Jump to content

S-90 + kas?


nezinīc
 Share

Recommended Posts

Klasikai nederēs - nav ne dinamikas ne dzidruma....IMHO klasika baigi prasīgā pret labu ierakstu un akustiku , kā arī pastūzi.

jaunā tipa s30 ar "mīksto pīkstuli " būs labākas. Par DM piekrītu - pats ik pa laikam Violator disku klausos uz jamajām :D nostaļģijas pēc laikam..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • osscar

    13

  • Tornis

    24

  • Lapins

    10

  • nezinīc

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja jau esi tik muzikālu dzirdi - s90 tev nebūs īsti piemērotas..kā jau teicu - tās neskan slikti, taču specifiski uz dažiem mūzikas materiāliem. Laikam tieši vidi un augšas dēļ tā pīkstuļa ir tādas - nu ne pārāk labas....ja godīgi pie savām s90 - esmu slēdzis klāt daudz pastūžus un vislabāk man patīk kā tās skan ar čiapmpu, jo tas ir tāds ar asākām augšām/vidiem....nav tik basīgs....

 

Kas ir čipamps, lampu pastiprinātājs..? Būs laikam kādā radiotehnikas pulciņā jāsāk iet, gribātu atrast savu ideālo ķēdi: skaņas avots-pastūzis-vadi-tumbas :happy:

Link to comment
Share on other sites

čipamps čipamps ir žargonā (arī gainclone) gaincard 1000usd vērtā uz LM mikrenes un pāris detaļām izgatavotā pastūža klons.

Kaut gan ar čipampu arī saprot jebkuru uz čipa un pāris detaļām bāzētu pastūzi. Gainclone gan laikam skaitās tīrs LM 1875/3875 variants.

Nu viņiem tāds dzidrs skanējums un ass, daudziem patīk :) Varbūt tāpēc izplūdušās s90 izvelk labi.

Nu tā tu ilgi tieksies uz perfektumu :D Es jau tagad stutēju augšā 5to savu pastūzi :D Lampas priekš s90 nav reāli :D

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Jā jā, jūtūbā jau nu regeju var sadzirdēt :)

 

Regejam nav tik traki, tur basene ārdās, tas nav ULF sintezators, kā gadās pinkfloydam, bet pļerkšķi viegli iegūt, ja skaļrunis pamīcīts. Regajam ar pliku subu nepieteik, tā kā basenei attack ir stāvs, tad arī zemākajam vidum jābūt. S90 regejam nemaz tik sliktas nav, tikai adekvātu ātru pastūzi vajag. Lampinieks tocc nederēs.

 

Jāiet kāds uB40 vai Pīters Tosh uz vakaru jāpaklausās :)

 

PS Vai Jūs vispār zināt, kā radās regejs? Un kāpēc tas skan tieši tā?

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Cik man zināms, regejs ir radies no džeza 40. gados. No regeja savukārt ir radies reps, kad čalis kas klubos atskaņoja regeju sāka ātri un ritmiski skaitīt rīmes. :happy:

 

 

Bet kāpēc ritms ir ar atsitienu man ir noslēpums- bet skan labi!

Labots - nezinīc
Link to comment
Share on other sites

nne gluži. 50jos - 60jos gados arī Jamaikas jauniešiem bija apnicis veco perdeļu umcā umcā calipso un šie daudz klausījās USA AM stacijas, galvenokārt no New Orleans uc dienvidu štatiem. Tipa rokenrolu un blūzu. Regajam raksturīgais echo un reverb pielietojums esot radies tieši no sliktās uztveršanas kvalitātes, savukārt fakts, ka regejā melodisko zīmējumu laiž uz basenes esot izskaidrojams ar to, ka Jamaika bija ārkārtīgi nabadzīga, un tievās ģitāras stīgas dabūt nevarēja, tāpēc izlīdzējās ar to kas bija - vecām klavieru stīgām - basa gals parasti ir vītās stīgas un lēnāk plīst, meistaroja tipa ģitāras - tipa basenes ar resnām stīgām un rambāja meldiņus. Nu un lai vieglāk būtu, ritma piesitienu uz offbeat novienkāršoja :) kaut arī to daži mūzikas vēsturnieki skaidro ar AM radio slikto dzirdamību :)

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Nu vo :) zināsim. Man ir daži Boba diski :) Bet reti klausos, jo neesmu tā kā baigais fans, bet ir labs.

Link to comment
Share on other sites

tur tas regeja gabals ar baigajiem kropļojumiem, pats ieraksts

 

repā jau pat varbūt vairāk basu būs, t.i. pat zemākas frekvences

 

klasikā arī visādi var būt, kādas turku bungas, vai pat lielgabals Čaikovskim

Link to comment
Share on other sites

Un kā tad tu to zini? Pats varbūt esi Jamaikietis?

 

Nespēju vārdos izteikt, cik ļoti man patīk grupa "10 foot ganja plant" Vienkārša, relaksējoša mūzika.. chill....:yes2:

Link to comment
Share on other sites

man jautā par to jamaikieti?

 

droši vien kokrētais fails tāds ierakstīs, vai konvertējot kaut kur kaut kas vairākās vietās sabojājies.

 

Tā pašam regejs patīk, patreiz tieši klausos Prince Fatty, iesaku

Link to comment
Share on other sites

Tornis n-tos gadus pirms n-tajiem gadiem LR1 un LR2 ir mūzikas raidījumus taisījis un kaut ko vēl joprojām atceras :)

Link to comment
Share on other sites

Tornis n-tos gadus pirms n-tajiem gadiem LR1 un LR2 ir mūzikas raidījumus taisījis un kaut ko vēl joprojām atceras :)

 

Oho! tornis būt radio strādāt un arī tehniku saprast un labot! :good:

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

A es uz S90 dragāju metālu - baigi labi , laikam tāpēc , ka klausoties pālī esmu vēl baigākā ...

 

P.S. Vienu kanālu savam U7116 laikam tomēr esmu sabeidzis ...

Link to comment
Share on other sites

:D Lampas priekš s90 nav reāli :D

Man kautkur pažobelē, glabājas GU-50 :on_the_quiet2: .

Vai priekš S-90B , būtu piemērots uz STK-4235MK2 ( ir viens izjaukts UHERS ) .

Link to comment
Share on other sites

Nu GU 50 varētu - bet ja vien nav bail no 1kV :D bet kopumā s90 + lampas = cūkas ar eklēriem barot :D

Link to comment
Share on other sites

Gumijas piekarei tikai pusvadītāji, papīra - var arī ar lampām paspēlēties.

Iemesls - dempinga faktors.

Link to comment
Share on other sites

Pastūzis ar zemu dempinga faktoru sliktāk kontrolē skaļruni ar gumijas piekari. Kā rezultātā basi izplūst.

Kā piemērs, Dali Suite 3.5, labi skanēja ar Legacy pastiprinātāju, kuru projektēja visiem labi zināmais Nelsons Pass. Izejā stāvēja n-tie transzistori paralēli.

Ar lampu pastiprinātāju (arī no 4 omu izejas) pietrūka konkrētības zemajā galā.

Bet kā te jau rakstīja - skaņas uztvere ir subjektīva un varbūt kādam arī patīk daudz un nekonkrēti basi.

Paskatamies vēsturi, lampu ēras laikā skaļruņi pamatā bija ar papīra piekari, ar lielu diametru, kur membrānas gājiens ir mazs un pastuža dempinga faktors nebija tik būtisks.

Tad parādījās pusvadītāji, kompresijas skaļruņi ar mazu diametru un lielu gājienu.

Tie ir mani novērojumi, katrs pats var sev izvēlēties savu "pareizo" skaņu.

Link to comment
Share on other sites

N. Passa ampiem jau parasti diezgan zems DF, protams iir modeļi ar labāku DF, bet lielai daļai ir ap 20, vai 40. Manam F5 klonam ar liekas DF bija 60.

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Šitas modelis (S-400M) no Radiotehnikas , vai tās nav tās pašas 90nieces? Ļoti skops apraksts par viņām. Kāds nav saskāries dzīvē ar šo izstrādājumu? Cena arī nav zināma ,laikam jazvana un veikalu! Gribu paeksperimentēt un paklausīties viņas (S-400M) mājas kinozāles ietvaros,darbinās pasākumu Onkyo TX-NR3007 vai Yamaha DSP-AX1 ! Resim DF 60(Front, 1 kHz, 8omi) Patīk man tas retro stils un displejs sarkanais , ārzemju skandām neesmu neko taadu redzējis!!

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zvanot uz veikalu, man atbildēja, ka cena ir 150ls/gab. Klausījies viņas esmu, skan jau labi, tādas vairāk "tuc tuc", jo bass ir spēcīgs. Tā teikt s-90, tikai skan skaļāk. Par to naudu jau neko labāku jaunu nedabūsi. Bet tad priekš viņām prasītos kārtīgs stereo pastiprinātājs.

Link to comment
Share on other sites

Jēēj nopirku S-90B par labu cenu! :yahoo:

 

 

No drauga nopirkšu pastūzi RRR UKU-020 pa piecīti, līdz sakrāšu naudiņu labākam. Tie, kuriem ir S-90B. sakiet, kā noņemt aizsargrestes? Vai visa plastmasas priekša jāskrūvē nost, vai var tāpat ar skrūvgriezi izņemt? Tumbas ir ļoti labā stāvoklī, tāpēc negribu neko sačakarēt.

Link to comment
Share on other sites

aizsargrestes nevar izņemt.

jāņem not VISA platmasa.

plastmasa ņemās nost 2 (man šķiet) daļās.

katra daļa ar kādām 8 skrūvēm turās klāt.

restes ja pareizi atminos, bija iekausētas tajā palstmasā. iespējams nē.

bet kāda jēga tev ņemt nost? pēc tam sāksies problēmas. nokritīs tev tur nost vecais apuvušais parolons un kamēr nenomainīsi pret jaunu, korpuss grabēs uz basiem.

pietam bez sieta atstāt ir stulbi, jo skaļruņi nav viņām smuki, papīrnieki, nevis gumijnieki, pelēki un vēl ar līmi nošķiestas malas parasti.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ok. Pārliecināji. sietus neņemšu.

 

tik un tā uzmanīgi noņemšu visu plastmasu, lai putekļus iztīrītu. pēc tam protams pielikšu atpakaļ

Link to comment
Share on other sites

iesaku iegādāties parolonu, ko likt vietā.

tur starp plastmasām un koka korpusu ir ielikts paorolons, kas apsorbē plstmasas vibrēšanu.

tas paorolons no vecuma būs jau par biskvītu pārvērties. ja ņem nost, tad nomaini tos paorolonus.

Labots - Exiic
Link to comment
Share on other sites

... pOrolons ...

 

un, cik atceros, jau 35AC-1 bija gumijas skaļruņu piekares, kādi vēl papīrnieki?

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Atvainojiet, ka mazliet :offtopic:, es tiku pie 35AC - 1 skandām. Ejošas, viss o.k. Bet vai tās 35AC - 1 pietiekami labi skanēs ar manu Technics SU 7700K stiprekli? Vai arī vajag citu pastūzi. Gribētu dzirdēt pietiekami labu skaņas kvalitāti, protams atbilstoši 35AC - 1 spējām un līmenim. Neesmu no tiem kuriem dominē tikai basi.

Un kā vislabāk notiek pareizu +/- polaritāti 35AC - 1 skandām. Uz šo skandu vadiem nav atzīmēts, kas ir +/-.

Labots - Hot_dog
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Nu kā var pateikt, cik "pietiekami labi" skanēs? Takš slēdz klāt un klausies, patīk kā skan, značit pietiekami labi, nepatīk, tad sāc domāt, kas sistēmā ir vājākais posms, ko varētu pamainīt. Jo nu es par tādu sauktu nevis veco Techniķi, bet gan drīzāk asinieces...

 

Nu un polaritātei izmanto veco spico triku ar bateriju. Respektīvi ņem ciet vadu un liec pie baterijas + un -, un skaties ko dara basinieka membrāna - ja palien uz iekšu, tad tajā brīdī esi aplicis otrādi (tumbočkas - pie baterijas plusa), a ja palien uz āru, tad viss čotka.

Link to comment
Share on other sites

... pOrolons ...

 

un, cik atceros, jau 35AC-1 bija gumijas skaļruņu piekares, kādi vēl papīrnieki?

 

 

visi tāpat saprata.

ir atšķirība starp šādu:

http://www.radiotehn...0ZT%20Large.JPG

un šādu skaļruni:

http://www.bildites....h3o2ge3m3qr.bmp

piekares abiem no gumijas...

 

 

Un kā vislabāk notiek pareizu +/- polaritāti 35AC - 1 skandām. Uz šo skandu vadiem nav atzīmēts, kas ir +/-.

 

ar ausi.

 

jau noņēmu. Porolons tīri smuki saglabājies, pufīgs... mīksts... :blush:

 

tad labi glabāts.

Labots - Exiic
Link to comment
Share on other sites

nu tā, visu iztīriju, lai gan putekli nebija daudz. tumbas izskatās un skan perfekti! tikai 30ls! manuprāt loti laba cena par abām, tagad tik jāsakrāj pastūzim. ko labāk pirkt? sony, pioneer, technics vai varbūt veco, labo Y-7111?

 

tumbām vienīgā problēma, ka vinas ir baltas, kas galīgi neiederās istabas interjerā :D

Link to comment
Share on other sites

Labāk pērc to, kas iekļaujas budžetā, kurš, cik noprotu, nav nekāds lielais. Un nedomāju ka būs diža atšķirība vai sony vai pioneer vai dajebkāds sakarīgs brends. Krievu tehniku es gan personīgi neizvēlētos, tāpat viņi ss-ā savas 30 naudiņas maksā, bet sākot no 40 jau var dabūt kaut ko labāku.

Link to comment
Share on other sites

Y-7111 toč nevajag, ar to būs visvairāk sarežģījumu

Ja jau baltā krāsā, kur problēmas kādā citā nokrāsot?

Link to comment
Share on other sites

Long John

nu tā, visu iztīriju, lai gan putekli nebija daudz. tumbas izskatās un skan perfekti! tikai 30ls! manuprāt loti laba cena par abām, tagad tik jāsakrāj pastūzim. ko labāk pirkt? sony, pioneer, technics vai varbūt veco, labo Y-7111?

 

tumbām vienīgā problēma, ka vinas ir baltas, kas galīgi neiederās istabas interjerā :D

 

Baltas tumbas var mierīgi aplīmēt ar pašlīmējošo plēvi- būvmateriālu veikalos var nopirkt jebkādās krāsās (koka imitācija utt), maksā ap 2 Ls/m (ap metru plata).

Ja strādāsi akurāti, nebūs uzkrītoši. Protams, kaste pirms aplīmēšanas jāsagatavo- jānoņem skļruņi, jānoslīpē, jāattauko.

 

"Pastūzi" pa mērenām cenām vari paskatīties arī manā kolekcijā (esmu Ogrē, tel.26332850)

 

http://foto.inbox.lv/janisf/Amplifier-receiver

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...