Jump to content

vai i5 4300u ir jau novecojis?


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Jautājums par mana laptopa X240 vecumu.
Pašlaik tur iekšā darbojas i5 4300u/8GB/180GB ssd, bet nu ar youtube ir problēmas. It kā jau līdz 720p youtube iet, bet ja paralēli vēl kāds tabs ir vaļā, tad uz katra peles klikšķa raustās gan bilde, gan skaņa.

Vai tā varētu būt dzelžu vaina, vai arī jātaisa reinstall? Jāsaka, ka man tur vēl win7 griežas. Nav bijusi vajadzība upgreidēties, jo tas dators pārsvarā tikai web sērfošanai domāts.
Skatos, ka FB marketplace līdzīgas konfigurācijas pat 150 eur prasa, tāpēc nesaprotu, vai tiešām pat par sērfošanai nederīgu laptopu prasītu tādu cenu.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

  • _dunduks_ changed the title to vai i5 4300u ir jau novecojis?

Diletantiski minēšu, ka šeit problēmas cēlonis varētu būt (ne-)atbalstā starp Windows 7 ar viņa antīkajiem draiveriem un aktuālajiem YouTube protokoliem kodekiem utt ar vienalga cik vecs pārlūks tev tur ir pa vidu.

Pirms 57 minūtēm , _dunduks_ teica:

tas dators pārsvarā tikai web sērfošanai domāts.

Uzliec kādu "Linuksu priekš cilvēkiem" (Ubuntu, Mint). Man ar tādu viss brīnišķīgi notiek arī uz i5 2xxx un 4GB ram. Bet arī Windows 10 tavs X240 mierīgi pavilks.

Link to comment
Share on other sites

Visam tur ir jārūc kā nākas. Instalē pāri un tīri zvērudārzu (protams ja vēl kādā cietajā nav vaina)

Link to comment
Share on other sites

Visticamāk softiska vaina (piedrazota sistēma, draiveri u.t.t.). Ir lietošanā pavecs Lenovo ar i3 un 4GB ram, tiesa kad radās iespēja, legālo W7 apdeitoju uz W10 - viss notiek.

Ja negribas pārinstalēt, vispirms piestartē kādu Linux no fleškas un paskaties kas notiek.

Link to comment
Share on other sites

Gadījumā nav uz Firefoxa? Vakar visur rakstīja ka Youtūbs samazina ielādes ātrumu browseriem, kas nav Chrome.

Varbūt arī video kvalitāti čakarē?

Link to comment
Share on other sites

Man ir i5 4310u un Youtube nebremzē ar Full HD, tiesa man ir ubuntu. 4k gan nevelk :D

 

Kāda ir CPU noslodze tai brīdī?

Labots - Biete
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , _dunduks_ teica:

Pašlaik tur iekšā darbojas i5 4300u/8GB/180GB ssd, bet nu ar youtube ir problēmas. It kā jau līdz 720p youtube iet, bet ja paralēli vēl kāds tabs ir vaļā, tad uz katra peles klikšķa raustās gan bilde, gan skaņa.

ir lietosana t450s ar nedaudz jaudigaku i7 5600u un windows 11. apstiprinu ka youtube video atskanosana vinam nav tas vieglakais uzdevums, pie 1080p jau ventilators labi dzirdams, ja vel augstaka kvalitate vai ladetajs pieslegts - atgadina lidmasinu paceloties. bet raustisanas ne bildei, ne skanai nav noverota, vismaz pec pirmajam sekundem, tad jau nostabilizejas

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Paldies par apgaismību un no visa augstāk rakstītā ir skaidrs, ka vajadzēs pārinstalēties. Tikai jānopērk kāds jauns ssd, jo šo tik ļoti negribas aiztikt, jo uz tā stāv daži softi, par kuriem ir šaubas, ka tie griezīsies uz win10. Nav bieži, bet dažreiz vajag. Tāpēc tas pasākums tik ilgi tika atlikts. Kā arī paša ssd maiņa nav tik vienkārša (remove and insert new one) kā tas bija T4x sērijas laikos.

Man tā skepse par procesora vecumu lika domāt arī tāpēc, ka pat darba i5 8265u dažreiz webā tā lago (meklēšanas logā rakstītāis parādās ar 4 sec delay), it kā strādātu vēl ar win 3.1 un ide disku. Lai arī uzlikts ir max performance, tie "u" procesori škiet tādi apdalīti. Dažreiz pat tukšu Notepad atver tikai pēc ~7 sec. Sviests.

Link to comment
Share on other sites

nu nez. man macbook air, early 2015, ar diviem kodoliem, bišk jāpagaida, kamēr uzsilst, bet tad jau normāli aiziet. thinkpadam tas pats, šķiet 11, vai 12 paaudze, kad jau sasilst, tad rukā normāli.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Tikko katlu iekurināju. Uzslaucīju gružus uz 60 gadu vecas šaufeles.

Domājukalpos vēl 60 gadus, ja neržaveikas ručku piemetināšu?😀

Link to comment
Share on other sites

Jāpatrenkā vakarā T490 ar I5 (šķiet, 8265U).

Tīrot un savedot dārba kārtībā nekādas bremzes vai aizķeres nejutu... 

Link to comment
Share on other sites

Mums uz darbā t480 pēc 4gadu intensīvas lietošanas arī dažiem lietotājiem likās lēnāki kā vajadzētu būt ar i5, pie vainas dažiem barošnas bloks ja cpu max strādāja uz 1.1ghz, kaut arī temperatūras bija ļoti zemas un viss bija tīrs, 

Dažiem ssd disks pilns līdz 95% un arī bremzi radīja, citiem, ssd vienkārši nolietojies. Ielikām jaunus tepat forumā 256gb no citiem lenovo / Dell win11 un kā jauns dators, pirmajā dienā pirms 4g. 

 

 

I5-4300u arī ir ļoti oks, vajag tik svaigu ssd ar DDRam un 16gb ram 

I3 4100u versija gan ir super lēna, lēnāka nekā sandy bridge i3-2xxx

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
pirms 2 stundām , DJWoX teica:

pie vainas dažiem barošnas bloks

pastāsti sīkāk

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Ja barošanas bloks laptopam ir ar 3(Plus, mīnuss un trešais kontakts) kontaktiem, nevis tikai 2 (plus un mīnuss), tad barošanas bloks komunicē ar datoru izmantojot 1-wire protokolu. Ko viņi tur runā, nezinu.

Ja dators neredz vajadzīgos datus pa 1-wire, notiek visādi brīnumi. Lādējas, nelādējas, strādā ar mazāko CPU ātrumu, vai vēl sazin kā.

Dell točna ir tāds mehānisms.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , spitaligais teica:

Dell točna ir tāds mehānisms.

Bija tāda lieta. Tikai manā gadījumā vaina bija dziļāk, nevis blokā, bet vadiņā starp barošanas ligzdu un mātesplati. Bojājuma gadījumā dators strādāja ar minimālu jaudu. Nomainot to, viss atkal strādāja kā vajag.

Šo lietu var noskaidrot pie slodzes pavērojot Taskmanageri

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kā ir tagad, bet atceros, ka uz veciem cpu (arī nu jau šīs tēmas varonis), vislabāk video Youtube vilka Edge.

Vispār tie "U".... man jau  i5 6200u leikās palēns, tie "U" kaut cik sakarīgi palika tik 8. paaudzē...

Link to comment
Share on other sites

@_dunduks_, putekļu iekšā nav? Kā ar temperatūrām - nav aizdomīgi augstas? Varbūt CPU throttlo karstuma dēļ, ar hwinfo var mēģināt paskatīties. Ja karst un throttlo, tad jāiztīra putekļus, varbūt termopastu jānomaina, var pamēģināt undervoltot ar kādu vecāku XTU (redditā pirms 4 gadiem rakstīja, ka toreizējie jaunie ar 4th gen cpu vairs nestrādājot; man 6.4.1.23 un 6.5.1.371 mētājas, varu padalīties) vai Throttlestop (neesmu lietojis).

Link to comment
Share on other sites

Ir X220 ar 2520M, kas ir jūtami vecāks par minēto. Novecojis? Varbūt. Lēns? Galīgi nē. Būtībā kalpo kā YT playeris pie TV. Man viņš pat 1080p labi griež.

Ja apgreidotos, tad uz X270 ar 7th gen i7, kas ir meklēt adatu siena kaudzē, jo retums, bet pagaidām var iztikt.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

HP Probook 4330s ar vēl švakāku i3-2350M un HD 3000 Graphics vienmēr vēsi ir vilcis 1080p Youtube video. Jā, labāk ar Edge, nekā, piemēram, Firefox. Apple Mac mini 2014 ar i5-4308U un Iris 5100 vispār no Youtube visu spēlē bez problēmām, izņemot 4k60fps (4k30fps vēsi, tāpat arī 1440p60fps).

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
24.11.2023. , 07:40, spitaligais teica:

laptopam

jā ir tāda lieta, biju domājis ka par stacionārajiem runā, ātrumā palaidu garām

Link to comment
Share on other sites

24.11.2023. , 04:48, DJWoX teica:

ssd ar DDRam

jautājums, vai atšķirība jūtama no parastā ssd?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Tātad - so far so good. Dators upgreidēts uz tīru win10 un tukšu ssd, un, protams, dators lido un youtube vairs netirinās.

Kā jau kāds te iepriekš minēja, tad laikam viens no youtubes lagošanas būs bijis pilnais ssd (aizpildījums 95%). Tagad ar tukšu ssd viss notiek bez aizķeršanās, tikai reklāmas jāskatās, jo ne ad-block, ne ar firewall vēl nav uzlikts.

Laikam jau tikai vēlāk manīšu, kas notiks, kad arī šis ssd aizpildīsies ar "kādreiz varbūt vajadzēs" spamu. Tiešam lētāk ir jauns ssd nevis jauns dators :)

Labots - _dunduks_
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 22 minūtēm , Stasss teica:

Drīzāk pie vainas bija zvēru dārzs vai saguris pats Windows

Nevaru pierādīt pretējo, bet tagad sliecos uz 3 mākoņservisiem un firewall (kas pašlaik vēl nav uzlikti). Firewall saknē bija nogriezts visam, kas nav atļauts (galvenokārt auto updeitiem) un nekādas aplikācijas fonā pašas neko nekačāja. Un arī pats w7 ielādējās tikpat ātri kā tagad w10

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , _dunduks_ teica:

Dators upgreidēts uz tīru win10

Man reiz bija eeepc ar atomu un 1 gigu rama un w7starter. Viss gāja. Pēc ilgiem gadiem negāja nekas. Uzmetu tīru w7 (no senas fleškas nevis tikko novilktu) un viss atkal gāja. Nepieskatīju šo... salika visus apdeitus... un vairs negāja.😁

 

p.s. manam darba zirgam w10 apdeiti nav bijuši 2.5 gadus (nebija viegli to panākt).

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

Uzmetu tīru w7 (no senas fleškas nevis tikko novilktu) un viss atkal gāja.

Nav tā, ka būtu "atkal gājis" arī tad, ja tas tīrais w7 būtu tikko novilkts, nevis no senas fleškas?

Link to comment
Share on other sites

Patiešām neesmu interesējies, bet neesmu pārliecināts, ka nav kaut kādi apdeiti jau integrēti. Var jau būt ka nav. Saku, ka nav par šo nav nekādas intereses. Ir veca fleška ar w7.

Vai w7 var no ms novilkt?

p.s. cilvēki vēl nav atradinājušies, ka man w instalēšana sen jau neinteresē, uzdod visādus jautājumus, uz kuriem atbilde kādreiz būtu bijusi momentā, a tagad...

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Apdeiti noteikti ir jau "integrēti", bet mani kaut kā nepamet sajūta, ka "tīrs Windows ar integrētiem apdeitiem" varētu būt tīrāks nekā "vecs Windows ar gadu gaitā uzinstalētiem simtiem apdeitu".

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

"tīrs Windows ar integrētiem apdeitiem" varētu būt tīrāks nekā "vecs Windows ar gadu gaitā uzinstalētiem simtiem apdeitu"

Nenoliedzu un neapstiprinu (jo nezinu), bet mani labāk apmierināja "vecs Windows bez apdeitiem".

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Windows 7 vai tad nevarēja civilizētā veidā izslēgt automātiskos apdeitus?

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , AndrisBB teica:

Tak agrāk vai vēlēk takš tāpat tos updeitus dabūsi, arī instalējot 'tīru'

Ir varianti 😉, bet viegli tas nav.

 

pirms 9 stundām , binary teica:

civilizētā veidā izslēgt automātiskos apdeitus

man šķiet varēja xp. w7 jau ir vesels "orķestris" ar servisiem, kuri rūpējas, lai Tu apdeitus tomēr dabūtu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Jurkins teica:

Ir varianti 😉, bet viegli tas nav.

 

Un kāda no tiem variantiem jēga? Kā tur bij par to suni, kurš laiuza olas, kad nav ko darīt 😂, tā arī te ar updeidtiem 'cīnās''

Tad kad nav updeitu, tad atkal slikti, aka Androīd telefoniem.

Link to comment
Share on other sites

Kas Tev teica, ka ir slikti. Manam w10 ~2.5 gadi atslēgta visa telemetrija un nenāk apdeiti. Un? Viss strādā. Ja viss strādā, tad kāda hera pēc vajag ik pa laikam sa3.14st printera draiveri vai uz usb kaut ko vai u.t.t. ? Un pēc tam meklēt kā laizīt olas  attīt atpakaļ vai gaidīt kārtējo apdeita apdeitu, kurš salabos to, ko sa3.14sis iepriekšējais. Drošības paranoja kaut kāda? xp līdz sp3 vēl varēja par to runāt vai w7 līsz sp1. Tagad tas viss ir buļļa kakas. Jebšu nezinu, ko jūs ar tiem datoriem dariet. Bet ok, katrs izklaidējas pa savam.

 

Un kas Tev teica, la droīds bez apdeitiem ir slikti. Mani tieši besij, ka huavejs turpat katru nakti ir kaut ko atjaunojis un viņam drošības nolūkos vajag paroli.

 

Drīzāk ar olu laizīšanu nodarbojas tie, kas tos nebeidzamos apdeitus raksta.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

aizej pie betona kursos, izmācīsies xp uzinstalēt un sūkāt kājas īkšķi cauru dienu.

apdeiti ar vairs nebūs, starpcitu. pat nevajadzēs neko  izslēgt.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

1.12.2023. , 15:50, binary teica:

Windows 7 vai tad nevarēja civilizētā veidā izslēgt automātiskos apdeitus?

Atminos, ka kaut kad "senos" laikos, man, darbā, iedeva kaut kādu laptopu vai planšeti un saka, ka vajag izslēgt apdeitus (gan jau, ka W7, bet varbūt arī W10?) un pa ceļam, bij jāizdara vēl kaut ko hz ko. :D Tie, noteikti, nebija un nav mani tiešie darba pienākumi, jo ikdienā, ar os toč nestrādāju, bet beigās izraku info.

Ja pareizi atceros, tad slēdzu nost servisus un laboju reģistrus, bet cik atminos, tad gūgle teica, ka nav pietiekami un vēl nācās instalēt kaut kādu softu kā fallbacku, kas menedžēja konekcijas un tur vajadzēja uzlikt, ka ir maksas un/vai telefona nets. Tad apdeitus nevilka. 

Labots - Android1
Link to comment
Share on other sites

Par veiktspējām runājot. Sāk rasties sajūta, ka 3000 papagaiļu pēc CPU benchmark jau ir pa īsu, un tieši dēļ YT. Un pat ne tik ļoti izvēlētā video formāts pie vainas. Tīri jau atverot YT sāk kaut kur pele aizķerties, blakus logā kaut ko atverot, arī tur mēz ieķerties. Un to es sāku novērot tad, kad YT sāka aktīvu cīņu par savām tiesībām rādīt reklāmas :)  Vai nu adblockerim tagad smagāka cīņa, vai nu arī pats YT no savas puses laiž kaut kādus smagākus, agresīvākus skriptus pret adblockeri ko lietoju :D

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...