Jump to content

Piratisms Latvijas PC veikalos..;)


Evill_BettyLV
 Share

Recommended Posts

Lielāko daļu kompju pārdod ar uzinstalētu MS paku. Diez vai jaunie jūzeri komplektē savu kompi no atsevišķām daļām. Tad nu arī jūzera jaunavības gadi tiek sap**ti tieši ar MS produkciju.

 

Datori ar preinstalētu OS tiek pārdoti ar OEM licencēm.

Pārējie ir bez OS.

--> šajā brīdī vēl problēmas nav. Galvenais, lai pārdevējs neaizmirst atgādināt, ka OEM jāņem uzreiz, lai vēlāk nenākas dārgi piemaksāt par retailu.

 

Bet pie varas ir tie, kam ir nauda.

Neaizmirsti, ka pensijas gados tieši tie pie varas esošie apmaksās Tava dehidratācijas mocītā rumpja veldzēšanu, apmainot sistēmu.

 

--> pie mums ir maza pensija, bet iecienītajās 3. valstīs nebūs pat tās.

Arī bezmaksas vidējā izglītība visur nav pašsaprotama.

 

P.S. Ja nepatīk esošā iekārta, var emigrēt. Interesantākie varianti: Kuba, Sudāna, Indonēzija, Sīrija, AAE, Šveice.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    25

  • Evill_BettyLV

    11

  • Dreamland

    20

  • Pirkss

    25

Guest Ipeklofijs

Ipeklofijs, parastie partijas gaajieni

ar demagogjiju aizsljuukt no teemas

kaads te sakars ar dziivnieku sugaam un tresjo pasauli?

te iet runa par to, ka tu UN TIESJI TU gribi par velti ekspluateet cilveekus!!!

starp citu - tavi sugasbraalji savus tautiesjus paverdzinaaja...

Interesanti, izskatās, ka morāle Tevi interesē tikai tik tālu, cik tā ir Tev finansiāli izdevīga.

Un ekspluatēt es nudien nevienu nevēlos. Pārlasi, ko esmu rakstījis vai noskaidro, pirms ko apgalvo!

Link to comment
Share on other sites

VIL - no dāvinājumiem nodokļi sociālajā budžetā netiek skaitīti, kā man šķiet.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Ipeklofijs - turpini jaunatnei skalot smadzenes

aadolfam bija hitlerjugends, jums komjauniesji, pionieri, oktobreeni...

tikai vienu tu esi palaidis garaam - muusdienu jaunatne ir tik stulba, ka nespeej uztvert NEKAADU ideologjiju, mhhhh

taa ka vaaries vien savaa komunistu sulaa

ar labunakti

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

tikai vienu tu esi palaidis garaam - muusdienu jaunatne ir tik stulba, ka nespeej uztvert NEKAADU ideologjiju,

Tad kamdēļ Tu tik ļoti nopūlies ar kapitālisma propagandu?

 

ar labunakti

Saldus sapņus! (šoreiz - bez maksas!)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Gribi, lai Dostojevska "Noziegumā un sodā" būtu meklēšana? Maksā. Normāls pasākums.

Link to comment
Share on other sites

Galvenā doma: atšķirsies no pārējiem - Tevi izsmies.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

ADEX, citātā ne par to ir runa :)

Rādās, ka postpadomju hiperkapitālisms šādās kategorijās domāt nav spējīgs.

Un ne jau zagļi šito pasauli iznīcinās. Visi lielie sūdi uz globusa, kuros jau dzīvojam un kuri vēl tikai aug, pastāv tādu alkatīgu egomaniaku dēļ - tikai un vienīgi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

tak uzliec citu plati vienreiz. ;)

Nē, nu, aizķēra bišķiņ, ka cilvēki nespēj domāt ārpus šizofrēniskajiem "privātīpašuma" rāmjiem. Un, ja tiem nepārkāpj, tad šai diskusijai vispār nav nekādas nozīmes. Tad varam atgriezties pie TokRas anekdotes.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Naudasmaisu alkatība, protams, nav nekas labs. Bet, ja ne šī alkatība, pasaule atgrieztos pie naturālās saimniecības, un tas būtu vēl sliktāk.

Link to comment
Share on other sites

50 gadus bija no visiem pēc iespējām, visiem pēc vajadzībām.

Tajā iekārtā, kad "viss bija", zaga kā traki. Mēģināji izcelties, iznīcināja.

 

un tas viss tikai sociālisma pamatos. Ja padomā, kāds bija plānots mērķis - komunisms?

Link to comment
Share on other sites

Komunisms bija laba ideja. Teorijā. Uz papīra.

Praksē izrādījās neiespējama, jo balstās uz tādas reti sastopamas parādības, kā cilvēka godaprāts.

Mūsdienās šī īpašība tiek uzskatīta par atavismu vai garīgu kroplumu. Un ir samērā maz izplatīta, parasti tiek slēpta.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Neredzu nevienu iemeslu, kāpēc softam (kaut vai home userim) būtu jābūt bezmaksas. Jebkura datora (tātad - arī OS un cita softa) pielietojumu veido 3 elementu kombinācija - darbs, mācības, izklaide.

 

Darbs.

Vai darbarīkam jābūt bezmaksas? Nē. Darbarīku pērk vai nu darba devējs, vai pats darbinieks.

 

Mācības.

Vai mācību līdzeklim jābūt bezmaksas? Nē. Tomēr skolām Microsoft dod bezmaksas programmatūru, tas ir pietiekami, lai skolēns apgūtu vidējās izglītības programmu. Ja skolēns vēlas mācīties mājās un šajā procesā izmantot mājas datoru, tā jau ir papildus ērtība, par kuru ir jāmaksā. Studentiem Microsoft piedāvā bezmaksas un lētākus risinājumus.

 

Izklaide.

Vai izklaidei jābūt bez maksas? Nē. Citādi varētu prasīt arī bezmaksas diskotēkas, šnabi un meitenes.

Link to comment
Share on other sites

neirons

TokRa vēlējās, lai Jus paskatāties cik smieklīgi no malas liekaties ar šo autortiesību problēmu globalizāciju.

Varēsiet tālā nākotnē maksāt par to, ka noskatījāties reklāmu maizes veikala skatlogā.

Pat vecākie onkas, kuri ir ošņājuši tā laika gaisu runā tā mazliet slimi.

Link to comment
Share on other sites

Es te iedomājos - ja tai veikalā cilvēkam piedāvātu, teiksim Ubuntu 7.10 CD par 20 Ls, kādi tad būtu komentāri...

Link to comment
Share on other sites

20Ls par CD, kuru var pasūtīt par velti? Nu-nu.

CD ir tikai datu nesējs, nekādas pievienotās vērtības tam nav, pati esi teikusi.

Es vēl saprastu, ka 20Ls par CD+grāmatu.

Divkosīga tomēr ir tā Opensource sabiedrība, ja 20 Ls prasīs par MS disku jūs brēksit "maitas! aplaupa tautu! Do par velti!", bet ja to pašu paprasīs par Linux CD, tas gan ir zuper un labi. Pie tam bez nekādas instalēšanas. Ja jau ~0Ls (nesēja vērtību) par dajebkuru CD, tad par dajebkuru. Bez izņēmumiem.

 

Patīk vai nepatīk, bet tomēr ražotājs nosaka, kā viņš vēlas savus produktus tirgot. Veikalam nav tiesību dod kreisas kopijas ar sazinkādiem seriāļiem vai bez tiem. Protams, ar pēdējā laika tendencēm pārdot pliku plāceni un seriāli lai lietotājs ņem kur grib, tas gan kļūst legāli. Bet tad nevar prasīt 20Ls par matricu.

Būtu labi, ja veikalos sāktu tirgot Linux distribūcijas. Gribētu redzēt kā tas ies. Tak jau tagad Capital Gauja tiek piedāvāta ar izvēles iespējām OS ziņā. eeePC vispirms iznāca ar Linux.

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Mācības.

Vai mācību līdzeklim jābūt bezmaksas? Nē. Tomēr skolām Microsoft dod bezmaksas programmatūru, tas ir pietiekami, lai skolēns apgūtu vidējās izglītības programmu. Ja skolēns vēlas mācīties mājās un šajā procesā izmantot mājas datoru, tā jau ir papildus ērtība, par kuru ir jāmaksā. Studentiem Microsoft piedāvā bezmaksas un lētākus risinājumus.

KĻŪDA - mācību iestādēm ir edu licences, kas ir ar kārtu lētākas, bet tomēr ir jāmaksā gan par windows, gan offisu, gan Tildi.

MarcisB - es kaut kad sen stacijas 636 redzēju FreeBSD pārdošanā.

Link to comment
Share on other sites

nez.. nekad nav paticis Linux.. labāk samaksāšu tos 50-70ls par OEM pērkot jaunu datoru, nevis lietošu Linux.. Laikam jau esmu stagnāts.. bet liekas, ka visiem MS nepatīk tikai un vienīgi tāpēc, ka tas ir MS.. :D

 

p.s. pašam mājās gan portatīvais, gan galda dators ir ar 100% legālu softu, t.sk. windows, office un tilde.. (2u gadu laikā legalizēju programmas vai arī aizvietoju ar bezmaksas alternatīvām)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

CAP - vienkārši dažiem sociāli neapzinīgiem cilvēkiem patīk izveidot sev "ienaidnieku" tēlus un tad ar viņiem "cīnīties".

Tā viņi "pārveido" pasauli. Un vispār - katrai jaunajai paaudzei jāsāk ar to, ka līdz pamatiem jānograuj viss, ko iepriekšējās paaudzes cēlušas. Jo iepriekšējās paaudzes ne vella nejēdz.

Es tomēr naivi ceru, ka ne visi Opensource programmeri raksta programmas ar domu "kā es šodien ieriebšu Geitsam", bet gan "ar šo programmu es uzlabošu kādam dzīvi..." :)

Link to comment
Share on other sites

dažiem sociāli neapzinīgiem cilvēkiem patīk izveidot sev "ienaidnieku" tēlus un tad ar viņiem "cīnīties"

 

Aga. Reku ir daži no viņiem.

 

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Labots - Yoda
Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Ne man kaut kas skauž, ne man kaut kā trūkst, taču skaidrs ir viens, ka bloķēt idejas, ieviešot "intelektuālos īpašumus", ir - atvainojos - idiotisms.

 

Tak būtu vismaz www.gnu.org palasījuši - pieļauju, ka tad es vispār varētu būt šeit paklusējis. Neesmu es vienīgais "slimais komunists", "sociālistu propagandas sapistais" brīnums uz pasaules.

Linux ir brīnumaini revolucionāra OS - un tas kļūtu skaidrs, ja jūs spētu paskatīties tālāk par "cik tas maksā, cik tieši daudz naudas no tā var uztaisīt un cik megabaitus tas un tas aizņem". Pastāv tādas lietas kā sirdsapziņa, sabiedriskā apziņa, ideja, gods un tml. Tādas lietas nevar kvantificēt.

Paskatities, kā ir audzis GNU GPL programmatūras klāsts kopš 1991. gada - LR attīstība tur vispār aiz horizonta paliek.

 

Pieļauju, ka daži no jums jūsmo arī par ģenētisko modifikāciju, kuras ekonomiskās/sociālās implikācijas ir līdzīgas M$ (starp citu, nosaukums mazliet līdzīgs "Monsanto" (google!)). Tipa - patentē, teiksim, graudu gēnu (programmatūru), palaid to dabā (visās pieejamajās datorsistēmās) un tad iekasē no visiem, kuru labība ir savairojusies ar brīvi lidojošajiem ĢMO graudu putekšņiem.

Tādā ziņā GNU GPL nudien ir svētība. Bez tā drošien lielais Pizģ3c pienāktu gabalu ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

nejauksim maksas programmatūru ar programmatūras patentiem.

Link to comment
Share on other sites

Te daži runā par to ka softu nopirkt nemaz neesot dārgi, pieminot tikai Windows un Office. Nemelojiet sev, mājās tiek izmantots daudz vairāk pirātiska softa un kopumā tā ir liela summa. Vai neviens no jums mājās neizmanto Photoshop, Corel, utt...? A kā būtu ar visādiem Nero,WinRar un citām sīkām programmām kas arī ir zagtas un bez kurām neviens Windows lietotājs nevar iztikt. Starp citu tās neko gandrīz nemaksā, bet neviens tās tāpat nepērk. Kā ir ar spēlēm, vai tās visas ir nopirktas? Gribētu redzēt tos kas sev mājās šo visu komplektu ir nopirkuši legāli...

 

Pretīgi skatīties uz tiem kas reklamē legālu softa iegādi (televīzijā, internetā... dažādos rakstos) ... kaut vai tie paši BSA un ekonomikas policijas darbinieki... Cik no viņiem mājās visu softu ir nopirkuši?

 

Patiesībā man nospļauties par to visu, jo Windows ar visu to softu kas viņam domāts neizmantoju un nekad vairs neizmantošu. Jūtos pilnīgi laimīgs un uz Windows atpakaļ negribu, man tas liekas nefunkcionāls un ierobežots. Runājot par pirātismu man tagad parādās citas emocijas, ne tās kas agrāk... man nāk smiekls un dažreiz ir žēl to cilvēku kas ir kā narkomāni uzsēdušies uz Microsoft produkciju un nav spējīgi no tā nokāpt... Tikai nesakiem man te ka jums nav kautkādu programmu piemēram zem linux... paši pieminējāt ka vajagot tikai Windows un Office... ja jums vajag kautko specifisku un nopietnu tad atkal man interesanti cik šis softs maksā un kā jūs to mājās pērkat?

Labots - viks
Link to comment
Share on other sites

Ipeklofij, ceru ka ar tīru sirdsapziņu ej tikai pie privātārstiem, savus bērnus vedīsi uz privāto bērnudārzu un sūtīsi tos privātskolā. Un pats atliec naudu savai pensijai. Jo citādi Tava sirdsapziņa un sabiedriskā apziņa nebūs tīra.

 

Mani diemžēl māc tumšas aizdomas, ka Tu visticamāk tā nedarīsi, līdz ar to Tavu ārstēšanos un Tavu bērnu izglītību apmaksās no manis maksātajiem nodokļiem.

 

GNU licenze - lasīju. Vēmiens nāk no šitā "softwares komunisma". Man nav nekadu iebildumu pret freeware un open source produktiem, bet bez ideoloģiskas pieskaņas, lūdzu.

 

Revolucionāra OS?

Linux ir būvēts uz iepriekšējo *nixu ideoloģiju. Tas nav nekas slikts, bet nekas hiperrevolucionārs tur nav.

Bez tam - tie megadaudzie distributīvi principā ir 100 un 1 variācija par tēmu. Kerneli raksta labi ja 1% no visiem *nix programmeriem.

Tas prasa darbu komandā, saliedētību un kaut kādu kopēju mērķi.

Un sakarīgāku mērķi par "ieriebsim Geitsam".

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Ipeklofij, ceru ka ar tīru sirdsapziņu ej tikai pie privātārstiem, savus bērnus vedīsi uz privāto bērnudārzu un sūtīsi tos privātskolā. Un pats atliec naudu savai pensijai. Jo citādi Tava sirdsapziņa un sabiedriskā apziņa nebūs tīra.

Man ar sirdsapziņu viss kārtībā ;)

GNU licenze - lasīju. Vēmiens nāk no šitā "softwares komunisma". Man nav nekadu iebildumu pret freeware un open source produktiem, bet bez ideoloģiskas pieskaņas, lūdzu.

Cilvēks bez sirds (bez ticības, bez "idioloģijas") ir miris.

Nedomāju, ka ar tādu cinismu ir iespējams dzīvot laimīgi. Un laimīga dzīve ir vienīgais, par ko vispār vērts nopietni runāt. Un ar naudu tur sakara nav praktiski nekāda.

 

Revolucionāra OS?

Linux ir būvēts uz iepriekšējo *nixu ideoloģiju.

Tu jau atkal palaid garām IZTEIKUMA JĒGU.

Revolucionārs viņš ir nevis funkcionalitātē uz kompja, bet funkcionalitātē sabiedrībā. Tas ir kā izgudrot riteni vai uguni. Ja tas notiktu šodien, to visticamāk patentētu un kāstu piķi no visiem to lietotājiem ("tas taču ir godīgi!"). Tad, ja kāds iedomātos lietot uguni vai riteni bez maksas vai arī izgudrotu atvērtā koda versiju, viņu sauktu par komunistu un nolādētu par idioloģiju, kura "neļauj vārīt kāpostu" (tāpat kā kā visas cilvēciskās lietas).

 

Tas prasa darbu komandā, saliedētību un kaut kādu kopēju mērķi.

Un sakarīgāku mērķi par "ieriebsim Geitsam".

GNU ļaudis ir krietni cilvēciskāki un sakarīgāki, nekā Tu iztēlojies. Neviena mērķis nav kādam ieriebt. Mērķis drīzāk ir glābt situāciju, apvienojoties CILVĒKIEM un ieguldot KOPĪGU darbu LABĀ lietā.

 

Ir vērtības augstākas par naudu. Atvečaju ;)

 

Un tas ir principā vislielākais šādu produktu mīnuss. Kamēr nav centralizēta vienota piegājiena, vairumā gadījumu tas tikai sarežģij dzīvi. Te arī visa popularitāte apstājas.

 

Nez kāpēc starp ntajiem tūkstošiem automašīnu modeļu cilvēki pamanās izvēlēties...

Link to comment
Share on other sites

viks ---> ja labi meklē, tad var atrast alternatīvas gan Photoshop`am, gan arī Corel`im utt... tik vajag bik pameklēt.. Turklāt tie kas pelna naudu izmantojot savā darbā šīs programmas, tie arī tās iegādāsies..

 

p.s. kā jau teicu man uz datora visas, pilnīgi visas programmas ir legālas.. pat Total Commander, tam pašam Alcohol 120% ir arī bezmaksas versija, diskus var ierakstīt ar ImgBurn, kas ir tikai viena no daudzajām bezmaksas alternatīvām NERO.. kā arhivātors lieliski der arī 7-zips, bilžu apskatei nav lālieto ACD, bet var iztikt ar XnView.. adobe pdf reader vietā var izmantot foxit reader, priekš pdf taisīšanas ir daudz bezmaksas pdf printeru.. piem BullZip PDF Printer. kurš turklāt ir arī latviski..

 

aj.. karoč saraksts ir garš.. kas meklē, tas atrod.. un nebūt nav jāpērk programmas par 100`iem $

Link to comment
Share on other sites

Tekstus no sērijas, lai met akmeni pirmais, kurš pats bez vainas, atstāsim bībelei. Te ir likums, kas attiecas uz visiem.

 

Jā un diemžēl zinot kā tiek veidoti likumi ne vienmēr ir vēlme tos atzīt par vienīgo un patieso vērtību.

Tas pats kas ar CSN - atļauts 50, bet plūsma iet uz 70. Vai tāpēc visi ir baigie noziedzinieki?

Formāli - jā, praktiski - nē.

Link to comment
Share on other sites

To Boldriks

 

nu nezinu braucu ar Crysleri un mani viss apmierina, sencim ir diezgan pajauns ford galaxy muterei 98 gada 528 BMW, krusteevam Shkoda un ssang yong, krustmaatei toyota, neviens nav suudzeejis,ka mashiina suuds vai dranjkjis, vai luuzt kaa seerkocinji.

Link to comment
Share on other sites

Jā un diemžēl zinot kā tiek veidoti likumi ne vienmēr ir vēlme tos atzīt par vienīgo un patieso vērtību.

Tas pats kas ar CSN - atļauts 50, bet plūsma iet uz 70. Vai tāpēc visi ir baigie noziedzinieki?

Formāli - jā, praktiski - nē.

 

Un tad, kad Tevi CP pieķer par braukšanu uz 70 un uzliek sodu, tad Tu arī sāc ievērot tos pašus 50 un braukt uzmanīgi.

Tad neviens nesaka - visi tā dara, mani nevajag sodīt.

 

Tās pats taču attiecas arī uz programmatūru - nepatīk/ negribas maksāt, nu tad meklē lētākas (bezmakasas) alternatīvas. Negribi meklēt - maksā.

Ja jau MS ir izveidojis OS'u, tad arī viņš var noteikt tam cenu. Katrs cilvēks pats var izvēlēties - pirkt šo, vai izmantot alternatīvas. Ja ir slinkums meklēt alternatīvas, nu tad arī maksā, bet nevis kliegt pa labi un pa kreisi, ka visu softu vajag bez maksas.

Nu ir MS OS softs dārgs, bet ja nepatīk, ka tas ir dārgs, tad veido savu pa lēto un piedāvā visiem alternatīvas. Tad redzēs kas notiks ...

Link to comment
Share on other sites

locoone

Komunisma vilciens jau vairāk ka 15 gadus atpakal aizgājis, bet izskatās, ka liela daļa vēl stāv uz perona...

Nav vairs tielaiki kad kaut ko piešķira par velti rindas kārtībā...

Kādēl kādam citam par velti būtu jānopūlas kaut ko radot, lai kāds cits, izmantojot radītu, gūtu sev labumu - uzceptu referātu smukā datorrakstā un par to dabūtu 10 (tas tā tikai piemēram)

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc arī pastāv Linux un OpenOffice.

Runājot līdzībās - neviens jau nelamā Lāču ceptuvi, ka viņiem ir ļoti dārga maize. Tie kas grib, to arī pērk, nevis saka, ka tai ir jābūt lētākai.

Tāpāt ir arī ar programmatūru - gribi lētāku - to var atrast. Gan MS office aizvietotāju, gan arī bilžu rediģēšanai.

Un pie vainas nav MS, bat gan cilvēku domāšanā - man patīk MS office, bet negribu tik daudz maksāt un citu alternatīvu negribu izmantot.

Kā jau iepriekš teicu, MS ir īpašnieks. Viņš var arī noteikt cenu. Ja ir slinkums meklēt lētākus variantus, tad vien ir jāņem dārgākais variants, ko uz vietas piedāvā.

 

Cits jautājums, ka šo dārgo variantu piedāvā nelegāli un uz vietas ...

Link to comment
Share on other sites

neviens jau nelamā Lāču ceptuvi, ka viņiem ir ļoti dārga maize

 

Mhhh, salīdzināju gardu maizi ar draņķa Windowsu :)

 

Es nebiju teicis, ka Lāču maizi salīdzinu ar Windows'u :wink:

Galvenā problēma jau ir celvēkā - grib, lai viss būtu skaisti un par brīvu. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Lielākais vairums uzskata, ka Windows ir labāks par Linux. Arī es. Bet es nesaucu Linux par "draņķa Linux".

Link to comment
Share on other sites

Ir cilvēki, kas uzskata, ka Windows ir visērtākais.

Citi atkal uzskatīs, ka Linux ir vislabākais.

Daži varētu pat uzskatīt, ka Dos ir vislabākais. :)

Bet tas ir tāpat, ka runāt, kura auto marka ir pati labākā. Cik cilvēku, tik viedokļu.

Man pašam arī patīk Windows. Bet, kopš padarbojos ar Ubuntu, esmu mainījis viedokli un Ubuntu man patīk labāk.

Bet ja es salīdzinu Windowsu un Fedoru, tad man labāk patīk tomēr Windows. Bet citiem jau atkal patiks Fedora.

Tā teikt, cilvēka prātu neizparst. :)

 

Un lai kā man patiktu Ubuntu, es tomēr uzskatu, ka Bils ir izdarījis labu darbu ar savu Windowsu. Un par to arī maksāju atbilstošu cenu (ir portatīvais ar Vistu, MS Office un Antivīrusu - licencēti).

Link to comment
Share on other sites

Jau ir. Cik tad maksā windows home? - 50 latus? /* pusdienas restorānā 2 cilvēkiem */

 

Vienam tās ir pusdienas, citiem ar šo naudu jāizdzīvo mēnesi.Nolaidieties no saviem rīdzinieku augstumiem!

Nu tieši tā!

 

Ja ultimatīvā Vista maksātu tos 50ls un Ofiss (nu ne jau ar skolēna/studenta apliecību) 25Ls, tad es basām kājām, tūlīt pat, uz Rīgu aizskrietu nopirkt!

 

Vispār pareizi būtu tā, ka programproduktus tirgotu pēc tā, kāds katram ir ienākumu %...līmenis...deklarētie ienākumi - sauc kā gribi!

Un nebūtu neviens apbižots! :roll:

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Un tad, kad Tevi CP pieķer par braukšanu uz 70 un uzliek sodu, tad Tu arī sāc ievērot tos pašus 50 un braukt uzmanīgi. Tad neviens nesaka - visi tā dara, mani nevajag sodīt.

Nē, es soda dēļ savus paradumus nemainu, (un sodu pēdējoreiz esmu maksājis gadus 2 atpakaļ, lai arī dienā braucu ~60-80km). Bet tas nenozīmē, ka sēdēšanu krūmos ar radaru atzīstu par labāko. Būtu tā vietā džigitus, kas veic visādus apšaubāmus apdzīšanas manevrus, ķēruši.

 

 

Nu ir MS OS softs dārgs, bet ja nepatīk, ka tas ir dārgs, tad veido savu pa lēto un piedāvā visiem alternatīvas. Tad redzēs kas notiks ...

 

Vai tad jau nav redzams? MS darīs visu (ieskaidot apšaubāmas vai pat nelikumīgas lietas), lai šo softu izspiestu no tirgus un nodrošinātu sev monopolstāvokli. Ne jau velti gan ASV gan ES pret viņiem veikušas dažādas sankcijas (un tas viss neskatoties uz masīvo lobēšanu).

 

Btw darbā man viss ir legāls un mājās spēles, kuras patiešām regulāri spēlēju - arī.

Mans viedoklis - līdzīgi kā ar muziku un filmām - cilvēkam pašam vajadzētu izlemt cik par to maksāt. Radiohead šajā ziņā IMHO parāda, kur ir nākotne.

Ja es kaut ko regulāri izmantoju (un kāds monopolists man to neuzspiež), tad esmu gatavs arī maksāt.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...