Jump to content

Lietojam Ebay - dalīšanās pieredzē


Patriot
 Share

Recommended Posts

Bet pastā no 7.oktobra. Var jau būt vienkārši tas ir gļuks. Ai, pofig. 

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Kaut kāds nestandarta trackings. Baksti ķīnieti, kas par nach.

Nekad neesmu redzējis tādu brīnumu, ka paciņa no lidostas 24 stundu laikā ieripotu pasta nodaļā. Pat ar Eiropas, vai atpakaļ-atsūtītajām paciņām tas process manā pieredzē aizņem vismaz 2-3 dienas

Link to comment
Share on other sites

Vai tik nav caur EE(vai FI ), kas beigās pankomatā, Omniva? Man bija šitā. Ķinietis drukājot nebija uzdrukājis kā nākās telefona numuru. Trackinga numurs pasūtijuma lapā arī kaut kāds , līks (bez burtiem, tik cipari). Omnivā šitādu sūtijumu noliek malā un aizmirst. Beigās vienu dienu , tomēr , kurjers bija mēģinājis nogādāt pēc adrese, bet beigās ielicis pasta kastītē paziņojumu ka nav ne viena mājās. Nu tālāk atkal sākās cirks: es zvanu ka nevaru darba laikā būt mājās, šie tipa nogādās uz darba adresi, kaut šiem saku lai ieliek pankomātā, jo manu telefonu jau tagad zin. Būs kam atsūtīt isziņu. Gaidu dienu, gaidu divas , Nekā... Zvanu atkal- kaut ko sāka stāstīt, bet beigās piekrita ka ieliks pankomātā, ko arī izdariju. Pēc šitā manās acīs cieņa pret Omniva ( kas ir Esti post piegādātājs) , nokrita . Nu viss viņiem ir saoptimizēts uz telefona numuru sūtijumā. Kā kas ne tā , tā pilnīgs čau. Interesantākais ka uz paciņas bija, tomēr , normāls trackinga numurs kuram var izsekot ceļu, nevis tas kas nekam neatbilstošs , Aliexpress pasūtījuma lapā. Teiksim tā: gan ķinietis pie vainas ( neuzdrukāja telefona numuru un pasūtijuma lapā ne tas trackinga numurs), gan Omniva, kas nemāk piegādāt , ja nav telefona numura uz paciņas, bet tik adrese.

Zoom, ja kas ne tā ar telefona numuru uz paciņas, tad, domāju, mans gadījums. Vari paprovēt pazvanīt uz Omniva un pajautāt vai nav , gadijumā pie viņiem. Ja Latvijas pastā, tad jau , ja zin trackinga numuru, parādās viņu meklētājā (ja tik ir Latvijā).

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Es sāku domāt vai dēļ 4eur čakarēties. Lai ebays atdod naudu un viss. Nopirkšu no cita ķīnieša.

Link to comment
Share on other sites

Naudu varēsi vēl 180 dienas paprasīt atpakaļ caur Paypal, ja manta nav nozudus, tad būtu korekti viņu saņemt, jo ķīnietis tur neko daudz pasta darbībā ietekmēt nevar, vien nosūtīt un paļauties uz diespalīdz

Link to comment
Share on other sites

Viens jautājums kam ir pieredze ar muitu- vai tos nodokļus (PVN) rēķina vienādi no kopējās samaksātās summas gan par preci gan piegādi. Nu ir dažiem tipa piegāde par velti, bet krietni dārgāk. Citiem tā paša prece krietni lētāk, bet krietns cipars par DHL piegādi. Ko tas maina mūsu galā, jo abi gadijumi DHL piegāde, attiecīgi automātiski caur muitu.

Link to comment
Share on other sites

Preces cena ir tās vērtība + transports līdz saņēmējvalsts teritorijai, par transportu maksāsi PVN

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, tad jāskatās kas lētak summā. Vispār tāda sajūta ka daži labi ieliek to piegādi astranomisku , tipa 350 eur , lai atšūtu pircēju no pārdevēju neintresējošā reģiona. Cits tādu pašu mantu , pa 140 eur , tirgo ar DHL piegādi pa velti.

Link to comment
Share on other sites

Tas tāpēc ka ir atsevišķi labs cilvēki kas pagaida kamēr tai pašā eBay beidzas 60 dienu pārsūdzēšanas termiņš un teiksim pēc 5 mēnešiem caur Paypal sūdzību norauj tev no konta kādus simtus EUR pārkāpjot eBay noteikumus un neko neizdarīsi, jo priekš eBay tā lieta jau sen ir beigusies, bet Paypal ir pilnīgi nospļauties, tipo klienta kredītiestāde prasa no viņiem un viņi vienkārši paņem un atdod kredītiestādei tavu naudu

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Čekoju ebay vēsturi - izrādās, ka pagājušajā gada sākumā esmu nopircis 2 tel. bez paša ziņas. Kā tas ir iespējams? Žēl, ka nevar atrast detaļas, kur sūtīts utt. Vai  tas ir ebay gļuks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Kitai teica:

Vai  tas ir ebay gļuks.

pālis :)

 

Skaties tracking info, uz kurieni aizgājuši. Bet forši, ka pats kādreiz paseko līdzi notiekošajam.

Link to comment
Share on other sites

Laikam ir tā (zinātāji palabos) - ja pārdevējs ir juridiska persona, tad precei ir jābūt kaut kādai garantijai. Ja privātpersona un pie preces apraksta ir skaidri norādīts, ka nekādas garantijas saistības pārdevējs neuzņemas, tad Tu iepērcies na svoj strah i risk. Lielākais ko vari darīt - ierubīt negtīvu atsauksmi.

Tā kā es nezinu darījuma detaļas, tad neko konkrēti ieteikt nevaru. Un arī ja zinātu - neesmu jurists un neko vairāk nepateiktu, kā vien to, ko jau uzrakstīju.

Link to comment
Share on other sites

eBay dod 60 dienas lai pasūdzētos, PayPal 180 dienas, sūdzēties par vienalga ko var vienmēr, cita lieta vai ir pietiekami pierādījumu un vispār. Ja esi labs klients, var vienkārši atgriezt Tev naudiņu vienkārši tāpat un nepaņemt to no pārdevēja. Man nesen bija tāds gadījums - dāmai piešķīra 50 EUR jo viņa bija cerējusi saņemt preci līdz ceļojumam, bet viņa kaut kur klīst pa pasauli. eBay šai piešķīra refund, bet man paziņoja ka jā, ir tāda lieta, bet man nekas nav jādara un ne dāmai, ne eBay neko neesmu parādā.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ivo teica:

ja pārdevējs ir juridiska persona, tad precei ir jābūt kaut kādai garantijai.

 Nezinu kā citur, bet EU ir noteikums, ka preci var pārdot ar garantiju (pietam 2 gadi min., izņemot tur apavus ,pārtiku u.t.t.) , vai pārdot bez garantijas, par to iepriekš brīdinot. Izvēle paša rokās - gribi ar, vai bez garantijas.

Link to comment
Share on other sites

Pārdevējam ir jāievēro tās valsts likumdošanu uz kuru ir notirgots. Vēl vairāk, ja notirgots ir vērā ņemams apjoms, tad tajā valsī ir jāmaksā arī PVN, solis kā nu kurā, bet no 100 000 EUR jau nu visās būs.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2018.11.7. , 10:15, Zoom teica:

Vai šāda ir normāla situācija?

 

2018.11.7. , 10:31, Zoom teica:

Bet pastā no 7.oktobra.

Vai atnāca beigās tev tas sūtījums?

Man līdzīga situācija. Pirkums no ebay pēc izsekošanas numura Latvijas pastā jau kopš 24. oktobra. Joprojām neesmu saņēmis.

Link to comment
Share on other sites

Tā jau es domāju. Gaidi (bet nenokavē termiņu, kad var prasīt naudu atpakaļ).

Labots - Klusu
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Klusu teica:

bet nenokavē termiņu, kad var prasīt naudu atpakaļ

Kāds ir termiņš, kad var prasīt naudu atpakaļ? Ātrumā neatradu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , vvv teica:

Iekopējot tracking number iekš 17Track, uzrādās Destination: Latvia

Tas uzrādās jau tad, kad paka vēl nav pametusi pārdevēja noliktavu.

T.i., tur uzrādās, uz kurieni paku paredzēts sūtīt, nevis kur tā atrodas.

Link to comment
Share on other sites

Gan jau, ka tā.

Ja jau Destination ir Latvia, un rādās, ka Arrive at destination country, tad kāpēc nedomāt, ka sūtījums jau ir Latvijā. Vai tad tajos ierakstos ir iespējami dažādi destination country? Ja ieraksts rāda, ka paka atrodas destination country, tad savādāk to nevar saprast, kā tikai - paka ir Latvijā.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , vvv teica:

Kāds ir termiņš, kad var prasīt naudu atpakaļ? Ātrumā neatradu.

30 dienu laikā no galējā piegādes datuma. Ja tāda datuma nav, tad galējais piegādes datums pircējam un pārdevējam atrodoties dažādās valstīs ir 30 dienas no apmaksas izdarīšanas.

Labots - Jainit
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

Ja ieraksts rāda, ka paka atrodas destination country, tad savādāk to nevar saprast, kā tikai - paka ir Latvijā.

Ar to Ķīnu un tracking ierakstiem nekad neko nevar skaidri zināt. Tev http://www.pasts.lv/lv/kategorija/sutijumu_sekosana/ arī uzrādās, ka paka ir saņemta šķirotavā? Ja nē, tad man ticamāks variants būtu, ka paka ir kaut kur aizkavējusies vai pazudusi, Latviju nemaz nesasniedzot.

Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

arī uzrādās, ka paka ir saņemta šķirotavā?

Nekas neuzrādās. Bet es ieliku tajā Latvijas pasta sekotājā tracking numuru no sūtījuma, ko šodien, kā reiz saņēmu, Latvijas pastā saņēmu, šodien biju pasta nodaļā pakaļ, arī nekas neuzrādās. Nav neko pilnvērtīgs, tas Latvijas pasta sūtījumu sekotājs.

Link to comment
Share on other sites

Bez Latvijas pasta ir arī Omniva. Varbūt tur. Ja iet caur Somiju vai Igauniju.. A tiem, ja kas ne tā , tipa nav telefona numura uz sūtijuma ., ir pilnīgs čau. Tas no personīgās pieredzes, kad šie marinēja mēnesi pie sevis , Latvijā.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Vispār papētīju tos tracking ierakstus dažādiem sūtījumiem (ķīniešu), ko pēdējā laikā esmu pasūtījis un saņēmis. Atsevišķus tracking numurus 17Track neatpazīst, atsevišķus atpazīst, vienam origin valsts Turcija, vienam Nīderlande, citam sūtījumam tracking ieraksti beidzas ar to, ka paka iekrauta lidmašīnā, citam beidzas ar to, ka sūtījums pametis origin valsti un devies uz destination valsti... Vobšem, bardaks.

 

 

Pirms 4 minūtēm , oxygen teica:

ir arī Omniva. Varbūt tur.

Pamēģināju. Neatrod.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , oxygen teica:

Bez Latvijas pasta ir arī Omniva. Varbūt tur. Ja iet caur Somiju vai Igauniju.. A tiem, ja kas ne tā , tipa nav telefona numura uz sūtijuma ., ir pilnīgs čau. Tas no personīgās pieredzes, kad šie marinēja mēnesi pie sevis , Latvijā.

Tu domā, ka Latvijas Pastā ir citādāk? :DBija pirms gada man paredzēta viena paka no hobbyking.com - veikals, no kura 6 gadu laikā esmu saņēmis kādas 30 pakas. To vienu paku Latvijas Pasts nomarinēja mēnesi, jo uz pakas kaut kas neesot bijis kārtībā ar saņēmēja adresi. Tā vismaz man telefoniski atbildēja, kad piezvanīju un nosaucu tracking numuru. Viņiem nederēja, ka es kā saņēmējs varu nosaukt, kur to paku jāpiegādā - kaut kā to visu bija jābīda caur sūtītāju un sūtītāja pasta servisu. Savukārt sūtītājs uzsāka kaut kādu savējo "investigation process", kurš nemaz nebija ātrs un kur bija savi nosacījumi attiecībā uz laiku, kad to procesu var uzsākt. Tā nu viss vilkās to mēnesi, kamēr Latvijas Pasts paku nosūtīja atpakaļ sūtītājam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , vvv teica:

Vobšem, bardaks.

 

Bardaks ir ja sūtījums nav reģistrēts, un acīmredzot šis tāds nav. Ar ko beidzas tas "trakings"? Ar YP?

Link to comment
Share on other sites

Man pēc 2 nedēļām atnāca sms no pasta par paciņu. Vienkārši jāgaida. Ir bijuši precedenti, kad tiešām 5 dienu laikā paciņa ir atnākusi no Ķīnas. Es pat nespēju tam noticēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Zoom teica:

no Ķīnas

Ir starpība ebrejs vai alibāba

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...