Jump to content

Mail Server uz Linux bāzes


burvis
 Share

Recommended Posts

Nu es jau neatkarīgi no tā, ir vai nav problēmas, cenšos zināt/saprast/nojaust kas ir ar pārejiem produktiem.

 

Ja Maildir patiešām ir ļoti nopietns pasakums, jo nu Mailbox ir pilnīgs šits, ja jāsāk virināt ļoti lielas pastkastes, jāloko utt.

 

Nu mans dzelzis tāds pavecs ( 2x P3 550MHz, 512RAM), griežas tur visi iespējamie servisi,ar daudz lietotājiem, tapēc ātrdarbība gribi negribi ir jāuzlabo vislaik. Tapēc arī interesejos par visu.

 

Delphin - a kapēc neņemt Last-stable versiju(vai ja jūties spēcīgs, tad no CVS ?!).

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    16

  • UnderV

    13

  • SPUHPointer

    5

  • Delphin

    9

SPUHPointer

Starp citu, 3pm,

Par Open-Change.

 

Cik stabils viņš?

Open source versiju lieto?

Kāda pieredze?

Kādus maila klientus lieto? MS Outlook?

Kā kontakti sinhronizējās?

Kā rediģē/pievieno kontaktus (ar to komandrintas tūli?)

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Man arī ļoti interesē Open-Xchange.

3pm neslēp no citiem savas zināšanas :grin: .

Mani vairāk interesē managments - kādi tūļi tiek lietoti lietotāju adminēšanai?

Vai arī lieto standarta konsoli vai maksas instrumentus?

Link to comment
Share on other sites

MIG's:

Pirms kāda pusgada tieši ar LAST STABILE versiju bija tā problēma ko aprakstīju, paņēmu vienu vecāku un bija Ok.

 

Pašlaik atkal jāsaliek viena Postfix'a kaste, bet nevaru atrast kā varēja noteikt uzkompilētam postfix'am - ir/nav Mysql supports piekompilēts. Zinu ka bija kaut kā iespējams noteikt, bet google man nepalīdz šajā jautājumā. Kāds varbūt zin?

Link to comment
Share on other sites

postconf -m

 

-m List the names of all supported lookup table types.

In Postfix configuration files, lookup tables are

specified as type:name, where type is one of the

types listed below. The table name syntax depends

on the lookup table type as described in the

DATABASE_README document.

 

btree A sorted, balanced tree structure. This is

available on systems with support for Berke-

ley DB databases.

 

Link to comment
Share on other sites

Paldies MIG's.

Vai instalējot to SASL ir obligāti jāeksportē "export CPPFLAGS" jo pēc tā, lai ar direktoriju norādijis esmu reālu - postfix kopilācijas laikā GCC bļauj ka nepareizs arguments un neko nevar tajā direktorijā atrast.

 

Taisīju šoreiz pēc šī manuāļa

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

Kas par distrubutīvu ? Vaitad gatavas pakas ar prekompilētam iespejam nav ?

SASL nav obligāts pasakums-taču ieteicams.

Link to comment
Share on other sites

Distra ir - Slackware 10.02

Esmu gan totāls iesācējs mailos, bet postfix'u no pakām slackware laikam uzlikt nevar.

 

MIG's vari varbūt ieteikt minimālo komplektu priekš mailiem ar virtuālajām kastēm?

 

P.S. Postfix'a configu kopēju no ejošas kastes ko pirms laika taisiju, nomainot tikai hostname un domainu. Tas ir taisīts pēc manuāļa Debian'am bet strādā Ok ar mysql.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

Minimālais komplekts ir postfix ar password failu autorizāciju(ātraks, rij mazak resursus, drošāks(liekam nologin parametru), un mazāk kur kļūdīties).

Nu talākais jau pēc paša izvēles - POP3,IMAP, ClamAW, SpamAssassin utt, utt.

Man ļoti ir iepatikusies pop3 befor smtp autorizacija :)

 

Slackai vajag būt postfix pakai defaultaja instalā. Tiesa, es gan nezinu kādi parametri viņai ir.

Ja kompile, labāk gan skaties oficialo postfix manuali ! ;)

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

officiālajā slakas lapā skatījos pie pakām - nav postfix'a pakas.

Stulbākais ka jau 4 kastes uzliktas, tikai KĀ, to vairs protams sīkumos neatceros jo nav ikdienas darbs :)

Nu ja Postfix man atpazītu virtuālos lietotājus, tad tālāk jau tiktu, esmu atsities ka viņš paziņo ka nav lietotāja (augstāk jau citēju) lai gan patiesībā SQL'ā tāds ir. Kā notestēt ka viņš tiešām strādā ar to SQL un spēj piekonektēties? (Log's neko tādu nerāda atšķirībā no Dovecot'a kurš uzrāda konekciju/kļūdas saistībā ar SQL)

Link to comment
Share on other sites

Esmu dzirdējis ka Apache James esot vienkāršāk konfigurējams nekā postfix, tikai pilns IMAP atbalsts tam neesot.

 

sāc ar postfix.

Link to comment
Share on other sites

Nu palaid ar verbose loging !

 

Toč Slakam nav defaultās pakas(man liekas, ka agrāk bija- nezinu).

Ir arī www.linuxpackages.net

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, 3pm,

Par Open-Change.

 

Cik stabils viņš?

Open source versiju lieto?

Kāda pieredze?

Kādus maila klientus lieto? MS Outlook?

Kā kontakti sinhronizējās?

Kā rediģē/pievieno kontaktus (ar to komandrintas tūli?)

 

Thanx

 

Lietoju kaut kur apt. 2,5-3 gadus. Esmu lietojis gan maksas, gan open-source. Lai sev organizētu darbu lietoju open source hymalia bāzētu.

Plusi: neviena cita groupware nav tik funkcionāla. Ir Outlook konektori (min. partija, ko var nopirkt ir 20 lietotājiem, summa saskrien). Var lietot pie ļoti liela uzeru skaita.

Mīnusi: uz hymalia bāzēto (opensource) nokonfigurēt - tas ir vājprāts, sastāv no ļoti daudz komponentiem, kurus visus ir ļoti labi jāpārzin (java, apache, tomcat, sasl, openssl, mysql/postgresql, ldap, e-pasts). Kaut arī izburties visam cauri ir iespējams, ox iesācējam- linux speciālistam pirmā konfigurācija varētu paņemt apt. nedēļu. Parasti visi aplaužas pie Ldap konfiga. Ja izdodas pareizi nokonfigrēt, tad ir ļoti stabils. Outlook konektori diezgan lieli sūdi (bieži karina Outlook kā tādu), tomēr lietojams. Menedžmentam izmantoju konsoli un skriptus. Lai izmantotu visas funkcionalās iespējas jālieto web interfeiss, tajā pašā laikā defaultais dizains ir kretīnisks (es pats pārcepu dizainu saviem klientiem).

Hyperion ir pilnīgi jauns produkts, open source konfigurējis neesmu, (rokas neceļas). Lietojis esmu abus gan open source, gan maksas. Secinājums: nav gatavs enterprise lietošanai.

Menedžmentam izmantoju iebūvēto GUI (opensource nav tāda). Lai izmantotu visas iespējas jālieto web interfeiss, tajā pašā laikā tas vēl ir gļukains, kaut arī cerīgs.

 

Resumē: ja līdz šim ieteicu saviem klientiem Open-Xchange kā alternatīvu MS Exchange, tad pašreiz par to neesmu pārliecināts.

Link to comment
Share on other sites

Mēģināju uzlikt postfix'u novelkot paku no linka ko iedeva MIG's, bet atsitos pret to pašu problēmu - status=bounced (unknown user: "test")

Uz reālajiem useriem strādā (piemēram root) un postconf -m uzrāda ka ar mysql itkā kompilēts. Kur varētu būt problēma?

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka bezmaksas OpenXchange nav paredzēts normālam darbam - instals pārāk sarežģīts (principā nekas mega traks nav, ja uzraksta skriptu) un nav pieejamas stabilas versijas (downloads tikai no CVS un jālūdz dievs, lai trāpītos normāla versija :-D ).

Man liekas, ka tas nav pārāk nopietni.

 

Zimbra ir smukāka, bet mega rijīga + galīgi neparedzama (par to jau biju rakstījis nedaudz augstāk).

 

Labāk pašam nedaudz "paķīmiķot" un iegūt risinājumu ar parastiem tūļiem (Exim4/Postfix/Sendmail + Dovecot/courier utt).

Labums: Smadzenes sāk kustēties (atšķirībā mo M$ risinājumiem), mazas prasības pret dzelžu resursiem (arī atšķirībā no M$ risinājumiem) un, pats galvenais, pilnīga sistēmas kontrole.

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka bezmaksas OpenXchange nav paredzēts normālam darbam - instals pārāk sarežģīts (principā nekas mega traks nav, ja uzraksta skriptu)

 

Te tu smagi kļūdies. Skripts derēs tikai konkrētajai OS versijai ar konkrētām softu versijām- pēc mēneša to skriptu varēs nolikt kaut kur citur. Tiklīdz pamainīsies kāds sīkums (piem. javas versija), tā sēdēsi nedēļu un nesapratīsi kāpēc neiet. Pārbaudīts praksē.

 

Tad kad ir uzinstalēts iet ļoti stabili.

Link to comment
Share on other sites

Te tu smagi kļūdies. Skripts derēs tikai konkrētajai OS versijai ar konkrētām softu versijām ...

Tam es piekrītu.

Taču, manuprāt, programmeri speciāli rada bezmaksas Open-Xchange tik "nesakarīgu". Tas viss ir radīts, lai tiktu notestēts bezmaksas un vēlāk iepirkts maksas produkts.

Šajā sakarā Zimbrai ir "draudzīgāka" atieksme un iesācējiem varētu tas likties vilinošāk - ar bezmaksas Zimbru var pat normāli dzīvot, ja īsti negribas iedziļināties, kas notiek zem mašīnas "kapota".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Bērzs

Izmantoju šo paskaidrojumu, lai liktu postfix:

http://workaround.org/articles/ispmail-sarge/

 

Pagaidām uzliku tikai

 

# postfix

# postfix-mysql

 

Izveidoju nepieciešamos 4 konfig failus: mysql-virtual_...

 

Caur telnet izdevās nosūtīt vēstuli un tā veiksmīgi tika ierakstīta attiecīgajā mapē

 

Tagad tāds jautājums:

Vai ir kāds veids, kā piespiest postfix, lai to vēstuli attiecīgi pēc headera parametriem (sūtītāja, laika, utt.) ieliek mysql datu bāzē, caur kaut kādiem konfigiem?

Vai arī tam vajadzīgs likt klāt vēl kādu programmu?

Labots - Bērzs
Link to comment
Share on other sites

Ja drīkstētu zināt - kāda iemesla dēļ tāda perversija kā pasta glabāšana RDB?

Ja irad vēlme darīt perversas lietas ar saņemto pastu, iesaku palūkāt procmail virzienā.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Cik es saprotu, tad lai tiktu pie pastiem parasti izmanto IMAP vai POP3, bet man tad rodās jautājums, vai tas serveris (dotajā piemērā courier) , kurš nodrošinās to IMAP piemēram, tās vēstules ņem no tās mapes? Un ja jā, tad pie lielāka vēstuļu skaita kā ir ar ātrdarbību? Tas serveris iet cauri visiem failiem? Respektīvi, es gribu, lai vēstules pēc datumu un sūtītāja būtu indeksētas. Es gribu lai vēstules headera dati ir iekš mysql.

Labots - Bērzs
Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Nu cik es sapratu, maildir ir parasta direktoriju struktūra, kur zem new glabājas jaunā vēstules un zem cur glabājas vēstules, kuras tikuši pieprasītas courier serverim caur IMAP.

Tas nozīmē, ka programmai, kura veiks pieprasījumu caur IMAP būs jāievieto headera ieraksti iekš mysql.

Man jautājums ir par to vai nevar uzreiz piespiest postfix serverim izpildīt kādas komandas, kas man vēstuļu headera info smuki saliek mysql datubāzē?

 

Bez tam tāds jautājums, vai, ja atkārtoti caur IMAP tiek pieprasīta vestule, tad kādā veidā courier serveris viņai piekļūst? Pārlasot visus failus direktorijā vai viņš kautkur indeksē kautko?

Labots - Bērzs
Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Tajos manuālos ir teikts, ka postfix var pārbaudīt eksistējošus lietotājus no dažādiem domeiniem, izmantojot mysql datubāzi, tas man strādā.

Bet man vajag, lai pēc vēstules atsūtīšanas tās headera dati tiktu ievietoti mysql datubāzes tabulā uzreiz, nevis tad, kas kāds IMAP klients pieprasīs vēstuli.

Pagaidām man šķiet, ka postfix pats to nespēj izdarīt.

Labots - Bērzs
Link to comment
Share on other sites

Tā ir perversija, likt e-pastus/to headerus iekš DB.

Kur ir tā dziļā jēga šādam pasākumam ??

Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Pieņemsim man atsūta desmit jaunas vēstules, tagad es gribu uzreiz, lai tās desmit būtu man mysql tabulā saindeksētas pēc datuma, virsraksta, sūtītāja, utt. Pašreizējie varianti, cik es saprotu, piedāvā viņas ielikt iekš mysql tikai tai brīdī, kad es ar kādu IMAP klientu pieslēdzos un, nolasot no Courier servera, salieku mysql datubāzē.

 

Mans domu gājiens ir tāds, vai to nevar izdarīt uzreiz?

Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Nu aptuvei kautko tādu arī domāju, tikai šis glabā datubāzē pilnīgi visu, man gribētos ideālā gadījumā tā, lai datubāzē glabājas tikai headera dati, bet body tiek sadalīts pa daļām, respektīvi vēstule un attachmenti, kā atsevišķi faili, bet datubāzē ieraksts par vēstuli un attiecīgi visi ieraksti par vēstules daļām (attachmentiem).

 

Repektīvi mana doma ir tāda, ka vēstules un attachmnetus ātrāk atradīs, ja to parametri (nosaukums, datums, utt.) tiks glabāti indeksētā veidā, piemēram, mysql!

Bet vēstules un failus varēs nogādāt ātrāk tālāk (web klientam), ja tie jau glabāsies kā faili failu sistēmā.

Labots - Bērzs
Link to comment
Share on other sites

Nu aptuvei kautko tādu arī domāju, tikai šis glabā datubāzē pilnīgi visu, man gribētos ideālā gadījumā tā, lai datubāzē glabājas tikai headera dati, bet body tiek sadalīts pa daļām, respektīvi vēstule un attachmenti, kā atsevišķi faili, bet datubāzē ieraksts par vēstuli un attiecīgi visi ieraksti par vēstules daļām (attachmentiem).

Beidz ākstīties.

Es pazīstu vairākus adminus, kas specializējas uz linux mailserveriem un neviens neizmanto tādas perversijas. Maili parasti glabājas vai iekš DB vai iekš MAILDIR (no SQL ir vieglāk analizēt mailus, bet MAILDIR ir vieglāk backupot. Katram savi plusi un mīnusi). Neviens nedala mailus 10 daļās. Izvēlies sev ērtāku variantu un ar to arī spēlējies.

Es personīgi ieteiktu MAILDIR - viegli backupot un konfigot. SQLs kā mailu koncepts atbaida, jo tad būs tas nopietni jāsāk studēt + backupu veikšana mani nepārliecina (pārāk čakarīgi).

Ja tu domā, ka MAILDIR bremē, tad ieteiktu to patestēt, jo mailboxi virs 1000 mailiem iet bez problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Principā man derētu ka viss glabājas mysql, bet lieta tāda, ja būs 10MB pielikums, un tas glabāsies mysql, tad nebūs labi, tāpēc es gribu to ērtumu un ātrumu, ko piedāvā mysql, bet ar nosacījumu, ka faili glabājas failusistēmā.

 

Bez tam, cik es saprotu, tad, ja lieto kādu gatavu IMAP web klientu , tad viņi parasti headera datus tik un tā iebāž mysql datubāzē. Bet es negribu, lai to dara web klients, es gribu, lai to izdara kāda programmiņa, bet web klients tālāk lasa tikai mysql datubāzi un vēstules daļas ņem no failu sistēmas. Principā vēstules teksts var glabāties gan mysql, gan kā fails, bet attachmentiem obligāti vajadzētu būt kā failiem.

Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka labāk sāc filozofēt no otra gala - kā tiks realizēts backups? Backuposi sinhroni 2 vietas? Kas notiks, ja pēc restora datubāzē būs citi dati nekā failu sistēmā? Lietotāji būs neapmierināti.

Tas nebūs normāli - padomā taču par saviem nerviem :mrgreen: .

Turpinu ieteikt pliku MAILDIR :-D .

Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Par backupošanu var tā, ka failus sitēmā glabājas arī headera dati un tie tiek izmantoti, kā primārais avots mysql atjaunošanai.

 

Bet runājot par MAILDIR, cik es saprotu, tad visa vēstule glabājas vienā failā.

Pieņemsism atsūta vēstuli, kurā ir divi pielikumi. 1)20MB 2)1MB. Ko dara courier serveris, kad tam tiek pieprasīts otrais pielikuma fails?

Vai tik viņam nav jāiziet cauri visiem 20MB, lai tiktu pie tā faila?

 

 

P.S. Man doma ir tāda, ka webmaila klientu es taisīšu pats. Un man nepatīk doma, ka man nāksies izmanto IMAP protoklu, lai ar to saņemtu pielikumu no courier un tad to pašu pielikumu nosūtītu lietotājam, ja var uzreiz to kā failu sūtīt lietotājam, + vēl nav jāiedziļinās IMAP protokola niansēs, jo visi dati jau ir sakartoti mysqlā.

Labots - Bērzs
Link to comment
Share on other sites

Nečakarē prātu !

Liec Postfix(Vai ko citu), lai tas glabā konfigurāciju iekš DB(MySQL, PostgreSQL). Tie būtu lietotāju akounti, individuālas spam filtru konfigurācijas etc.

Mailus glabā Maildir formātā. Maildir, manuprāt, ir krietni labāks formāts par Mailbox.

Nevajag tev tādu gemaroju, kā headeru glabāšanu iekš DB. A par mailu glabāšanu iekš DB - labāk uzreiz nošauties.

 

Kas tevi biedē? Lēna strādāšana ar IMAP ? Notestē Cyrus-imap, Courier-imap, Dovecot.

 

Nesarežģī dzīvi - nu neuzbūvēsi tu savu mailsistēmu, jajau te uzdod šādus jautājumus.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku pamēģināt uzbūvēt primitīvu sistēmu (MIGs jau ieteica) - accounti iekš SQL + MAILDIR. Tad notestē to.

Ja tas tevi neapmierinās, tad varēsi sākt izdomāt kosmoskuģi, kas strādās uz rapšu eļļas :mrgreen: .

Microsoftam ir tāds produkts kā Exchange - useri glabājas iekš kaut kādas DB un maili failsistēmā (tas liek aizdomāties :idea: ).

Nedomāju, ka tavs kosmoskuģis spēs pacelties (pat ja tas būs lietojams, tas nepārspēs esošos risinājumus).

Labots - UnderV
Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Šadus jautājumus uzdodu, jo varbūt kāds pieredzējis linux lietotājs kaut ko par to zin, jo man šī ir pirmā nedēļa pie linux - mācos vēl.

 

accounti iekš mysql un maildiru uzliku jau no paša sākuma pēc dotās pamācības, tas viss strādā.

Bet es lasīju daudzos forumos, ka mailstāsti nepaness lielu akauntu skaitu (>20000) un lielu vēstuļu skaitu vienam akauntam (>10000).

Tāpēc, tagad man jau ir trīs jautājumi:

1)Vai, ja visi 20000 lieotāju akaunti ir kā mapes vienā mapē, tad, lai piekļūtu kādai mapei ir jāpārlasa visas iepriekšējās mapes vai arī linuxiem ir iespējama failus sitēmas indeksācija.

2)Pieņemsism atsūta vēstuli, kurā ir divi pielikumi. 20MB 2)1MB. Ko dara courier serveris, kad tam tiek pieprasīts otrais pielikuma fails?

Vai tik viņam nav jāiziet cauri visiem 20MB, lai tiktu pie tā faila?

3)Ja man ir web serveris, kurš sazinās ar pasta serveri caur IMAP, tad, ja web serveris nolasītos header datus no IMAP neglabā pat mysql tabulā, tad sanāk, lai iegūtu kaut cik reālu vēstuļu sarakstu sakartotu pēc kaut kāda parametra ir jāpārlasa visas vēstules attiecīgajā akauntā?

 

Bet, ja web serveris nolasot jaunās vēstules, tās headera datus saglabā mysql db, tad sanāk tas pat rezultās, ko es gribu iegūt, tikai kaut kādā nesakarīgā veidā, jo reāli jaunās vēstules tiek apstrādātas brīdī, kad tās pieprasa lietotājs un tas jau ir reāls aiztures laiks, lai piekļūtu jaunajām vēstulēm.

 

Mailsistēmu būvēt pagaidām netaisos, gribu pats uztaisīs pasta lasīšanas web serveri iekš php, bet mani atbaida IMAP protokola izmantošana, jo es nevaru piekļūt efektīvi datiem - iepriekšējie 3 jautājumi.

 

1. jautājumu vēl varētu atrisināt caur konfigurācijas failiem piespiežot lietotāja user@virtual.test vēstulēm glabāties nevis mapē virtual.test/user/, bet gan virtual.test/u/s/er/, bet tas atrisina tikai lielo lieotāju skaita problēmu, bet neatrisina lielu vēstuļu skaita problēmu.

 

Pagaidām patestēšu dbmail, bet tur mani ļoti atbaida lielu pielikumu glabāšana db, tas arī nav ļoti ātrs process.

 

Un ātrdarbības salīdzinājumam mans domu eksperiments:

1)Mailstāsti. lietotājs caur webu piprasa vēstules pielikumu. web serverim ir caur IMAP tas jāpieprasa pasta serverim, kurš to savukārt meklē attiecīgā mapē, attiecīgā failā un lasa failu līdz, tad caur IMAP sūta pielikuma saturu web serverim un tur savukārt tas jau caur PHP tiek uzformēts kā fails un nosūtīts.

2)Mana ideālā iedomus sistēma. Kad atnāk vēstule tā tiek novietota kādā direktorijā domain/u/s/e/r/pasts/00/00/00/01/ un uzreiz sadalīta pa visiem pielikumiem a.pdf, b.doc, c.jpg

Kad web lietotājs pieprasa kādu pielikuma failu, tad apachs pa tiešo šo failu no direktorijas domain/u/s/e/r/pasts/00/00/00/01/ sūta lietotājam.

 

Precīzi nevaru pateikt, bet otrajā gadījumā ir daudz, daudz mazāka servera noslodze, nekā 1. gadījumā.

 

 

 

 

Papētīju dbmail sourci, failā dbmail-message.c atradu divas funkcijas

dbmail_message_retrieve

dbmail_message_store

tajās abās ir vienkārši SQL pieprasījumi, kas vēstules daļas saglabā vai pieprasa no datubāzes.

Man laikam atliek tikai pārtaisīt tās daļas, kur tiek saglabātas un pieprasītas vēstules body daļas, lai strādā nevis ar mysql, bet ar failu sistēmu. Respektīvi pēc messageblk_idnr uzģenerē mapi

messageblocks/00/00/00/01 un tajā to stringu, kurš tiek stumts mysql tabulā, saglabāju kā failu.

Un tāpat jāpārtaisa nolasīšana.

Tagad nāksies pētīt, kā tās programmas priekš linuxa tiek kompilētas.

Labots - Bērzs
Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

īsti gan nesaprotu jēgu tai DB, jo pastu apstrādā, tad kad tas tiek šķirots pa kastēm

DB ir vajadzīgs ātrdarbībai, piemēram, ja tu gribi attēlot pēdējās 20 saņemtās vēstules no konkrēta lietotāja caur web maila klientu. Tad, ja izmanto IMAP, tad principā ir jāpārlasa visi vēstuļu faila headeri. Manuprāt tas ir pilnīgi skaidrs, ka tas iebremzēs nenormāli, palielinoties vēstuļu skaitam akauntā.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt liec lai iekš MySQL glabāja sindeksi par meiliem ?!

manuprāt IMAP serveri šādus tādus indeksus paši tomēr veido !

Link to comment
Share on other sites

Guest Bērzs

Varbūt liec lai iekš MySQL glabāja sindeksi par meiliem ?!

To jau arī es gribu, bet es gribu, lai vēstules headera dati tiek ievietoti mysql tabulā uzreiz pēc vēstules iesūtīšanas SMTP serverī, nevis tad kad to pieprasīs caur IMAP protokulu web serveris un pats ievietos mysqlā.

 

manuprāt IMAP serveri šādus tādus indeksus paši tomēr veido !

Cik man zināms IMAP protokols neļauj pieprasīt vēstules sakārtotā veidā pēc kāda parametra, tas nozīmē, ka IMAP klients (manā gadījumā http server) pats neglābā vēsuļu indeksus, tad, lai piemērma iegūtu sarakstu ar sūtītām vēstulēm no lietotāja x@x.lv, tad man ir jāpieprasa visu vēstuļu headeru info.

Bet, ja IMAP klients glabā informāciju, tad sanānāk dubulta informācijas glabāšana un lieka iekšēja visas informācijas pārsūtīšana no viena servera (IMAP) uz otru (http).

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Nu man ir spamaccounts un meilserva, tur jau ir sakraajushies 14tk meilu, probleemu ar IMAP piekljuvi nekaadu, ar POP3 ir probleemas - ilgi lasa meilus, pirms saakt transferu, laikam maitam cauri visiem meiliem jaaizskrien, to gan driizaak thunderbirds chakaree, jo grib zinaat jau laiciigi, cik meilu un cik MB buus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...