Jump to content

vai i5 4300u ir jau novecojis?


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Man ir i5-7300U ar tiem pašiem 3600 papagaiļiem kkādā Dell mazajā laptopā. Kamēr bakstos tikai pa laptopu vai ar pieslēgtu 1 monitoru (spogulī ar laptopa ekrānu vai vienīgo) viss ir vairāk kā labi. Tikko piespraužos pie doka ar 2 FHD monitoriem, tā viss paliek slikti. Īpaši, ja palaiž YT vienā ekrānā un otrā grib kko darīt. Parasti YT sāk ķerties, bet līdzīgi uzvedas arī citas smagākas weblapas.

Link to comment
Share on other sites

2.12.2023. , 01:00, Jurkins teica:

man šķiet varēja xp. w7 jau ir vesels "orķestris" ar servisiem, kuri rūpējas, lai Tu apdeitus tomēr dabūtu.

Tad gan jau būs kaut kādā brīdī to pamainījuši. Agrāk it kā varēja izvēlēties "never check for updates".

 

never-check-for-updates.png

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Kazarms teica:

Tikko piespraužos pie doka ar 2 FHD

Man ir 34" klāt, tā ka tuvu tam. Bet pirms kādiem pāris mēnešiem to vēl nenovēroju. Un it kā viss tīrs un tml.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Agrāk it kā varēja izvēlēties "never check for updates".

Neatceros vairs par 7-to, bet par 10-to vari būt drošs - izvēlies, ko gribi, pēc kāda laika indusi uzskatīs, ka Tu esi aizmirsis 😁, ka negribēji apdeitus. Tur ir vesels lēvenis ar servisiem, kas turpina strādāt un šedulera tāskiem, kas pēc indusu vēlmēm ieslēdz apdeitus atpakaļ un ko var nahrenizēt tikai iegūstot "trusted installer" tiesības.

Es sākumā biju naivs un spiedu "nemeklēt un neinstalēt apdeitus"🤣.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Un tad kad gondoni noslauks naudu no kontiem, vai sašifrēs info uz diskiem, tad brēks ka induss vainīgs un Winduli ar caurumiem uztur.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

Un tad kad gondoni noslauks naudu no kontiem, vai sašifrēs info uz diskiem

Par 99.9% vainīgi būs nevis apdeitu neesamība,. bet blīve starp krēsku un klavieri, kas kaut kur kaut ko nospiedusi, kaut kām piekritusi, kaut kur ielikusi ķeksi  u.t.t. Un tad neviens apdeits vairs nepalīdzēs.

 

Bet vēlreiz😉 - es nevienu ne uz ko neaicinu. Bet, ja es (vai kāds cits) ielieku ķeksi, ka man nevajag apdeitus, tad, varenie izdrāztie dzeltenie dibenzellii homoseksuālisti , kurš burts tajā tekstā nav saprotams. Nu tad nelieciet vispār tādu izvēli.

 

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

tad, varenie izdrāztie dzeltenie dibenzellii homoseksuālisti ,

Tev vecīt tiešām ir problēmas.... bet lab, ne par to šoreiz..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Tev vecīt tiešām ir problēmas

Nē, man ir liriska dvēsele 🤣 , tāpēc patīk izteikties literāri ar epitetiem, salīdzinājumiem, personifikācijām un (aizmirsu, kā tur vēl tās figņas sauca).

Link to comment
Share on other sites

Bet ja par pašu lietu, tad programmu visdrīzāk raksta tā, lai pat vislielākā datorlāme ir aizsargāta un nodrošināta jau by default, nevis tāpēc lai apzināti kādam kristu uz nerviem.

Link to comment
Share on other sites

@Stasss, Kā lāmi var aizsargāt pret "ok", "apply" ... u.t.t. nospiešanu programmiski? Kādu apdeitu tur vajag? Cirvi, ar ko pirkstus nocirst?

 

Link to comment
Share on other sites

Es atkal neņemšos komentēt un spriest par lietām, par kurām man nav saprašanas globālā mērogā. Un palikšu pie tā ka viņi zin labāk, ko dara.

 

P.S. Tu varētu pieteikties darbā viņiem par padomnieku.

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 33 minūtēm , Jurkins teica:

Neatceros vairs par 7-to, bet par 10-to vari būt drošs - izvēlies, ko gribi, pēc kāda laika indusi uzskatīs, ka Tu esi aizmirsis 😁, ka negribēji apdeitus.

Tak desmitajā vairs nevar izvēlēties "negribu nekādus apdeitus".

Var nopauzēt uz laiku līdz 35 dienām, un esmu diezgan pārliecināts, ka tas strādā tā, kā uzrakstīts, nevis tā, kā tu te apraksti.

Link to comment
Share on other sites

Vai vienkārši nemocīt sevi un citus ar raudāšanu un izvēlēties citu OS, nav tak spiesta lieta 😂

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Takš kas jums liedz kā speciem ieiet Services un Diseiblot Updeitus?

Esi mēģinājis?😉 Būs pārsteigums.😁

Pirms 15 minūtēm , AndrisBB teica:

Vai vienkārši nemocīt sevi

Man šķiet, ka Tu visvairāk sevi moki mēģinādams citus mācīt, kā dzīvot.😉 Drīz būsi vēl viens Tadeušs.😁

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Tak desmitajā vairs nevar izvēlēties "negribu nekādus apdeitus".

Nemācēšu apgalvot, bet man šķiet, ka šitas nebija kopš w10 dzimšanas.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Man šķiet, ka Tu visvairāk sevi moki mēģinādams citus mācīt, kā dzīvot.😉 Drīz būsi vēl viens Tadeušs.😁

 

Es tak nesūdzos par Windows updeitiem 😂

Tas taspats kas iet uz veikalu, kur pie kases tev katru reizi iesper pa pakaļu, kautvai blakus ir cits veikals.

 

Bet nu Windows primārais ienākuma avots ir bisnesa klienti, aka offisa planktons, lai varētu klabināt Offisā (kas ir lielākais naudas devējs visam Microsoft), loģiski ka viņiem updeiti ir svarīgi. Tapēc arī saņemsi tos gribot-negribot.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Esi mēģinājis?😉 Būs pārsteigums.😁

Kas par pārsteigumu? Neesmu pielietojis 

Agrāk, kad datori bija pavāji un pie Win7 bieži šo opciju izmantoju.

Tagad pie Windows 10 un jaudīgākiem dzelžiem vairs nav nepieciešamības.

Link to comment
Share on other sites

@AndrisBB, vēlreiz! Man ar apdeitu nesaņemšanu viss ir kārtībā. Atzīšos, ka toreiz "aizdegās" dēļ  - nu bet es tak viņus tomēr izslēgšu!🤣 Tas bija interesants process.

 

Unjā, Tev taisnība par to primāro avotu. Gribēju jau apmēram to pašu uzrakstīt, bet palika slinkums.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau cīņa ar apdeitiem ne ar ko neatšķiras no plakanās zemes, 5G, chemtrails, antivakseru un citām sektām ar tieši tādu pašu izdomātu, bet reāli neeksistējošu problēmu.  Kā redzam, Doni Kihoti ir reālas personas, nevis Servantesa fantāzijas augļi 😁.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Stasss teica:

Kas par pārsteigumu?

Tur ir nevis viens serviss, bet vairāki un tāsku šedulerī vairāki tāski ar trusted installer tiesībām seko, vai šie servisi griežas (mats matā kā vīrusi🤣). Tos tāskus nevar tā vienkārši modificēt vai izdzēst.

 

Redzi, @raiviic, Doniem Kihotiem nekas nesanāca, bet man apdeiti nenāk. 🤣

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Vaitad nav kautkāds risinājums kā read-only Windows? Nu kā Linuxā.

Katru reizi kā startē datoru, tā sistēma sākas no turienes, kur viņa bija pirmsākumos.  

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Tur ir nevis viens serviss, bet vairāki un tāsku šedulerī vairāki tāski ar trusted installer tiesībām seko, vai šie servisi griežas (mats matā kā vīrusi🤣). Tos tāskus nevar tā vienkārši modificēt vai izdzēst.

 

Tad hvz. Senāk, kad tas viss bija aktuāli, atlika norubīt Update servisu, un nekādi updeiti vairs netraucēja. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Vaitad nav kautkāds risinājums kā read-only Windows?

Nezinu, bet zinu, ka ir kas liek uz VM logus, logos sīmensa softu ar 30 dienu triāli, taisa VM "ekrānšāviņu"  (jeb kā to pareizi nosaukt) un programmē kontrolierus.

Pirms 7 minūtēm , Stasss teica:

atlika norubīt Update servisu

Jā, senāk tā tiešām bija.

Un tieši tāpēc jau toreiz uzdzina asini 🤣... ta bļin, nu norubīšu es šamos nost 🤣. Un tas, ka iznāca, ir vienkārši procesa blakusprodukts. Tagad vienkārši dzīvoju uz priekšu un gaidu, kad mans w10 bez apdeitiem nokārsies.

 

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau ja paskatās Windows licenzi, tad nemaz nav atļauts 'atslēgt updateitus'.

Instalējot Windowsu, tu piekrīti ka tādus saņemsi.

Link to comment
Share on other sites

A Tu neskaties licenzi 🤣. Vai tad nezini, ka šajā pasaules daļā ir visvairāk ātrlasītāju - w licenzi izlasa zem sekundes.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu bet, nav tak vairs 95. gads un visa softwāre virzās 'servisa' virzienā, tev tas Windows nemaz nepieder, tev ir tikai atļauts viņu izmantot. Vai tur būs vai nebūs updateiti, tur tev nav teikšanas.

Bet nu ja grib 23. gadā dzīvot kā 95.tajā, tad nākas 'cīnīties' ar updeitiem. Cerības tev tur visai mazas. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , raiviic teica:

Vispār jau cīņa ar apdeitiem ne ar ko neatšķiras no plakanās zemes, 5G, chemtrails, antivakseru un citām sektām ar tieši tādu pašu izdomātu, bet reāli neeksistējošu problēmu.  Kā redzam, Doni Kihoti ir reālas personas, nevis Servantesa fantāzijas augļi 😁.

Nu tā gluži, šķiet, arī nav. Pasaulē ir bijis gana daudz gadījumu (t.i., desmitiem, simtiem tūkstošu gadījumu?), kad Windows Update neatgriezeniski izdzēš lietotāju failus. Tā ir nevis izdomāta, bet reāli eksistējoša problēma. Un varētu padomāt, ka Microsoft kaut ko mācījās no pirmā šāda gadījuma :crazy: Figu, dažus gadus joprojām parādās identiskas sūdzības.

 

Tiesa, man pašam uz to nav sanācis uzrauties. Vismaz pirms dažiem gadiem bija jāsakrīt kaut kādiem apstākļiem (custom configam), lai dokumenti tiktu dzēsti.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Windows 12 solās uzlabot/salabot updeitu mehānismu, pilnībā novirzot to backgroundā, users pat nezinās par updeitu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

users pat nezinās par updeitu

Līdz brīdim, kad dators restartēsies, pārtraucot kaut kādus nebūt ilgus procesus, kuru laikā restarts ir nepieļaujams?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , binary teica:
Pirms 23 minūtēm , AndrisBB teica:

users pat nezinās par updeitu

Līdz brīdim, kad dators restartēsies, pārtraucot kaut kādus nebūt ilgus procesus, kuru laikā restarts ir nepieļaujams?

Ak dievs...

Tu tiešām esi tik paranojas pārpilns?

Tagad arī pie updeita kompi rauj ārā no rozetes?

Vai šobrīd tev arī restartu taisa nepajautājot?

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Jurkins teica:

Vai tad nezini, ka šajā pasaules daļā ir visvairāk ātrlasītāju

Domāju, ka visā pasaulē tā... Licenšu lasīšana visur padodas ātri... :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , binary teica:

Pasaulē ir bijis gana daudz gadījumu (t.i., desmitiem, simtiem tūkstošu gadījumu?), kad Windows Update neatgriezeniski izdzēš lietotāju failus. Tā ir nevis izdomāta, bet reāli eksistējoša problēma.

Pasaulē ir bijis gana daudz gadījumu, kad lietotājam darbojoties pie datora sākas ugunsgrēks, zemestrīce, ūdensplūdi...

Tā ir nevis izdomāta, bet reāli eksistējoša problēma.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , binary teica:

Līdz brīdim, kad dators restartēsies, pārtraucot kaut kādus nebūt ilgus procesus, kuru laikā restarts ir nepieļaujams?

Ir tak OS kas updeitojas bez restarta. Kad restartējies, tad 'saņem' jauno versiju.

Pirms 20 minūtēm , vvv teica:

Pasaulē ir bijis gana daudz gadījumu, kad lietotājam darbojoties pie datora sākas ugunsgrēks, zemestrīce, ūdensplūdi...

Nevajag nekādus ūdensplūdus vai zemestrīces. Ik pa laikam nākas implementēt updeitu mehānismu kādam verķim, kurš var tikt izrauts no strāvas vai batterija nomirt updeita vidū. 

Link to comment
Share on other sites

Nē, nu pastāstīšu, ok. Gan xp gan w7 es godīgi liku apdeitus. Vistu (pēdējais sūc, bet gan jau atkal kādam tas liksies nepareizi) es ignorēju. Man vēl tagad ir viens datoriņš ar xp un creative skaņaskarti mērījumiem, jo ne uz w7 ne uz w10 (laikam) nebija un nav draiveru normālu. Šamam bija tā reģistra atslēga pamainīta, kura ļāva saņemt postfix apdeitus. Bet tad nāca w10 (mani pilnīgi apmierināja w7) un tā nu gadījās, ka pēc kaut kādiem apdeitiem dators no iemigšanas sāka mosties un uzkārās tā, ka tikai ar resetu bija atdabūjams. Atritināju to apdeitu. Kas tev deva. Vēl pēc kāda laika tas apdeits atpakaļ. Un tā vairākas reizes, kamēr vairs nevar atritināt atpakaļ. Nu tas mani reāli nokaitināja. Atdabūju atpakaļ ar sistēmas restori, aizliedzu apdeitus... aha, tūlīt. Pēc kāda laiciņa šie ir atpakaļ. Nu un pēc vairākām reizēm nokaitināja vēl reālāk un izdarīju to, ko izdarīju.

Nedariet, ja jums to nevajag. Un punkts.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Laukos datorā 2 gadus Win 10 bija bez atjauninājumiem, nekāda vaina, tiesa, dators tikai rakstīšanai un globālā tīmekļa pārlūkošanai. Atslēgt atjauninājumus nav grūti, viss sākās ar brīnumaino vārdiņu - regedit.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Mielestapa teica:

viss sākās ar brīnumaino vārdiņu - regedit

Tikai tīri intereses pēc padalies 😉. Es ar regedit nekādi nevarēju tikt vaļā no šedulera tāskiem.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Tikai tīri intereses pēc padalies 😉. Es ar regedit nekādi nevarēju tikt vaļā no šedulera tāskiem.

Tak tante Google pilna ar padomiem!

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Gribēju precizēt - ja Googles tantei uzdod jautājumu, vēlams angliski - kā atspējot Win 10, būs daudz atbilžu, un daudz ūdens. Efektīvāk ir uzdot jautājumu - ko darīt, ja Win 10 nevar atjaunināt? Tad parādīsies informācija, no kuras var izlobīt, kā atspējot atjauninājumus. Visātrāk to var izdarīt caur Win+R taustiņu, ievadot services.msc, tur jāsāk ar Windows update modificēšanu, bet ar to var nepietikt, iespējams, vajadzēs atspējot vai modificēt vēl papildu servisus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Mielestapa teica:

Visātrāk to var izdarīt caur Win+R taustiņu, ievadot services.msc, tur jāsāk ar Windows update modificēšanu, bet ar to var nepietikt, iespējams, vajadzēs atspējot vai modificēt vēl papildu servisus.

Sapratu, Windows lietot ir sarežģītāk nekā Gentoo :hi:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...