Jump to content

vai i5 4300u ir jau novecojis?


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Iesaki visiem pirkt ar max specenēm tikai tāpēc, ka dažiem ar "mazāk nekā max" specenēm nepietiek? Nu jā, bagātais dara kā grib :D

Beigās tie ar max specenēm tāpat būs ar savām kaitēm.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 14 minūtēm , binary teica:

Un šitais ir viens no iemesliem, kāpēc es vēl vairāk nesaprotu to mainīšanu mainīšanas pēc. Bet nu OK, man sava darba specifika.

Jo 5dienas vakarā ražošanā meistaram nosprādzis dators uzņēmumam izmaksās dārgāk, nekā savlaicīgi nomainīts.

Vai audita sezonas vidū ar klienta datiem virsū. Vai miljards citu scenāriju.

Pirms 5 minūtēm , binary teica:

Iesaki visiem pirkt ar max specenēm tikai tāpēc, ka dažiem ar "mazāk nekā max" specenēm nepietiek?

3 gadu griezumā vajadzības baigi nemainās. Nopērk x kastes ar vienu speceni, y ar citu, un trīs superjaudīgos. Vai kā nu kuram biznesam vajag.

Skrūvēt vaļā jaunu lapsi lai palielinātu ram ir tā, nu... jocīgi. Un tad, ja noplīst, jāatceras iz';nemt laukā, pirms sūtīt uz garantiju, ja tāda vēl ir spēkā, utt, utjpr.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

Jo 5dienas vakarā ražošanā meistaram nosprādzis dators uzņēmumam izmaksās dārgāk, nekā savlaicīgi nomainīts.

Nu par šo jau es rakstīju - man ar manu necilo pieredzi biežāk ir nācies dzirdēt, ka darbā problēmas ir ar jauniem datoriem, nevis tiem, kas jau dažus gadus kalpo godam.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Mana pieredze arī bija mazliet ap 50 datoru pieskatīšana, ar jaunajiem problēmas nebija bieži - garantija un miers. Tur tomēr salāgoti dzelži. Plus arī nepirkām "latest and greatest".

Salīdzinoši pilnīgs nieks, salīdzinot ar troubleshootingu vecajiem. Bija viens dators ar win98., ar kuru vēl 2018.gadā bija jāņemas.

Un dažos gadījumos risinājums bija vienkārši nopirkt jaunāku softu, bet bija gadījumi, kad tas vairs nebija iespējams.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

Tur tomēr salāgoti dzelži.

Ta' joptvai… Kas tas par "iemeslu" problēmu esamībai/neesamībai? Tiešām 3 mēnešus vecam laptopam dzelži ir "salāgotāki" nekā 5 gadus vecam?

 

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

ar jaunajiem problēmas nebija bieži - garantija un miers

Tur jau tā lieta, ka nekāda miera nav - katru reizi tā ir kārtējā pusdiena/diena, kas pakāsta, darba pienākumu pildīšanas dēļ konfigurējot jauno datoru (visi softi, visi configi utt).

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Skaties no pozitīvās puses, 'jaunais' dzelzis būs 10% ātrāks, ietaupīs uz kompilēšanas laiku 😂, laiks ir nauda.

Plus vienmēr jau patīkamāk ir jauns dators.

 

Bet nu kas tas par programmētāju, kurš taupa uz savu primāro rīku un nevar atļauties jaunu laptopu, it īpaši ja darbs par to maksā 😂 Saprastu vēl @138 vai sētnieks tur žnaugtos. Celtnieks ar Maksimas fleksi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 14 minūtēm , binary teica:

Tiešām 3 mēnešus vecam laptopam

Kuram kāds nav palielinājis nejēdzīgo dārgo RAM, ielicis lielāku SSD un uzinstalējis "tīru" win ar draiveriem pēc savas patikas?

 

Jā, tāds būs jēdzīgāks par veco, kuram viss šis laika gaitā ir izdarīts.

Kasjaki gadās visiem, tas pats pavillion dv6000 labs piemērs.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Celtnieks ar Maksimas fleksi.

Ar analoģijām jābūt Ārkārtīgi uzmanīgam.. tūliņ tev pastāstīs par to ka FXA vispār ir lietojami un tie Lidl urbji ir OK. 🤣

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Plus vienmēr jau patīkamāk ir jauns dators.

Nu kā kuram. Pie tā jaunā atkal dažus mēnešus jāpierod.

 

Es laptopu parasti izmantoju kā laptopu - staipu līdzi, lietoju sev ērtās vietās utt, līdz ar to kaut kādas dock stacijas un ārējās klavieres nelietoju. Tad nu ir mazliet svarīgi, kāds ir ekrāns un kāda ir klaviere. Darba laptopam, piemēram, krāsas pilnīgā pak&^*^*ā out of the box - dikti grūti bija pierast. Klaviere arī tā "so so", ilgu laiku nevarēju pierast, ka nav "menu" pogas, tāpat arī pie citu poga novietojuma (visādi home, end, page up/down, kursoru pogas utt). Privāto laptopu, savukārt, sākumā ne vienu vien reizi lietošanas laikā izslēdzu, jo "power" poga atrodas reti tizlā vietā. Grozies kā gribi, bet teju pēc katras datora nomaiņas paiet kāds laiks, kamēr motorika pielāgojas.

 

Just now, AndrisBB teica:

Skaties no pozitīvās puses, 'jaunais' dzelzis būs 10% ātrāks, ietaupīs uz kompilēšanas laiku 😂,

Jā, šā iemesla dēļ es 2017. gadā nopirku savu otro laptopu, jo 2007. gadā pirktais pirmais laptops bija kļuvis par lēnu priekš jaunajiem softiem/nedarbiem :D Tas tad arī IMHO ir labs iemesls strādājoša, sevi pierādījuša dzelža nomaiņai.

 

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Kasjaki gadās visiem, tas pats pavillion dv6000 labs piemērs.

Atkārtošos - HP manā leksikā ir lamuvārds :D Ar dv6000 pieredzes nav, bet nu…

Pats tagad sēžu pie 470 G8. Nu tik supersalāgots dzelzis, ka SSD regulāri sūdzas par pārkaršanu, kad palaiž kaut kādus smagākus procesus, kas datus storagē kustina ar 3-5 MB/s. Hibernate vispār ir pasākums uz minūti-divām (privātais laptops ar nomainītu(!) SSD to paveic pāris sekundēs).

Link to comment
Share on other sites

 

Par SSD tā īsti arī nevar zināt, kas kuram būs vajadzīgs. Sākumā domā, ka ar 1 TB pietiks (un lielākajai daļai pietiek pat ar 500GB), bet kad kādu laiku pastrādā, tad aizrādās, ka atsevišķiem kolēģiem ar viņu 12 virtuālajām mašīnām sāk nepietikt un arī ar to 1 TB arī vairs nepietiek, kaut arī pārējā specene viņu dzelžiem ir pat ļoti OK.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Ir dažādi stāsti. Ja būtu kantoris, kur n-tie cilvēki darbojas ar vm, tad, iespējams, izdevīgāk ir to visu neturēt lokāli, bet mākonī vai kādā hipervizorā lokāli.

Mēs par dažādām lietām runājam - Tu par viena cilvēka vienu specifisku anekdotisku (nav domāts kā smieklīgu, bet kā izolētu gadījumu) pieredzi un vajadzībām, es un vēl daži - par uzņēmuma tehnikas zooparka uzturēšanu ikdienā.
Savā brīvajā laikā, ja ir hobijs skrūvēt pc, var sev būvēt ko vien iegribas.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Vel aptuveni 5 gadi un visi atkal mainis datorus. Plus, miinus mana prognoze 10 gadu laika pareja pilniba uz ARM arhitekturu. Nakamgad beidzas ipasais Qualcomm un Microsoft ligums, tad pie tiesibam tiek ari Mediatek, Nvidia. Jau tagad Qualcomm prezenteje Elite X procesoru. Tas bus interesanti. ARM arhitekturas procesori ir loti specigi, kam pat nepieciesams darbinat x64 programmaturu, tad emulacija notiek loti labi. Bij pat loti labs video par so.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Plus, miinus mana prognoze 10 gadu laika pareja pilniba uz ARM arhitekturu.

Tas ar nav teikts, RISC-V tagad uzņem apgriezienus un var izrādīties galējais vinnētājs desktop CPU lauciņā.

Arī mēs savos produktos sākam likt RISC-V cores.

 

"lēnā" pāreja jau vairāk vai mazāk tapēc ka pārāk daudz natīvā koda sakompilēts prieks x86.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es tikai ar abam cetram par RISC-V, tad cpu izstrade var piedalities ari mazie uznemumi un nav licencesanas nodevas. Protams, RISC-V iepaliek attiistiibaa pret ARM.

Link to comment
Share on other sites

EU tagad liek visu uz RISC-V https://www.european-processor-initiative.eu/

Ar SiPearl priekšgalā https://sipearl.com/en

 

Ķīnieši ar tāpat, pietam ar diezgan labiem rezultātiem. Domājams pēc kādiem 5 gadiem būs arī kautkas taustāms 'ierindas' CPU lauciņā, nevis tikai superkompjūteriem vai embedded sistēmām. 

Labots - AndrisBB
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

RISC jau nav arhitektūra, bet princips (Reduced Instruction Set), salīdzinot ar x86 (CISC - Complex Instruction Set). Īsumā pirmais fokusējas uz minimālu vienkāršu instrukciju kopumu, otrs uz daudz specifisku instrukciju daudzumu.

Daudz un dažādi RISC procesori ir bijuši un pastāv vēl tagad. Kādreiz strādāju pie MIPS procesora.

 

ARM jau arī ir tagad tik ļoti apaudzis, ka var teikt ka ir kautkur pa vidam starp RISC un CISC. It īpaši aarch64 (aka Apple M un pārējākie top end ARM)

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , AndrisBB teica:

Plus vienmēr jau patīkamāk ir jauns dators.

Tiešām no tā labāks miegs? Ja vecs dzelzis gets job done, who cares?

Link to comment
Share on other sites

Izskatās ka Windows 12 nākamgad tomēr nebūs, bet būs pāris 'mazāki' updeiti februārī/martā un tad pāris lielie updaeiti, kas pa lielam pārvērtīs Winows 11 uz Windows 12. 

Link to comment
Share on other sites

6.12.2023. , 13:53, versatile teica:

3 gadu griezumā vajadzības baigi nemainās. Nopērk x kastes ar vienu speceni, y ar citu, un trīs superjaudīgos. Vai kā nu kuram biznesam vajag.

Šis

6.12.2023. , 14:10, binary teica:

Tur jau tā lieta, ka nekāda miera nav - katru reizi tā ir kārtējā pusdiena/diena, kas pakāsta, darba pienākumu pildīšanas dēļ konfigurējot jauno datoru (visi softi, visi configi utt).

izslēdz šo.

 

Vienādi dzelži uzņēmuma datorparkā (un te mēs nerunājam par mazu firmiņu ar 10 laptopiem) nodrošina iespēju tos mainīt. Nu nosprāga viens, pārskrūvē SSD uz nākamo identisko un rullē tālāk. Downtime cik? 30 min? Cik ilgi Tu bootā pavadi?
Paši SSD mūsdienās sprāgst ārkārtīgi reti. Uz mūsu 500+ darbinieku lielo (tātad vismaz 1000 laptopu) datorparku pēdējos 6 gados no komandas kolēģiem vai paša pieredzes atceros kādus varbūt 5 gadījumus. Mainām datorus reizi 4 gados, lai minimizētu nosprāgšanu pēc garantijas.

 

Es neesmu programmētājs, bet infrastruktūras inženieris. Man pārcelties uz jaunu datoru ir max 2h, lai apinstalētu pamattūļus, ielogotos kontos, uzliktu VPN un tādā garā. Visi faili kantora Google Drive, repozitoriji gitā un jānokopē VM VHD. Pārējo uzliek kad vajag.
Gan es, gan lielākā daļa kolēģu daudz labprātāk reizi X gados pazaudē kaut dienu, nekā piektdienas vakarā dīlo ar nosprāgušu datoru.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...