Jump to content

Piratisms Latvijas PC veikalos..;)


Evill_BettyLV
 Share

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    25

  • Evill_BettyLV

    11

  • Dreamland

    20

  • Pirkss

    25

Pilnīgs sviests. Kantori, kam jāizplata programmatūra, paši to zog un palīdz zagt citiem.

Link to comment
Share on other sites

versatile

veel viens linux-pirksti-gaisaa-"shmeksperts" tajaa video.

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

Kad pacels minimālo algu tad runāsim tālāk ,savādāk sviests... :roll:

cik reāli katru nedēļu pirkt kādus 10-25muzikas albumus ja katrs maksā 6-25Ls + vel kādu programu ? hmm dzīvot alā neko neredzēt un neklausīties ?

 

TokRa pagaidām tie ir tādi murgi uz kuriem valsts cenšās kaut ko nopelnīt deputātu ''mazajām'' aldziņām...

būtu vismaz samazinājuši nodokļus programmatūrai un mūzikai :roll:

 

p.s programmatūras legālu pirkšanu kopā ar datoru pilnība atbalstu , ja sīkie var senčiem izkaukt kompjūtertehniku 1000Ls apmērā tad piemetīs simtiņu arī programmatūrai...

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

Klausīties var radio.

CD godīgi var pirkt neatkarīgi no minimālās algas lieluma valstī. PAts to piekopju no 1997.g (agrāk nebija CD atskaņotāja, bet tad kompī ieliku), un esmu dzīvs.

 

Programmatūrai un mūzikai nav akcīzes nodokļa, ja Tu tomāji. Akcīze ir kafijai, spirtam, degvielai.

 

P.S. JA nepatīk muzikas cena LV veikalos, var izmantot ārvalstu interneta bodes. Būs jāgaida, kamēr atnāk, bet lētāk. JA esi liels cienītājs, tad finansiāli atmaksāsies.

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

Radio nav tas... klausīties reklāmas ? :evil:

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Par programmu pirātismu .

Windows Vista Home Premium ~ 75 Ls, Office Home And Student - 25 Ls.

Pieņemot, ka jauns mājas dators izmaksā ap 200 un tā utilizācijas laiks ir 2 gadi, sanāk 4 Ls mēnesī.

Man tas šodien nešķiet daudz. Un es domāju, ka jaunākās datortehnoloģijas neizmanto cilvēki ar minimālajām algām.

 

Elvis_preslijs - kāda velna pēc katru nedēļu būtu jāperk 25 mūzikas albumi :?: Kvalitatīvu mūziku nemaz tik daudz neuzražo.Un programmas parasti pērk kopā ar datoru, dēļ OEM izdevīgās cenas.

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

Par to algu lielumu...

Nu 10 gadus atpakal mana alga bija 200Ls uz papīra...ja softs maksā 100Ls, tas ir daudz..

Tagad mana alga ir 900Ls uz papīta softs maksā tos pašus 100Ls.

Un Tu ņem CSP datus, kur tie officiāli paziņo ka latvijas vidējā alga ir 300Ls...

Nu nepaliec smieklīgs... tu tiešām pazīsti cilvēkus, kuri dzīvo no Min algas?? Un Kā ir haltūrām un aploksnēm??

Un ja arī cilvēks dzīvo no min. algas, tad Tici man par PC viņs domā vismazāk...

Link to comment
Share on other sites

JA cilvēks dzīvo no min. algas, tas 200Ls vērtu kompi viņš lietos visus 5 gadus un sēdēs uz pingvīna un OpenOffice.

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

nu vot nabagie domā par pc viss mazāk ,bet pc ir vajadzīgs ,tādēļ arī neperk programmatūru...

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Kamdēļ PC būtu tik ļoti vajadzīgs?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Pirms Markoni un Popovs izdomāja radio, vispār nebija, ko klausīties. Dinozauri un mamuti izmira, iespājams, tieši šī iemesla dēļ, bet cilvēki tomēr izdzīvoja. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

Nevis nav iedomājama , bet ļoti bieži spiež vajadzība pēc datora , kaut vai mācībās...

un tā kā skolās apgūst tikai Windowu tad ļoti bieži normālie ne briļļainie cilvēki izmanto windowsu...

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

TokRa, tas ir tikai ieradums. Cilvēku, kas nespēj iedomāties dzīvi bez alkohola vai tabakas, ir vairāk nekā tādu, kas nespēj iedomāties dzīvi bez (mājas) datora.

Link to comment
Share on other sites

locoone

Viena lieta vai tā zagtā programma tiek izmantota tikai un vienīgi savām vajadzībām, vai tā tiek izmantota kaut kāda personīga labuma gūšanai, piemēram, uz sava zagtā Photoshopa vai Corel tiek uztaisīts kkāds bukletiņš vai plakāts un pēc tam tiek pārdots gūstot zināmus ieņēmumus par kuriem arī netiek maksāti nodokļi, šādā gadījumā pārkāpējs būtu sodāms īpaši bargi.

Manuprāt pozitīvs solis bija MS 2007. ofiss pa 25LVL

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Skolās ir datorklases.

Augstskolās arī.

LU studenti lielu daļu programmatūras dabū `pa velti`.

ToKRa, mana vecmāmiņa nekad nav lietojusi internetu, datora viņai mājas nav, mobilā telefona arī ne.

Iztiek ļoti labi, nav sūdzējusies.

Link to comment
Share on other sites

es gan visus mācību darbus pamanījos darba laikā uzrakstīt :D Datori mājās - only for fun :) Patiesībā, tā ir ka mūsdienās bez PC nu nekādi...kauns atzīties - bet es laikam savā dzīvē nevienu vēstuli neesmu uzrakstījis....e-pasts, saproties....pat tagad - skatos HTPC piekto elementu HD rip + ar laptopu dīvānā vārtos (vells, sačakarēju muguru trenniņā :( )

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

TokRa, es pērku papīra avīzes. Diena rullē :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ja cilvēks var atļauties datoru mājās, kāpēc lai viņš liegtu sev šo prieku? Bet, ja nevar atļauties, tad tīri labi var iztikt bez.

Link to comment
Share on other sites

key-abc

Tas, kurš nav datoru redzējis dzīvo laimīgs arī bez tā un viņam viņš nav vajadzīgs. Savukārt tas, kuram viņš ir - jā, nespēj iedomāties dzīvi bez tā. Varbūt ne visi, bet vismaz man tā ir.

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

ADEX Starp citu datoru arī var nopirkt par 10ls(kādu 2/3pentiumu) takā nav jau jāsasapņojas par nezin ko ;)

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

darklight

a padomājiet - ja sīcis ir sakrājis savai pirmajai kastei, piem. P3 + lietots CRT, kur lai viņš vēl par trīs reizes lielāku piķi nopērk oficiālu OS? Datori nav tikai bagātajiem!

Link to comment
Share on other sites

Igelkott

ADEX! Skatoties, kādu datoru... mana kolēģe ar prieku, piemēram, nopirka manā pēdējā pārdošanas topikā esošo Fujitsu III pentiuma kārbu... Un laimīgi dzīvos ar 2k Windas licenci. Bet ir cilvēki, kas iegādājas (lasi, vecāki nopērk) kārbu pa 1k Ls, bet programmatūru velk no torentiem, vai kā tur viņus sauc... Tā ir milzīga atšķirība...

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Par to jau es arī runāju. Par dzelzi samaksāt - nauda atrodas. Nu, ja nesanāk softam, tad lieto OpenSource vai nelieto vispār.

Link to comment
Share on other sites

Labs veids kā tikt pie licenzēm - izmantot darba vecās kārbas, darbs upgreidojas uz jauniem PC - vecos par simbolisku samaksu ar visu softu var dabūt. Bet tas gan atkarīgs no darbadevēja politikas.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

MS ar BSA varētu uzrīkot akciju - "nostučī nelegāla softa uzstādītāju un saņem licenci bez maksas" :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Igelkott

ADEX, biju par tādu štelli reiz iedomājies... savādāk, kāds man labums nosūdzēt šaraškinu kantori?

Link to comment
Share on other sites

Quality1

nu varbut ir dazi kas nevar nopirkt licenzi par 100 ls labak panem pa 20 ls :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

MS pirāti ir izdevīgi arī no tāda viedokļa, ka bērni - zagta softa lietotāji izaug par Windows pazīstošiem darbiniekiem kantoros, kuri pērk licences. Ja bērņuki lietotu Linux, pēc gadiem 5-10 arī kantori varētu pāriet uz OpenSource OS.

Link to comment
Share on other sites

Plumbums

Kameer retail buus 3.5 -5 reizes daargaks par Oem(kursh ir ar Idiotiskiem ierobezhojumiem) - piraatisms plauks.

 

Piem. Nah ,man jaapeer par 175 ls par Os ja pats kompis maksaa max 60-80ls.

A pliku Oem par 50-60ls pardot tikai kopaa ar jaunu Pc.

Labots - Plumbums
Link to comment
Share on other sites

hmm piekrītu Tokrai. Mājas lietotājiem vajag pa simbolisku cenu, piemēram Office 07 pa 20Ls, Vista Ultimate pa 30Ls u.t.t. nevis Vista 300Ls...

 

Domāju, ka ieņēmumi un peļņa būtu lielāka...

 

 

Interesanti cik % mājas lietotājam ,kuram ir PC (ne portablis) ir Licenzēta programmatūra?

Labots - eede
Link to comment
Share on other sites

TokRa

es domāju, cik % mājsaimniecību ir licenzēts windows...

 

Jo domāju, ka pa 30Ls 80-90% pirks Vistu, bet pa 300 labi ja 10%.... lai gan izdevīgāk pa 300 pārdot :roll:

Labots - eede
Link to comment
Share on other sites

Interesanti cik % mājas lietotājam ,kuram ir PC (ne portablis) ir Licenzēta programmatūra?

Neatkarīgi no šī rādītāja vērtības, to nevar izmantot pirātisma attaisnošanai.

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs te ņematies,kamēr nebūs normālas algas,tikmēr neviens neizdos simtus par softiem! Vēl jo vairāk,ja visu var novilkt DC++ un torentos!

Link to comment
Share on other sites

Mūziku pārsvarā klausos no Di.FM, turpat arī ierakstu, lai vēlāk paklausītos.

 

Tā jau arī ir nelikumīga darbība, ja nemaldos! :D

 

Bet nu ja pa tēmu, tad domāju, ka ja tam pašam policijas darbiniekam mājās ir PC, tad diez vai viņam tur ir legāls softs, jo policijas un citi IeM darbinieki nesaņem ne pusi no ministru algām!

Link to comment
Share on other sites

Tekstus no sērijas, lai met akmeni pirmais, kurš pats bez vainas, atstāsim bībelei. Te ir likums, kas attiecas uz visiem.

Link to comment
Share on other sites

VIL sveicināts reālajā dzīvē... Likums ir domāts muļķiem, tiem kuriem nav galu/blatu ietekme :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...