Jump to content

Mail Server uz Linux bāzes


burvis
 Share

Recommended Posts

Sveiki atkal!

 

 

Tātad nelielam uzņemumam vajadzētu izveidot mail serveri uz linux bāzes.

 

It kā jau nekādas specifiskas vajadzības nav, vienīgas ir jāvar piekļūt pastkastītei no interneta (tjipa webmail)

 

Tātad kādi būtu ieteikumi, varbūt ka ir jau kaut kas gatavs un tikai modificējams.

 

Arvienvārdsakot interesē uzzināt citu pieredzi.

 

 

 

 

P.S. Zināšanas par Linux ir lietotāja līmenī, uz Windowsa gan ir taisīti dažnedažādi serveri... bet nu laiki mainās... et nos mutamur in ilis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MIGs

    16

  • UnderV

    13

  • SPUHPointer

    5

  • Delphin

    9

Guest Velis

Nečakarējies. Visi ISP piedāvā hostingu mailiem.

Čakars likt savu serveri mazam kantorim noteikti nebūs tā vērts.

Link to comment
Share on other sites

Vil

 

Redz tur jau tā lieta, ka vajag savu, kaut arī čakars, un starpcitu man tā situācija (ar ISP) ir maigi izsakoties debīla, bet tā jau ir cita lieta.

 

Un pašam ar gribas kaut ko jaunu iemācīties.

 

TokRa

 

Paldies, ar ko sākt ir skaidrs, bet nezvanīšu gan :) jo, kā jau teicu, pašam ir interese, bet ja nu būs galīga ziepe, tad zināšu kur grieties

Link to comment
Share on other sites

Postfix+ClamAV+Spamassasin+SquirrelMail normāla izvēle. Ja pastkastīšu skaits pārsniedz 20, tad vēl var piejūgt autorizāciju un aliasu vadīšanu no MySQL datu bāzes. Internetā ir ļoti daudz manuāļu tieši par Postfix.

Link to comment
Share on other sites

Vispār ja maz saprašanas tad diezgan smags čakars liekot no 0, garantēts. Diemžēl kaudze ar vecajiem pavedieniem ir pazudusi, pirms kāda gada tepat bija runa kā uzstādīt Postfix + Dovecot tur bija linki uz visiem manuāļiem etc. Varbūt ka admini tomēr var sameklēt to pavedienu. Whatever - sāc ar postfix.org

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Tu ar savām iesācēja zināšanām ilgi nocākarēsies kamēr visu saliksi.

Starp citu, ir jābūt reversajam DNSam.

Ir vesala kaudze ar smalkumiem konfigurēšanā.. tas nav tā.. ras uzinstalēji un aidā..

Atsevišķs dators visai tai padarīšanai arī kaut ko maksā.. laiks, kas patērēts instalējot un konfigurējot.. arī nav bez maksas.

A tā.. kauč vai TokRas piedāvājums.. ātri, kvalitatīvi un daudzos gadījumos lētāk kā pašiem čakarēties.

Gribi mācīties, liec mājās to mailserveri.. Uz uzņēmuma rēķina mācīties..nav gudri. Darbinieki tak nav vainīgi.. pa ko šiem būs tā jācieš? (un viņi cietīs.. tici man)

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ja ir bezgalīgi daudz laika un bezgalīgi liela apņēmība, var visu :)

Ja runā pa izdevumu un ieguvumu attiecību.. šai pasākumā ieguvums ir ar mīnusa zīmi.

 

Lai liktu savu mailserveri ir kārtīgi jāpadomā..

Kas neapmierina ar esošo pakalpojumu sniedzēju? Vai esošais pakalpojuma sniedzējs var novērst šapi un cik tas maksā?

Viens no argumentiem varētu būt lieli emailu apjomi un vēlme, ka visi emaili ir pieejami caur webmail.

Tas nozīmē ka uz servera ir jārezervē gana daudz GB. Parasti.. tas būtu ~ 5GB uz katru lietotāju.

30Gb mailkastēm pie ISP var maksāt jūtamu naudiņu un tas var būt arguments sava servera izveidei.

Nereti ISP savā badīgumā prasa papildus naudas par antivirusu un pretspama aizsardzību.

Liekot savu tomēr ir jārēķinās ar izdevumiem.

Nav gudri turēt visus uzņēmuma emailus uz veca grausta. Mailserverim tomēr derētu kaut kāds elementārs raids un cik necik jaudīgs CPU.. citādi kāds tur kaifs ka kaste pa velti, viss bremzē un nedod dievs vēl nosprāgst disks.

Enivei.. dators uz kura grieztos maili izmaksā vairākus simtus Ls.. Cik maksā mailu hostēšana un cik maksā dators + darbs ?

Un darbs tur ir pietiekams.. Pats ja visu zin.. enivei tas ir viens vakars + vairākas dienas kamēr pieķūnē visādus sīkumus. Un beigubeigās enivei paliek kaut kādi parķi kur tev iestājas zajobs pisties.

Rezultātā neviens neko neieguva. Kantoris izmeta $ pa datoru un ieguva papildus problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms pus gada apmēram bija tieši tāds uzdevums universitātē kā mājas darbs. Ja interesē, varu aizsūtīt savu risinājumu. Laikam vēl arī pāris citu cilvēku darbi par tēmu uz HDD bija :)

Link to comment
Share on other sites

Vil necietīs neviens izņemot manas "nabaga" smadzenes. Īstenība jau tagad ar viss notiekas un mails kusta zem windows, bet pamazām tuvojas laiks mainīt un mainīties. Kā arī ir savācies pietiekoši daudz dažādu sikumu kurus vajadzētu mainīt/uzlabot.

 

Ak jā laikam jāizdomā kā savādāk, jo uzņēmums laikam nebūs īisti korekti, bet tas jau īstenībā nav tik svarīgi.

 

 

Un ar to Linuxu jau ar nav tā ka tikai filmas/inets mocīts ir pāris failserveri, kaa arī webserveri uzstutēti, bet tik un tā, uzskatu ka nēsmu nekāds specs.

 

 

Nu kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

normāli var uztaisīt. Postfix default konfigurācijai vajag norādīt savu domain un lieta darīta, maili sūtās. Nu standarta variantā viss ir relatīvi vienkārši.

 

vari paskatīties tādu vietu kā www.howtoforge.com. Tur ir raksti kā soli pa solim sagatavot dažādas sistēmas. OK, ir tur variants uzraksti to uzraksti šito, palaid to palaid šito, bet rezultāts ir. Priekš maza kantora nemēģini glabāt userus/aliasus datubāzē. Vienkārši var no passwd faila un viss skaisti notiekās. Man ir sistēma ar 200 lietotājiem, kas autentificējas vienkārši ar lokālo passwd failu. NEKĀDU problēmu, un čakars mazāks.

Link to comment
Share on other sites

Būšu malējais, bet ieteikšu Debian 4.0 GNU/Linux un Exim4+Dovecot.

Ļoti labs manuālis (sākot ar Debian instalāciju un beidzot ar primitīvu mailsistēmu) ir atrodams šeit (.pdf fails).

Ja vajag webmailu, tad pa virsu vari uzmest SquirrelMail.

Link to comment
Share on other sites

Es par qmail. Mazliet gan ir jāpacīnās, lai to uzliktu, taču, ja seko instrukcijām 1:1, tas ir izdarāms. Bonuss ir tāds, ka viņš skaitās visdrošākais 'n stuff. Pagaidām vēl nav neviena drošības cauruma, pat ir atlīdzība izsludināta tam, kas tādu atradīs. Plus, viņš meilus glabā maildir formātā, nevis mailbox, kā visi pārējie. Tas arī dod lielāku veiktspēju & drošību.

 

Webmaili ir daudzi un dažādi. Iesaku IMAP risinājumus - šajā gadījumā visi meili glabājas uz servera, nevis klienta. Tādējādi cilvēki varēs pilnīgi visiem saviem meiliem piekļūt no dajebkurienes. IMAP webmaili, kurus es zinu, ir IlohaMail, SquirrelMail, UebiMiau, un Horde. Pats lietoju IlohaMail. To ir vienkārši uzlikt, taču viņam developments jau kādu laiku ir iesūnojis, kā arī ir daži seni gļuki... Horde varētu būt spēcīgāka platforma, taču to būs sarežģītāk uzlikt. SquirrelMail, cik atceros, bija problēmas ar dažādiem čarsetiem (ar to vispār webmailiem mēdz būt problēmas). Par UebiMiau neko nezinu.

 

IMAP priekš maildir ir courier-imap.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Palūrēju uz SME.. spēcīgi noprogresējis.. cik nu tā pavirši uzmetu aci.. varētu būt ideāls variants nelieliem kantoriem un pat kā mājas fail utml., serveris.

Velku ievērtēšanai :)

Paldies, ka atgādināji pa tādu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Moš kāds no moderiem var uzbliezt pavedienu BUJā..

Bezmaksas mail, web, failserveri..

Un sarakstu ar urlām uz te pieminētajiem SME, Zimbra utml.,

Noderīgi odnaka :)

Es te šamos visus velku uz testēšanu.. pasen esmu lūrējis šāda tipa serverus, bet tolaik jamie bija diezgan prasti.. tagad jau izskatās ļoti ok.

Principā izskatās ka nav nekādas jēgas pisties un pašam visu no rokas likt..

Link to comment
Share on other sites

Principā izskatās ka nav nekādas jēgas pisties un pašam visu no rokas likt..

Iesaku pašam labāk pačakarēties. Jo gatavam risinajumam ir diezgan švaka kontrole un ja kaut kas saies sviestā, tad būs grūti izzīlēt problēmu.

Zimbra ir ļoti labs tūlis - vienkārši instalējas un smuki izskatās, bet reālā uzņēmuma vidē es to neieviestu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Es jamos visus aplūrēšu un moš uzcepšu tupcu ar apskatu pa katru no tiem :)

Ja kaut kas nosprāgst.. ir backups un ir konsole :>

Link to comment
Share on other sites

Ja kaut kas nosprāgst.. ir backups un ir konsole :>

Ne vienmēr tā ir izeja. Piemēram, sedēju un testēju zimbru. Principā nekas netika darīts. Vienu dienu nolēmu restartēt. Ar to viss beidzās. Zimbras LDAPS nepalaižas. Nekādas izmaiņas netika veiktas. Sāku rakt dziļumā, līdz nākošajā dienā piezvana kolēģis, kas arī to testēja un pateica, ka tam arī radās tāda problēma. Izrādās Zimbras sistēma nolēma nomainīt īpašnieku dažiem failiem. Vienkārši psc. Netā lasīju, kas reizem tā gadoties. Log faili Zimbrai nav paši informatīvākie :) .

Ja tu pats būvē sistēmu, tad tāda muļķīga situācija vienkārši nevar rasties, jo tu visu es konfigojis un zini sistēmas vājās vietas. Protams var rasties kādas pakas gļuks, bet tadi ir reti un par tiem var viegli uzzināt.

Labots - UnderV
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Ja es spēju visu uzlikt un izķert kukaiņus tā ir viena lieta..

Ja man nav ne zināšanu ne velmes čakarēties.. tur jau ir cita vērtību skala :)

Ļēnux un ldaps esot sekss.. kaut ko tādu esmu dzirdējis :)

Cik sapratu ļēnuxam nav normāla ldap tb tāda kurš cilvēcīgi darbotos ar MS brīnumu.

Link to comment
Share on other sites

Cik sapratu ļēnuxam nav normāla ldap tb tāda kurš cilvēcīgi darbotos ar MS brīnumu.

Es personīgi neizmantoju LDAP. Man nav pēc tā vajadzības.

Nav tas LDAPs tik liels velns kā to mālē :-D .

Protams, MS Exchange ir mega tūlis, bet nelielam uzņēmumam, kas no tā visa izmantotu labi ja 10%, ieguldītie līdzekļi neatmaksājas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Mhh

Exchange..

Par katru mailkasti 100Ls + herzin cik štukas pa serveri + dzelzim jābūt ujujuj kādam lai tas sūds kustētos..

Protams, ka jāpērk atsevišķs serveris.. uz esošā neuzliksi..

Tur ceņiks ir ašpacmit štukas :)

Link to comment
Share on other sites

Ņemos ar vēl vienu alternatīvu - Scalix, it kā viss gāja ok doki, bet te pēkšņi vairs nevar ielogoties web panelī, sūta bekot, neesot tāds lietotājs, caur konsoli arī paroli nevar nomainīt hvz:D

Link to comment
Share on other sites

Mhh

Exchange..

Par katru mailkasti 100Ls + herzin cik štukas pa serveri + dzelzim jābūt ujujuj kādam lai tas sūds kustētos..

Protams, ka jāpērk atsevišķs serveris.. uz esošā neuzliksi..

Tur ceņiks ir ašpacmit štukas :)

Mums kantorī griežas MS exchange. Sākās uzņēmuma paplašināšanās un smagi aptrūkās licences. Sākām rēķināt un sanaca smuka kaudzīte ar "kāpostu". Nolēmām, ka labāk piepirkt svaigus HP servakus un nomigrēt uz kādu open source risinājumu. Nauda pat pāri paliek :-D .

Tā nu es jau vairakus mēnešus apvienoju savus tiešos darba pienākumus ar dažādu mail sistēmu testēšanu.

Ne Zimbra, ne Open Xchange neatbilda manām vēlmēm. Zimbrai ir labs web interfeiss un lietotāju kontrole, bet Open Xchange ir ļoti labi kontrolējams, bet nav bezmaksas grafiskie administrēšanas tūļi.

Līdz ar to nolēmu, ka labāk visu sakombinēt no nulles un zināt, kas kur atrodas un kā darbojas. Protams, izpēte aizņems ilgu laiku, bet toties būs pilnīga kotrole.

Link to comment
Share on other sites

Zimbra labs ?! HA. Vai esat skatijušies kādas ir dzelžu prasības Zimbrai(Viņas patiešām ir tik nenormalas).

Smuks interfeiss, tass arī viss.

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz offtoipc:

 

Ar kādu komandu varēja apstīties Postfix'am, ir/nav Mysql suports piekompilēts?

Viss strādā Ok uz reālajiem useriem, bet virtuālajiem log'o - "...status=bounced (unknown user: "test")" lai gan SQL'ā tas useris eksistē ar visu kasti - uz cita PC tieši šitādu sistēmu izdevās uzlikt.

Link to comment
Share on other sites

Zimbra labs ?! HA. Vai esat skatijušies kādas ir dzelžu prasības Zimbrai(Viņas patiešām ir tik nenormalas).

Smuks interfeiss, tass arī viss.

Tam arī nevar nepiekrist. Rijīgs zvērs.

Skatos, ka Zimbras lauciņā briest kardinālas izmaiņas, jo to ir paspējis nopirkt Yahoo :-D . Raksts šeit.

 

Es tomēr pieturēšos pie pārbaudītām vērtībām Debian + exim4 (vai postfix)/Dovecot + kāds no web mailiem.

Link to comment
Share on other sites

Gribas dzirdēt cilveku viedokļus par Dovecot VS Courier VS Cyrus !

Tāpat arī par Exim VS Postfix !

Pats vislaik izmantoju Postfix+Courier.

Link to comment
Share on other sites

SPUHPointer

Tā.

Par courier - sux (baigi lēni strādā, kad maili vairāk par kādiem 200).

Dovecot - strādā vismax 4x ātrāk par courier. Visā visumā labs.

Par cyrus nezinu, varētu būt labs, jo OX un Zimbra to izmanto.

Labots - SPUHPointer
Link to comment
Share on other sites

Viss strādā Ok uz reālajiem useriem, bet virtuālajiem log'o - "...status=bounced (unknown user: "test")" lai gan SQL'ā tas useris eksistē ar visu kasti - uz cita PC tieši šitādu sistēmu izdevās uzlikt.

1) postconf | grep virtual

2) nano /etc/postfix/master.cf un pievieno -v pie virtual transporta komandas/smtpd komandas

 

 

Par courier - sux (baigi lēni strādā, kad maili vairāk par kādiem 200).

Testi? Konfigurācija? 200/sec? Kaste?

Citādi tā ir tukša dir$ana.

Link to comment
Share on other sites

SPUHPointer

Kaste p3 800.

Maildir bija viens un tas pats.

Ap ~1000 Maili iekšā.

 

Jutu 4x lielāku ātrdarbības uzlabojumu pārejot uz dovecot no courier - attaisot squirrelmail vaļā - ielādes laiks.

Link to comment
Share on other sites

Hmmz, nu man ne uz tā stiprākā dzelža griežas courier. Imap Maildira stāv ap 20'000 meilu ( Inbox mailinglistei), un neredzu nekādu nekādo lielo bremzēšanu - nu protams, ka kautkāds laiks pajiet konektejoties utt, bet nu nekas daudz.

Link to comment
Share on other sites

SPUHPointer

Ar ko konektē? Varbūt tavs klients kešu izmanto? Tad nav problēmas. Vari paņēģināt meklēšanu pa mailu saturu (viens no rādītājiem, ja klients neindeksē saturu). Manā gadījumā Squirrelmails nelieto nekādu kešošanu, tādēļ fiziski redzēju imap ātrddarbību.

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Mozilla Thunderbird. Noteikti ka kešo saturu, bet papildināt utt jau vajag tāpat.

Squirre ir PHP dzinējs, tas varētu iebremzēt ar. Nav man web-mails virsū(Slinkoju).

 

Vai patiesi vaina tur ir iekš IMAP? Vēl jau var bremzet viskautkas cits, piemēram autorizācija. (Es tikai minu).

Link to comment
Share on other sites

cyrus neizmanto Maildir, tātad manuprāt nav lietojams.

"Par courier - sux (baigi lēni strādā, kad maili vairāk par kādiem 200)." - nestāsti pasakas nekas lēni nestrādā

(man Freebsd4.10 ar courier-imap, lasot folderi ar dakuja mailu > 2000 - nav problēmu, + 2 Open-Xchange serveri kā klienti pieslēgti - nekas nebremzē)

par dovecot neko nezinu, moš kāds var paslavēt

Link to comment
Share on other sites

SPUHPointer

Man tādas aizdomās, ka bremzēja tieši couriers. Jo, ja mailbox ar dažiem mailiem, tad jau autorizējās ātri. Kad staigāju pa maila folderiem tad uz tiem "resnākajiem" bija tā bremze. Kā jau teicu konfigurācija bija tā pati, tikai pārslēdzos uz dovecot un redzēju manāmu uzlabojumu ātrdarbībā.

 

MIGs, ja esi apmierināts ar courier, tad turpini to lietot :) Bet, ja kādreiz rodās problēmas ar performanci, tad zini, ka ir arī Dovecot!

Link to comment
Share on other sites

Dovecotu es varu paslavēt, strādā ar maildir'ām, ātrums tiešām nav sūdīgs. Kastes gan man nav pārāk daudz (~50), bet konfošana samērā vienkārša + pagaidām pats nav pakāries jau vairāk kā pausotru gadu. Domāju ka Ok :cool:

Vienīgā problēma tur ir ar tām versijām, no galvas neatceros kura, bet bija kas itkā instalējas taču vienkārši atsaka strādāt bez jebkāda sakarīga log'a utt.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...