Jump to content

Piratisms Latvijas PC veikalos..;)


Evill_BettyLV
 Share

Recommended Posts

Guest ADEX

Un kāda jēga būtu programmētājam rakstīt, teiksim, spēles, ja home userim viss softs for free?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    25

  • Evill_BettyLV

    11

  • Dreamland

    20

  • Pirkss

    25

Outsider

kā var nozagt, kaut ko, kas fiziski neeksistē?

un diezgan nekorekti ir te izteikt viedokli, par to, kurš ir un kurš nav tik turīgs, lai iegādātos datoru, viena iemesla dēļ-visiem(gandrīz), kas te raksta ir datori un jūs nevarat zināt, vai tie, kuriem nav nesapņo par viņu katru dienu.

Ja es izmantoju datoru mājās, lai uzrakstīt kādu darbu wordā, vai paskatītos, ko internetā, kāpēc man par to būtu jāmaksā 100+ls? un lieta ir tieši tajā, ka skolās nemāca neko citu kā windows u nvisus gadus drillē vienu un to pašu un tab ērni nezin un nemāk darboties ar alternatīvām un tad paliek iespēja vai nu pirkt to programmatūru vai nelegāli lejuplādēt, kasn u kuram atbilst.

un runas par to, ka redziet iet garām peļņa-peļņa ta jau peļņaiet garām arī no aborigēniem un no lielas daļas āfrikāņu, un tas ir TIEŠI tā pat, kā iet garām no tiem, kas lejuplādē, tad kāda pasakiet atšķirība??? viņiem gabals nokritīs, ja, piemēram, tieši es nenopirkšu viņu softu? nu nopirks kaimiņš un peļnu tāpat viņi gūs.

es arī esmu par to, ka nekomerciāliem mērķiem programmatūrai jābūt bez maksas vai ar KATRAM cilvēkam neatkarīgi no materiālā stāvokļa pieņemamam-tas ir jāmaksā tik, lai var iegādāties katrs, nevis tikai tie kas pelna 900+ls

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tie laiki, kad datorsaloni turējās uz sīčiem, kas nāca dzenāt spēlītes, liekas, ir pagājuši.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Un kāda jēga būtu programmētājam rakstīt, teiksim, spēles, ja home userim viss softs for free?

Kāda jēga iet uz sporta zāli? Kāda jēga pildīt krustvārdu mīklas? Kāda, pie velna, jēga dzīvot - lai nomirtu ar sešiem cipariņiem uz bankas servera zem tava vārda?

Ja patīk - lai taisa! Man nekas nav pretī! Turklāt - kā jau teicu - pastāv iespēja ziedot, finansiāli pateikties - varbūt pat samaksāt vairāk par pārdošanas cenu. Vēl pastāv technical support. Un vispār - lietai vajag pieiet radoši!

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Un jā: kāda jēga programeriem ir rakstīt atvērtā koda bezmaksas softus? Varbūt, tie nemaz neeksistē? :)

Vai moška viņus vajag arestēt par cenu dempingu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Vot patīk dažiem skaitīt naudu svešā makā. Patīk programmas rakstīt par velti? Raksti! Bet kurš var aizliegt prasīt (nevis lūgt) naudu par savu darbu?

Labots - ADEX
Link to comment
Share on other sites

Ja kāds aizņemas (ar manu atļauju) manu divriteni - viņš ir noziedznieks.

Programmatūras kontekstā Tu neesi pareizi sapratis šo jautājumu.

Divritenis ir programmatūra.

Īpašnieks pārsvarā gadījumu ir programmatūras autors. /* parādās autortiesību un īpašumtiesību jēdzieni */

Draugs esi Tu.

 

Tātad programmatūras īpašnieks sniedz Tev atļauju (to sauc par licenci) izmantot programmatūru atļaujā noteiktiem mērķiem. Tātad, ja Tev ir atļauja, Tu neesi uzskatāms par noziedznieku.

 

 

Tautā ir iegājies teiciens "nopirkt windows", kas ne sevišķi precīzi apraksta situāciju. Patiesībā tiek pārdotas tiesības izmantot windows.

 

P.S. Tikko atvēru Windows licences failu. Pirmais treknais teikums:

 

By using the software, you accept these terms. If you do not accept them, do not use the software. Instead, return it to the retailer for a refund or credit

 

Kas te nav saprotams?

Link to comment
Share on other sites

Outsider

un kas softu veidotājiem notiktu, ja varēu dabūt softu par ziedojumiem? paskat kā Radiohead ar tādu domu gājienu nopelnja tikpat cik nopelnītu pārdodot par nemainīgu cenu.

viens to lietos mājās un noziedos nu tieksim 10 ls, bagātāki 50ls, tie, kas lietos darba mērķiem noziedos 90ls kaut vai 5ls, bet tad peļņu gūs no VISIEM, kas lieto, nu neskaitot tos, kas nenoziedos.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Bet kurš var aizliegt prasīt (nevis lūgt) naudu par savu darbu?

Koderiem maksā Microsoft. Man gar to nav nekādas daļas.

Kad viņus vairs nealgos korporācijas, tad arī redzēsim, kas būs. Visticamāk - neticami attīstīsies programmatūra, OS un kompji vispār - tādā GPL Copyleft stilā.

Bez smadzeņu skalošanas un citām mafijas stila izdarībām Microsoft būtu pazudis jau pirms divdesmit gadiem.

Un neaizmirsīšu vēlreiz piebilst - labu OpenSource progu koderi badā nemirst.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Jā, valsts var aizliegt darba veicējam saņemt pelnīto atalgojumu. Pirms dažiem gadu desmitiem sestdaļā sauszemes valsts to bija aizliegusi uz gadiem 70. Pie kā tas noveda - pati zini.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

P.S. Tikko atvēru Windows licences failu. Pirmais treknais teikums:

bla bla bla bullcrap

Kas te nav saprotams?

Olrait!

Kas man liedz uzrakstīt dokumentu - "Elpojot gaisu, jums jāmaksā man trīs jaunavas un divi vērši mēnesī. Nepiekrīti - neelpo!". Izplatīt šitādu lapeli pa visu pasauli... Un brīdī, kad mēģināšu citus PIESPIEST man maksāt, mani VARDARBĪGI apturēs - psihenē vai cietumā iesēdinās, piekaus un vēl moš īpašumu atsavinās. Un tas, ko dara M$ ir tas pats, tāpēc neredzu iemeslu, kāpēc to kantori vispār nelikvidēt. Bet lai nu būtu - es iztieku ar viņu izstrādātās programmatūras KOPIJU lietošanu.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Dievs ir nokāpis uz Zemes - Ipeklofijs ir gaisa radītājs. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Dievs ir nokāpis uz Zemes - Ipeklofijs ir gaisa radītājs. :mrgreen:

Nemitīgi filtrēju sev cauri skābekli, ražoju co2, ūdeni filtrēju, visu ko daru - pasaule pieder man ;)

Turklāt - īpašnieks un autors nebūt nav viens un tas pats. Ja nomirtu tagadējais Monas Lizas īpašnieks - tā kļūtu par bezizcelsmes gleznu?

Link to comment
Share on other sites

kristaps_83

Kas gribēja savu oriģinalo win nopirka, kas lieto nelegālo os, lietos to vai meklēs alternatīvas bezmaksas softus, MS neko neuzvarēs, nepiespiedīs nopirkt LV pilsonim kam nav naudas.

Manuprāt.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

sjim Ipeklofijs ir ljoti izkropljoti uzskati

izskataas, ka komunisma ideologjija laidusi dzilju sakni....

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

Visi te liek to Microsoftu, kā ļauno kapitālistu, kas nabaga Latvietim pēdējās bikses novelk...

Varbūt es kļūdos, bet šeit ir divas pieejas tirgum..

 

Microsoft - Grib naudiņu uzreiz, kad iepārdod tev licencetu softu - atbalsts un .t.t. nāk pēc tam bez maksas...

Open source - lietošana bez maksas, ja gribat ziedojiet, bet ja nezinat kas jādara - Atbalsts ir maksas pakalpojums....

 

ņemot vēra ka vismaz 60% datorlietotāju īpaši neorentējas PC štellēs, tad zvanoties uz Opensource supportu var arī labi samaksāt...

 

 

Tāds man radies priekštats... palabojiet, ja kļūdos... :-D

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Kas gribēja savu oriģinalo win nopirka, kas lieto nelegālo os, lietos to vai meklēs alternatīvas bezmaksas softus, MS neko neuzvarēs, nepiespiedīs nopirkt LV pilsonim kam nav naudas.

Manuprāt.

Da nē - klausi gudriem cilvēkiem! Jāsēdina cietumos visi, kas reiz uz tukšas ielas pie sarkanās gaismas uzminuši braucamajai daļai, visi, kas no drauga kaseti pārrakstījuši, visi, kas joku pārstāstījuši...

Pasaule momentā kļūs labāka!

Labots - Ipeklofijs
Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

sjim Ipeklofijs ir ljoti izkropljoti uzskati

izskataas, ka komunisma ideologjija laidusi dzilju sakni....

Un jūs, ser, būtu tā pasaules Mēraukla!

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Ipeklofijs, nee, bet tev iesaku izlasiit manu parakstu.

es to attiecinaatu arii uz tevi...

Link to comment
Share on other sites

kristaps_83

Skolās varēja jau mācīt strādāt ar Linux un open ofice, tad nevajdzētu pirk/zakt licenzetas prog. Es vispār Linux un citas nēsmu redzejis :)

Varbūt butu kādreiz jāizmeigina.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Ipeklofijs, nee, bet tev iesaku izlasiit manu parakstu.

es to attiecinaatu arii uz tevi...

Nevēlos iegrimt personiskos apvainojumos, jo šeit risinātais jautājums ir krietni augstākas vērtības.

Visu cieņu, katrs mēs domājam citādāk, taču ir atšķirība - kas diktē cilvēka priekšstatus - veselais saprāts vai samaitāta likumdošana un kroplīgi superbagātnieku iestādīti netaisni noteikumi.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Skolās varētu arī iemācīt uzrakstīt vārdu "zagt". Diemžēl - mūsu izglītības sistēma ir tālu no ideāla.

Link to comment
Share on other sites

Cien. Ipeklofij! Mazāk emociju.

Maksas softs nesākas un nebeidzas ar Microsoft.

Izskatās, ka Tev Microsoft ir tāda kā sarkana lupata vērsim. Jau putas uz lūpām...

Kāpēc nepiesauc arī Photoshop, AutoCAD, Corel? Un ne tikai viņus.

Kāpēc nenīsti Latvenergo - jo tie, maitas, ar prasa naudu par elektrību, un pie tam - pamēģini tik nesamaksāt...

Cilvēki NEKAD nebūs vienādi. Ja kādam ir laba ideja, viņš to īsteno, un cilvēki par to maksā naudu - ko tad, ar likumu piespiedīsim viņam visu naudu atdot? Pat ja cilvēki, grib viņam maksāt?

Tēzes "maksā tikai muļķi" vispārināšana ir slidens ceļš. Tikpat labi, līdz tam var aizdomāties arī Tavs darba devējs.

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Skolās varēja jau mācīt strādāt ar Linux un open ofice, tad nevajdzētu pirk/zakt licenzetas prog. Es vispār Linux un citas nēsmu redzejis :)

Varbūt butu kādreiz jāizmeigina.

skolaas vareetu saakt maaciit latviesju valodu!

tev vispaari nevajadzeetu veert muti valjaa, jo pats ar savaam liikajaam kjepinjaam veel neesi ne santiima nopelniijis

Link to comment
Share on other sites

Es vairāk atbalstu skaidru izmaksu pozīciju. Opensource OS ir interesantas, lai izmēģinātu. JA būtu par maksu, tad turētos pie pārbaudītām vērtībām, bet tas tā...

 

Par izmaksām. Laba ilustrācija ir mūsu lētie dakteri: valsts kaut kādu veslības aprūpes līmeni nodrošina, uzsauc zāles. Mums pašiem neliela pacienta nodeviņa + vēls kāds sīkums.

 

Faktiski: zālēm var būt beidzies limits (šai zālei, šim cilvēkam, mēneša budžetam utt). Operācija par brīvu, bet pēc gada. Dakteris meistas, bet bez pateicības nekustas.

 

Kas man patiktu: iesitu mājas lapā "krūts vēzis", un man izdrukā rēķinu, kur iekšā ir viss. Pēc saviem ieskatiem var nemaksāt un mirt vai arī ņem krītu, plānot izdevumus un dzīvot. Galvenais: nav nekādu slēpto izmaksu maksas info tālruņu veidā.

 

Maksas softs to nodrošina: nopērc licenci, nopērc supportu un zini, ko un kad vari dabūt un ko nevari dabūt. Opensourci lieto uz savu galvu. Neviens neko neprasa, bet arī neko nesola. Ja bizness ir labs un nevajadzīgi riski nav vajadzīgi, reizēm ir vērts izvēlēties maksas OS ar sasniedzamu supportu. Softa ražotājs šajā gadījumā ir biznesa partneris.

 

Augstāk bija rakstīts, ka softa ražotājam varētu maksāt % no peļņas/apgrozījuma. Pasaulē ir arī tādi maksas piestādīšanas modeļi, kas galaprodukta lietotājiem rada izbrīnu, kādēļ atsevišķām precēm un pakalpojumiem cena nekādi nekrītas zem līmeņa X (arī Latvijā), bet tas tiek organizēts pa reģioniem, tādēļ uz kaimiņu fona bīstami nekrīt acīs. Vai var rīkoties savādāk? Var, bet mūsu pionieris šajā virznienā SAF tehnika pašlaik agonē (tā izskatās pēc pēdējām DB publikācijām).

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tad jau datoram vispār vajadzētu būt par velti, jo tas ir pamatu pamats, pat pirms OS.

Link to comment
Share on other sites

LMT ar iBiroju ir spēris soli šajā virzienā: bija pirmais operators, kas piedāvāja labus datorus (IBM) par pieņemamām mēneša izmaksām. Ja lietotājs ir ar mieru četr- vai pieckāršot mēneša izmaksas datu pārraidei, ir iespējama arī mazcenas datora ieviešana.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Izskatās, ka lekšanās šeit kļūst svarīgāka par būtiskiem sociāli ekonomiskiem jautājumiem (starp citu, tieši šādu shēmu masu pārvaldīšanai izmanto tiem, kas var atļauties pasūtīt mūziku)

 

Kāpēc nepiesauc arī Photoshop, AutoCAD, Corel? Un ne tikai viņus.

Kāpēc nenīsti Latvenergo - jo tie, maitas, ar prasa naudu par elektrību, un pie tam - pamēģini tik nesamaksāt...

M$ vienkārši ir tāds kā komercsofta simbols. Turklāt - tieši M$ visnekaunīgāk uzspiež savus "pakalpojumus".

 

Un Latvenergo tikai padod tālāk elektrību, kuru kaut kur Krievijā ražo no naftas, kura drīz beigsies, taču līdz tam paspēs uzcept šito planētu ar CO2 un klimata izmaiņām. Tas nu reiz nav bezgalīgi reproducējams resurss. Savukārt softa kopēšanu var pielīdzināt mūžīgajam dzinējam - protams, kamēr nav piedzīti visi pasaules datu nesēji - bet tas nevienam nav vajadzīgs.

Un ideālajā variantā, protams, es atbalstītu t.s. "dāvanu ekonomiku" ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

iisi runaajot, tu ar savu komunisma propagandu vari iet ieskrieties...

°jau tas viss reiz ir piedziivots, kad viss bija kopeejs un viss piedereeja visiem!

pateiktu tev taa rupji, taa kaa juuseejie labi saprot - bet tu tak sapraatiigs esi un nojeegsi, ka tev uz trim burtiem jaaiet!

Link to comment
Share on other sites

kristaps_83

tev vispaari nevajadzeetu veert muti valjaa, jo pats ar savaam liikajaam kjepinjaam veel neesi ne santiima nopelniijis

 

Protams ar minimalo gruti dzīvot :(

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV
(labots)

Tieši ta kapē neviens nebļauj kapēc procesori ir dargi.. piemeram salīdzinot kaut kādu p4 un q2cori... Izmēri vienadi - tik tāds plastmasas un dzels gabaliņs apmēram 3x3 cm lielumā.... ne tur dārgmetāli, nekas a plēš 300Ls.... par ko?

Tas pats jau ir softu... Kodierim jāmaksā, elekrība jāmaksa, nodokļi jāmaksā..u.t.t.

Starpiba, ka cilvēks nesaprot ka Softs arī ir produkts ,kurš maksā naudu....

Labots - Evill_BettyLV
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Man nebūtu nekādu iebildumu, ja Microsoft ļautu savas OS nekomerciālām vajadzībām izmantot bez maksas vai pat vispār izplatītu zem GPL licences. Bet man nemaz nepatiktu, ja valsts mēģinātu noteikt, ko no manis radītā un kam es drīkstu pārdot, bet kas/kam man būtu jādod par velti.

Link to comment
Share on other sites

... Latvenergo ... neražo ... elektrību ... :shock:

 

Nez kam ir domātas 3 HES uz Daugavas, 2 Rīgas TECi, Liepājas TEC, vēja elektrostacijas pie Liepājas, utt...

 

Nafta ir tikai viens no elektrības iegūšanas veidiem un, nebūt ne galvenais. Mūsu pusē jā, no TECiem iegūst ap 50%, citur - daudz mazāk.

 

Nevajag te lūdzu demagoģēt par CO2 un visu pārējo.

 

Varbūt nevis dāvanu ekonomiku, bet uzreiz bārteru - kā viduslaikos?

 

Microsofts uzspiež savus pakalpojumus? Man obligāti ir jāpērk dators ar Windows? Nezināju.

Ikvienam ir iespēja nopelnīt miljardus. Tas, ka Geitsa nauda neļauj gulēt ir paša nervu jautājums, nevis Geitsa problēma. Nevienam nav spiesta lieta izmantot Microsofta pakalpojumus.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

iisi runaajot, tu ar savu komunisma propagandu vari iet ieskrieties...

°jau tas viss reiz ir piedziivots, kad viss bija kopeejs un viss piedereeja visiem!

pateiktu tev taa rupji, taa kaa juuseejie labi saprot - bet tu tak sapraatiigs esi un nojeegsi, ka tev uz trim burtiem jaaiet!

Es nevienam negrasos UZSPIEST dalīšanos. Nevienam neko ATŅEMT netaisos. Savukārt, kad mūsu lieliskā Rietumu civilizācija apzog visu trešo pasauli, nemaz nerunājot par no planētas IZZAGTAJIEM neatjaunojamajiem resursiem un simtiem dzīvnieku sugu, kas IK DIENAS iznīkst, tad viss ir kārtībā!

Ja reiz "disusija" ieņem šādus toņus - tad labāk padomā, kādu kaitējumu nodara Tavs domāšanas veids!

Link to comment
Share on other sites

3. pasaules OPEC nemaz tik nevainīgs nav.

Pat nosaukums sevī satur konkurenci atbalstošām valstīm netīkamo "kartelis".

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

... Latvenergo ... neražo ... elektrību ... :shock:

Jā, un no citiem arī nepērk! Lai dzīvo pašpietiekamā Latvijas Republika!

 

Varbūt nevis dāvanu ekonomiku, bet uzreiz bārteru - kā viduslaikos?

Barters nedarbojas. Dāvanu ekonomika darbojas. Man ar to pietiek.

 

Microsofts uzspiež savus pakalpojumus? Man obligāti ir jāpērk dators ar Windows? Nezināju.

Lielāko daļu kompju pārdod ar uzinstalētu MS paku. Diez vai jaunie jūzeri komplektē savu kompi no atsevišķām daļām. Tad nu arī jūzera jaunavības gadi tiek sapisti tieši ar MS produkciju. Un, kā jau minēts, arī man skolā rādīja TIKAI Windows.

 

Ikvienam ir iespēja nopelnīt miljardus. Tas, ka Geitsa nauda neļauj gulēt ir paša nervu jautājums, nevis Geitsa problēma.

Nauda jau nu nav tas, kas spiež manus nervus.

Droši vien grūti būt tādam lauznim, kurš lietas spēj aprēķināt tikai finansiāli.

Dzīve neatmaksājas.

Link to comment
Share on other sites

nav tik traki ar to valsti. Ir aizliegti un licencējamie darbības veidi, bet no pārējā visa tikai jādalās ar 15%.

 

OK, vēl ir savdabīgā darbinieku politika, bet būs ļaudis, kam tā patīk.

Link to comment
Share on other sites

Sauda Arābija - daži fakti, Ipeklofijam ko paspringt.

Jamie cels Dubajā mākslas muzeju, Luvras kopiju. Maksās šis pasākums virs 900 milj. $. no kuriem virs 400 milj. $ atdos Francijai par vārda "Luvra" izmantošanu. Geitsam līdz kaut kam tādam kā līdz Marsam...

Arābi no naftas $ aptrakuši.

 

Ipeklofij - nosauc valsti, kura 100% saražo pati savu elektroenerģiju un nepērk no citiem.

Maz tādu būs. 7 lielvalstis nu un vēl dažas.

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Ipeklofijs, parastie partijas gaajieni

ar demagogjiju aizsljuukt no teemas

kaads te sakars ar dziivnieku sugaam un tresjo pasauli?

te iet runa par to, ka tu UN TIESJI TU gribi par velti ekspluateet cilveekus!!!

starp citu - tavi sugasbraalji savus tautiesjus paverdzinaaja...

Link to comment
Share on other sites

Guest Ipeklofijs

Bet kurš var aizliegt prasīt (nevis lūgt) naudu par savu darbu?

 

Valsts!

 

Aizliegumus gan es neatbalstu. Aizliegumus izdod tie, kas ir pie varas. Bet pie varas ir tie, kam ir nauda. Apburtais loks. Spirāle. Pašnāvība.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...