Jump to content

Olympus c-765 UltraZoom vs Canon S2 IS


Patriot
 Share

Recommended Posts

Līdz spoguļkamerai ir jāpaaugas, citādi nožēlosi izvēli. Ja neproti fočēt, tad spoguļkamera nav tas labākais risinājums. Spoguļkamera nav kompakta un viegla - to arī der atcerēties.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jorsh

    8

  • Kunz

    5

  • Patriot

    37

Nu bet es taču netaisos bildēt kautkādas parastas tusiņu vai ceļojumu bildes!!! Man ļoti patīk fotografēt!! Es vēlos radīt mākslu, lūk tādas bildes, kādas var aplūkot mazliet augstāk!! Man, lūk, patīk tie visi zāles stiebriņi ar rasas lāsēm, ziedi, kukaiņi u.tml. Parasta ziepene pirmām kārtām jau ļoti lēnām taisa to bildi (nu kamēr nofokusējas un šo to padomā paiet krietns brīdis un putns, ko vēlējos fotografēt, ir jau aizlidojis!!). Spogulenei jau ir liela pixeļu matrica, līdz ar to ļoti zems trokšņu līmenis un bildes nekad nesanāk graudainas. Var taču ļoti labi fočēt naktī (man jau ir statīvs, tāpēc varētu mazliet paeksperimentēt ar ekspozīcijas laiku, šamai līdz 60 sekundēm)!! Un es arī vēlos kameru, kur visu var regulēt manuāli, jo besī tas, ka parasta ziepene uz auto (reti kurai ziepenei ir manuāla fokusēšana, vismaz tādu nav gadījies lietot) nejēdz normāli nofokusēties!! Piemēram, bildējot kukaini uz zāles stiebra, jams sanāk izplūdis, bet asi sanāk zāles stiebri pirms vai aiz zāles stiebra, uz kura sēž kukainis!! Un tumsā/telpās arī ar maniem iepriekšējiem diviem digiziepjiem nekas jēdzīgs nesanāca, bildes izplūdušas, jo uz auto nevar normāli fokusēties, bet manuāla fokusa nav!!!!!!

 

Un nafig video, priekš tam domāta videokamera!!

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Tu jocīgs... Vispirms Tev vajag prastas kameras, bet tagad jau SLR :D... Man liekas, ka SLR makro nav tik liels kā digitālajām kamerām, tā kā nāksies konverteri iegādāties... Es iesaku nopirkt to pašu Canon vai Olympus... Labāk jau Canon - vieglāk, iespējams, būs pārdot...

Link to comment
Share on other sites

p.s.

 

un nevēlos es krānu garināt, bet vienkārši apsveru dažādas iespējas!! Tāpēc pasakiet, kas spogulenē ir tāds, ko varētu nākties nožēlot!! Ir jau doma uz s2 is (olympus c-765 itkā dabūt par 199 vairs nevar, bet par 250). Un sakarā ar s2 is bija doma labāk gaidīt s3 is un kamēr vēl s3 is nav pieejams, apsveru arī citus piedāvājumus un izvērtēju, vai tiešām labāks variants nebūtu spogulene

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Ņem to pašu S2, jo S3 tikai lieki pikseļi un stilīgā, melnā krāsa...

Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot, kad pēc parametriem meklēju kameru un atlasīju kandidātu sarakstu, tajā iekļāvu arī to Panasonic Lumix DMC-FZ30, jo tehniski tā atbilda manām prasībām, bet pēc tam es iekš poga.lv sameklēju attiecīgās kameras un bildes, kas fočētas ar šīm kamerām, lai gūtu priekšstatus, cik kvalitatīvas makro/nakts/telpu (mākslīgā apgaismojumā)/ainavu u.tml. bildes ir iespējams iegūt ar attiecīgām kamerām. Diemžēl es nemanīju sakarīgas makro un nakts bildes, kas būtu fočētas ar Panasonic Lumix DMC-FZ30, tāpēc šo kameru ierindoju kandidātu saraksta apakšā :) Ja jau tik laba, kāds varbūt var parādīt, kur internetā iespējams aplūkot izteiksmīgas makro un nakts bildes, kas bildētas ar šo kameru, lai vismaz būtu kāds priekšstats, jo iekš poga.lv vairākums bilžu izskatās kā fočētas narkotisko vielu iespaidā!!

Link to comment
Share on other sites

Andreass

ieks fotki.lv, manupraat, lielaaks kameru un bilzu klaasts

Link to comment
Share on other sites

Mjā, diezgan sakarīgas bildes sanāk ar to Panasonic Lumix DMC-FZ30 :D Nu tad tā riktīgi jāapsver, vai canon s2 is, vai Panasonic Lumix DMC-FZ30, vai kādu no fujifilm finepix s****, vai varbūt atrodu ko vēl jēdzīgāku :)

 

Panasonic Lumix DMC-FZ30 un S2 IS ir tā priekšrocība, ka atbalsta SD kartes, kuras man jau ir!!

 

p.s. Ar Panasonic Lumix DMC-FZ30 naktī sanāk jau tīri tā nekas!! Baigi patika viena pilsētas (nakts) bilde, neticami, ko var panākt ar 10s espozīcijas laiku + ISO 80 !! Nu tad apdomāšu arī par to Panasonic Lumix DMC-FZ30!!

 

Vispār kurš būtu sakarīgāks Panasonic Lumix DMC-FZ30 vai s2 is??

Link to comment
Share on other sites

Šajā ziņā jau smagajām kamerām ir priekšrocība, jo ar vieglajām ultrakopaktkamerām grūti fotografēt, jo tās ir tik vieglas, ka grūti noturēt stabili, lai nedreb, taču statīvu visur līdzi staipīt arī negribas :)

 

Vispār es jau, protams, pirms iegādes taisos aiskriet uz kādu veici un ietestēt kā tā kamera ieguļ ķepā, bet pasūtīšu gan caur internetu, jo internetveikalos lētāk :)

Link to comment
Share on other sites

Vē viens jautājums - cik MB vidēji sver viena 8MPix JPEG bilde, kas bildēta ar fz30?? Bija man 3.2 MPix kamera, kurai bildes pie max rezolūcijas svēra vidēji 2MB, bet kompresijas līmeņi taču dažādām kamerām atšķirās. Gribā zināt, vai ar 1 GB + 255 MB SD kartiņām pietiks (ja braucu kādā tākākā ceļojumā, vajadzētu itkā atmiņu priekš kādām 600 bildēm)

Link to comment
Share on other sites

Ko, pārgāja vēlme uz spoguļkameru? :mrgreen: Labs makro objektīvs maksā vēl vienu kameras cenu... it sevišķi Olympusam (ja viņiem uz 4/3 sistēmas vispār kaut kas tāds ir).

 

Ar tādu arsenālu varētu pietikt, vienīgi aķis neizvilks 600 kadrus... Meklē papildinājumu.

Link to comment
Share on other sites

to Kunz:

 

Viesnīcās var uzlādēt, vienā dienā es 600 noteiktu nesabilēšu, labi ja kādus 50-100 :D Un ja manīšu, ka aķis vilks ne pārāk ilgi, sākšu domāt par rezerves aķa iegādi.

Link to comment
Share on other sites

Patriot

nevar korekti atbildeet cik sveers 8 megapikshu jepegs ...

viss atkariigs no taa ko bildee ...

videeji 2.5 megi ....

 

Savādi :D Man ar 3,2 MP bija 1,5-2,5 MB (atkarībā no tā, ko bildē), bet šamai ar 8 MP tikpat - 2,5 MB, laikam labi nokompresēts :)

Link to comment
Share on other sites

Guest seelis

Aizej uz Elkor un paturi rokā - tieši šis moments man atsita vēlmi pirkt Canon IS - ļoti neērts manām lielajām plaukstām. Domāts mazajām japāņu rociņām. Kas attiecas uz kvalitāti - tur var strīdēties mūžīgi. Tie kas bildē ar auto režīmu var droši pirkt izvēloties lētāko aparātu. Izmantot rokas iestatījumus jau jāmāk un jāsaprot. Bilžu kvalitāte sanāks adekvāta mācēšanai un treniņam. No augstāk rādītajām bildēm neviena nav bildēta auto režīmā.

Pats paliku pie Panasonic FZ30. Kolosāls objektīvs. Ļoti ērts lietošanā. Smags - vieglāk noturēt nedrebinot pie lielākiem zoomiem. Optiskā stabilizācija OK. Viens būtisks mīnuss - trokšņi.

Link to comment
Share on other sites

3. Nu tad Kurbads stāsti, par cik tu būtu gatavs atdot to komplektu!!

Ls 250, bet tev uzreiz jazin, ka naksies ieskaitit man kontaa drosibas pikjiti vai visu uzreiz un tad gaidit, kamer atnaks no Vacijas- paslaik neesmu LV... Kameru butiba sanjemsi 100% jaunu, jo pasreizejai uz 1 pixelis papisies- aka jaaiznes uz garantiju apmainit- nu tas process lidz tevim bus kads menesitis...

Link to comment
Share on other sites

Tātad fz30 iespējams bildes saglabāt arī neinterpolētā un nekompresētā raw formātā, lai vēlāk interpolētu un apstrādātu uz pc, iegūstot maksimālu kvalitāti? Tikai vai 42x lēna atmiņas karte nebūs par īsu, lai bez liekas bremzēšanas saglabātu 16MB smagus raw?

_________________

Ziņojums pievienots no BOOT.LV WAP

Link to comment
Share on other sites

bobiksons

Nu mans dod 4.5Mb RAW, un ar 1Gb karti pietiek 130 kadriem... proti es arī nedaru - spiežu kamēr neapnīk.. shutter-a resursus ir jātaupa...

Link to comment
Share on other sites

Vienīgā atšķirība starp DMC-FZ30EG-K un DMC-FZ30EG-S laikam ir krāsa :) Bet kāpēc tad melna ir dārgāka par sudraba??

Link to comment
Share on other sites

laigan labaak njem sudraba - aarzemees esot nebuus jaamaksaa ja muzejos bildeesi ...

(konkreeta pieredze no VASA muzeja)

vtf? :shock: Kads sakars tam ar kraasaam?

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Nezinu, varbūt tā kaut kur ir, bet parasti visādās vietās (ne tikai muzejos) ir jāmaksā par bildēsanu vispār, neivs jāmaksā tikaitad, ja taisi "profesionālus" foto...

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Shodien tieshi tur braucu, riit buushu, pariit bushu atpakalj un pateikshu kaa tur ir tagad! ;)

Link to comment
Share on other sites

Profesionālās kameras, spogulenes nav jau tikai melnā krāsā vien!! Minēšu par piemēru kaut vai to pašu canos EOS 350D - šamā ir gan melna, gan sudraba :)

 

Vispār man jau labāk patīk melna nevis sudraba :) Muzejos taču, manuprāt, var paskaidrot, ka tā nav nekāda profesionālā kamera, bet uberkruts ziepis un bildes netiek taisītas komerciāliem nolūkiem :D

Link to comment
Share on other sites

Nu tad es domāju ņemt to fz30!! Jaunnedēļ sakontaktēšos ar veikalu (www.visiem.lv), aizbraukšu uz biroju aptaustīt to kameru un, ja būšu apmierināts, ņemšu ciet :D Varēšu 24. aprīlī Stokholmā tā riktīgi iemēģināt, bet līdz tam mazliet jāpieradinās pie jaunās kameras :) 21. aprīlī braucu uz Daugavpili graizīt līķus, varēšu kautko pabildēt :)

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Man liekas, ka internetveiali neļauj uz vietas izņemt no kastes aparātu un aptaustīt...

graizīt līķus

WTF? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

graizīt līķus

WTF? :mrgreen:

 

Tā nu sanāk :D Man atkal jāpiedalās kārtējā olimpiādē. Tagad dabūju 1. vietu tajā Valtnera anatomijas olimpiādē rajonā un jābrauc uz Daugavpils universitāti, kur notiksies valsts anatomijas olimpiāe un otrā kārta būs praktiskā, kas, domājams, izvērtīsies par riktīgu līķu graizīšanu :lol: Kad piedalījos valsts bioloģijas olimpiādē, no sekcijām es izvēlējos ģenētikas sekciju, taču, ja būtu ņēmis cilvēka anatomijas sekciju, man piešķirtu vanniņu ar īstām cilvēka smadzenēm, barības vadiem un dažādiem orgāniem/locekļiem (pēc olimpiādes redzēju fotogrāfijas no anatomijas sekcijas) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kā teikts ražotāja mājaslapā, tam fz30 minimālais diafragmas atvērums ir F11. Ja es fočēju ainavu un gribu, lai bilde sanāktu maksimāli asa, vai ar F11 Pietiks?? Itkā citām kamerām (kameru objektīviem) ir pat F22 un vairāk minimālais atvērums!!

 

Un blende ir komplektācijā, lai pret sauli var fočēt??

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Wow! Mums skolā pat vardi neļauj graizīt...

Ja diafragma ir 11 (liela), tad tieši asuma attālums būs īss, bet ja maza, tad tieši garš... Varbūt jaucu, taču digitālajām nav liela diafragma, kā jau teici, lielāka ir analogajām spogulenēm, piemēram, Canon EOS 300 ir pat 34!

P.S. Galvenais ir rezultāts, nevis ciparu, kuri man jūk...

Link to comment
Share on other sites

Man gan likās - jo lielāks skaitlis, jo mazāks diafragmas atvērums un līdz ar to lielāks asums :D

Link to comment
Share on other sites

Nejauc kopā spoguļkameru objektīvu diafragamas skaitli ar ziepjukameras diafragmu. Ainavām pietiks sākot no F6-F9 tavam pana-pana.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, kā darbojas tas optiskais attēla stabilizātors?? Varbūt kautkur iespējams palasīt par darbūbas principiem un kā viņš palīdz stabilizēt attēlu??

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Tev bilde vienkārši nebūs izplūdusi!

Parasti šāda iespēja ir sakarīgām kamerām ar lielu optisko palielinājumu (zoom), piemēram, 10x - 12x. Pielieto šo iespēju tad, kad Tu lieto zoom, sākot ar 8x un lielāku. Tas tāpēc, ka bieži trīc rokas, ja izbīda garo trubu... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nu apmēram ir nojauta, ko viņš dara, bet jautājums ir kā viņš to dara?? Lēcas, kas dreb līdzi drebošai fotokamerai, kompensējot drebēšanu, lai summārā drebēšana = 0 vai kas tamlīdzīgs??

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Es domāju, ka tas viss notiek elektroniski...

Manam Samsungam ir IS tikai tad, kad filmē... Viss notiek tā: var turēt kameru vienā vietā, bet ekrānā redzēs pilnīgi stāvošu attēlu, nedaudz pakustinās, vienalga stāvēs, tikai pēc kāda laiciņa pakustēsies... Nu es domāju, ka tas ir elektroniski.

Link to comment
Share on other sites

Ietestēju videoklipiņu, kas filmēts ar šo kameru :D Jāsaka, kvalitāte samērā laba, tikai pārsteidza, ka 11 MB smagais videofails ir tikai 8 sekundes garš!! No tā jāsecina, ka 1 GB kartē saiet tikai 12 minūtes!! :cry: Skatos, nekāda dižā filmēšana laikam nesanāks :cry:

Link to comment
Share on other sites

Wow! Mums skolā pat vardi neļauj graizīt...

Ja diafragma ir 11 (liela), tad tieši asuma attālums būs īss, bet ja maza, tad tieši garš... Varbūt jaucu, taču digitālajām nav liela diafragma, kā jau teici, lielāka ir analogajām spogulenēm, piemēram, Canon EOS 300 ir pat 34!

P.S. Galvenais ir rezultāts, nevis ciparu, kuri man jūk...

Jauc gan. F11 būs lielāks asuma dziļums nekā, piem. F2.8. Un nevis spogulenēm var būt pat F34, bet OBJEKTĪVIEM!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...