Jump to content

Lietota 32" 1080 TV izvēle


138
 Share

Recommended Posts

Labs vakars tv enciklopēdijai @Zin... un citiem!

 

Nepieciešams 32" LCD TV pa lēto, ar vismaz 1920 x 1080 izšķirtspēju un jebkādiem VESA caurumiem. Pilnīgi neorientējos TV fīčās un lietoto tirgū. Televizoram nav nepieciešams būt gudram, tiks slēgts pie pc (varbūt kādreiz arī pie kāda cita avota).

ss.com sašķirojot pēc lētākā redzu Sony KDL-32V4000 par 40 eiro. Tas ir adekvāts piedāvājums? Kādā cenā ir reāli atrast kaut ko jaunāku ar IPS vai OLED?

Ir vēl kaut kas, kam jāpievērš uzmanība, pērkot lietotu?

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , 138 teica:

pēc lētākā redzu Sony KDL-32V4000 par 40 eiro. Tas ir adekvāts piedāvājums

Nav fullHD kā vēlies 

Pirms 23 minūtēm , 138 teica:

vai OLED?

tāds dzīvē neeksistē. Tikai monitori, bet maksās x30

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , 138 teica:

Televizoram nav nepieciešams būt gudram, tiks slēgts pie pc (varbūt kādreiz arī pie kāda cita avota).

Ja tu viņu domā izmantot kā monitoru, tad iesaku uzreiz atmest domu. Teksts būs visai nelasāms.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , 138 teica:

Kur ir kļūda?

Nekur visdrīzāk nav kļūda, divi dažādi televizori, dažādiem tirgiem zem viena nosaukuma. Austrāja tuvāk Āzijai, dabon aziātu speceni.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

@Zin..., kuru gadu, kuru ražotāju produkti būtu kaut kas būtiski labāks par minēto Sony?

 

Pirms 28 minūtēm , Stasss teica:

Nopietni?

Nav nepieciešams lielāks par 32". Jauni tādi lētākie FHD maksā ap 200, un tie tak arī nav IPS, piemēram Philips 32PFS6855. Ja OS man nav būtiska, tad ar ko tāds būs labāks par lietotu un vecāku (ja tādu izdodas atrast FHD)? Tiesa, 32" FHD IPS monitoru par 200 nopirkt gan ir iespējams.

 

Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja tu viņu domā izmantot kā monitoru, tad iesaku uzreiz atmest domu. Teksts būs visai nelasāms.

Ķinim, ne tekstam.

Link to comment
Share on other sites

Pašķirstot esesku un lombardus, vēl no tādiem uz aci ne galīgi veciem (ne ar >=5cm malām), acīs iekrita šie, visi speķī FHD, visi ap 50 eur gabalā:

 

LG 32LV3400

Samsung UE32EH5000W

Philips 32PFS4132

 

Kurš ir vairāk ok, kurš mazāk? No kura jāturas pa gabalu? Varbūt eksistē kāds cits īpaši veiksmīgs modelis, kuru vērts medīt?

Link to comment
Share on other sites

Šaubos, ka kāds orientējas 10 gadus vecos 32 collu tv. Tie pat tajos laikos bija prosti un ne ar ko neizcēlās.

Nopērc normālu tv, ja gribi skatīties filmas. Vismaz 43 collu qled

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , 138 teica:

Pašķirstot esesku un lombardus

Vēl kandidāti:

Samsung UE32ES6100

Samsung UE32F5000AW

Samsung UE32J5100AW

 

 

Pirms 39 minūtēm , RHS teica:

Vismaz 43 collu qled

Nav vēlmes pirkt jaunu par jauna cenu, un nav lielas vajadzības pēc lielāka par 32.

Ja būtu vēlme pirkt jaunu, tad jā, 43" 4K QLED par 250 eur būtu saprātīgāka izvēle nekā 32" FHD par 200.

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Es tā arī īsti nesaprotu ko tu vēlies izspiest no tā TV? Filmas, monitors, spēles, kas?

 

Tas ir 32" , tur nekādi mega modeļi nebūs. Ok, ir arī kriti modeļi, ko gadus 6-7 atpakaļ ražoja, bet nu tos pa 40€ neviens netirgos. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , 138 teica:
pirms 11 stundām , Stasss teica:

Nopietni?

Nav nepieciešams lielāks par 32".

Nav runa par izmēru. 
Runa par to ka tu ej uz lombardu par 40 eur pirkt tv, bet te veic aptauju, ko izvēlēties. Tur jāpriecājas ka viņš vispār rāda, nevis vēl gribēt IPS, vēl jo vairāk OLED..

Bet nu jā, piedod, ja gadījumā tev tas ir desmitgades ievērojamākais pirkums..😀

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Racer teica:

Tehnobonusā var paskatīties

Viņi vairs netirgo lietotu preci. Un tagad 1080p tur maksā tāpat kā jebkurā citā internetveikalā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Zin... teica:

Ok, ir arī kriti modeļi, ko gadus 6-7 atpakaļ ražoja, bet nu tos pa 40€ neviens netirgos.

Kāda izmēra un kuri tie ir, un kādā cenu amplitūdā tos tirgo?

 

pirms 15 stundām , Zin... teica:

Filmas, monitors, spēles, kas?

Filmas, jūtūbe utml.

Ne kā monitoru teksta vai kā cita lasīšanai, radīšanai vai apstrādei, arī spēlēm ne. Kāpēc jautā?

Man arī nav īsti skaidrs, ko Andris domāja ar šo:

pirms 19 stundām , AndrisBB teica:

Teksts būs visai nelasāms.

Sēžot pie 32" FHD tādā tuvumā kā pie monitora, teksts tādā pašā fiziskā izmērā kā uz tādas pašas izšķirtspējas divreiz mazāka monitora varētu būt sūdīgi lasāms, nu tas skaidrs.

Vai varbūt ir kaut kas, ar TN ekrāni televizoros principiāli atšķiras no monitoru un laptopu TN ekrāniem?

 

Pirms 20 minūtēm , RHS teica:

No kāda attāluma domā skatīties tv?

Pāris metri.

 

pirms 9 stundām , Stasss teica:

jāpriecājas ka viņš vispār rāda, nevis vēl gribēt IPS, vēl jo vairāk OLED..

Es tak nezinu, ko no viņa var gribēt:

pirms 20 stundām , 138 teica:

Pilnīgi neorientējos TV fīčās un lietoto tirgū.

 

 

pirms 9 stundām , Stasss teica:

Runa par to ka tu ej uz lombardu par 40 eur pirkt tv, bet te veic aptauju, ko izvēlēties.

Ja tava viedokļa saturs ir tikai tas, ka tev šķiet nepareizi, ka es tehniskā forumā uzdodu jautājumu par šādu tehnikas vienību, tad tavs viedoklis nedod nekādu ieguldījumu diskusijā, tāpēc labāk būtu tev to paturēt pie sevis! :thank_you:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , 138 teica:

Sēžot pie 32" FHD tādā tuvumā kā pie monitora, teksts tādā pašā fiziskā izmērā kā uz tādas pašas izšķirtspējas divreiz mazāka monitora varētu būt sūdīgi lasāms, nu tas skaidrs.

Vai varbūt ir kaut kas, ar TN ekrāni televizoros principiāli atšķiras no monitoru un laptopu TN ekrāniem?

Palasi par Chroma Subsampling

https://www.displayninja.com/chroma-subsampling/

Un kā teksts izskatās at 4:4:4 vs 4:2:2 vs 4:2:0

https://www.rtings.com/tv/learn/chroma-subsampling 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies, nu teksts nav aktuāli, bet tikuntā manā gadījumā pirkt 32" FHD IPS moni (augstāk nosauktie mētājas ap 90 eur) laikam būtu prātīgāk nekā jebkuru no augstāk nosauktajiem 32" FHD ne-IPS tv (kuri maksā par nebūtiskiem pārdesmit eur lētāk nekā minētie  moņi)? Vai ne @Zin... @AndrisBB ?

Link to comment
Share on other sites

Prātīgāk būtu iegādāties 40" TV

 

Piemēram šo

 

https://m.ss.com/msg/lv/electronics/tvs/led/bgpble.html

 

Būs i attēls labs, pat ļoti labs par tādu cenu, i smaarts, lai YouTube drilletu.

 

Ja pa visām vārīteem vēlies 32" tad pērc labāk TV. Monitors nebūs tev aktuāli, ja nav vēlme tekstus luureet. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Zin... teica:

Piemēram šo Ue40F6400Ak

 

Pirms 11 minūtēm , Zin... teica:

Būs i attēls labs, pat ļoti labs par tādu cenu, i smaarts, lai YouTube drilletu.

Kas viņam labāks par manis nosauktajiem 32"? IPS tak nav, vai ne?

 

Pirms 11 minūtēm , Zin... teica:

i smaarts, lai YouTube drilletu.

Tas smārts tak kuru katru brīdi izbeigsies, jo nebūs apdeitojams, un jūtūbe viņā ar reklāmām, atšķirībā no pieslēgta pc ar pārlūku ar adbloku. Danunax man smārtu. Nē nu baigi netraucē ka viņš tur ir, bet reāli pilnīgi nekādas vajadzības.

 

Pirms 16 minūtēm , Zin... teica:

Ja pa visām vārīteem vēlies 32" tad pērc labāk TV. Monitors nebūs tev aktuāli

Pamatojums? Smārtu man nevajag, ltv panorāmu arī nē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , 138 teica:

Kas viņam labāks par manis nosauktajiem 32"? IPS tak nav, vai ne?

Izmērs, pirmām kārtām 🙄

 

Otrkārt, ko tu esi iecikleejis uz to savu ips? VA panelis vairumā gadījumu tieši TV būs labāks. Šis savā laikā bija ļoti veiksmīgs modelis, ko esmu ielicis. Labs panelis, labs kontrats, ir arī datora režīms, lai vari izmantot kā monitoru, ja tik ļoti vajag. Savā laikā šos ļoti labi pirka cilvēki jo bija laba kvalitātes/cenas attiecība. 

Pirms 10 minūtēm , 138 teica:

Pamatojums?

TV apstrādā kaut kādā mērā bildi, ir labāks uz kustībām salīdzinot ar lētiem monitoriem.

Pirms 10 minūtēm , 138 teica:

smārts tak kuru katru brīdi izbeigsies

Šis TV ir 7 gadus vecs, joprojām smart strādā ja nekas nav mainījies , tiesa, būs lēns. Bet lai fona ieslēgtu i-radio vai YouTube, pilnīgi der.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, tas F6400 būs daudz labāks pirkums. Uz pāris metru attālumu 32 nav nekas, 40 būs lietojami. Es pat ņemtu 55. Ssā ir viens normāls Sony pa 230, 18.gadā ražots.

Priekš tv Ips ir pats sliktākais matricu veids.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , RHS teica:

Priekš tv Ips

Ir redzēti tn paneļi 😄

 

Labi ips ar visiem pārklājumiem hujaarklaajumiem ir tīri ok, bet tā ir cita cenu un izmēru kategorija. 

Link to comment
Share on other sites

Es domāju par pēdējos 8 gados ražotajiem normālo brendu tv virs 40 collām. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Zin... teica:

ko tu esi iecikleejis uz to savu ips? VA panelis vairumā gadījumu tieši TV būs labāks.

Es tak teicu, ka neko nezinu. Saki, teļļukiem pārsvarā ir VA, nevis TN paneļi? Nezināju. Tādā gadījumā, ok, VA varbūt arī nav daudz sūdīgāk nekā IPS, šitam es varētu ticēt.

Pirms 25 minūtēm , Zin... teica:

Ir redzēti tn paneļi 😄

Šie 32"nieki ko augstāk nosaucu, un vispār lielākā daļa 32"nieku, tie arī ir VA? Vai TN?

pirms 21 stundām , 138 teica:

LG 32LV3400

Samsung UE32EH5000W

Philips 32PFS4132

Samsung UE32ES6100

Samsung UE32F5000AW

Samsung UE32J5100AW

 

Pirms 44 minūtēm , Zin... teica:

TV apstrādā kaut kādā mērā bildi, ir labāks uz kustībām salīdzinot ar lētiem monitoriem.

Ok, izklausās ticami. Bet ko tu sauc par lētiem monitoriem? Vai pie tiem tu pieskaiti arī tādus IPS monitorus kā minētos LG 32MP58HQ-P un LG 32MN500M?

 

Pirms 47 minūtēm , Zin... teica:

Šis TV ir 7 gadus vecs

Es atrodu 2014. gada review, bet labi, nav arī 15 gadi.

 

Pirms 53 minūtēm , Zin... teica:

ir arī datora režīms

Ko tas dara?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , 138 teica:

VA varbūt arī nav daudz sūdīgāk nekā IPS, šitam es varētu ticēt.

Ir labāk. IPS vienīgais plus ir ja vēlies skatīties TV no dīvainiem leņķiem.

 

Pirms 35 minūtēm , 138 teica:

Bet ko tu sauc par lētiem monitoriem?

Monitors or monitors, TV ir TV. Tavā gadījumā vajag TV. Šis pat nav diskusijas vērts.

 

Pirms 37 minūtēm , 138 teica:

LG 32LV3400

Bla bla bla, es tak tagad netaisiis meklēt kas katram no šiem 32" ir par paneļi iekšā.

 

Visticamāk IPS visiem šiem.  Neesmu pārliecināts par j5100, iespējams VA

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu es nez, varbūt "datora režīms" ir tipa šitais no taviem linkiem @AndrisBB?

 

Citēt

If your TV supports 4:4:4 chroma, you can enable it by going to the settings menu and finding an option typically called HDMI UHD Color, HDMI Enhanced Format, or something along those lines, depending on the TV model.

 

Citēt

 

the only time you would actually require it is when you are playing console games or using your TV as a PC monitor.

 

Link to comment
Share on other sites

Redz kur sakarīgs tv. Šovakar ielikts, varbūt vēl var paspēt nopirkt. Sony tajos laikos bija labākā attēla apstrādā. Ir IPS, bet neko darīt. Lētajā galā no VA nekas labs nav ssā. 55 collas ir normāli priekš 2m, tas ir kā pēdējā rinda kino.

 

https://m.ss.lv/msg/lv/electronics/tvs/led/bhmphj.html

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks skatās uz monitoru, tu tiešām domā, ka 55" šis tagad pirks? 😄 Uz 40 jau spirinaas pretī.

Pirms 4 minūtēm , 138 teica:

datora režīms" ir

Chroma, izslēdz attēlā apstrādi, ātrāks reakcijas laiks. Respektīvi pārvēršas par monitoru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , RHS teica:

Redz kur sakarīgs tv.

Ticu ka sakarīgs, bet tu nopietni domā, ka es pirkšu teļļuku četrreiz dārgāk un gandrīz divreiz lielāku nekā sākotnēji meklēju?

Link to comment
Share on other sites

Kautkāda aizdoma ka viņš grib monitoru, bet arī grib 'ietaupīt' un tapēc grib TV.

Jeb pats visdrīzāk nezin ko grib. Varbūt ticis pie 50 eiro un tagad grib kautkur iztērēt. Varbūt skatīties uz bildēm ko safotagrāfējis ar savu kameru.

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , 138 teica:

ka es pirkšu teļļuku

Ieej FB grupās, tur reizēm par velti tādus atdod. Nebūs tik ļoti jātērējās

Link to comment
Share on other sites

Nu personīgi es njemtu to 40" Samsungu tām prasībām ko viņš vēlas - filmas un YouTube. Labs vidējās klases TV savā laikā un arī media pleijeris sakarīgs iebūvēts, pat nevajag slēgt datoru klāt, pietiek filmu tik ielikt USB vai caur DLNA pārsūtīt.

 

Tie visi 32" ir entry klases, ja no visiem tiem jāizvēlas, njemtu jaunāko - to j5100

 

Nezinu kas vēl šeit ir apspriežams.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , 138 teica:

Ticu ka sakarīgs, bet tu nopietni domā, ka es pirkšu teļļuku četrreiz dārgāk un gandrīz divreiz lielāku nekā sākotnēji meklēju?

Pats rakstīji, ka neko nezini. Bet man pieredze ir ar dažādiem TV izmēriem. Tāpēc arī rakstu, ka jāņem 55 collas, būs pilnīgi cita lieta. Pašam būs prieks. 220 eiro mūsdienās vairs nekas īsti nav.

Link to comment
Share on other sites

  • 138 locked this tēmaa
  • 138 unlocked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...