Jump to content

Lattelecom Virszemes TV


Lattelecom
 Share

Recommended Posts

tie kas mājās, tie var pačkot.

 

Lattelecom tikla shodien 15:00 Silver Baltic subt. vel nebija.

 

Ka ari kada no Disney kanaliem iet tris audio celinas - no tiem 2 skandinavu valodas un 3 tuksha

Link to comment
Share on other sites

Khmm... no Viasata tos Disneja kanālus ņem vai?

Viasatam tie ir visās 4 skandināvu valodās+angļu

Link to comment
Share on other sites

Disney Toon tomer paradas skana uz anglu celinas, Silver pagaidam bez subt.

 

nekodetie iet ari Euronews, RTR Planeta, Muzikas&Video(tikai skana - bildes nav).

 

Pameginu TVStaram Software update caur efiru - uz ekrana ilgi ripojas celina, pec tam pazinojums ka nevar sameklet godigo update vers.

Labots - vkwic
Link to comment
Share on other sites

visi kontrastainie elementi (uzraksti, kanālu logo) tā kā dubultojas, tādi kā konūri apkārt <...> kanālam TV 3 analogajā apraidē iekš logo var salasīt Viasat, bet caur Lattelecom ciparu TV kaut kāda putra <...> Tad zem LTV 7 logo šķiet bija uzrakstiņš "tiešraide". Tad uzrakstiņš atkarībā no apkārtējā fona dažbrīd vispār izplūda <...> Pirms tam Baltcom virszemes ciparu testa apraides attēla kvalitāte bija labāka.

Kaut kā man liekas, ka daļa vainas ir arī pašam tavam televizoram. Uzrakstu "tiešraide" LTV7 arī es nevaru izlasīt, bet nekādi "dubultie kontūri" ap logo man nerādās (skatos uz PC). Bija pāris dienas, kad pieslēdza TV3 analogajā kvalitātē, bet tagad ir izlabots. Uzraksts "viasat" iekš logo man ir pilnīgi skaidri lasāms:

post-81250-125055606969_thumb.png

Un runājot par B-com un LTC kvalitātēm: kad viņi vēl raidīja paralēli, varēju salīdzināt kvalitāti un secināju, ka LTC bilde ir daudzkārt skaidrāka:

B-com:

post-81250-125055606622_thumb.png

LTC:

post-81250-125055606783_thumb.png

izslēdzot interlacing, vispār var uzrakstos redzēt katru pikseli.

Tiesa gan, tas attiecas tikai uz nekustīgo bildi. Slīdošus tekstus ziņās utt. ir pagrūti izlasīt, tie kas kustās horizontāli vēl puslīdz skaidri, bet vertikāli (beigu titri vairumā filmu) - dubultojas, un to var redzēt pat uzliekot pauzi:

post-81250-125055606509_thumb.png

Nav ko brīnīties, LTC tajā frekvencē 9 kanālus sabāzis :dry:

 

nekodetie iet ari Euronews, RTR Planeta, Muzikas&Video(tikai skana - bildes nav).

bilde pazuda tikai šovakar - tie ir gļuki no LTC puses. Šonakt viņiem notika kkādi darbi - pēc pusnakts uz kādu laiku atslēdzās visi kodētie kanāli un raustījās arī FTA. Jācer, ka taisa uzlabojumus :)

Labots - Mml
Link to comment
Share on other sites

"Un runājot par B-com un LTC kvalitātēm: kad viņi vēl raidīja paralēli, varēju salīdzināt kvalitāti un secināju, ka LTC bilde ir daudzkārt skaidrāka:"

 

Pārkodējot MPEG2 par MPEG4 bilde sanāk daudzkārt skaidrāka? Man nesanāk un salīdzināt LTC ar Baltkomu kabeļtīklos (tur tāda pat kvalitāte kā bija virszemes testos) var joprojām, Euronews katras stundas beigās iet laika ziņas un tur kartē uz pilsētu nosaukumiem labi var redzēt kā kuram dubultojas...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vakar atkal pārskanēju programmas un tagad LTV1, LTV7, LNT un TV5 nolikti atpakaļ pirmajās vietās kanālu listē. TV3 ir, bet atrodas kaut kur drusku dziļāk ieslēpts kanālos.

 

P.S. šķiet, ka kvalitāte vakar bija samērā ciešama.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Izmantotā tehnika - Lattelecom "humānās palīdzības" uztvērējs un Samsung 37" Full HD LCD.

 

A ko citu Tu gribēji ieraudzīt šādā kombinācijā? Par Samsungiem nekad neesmu bijis sajūsmā un labu bildi no tiem var izspiest tikai rādot HD saturu, ko veikalos veiksmīgi piekopj lai labāk tirgojas. Cik esmu redzējis 32 collu samsungus pie kāda kabeļa pieslēgtus vai analogo rādot tie tikai graudainu bildi spēj parādīt. Un ja tam vēl pieslēdz lēto dvb-t ar pašvaku proci, tad par rezultātu īpaši nebūtu jābrīnās.

Link to comment
Share on other sites

Nopirku LTC piedāvāto digitālās televīzijasdekoderi par 39 Ls. Televizors ir Sony Trinitron ar klasisko (biezo) kineskopuun 32 colluekrānu (pirkts laikam vēl 2001. gadā). Līdz šim lietoju Baltkom analogo kabeļtelevīzijuun satelīta uztvērēju ar divām galvām (Hotbirde un Astra).

 

 

 

Tad nu jāsaka, ka tīri subjektīvi digitālāsvirszemes televīzijas bilde šķiet tomēr mazliet kvalitatīvāka par Baltkom kabeļapiedāvāto. Attēls nav tik graudains (LTC variantā), taču sejas krāsas gan ir mazlietsintētiskas (gribētos teikt, ka mazliet velk uz „rozā ruksīšu” variantu), it īpašija vērtē „Panorāmas” ziņu lasītāju sejas. Ārpus studijas filmētais ziņu materiālspat izskatās mazliet labāks. LTC signāls nāk ar diezgan lielu laika nobīdi, jasalīdzina ar Baltkom kabelī esošo. LTC dekoderim pievienoju istabas antenu ariebūvētu pastiprinātāju. (Televīzijas tornis ir tiešā redzamībā, aptuveni 13 kilometruattālumā).

 

 

 

Nekodētā veidā bez ēterā pieejamajiem kanāliem(LTV1, LTV7, LNT, TV3 un TV5) no LTC dekodera vēl var dabūt Euronews unKrievijas RTR. Salīdzinot pēdējos divus kanālus LTC izpildījumā un no satelītiem(Astra un Horbirde), ar aci redzamu atšķirību nemanīju. Euronews LTC variantāir pieejams ar dažādām valodām (krievu, angļu, vācu un franču), taču brīžiemraustījās attēls (krāsaini kubiciņi), ko ne reizi nenovēroju, skatotiesLatvijas kanālus. Tiesa, šeit gan uzreiz jāsaka, ka minētie divi kanāli (Euronewsun RTR) arī skatoties caur satelītu neizceļas ar pārāk labu kvalitāti. Tos nekādāziņā nevar salīdzināt, piemēram, ar vācu kanāliem ZDF, Sat3, N24 vai n-tv. Šie (bildesun skaņas ziņā) ir acīmredzami labāki arī par LTV1 un LTV7.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nekodētā veidā bez ēterā pieejamajiem kanāliem(LTV1, LTV7, LNT, TV3 un TV5) no LTC dekodera vēl var dabūt Euronews unKrievijas RTR.

 

Mūzikas Video arī iet nekodēts

Link to comment
Share on other sites

Tad zem LTV 7 logo šķiet bija uzrakstiņš "tiešraide". Tad uzrakstiņš atkarībā no apkārtējā fona dažbrīd vispār izplūda.

Nu LTV7 attēls diemžēl jau no sākta gala nav bijis diezko kvalitatīvs - pat analogajā TV, par ciparu TV nemaz nerunājot. Piemēram, raidījuma «Sems» atkārtojumos ir novērojams kanāla logo dubultā, kas nozīmē, ka raidījums tiek ierakstīts ar visu logo, kas ir absurds. Proti, raidījumu ieraksti notiek no ētera signāla, kas loģiski ir nekvalitatīvāks par oriģinālo studijas signālu. Pati logo uzlikšana, ja tiek izmantotas nekvalitatīvas iekārtas, vien jau pasliktina gala attēla kvalitāti, jo notiek video miksēšana, un ja tas vēl notiek vairākkārt... Video vēl tiek resaizots, lai kadram būtu melnas malas (kas TV tiek nogrieztas), un galu galā nekas labāks par miglas bildi tur nesanāk.

LTV7 attēla kvalitāti patlaban notiekošā vieglatlētikas čempionāta laikā var ļoti labi salīdzināt ar EuroSport attēla kvalitāti, tad, protams, salīdzinot ar Eurosport, LTV7 attēls ir vienkārši nebaudāms.

LTV7:

post-1146-125062425851_thumb.jpg

EuroSport:

post-1146-125062427144_thumb.jpg

Tā kā ja skatāties vieglatlētikas čempionātu, skatieties to EuroSportā.

Signāla avots - Izzi DTV, bet nedomāju, ka citur LTV7 attēls ir labāks. Īpaši nekvalitatīvs attēls ir tieši dažādām tiešraidēm no ārzemēm.

Link to comment
Share on other sites

Te Didzis rakstīja: "Kaut vai DVCAM montāžā magnetafoni saslēgti pa komponento analogo signālu.Neviens nečakarējas un ārzemju ziņu materiālus no SAT raksta magnetafonā pa parastu kompozīto video, jo montāža notiek ar magnetafoniem-tas ir daudz atrāk par datormontāžu. Vēl saprotamāks piemērs-no kompja DV formāta materialu daudz ātrāk ierakstīt ārejā DVD rakstītājā pa anlogo kompozīto vadu, nekā uz datora DV video konvertēt uz MPEG-2. Tadus piemērus var atrast ļoti daudz. Darbam televīzija ļoti svarīgs ir ātrums un ar dažādu digitālu formātu nesaderība tikai veicina nepārtrauktu konvertēsanu no digitala signāla uz analogo un atpakaļ."

 

Ar LTV ārzemju tiešraidēm būs tāpat kā ar tām pieminētajām ziņām, lai būtu kvalitāte - neviens nečakarējas :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Orion7 - nu tik šķidra/miglaina bilde uz analogās/Viasata toč nav...

Arī analogajā, kad skatījos bilde bija kvalitatīva... Tā kā ne vainas PČ LTV7 ēterā...

Link to comment
Share on other sites

Agris 77

Orion7 rakstija:

Tā kā ja skatāties vieglatlētikas čempionātu, skatieties to EuroSportā.

Signāla avots - Izzi DTV, bet nedomāju, ka citur LTV7 attēls ir labāks. Īpaši nekvalitatīvs attēls ir tieši dažādām tiešraidēm no ārzemēm.

 

Eirosportā no NTV+ arī problēmas, skaņa iet bildei pāris sekundes pa priekšu :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Signāla avots - Izzi DTV, bet nedomāju, ka citur LTV7 attēls ir labāks. Īpaši nekvalitatīvs attēls ir tieši dažādām tiešraidēm no ārzemēm.

Tā nav. IZZI DTV signāls LTV7 kanālam ir šausmīgs un tur nav LTV7 vaina. Tam pašam IZZI Pļavnieku analogajā kabeļ TV LTV7 rāda daudz skaidrāk nekā pa Izzi DTV. Arī Baltkoma DTV LTV7 ir krietni labāks.

Man kā IZZI klientam, ja gribu redzēt kādu sporta raidījumu pa LTV7 jāpieslēdzas analogajam kabeļsignālam, kur attēls labāks nekā viņu DTV. ABSURDS, bet tāds ir IZZI.

 

P.S. Var IZZI rakstīt vēstules, kaut ko ieteikt, bet tas kantoris ir tādā bedrē un nekas tur nemainās uz labo pusi. Un twitter konts tur nepalīdzēs.

Link to comment
Share on other sites

:D

Īstās klientu atsauksmes lasiet šajā Twitter kontā:

http://twitter.com/izzisucks

 

Rītdien speciāli uztaisīšu skrīnu no LTV7, kas nāk no 5E...

Bitreits tur superspīdošs nav (konstants, 3100 - 3200 kbit/s), bet tāda bilde, kādu rāda Orion7 pat tur nav... Lai cik Viasatu māžotu, šeit nevar piesieties... Protams, bitreitu vajag augstāku!

Link to comment
Share on other sites

Tā nav. IZZI DTV signāls LTV7 kanālam ir šausmīgs un tur nav LTV7 vaina. Tam pašam IZZI Pļavnieku analogajā kabeļ TV LTV7 rāda daudz skaidrāk nekā pa Izzi DTV. Arī Baltkoma DTV LTV7 ir krietni labāks.

Baltkoma DTV, LTV2 tiešraides PČ vieglatlētikā ir tikpat nebaudāmas un tā ir ar visām LTV1, LTV2 ārzemju translācijām - uz citiem kanāliem, kur iet tās pašas translācijas attēls ir kvalitatīvāks.

Link to comment
Share on other sites

Runaajot par aizturi, vakar piefikseeju sekojoshu momentu.

 

ir 2i tv, vienam ir CAM modulis (sony 32v4500), otram ir LTC dekoderis.

 

TV ar dekoderi lago ~8-9 sec saliidzinot ar to, kuram ir CAMs.

 

Ar analogo apraidi nesaliidzinaaju, noslinkoju.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

@zaruba

vairaak izklausaas ka ir saliidzinaati kanaali no dazhaadaam frekvenceem - 610Mhz(mpeg2) un 650Mhz(mpeg4)

Link to comment
Share on other sites

abiem bija LTV1, bet jaa, vinji itkaa ir 2aas vietaas, paskatiishos vai abiem bija viens un tas pats.

Link to comment
Share on other sites

laiku atpakaļ te bij cepiens par subtitiriem silver baltic kanālam :)

kā izrādās, tomēr, 100% ltc vaina un šie pie tā strādājot!

 

patiešām ar subtitriem ir radies neplānots tehnisks sarežģījums Lattelecom pusē. Mūsu esošā platforma neatbalsta tehnisko risinājumu. Taču šobrīd tehniķi ir pasūtinājuši papildaprīkojumu un ceram, ka tuvāko nedēļu laikā abu valodu subtitri tiks pievienoti kanālam.
Labots - dadzis
Link to comment
Share on other sites

Pieslēdzu DTV un skatos ar istabas antenu(par ...padsmit latiem nopirku ARGUSā)un viss ir ļoti skaisti kamēr nedarbojas mobilais telefons-tad vispār bilde pazūd vai ir krāsu pleķi...iedzimtais slinkums man neļauj urbt caurumu un likt āra antenu un nezinu vai ar to būs līdzēts.Attālums līdz Rīgai ~30km.Interesē,vai kādam ir līdzigi ar telefonu?

Link to comment
Share on other sites

Ja istabas ainena ir aktīvā ar pastiprinātāju, tad skaidrs ka telefons traucēs. Antenas pastiprinātājs ir platjoslas un pastiprina arī mobiļņika signālu, bet tas blakus antenai ir ļoti spēcīgs un pārslogo pastiprinatāju.

Nekad nesapratīšu, kapēc nevar uz jumta uzlikt normālu decimetru antenu un skatīties visas programas bez traucējumiem. Vienkarši sāk piegriezties forumā apspriest cilvēku neizdarību. Tik daud jautājumu par to, kapēc nerāda, frzo, raustās, klučo, bet pie visa vainīgs slinkums uzlikt āra antenu. Nekad ar istabas antenu nebūs droši iespējams uztvert ne analogo TV signālu, ne digitalo un nav ko te forumā bāzties ar saviem jautājumiem, kapec nerada DTV ar istabas antenu, vai vēl sliktak ar tiem puļķīšiem, kuri nāk līdzi datoram domātajiem uztvērējiem. Televīzora iegadei tiek tērets laiks un ļoti liela nauda, spriedelēts forumā par dažādu TV kvalitāti, apspriesti dažādi DTV uztvērēji, bet uzlikt elementāru āra antenu pietrūkst gan naudas, gan vēlēšanās to darīt :fool: . Antena radiotehnikā ir vienīgais reālais signāla pastiprinatājs un viena no svarīgākajam sastavdaļām visā uztveršanas procesā, bet nu nepielec tak cilvēkiem.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Didzi, par jumta antenu ir tāda situācija, ka ne visiem ir tehniski iespējams ierīkot antenu uz jumta. Uzskaitīšu tikai lielākās problēmas parastai daudzstāvenei:

* netiek uz jumta, jo bēniņos stāv visādu TV un interneta provaideru aparatūra, durvis slēgtas. Varbūt vienkārši apsaimniekotājs nelaiž kāpt uz jumta, lai tur nesadarītu visādas muļķības (sačakarē jumta segumu vai vēl ko)

* nevar izvilkt vadu pa kāpņu telpu līdz dzīvoklim

* dzīvoklī nav iespēja izvilkt svaigu antenas vadu

 

Un ja arī vari civilizēti tikt galā ar uzskaitītajām problēmām, tad vienmēr paliek 2 pamatjautājumi - kas būs lētāk un cik daudz laika paņems šādas jumta antenas uzstādīšana.

 

Diemžēl uzvar 12Ls istabas antena, turklāt vienos vārtos.

Link to comment
Share on other sites

Normālā daudzstāvenē vai nu kolektīvā antena jau ir, vai arī var vienoties par tās uzstādīšanu.

Ir normāli kantori (jau ne reizi boot.lv biedru izmantotais TODO-TV piemēram) kuri uzstāda antenas nečakarējot jumtu.

Daudzstāvenē nebūt ne visi logi vērsti uz TV torni, bet betons lieliski ekranē signālu.

Līdz ar to agrāk vai vēlāk daudzstāvene nonāk pie jumta kolektīvās antenas.

Pie nosacījuma, ka tajā dzīvo normāli cilvēki, nevis tipiskie letiņi-individuālisti, kuri nav spējīgi ne par ko vienoties :bad:

Link to comment
Share on other sites

izklausās runātu par kaut kādu lejputriju un nevis 9stāveni kur labi ja pazīst blakus dzīvoklī dzīvojošos

tur tak trakam jābūt lai visu podjezdu pielauztu uz kolektīvās antenas uzlikšanu ja tādas nav :)

Link to comment
Share on other sites

Zinu, zinu... man sievasmātei laukos 3 stāvīga kolhoza laikos celta 18-dzīvokļu māja - jumts kā ezītis nobakstīts. 21 antena.

Tā vai citādi, Didža teiktajam ir jēga.

Iespēju robežās jācenšas vienoties par kolektīvo antenu.

Vēl jo vairāk tagad, kad metru antenas vairs nevajadzēs, tikai decimetru.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta,ka ir daudzstāvene un tā atrodas ciematā,kur TV ir no vietējā kabeļoperatora(95%)un nav kopējās antenas(vienkārši nav vajadzības).Ja lielāko daļu šis piedāvājums apmierina(kanāli,kvalitāte,cena),tad runāt par kopējās antenas uzstādīšanu ir nereāli.Māja ir salīdzinoši jauna-visur "pakešnieki",nosiltināta un grūti iedomāties,ka katrs urbs kur patīk,tādēļ arī apstājos pie istabas antenas par 12Lvl...

Link to comment
Share on other sites

Man bija gluži tāda pati problēma Brīvības ielā. Istabas antena uztvēra visu ko vajag un ko nevajag, kā rezultātā pilnīga nebauda.

Sazinājos ar to pašu LTK ieteikto Telekom Servisu un man viņi 2 nedēļu laikā 6 stāvu daudzdzīvokļu mājā uzslēja antenu un novilka man uz 2 stāvu kabeli. Paši tur tika galā ar pārvaldnieku par tikšanu uz bēniņiem utt. īsāk sakot – aizrakstīju viņiem mailu, tie aizbrauca apskatījās (bez manas klātbūtnes), atsūtīja tāmi, vienojāmies par datumiem, un pēc 2 nedēļām - normāls signāls mājā.

Par izmaksām. Man tas izmaksāja 110 Ls., bet tas ir iekļaujot atzaru katrā stāvā. Protams, nevienojos ar kaimiņiem. tas prasītu mēnešu, bet tas vads tagad ir mans :), kas gribēs pieslēgties, iemaksās man kādu $.

Bet ja es tagad tāmē izravēju visas tos atzarus, tad kopā tas izmaksātu 61 Ls ar visiem PVN.

Protams, tas ir 3 x dārgāk nekā istabas antena, bet 3 x un vairāk aiztaupa nervus domājot par kvalitāti un rakstot šurp turpu.

Un jā, manas mājas gadījumā, pēc remontiem kāds bija nonesis kolektīvās antenas kabeli ar visu antenu, jo ja tas būtu, tad vispār izmakas būtu pavisam niecīgas (tik cik jauna antena un vēl šis tas). Jo nedomāju ka padomju laika mājām, kāds ir norāvis tos vadus. Un tie paši veči, sākotnēji arī paskatījās, vai var atrast esošo vadus un vai tie ir gana labi arī mūsdienās. Manā gadījumā, konstatēja ka tie kaut kur starp bēniņiem un 5 stāvu pazūd L.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Es gribu teikt tā, ja ir istabas antena, kaut kas neiet kā vajag, tad nav ko forumā uzdot bezjedzīgus jautājumus. 99% gadījumiu pie vainas būs istabas antena. Negribi likt āra antenu- čakarējies ar to istabeni, bet tad nav ko runāt par signāla uztveršanas traucējumiem.

Tās ir muļķibas, ka nevar uzlikt savu āra antenu kaut uz balkona. Ja runa par daudzdzīvokļu māju, tad tad tā ir tikai tipiska īrnieku dvēseļu muldēšana par to, ka netiek uz jumta, vai durvis uz beniņiem aizslēgtas. Tā māja tak pieder jums, jo dzīvokļi tak privatizēti. Tad jau es arī varu savā mājā teikt, ka man kāds pagrabu aizslēdzis un tāpēc netieku pie zptesburkas.Kurš tad ir daudzdzīvokļu mājā saimnieks, ja ne paši iedzīvotaji? Baigā jau nu problēma, dabūt rokā mājas apsaimniekotāju, mājas vecāko vai kaimiņu, kurš durvis uz bēniņiem aizslēdzis. Jā, antenas likšanu protams ir jāsaskaņo ar pārejiem iedzīvotajiem, jāuztaisa projekts un tas jāapstiprina, bet to tak elementāri izdarīt. Te tak apgrozās tehniski cilvēki un pašam uzlikt antenu izmaksās latus trīsdesmit. Protams, ja negribās čakarēties ar atslēgu meklēšanu, saskaņošanu u.t.t, tad var darīt kā MGa un maksāt 110Ls par pakalpojumu kādai firmai un justies laimīgs, ka valstij esi samaksajis nodokļus un vēl kādam algu nodrošinājis. Nu jā, es jau laikam runāju pa tukšo. Dzīvoklī dzivojošs cilvēks jau nav spējīgs saprast, ka māja pieder viņam un visu mūžu domās, ka ir tikai īrnieks.Es pats esmu kādreiz dzīvojis daudzdzīvokļu māja un man uz jumta bija gan visas TV antenas, radioamatieru antenas, FM antenas un vēl TV tāluztveres antenas. Tais laikos vēl dzīvokļi nebija privāti un nekas, visu varēja sarunāt, nokartot un izdarīt. Mūsdienās, kad viss privatizets un māja pieder pašiem iedzīvotajies, tak vispār nekadu problēmu ar antenu likšanu.

Link to comment
Share on other sites

Didzi,viss kārtībā-sev vajadzīgo es jau izlobīju...istabas antena ar pastiprinātāju neder,ja gribu redzēt bez traucējumiem...Kas attiecas uz bezjēdzīgiem un stulbiem jautājumiem-personīgi man ir gandarījums,ja varu palīdzēt kādam ar padomu tādās lietās,kur man ir sajēga.Ja jautājums man liekas patiesi stulbs,tad netērēju laiku...Nezināju,ka ir jābūt elektronikas guru lai šeit varētu uzdot jautājumus.

Link to comment
Share on other sites

Nav jābūt elektronikas guru :)

Šī foruma sadaļa ir palīdzējusi vairākiem cilvēkiem uzlikt Viasata šķīvi pašiem.

Pat cilvēkiem, kuri ir visai tālu no elektronikas.

Vajag tikai apņēmību un spēju ieklausīties.

Link to comment
Share on other sites

doms, tak ne par Tevi konkrēti runa. Tu trāpijies kā piemērs un es Tev pirmajā teikumā atbildēju. Tā kā viss kartība un jautāt vajag vienmēr. Runa ir par pašu DTV uztveršānu. Ļoti daudziem šķiet, ka digitalās televīzijas signāls izplatās kā savādāk par analogo signālu un to nu vares skatīties pilnīgi bez antenas, vai iespraužot antenas vietā kaut vecu sarūsējušu naglu :fool: . Tad es visiem paskairoju, ka tā nekad nebūs un digitālās TV uztveršanai vienmer vajadzes tādu pašu antenu kā priekš analogās tv , bet analogajā TV labu bildi varēja dabūt ar āra antenu. Tikai nestāstiet, ka kāds, teiksim Rīgā, ar istabas antenu vienlīdz kvalitatīvi varēja skatīties visas analogās TV programas. Mūžīgi tā antena bija jāgroza, kā nostaigā gar antenu, tā bilde noraustās u.t.t.Ar digitalo signālu tak ir tā pat, tikai dubultās bildes vietā kubiki vai bildes stopkadrs.

Link to comment
Share on other sites

Man pie konpja ir 10cm krāmiņš, kas analogo rāda draņķīgi, bet digitālo ideāli.

P.S. Tiešā redzamība uz torni.

Link to comment
Share on other sites

Nu nu, tūlīt saksies- man "krāniņš" īsiņš bet toties ņiprs. Skaidrs, ka, ja pa logu torni redz, tad var redzēt bildi ar sarūsējušu naglu antenas vietā, bet ne vienmēr.

Link to comment
Share on other sites

Ok, piedodiet ka es ne par antenām (pats "barojos" no bijušās koplietošanas antennas vada, antena sen noņemta, bet vads palika, dod 20-30% signālu)

Izskatās, LTC lasa šo topiku. Šodien LTV7 jau rāda tādā kvalitātē, ka vārdu "tiešraide" var skaidri salasīt. Bet, izskatās, uz tā rēķina pazeminājās bitrate LTV1, augstāk par 1.5 MBit vairs neceļas (LTV7 - turas pie 2.1 MBit)

post-81250-125080497837_thumb.png

 

Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Pirmie iespaidi.

Vakar Lattelecom veikalā paņēmu to karti pakai pa 6.90Ls. Uz manu jautājumu, vai TV vēl darbojas testa režīmā un iespējamas kaut kādas nepilnības meitēns atbildēja, ka testi esot pabeigti un visam jāstrāda pa pirmo. Nezinu kāpēc, bet tas mani nedaudz pārsteidza.

Tātad, tiek lietota LTC piekļuves karte + Samsung 4.series 40" LCD + TV Star T6 HD CX. Uztvērējs ir LTC piedāvājumā esošā "lielākais" brālis ar HDMI pieslēgumu un palienēts no Lietuvā dzīvojošiem draugiem. Tiek izmantota istabas antena, kā arī tiek pieslēgts pie dzīvoklī esošā antenas gala, kas iziet kāpņu telpā un iespējams dodas jumta virzienā. Istabas antenu varu nolikt uz palodzes aptuvenā TV torņa virzienā (tiešu redzamību ietekmē ēkas novietojums un konstrukcija).

Ko paspēju pamanīt, jo īpaši iedziļināties vēl nesanāca:

1. HDMI savienojums rāda labāk par Scart un "tulpēm". Tas laikam ir tikai loģiski.

2. Neteiktu, ka bilde ir perfekta un pie tam atšķiras atkarībā no kanāla.

3. Vairāki kanāli vispār nav skatāmi - skaņa ir bet attēls nepārtraukti uz sekundi sastingst. Varbūt vainīgs uztvērējs, varbūt LTC. Kā ir citiem lietotājiem - vai visus kanālus rāda vienādi labi?

4. Kanālu saraksts pēc skanēšanas ar istabas antenu atšķiras no saraksta, ko piedāvā pēc pieslēguma pie nezināmās izcelsmes kabeļa. Jādomā vai vispār tam kabeļa galam ir kaut kas kopīgs ar jumta antenu...

5. uztvērēja pults ir neērta

6. Uztvērējs reaģē uz TV pults komandām un kaut ko nesakarīgi pārslēdz. Tas nu gan tracina!!!

Īpaši nekādos uzstādījumos vēl neesmu līdis, varbūt kaut ko izdosies pielabot, bet MENU funkcijās uztvērējam nav latviešu valodas (lietuviešu, igauņu, krievu u.c. ir)

Link to comment
Share on other sites

3. Vairāki kanāli vispār nav skatāmi - skaņa ir bet attēls nepārtraukti uz sekundi sastingst. Varbūt vainīgs uztvērējs, varbūt LTC. Kā ir citiem lietotājiem - vai visus kanālus rāda vienādi labi?

 

Varbūt vainīga antena? Pāris rakstus atpakaļ, Didzis šo jautājumu izsmeļoši apskaidroja.

 

P.S. Vai tik te minētais uztvērējs nebūs LTC ieteicamais HD kanālu skatīšanai :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

a kur/š ir normāls kantoris ar saprotamām cenam kur varētu labu deciemtru antenu pacelt? tv-digital.lv gan piedāvā tādu, kā es gribu, bet cena drusku mulsina - 35Ls .... arī CAM modulis pie viņiem 35Ls maksā, bet LTC veikalos 25Ls .... un LTC, kā zināms, arī īpaši necenšas klientus iepriecināt ar labām cenām :)

Link to comment
Share on other sites

Argusā bija ļoti laba antena liekas uz 16 elementiem. Cena bija ap 10Ls(jāskatās pavadzīmē) Es gan laikam visas izpirku un palika ar mazāk elementiem, bet tās arī der ja līdz tornim 30-40km

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...