Jump to content

Vinila atskaņotājs


nezinīc
 Share

Recommended Posts

Disks ir, LP, ar visu I Like Chopin, Lunatic, etc. Izskatās labā stāvoklī, bik ir "smiltiņa" uz ausi, kaut kad tuvākajā nedēļā nomazgāšu, tad zināšu galīgo cenu.

Link to comment
Share on other sites

Melvins

 

 

gaidīšu infu. Cik gribēsi par to LP?

 

...bet Tev taču citā forumā dzvile'm jau nāk tas Gazebo LP no UK :)

Ko Tu ar divām darīsi?

Link to comment
Share on other sites

Partyman
bik ir "smiltiņa" uz ausi, kaut kad tuvākajā nedēļā nomazgāšu

parasti jau mazgasana diez ko nelidz,ja platei ir smiltis/cherkstona,tad dabut ara ir praktiski neiespejami...ja nu vienigi samitrinot plati pirms klausishanas...

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

Jāmazgā jau šā vai tā, jo ir arī taukaini pirkstu nospiedumi. Es jau neteicu, ka smiltis kļūs mazāk. Es teicu - nomazgāšu. Bez tam izskatās, ka sviestc garāžā vai gazībo (nojumē) relaksējas ar sīvo un Gazebo (plate) šo vairs neinteresē :)

Link to comment
Share on other sites

Sviestc

Labvakar.

Nav nekāds relax darbdienās,bet gan intensīvs darbs.

Ja plate ir puslīdz o.k un cena nav kosmiska.tad nekas nav mainījies,man to vaig.

Kad,kur cikos?

 

P.S.

Melvin,man to otru no Uk jau trīs mēnešus sola un nekā konkrēta,nav pārliecības vai tur vispār kas notiks un ja pat ja arī kādreiz kas notiks,tad Gazebo nav Pahmutovs,gan jau kāds to paņems no manis,tak kaut vai Tu,nu uz maiņu kaut vai :)

Link to comment
Share on other sites

imaginaryenemy

Mans burvīgais kaķis izspēlēja interesantu joku un nosita no plates nost tonearm'u, un tas nedaudz nobrauca pa diska gumiju pirms paspēju pieskriet . Tagad skaņā ir regulāri klikšķi . Vai man ir jāmaina adata, vai visa galva, vai ir vēl kāda cita vaina ? (šobrīd stāv Ortofon omb10)

Link to comment
Share on other sites

Long John
man ir jāmaina adata, vai visa galva, vai ir vēl kāda cita vaina ?

 

Visa galva jau nu noteikti nav jāmaina, to kaķis pat sagrauzt nespēj. 

 

omb10a.jpg

Visdrīzāk saliekusies adatiņa- tas redzams ar nebruņotu aci. Var uzmanīgi mēģināt ar pincetīti palocīt atpakaļ, bet, pat ja paveiksies iztaisnot- ilgi tā adata vairs nedzīvos...  

Var gadīties, ka pie adatas pielipusi kāda "pļacka" no gumijas virsmas- arī to būtu labi jāredz.

Šaubos, vai kaķis būtu ko nodarījis pašam tonarmam vai aparātam - tad nevis tikai klikšķētu, bet lēkātu vai šļūktu... :superstition:

 

Jaunu var nopirkt Ebajā vai pat pasūtīt šeit pat - lemona.lv (viņiem gan ir OM5, bet vajadzētu derēt) 

 

  http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p3984.m570.l1313.TR0.TRC0.Xortofon+omb+10&_nkw=ortofon+omb+10&_sacat=0&_from=R40

 

 

  http://www.lemona.lv/index.php?page=item&i_id=84366

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Pelnutrauks pilns, j;apērk jauns Mersis. Nu tak pavelk ar 2 pirksti un nomaina, vieglāk, kā degunu urbināt.

Link to comment
Share on other sites

interesents

 Torņa kungs-visu cieņu Jūsu ironijai :)

Link to comment
Share on other sites

Disks ir, LP, ar visu I Like Chopin, Lunatic, etc. Izskatās labā stāvoklī, bik ir "smiltiņa" uz ausi, kaut kad tuvākajā nedēļā nomazgāšu, tad zināšu galīgo cenu.

Paldies Tornim, par Gazebo LP..

noklausījos gan garāžā, kopā ar vēl nepabeigto Jawu

 

 

gan arī mājās, uz nopietnākas aperatūras.ar ģimeni,

skaņa tiešām ir normas robežās, un pat labāka,- ņemot vērā šis LP zolīdo vecumu.

Viss ir tieši tā, kā tam ir jābūt!  :punk:

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
audio_spoks

Dead wax markings are the manufacturers markings in the dead space between the end of the song and the label. Their appearance can be used to authenticate an item, verifiy the pressing edition and/or identify a specific release.

It depends on the label, manufacturer etc.. some are etched, some are stamped.. just because a pressing uses different deadwax markings doesn't mean one or the other is counterfeit or a repro, it can vary substantially.

Some vinyl on rare occassions bears no dead wax markings, and is still authentic.

A collector generally bases their real/bootleg assumption on a combination of label printing/condition, vinyl weight (something you can only do in person), vinyl condition, and seller reputation.

Link to comment
Share on other sites

Man ir radusies liela sāpe- stipri šūpojas atskaņotāja ātrums. :(

 

 

Ko darīt? Pirmā ideja bija sakārtot ātrumu regulējošos potenciometrus, taču neesmu pārliecināts ar ko. Kuru KONTAKTu īsti vajag? KONTAKT 60? PCC? GOLD? Vai varbūt vecā eļļas-benzīna metode ir laba diezgan?

Link to comment
Share on other sites

GOLDs ir šausmīgi dārgs :/ Rītdien atskrūvēšu, paskatīšos kāda pretestība ir tam pocim. 33/45 slēdzis tad laikam arī būs jāmaina. Kādi ir visbiežākie iemesli ātruma peldēšanai, neskaitot slēdžus un počus?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kādi ir visbiežākie iemesli ātruma peldēšanai, neskaitot slēdžus un počus?

 

Iekaltusi smēre un defekts elektronikā, vai arī motora defekts, ja belt drive.

Link to comment
Share on other sites

Šodien attaisīju, papētīju un konstatēju, ka Japāņi to poci ir ielīmējuši un nevar noņemt vāciņu, lai

tiktu klāt slīdkontaktam. Lauzt negribēju, tāpēc domāju ar ko to iztīrīt. Tā nu divreiz ielaidu tur izopropanolu un kārtīgi izgrozīju. 33/45 slēdzi izjaucu, kontaktus arī ar izopropanolu notīriju un ierīvēju ar grafītu.

 

Rezultāts- ātrums atkal ir stabils, taču lēnāk stabilizējas (ap 10 sek) un nezin pēc cik ilga laika peldēšana būs atpakaļ. Būs tas GOLDs jānopērk un jāatkārto.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nevis mazliet, bet ahujena, to pat nevar klausīties 

 

Labrītt!

Meģināju pieregulēt un nomainīju pievadsiksnu..

 

bet ta ka man ar to muzikālo dzirdi ir tā, kā ir..

tad īsti nesaprotu vai tagad ir o.k. vai tomēr vel velk?

 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Par to ātrumu- lai nav jāzīlē kapijas biezumos, klausoties "kvalitatīvo" jūtūba skaņu, labāk dabū stroboskopisko disku un reāli paskaties pats- redzēsi gan ātruma atbilstību standartam (33 1/3), gan detonāciju ("peldēšanu").

 

Ja disks nav dabonams "dzīvajā", var pameklēt I-netā un izprintēt, piemēram:

 

  http://www.vinylengine.com/strobe-discs.shtml

 

  http://www.vinylandmore.de/Bilder/ProJect/ProJectStrobeIt21000.jpg

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Labaisantons

Sveiki lietpratēji!

Esmu jaunpiebiedrojies, jo viens netieku galā vairs ar savu nesen uzsākto aizraušanos - proti, atgriešanos pie saknēm mūzikas baudīšanā. Vēl skaidrāk - pie vinila. Pēdējā laikā esmu sapratis, ka jāpamaina attieksme, tehnika utt. Daudzas foršas lietas es uzzināju no šīs sadaļas forumā. Palasīju arī citas sadaļas (īpaši to, kur par simfoniju 003 gāja runa).

Par sevi: esmu pagājušā gadsimta džeks un arī mana muzikālā gaume ir formējusies pagājušā gadsimta 70 - 80 gados, bet gadiem ejot papildinājusies ar klasiskajām vērtībām. Pirms nepilna gada iegādājos Dual 1225 ar TURNTABLE NEEDLE STYLUS  DUAL DN 211 / DMS 210. Vēl esmu iegādājies Simfoniju 003 ar  6gd2 bazētajiem skaļruņiem. Ir vēl daži 5.1 un 6.1 aparāti.

Šeit lasītā rezultātā beidzamajās dienās plates neklausos, no bailēm tās sabojāt ar nodilušu adatu, jo Dual manuālī  palasīju, ka esošā adata paredzēta 300h un kopš 1974.g, domājams, ka adata rīvējusies vismaz 10 x vairāk h.  Jautājums pie jums, Vai man pie Simfonijas slēgt klāt šo pašu Dual ar jaunu adatiņu, vai tomēr ņemt citu (galvu, atskaņotāju). Vadoties no Vitālija domām, ka vajag vienu galdu vecajām platēm, otru jaunajām - sliecos par Dual (ar jaunu adatu) atstāšanu nodrāztajām platēm, bet jaunajām vēl viena atskaņotāja ar labu galvu un jaunu adatu - iegādei. papētīju piedāvājumu, bet nevaru izlemt. SS ir labi pagājušā gadsimta aparāti, bet nekas nav minēts par galvām un adatām. Cik papētīju kā bija aprīkoti tajos gados - sapratu, ka būs jāiegulda vēl nauda galvām. No jaunajiem - mana izvēle kristu uz: 1) PRO-JECT DEBUT CARBON (OM10 vai 2M-Red) ar USB vai bez?  2) MARANTZ TT-5005 

 

var būt ir kādam vēlme ko ieteikt, padalīties viedoklī utt. Neko super, puper mans budžets šobrīd nepieļauj, bet "žmiegties" un diņģēties nemāku. 

Gaidīšu jūsu domas:)

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ja kreņķis tikai par padrillēto adatu un negribas lieki tērēties, var takš bez problēmām nopirkt jaunu adatu- un tepat Rīgā: 

 

    http://www.lemona.lv/index.php?page=item&i_id=71011

 

Vai Ebay:

 

  http://dsa.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p3984.m570.l1313.TR6.TRC2.A0.XDual+DN-221&_nkw=Dual+DN-221&_sacat=0&_from=R40

 

  Jādabū otrs galviņas turētājs (headshell) un tad  var vienkārši mainīt galviņas ar jauno vai veco adatu, atkarībā no plates kvalitātes (stila utt) . Precīzi neatceros to modeli, bet var gadīties, ka man pašam tāds turētājs kaučkur krājumos  ir.

 

Ja principā- man personīgi vecie Dual ar rullīša un siksniņas pievadu īpaši neiet pie sirds. Bet jaunie, mūsdienās ražotie  aparāti nereti ir neadekvāti dārgi- pat vienkāršākie.

 

Te jādomā pašam- var nopirkt pa dažiem simtiem jaunu ar garantiju, bet var arī pa tādu pašu (un pat krietni mazāku)  naudu nopirkt labu, kvalitatīvu vinilatskaņotāju no "zelta laikiem". Protams, ar lietotiem ir zināms risks, bet- kas neriskē nevinnē... :sorry:

 

Man pašlaik no kaut cik  "augstā gala" nekas izcils nav- vienīgi automātiskais  "Technics SL-D30" ar T4P tipa galviņu, kā arī  "Grundig PS-3500" ar tiešās piedziņas motoru (no Technics). Tam vienīgais mīnuss ir nenoņemamais galvas turētājs (headshell)- nevar ātri nomainīt galviņu ar visu turētāju.

No Duāļiem manā "kolekcijā" ir tikai 1224 modelis  ar pjezo galviņu

 

Varbūt tuvākajā laikā "kolekcija" papildināsies- tik jāpieliek rokas. 

 

P.S. Atcerējos, ka Simfonijas lampu pastiprinātāja ieeja  ir paredzēta tikai  vinilatskaņotājiem ar pjezoelektrisko  galviņu. Tam "Dualam-1225" laikam bija iebūvētais priekšpastiprinātājs- fonokorektors, bet vairumam jaunāku kvalitatīvo aparātu tāda nav. Tātad iespējams, ka pēc apgreida būs  jārēķinās ar papildus priekšpastiprinātāju, lai Simfonijai pieslēgtu aparātus ar magnētisko galviņu. 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

patiesībā idler drive kā tas dual (un garrard vai lenco), ja ir elementāri kopti un nav nojāti līdz kliņķim, ne ar ko nav sliktāki par siksnas piedziņu vai dd, un būs pat labāki par lētajiem direct drive kā tie vidusmēra tehniķi

bet Jāņa ieteikums par maināmām galvām ir visreālākais, tikai jāiegādājas papildus galvas turētājs (headshell)

Link to comment
Share on other sites

Labaisantons

Jā, par to Dual - vispirms būtu jāiemācās to galvu noraut, jo ar manām rokām var sanākt ķibele, bet tas tā. Pastudēšu instrukcijas lapu.Es e-bajā atradu oriģinālo adatu, bet Long Jons iesūtīja foršu saitu, kur te pat var iegādāt modernāku, iespējams, ka ar lielāku resursu. Noteikti izmantošu! Bet to otru atskaņotāju man tomēr arī gribas:), jo domāju, ka tā manam Duālam esošā galva ir morāli novecojusi un, ka 2m, vai AT u.c. būs kvalitatīvākas.

 

Šodien parakņājos pa http://www.discogs.com/sell/list un atradu Ilmāra Dzeņa plati - pasūtīju. Bet tādam kulta svētumam vajag noteikti kaut ko labu, uz kā to spēlēt :)

 

Priekš tā otra atskaņotāja es šobrīd veidoju budžetu. Bet ja viss izdosies ar to adatu - tad ar iegādi nesteigšos, atlikšu līdz mēneša beigām, vai ilgāk. Drīz no "atsvaidzināšanas" atvedīšu Simfoniju un tad jau dzirdēšu kā Duāls skanēs.  

 

Priekšpastiprinātājs man ir, jo tas ir arī vajadzīgs  lai pieslēgtu pie šī gadsimta 5.1/6.1, kuriem nav phono ieejas, tāpēc ceru, ka skanēs. Vispār es palūdzu lai man izved papildus ieeju simfonijā no tās vietas, kur simfonijas oriģinālais phono bija pieslēgts. Daudz nekā no tā nesaprotu, bet var būt varēs izmantot to korektoru, kas ir tam lampiniekam vēderā (ja ir), bet cik saprotu no Long Džoņa, tad pjezogalvām laikam stiprāks signāls nāk ārā? lai vai kā paldies par atbalstu un noteikti painformēšu par rezultātiem:)

 

Ā, jautājums Long Džonam, vai kādam citam amatniekam: man tam Duālam ir automātiskā sistēma, bet ir tā, ka kad ieslēdz "start" tonarms pēc attiecīgā brīža noraustās, vai tikai nelielu gabaliņu paiet, bet līdz plates sākumam neaiziet. Vai ir vērts to lietu savest kārtībā (man jau gribētos) un vai kāds to varētu uzņemties? 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Pjezo un magnētiskajām galviņām pieslēguma shēmas ir atšķirīgas, tā kā nekas universāls nesanāks.

Duālam varu uzmest aci, bet 100 % veiksmes garantiju gan negribētos solīt... :resent:   

 

Esmu Ogrē.

Link to comment
Share on other sites

Labaisantons
Long John

 

 Es pasūtīju to adatiņu Lemonā, uz vietas viņas nav (ir leišos), ceru, ka drīzumā dabūšu.

 

Tad var būt  varam sarunāt tā, ka jaunnedēļ es svinīgi, ar savu Dualu padusē, ierodos Ogrē noteiktajā vietā un laikā. Tur tad klātienē varēsim "uzmest acis" un pārrunāt lietas.

Par to simfoniju - ceru, ka to shēmu izmainīs uz MM:), jo uz pjezo nu dien, šķiet nepāriešu...dzīvosim redzēsim.

Link to comment
Share on other sites

ne pa tēmu...bet - ir komplekts: katridžs un divas adatiņas ( jauna un vidēji nolietota )

  - ideāls variants jaunu - koptu vinildisku atskaņošanai un nolietotu ripuļu kustināsānai ar lietoto adatiņu.

 

marka: Technics SU-25C  ( katridzšs vieglajiem tonarmiem) Technics, Onkio, Ārija-102.C

post-63199-0-92642000-1381471247_thumb.jpg

post-63199-0-91885200-1381471250_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

man sieviete vakar uzdāvināja šādu lielu stikla pulksteni - kā jau vinila cienītājam. rādītāji no plāna metāla. jāmeklē dībeļi un jākar virs vinilgalda :D man patīk :D žēl , ka nevar atskaņot jamo :

DSC00430.sized.jpg?1381490781

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

osscar,varbut tas ari ir pareizakais vinyla pielietojums? :) ...joks protams,bet chakars ir baigais ar tam platem,ipashi kad tiko nopirktas(lietotas)majas lieku uz atskanotaju un domaju;bus "omletes cepejs" fona vai nebus...bet ja gadas nopirkt praktiski jaunu,tad laime pilniga...nesen iegadajos kadas 12 plates no '80 praktiski jaunas un vareju pat Bonfire  un Y&T paklausities,kaut tas galigi nav mans stils,bet ists atklajums man bija Everthing but the girl-Eden,kaut nekad nebiju pieversis uzmanibu sai grupai,bet platee shi grupa skan lieliski...salidzinot "first press"no '70 laba stavokli ar tada pashaa stavokli plati no'80 man daudz patikamaks skanejums ir '80 ierakstos...

Link to comment
Share on other sites

jaunas nečarkst . ja kopj :D un šis laikrādis ir no stikla ne no vecas plates.

Link to comment
Share on other sites

 

 

jaunas nečarkst

jaa,bet man ir viena 200g plate(pareizi vertikali turot)"sametusies"...

Link to comment
Share on other sites

man ar ir kolekcijā viena jauna un biku līka...neko - skan labi,bet protams, ja nav nekāds infra sonic filtrs - var būt bubināšana...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...