Jump to content

DAB radio Latvijā


fusio
 Share

Recommended Posts

 

 

jāliek slāpētāji!
Pareizi un vēl pa stukačam uz katrām 5 sētām, lai telegrāfē uz SAB, ja kāds RU skatās un uz VID, jā kāds desu no pagultes izvelk, tādu izšķērdību darba tauta nevar atļauties!  :hunter:
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es šajā topikā vairākas reizes jau šo esmu pieminējis. Ja tagad vēl penšiem kaut cik veselais saprāts ir palicis un radio palīdz kaut cik cīnīties pret vateņu propogandu, tad pāriešana uz DAB pierobežā dzīvojošajiem liktu domāt, ka te prezidents ir Pļūtins.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Nebūsim naivi Krievijas pierobežā vairums Latvijas tv neskatījās arī tad, kad nekādus dekoderus nevajadzēja! Tukša viašrota propaganda, jo visvairāk šos gaudu stāstus par neko neredzošiem un nezinošiem iedzīvotājiem rāda TV3, LNT. 

Arī skatoties krievu tv Latvijas prezidentu zināsi un ja Putins jūk ar Vējoni, tad vecuma marasms klāt!

Labots - ricijs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Krievija pāriet uz dvb-t2. Kā būs pierobežas pendžām?

 

 Pieļauju, ka speciāli Latvijas pierobežas penžām paralēli tiks atstāts vecais, analogais raidītājs. 

Labots - ggg97
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es piemēram neuzskatu sevi par DAB+ pretinieku. Ir tikai trīs lietas, kuras digitālā radio fani var varbūt atspēkot. Vispirms pierādiet man, ka LVRTC monopols DAB+ apraidē ir labi un klientiem pakalpojums būs lētāks, ka ja būs konkurence. Otrs, pierādiet man, ka 64kbps ar panākt teicamu un kvalitatīvāki skaņu un tā būs labāka par analogo FM. Tresšā lieta, kapēc vajag slēgt ārā FM raidītājus? Kapēc tie nevar darboties līdz brīdim, kad lielākā daļa klausītāju labprātīgi pārgājuši uz DAB+?

Labots - Didzis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Būs siltāk! Sildītājam palielina jaudu :D

Nja tieši tā, es arī gribētu uz Didža jautājumiem dzirdēt pamatotas atbildes.

Vēl viena nianse, nav īsti zināms, cik varētu maksāt (kaut aptuveni) esošā integrētā radio auto pārbūve (~2005-2010 gadi) ;)

LR-5 ir tiešām tā stacija, kamdēļ tagad pirkšu jaunu radio pa ~50eirikiem (gribas jau biku kvalitāti)... HA!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tresšā lieta, kapēc vajag slēgt ārā FM raidītājus?

 

Kaut kur ir teikts, ka tiks slēgti ārā FM raidītāji? (mēs runājam par LV, nevis Norvēģiju).

Link to comment
Share on other sites

Oficiāli vēl nekur ;) Neoficiāli kaut kas virmo gaisā ... Varbūt tie ir tikai DABistu slapjie sapņi ...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kamēr iekš DAB+ nebūs kāda komercstacija, kas FM`ā līdz manis nevelk, netaisot pirkt nekādu jaunu uzparikti.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau īsti pamatojuma tiem testiem, igauņi ar leišiem to ir sapratuši un atsauce uz Norvēģiju ir garām, jo tas ir politisks lēmums. LVRTC izklaidējas.

Link to comment
Share on other sites

Labi, labi, neağitē. :) Arī tas ir viedoklis, bet es tomēr palikšu pie savām domām. Apskatīsimies pēc kāda laika...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc FM_DAB_DX un pārējie DABisti vēl joprojām nav snieguši konkrētas atbildes par kvalitāti. Kāpēc lai daudzi radioklausītāji, tai skaitā arī es, 128 kbps skanoša FM radio vietā izvēlētos sliktāku 96 kbps DAB+ skanējumu? Vismaz tā saucamajā testa variantā varēja ko labāku piedāvāt. Varbūt būtu āķis lūpā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu kur tie letiņi atkal grib nesties ar bieti stenderē? Vajag pagaidīt vismaz līdz amerikāņi 220V ieviesīs un tad tik ar kaut kādiem DAB+rastiem lakstoties!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

FM_DAB_DX tie tavi 4 argumenti īstenībā ir tikai viens arguments, vai arī Tev ir problēmas ar loģiku...  ?

Un tas pat nav arguments- secinājums ir tikai viens- Igauņi neko nav testējuši.

Jo kas tad tas tāds par testu vispār ? tesla kautkāda :)

Link to comment
Share on other sites

Nav problēmas ar lasīšanu.

Es to redzu tā : Tehniskie darbinieki paspēlējās ar jaunu dārgu tehnoloģiju un viss.

Ne par kādu testēšanu, atteikšanos vai neatteikšanos īsti nav runa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

bet notiek DAB+ testi un testu mērķis ir pārbaudīt vai Latvijai tas ir piemērots. 

Kādā ziņā piemērots? Radio viļņi te izplatās tieši tāpat kā citur, pat vieglāk kā Norvēģijā. Līdz ar to te prasījās tikai tīri ekonomisks aprēķins - vai tiešām visiem tie apraidē esošajiem radio tas būs izdevīgāk kā esošā FM apraide, kā arī vai LVRTC tas arī būtu lētāk kā FM. Arī noteikt to, kā varbūt subsidēt radio klausītājiem šo pāreju, kas nebūs lēta. Pie tam, ir vēl ekoloģiskais faktors, t.i. cik jaunu atkritumu veidosies, kad tos visus radio metīs ārā. Nezinu, varbūt valstij tie būtu jāsavāc, un jāpārdod uz kādu FM valsti. 

 

Tagad sanāk, ka tīri paspēlēsies, secinās, ka DAB+ Latvijā arī darbojas (kā par brīnumu), un ko tālāk?!

Link to comment
Share on other sites

Par DAB radio auto. Nu nav tur tūkstoši. Ja auto ir androidradio (tiem cena sākas no 60EUR un par 300EUR jau var dabūt gana labu), tad USB DAB+ puļķis ar visu antenu ir 40 - 50 EUR.

Link to comment
Share on other sites

Es vairāk runāju par 2000-2010 gada modeļiem ar integrētiem radio ... kāds tur androidradio...

Link to comment
Share on other sites

Mašīnām būs jāmaina radio.

Ja grib pa smuko - lai iekļaujas dizainā, strādātu vadība no stūres, infodisplejs, ja ir nekas lēts tur nebūs - iekārtas sākot no 200 EUR + uzstādīšana. 

Protams ir uztvērēji ar fm raidītājiem.....

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Da nu naa.... tos radio. Tāpat tur tikai reklāmas vien ir pārsvarā. Besī ārā reklāmas.

Link to comment
Share on other sites

Ja salīdzina ar tv, tad tur ir maz reklāmu ... Laikam Starā, SWH un Skonto ir navalam reklāmas, bet tos neklausos ;) 

Auto vispār nav problēmu, slēdz tik nākamo staciju ;)

Link to comment
Share on other sites

Un tagad man tās vienas štrunta 64 kbit radio stacijas pēc,. kuru var dzirdēt tikai "visā Latvija" jeb rīgā , jāizmet nenormāla nauda summa?

Paldies par kūkām.

Jā, pārspīlēju , protams, un neviens ar varu arī neliek pirkt / pārveidot. Bet nu tas ir tikai kārtējais "latviešu biznesa" projekts.

 

p.s TV arī reklāmu ka mužd, tiklīdz atrodu ko interesējošu, tā obligāti pēc 1-3 min sākas reklāma. Vienkārši breiņīgi.

Link to comment
Share on other sites

Nav problēmas ar lasīšanu. Es to redzu tā : Tehniskie darbinieki paspēlējās ar jaunu dārgu tehnoloģiju un viss. Ne par kādu testēšanu, atteikšanos vai neatteikšanos īsti nav runa.

 

 

Vai tiešām nesaprotams ir tas, ka viņi 2000. gadu sākumā sāka testēt DAB nevis DAB+? Tātad testi ir bijuši. DAB ir veca tehnoloģija no 80tajiem gadiem, bet DAB+ tika ieviests sākot no 2007. gada

 

Nē, nē, mēs vienkārši nesaprātām ka tā ir tehniskajiem darbiniekiem mantiņa ar pluss zīmīti, nevis tāda kā toreiz EST, kad testēja. Tagad ir cita, kā var netestēt? Mēs taču izmaksāsim, ne?  :punk:  

 

FM_DAB_DX, aizved to savu (nu labi, "radio Merkūrs"), DAB+ tehnoloģiju uz Maikla muzeju, tur visādai vēsturei vieta, un arī kolekciju uztur par savu naudu.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

jurkins19702

Sveicināti radioklausītāji.Iesakiet kādu kvalitatīvu DAB/DAB+/FM radioaparātu,der arī modinātājpulkstenis.

Esmu apskatijis dažādus i-veikalus bet nevaru izvēlēties kādu pirkt.

Labots - jurkins19702
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Nikolajs

No janvāra nekādu jaunumu?Skatījos netā ,ka poļiem DAB+ pārklājums tuvu pie 40 procentiem.Ar stacijām pagaidām pašvaki.Runājot par FM stacijām,dzīvoju laukos un normāli speju uztvert 2-3 stacijas.Pat ar LR1 ir problēmas.DAB radiouztvērējos ir FM ,internetradio (daudzos).Cenas normālas,par 200 euro var tīri labu nopirkt.Kur problēmas?

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kaut kādu FM radio var nopirkt pa 10EUR, pat varbūt lētāk. DAB sākas no kādi 50EUR. Un ja padomā, cik elektronikas jāizmet, kas vēl varētu darboties ilgi un dikti, gan mājās, gan auto.

Pie aktuālās interneta attīstības, DAB savu jēgu ir zaudējis.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nikolajs, kur tad Tu dzīvo, ja nevar FM uztvert? Manuprāt tādu vietu Latvijā atrast nevar. Jā, komercradio ar saviem nīkuļiem raidītājiem staba galā švaki uztverami, bet LR1 tak riktīgi smacē. Visdrīzāk dranķīgs radiouztvērējs. 200 ieguldīt jaunā DAB uztvērējā, nu tur vai nu baigajam jauno tehnoloģiju fanam jābūt, vai arī ar galvu nav viss kārtībā. Maksāt tādu naudu, ja pa 10 jevrikiem var FM radio nopirkt. Galvenais, pa 200 jevrikiem tak tas neskanēs labāk, jo bitraits DAB ir šausmīgi zems.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

MartiniB
pirms 9 stundām , Didzis teica:

Jā, komercradio ar saviem nīkuļiem raidītājiem staba galā švaki uztverami

taa uzraxtiiji, ka taa buutu briivpraatiiga izveele :) 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
On 2017.01.18. at 2:06 PM, FM_DAB_DX teica:

DAB apraides ieviešana Norvēģijā nav politisks lēmums,

Noteikti nē, jo vikingi vienkārši nav spējīgi konstruktīvi domāt.

pirms 9 stundām , Didzis teica:

200 ieguldīt jaunā DAB uztvērējā, nu tur vai nu baigajam jauno tehnoloģiju fanam jābūt,

Ļoti maigi teikts.

Mūsdienās šī dab uztvērēja lomu lieliski pilda viedtālrunis ar interneta radio.

Ja ņemam pašreizējās operatoru interneta cenas, varēs vairākus gadus lietot radio.

On 2017.01.20. at 7:38 PM, jurkins19702 teica:

bet nevaru izvēlēties kādu pirkt.

Tas nozīmē, ka nevajag pirkt. 

Mājām labāk naudu ieguldīt uzvērējā ar wifi un stramingu. Kaut ko no Auna modeļu klāsta, piemēram, vai Xiaomi radio.

Es vispār ieteiktu pa sīknaudu no Ali paķert NodeMCU, VS1003 un displejiņu un to visu pēc tutoriāļas samest kopā kādas labas datortumbas korpusā un laime pilnībā.

Labots - Bruketajs
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Didzis teica:

200 ieguldīt jaunā DAB uztvērējā, nu tur vai nu baigajam jauno tehnoloģiju fanam jābūt, vai arī ar galvu nav viss kārtībā.

Ē, varbūt vienkārši jābūt pietiekami turīgam, kuram 200eur NAV baigais "ieguldījums"? Tas laikam Tev neienāca prātā, ne?

  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 8 minūtēm , Luke teica:

varbūt vienkārši jābūt pietiekami turīgam,

 Nu pieņemot, ka turīgie daudz vairāk domā par zīmēšanos "re, kas man par aparātu" - nevis kvalitāti, par ko vairumam nekādas sajēgas (ir jau daudzi mietpilsoņi, kuri uzskata ka pat mp3 ir klausāma kvalitāte), protams, var izgāzt jebkuru summu par drazu.

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raiviic teica:

Nu pieņemot, ka turīgie daudz vairāk domā par zīmēšanos

Njā, un neturīgie jau nu ne kādā gadījumā negribētu nevienam nozīmēties, ne? Tādam mazturīgajam varbūt liekas, ka rāčiņš par 200eur ir kaut kas, ar ko varētu zīmēties. Ja es būtu ļoti turīgs, tad ciemiņiem rādīt 200 eur vērtu rāčiņu man būtu tā nedaudz, nedaudz kauns. Bet tas nu tā- daudziem to nesaprast..

Pirms 9 minūtēm , raiviic teica:

nevis kvalitāti, par ko vairumam nekādas sajēgas

Nu jā, protams, no labas kvalitātes sajēdz tikai tie, kam tās naudas nav. Turīgie ir muļķi pēc noklusējuma.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

O, pat šo topiku var derailot audio-siltās-skaņas virzienā... stopējam, kamēr varam! Nav tajā DAB nekāda mistiski augsta kvalitāte! Gribam kvalitāti - liekam Ural maģi ar flac mašīnā un savu kolekciju. Gribam pazīmēties - liekam DAB++++++ un esam kruti ar 1 radiostaciju. Gribam pazīmēties2 - liekam kkādu satelītradio sistēmu... 

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Bruketajs teica:

Gribam pazīmēties2 - liekam kkādu satelītradio sistēmu... 

Ir, varu pazīmēties, tikai pie mums naīt! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 1 minūtes , jema teica:

Ir, varu pazīmēties, tikai pie mums naīt! :blush:

Tas, ka naīt ir sīkums - bet ir taču... :D

Pag, kkāds melnais pus-mūziķis bija uztaisījis lossless streaming servisu... Kanye laikam... Tas būtu variants.. 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nikolajs

Didzi,es dzīvoju Taurupē.Es jau neteicu,ka vispār neuztveru.Vienā istabā LR3 skan labi,otrā-ne visai.Pirkt uztvērēju par 10 euro gan netaisos.Pēdējais "lētais"pirkums manā mūžā bija kaut kāds Partner zāģis par 120 ls.Domāju,es tak mežā neeju,mājai būs labs.Nebija.

Par 200 euro uztvērēju minēju kā piemēru .Šamējam DAB,FM,internetradio un ligzda āra antenai.Neesmu es šo iegādājies.Pasapņot tak var.Īpaši pensionāram

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs, es nezinu, kurā Latvijas galā Tu dzīvo, bet ar āra kārtīgu yagi antenu Rīgas raidītāju var uztver tālu. Tur tak tagad raidītājs strādā ar 2kW jaudu.

Ir daļa cilvēku, kuriem par visām varēm vajag pašu jaunāko un tad var pazīmēties. Tā bija ar 3D televīziju un pofig, ka tā nomira, tā tagad ar DAB un pofig, ka nākotnes tam nav. Es DAB radio klausos, pareizāk es vispaŗ radio neklausos, ar SDR USB uztvērēju , kurš maksā 10 jevrikus un ar tādu pašu skaņas kvalitāti, kā zīmējoties ar dārgu DAB radiouztvērēju. Diemžēl, skaņa DAB ir konkrēts sūds, jo bitraits pārāk mazs.

Nikolai, uzliec pašu elementārāko pusviļņa dioplu uz mājas jumta. Dzirdēsi visas Latvijas radiostacijas un vēl leišus ar irgauņiem varēsi klausīties. Nu jā, antenas, man nesaprotamu iemeslu dēļ, cilvēkiem šausmīgi nepatīk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...