirkumu.

Lai nesmīdinātu tautu, problēmu atrisinājām  privāti un liekos burtiņus izdzēsām... :beee:

 

Ja kādam bijām apnikuši, atvainojos!

 

30-40 gadus vecus aparātus  pērkot/ pārdodot,  diemžēl gadās arī kļūdas un pārpratumi. Tāpat, kā Rumbulā ar lietotiem autiņiem.

Vienmēr esmu problēmas atrisinājis, attiecīgi nolaižot cenu, novēršot defektu, vai paņemot aparātu atpakaļ.

Cilvēki neļaus man samelot!

 

Šajā gadījumā dāvanai tika pirkts lētā gala elektrofons (ar pjezo galvu) ar tumbiņām. Diemžēl, mikrolifta defekts atklājās tikai pārbaudes brīdī, laika trūkuma dēļ ātrumā tika saremontēts, bet ne līdz galam.  

 

Atvainojos Sviestam par sagādātajām neērtībām !

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

nu skaidrs, ka LJ nav elektroniķis vai kas tāds, taču cik jamo zinu  - nav negodprātīgs. Tu jau pats tak arī neesi svētais, tak kaut vai to karavellu un citus brīnumus atceramies. un var tak privāti atrisināt lietas nevis publiski forumā.

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

nu tak izdzēs postu un miers, tēma gan lai paliek :D

Link to comment
Share on other sites

Dāvināt kādam elektrofonu ar pjezo galvu aka plašu nāvi ... nu sorrī.. :(

Link to comment
Share on other sites

Long John

 

Dāvināt kādam elektrofonu ar pjezo galvu aka plašu nāvi ... nu sorrī..

 

Tas pirms pirkšanas tika vairākkārt apskaidrots un izteikts lūgums arī brīdināt gaviļnieku, lai nespēlē ar to labās plates.

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

nu tak izdzēs postu un miers, tēma gan lai paliek

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

 

Dāvināt kādam elektrofonu ar pjezo galvu aka plašu nāvi ... nu sorrī..

Kopā ar melodijas platēm nav ne vainas, tālāk pastāv divi varianti..

vai nu divas reizes paklausīsies un noliks to visu bērniņos,

vai arī sāks interesēties par to, kas pie kā turas, un tad jau nopirks pats gan labu atkskaņotāju, gan labas plates..

es jau neko, es jau tikai mēģinu "uzsēdināt" uz vinila..

jo pašam patīk.. :)

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

 

Kopā ar melodijas platēm nav ne vainas, tālāk pastāv divi varianti..

Melodijas plates jau nav nemaz tik sūdīgas, ja vien iepriekš nav uz lampu radiolas "Sakta" drillētas.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

:)

Peace!

:drinks:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

iedota 20% cenas atlaide.  

 

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Long John
 

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

:)

Peace!

:drinks:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Long John
 

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

:)

Peace!

:drinks:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Melvins

Par Long John vien varu teikt ne tos sliktākos vārdus.

Viņš vairāk ir mehāniķis, nekā elektroniķis -  un pats šo arī atzīst ;)

Man palīdzējis ar eBay paša izvēlētiem pirkumiem par komisijas maksas atlīdzību - ar precīzu atrunu, Tu pērc To!, kas ir bildē. Kā ir realitātē?... neviens nezin.

+ vēl ir pārdevis man manu pirmo "vintage" SONY kasetnieku tā arī pasakot: "Zini... īsti labi netin, tur gumijas jāmaina". Nekas netika samelots.

 

Lietots ir lietots - tas nu jāsaprot. Notestē visu, viss iet, bet pēc 2-3h jaunajam īpašniekam atklājas jauns defekts.

Nu nav taču Jānim Ogrē nekāds testēšanas cehs, kur uzliek uz stenda to aparātu + griež divas diennaktis pa riņķi, salūzīs?, vai nē?... Un lietots var salūzt pēc šīm diennaktīm un 2-3 h :D

Cik garš - tik plats.

Paskatiet cenas jauniem šiem aparātiem 80-jos.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Rezumējums - nevar vēlēties dabūt vecas mantas pēc iespējas lētāk (un vēl nokaulēt) un vēlēties lai tās darbojas tāpat kā jaunas. Pērkot 30 gadus vecu aparātu jābūt gatavam dažādiem pārsteigumiem.

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Long John
 

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

:)

Peace!

:drinks:

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

Problēma tika izrunāta privāti un panākts miera izlīgums.

:)

Peace!

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Long John

Lai tauta mīl savas jaukās meitenes :yahoo:

Bet man galvenais, lai tauta neuzskata mani par negodīgu cilvēku! 

 

Peace :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Melvins

Nu neiet runa (runa jau vispār nekur neiet, bet tas nu tā) par kaut kādu mīlestību...

Tirgojot lietotu tehniku otru ir visai viegli "nomelnot" - jo tehnika gluži vienkārši nav jauna.

 

Tas tāpat, kā ar auto-tirgotājiem - saka, ka viss it kā ar auto ir kārtībā.

Bet neviens taču negaida, ka tam auto būs uzlikti jauni amaortizatori un izpūtējs :)

Nu cik noies?... 1-2tkst. kilometru?, varbūt 10? Varbūt pie 3-ās bedres izpūtējs vienkārši nah nokritīs :D

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

Varbūt nomainam plati?

 

Piemēram, man ir jauns piedāvājums.. :)

piedāvāju 10% no no pirkuma darījuma tam, kurš man palīdzēs pārdot šo 

jauko un unikālo plašu atskaņotāju

 

http://content26-foto.inbox.lv/albums/a/aldis1232/Krutums-Nemirst/Fotoatt-ls1086.jpg

vismaz par 115Ls.

:)

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Long John

Par šo aparātu jau tika runāts.

Pārdot šeit (bijušā padomijā) par tādu ciparu būs pagrūti- tautai tomēr pieejama reāla informācija no krievu saitiem un ir zināma skepse pret PSRS produkciju.. :beee:

Reālāk būtu mēģināt notirgot  Ebay- kā "unikālu padomijas raritāti". Naudīgs klients kolekcijai mierīgi varētu nopirkt pa labu cenu.

 

Bet gribu brīdināt- "eksporta" gadījumā var būt aktuāls jautājums par aparāta autentiskumu un pārbūves kvalitāti (cik saprotu, pjezo galvas vietā tur ielikta magnētiskā galva,  attiecīgi arī shēma mainīta- fonokorektors piekombinēts)- tātad  vairs nav oriģināls, bet nezināma "firma čaklās rokas".

Iesaku arī pārliecināties, vai galvas piespiedēja sistēma ar magnētisko galviņu darbojas korekti- pjezogalvas piespiedējspēkam jābūt daudzreiz lielākam, nekā magnētiskai. Vertikālajam piespiešana notiek nevis ar atsvaru, bet gan ar atsperi.  Ja ne pārāk kvalificēts "meistars" vienkārši  mehāniski nomainījis galvas, pārlieku liels piespiedējspēks var gan bojāt adatu/ plati, gan kropļot skaņu!  Jo sevišķi-  padomju ražojumam ar "smalko" konstrukciju un izpildījumu.  

 

Par "samopala" tirgošanu bez īpaša brīdinājuma Ebay  pārdevējs var uzrauties uz negatīvu atsauksmi.

Es varētu palīdzēt,  bet diemžēl man Ebay nav nekādas pārdošanas pieredzes (un statusa).

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Sviestc

Rezumējums - nevar vēlēties...

Par nu Tevis ņemto Universum runājot..

esmu apmierināts uz visiem 150%. 

 

 

Reālāk būtu mēģināt notirgot  Ebay

 

Cik saprotu tad tam tur vaig reģistrēties un arī kaut ko iemaksāt, sludinājumu liekot?

Varbūt zini cik un kā?

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

Long John

Cik saprotu tad tam tur vaig reģistrēties un arī kaut ko iemaksāt, sludinājumu liekot? Varbūt zini cik un kā?

 

Diemžēl, nezinu.

Nav prakses (un tagad arī lustes) :beee: .

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Lai pārdotu pirmās simts lotes eBay, šobrīd ir nepieciešams reģistrēties eBay, kā arī PayPal. Diemzēl, kopš eBay nopirka pejpāli, viņi ir ieviesuši jaunus noteikumus, ka jauniem pārdevējiem vienīgais pieejamais norēķinu veids ir PayPal. Tad ir vēl vesela kaudze nepatīkamu lietu , saistītām ar sūtīšanas cenām (eBay neļauj reģistrēties kā pārdevējam ar primāro adresi iekš LV, savukārt veselai kategorijai preču eBay nosaka maksimālo piegādes cenu). Piemēram, DVD / CD gadījumā tas ir tik maz, ka līdz Varakļāniem aizsūtīt nevar, kur nu vēl uz Austrāliju, piemēram. Ne jau velti daudzi eBay tirgotāji sūta tikai pa savu mītnes zemi.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu šo to notirgojis jebajā.

Vairs gan precīzi neatceros kāda ir starta limita summa par cik var tirgot preces vienā mēnesī. Kā arī vairs neatceros cik liels ir starta preču skaits cik iesācējs var notirgot vienā mēnesī. Ja pareizi atceros, brīdī, kad es debitēju kā selleris, tas mēneša limits bija kādi 350USD. Tornis nu pat kā minēja par dažādiem ierobežojumiem tirgotājiem no Latvijas un max shippinga cenu. Nemāku to komentēt- laikā, kad es notirgoju pirmo preci, tādu nebija, bet nu ļoti ticams, ka pa šo laiku ir kaut kas mainījies..

Darkheartam gan kaut kā ir izdevies ielikt savu preci jebajā un pat norādīt 40EUR shippingu..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Vitalii

 

(eBay neļauj reģistrēties kā pārdevējam ar primāro adresi iekš LV,

 

 - tas ir - pateicoties dažiem tirliņiem no LV, kam patīk Uzmetiens...no eBaY puses tā ir atbildes reakcija !!!

   ( p.s. >> iz dzīves piemērs - pārdevējs uzticējies pircējam no LV...atsūtijis jau laicīgi preci pat nesagaidot iemaksu no pircēja...!!!

                 pie šādas izdevības pircējs vairs naudiņas i nedomā sūtīt...lūk kā rīkojas dažs labs LV_pilsonis )

    >>  ir priekšnosacījumi: lai lai eBaY ieviestu stingrākas korekcijas subjektiem no LV

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...