Jump to content

Kniedētājs (un spams par instrumentiem, darbnīcām, darba kultūru un tml)


binary
 Share

Recommended Posts

Just now, binary teica:

Vari ieteikt

Vajadzībai kādai? Vai attīrīt telpas gaisu no putekļiem vai rīkoties tik stulbi kā tajā video - nolikt to ventilatoru aiz šķērszāģa tā vietā lai vienkārši pievienotu zāģim nosūcēju.🤣

Par viena tā filtra cenu jau var nopirkt nosūcēju ar maisiem.

Nē, nē, necenšos Tevi atrunāt.😉

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 37 minūtēm , Jurkins teica:

rīkoties tik stulbi kā tajā video

Tak neba nu ikdienā viņš tā dara. Gana skaidri tika pateikts, ka tas bija tikai un vienīgi priekš tā, lai paskatītos, kā tas gaiss tur virpuļo/nevirpuļo.

 

Pirms 37 minūtēm , Jurkins teica:

Vajadzībai kādai? Vai attīrīt telpas gaisu no putekļiem vai (..)

Par viena tā filtra cenu jau var nopirkt nosūcēju ar maisiem.

Vairāk tā kā telpu attīrīšanai no dažāda veida putekļiem. Viegli pārvietojamu, bez pastāvīgas "atrašanās vietas". Vakar kārtējo reizi izbesījos ar putekļsūcēju. Daudz vienkāršāk un efektīvāk būtu ieslēgt tādu ventilatoru un pastaigāt apkārt ar kopmresoru.

 

Kokapstrādes instrumentiem, protams, efektīvāk ir pieslēgt nosūcēju (bet tāpat daudz putekļu izmet gaisā). Manā gadījumā gan laikam vajag nevis "nosūcēju ar maisu", bet "putekļsūcēju ar ciklonu", lai var ērtāk pārvietot un izmantot arī ārpus telpām (jā, arī tur skaidas ir jāsavāc, it īpaši no biezumēveles).

 

----

Par tiem auto filtriem - paldies, paskatīšos. Perkins Ķekavā kā reiz sanāk pa ceļam.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , binary teica:

pieslēgt nosūcēju (bet tāpat daudz putekļu izmet gaisā)

Ū-ja! Tak n-tajās ražotnēs n-tie darbagaldi strādā ar nestacionārajiem maisu nosūcējiem.

Iespējams šāds ērtāks, es izlīdzos ar to pašu nosūcēju.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 16 stundām , Jurkins teica:

Par viena tā filtra cenu jau var nopirkt nosūcēju ar maisiem.

Starp citu, "vienus tādus filtrus" tiem pašiem nosūcējiem vien izmanto, vienīgi nevis mašīnām, bet skaidu sūcējiem paredzētus :D Vieni uzlabo esošos nosūcējus, citi pērk nosūcējus, kam tāds filtrs jau ir "no rūpnīcas".

 

Piemēram,

https://www.busybeetools.com/products/3hp-dust-collector-with-dual-cansiter-cx.html

https://www.axminstertools.com/eu/axminster-professional-ap60e-dust-extractor-230v-107632

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Es tak redzēju Tavā linkā, ka "for woodworking" vai kā tur bija. Maisu nosūcējus gan esmu sastapis daudz un dažādus, bet visus bez filtriem ar maisiem. Atpalicis esmu 🤣. Nespekulēšu, vai ir vērts vai nē, iespējams, ka vilkme labāka (laukums lielāks), bet nezinu. Mēs dzīvojam ar maisiem.

Link to comment
Share on other sites

Tur laikam divi ieguvumi - vilkme lielāka un krietni labāka filtrācija. Tas vairāk tiem, kas rūpējas par plaušām un vecumdienām ;)

Link to comment
Share on other sites

Sky_High

Kāds ir kaut kur redzējis mazas vadu kniebšanas standziņas, kas nevada elektrību? Nez usual suspects kā Ksenukai, Depo u.tml. ir tādas?

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Tas vairāk tiem, kas rūpējas par plaušām un vecumdienām

Nu, ja daudzmaz regulāri strādātu darbnīcā, tad, iespējams, jā. Ja nē, tad pilnīgi pietiek ar maisu.

 

Bet jā, nepadomāju par šiem (atpalicis 🤣)

rekur ir tepat LV.

No šiem arī pirku savu nosūcēju kādreiz. Atlaides bija 😁.

 

edit: hmm, principā šitādu varētu DIY rekuperatoram likt. Gan jau varētu ielikt un aizmirst, mantinieks kaut kad izpūstu 🤣...

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , Jurkins teica:

hmm, principā šitādu varētu DIY rekuperatoram likt.

Sasodīts… Biju nedaudz piemirsis, ka to verķi arī jāuztaisa :D Nez, kasti viņam taisīt no saplākšņa vai no kāda cita materiāla?

Link to comment
Share on other sites

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Tas vairāk tiem, kas rūpējas par plaušām un vecumdienām

Puikas, tik traki jau ar to strādāšanas kaitīgumu gan nav.😉 Drīzāk sliktāk būs sēdēt uz dīvāna, pie datora, dzert, pīpēt un bez sāta rīt. Kā to redzam uz ielām, ar tik daudz jauniem ''grūsniem'' indivīdiem, vai līdzīgiem ''tizleņiem''.

Manās jaunības rūpnīcās pensijā sievas no 45, bet veči no 50 devās. Bet neatceros gan nevienu priekšlaicīgi norakstītu profsaslimšanas pēc. Man jau pašam labi; fiziskais gals tāpat pienāks ātrāk, nekā ar putekļiem aizrīšos.😀

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Nuu, knaibļu asmeņi

Pirms 7 minūtēm , kaads teica:

kas nevada elektrību

būs apmēram šādi?😉

2d8b5d0a2bfa8e765ad13b2c923ef77f-di3lc-web-4217.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , binary teica:

Biju nedaudz piemirsis, ka to verķi arī jāuztaisa

Ne Tu viens 🤣.

Domāju, ka no mitrumizturīgā saplākšņa nebūtu ne vainas.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 50 minūtēm , jacobs teica:

Puikas, tik traki jau ar to strādāšanas kaitīgumu gan nav.😉 

Tak ne jau strādāšana ir kaitīga, bet apstākļi, kuros reizēm sanāk strādāt :D

 

Pirms 50 minūtēm , jacobs teica:

Manās jaunības rūpnīcās pensijā sievas no 45, bet veči no 50 devās. Bet neatceros gan nevienu priekšlaicīgi norakstītu profsaslimšanas pēc. Man jau pašam labi; fiziskais gals tāpat pienāks ātrāk, nekā ar putekļiem aizrīšos.

45-50 jau tādi vēlīni jaunības gadi vien ir. Lūk, ja 80-90 plaušas kā nepīpējošam tīnim - tas jau būtu sasniegums :D Bet lai tajos 80-90 varētu baudīt dzīvi, vajag tomēr par to laicīgi parūpēties.

 

Baumo, ka koka putekļi vairākkārt palielina iespējamību tikt pie astmas un vēža. Skaidrs, ka ne visi to piedzīvo, vēl jo vairāk - 45-50 gados. Bet nu tas ir tāpat kā ar ielas šķērsošanu - it kā jau var truli slāt pāri ielai un lielākā daļa pat netiek notriekti, bet tāpat statistiski lielāka iespēja izdzīvot un nesakropļoties ir tiem, kas tomēr pārliecinās, vai ielas šķērsošana konkrētajā brīdī ir droša.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , jacobs teica:

Manās jaunības rūpnīcās pensijā sievas no 45, bet veči no 50 devās.

Cik es atceros, tad tie vecumi bija 55 un 60. Iespējams ka tiem, kam kaitīgi darba apstākļi bija, bija agrāka pensionēšanās iespēja. Nu un miličiem, kam izdienas pensija, tiem gan bija no 45 laikam.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Bija ķīmiskās rūpnīcas arī večiem pensijā no 40 ar 4 h darba dienu. Sievietes, saprotams, tur nestrādāja vispār. Latvijā tādu vietu gan nebija. Manā konkrētajā(herbicīdu) toreizējā ražotnē Olainē arī sievietēm bija liegts darbs.

Link to comment
Share on other sites

Ja reiz "tik traki jau ar to strādāšanas kaitīgumu gan nav" (© @jacobs), tad jau tādu atlaižu nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

Pagājušogad tikāmies

Pirms 22 minūtēm , binary teica:

tad jau tādu atlaižu nebūtu.

Olaines profvidenes klases 50 gadu jubilejā. No 25 tikai viens jau aizgājis mūža iesaukumā.

Piemēram daudz raksta par Černobiļas seku likvidētāju kaitīgo toreizējo darbu un par palielu mirstību vēlāk. Vienu tikai aizmirst, ka lielākā daļa vienkārši vēlāk parāk daudz šņabi streba.

Atceros mans darba biedrs, arī savulaik černobilietis, nokrītot pie bāra letes, ierasti bārstīja teicienus: ''Uh, Černobiļ!'' It kā dzērums nemaz vainīgs nebūtu?😀

Bet vispār, kamēr pats ilgāk nepastrādāsi līdzīgā skarbā ražošanā, neko tā arī, no tā visa nesapratīsi.😉

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
23.08.2023. , 20:59, binary teica:

To "10.2" nesapratu. Man it kā ir 10 (tā kā "10.0"), un it kā M10 skrūve iet cauri, ja vien caurums nav sanācis "trijstūrains". Kāpēc jāurbj lielāku?

paskaties un visu par urbumiem sapratīsi. Vai arī tā vietā pusstundu paskrullē Feisbuku un turpini borēt "trijstūrainus" caurumus

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kas tām mazajām standziņām domāts ar vārdiem ''elektronevadošas''? Izolēti rokturi vai kas ''kosmisks'' tipa paši asmeņi no keramikas, kad vari kniebt divdzīslu kabeli zem sprieguma un nešķīdīs dzirkstelēs.

Ja grib labas maziņas , parastās , tad ieteiktu Knipex . Nu ir vērtas katra centa tajā cenā. Pat negaidīts(?)  pielietojums kā pedikīra, jo žiletes asuma un plānas. Krietni labākas kā speciālas kosmētiskās no ''lielveikala'''. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , oxygen teica:

 

Ja grib labas maziņas , parastās , tad ieteiktu Knipex

Man, personīgi, labāk patīk Wiha, galvenokārt dēļ ērtākiem rokturiem... kolēģim minētais Knipex cieņā... Esot izturīgāks par Wihu, uz ko es atbildu, ka salauzt var jebkuru instrumentu... 

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , oxygen teica:

Izolēti rokturi vai kas ''kosmisks'' tipa paši asmeņi no keramikas

Te jau bija bilde

product%7C951&sz750x750&cp&tn&ql&fm&bo&b

Asmeņi metāla, bet arī paši gali nopietnāk izolēti, lai blakus kādam nevar pieskarties, uztaisīt īso. 

Bet tādas mazas vispār nav manītas.

Link to comment
Share on other sites

Manā bildē augstāk ašenes bija ar keramikas asmeņiem.

Bet mazās tiešām nav redzētas.Taču kniebjot vairākdzīslu kabeļi zem sprieguma arī keramikas asmeņi neizslēdz uguņošanu pie apstākļu sakritības.

P.S. Mans ''neprofi'' kniebšanas arsenāls.😉

IMG_20230902_095326.jpg

Labots - jacobs
  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Kungi, ko jūs izmantojat

1) elektroinstalācijas kabeļu ārējās izolācijas noņemšanai?

2) vadu iepresēšanai (to mēdz saukt par krimpēšanu?) šādos un šādos utml. kontaktos?

Iekšējās izolācijas mizotājs man ir šāds tikai ar uzrakstu Jokari, pirkts Būvniecības ABC 2x lētāk nekā ar Haupa uzrakstu 🤑

Link to comment
Share on other sites

Man tas Haupa-veidīgais ir, bet kaut kā nav iegājies, nepatīk.

Gan ārējai, gan iekšējai lietoju Protec.class 05100729, https://be.lv/index.php?route=product/product&path=158_164&product_id=1980

Nu kā trūkums - neder īpaši smalkiem vadiem, tiem izlīdzos ar tapešu/papīra/kancelejas nazi.

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Apaļajiem ārējai izolācijai šis ir labs

Products | HAUPA

csm_200031_5d303fe7d2.jpg

Galiem šis

210683.jpg

Lai gan, lai neņemtos ar diviem verķiem tieši iekšējai instalāciaji, šis ir labs, jo tur galā var smuki apaļajiem ārējo noņemt, un tad ir arī priekš dzīslām 1.5, 2.5 , lai gan tur tajā video es tieši to neredzu .Ja šis nav tieši tas, tad noteikti ir tādi.

200036.jpg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1). Atkarībā kuru izdodas pirmo atrast iekš miljons instrumentu kastēm.

https://www.uktoolbox.com/product/bahco-ergo-wire-stripping-pliers-with-self-opening-150mm-bah2223g150-327041

vai

https://www.uktoolbox.com/product/stanley-fatmax-auto-wire-stripping-pliers-sta096230-323570

 

2) Parasts crimp toolis. Ir divi no Aliexpress un viens Stanley laikam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , 138 teica:

tikai ar uzrakstu Jokari

Jā, man arī ir šis https://www.tme.eu/lv/en/details/jokari-20200/strippers-for-wire-cable/jokari/20200/

un tad vēl kā Andrim https://www.tme.eu/lv/en/details/sa.2223d/strippers-for-wire-cable/bahco/2223-d-150/  + līdzīgas no Haupa, tāpat rinda šādu https://www.tme.eu/lv/en/details/pst-0.5/strippers-for-wire-cable/piergiacomi/pst-0-5/. Dažādi appresētāji no Ali, bet ne tie pa trīs rubļiem😉. Bet protams, daudz nozīmē piemērots pusass nazis un jušana rokās.

Lai gan mēs visi jau īsti profi neesam, kuriem savi specializētāki un dārgāki štrumi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

+/- jebkuras izolācijas noņemšanai ir teju nepārspējams https://www.lemona.lv/knaibles-izolacijas-nonemsanai-0-2-4-0mm-knipex.html

ja nav pa rokai, (piemēram, sev tādu iepirku pavisam nesen), tad nazis ar fīlingu ārējai izolācijai un dazāda (piemērota) izmēra kniebles, kādas iepriekš minētas...

krimpēt vajag reti, bet katrai klemmei ir atbilstošs instruments nopērkams tai pašā lemonā... parasti rokturi ar maināmiem žokļiem... no aļika var pat pasūtīt komplektu ar 9 dažādiem žokļiem, teju jebkurai vajadzībai... https://www.aliexpress.com/item/32811893136.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3a2f38daKSOz0F&mp=1

man parasti vajag dažus, ko pielodēju un aploku ar plaķenēm...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Phienix Wirefox ir ievērojami labāks par knipexa knaiblēm.

Knipexam problēmas bieži ar dzīslām, isevišķi ja meģināsibhalogenos kabeļus slēgt un tīrīt. 

 

Par augtāk minēto knipexa bumbieri tas jau domāts ārejo izolāciju ņemt nost nevis dzīslām. Tas ir daudz labāks par haupas kas putekļus krāj

Labots - Laxe
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Laxe teica:

Par augtāk minēto knipexa bumbieri tas jau domāts ārejo izolāciju ņemt nost nevis dzīslām.

Nē, tur sānā arī ir priekš vairākiem dzīslu standarta izmēriem

bet īsti elektriķi strādā ar šiem ;)

9855_51.JPG&q=80&w=420

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ok parādi kā ar to noņemsi ārejo izolāciju iemurētā štekdozes karbā ;))

 

Reali abus vajag ja gribi ātri un efektīvi

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Kādam ir pieredze ar Knipex 13 42 165 / 13 45 165 / 13 46 165 vai līdzīgām?

Redzēju Lemonā plauktā un iekrita acīs kā instruments, kas man varētu patikt. Patikt vairāk par visiem citiem ārējās izolācijas noņemšanas instrumentu veidiem, kurus jūs aprakstījāt.

 

Weicon 7-F, nenoliegšu, ir prikolīgs. Rīgā kaut kur viņu var aptaustīt? salidzini.lv rādās, ka nē :( 

Vispār patīk man tie pistoļveidīgie, šis būtu apgreids no esošā Jokari. Nepatīk vienīgi ka tādos smalkos mehānismos ir daudz kas kam salūzt, eventuāli.

Knaibles (13 42 265) grūtāk salauzt! :king2:

Galaknaibļuveidīgie iekšējās izolācijas mizotāji (@AndrisBB @jacobs Bahco) man arī patīk, patīk ka iekniebšanās dziļumu var uz sajūtām nevis automātiski tik cik ir tik ir. Esmu tādu palietojis un man nebūtu nekas pretī ja man tāds būtu īpašumā, bet nav nekādas vajadzības, Jokari pistole dara sava darbu, arī delikātiem kabeļiem kā Klotz MC2000.

Visi tie apkārt-apliekamie subjektīvi nepatīk.

Nažveidīgie ne patīk ne nepatīk. Knipex 98 55 nazis nu varbūt, bet sūdīgi, bet ka asmenis atklāts, iemetot kastē pie cita hlama var sasipties, jātur kaut kādā futlārī.

Stanley STA096230 arī prikolīgs, tikai ej nu sazini, ko ar viņu var sakrimpēt un ko nevar. Ko man vajag krimpēt, tas ir

pirms 20 stundām , 138 teica:

šādos un šādos utml. kontaktos

un vēl tos uzgaļus, ko krimpē mīkstajiem 0.5..2.5mm vadiem pirms bāšanas skrūvējamos savienojumos, piemēram galda lampām kontaktdakšās, slēdžos un patronās, nezinu kā tie uzgaļi precīzi saucas, neesmu lietojis, jo man nav ar ko krimpēt, tā vietā apalvoju, bet tas ir p!saks laikietilpīgi, ja vajag vairāk par dažiem galiem. Savukārt citātā minētajiem uzgaļu tipiem izlīdzos ar apalvošanu + plaķenēm + opcionāli pielodēšanu un tas arī nav diez cik efektīvi un profesionāli. Kaut kādu krimpēšanas rīku man čista vajag.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , 138 teica:

krimpē mīkstajiem 0.5..2.5mm vadiem

Droši vien, kad tu piedzimi, tad es jau beidzu daudzīslu vadus krimpēšanas vietā aplodēt?😀

Nopērc vien tajā pašā Ali kādas pāris stangas un uzgaļu asorti, tad iestāsies tev laime pilnīga, lai arī ar daudzu gadu nokavēšanos.😉

https://vi.aliexpress.com/item/1005004178653299.html

https://vi.aliexpress.com/item/4001103825507.html

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir šādas https://www.tme.eu/lv/en/details/knp.1392200/universal-pliers/knipex/13-92-200/ , galvenokārt universalitātes pēc, ko kabatā iebāzt.

Lai gan man daudz jāapspiež gali <0.5mm² , ko veicu ar citām Knipex, kuras  pavisam citiem nolūkiem  ražotāja domātas🙂https://www.tme.eu/lv/en/details/knp.8751250/adjustable-pliers/knipex/87-51-250/

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...