Jump to content

Olympus c-765 UltraZoom vs Canon S2 IS


Patriot
 Share

Recommended Posts

Kura no šīm kamerām labāka?? Kuru iesakat?? Es itkā sliecos uz olympus C765 UltraZoom.

 

Mani secinājumi par šim kamerām itkā ir šādi

 

Olympus c-765 UZ:

*ļoti pieņemama cena - 199 lati

*taisa ideālas makro bildes

*sanāk ideāli nakts skati

*papildus jāpērk dārgā xD karte

*280 grami

 

 

Canon S2 IS:

*mazliet dārgāks - 286 lati

*atmiņas karte nav jāpērk, jo man jau dažas SD kartes ir

*405 grami

 

 

Kura no šīm labāka??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jorsh

    8

  • Kunz

    5

  • Patriot

    37

1. Nu neticu, ka ar 1/2,7" matricu var sanākt ideāli nakts skati. OK, var jau būt, ka super-puper tehnoloģija, bet līdz šim esmu redzējis labus nakts skatus tikai ar spoguļniekiem, kuriem ir lielās (izmēros, nevis pēc pikseļiem) matricas.

2. Kanonam ir optiskā stabilizācija. Ui, cik daudz tā dod labumus. Nezinu, kā kanona stabilizācija strādā, pašam ir panasoniks, un tam šitā lietiņa ir zelta vērta. Ja vēl matrica būtu2/3" :(

Link to comment
Share on other sites

Šobrīd es vairāk sliecos uz c-765.

 

Prasības:

*labas makro bildes (c-765 sanāk ideāli)

*labas nakts bildes (c-765 sanāk ideāli)

*labas bildes telpās (c-654 mākslīgā apgaismojumā īsti labas bildes nesanāk)

*laba optiskā tālummaiņa (c-765=10x, s2is=12x)

*kompakta un viegla, ērti lietojama (vēlams)

*izturīga pret triecieniem (vēlams)

 

No ražotāja neiespaidojos, kādas sanāk bildes, aplūkoju iekš poga.lv.

 

Līdz šim sliecos uz s2is, taču, tiklīdz pamanīju, kādas c-765 taisa makro bildes (kvalitāte tiešām pārsteidza!!!), sāku pārdomāt savi izvēli!!

 

Iepriekšējā kamera jau nosprāgusi, tāpēc kameru vajag steidzami!! Domāju, ka varētu pirkt jau šomēnes, jo 24. aprīlī braucu uz stokholmu un kautkas arī jāsabildē!!

Link to comment
Share on other sites

Guest NeXt
nu ko tu gribi ... katrs aizstaavees saveejo razotaaju ...

Tieshi taa! Es uzskatu, ka tieshi shii Canon kamera ir labaaka par Olympus, Canon kaa firma ir arii labaaka kaa Olympus!

Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu - es jau arī uzskatīju kanonu par labāku, bet, piemēram, šīs bildes lika man pārdomāt (olympus c-765 uz):

 

1264339038_b.jpg

 

1268056102_b.jpg

 

1261915524_b.jpg

 

1268047058_b.jpg

 

1268114245_b.jpg

 

1277692986_b.jpg

 

1284088971_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vai olympus c-765 uz uz oblektīva nāk kautkāds vāciņš, vai arī lēca ir bez vāciņa un, transportējot kameru, pakļauta putekļiem un skrāpējumiem??

Link to comment
Share on other sites

Olympusam naak vaacinsh un XD kartes arii vairs nav tik dārgas ;)

Link to comment
Share on other sites

Tavas uzrādītās bildes ir smukas - šaubu nav. Taču ir viens "bet" - tādas jāprot arī bildēt... Objektīvam ir jābūt vāciņam.

Link to comment
Share on other sites

Musimusi

Bildes pierāda māku darboties ar konkrēto fotoaparātu un sapratni par kompozīciju un gaismu.Modeļu salīdzināšana uz tik mazām bildēm nebūs īsti korekta.

Naktskadriem , ja grib paliela formāta bildes ir būtiski cik trokšņaina matrica, jo tos trokšņus ar atbilstošām programmām var filtrēt, bet klīniku jau kājās neuzcelsi :).

Telezoom ir svarīgi IS jo lai telegalā fočītu (kas pārsvarā ir ~300 mm pēc 35 mm analoga) jārēķinās ar 1/300 sec,nu ja stingras rokas mey be 1/200 bet nu noteikti bez garantijas, protams ja ir kur piestutēties tad jā, bet IS ļauj samazināt šo slēdza ātrumu pa ~3 stopiem(soļiem) nu un sanāk 1/100 kas jau nav tikai saulainā vai gaišā jaukā dienā, tomēr no kvalitātes viedokļa vienas klases 10x zoom visā diapazonā caurmērā vienmēr būs sliktāks par 5x(atsevišķi fokusa attālumi var būt arī labāki).

Tam Olympus man šķiet tomēr tā izšķirt spēja drīkstēja būt lielāka, jo neapgraizot punktu pietiek arī A4 formātam (bildes tasa ar 200-300 dpi izšķirtspēju,šajā gadijumā ar 200 A4 pietiek), bet ja gribēsi ko izgriezt un pamainīt kompozīciju var izrādīties ka arī 10x15 knapi pietiek bet ja trokšņaina un ne pārāk kvalitatīvi izdevusies bilde tad nepietiek pat tam.

Vēlams ka ir kāds nekompresētais formāts(RAW) ko sarežģītos gaismas apstākļos lietot, jo ar bezzudumu failu ir stipri sakarīgāk strādāt gan lai pamainītu ekspozīciju jan baltā balansu.

Vai to visu var iebāzt kādā aparātā līdz 280 Ls ??? HVZ.Tad jāpēta.

katrā gadījumā tam pašam Olympus ir jaunākas versijas kam ir vairāk Pix un arī RAW.

Link to comment
Share on other sites

Man ir Olympus 765 UZ.

Miinusi ir ssaadi:

Fokusseesanai nav backlight funkcijas, liidz ar to tumssaas vietaas autofokuss biezzi ir suunains. Ja maaki pats manuaali nofokoseet, tad viss OK.

Korpuss tikai pa pusei metaala, vareeja buut viss.

Der tikai konkreetais akumulators, ja tev cellojumaa ssis noseediisies, baterijas ielikt nevarees.

Nav optiskaas stabilizaacijas, naakamajaa dienaa peec dzerssanas uz pilno zoom skaidras bildesbuus gruuti dabuut. :)

 

Bet nu vispaar esmu apmierinaats ar pirkumu, man patiik, ka kamakera ir diezgan kompakta. Un bildes tiessaam var uztaisiit lloti labas.

 

Kaapeec neapskati šo variantu?:

 

http://www.euroshop.lv/shop/product_info.p...oducts_id=29310

Link to comment
Share on other sites

NEKAD NEŅEMIET OLYMPUS , JO XD KARTIŅAS MAKSĀS MEŽONĪGI DAUDZ, CANON IR VISSLABĀKA OPTIKA UN AUTO REŽĪMS. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

osscar! tiešām?

un no kuras pagrīdes interesanti?

 

bet nu tas A2 IS tomēr tāds ne pārāk ...

S3 IS strādā daudz ātrāk - vai nu gaidi un es igatavs maksāt vairāk , vai nu khm samierinies ar Olympus ..

Link to comment
Share on other sites

... da liecies mierā - nav viņiem uz vietas tā foķika...

ai ko tur strīdēties ir vai nav.

ne mēs pirks ne ko.

Link to comment
Share on other sites

Musimusi
NEKAD NEŅEMIET OLYMPUS , JO XD KARTIŅAS MAKSĀS MEŽONĪGI DAUDZ, CANON IR VISSLABĀKA OPTIKA UN AUTO REŽĪMS. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:?: :?: :?: :?: :?:

Perfekti pamatots :).Politiski to sauktu par populismu :) .

 

PS.Un cik maksās sakarīgs akomulatoru komplekts kas jau ir Olympus standartaprīkojumā+papildus Li-on līdz 10 Ls ss.lv kas sanāk lētāk kā Ni-Mh lādējamie pirkstiņi.+ vienlīdz ātra 1GB CF būs ~15 Ls lētāka kā xD, tā kā tur pat vien grozās un litija baterijas ir labākas viennozīmīgi.

Link to comment
Share on other sites

Panasonic FZ4 arii atbilst tavām prasībām! + ir vēl optiskā stabilizācija :)

Nedaudz piemetot, var iegādāt jauno FZ7 (245 Ls), bet rekomendeeju FZ5 (255 Ls) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja veel neesi neko nopircis: Varu piedavat par sakarigu cenu Olympus C-770 UZ -tipa nak klat ficas un ir bik krutaks (talvadibas pults, labaki muviji un veel sis tas...). + 512Mb xD karte+ USB xD kartes lasitajs 1.1/2.0 + soma no HAMA + papildus origjinalajam veel 2 akjisi 1400mAh katrs, box iepakojums ar garantiju gan focukam gan atminjai entie gadi... Sii focika labums sakara ar S2IS slepjas piemeram iespeja fotografet 3:2 un pa tieso negraizot var fotografijas drukat, kas ari ir 3:2 formata normala varianta... Canons to nespej, tam ir tikai 3:4, nez vai Kanonam ir vai nav nekompresetais TIFF? Olimpusam ir... Interese->>> PM ;)

 

PS. Pilnais telezooms ar 1/120 jau ir mierigi bildejams bez visa stabilizatora ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Tam OLYMPUS nemaz nav nekāds BAIGAIS Macro! 7 cm! Es pat ar saviem 5 cm neesmu citreiz apmierināts. Tās bildes, cik saprotu, ir taisītas ar to OLYMPUS, ja? Un tur konverteris piebāzts! Tie konverteri nav lēti, nemaz nav...

BET, Canon S2 IS ir 1 cm (visos aprakstos rakstīts, ka 0 cm) Macro!!! Tā kā apdomā...

S3 IS - lasīju forumu un dzirdēju, ka nekas traks jauns nav, tikai melnā krāsā... Un ja tā melnā krāsa tiek noskrāpēta, tad tur baltas švīkas, kā nekā plastmasa balta...

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo
Bez visa konvertera ar suppermacro iestadijumu var safocet krutas bilde ;)

Bet tam jau tikai 7 cm tas ''supermacro''

Varbūt uzbāzis lielāku zoom, bet bildes izcilas!

Link to comment
Share on other sites

NEKAD NEŅEMIET OLYMPUS , JO XD KARTIŅAS MAKSĀS MEŽONĪGI DAUDZ, CANON IR VISSLABĀKA OPTIKA UN AUTO REŽĪMS. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ka tik ne arii.... XD vairs nav daargas un cik es esmu saskaaries, tad taadiem aparaatiem, kaa Canon A seerija(A85 utt..) bildes ļoti neapmierina salīdzinot ar Olympus.

Link to comment
Share on other sites

Nez olimpam ir 2 makro rezimi.. viens, kura var zuumot pats... 2. kura fikseti pievilka kaut kadu dalju klat... neoficiali jau ari talais zuums ir visas 14 reizes.. bilde tikai limiteta tada gadijuma- tipa 1600x1200, bet nu 14x... Protams x-us skaitit nav isti pareizi, bet, ja abam salidzinamajam kameram zooms sakas no vienadu mm skaita, tad var ari ta salidzinat...

 

IS ir laba lieta, bet nu Canonu es pats toreiz pec visadiem iemesliem ari neizvelejos starp sim 2 kameram, tad tiesam labak FZ30 vai ko tadu no Panasonic, ja tiesam grib to IS, kes paris situacijas var noderet, bet parsvara jau nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Kurbad, iet runa jau par OLYMPUS c-765 - izlasot konstatēsi, ka macro ir 7 cm!

Link to comment
Share on other sites

Tas kameras maz atskjiras itkaa... :?

Tipa doma tada: vismaz manai ta ir 765 atskjiras ar zibspildzes kjepas neesamibu un veel so to... Vopsem makro 7cm un zuums 10x, bet realitate supermakro mode pievelk tos centimetrus ar zoomu un tu jau savos 7cm lieto no nullites vai kautka ta.. tapatas ari teoretiskais 14x zooms... Bet nu man vienalga- 1cm attaluma var noveikties un saskrapet leecas bik zaudejot koncentreciju! :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Nu, ja Tu tā saki... Izlasot dpreview sapratu, ka 7 cm...

 

saskrāpēt lēcu

 

Come on! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jaa 7, bet tadelj jau zooms lietojams un tu tajos 7 esi tik tuvu ka 0 ar Supermakro...

Link to comment
Share on other sites

OFFTOP:

NEKAD NEŅEMIET OLYMPUS , JO XD KARTIŅAS MAKSĀS MEŽONĪGI DAUDZ, CANON IR VISSLABĀKA OPTIKA UN AUTO REŽĪMS. !!!!!!!!!!!!!!!!

Man ir bijuši (HP galīgi garām :( ) ,Olympus, Panasonic ,Canon, Canon ir vissliktākā bildes kvalitāte (trokšņi,asums,krāsas) pie vienādiem fotografēšanas apstākļiem.

Nekad nepirkšu vairs Canon :) un HP.

Olympus ir labi digicami, labākais ar ko esmu fočājis tumsā (bez zibspuldzes protams) :)

P.S. Un kas nosaka Dogicama labumu , vai aksesuāra cena ,vai Bilžu kvalitāte .

Link to comment
Share on other sites

Multisistema veikalā, kur tirgoja olympus c-765 uz pa 199 naudiņām, šamo vairs netirgo!!! :( (biju aizbraucis). Manīju vēl vienā citā vekalā kautkur ap 250 naudiņām, bet tas priekš šīs kameras ir padārgi. Neviens nezin, kur vēl šamo var nopirkt??

 

Un ar ko atšķiras c-770 no c-765 ??

Link to comment
Share on other sites

Iesaku Canon G6.

 

"+"

7.1Mpix, manuālais fokuss, labs makro, ideāls super makro, priekš CCD sensora zems noise (droši vien pateicoties lielajam matricas izmēram), regulējams zibspuldzes jauda (13 līmeņi, var sērkociņu ar zibspuldzi nobildēt un nav pārgaismots, kā arī normāli līdz 8-10m cilvēku pūli izgaismot), nežēlīgi ilgi tur baterija (salīdzinot ar citiem), ļoti plašas manuālās funkcijas, tālvadības pults, plus vēl visādas fīčas..... tai skaitā RAW

 

"-"

slikti fokusē vāja kontrasta nepietiekamas gaismas apstākļos, smags (bet tas man patīk), baterijas indikātors 2 līmeņos (bildē un pēkšņi rāda, ka tūlīt baterija beigsies), Auto režīms varēja būt labāks, tādas "soft" bildes sanāk, vajag ar photosho drusku sharp pielikt, lēcu vāciņš vāji turās(bieži var nokrist)

 

 

Attēla kvalitāte ļoti laba, ja vien māk rīkoties ar visām fīčām saskaņoti. Grāmatiņa jāizlasa 2x, savādāk ar vienu reizi visu neapgūsi. Protams, nav jau EOS, bet ir OK. Lietoju jau kaut kur gadu. Tomēr gribās EOS, varbūt izdomāšu pārdot.

Link to comment
Share on other sites

1. Nez kāpēc, salīdzinot bildes, kas fočētas ar c-765 un c-770, ar c-765 uzņemtās bildes ir pārliecinoši labākas!! Vienkārši nav gadījies redzēt tik ideālas makro vai nakts bildes, kas fočētas ar c-770 un būtu kaut uz pusi tik ideālas kā augstākaplūkojamās bildes, kuras fočētas ar c-765!!

 

2. Tā kā naudas man nav neierobežoti daudz, es vēl domāju, ko pirkt pa priekšu - cieto disku vai kameru :) Ja nopirkšu rīt to sata 250gb disku, kuram atlaide iekš m79, tuvākā laikā kameru atļauties diez vai varēšu un pirkums būs jāatliek uz vēlāku laiku un jāiztiek ar kameru vārdā nokia 6630, jo mana hp kamera ir nomirusi :(

 

3. Nu tad Kurbads stāsti, par cik tu būtu gatavs atdot to komplektu!!

Link to comment
Share on other sites

Es no ss.lv nopirku C-765 ar 128 MB karti, pa 120 LVL. Mazlietotu. Esmu apmierināts.

Link to comment
Share on other sites

Eu, bet iekš ss.lv tirgojas jauna olympus e-500 double kit ar visām garantijām tikai par 470 naudiņām!! Varbūt tiešām jāpakrāj naudiņas un jāpērk spogulene nevis ziepjutrauks!! Tā vietā lai ik gadu/diviem gadiem pirktu ziepeni par kādiem 270, labāk jau iepirkt vienu spoguleni par 470 :lol::lol:

 

 

Turklāt nepatīk izbīdāmie objektīvi, kas ir vairumam ziepjutrauku, jo iepriekšējā kamera nomira tieši dēļ tā, ka tas objektīvs mazliet atsitās un kautkā izļodzījās un kamera pēc tam jau strādāja, bet bildes gan sakarīgas netaisīja :(

Link to comment
Share on other sites

Guest proximo

Njā, bet ar spoguļkameru video Tev nebūs...

Bet ja tā labi padomā, tad tā jau foto, nevis video kamera...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...