Jump to content

Mail Server uz Linux bāzes


burvis
 Share

Recommended Posts

Da labi, man iekš vienas kastītes ir~ 19500 meili.

Ta suz Thunderbird Caur IMAP, -Servera galā Courier-imap.

Neredzu nekādas bremzes neko. Viss iet tikpat jauki kā kastīte kur ir ~300 meili !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    16

  • UnderV

    13

  • SPUHPointer

    5

  • Delphin

    9

Guest Bērzs

Pag, thunderbirds neskaitās, jo viņš tak glabā pastu un klienta datora, un caur IMAP lasa tikai jaunās atsūtītās vēstules, kuras uzreiz arī saglabā uz klienta datora.

Manā gadījumā ir http serveris, vienīgā vieta ir pašam http serverim glabāt vēstules, bet tad būs visas jau iepriekš aprakstītās problēmas. Īstenība lielākā daļa opensource webmailu arī manliekas ka tā dara, ka pārglabā vēstules mysql datubāzē. Bet tam ir daudz jau iepriekš aprakstītie mīnusi.

Labots - Bērzs
Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Nu un ko cilvēki saka, ka viņiem thunderbirds nevelkas, jo visi epasti glabājas uz konkrētā klienta datora?

Bet tagad pasaki man cik ilgi man caur IMAPu nāksies meklēt pēdējās 10 vēstules, kuras atsūtījis kāds konkrēts lietotājs, ja pirms tam nav notikusi nekāda vēstuļu lasīšana un saglabāšana uz klienta datora? Nāksies nolasīt visu vēstuļu headerus, bet, ja to dara ar browseri caur web serveri, tad nekādus datus saglabāt nemaz nevar!

 

Es lieliski saprotu ko cilvēki man saka, bet man vajag labāku risinājumu un pagaidām es viņu vēl meklēju.

Link to comment
Share on other sites

Cienijamais autor !

Thunderbird var konfigurēt dažādi !

Jā TAGAD man stāv, ka visi meili ir uz PC, bet arī no citiem PC(piemēram ielādejos Slackware) accountiem, kur netiek nekas ielādēts - tobiš nekas netiek saglabāts uz PC. viss strādā lieliski.

 

Un vēlreiz: Manuprāt serveri/protokols uztur šādas tādas fīčas !

Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

GMail tagad ir IMAPS, tur desmiti miljonu akauntu ar desmit tūkstošu vēstuļu. Kopumā terrabaiti vai petabaiti mailu. Un nekas nevelkas. Vot aizraksti viņiem, pajautā - KĀ?

 

:)

 

Šeit neviens tā nav darījis, cik noprotams un arī neatzīst to visu par lietderīgu.

 

Man tas viss neizklausās reāls, dzīves diktēts uzdevums, bet abstrakcija.

 

Tad kad tu lieto e-pasta programmu, piemēram, thunderbird, tad tiek izmantots IMAPs. Bet tad pati klienta programma, nepārtraukti saņemot informāciju par jaunām vēstulēm, tās iekļauj savā iekšējā indeksā un viss strādās kaut cik ciešami, atkarībā no klienta programmas.

 

Bet, kad tu lieto mail.google.com, tad tu sazinies ar web serveri, kurš savukārt sazinās ar pasta serveri. Bet kādā veidā web serveris sazinās ar pasta serveri to tu nevari zināt. Un esmu 100% pārliecināts ka mail.google.com web serveris ar pasta serveri nesazinās caur IMAP. Visdrīzāk viņiem ir kāda pašu veidota struktūra. Par to liecina kautvai tas ka IMAP atbalsts gmailam parādījās tikai nesen.

 

 

Autoram - esi izliecies vai kā? RTFM. Ja nepatīk Maildir, tad kodē visu pats. Veiksmi un nemaitā zābakiem gaisu.

 

http://cr.yp.to/proto/maildir.html

Nu un ko tu gribēji tajā linkā norādīt? Ka maildir izmanto mapes? Ka maildir ir ātraks par mailbox? Ka maildir ir vajadzīgi unikāli idetifikātori un kā tos iegūst?

Vai tavā linkā ir kāds teikums, kurš dod risinājumu manām problēmām? Es neatradu!

 

 

Cienijamais autor !

Thunderbird var konfigurēt dažādi !

Jā TAGAD man stāv, ka visi meili ir uz PC, bet arī no citiem PC(piemēram ielādejos Slackware) accountiem, kur netiek nekas ielādēts - tobiš nekas netiek saglabāts uz PC. viss strādā lieliski.

 

Un vēlreiz: Manuprāt serveri/protokols uztur šādas tādas fīčas !

 

Pamēģini pastam, kurā ir piemēram 10 000 vēstuļi pieslēgties ar thunderbirdu, kurā nav noglabāta neviena šī pasta vēstule, un tad vēstuļu sarakstu sakārtot pēc sūtītāja epasta adreses. Bez pāris MB tīkla trafika nekas nenotiks, jo thunderbirdam vajadzēs visu vēstuļu headerus.

Vienīgā nosācīti kārtošanas fīča IMAPam ir tāda, ka viņš spēj atšķīrt jaunās vēstules no jau nolasītajām. Un tad, ja tu ar kādu nelietotu thunderbirdu piekļūsti 10 000 vēstuļu kastei, kurā ir 10 jaunas, tad šīs 10 jaunās varēsi saņemt diezgan ātri, bet tikao gribēsi kādu kārtošanu starp visām 10 000, tā būs lielas probelēmas.

 

Bet vispār mana problēma vairāk saistīta ar web servera un pasta servera draudzīgu kopā sastrādāšanos, IMAP un POP3 ir otrajā plānā.

Link to comment
Share on other sites

Nu ok.

Bet vai tev vajag piekļūt caur IMAP ?

Ja tev serveri ir fiziski uz vienas kastes, vai divi serveri kas komunicē da kautvai caur NFS.

Raksti savu protokolu kas skatās direktorijas saturu, taisa indeksus un aidā !

Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Nu ok.

Bet vai tev vajag piekļūt caur IMAP ?

Ja tev serveri ir fiziski uz vienas kastes, vai divi serveri kas komunicē da kautvai caur NFS.

Raksti savu protokolu kas skatās direktorijas saturu, taisa indeksus un aidā !

Par ko es runāju?

To jau es arī gribu. Vienkārši linuksu lietojis esmu ļoti maz un nepārzinu populārākos softus, tāpēc jautāju šeit sēdožiem linux lietotājiem, vai nav jau kautkāda tāda sistēma gatava, vai arī kādai sistēmai var kaut ko tādu piekonfigurēt.

Laikam nevar!

Pagaidām atliek divi varianti:

1)samierināties ar dbmail

2)pārtaisīt dbmail tās divas funkcijas, kas atbild par vēstuļu saglabāšanu saņemot no SMTP un ielādēšanu sūtot uz IMAP vai POP3.

Link to comment
Share on other sites

Vil necietīs neviens izņemot manas "nabaga" smadzenes. Īstenība jau tagad ar viss notiekas un mails kusta zem windows, bet pamazām tuvojas laiks mainīt un mainīties. Kā arī ir savācies pietiekoši daudz dažādu sikumu kurus vajadzētu mainīt/uzlabot.

 

Ak jā laikam jāizdomā kā savādāk, jo uzņēmums laikam nebūs īisti korekti, bet tas jau īstenībā nav tik svarīgi.

Un ar to Linuxu jau ar nav tā ka tikai filmas/inets mocīts ir pāris failserveri, kaa arī webserveri uzstutēti, bet tik un tā, uzskatu ka nēsmu nekāds specs.

Nu kaut kā tā.

 

 

Ja jau ir uz windows platrofmas tad varbūt nav vērts čakarēties un pāriet uz linux bāzētiem. Pamēģini MDeamon ( www.altn.com). Mail serveris plus antivīrus un strādā viss lieliski. Lielāko daļu spama nogriež (papētot opcijas var nogriezt vēl vairāk). Ir arī normāls Webadmins. Cena arī ir pieņemama. Divus gadus savējos jau turu uz viņa un nēemu nožēlojis. Neesmu pētijis bet varbūt viņiem ir arī Linux versijas.

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Par 50 lietotājiem $700

 

Bērzam vajadzēja 10,000 lietotājiem, tātad $3000 - nē nu nav jau dārgi, nu mazliet dārgāk.

 

10,000 tas jau ir nopietns mail serveris kur nevar izsekot katra lietotāja problēmām un tāpēc par 10,000 lietotājiem ir arī vērts atdot "$3000". Un par 50 lietotājiem $700 gadā arī ir normāls cipars. Administrātoram nav jānodarbojas visu laiku ar mail servera problēmām un uzlabojumiem, kad to nodrošina izstrādātājs.

 

Priekškam katru reizi izdomāt riteni no jauna? Tas vienalga iznāks dārgāk.

 

p.s.

Agrāk MDeamon mazākā linence bija 5 lietotājiem. Varbūt to var joprojām nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Ko nu mūldi !?

Ar šiem visiem klozet source mailserveriem ir jājājas tāpat kā ar opensource.

Ja opensource problēma ir to visu sabūvēt kopā, tad klozet source pamat sāpe ir tā, ka nedabūsi nekādas papildus iespējas, labākajā gadijumā atkal par maksu.

Nu uzliec M$ Exchange un priecājies par to, ka agrā jaunībā jau esi sirms.

 

Nesaskatu jēgu maksātu par tādu pašu jājamgabalu, ja par to var nemaksāt.

Apskaties labāk, ko izmanto vadošie e-pasta provaideri....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...