Jump to content

Olympus c-765 UltraZoom vs Canon S2 IS


Patriot
 Share

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jorsh

    8

  • Kunz

    5

  • Patriot

    37

Zvanīju jau uz četriem veikaliem - visur tā fz30 izpirkta :( A citos veikalos ir diezgan dārgāka :(

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Tākā Patriot taisās braukt uz Stokholmu un arī aizgāja saruna ar NC, tad tīŗi informācijai: Tur var visur fotografēt un nekur nekas nav jāmaksā. Runājot tieši par VASA muzeju - es izstaigāju, izfočēju, viss notika... neko man neteica... beigās, ejot ārā, redzēju uzraxtu, ka vienīgi aizliegts esot fotografēt komercblabla mērķiem. Bet tajā pat laikā neviens tipa apsargs neuzvienu neskatījās, lai cik profesionālas kameras izskatījās. Vienīgi apgaismojums tur ir tāds pasūdīgs - iesaku sadabūt statīvu. /biju tur vakar/

Link to comment
Share on other sites

Apzvanīju ļoti daudzus veikalus un beidzot atradu pāris vekalus, kuros tā kamera vēl nav izpirkta, abos šamā piķojas par 195. Vienā ir tikai sudraba, bet otrā - gan sudraba, gan melna. Man jau labāk patika melnā, taču šamie brīdināja, ka stāvot skatlogā esot pamatīgi nobružāta :( Pasūtīju sudraba, pēc kādas stundas būs klāt :D Krāsa jau naf tik nozīmīgs faktors, vismaz saulē neuzkarsīs.

 

Un statīvs man jau ira

Link to comment
Share on other sites

Tikko pieveda kameru :) Tagad 2 stundas aķis lādēsies, bet tikmēr palasīšu manuāli :D Gribēju vaicāt, vai tas ir normāli, ka, kustinot kameru, tur iekšā kautkas kratās??

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Nē, man ne mirkli nekratījās klāt. Itkā jau tāds ne īpaši profesionālais aparāts FZ7. Bet neredzeju ka vispār kādam piekasītos. Un man liekas, ka biju visos stāvos, tā ka otrais tai skaitā. Ļoti iespējams, ka viņiem vienk ir politika mainīta... bet mosh man paveicās.

 

P.S.Bet nu kuģis bija smuks :)

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Nu jā, tas gan. Bet vēl arī tizli, ka nevarēja paņemt to kuģi normāli - jāpērk platleņķa (laikam) lēca...

 

To, ka nogrima pēc 40 minūtēm, nebiju dzirdēji - interesanti... :)

Link to comment
Share on other sites

Nu tā, ietestēju jauno kameru. Āra apstākļos bildes sanāk ļoti labas. Makro vēl tā īsti neesmu iemēģinājis. Telpās pie liela zoom pat pie iso100 vai 80 un neatkarīgi no citiem uzstādījumiem ir ļoti augsts trokšņu līmenis, uzskatāmi to var redzēt šajā attēla fragmentā:

1441661661_b.jpg

Tomēr, nepalielinot bildi, šie trokšņi īpaši acīs nekrīt un bilde liekas tīri ok.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir 100% crops? Pat manam digiziepim (F828), kas skaitās ļoti trokšņains, nav tik baisu trokšņu. Ēh, jāpērk spoguli...

Link to comment
Share on other sites

Paņēmu šodien fotosomu Flērā. Starpcitu, kur tirgojas aizsargstikliņi?? Flērā nemanīju!! Baigā škrobe būtu, ja lēcu atsistu ņemot makro no 5cm attāluma.

Link to comment
Share on other sites

Es, parasti, ņemu macro no ~2 cm... neko vēl neesmu atsitis un netaisos. Kā aizsargstiklu var izmantot UV filtru (mūsdienīgiem digicamiem praktiski neko neietekmē) vai arī close-up lēcu (varēsi vēl labāku macro dabūt)...

Link to comment
Share on other sites

Šai kamerai makro var ņemt tikai no 5cm attāluma. UV filtru pirkt tiešām netaisos. Bet kādas ir tās close-up lēcas?? Viņas tikai ļauj dabūt mazliet lielāku objektu makro bildē, neizmantojot kameras optisko zoom, vai arī vēl ļauj fokusēties pie lielākiem mm, izmatojot optisko zoom (šai kamerai nesanāk fokusēties pie lielāka zoom, tikai pie tiem 35 un mazliet vairāk mm, ja ņem makro bildi)???

Link to comment
Share on other sites

Nu man platais gals ir 28 mm, bet normāli varu fokusēties arī pie 50 mm. Ar close-up to visu var pavilkt vēl nedaudz tuvāk, tb. fiziski tuvāk nebūsi objektam, bet varēsi ar lēcas palīdzību pievilkt tuvāk...

Link to comment
Share on other sites

Domājot par tādu lietu kā close-up lēcu, nevilšus prātā iešāvās, ka man atvilknē nobāzta kautkāda mistiska lēca, ar kuru es lasu smalkus tekstus, kādus ar neapbruņotu aci grūti saskatīt. Joka pēc nolēmu ietestēt kādas sanāk makro bildes, ja fočē caur šo lēcu (kā nekā ira taču vajadzīgais diametrs un pietiekoši mazs fokusa garums):

 

1459707085_b.jpg

 

Tātad vispirms nobildēju kaktusu ar "pliku" objektīvu un sanāca šādi:

 

1459697876_b.jpg

 

Tad piebāzu pie objektīva to lēcu un fočēju caur to:

 

1459686234_b.jpg

 

Tātad efekts tīri tā nekas :D

 

Moš ir kāda iespēja mājas apstākļos uztaisīt kautkādu uzparikti, lai nostiprinātu to lēcu pie objektīva?? Sanāktu laba selfmade close-up lēca :D Un varētu bildēt labus makro :D

Link to comment
Share on other sites

Patriot

 

ok saku parasti

FZ30+zibenis+platlenkjaleeca+statiivs+soma+papildusakuuzis+aizsargstikls+2gigukarte

kopaa 700 ls

 

un tagad paraadi man kautvienu spoguli kurs nodroshinaas to visu (lai paarsplautu manu necilo FZ) .....

24-420mm zuumu + optisko stabilizaaciju + zibeni + akuuzi +++++ visu kas rakstriits

par  taadu naudu kaadu mees runaajam ????

HUJASJE

nekas to nevar paaspeet praktiskumaaa ....

 

 

nesaliidzini suudu ar pirkstu (piedodiet par izteicieniem)

Link to comment
Share on other sites

Moš ir kāda iespēja mājas apstākļos uztaisīt kautkādu uzparikti, lai nostiprinātu to lēcu pie objektīva?? Sanāktu laba selfmade close-up lēca  :D  Un varētu bildēt labus makro  :D

Nopērc viss lētāko UV filtru ar atbilstošu diametru un pielīmē to lēcu pie tā... kaut vai ar skoču apkārt. Būs tev selfmade Close-Up lēca :). Bet manuprāt labāk būtu nopirkt gatavu, tur un kvalitāte būs labāka..... es pats agrāk lietoju Cokin Close-Up +4D.

Proti nekā īpaši laba (salīdzinājumā ar parasto kameras Macro) nesanāca jo tas ogigināl Macro režīms jau tā bija ekstremāli labs (priekš ziepjutraukiem), bet nu domāju tādas Close-Up noder tiem fočukiem kam fokusēšanās macro režīmā ir no kādiem 10+ cm, tad efekts būs labāks.

Link to comment
Share on other sites

Nu Tu, NC, te brauc visiem fočētgribētājiem virsū, it kā būtu nenormālākais foto guru... piebremzē nedaudz...

Ej bildēt tās santehnikas trubas un beidz te mētāt, ka nevienam spogulis nav vajadzīgs.

Būtu labak uz sava FZ30 trokšņiem paskatījies un tad padomājis, cik lieli tie būtu ar spoguli. Tev viņi apmierina - lieto.

Mani pat par amatieri grūti nosaukt - bet būtu piķis, noteikti ņemtu spoguli un man nospļauties uz Taviem komentāriem, vai tas ir vajadzīgs... Priekšrocību ir daudz... Un piekrītu, ka lai nesalīdzini sūdu ar pikrstu.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta, ka Tu, cik esmu novērojis, ļoti agresīvi izturies pret visiem, kas neko nerubot, grib iegādāties labu tehniku, ar aizbildinājumu, ka dārziņu ar 25 tonnīgu traktoru neraks (kaut gan mierīgi to var izdarīt... :D). Cik arī esmu pamanījis, ļoti slavē savu pana-pana un visus pārējos fotoaparātus noliec. Nav tas pana-pana nekas uberkruts. Nav un nebūs. Un pasaulē pastāv arī citi fotoaparātu ražotāji...

Un Patriota iepostētā bilde - ak šausmas, kas par trokšņiem! :) Mans F828 skaitījās savā laikā nenormāli trokšņains - bet tas atpūšas, salīdzinot ar FZ30...

 

Man prasības aug... Kad pirku F828, domāju, ka ilgi pietiks... Tagad jau ir par īsu. Nu esmu es amatieris un bildēju tikai savam priekam, bet ar ziepīti jau nepietiek vairs - vajag spoguli, ar lielu matricu, maziem trokšņiem (pie lieliem ISO) un maināmiem stikliem (katru savām vajadzībām)...

Link to comment
Share on other sites

OK, piekrītu, ka katram savs piemērotāks... :)

 

Bet par vienaldzību pret tādu defektu kā trokšņi - nesaprotu un nepiekrītu.

Link to comment
Share on other sites

Trokšņi ir atkarīgi no matricas nevis no spoguļa eksistences.

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet spoguļiem tās matricas (CMOS) ir DAUDZ lielākas par ziepīšu matricām (CCD)...

Link to comment
Share on other sites

Trokšņi ir atkarīgi no matricas nevis no spoguļa eksistences.

Nu zināmā mērā spogulis tos (trokšņus) var samazināt. Teiksim "nespoguļenēm" matrica strādā visu laiku, respektīvi karst un arī rodas vairāk trokšņu ja pie tās pašas matricas to no gaismas būtu aizvēris spogulis ar širmīti (izklāju).

 

Vēl jau arī jāņem vērā ka spoguļenēs pati matrica ir lielāka un katrs gaismasjūtīgais elements ir lielāks. Ziepjutraukiem pie mazas matricas un daudziem pikseļiem trokšņi ir lielāki.... nu tas tā tīri no zizikas likumiem.....

 

Bet ar tehnoloģijas attīstīšanos šis trokšņu faktors var tikt samazināts (bet ne pazudis vispāri).

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet spoguļiem tās matricas (CMOS) ir DAUDZ lielākas par ziepīšu matricām (CCD)...
Nikon, Minolta, Pentax lieto lielās CCD matricas - drīzāk atšķirība ir matricas izmantošanas metodē. Daudz lielāka matrica uzliek daudz nopietnākas prasības pret stikliem. Kaut vai salīdzinājumam Canon APS-C (20D/30D/350D) un pilnā kadra (5D) matricas... Nevar spoguli salīdzināt ar digiziepi - kameras pilnīgi atšķirīgas gan tehniskajā, gan pielietojuma iespēju ziņā.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kur var dabūt close up lēcu priekš fz30?? Der jebkuras firmas vai tikai panasonic?? Stiprinājumi taču visu firmu lēcām vienādi?? Vai varbūt ne??

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...