Jump to content

Ko tehnoloģiju progress jums ir atņēmis un nedod neko vietā?


midix
 Share

Recommended Posts

lexxx
(labots)

Un ābols ifoniem kopš 17.2 vai 3 atjaunināja noņēma iespēju tikt pie telefona funkcijām, nepiesaistot savu apl id.

 

Ja gribi kādam pazvanīt un uz rokas ir tukšs aifons, tev būs speciāli vēl id kontu taisīt, vai arī vari aiziet tālāk 3 mājas.

Labots - lexxx
Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 55 minūtēm , lexxx teica:

arī vari aiziet tālāk 3 mājas.

Līdz tuvākajam lombardam, kur samainīt ar Android tlf. ?😀

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
pirms 7 stundām , Jurkins teica:

LV būtu jāatvainojas Tobago iezemiešiem

Tas vēl nav izdarīts ? Kāda nolaidība no valdības uses !

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 9 minūtēm , Grossmeister teica:

Tas vēl nav izdarīts ?

Andris bija kategoriski pret :haha:.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Nu ļoti slikti tāda apolitiska izpratne par nopietniem procesiem sabiedrības atveseļošanā vēsturiskā pāridarījuma likvidācijas procesā .

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Beidz 🤣, tūlīt kāds kaut ko uztvers nopietni un atkal aizies jautrība.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad jau mūsdienu Gijānai jāprasa atvainošanās.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Viņi gaida labas gribas žestu no mūsu puses .

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Interesanti vai tur kāds latviešu pēctecis ir arī izdzīvojis (Gijānā). Un kas notika ar tiem cilvēkiem kas uz turieni izmuka? Apmira?

Kautgan nav jau teikts ka tie bij latvieši, kas līdz turienei aizkuģoja. Varbūt kautkādi kalpi bij.

 

Te apraksta kas notika iekš Tobago, bet ne to kas notika ar tiem kas aizmuka.

https://web.archive.org/web/20121110022814/http://www.colonialvoyage.com/eng/america/tobago/dutch.html

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pauls
3 hours ago, jacobs said:

Cik tad ir % Bing lietotāju pret Google? Es kā neadvancēts lietotājs Bing uztveru tikai kā kādu uzbāzīgu triperi.🙂

https://www.statista.com/statistics/216573/worldwide-market-share-of-search-engines/
 

Šķiet, ka šobrīd ap 10%, bet Microsoft ir savdabīgs untums, kur KPI celšanas vārdā tiek darīts viss, lai uzspiestu un iesmērētu Edge pārlūku, Bing-u, Telemetriju, Alexu, utt...

 

Domāju, ka grafikā redzamā tendence īpatsvaram pieaugt turpināsies un tas tiks panākts uz omju u.c. vieglāk apbižojamo rēķina, kas nemaz nesaprot ko vispār nozīmē "meklētājprogramma".

Link to comment
Share on other sites

jema
pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Tad jau mūsdienu Gijānai jāprasa atvainošanās.

Nezinu vai atvainošanos, bet pieminekli šie letiņiem ir uzlikuši :)

https://www.destinationtnt.com/the-courland-monument/

Link to comment
Share on other sites

Zin...
pirms 1 stundas , pauls teica:

bet Microsoft ir savdabīgs untums, kur KPI celšanas vārdā tiek darīts viss, lai uzspiestu un iesmērētu Edge pārlūku, Bing-u, Telemetriju, Alexu, utt...

Alexu gan jau nē 😄

 

bet nu būsim godīgi, šo pašu dara arī Google un Apple

Pirms 5 minūtēm , jema teica:

bet pieminekli šie letiņiem ir uzlikuši

Ehh tie kuldīdznieki ar Hercogu Jēkabu priekšgalā 😄 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 12 minūtēm , jema teica:

Nezinu vai atvainošanos, bet pieminekli šie letiņiem ir uzlikuši :)

 

Tad jau kautkādi cilvēki, kas sevi uzskata par latviešiem vēl tur dzīvo.

 

The site is sometimes visited by persons of the Latvian community to honour and celebrate the history of their ancestors in Tobago.

 

Skulptūru uzlicis kāds Jānis Mintiks

 

Kurš gan dzimis Austrijā un dzīvojis ASV.

He was born in Salzburg, Austria of Latvian parents, Janis and llza. After immigrating to the United States, he grew up in Milwaukee, Wl, receiving his BFA degree from Layton School of Art and his MFA in sculpture from the Cranbrook School of Art in Bloomfield Hills, Michigan. After residing a short time in New York City, he met and married Sally Guenther. They spent the next twenty years living in Norway where Janis designed and built their home as well as producing sculptures which are presently installed in New York City, Tobago, Caracas and Paris. In 2005, the couple moved to Taos where they were finishing their home, again designed by Mr. Mintiks. He is survived by his wife, Sally, his sister, Gundega Penikis of South Bend, Indiana and his nephew, Andreis Penikis of Philadelphia. Donations may be made to the Janis J. Mintiks Memorial Fund at Peoples Bank.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pauls
14 hours ago, Zin... said:

Alexu gan jau nē 😄

Ups, galīgi saputrojos, biju domājis Cortanu. 😄

Piekrītu, ka no t.s. enshittification cieš visi, bet tieši MS man subjektīvi liekas īpaši nekaunīgi.

Link to comment
Share on other sites

Racer
16.03.2024. , 14:21, jacobs teica:

Cik tad ir % Bing lietotāju pret Google? Es kā neadvancēts lietotājs Bing uztveru tikai kā kādu uzbāzīgu triperi.🙂

Pēdējā laikā man ir otrādi - google baigo drazu dod un Bingā atrodu ko vajag, bet tas varbūt specifiski par tehniskām lietām.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

e = d

IMG_0523.jpeg

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

ja rakstām par tēmu, tad ja tev @Jurkins ir ķīnieša pods mājās, tad tas uzskaita tavas mīšanas reizes, un nočeko, kurās dienās tu brenguli dzer, visas ziņas hujčuns iegrāmato ....

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 2 stundām , alusbundza teica:

ķīnieša pods mājās

Pasarg dieva! Ja nu šis katru reizi ķīniski labu mīšanu novēl un paprasa, vai nevēlos tēju, kamēr pa lielo.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Jums tur vienā vārdā ir gramatiska kļūda.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Varbūt, Raimi, tur pie tā ķīniešu poda vēl pedāļi pierīkoti? 

Tad var notikt reizē mīšana un mīzšana arī?😀

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

A mēs vai tad ne par pedāļiem? Vai ta jautājums nebija par tiem ķīniešu podiem, kam ir pedāļi?

Link to comment
Share on other sites

ivo
16.03.2024. , 11:32, binary teica:

citi uzgaļi, īsie

Paga, vai tad vienmēr ir jāizmanto uzgaļi? Skrūvgrieža parastā arī mājās nav? Vai arī nemāki skrūvēt ar tādu? :D

Link to comment
Share on other sites

binary

@ivo, man nudien nav visu veidu parasto skrūvgriežu. Un tie, kas ir, tur noteikti nederēja ;) 

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Elektriķi amatieri, domāju, pilnībā apmierinās daži skrūvjgrieži no šī, pavisam ne dārgā, piedāvājuma?

 

https://www.tme.eu/lv/en/katalog/tools_100168/?params=2:1820;870:1457201;1382:1887460

Pārbaudīju pats, tīri labi... It sevišķi atceroties, ka vadu savienojumi nav jāpievelk ar spēku, kad

paša kauli vai skrūvjgriezis krakšķ.😀

Es pats vispār nopirku nedārgu elektrisko skrūvjgriezi ar digitāli limitētu spēka momentu, kurš labi der daudz kur citur arī.

516392643_7426fcec-28b8-4236-a210-d97d0331eecb.__CR00300400_PT0_SX300_V1___.jpg.b6186ee56b23e198d190cab3fac7ada1.jpg

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 33 minūtēm , jacobs teica:

ka vadu savienojumi nav jāpievelk ar spēku, kad

paša kauli vai skrūvjgriezis krakšķ

Tam tak ir akumulatora tirkšķene domāta!

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 57 minūtēm , jacobs teica:

Elektriķi amatieri, domāju, pilnībā apmierinās daži skrūvjgrieži no šī, pavisam ne dārgā, piedāvājuma?

Var jau būt. Bet es esmu elektriķa dēls, nevis elektriķis :D Manām vajadzībām pietiek ar skrūvgriezi ar maināmajiem uzgaļiem - aizņem mazāk vietas, bardakā vieglāk atrast, darbu parasti ļauj paveikt. Mazākām skrūvēm gan ir arī pa kādam "parastajam" skrūvgriezim.

 

Lai saprastu, ar kādu spēku skrūves tiek pievilktas, sev pirms kāda pusgada nopirku šādu verķi - https://www.aliexpress.com/item/1005005099363070.html . Nemācēšu gan teikt, cik precīzs, t.i., vai 3.5 Nm tiešām ir 3.5 Nm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs
(labots)

Atvaino, Versatile, šo elektrotēmu tu acīmredzami nepārzini.

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

binary

 

P.S. TME piegāde tos skrūvgriežus padara 5x dārgākus :D 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , jacobs teica:

elektrotēmu tu acīmredzami nepārzini

Miskūzi. Pamēģiniet pārstartēt ar parametru --sarcasm-rendition-module on

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 1 minūtes , binary teica:

TME piegāde tos skrūvgriežus padara 5x dārgākus

Protams, ja pasūta katru dienu pa vienam skrūvjgriezim, tad sanāks arī citreiz...😀

Link to comment
Share on other sites

ivo
pirms 2 stundām , binary teica:

Manām vajadzībām pietiek ar skrūvgriezi ar maināmajiem uzgaļiem

Es atkal pēc iespējas cenšos izmantot ar nemaināmiem - daudz vieglāk strādāt, tie sūda uzgaļi nekrīt ārā, kā arī varu tik klāt pie skrūvēm, kas paslēptas dziļāk, kur uzgaļu turētājs par resnu.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Es parasti vienkārši, ja kautko skrūvēju un nav vajadzīgā skrūvgrieža (aka kautkāds mikro Torx vai hex, vai vēl nezin kas), tad vienkārši uzreiz (kamēr nav aizmirsies) pasūtu no Amazona vai kur tanī brīdī sanāk ērtāk.

Nemaksā jau tie skrūvgrieži neko, lai tur kautko taupītu - viduvēji kautkādas Wihas, Wera utt (kas nu kuram labāk patīk) maksā 3 - 10 eiriki, atkarībā kur un cik gabalus pērk.

Nu ja nav vajadzīgā, tad ir kautkāds lētais super-multi skrūvgriezis ar 1000 dažādiem uzgaļiem. Kamēr atnāk vajadzīgais, tikmēr var izlīdzēties.

 

Darbā gan esu nopircis savu Wera multi skruvgriezi, lai nav jāskraida pa offisu un jāmeklē, kurš paņēmis vajadzīgo no instrumentu kaudzes.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Tā jau ir, ja nav, kā tas biežāk sanāk, kur visu plašo instrumentu klāstu, sev ierastās vietās salikt, tad nākās visādies izlīdzēties. Ja manā darbnīcā darbotos vēl kādi citi, tad jau pēc nedēļas, es pusi darbdienas meklētu  katru vajadzīgo rīku.😀

Kā arī @ivo raksta, bieži vēlams ir stabils, kompakts skrūvjgrieža gals, kam uzgaļi nav tie piemērotākie.

Pirms 3 minūtēm , oxygen teica:

jālieto speciālas formas

Tāpēc jau es to piemēru no TME.eu augstāk ieliku. Un pat šiem skrūvgriežiem ir nianses , vai tas Knipex, Wera, Wiha u.c., kur atšķirās izpildījums, kaut vai visi PZ/SL vai PH/SL

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
(labots)
pirms 1 stundas , oxygen teica:

jālieto speciālas formas skrūvgrieži.

Obanā! Šito gan nezināju. Patiesībā domāju, ka tās skrūves ir tādas tāpēc, lai varētu gan ar krustu gan plakano pieskrūvēt. Baidos, ka apkārtnē neviens (pat) elektriķis to nezina.😁

 

Vietējā elektroveikala pārdevējai gan jau uznāks veģetatīvā distonija, ja paprasīšu šādus. 😁 Būs jāpamēģina.

Labots - Jurkins
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

jacobs

Tad jau tu kādā brīdī, brenguli dzerot, no ''progresa ratu pakaļas'' būsi paspējis ārā izvelties?😀

Standarti jau ir laba lieta, ja tikai visi automātu skrūvju utml. ražotāji strikti tos ievērotu un izgatavotu vienmēr precīzus galviņu rievu izmērus. Tā dažreiz pārvelkot svītru labajām PZ/SL inovācijām. Un arī skrūvgriežu ražotāji spiesti nedaudz mētāties lai panāktu universalitāti.

Tāpat ir arī vecāki rietumnieku automāti, kontaktori utml. Tāpēc viss nav tik viennozīmīgi un jāņem talkā vecais labais šlices darbarīks, bet ne krievu laiku apgrauztais no cт3.😏

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 5 stundām , jacobs teica:

Protams, ja pasūta katru dienu pa vienam skrūvjgriezim, tad sanāks arī citreiz...😀

Nu man no TME tik reti kaut ko ir vajadzējis, ka es tik pirms nedēļas tur reģistrējos, lai veiktu savu pirmo un līdz šim vienīgo pasūtījumu :D

 

pirms 2 stundām , ivo teica:

Es atkal pēc iespējas cenšos izmantot ar nemaināmiem - daudz vieglāk strādāt, tie sūda uzgaļi nekrīt ārā, kā arī varu tik klāt pie skrūvēm, kas paslēptas dziļāk, kur uzgaļu turētājs par resnu.

Katram savs.

Man tie "sūda uzgaļi", starp citu, nemaz tā nekrīt ārā ;) Dziļākām skrūvēm reti jātiek klāt, bet kaut kā pamanos - ja ne ar pagarinātajiem uzgaļiem, tad ar tiem dažiem saimniecībā esošajiem "parastajiem" skrūvgriežiem.

 

pirms 2 stundām , oxygen teica:

Tad jau jāzin, ka lai elektroskapjos riktīgi pievilktu skrūves, jālieto speciālas formas skrūvgrieži. Savādāk ar parasto krustiņu , PZ var ātri apraut galviņai gropes.

Šitādus neesmu manījis, varbūt būs kaut kad jāiepērk, paldies! Parasti automātus pievelku ar "mīnusiņu". Ja iepriekš kāds labs cilvēks nav līdis ar krustiņu (kā vecajā mājā, kur galvenajam drošinātājam vienā skrūvē "PZ/SL krustiņa" vietā ir palicis "konuss"), tad ar "mīnusiņu" pat sanāk tīri OK.

 

pirms 2 stundām , oxygen teica:

Pietiek divu izmēru, N2 un Nr3.

Tiešām? Kontaktoriem, impulsa slēdžiem derēs?

 

Pirms 43 minūtēm , Jurkins teica:

Patiesībā domāju, ka tās skrūves ir tādas tāpēc, lai varētu gan ar krustu gan plakano pieskrūvēt.

Es tāpat…

Link to comment
Share on other sites

jacobs
Pirms 3 minūtēm , binary teica:

TME tik reti kaut ko ir vajadzējis

Man jau šķita, ka vairums biedru tur regulāri iegriežas? Es nezinu nemaz cik tūkstošus

šiem esmu kopā atstājis, gadiem tur pērkoties. 😉

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
pirms 7 stundām , jacobs teica:

It sevišķi atceroties, ka vadu savienojumi nav jāpievelk ar spēku, kad

paša kauli vai skrūvjgriezis krakšķ.😀

O , jā - man ir izdevies 4 mm2 dzīslas pārspiest .

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...