Jump to content

Piratisms Latvijas PC veikalos..;)


Evill_BettyLV
 Share

Recommended Posts

Tekstus no sērijas, lai met akmeni pirmais, kurš pats bez vainas, atstāsim bībelei. Te ir likums, kas attiecas uz visiem.

 

VIL, man tiešām nav skaidrs, vai tu esi tups, vai tikai izliecies. Likumi nevis "attiecās uz visiem", bet gan kalpo kādas sabiedrības daļas interesēm. Ja runājam par, piemēram, auto zādzībām, tad viss ir samērā vienkārši - liela sabiedrības daļa ir auto īpašnieki vai lietotāji, un viņi ir ieinteresēti, lai auto arī paliktu vīņu īpašumā un zagļi sēdētu cietumā.

 

Ar windowsiem ir pavisam savādāk. Mūsu valsts, tā vietā lai pievērtu acis uz šo, tā saukto "kriminālnoziegumu", kad vidēji statistiskais latvietis nav samaksājis kādus pāris simtus Microsoftam (vai Adobei), cenšas ielīst viņiem pakaļā, parādot, cik ļoti mums rūp viņu peļņa. Visa nauda, kas aiziet MS, pamet Latviju, tā vietā, lai nonāktu mūsu pašu cilvēku rokās. Mums no tās pirātisma apkarošanas nav itin nekāda labuma.

 

Tāpēc esmu kategoriski pret valsts (un manu) resursu tērēšanu MS biznesa (vai izspiešanas) atbalstam. Te nav ASV, un MS nāksies izdomāt citu stratēģiju savu produktu pārdošanai. MS Office H&S par 22 ls ir labs sākums. Jānomet vēl cena uz windowiem un pārējiem produktiem. Teiksim, windows varētu maksāt 9,99, un ofiss 19,99, tad arī tauta tos pirktu, jo tas būtu lētāk nekā čakarēties ar nelegālo softu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    25

  • Evill_BettyLV

    11

  • Dreamland

    20

  • Pirkss

    25

Fedja, vai no Tava posta sapratu pareizi, ka gadījumos, kad esi iegājis veikalā bez video novērošanas un pārdevējs novērsies, Tu mūc ar preci nemaksājis?

 

Nav būtiski, kas ir ražojis preci - latvietis vai indietis -, viņš ir tiesīgs saņemt par savu darbu/produktiem samaksu. Starp citu, mēs esam šīs iestādes: http://www.wto.org/ biedri.

 

Savukārt preču pakalpojumu pieejamību regulē antimonopola principi/likumi. Šeit nu viss ir kārtībā: mums ir atvērtie standarti un brīvprogrammatūra, t.sk., OS. Tādēļ par cenām pīkstēt nevietā.

 

Tāpēc esmu kategoriski pret valsts (un manu) resursu tērēšanu MS biznesa (vai izspiešanas) atbalstam.

Domājams, microsoft ir kategoriski pret sava intelektuālā īpašuma bezatlīdzības izmantošanu Tava biznesa (zagšanas/pirātisma) atbalstam.

Link to comment
Share on other sites

Par veikalu salīdzinājums ir pilnīgi nevietā. Ja tu kaut ko nozodz veikalā - kāds, pārdevējs vai saimnieks, paliek nabagāks, jeb cieš zaudējumus. Apgalvojums, ka MS cieš zaudējumus ir nepareizs. Ja tu uzinstalē winu uz sava kompja, microsofts nabagāks nepaliek, tikai negūst papildus peļņu.

 

Eiropas Savienības tiesā Microsofts ir atzīts par vainīgu konkurences likumdošanas pārkāpšanā.

 

Ar šo tiesas lēmumu ir atzīts, ka Mcrosofts neievēro ES likumdošanu. Nedomāju, ka mūsu izpildvarai, konkrēti - policijai, būtu kaut kas jādara, lai palīdzētu uzņēmumam, kas pats pārkāpj likumu attiecībā pret mums - saviem esošajiem un potenciālajiem klientiem.

 

Vienkārši mazāk vajag klausīties vietējā Kangarēna - Birkava demogoģijā.

 

Domājams, microsoft ir kategoriski pret sava intelektuālā īpašuma bezatlīdzības izmantošanu Tava biznesa (zagšanas/pirātisma) atbalstam.

 

Skaidrs, ka tā ir. Vienīgi es tavā vietā vairāk satrauktos par maniem, nevis microsofta ienākumiem - gala beigās esmu LMT klients, un daļa no maniem maksājumiem aiziet arī tavai algai.

Link to comment
Share on other sites

Eiropas Savienības tiesā Microsofts ir atzīts par vainīgu konkurences likumdošanas pārkāpšanā.

... un ir saņēmis sodu. Tev šo kantori papildus sodīt nevajag.

Pie tam problēma bija ar izstrādāju piekļuvi kodam.

 

 

Par veikalu salīdzinājums ir pilnīgi nevietā. Ja tu kaut ko nozodz veikalā - kāds, pārdevējs vai saimnieks, paliek nabagāks, jeb cieš zaudējumus. Apgalvojums, ka MS cieš zaudējumus ir nepareizs. Ja tu uzinstalē winu uz sava kompja, microsofts nabagāks nepaliek, tikai negūst papildus peļņu.

Ahā, Tatad Tu uzskati, ka visiem ražotājiem preces un pakalpojumi jāpārdod par pašizmaksu: materiāli, algas, tehniskie izdevumi ir segti, bet pārējais taču aiziet ražotāja peļņā.

 

Skaidrs, ka tā ir. Vienīgi es tavā vietā vairāk satrauktos par maniem, nevis microsofta ienākumiem - gala beigās esmu LMT klients, un daļa no maniem maksājumiem aiziet arī tavai algai.

Tad jau mums ir jāslavē aplokšņu algas, nelegālā alkohola tirdzniecība, cilvēktirdzniecība un narkotiku bizness, jo šī nauda legalizācijas procesā ieplūst valsts ekonomikā un kaut vai ļauj iekasēt kādu PVNa santīmu. Vai tā Tu domāji?

Link to comment
Share on other sites

MS jau nav izdevīga absolūta pirātu izskaušana. Jo viņu OS par šādu naudu tāpat nepirks, drīzāk pāries uz bezmaksas risinājumiem. Uz to pašu MacOS kaut vai :)

 

Nevajadzētu aizmirst, ka darba tirgū mēdz būt pieprasīta vairāku specifisku softu prasme: Photoshop, visādi CAD'i, Coreļi, Ilustratori, maketēšanas un izdevniecības rīki — kur lai vidusmēra jaunietis tos apgūst, jo maksā tie gana daudz?!

kur ir bezmaksas mac osx?

Link to comment
Share on other sites

runā, ka OSX ir lētāks par m$ win, tādēļ tas ir pieminēts.

+ šī OS ir darbināma uz tiem pašiem dzelžiem, uz kuriem strādā linux un windows.

Link to comment
Share on other sites

locoone

Ha, kamēr būs ko nozagt tikmēr zags, ieradums tik pat sens kā prostitūcija..

Nav ko pārmest kompānijām, kas vēlas nopelnīt, nepatīk - uzklabini savu softu un esi spicākais ciemā, varbūt ari blakus ciema!!!

Šaubos vai tie kas lieto zagtu softu naktīs guļ sliktāk kā tie kas lieto tikai un vienīgi legālo...:)

Link to comment
Share on other sites

Naivi skan, ka tik un tik miljoni latu aizgājis valsts kabatai garām. Ja jau tas piķis būtu bijis, gan jau daļa arī būtu iekritusi tai kabatā. Tagad daļa, kas sevi uzskata par baigi gudriem un situētiem, nevēlas lai arī citi varētu uzrāpties uz tā zara. Diemžēl, daļa arī no jums, cienījamie foruma dalībnieki.

Link to comment
Share on other sites

nemaz tik lēts jau nu nav,vienīgi darbinot osx uz ne mac dzelžiem tu pārkāp licenzēšanas noteikumus un sanāk viss pasākums nelegāls,varbūt pēc laika apple sāks tirgot arī osx priekš pc arhitektūras.

Link to comment
Share on other sites

OFFT: Mac cenas nezinu. Esmu PC lietotājs.

Tā tikai bijai remarka.

Link to comment
Share on other sites

Ahā, Tatad Tu uzskati, ka visiem ražotājiem preces un pakalpojumi jāpārdod par pašizmaksu: materiāli, algas, tehniskie izdevumi ir segti, bet pārējais taču aiziet ražotāja peļņā.

Tu mīli vispārināt lietas, gluži kā mana sieva :) Runa neiet par visiem ražotājiem, bet gan par microsoftu, kam ir miljardiem naudas kontā, un gada apgrozījums ir n reizes lielāks kā Latvijas valsts budžets. Gan jau viņi kaut kā pārdzīvos tos Latvijas pirātiņus.

Skaidrs, ka tā ir. Vienīgi es tavā vietā vairāk satrauktos par maniem, nevis microsofta ienākumiem - gala beigās esmu LMT klients, un daļa no maniem maksājumiem aiziet arī tavai algai.

Tad jau mums ir jāslavē aplokšņu algas, nelegālā alkohola tirdzniecība, cilvēktirdzniecība un narkotiku bizness, jo šī nauda legalizācijas procesā ieplūst valsts ekonomikā un kaut vai ļauj iekasēt kādu PVNa santīmu. Vai tā Tu domāji?

Neiebraucu Tevis teiktajā - nenodarbojos ne ar nelegālo alkoholu, ne narkotikām, pasarg dievs! Esmu arī kategoriski pret šādām lietām. Bet softa lietošana nemaksājot par licenci tiešām dod iespēju kādam ietaupīt, un iztērēt naudu par Latvijā ražotu preci vai pakalpojumu, piemēram, LMT, kas godīgi nomaksā visus nodokļus, kas savukārt aiziet pensijām utt.

 

Ar microsoftu ir citādi - nauda nogrozās pie pārdevēja, distributora un tiešā ceļā uz Microsoft Operations of Ireland. Latvijā paliek tikai aptuveni 10% uzcenojums un 18% PVN. Savukārt sociālais budžets gulstās uz vietējo uzņēmumu, tādu kā LMT, pleciem.

Link to comment
Share on other sites

Liekas, ka lielā daļa īsti neizprot to zagšanas jēdzienu. Ja man nozog mašīnu, tad man vairs nav mašīnas ar ko braukt - man nodarīts kaitējums, bet ja kāds cits uztaisa tādu pat karoti, un tāda pat materiāla, kā man, tad man no tā ne silts ne auksts. Lai taisa 10 un 100 karotes, neesmu skaudīgs.

Link to comment
Share on other sites

IMHO tas ka Win un citu softu licenču nepirkšanai pie vainas ir mazās algas ir pilnīgā buļļa kaka. Tie kuri no laika gala lietojuši pirātisko softu un par to nav ātrāvušies, kā arī visi draugi, radi, kaimiņi, skolas/darba biedri lieto no DC/torrentiem novilkto softu un nevienam nekas par to nav gadījies (kāds trojānis nemākulīgi meklējot/pielietojot kreku neskaitās). Tam zem sava goda ir maksāt par to par ko var nemaksāt. Un pie tam justies pārākam par to dīvaini kurš pērk licencētu Win... laikam galvu durvīs iespiedis vai vienkārši nemāk nozagt. Vārds "nozagt" gan netiek lietots, tam slikta skaņa ;) Lieto "novilkt", "dabūt" un taml. Tad kad arī privātie sāks "atrauties" par pirātiska softa lietošanu, pie tam ne kaut kur Rīgā (Preiļos, etc), bet tepat kaimiņš, kolēģis. brālēns, tad sāks aizdomāties - varbūt sirdsmieram un mierīgākai gulēšanai nopirkt to Win? Un noinstalēt to Photoshop kuru izmanto bildīšu izmēru mainīšanai un tam atrast kādu bezmaksas tūli?

 

P.S es jau tāds pats ;)

Link to comment
Share on other sites

locoone

Pēc tavām domām Microsoftam kaut kas būtu Tev jādod par velti tikai tāpēc, ka viņiem ir miljoni kontā???

Link to comment
Share on other sites

Audifun

 

Dārgi. Esmu par to, lai nekomerciālām vajadzībām (ne tikai mājās) softs ar likumu būtu pilnīgi bez maksas.

 

 

Tu pati domā,ko raksti?Kad pati uzkodēsi kādu OS,tad varēsi ļaut to visiem lietot bez maksas!WIN OS ir prece,ja ražotājs to nedod bez maksas,tā ir jāpērk!Tad jau ar likumu vajag likt bez maksas tirgot,nē,piegādāt,maizi,piemēram :-)

Link to comment
Share on other sites

Lapelis

esosha situacija ir tada - ja uz cilveekiem saaks parmeerigi spiest, daudzi izvelesies citas alternatiivas. pareizaa pieeja ir motiveeshana, nevis uzspieshana. Un istenibaa, pie pastavashosas situacijas, ir vienalga vai OS maksaa 250, 150 vai 50LS. tapat nepirks. :D

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

Te jau aiziet diskusija par lietot legalu vai piratisku, kaut gan Ziņas būtība ir , ka Vekali piedavā, iesaka nelegālu risinājumu...

Tās ir divas dažādas lietas. es personīgi domāju, ka cilvēks mājās ar zināšanam par p2p tīkliem, nemaz nejautātu, pēc nelegāla softa, jo zin kur iet un ko darīt.....

Ir nepareizi/nesmuki gūt peļņu no nelegālas programmatūras izplatīšanas..... Tad jau mūsu veikalos nav jatirgo Nike, bet gan nice - pakaļdarinājumus, kuri ir arī stipri lētāki oriģināliem....;)

Nav pieklājīgi ieiet DC vai torrentā novilkt, sarakstīt diskos un pārdot pa 10 Ls......

Link to comment
Share on other sites

Evil_BettyLV - visu cieņu, ka atgādināji par ko vispār bija runa, citādi te daži atkal ar reliģiskajiem kariem aizrāvušies.

 

Nav pieklājīgi ieiet DC vai torrentā novilkt, sarakstīt diskos un pārdot pa 10 Ls......

Tak visa Latgalīte jau cik gadus uz šito turas :)

Prasīt naudu, par no neta par brīvu novilktu, bieži vien nepārbaudītu programmatūru, ir slimi. Pie tam tie diski bieži vien ir ar vīrusiem.

Plus - visādas kreisās, beta un alfa versijas. Tikai Latgalītē varēja nopirkt Windows 96 :)

Varu derēt, ja tur jau labu laiku tirgo WinXP SP3 pilno versiju utt...

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

Neuzskatu ka būtu MS jāatdod savs softs par velti, bet būtu gatavs piem. par Vistu maksāt 50-60 ls, Office 25, av 10ls. Bet Fotošopi ir papildus ekstra konkrētam indivīdam kā darba ņēmējam, bet 500 ls par licensi, pašizglītošanās nolūkiem - pirātisms - 99 %. 30 dienu trial versijā diez vai labi iemācīsies :mrgreen:

Par mūziku un filmām ir cits stāsts - Latvijā nemaz nav tāda servisa, kurš internetā pārdotu legālus mp3 vai filmas. Un nejau 50cent uc komerciālos s***s, bet normālu mūziku ;)

Link to comment
Share on other sites

Dārgie draugi, pirms mēs runājam par likumu, tiesībām, taisnību, tai skaitā tiesiskā taisnīguma atjaunošanu, lūdzu atceramies, ka Microsoft, gluži tāpat kā citas lielākās kompānijas lobē sev izdevīgus noteikumus un nosacījumus partijās, valdībās un valstīs visā pasaulē.

Un galvenokārt šī iemesla dēļ datu kopēšanu sauc par pirātismu un negūto teorētisko peļņu par valsts nodokļu zaudējumiem. un šīs smadzeņu skalošanas upurus var redzēt arī mūsu forumā - ar pirkstiem nerādīšu:)

Un ir visai maz organizācijas, kas aizstāv gala lietotāja - vienkāršā cilvēka (kam nav savs bizness, un kas ar to nepelna naudu) intereses - viņu slauc pa 9 mēmiem. Un man tas nepatīk. Un es esmu pret bezgalīgajiem patentiem un aizliegumiem. Un uzskatu, ka tiek uzurpēta vara, izmantoti kopēji resursi, izstrādātas veselas sistēmas atsevišķu indivīdu biznesu aizsardzībai uz citu cilvēku rēķina. Jo neba BG savu DOS ideju ieguva piedzimstot - viņš kaut ko mācījās pirms tam, tātad izmantoja visas civilizācijas uzkrātās zināšanas.

 

Un ja grib panākt vienu likumu un vienu taisnīgumu visiem, par ko iestājas VIL, tad lūdzu, aizliedziet nepamatotu (melīgu) reklāmu, interešu lobiju valdībās un pašvaldībās, viedokļu uzspiešanu un tamlīdzīgas lietas. Izskaudiet oligarhus, korupciju un ārzonas firmas. Lai visiem ir vienādas iespējas.

Un tad, kad visi ievēros šos principus, un es izdodot savu sevis nopelnīto naudu zināšu, ka esmu vienlīdzīgā situācijā ar Feģu no Krievijas un Hilariju no ASV, tad mēs varēsim runāt par vienu likumu un taisnību visiem, kā arī pienākumiem pret citiem

Labots - Yoda
Link to comment
Share on other sites

Legālu digitālu mūziku netā VAR nopirkt. Ne obligāti Latvijā.

Smagāk ir ar filmām. Īpaši, ja runā par HD formātu - lejupielādes apjomi tomēr ļoti lieli un vairumam nepaceļami.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Man, piemēram, šķiet, ka GPL license un Copyleft ir daudz sakarīgākas (lasi - cilvēcīgākas) par M$ stila licensēm un Copyrightiem. Tāpēc būtībā atbalstu neoficiālu maksas softu lietošanu - zagts jau tāpat nevienam nekas netiek - tikai popularizē M$ - beigās varbūt pat nopērk.

Es saprotu, ka mantrausība ir izplatīta un viegli saķerama slimība, tāpat arī cilvēkiem mēdz likties, ka visa pasaule viņiem ir parādā (sevišķi tad, ja pats dara lietu, kurai neredz tālāku jēgu par samaksu), taču tas nav nekāds attaisnojums vardarbībai, kuru izvērš pret tiem, kuri domā citādi.

Ja vēl kāds masveidā spertu kkādus tur M$-OS CD/DVD no bodēm - tur varētu pastrīdēties, vai tas ir noziegums (uzražot vēl vienu tādu CD maksās pāris latus ar visu piegādi un visu), taču tas, kas notiek tagad, līdzinās variantam, ka džeku pienaglo pie mieta, jo viņš nelegāli pavairo maizi un zivis...

Labots - Ipeklofijs
Link to comment
Share on other sites

Par zivīm arī tak var nemaksāt - iedo džekam bietē un savāc...

Lai ietaupītu pusdienu naudu, var patusēt pie skolas un atņemt sīčiem pusdienu naudu :)

Mājas lietošanai OSi varētu būt par velti/simbolisku samaksu. Savukārt, ja softu izmanto peļņas gūšanai... hmm... man liekas ka arī Opensource programmeris neatteiktos no sava mazā % :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pirātisma viena puse ir tā, ka koda autors nesaņem atlīdzību par sūrā grūtā darbā pavadītajām dienām un naktīm. (m$ izdzīvos, bet kādam mazākam softa ražotājam, piemēram, iecienītai spēlei vairs var nebūt nākamās versijas).

 

Otra puse ir konkurences kropļošana. Viens uzņēmējs iegādājas ražošanas līdzekļus, bet otrs zog [nekautrēsimies šī vārda], kā rezultātā vienam prece/darbs izmaksā vairāk nekā otram. Avīzēs šo aspektu vairāk apskata no nelegālās nodarbinātības un aplokšņu algu aspekta, bet ideja no tā nemainās.

 

Attiecīgi teksti, ja pirkšu windows, tad jāklapē kantoris ciet kā nerentabls, ir sviests. Ja darbam nav pievienotās vērtības, nav ko spīdzināt darbiniekus ar minimālajām aplokšņu algām - jāklapē tā bode ciet.

 

Mājas lietošanai OSi varētu būt par velti/simbolisku samaksu.

Jau ir. Cik tad maksā windows home? - 50 latus? /* pusdienas restorānā 2 cilvēkiem */

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

man liekas ka arī Opensource programmeris neatteiktos no sava mazā % :roll:

Ja jau jūs visi tomēr esat tik cēli un saprotoši, domāju, piečoknīsiet, ka ir arī tāda iespēja - ziedot.

Link to comment
Share on other sites

Mājas lietošanai OSi varētu būt par velti/simbolisku samaksu.

Jau ir. Cik tad maksā windows home? - 50 latus? /* pusdienas restorānā 2 cilvēkiem */

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Viens uzņēmējs iegādājas ražošanas līdzekļus, bet otrs zog [nekautrēsimies šī vārda], kā rezultātā vienam prece/darbs izmaksā vairāk nekā otram.

Es nudien nesaprotu šo termina "zagt" lietojumu. Parādi - kur palika mazāk?

 

Maksas softa koncepcija balstās tajā, ka lietotājs ir idiots.

Ja lietotājs arī maksā par to, ko var uzburt no zila gaisa, tad viņš arī ir idiots.

Turklāt - ja kāds (piemēram, M$) ir negodīgā veidā ieguvis monopolstāvokli tirgū un pieprasa samaksu par to, ko citiem ir faktiski uzspiedis, tad pakļauties šādai pozīcijai ir vēl gļēvāk, nekā nodot Kompartijai savus nelojālos vecākus. Pavļiks Morozovs - Useru Varonis, ibio...

Labots - Ipeklofijs
Link to comment
Share on other sites

Rudiger

Jau ir. Cik tad maksā windows home? - 50 latus? /* pusdienas restorānā 2 cilvēkiem */

Vienam tās ir pusdienas, citiem ar šo naudu jāizdzīvo mēnesi.Nolaidieties no saviem rīdzinieku augstumiem!

Link to comment
Share on other sites

Es nudien nesaprotu šo termina "zagt" lietojumu. Parādi - kur palika mazāk?

 

Ui, vārda jēgu var noskaidrot skaidrojošajās vārdnīcās. Cietās kopijas nav pie rokas, tādēļ došu norādi uz internetā pieejamo:

http://www.ailab.lv/vardnica/servlet/Vardnica?vards=zagt

 

zagt zogu, zodz, zog, pag. zagu, pārej.

 

1. Slepeni piesavināties cita īpašumu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Ui, vārda jēgu var noskaidrot skaidrojošajās vārdnīcās. Cietās kopijas nav pie rokas, tādēļ došu norādi uz internetā pieejamo:

http://www.ailab.lv/vardnica/servlet/Vardnica?vards=zagt

 

Neko sev kruts īpašums - kuru var pavairot bezgalīgi. Un ja aizņemties kripatiņu bezgalības ir noziegums, tad par elpošanu vajadzētu pakārt.

Link to comment
Share on other sites

Jau ir. Cik tad maksā windows home? - 50 latus? /* pusdienas restorānā 2 cilvēkiem */

 

Kur var iegādaties Windows XP Home par 50 Ls bez papildu saistībām un pienākumiem?! Lasi: FPP (Retail) licenci.

Es par lētāku naudu izvēlētos saistības - OEM, tāpat kā mazcenas tālruņus pilnas cenas preces vietā.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Vienam tās ir pusdienas, citiem ar šo naudu jāizdzīvo mēnesi.Nolaidieties no saviem rīdzinieku augstumiem!

Dzīvoju Rīgā un arī iztieku ar šitādu ciparu.

Da cilvēki nojūgušies ar savu buržuā domāšanu :)

Link to comment
Share on other sites

Un ja aizņemties kripatiņu bezgalības ir noziegums, tad par elpošanu vajadzētu pakārt.

 

Tu pieļāvi gramatisku kļūdiņu:

 

Un ja aizņemties nozagt kripatiņu bezgalības ir noziegums, tad par elpošanu vajadzētu pakārt.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Tu pieļāvi gramatisku kļūdiņu:

 

Un ja aizņemties nozagt kripatiņu bezgalības ir noziegums, tad par elpošanu vajadzētu pakārt.

 

BTW, interesanti - ja Tu savā sarunvalodā lieto kādus reklāmistu izdomātus vārdu salikumus tipa "kopā jautrāk" vai "kaimiņ, alu dzersi?" - tad Tu arī kādam par to maksā? Un ja darba vietā pasprūk?

 

Man šķiet, ka tikmēr, kamēr neapgalvoju, ka pats esmu uzkodējis Windu, nekādu problēmu būt nevar (ārpus tiem vājprāta murgiem, kurus te daži atbalsta)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Naudu arī var pavairot bezgalīgi. Taču tas nenozīmē, ka to drīkst zagt.

Lai izveidotu programmu (kuru tikai pēc tam var pavairot), ir jāiegulda darbs un līdzekļi. Tas viss arī kaut ko maksā.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Paldies, ka palaboji, tieši to es biju domājis. Bet kurš apgalvos, ka naudas zīmju zagšana ir nesodāms pasākums?

Labots - ADEX
Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Naudu arī var pavairot bezgalīgi. Taču tas nenozīmē, ka to drīkst zagt.

Ja es varu pārzīmēt pieclatnieku un nemēģinu to nevienam iesmērēt - man neko nevar piesiet.

 

Lai izveidotu programmu (kuru tikai pēc tam var pavairot), ir jāiegulda darbs un līdzekļi. Tas viss arī kaut ko maksā.

Lai izgudrotu divriteni jāiegulda darbs un līdzekļi, lai izgudrotu kokteili, jāiegulda darbs un līdzekļi, lai uzkodētu Linuxu, jāiegulda laiks un līdzekļi, pie velna - vai Tu maz zini, cik nožēlojamas ir to cilvēku dzīves, kas tālajos austrumos par padsmit dolāriem mēnesī štancē tos Tavus džinsus un kedas? Un pēc tam vēl pamēģini pateikt, ka multimiljardierim Geitsam nav ko ēst!

Visa MadeInChina tehnika maksā neskaitāmas sagrautas vai iznīcinātas dzīves kaut kur tālāk, kur mēs neredzam. Tad nu, davai, vai nu maksājam par visu "pienācīgi" vai vismaz sadalām prioritātes. Bet nu maksāt par nevienam netraucējošu kopēšanu, taču atstāt bez maizes tos, kuri mums sarūpē visu šo greznību - tas ir ABSURDS!

 

Paldies, ka palaboji, tieši to es biju domājis. Bet kurš apgalvos, ka naudas zīmju zagšana ir nesodāms pasākums?

Starp citu, naudas drukātāji (bankas) nemitīgi zog mūsu naudu. Saucas "inflācija". Un tas ir OK - jo viņi taču ir pie varas!

 

Ne goda, ne kauna, jei bogu!

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ja es varu pārzīmēt pieclatnieku un nemēģinu to nevienam iesmērēt - man neko nevar piesiet.

Neesmu pārliecināts, bet lai nu tā būtu.

 

Ja novelc softu, bet nemēģini to uzinstalēt vai nodot citam, Tev arī neviens neko nepiesies.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Ja novelc softu, bet nemēģini to uzinstalēt vai nodot citam, Tev arī neviens neko nepiesies.

 

Nonsenss. Vienīgais variants, kur saskatu pašu vismazāko iemeslu satraukumam ir, ja kāds mēģina ACME ripuli ar XP virsū pārdot par 100Ls kā oriģinālu.

 

Turklāt, sekojot Tavai domu gaitai, katrai nopirktajai lietai drīkstētu būt tikai viens lietotājs. Ja kāds aizņemas (ar manu atļauju) manu divriteni - viņš ir noziedznieks. Ja kāds paskatās manā spogulī - zaglis! Priecājas, skatoties manu DVD filmu - laupītājs!

Labots - Ipeklofijs
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...