Jump to content

Kniedētājs (un spams par instrumentiem, darbnīcām, darba kultūru un tml)


binary
 Share

Recommended Posts

@Athlons, flīžu šuvēm ir nopērkams "flīžu šuvju skrāpis", rokas instruments (ne elektrisks), bet darbs apjomīgs. Man pirmš šuvošanas vajadzēja kaut kā izkasīt no šuvēm līmi, tad nu berzu visas šuves ar to skrāpi. Ar multitooli gan jau ir vieglāk/ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , binary teica:

Turklāt vismaz man parasti no visas kolekcijas vajag 1-2 instrumentus, tāpēc ir ērti, ja tieši tos var arī paņemt, nevis jāstaipa līdzi pa visu saimniecību visu iespējamo kolekciju.

Nezinu, varbūt pārāk vārgs esmu, ja reiz negribas tos 50-100m bezjēdzīgi staipīt tos padsmit(?) kilogramus

Nav tik traki. Šķiet, ka tu neizprati instrumentu kastu sistēmas "filozofiju". Katram instrumentam sava kaste (manā gadījumā MakPac koferis). Cik instrumentu vajag, tik kastes arī ņem. Tukša kaste ~1.2-1.5 (atkarībā no izmēra). 2-as kastes saāķētas kopā -> 2.5-3 kg koferis.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 24 minūtēm , Athlons teica:

iespaidīgas cenas ir arī Festool, bet it kā neviens nesūdzas... 

Tie, kas pērk Festool, labi zina, kāpēc pērk.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tiešām neizprotu - kāds ir tas ieguvums no tā, ka paņemu 2 kastes, ja tikpat labi varu paņemt 2 instrumentus, kurus nepieciešamības gadījumā pat var uzkabināt uz jostas, lai rokas būtu brīvas?

 

Par kilogramiem - baterija 0.7kg, skrūvgriezis 1.5kg, urbis 2.1kg, pat tādam "primāram komplektam" tie jau ir 5kg plikos instrumentos, ja neko citu nevajag. Tur tas svars ātri vien saskrien. Es te nemaz nepieskaitu visu "drill bit", skrūvgriežu uzgaļu, muciņu, flekša ripu u.c. "aksesuāru" svaru. OK, skrūvgriežu uzgaļi necik daudz nesver, bet priekš kam siept līdzi visu muciņu kolekciju? Priekš kam stiept līdzi visu veidu metāla un betona urbjus, ja ieplānots strādāt ar koku? Priekš kam stiept līdzi visu veidu flekša ripas, ja vajag tikai nofleksēt leņķdzelzi un mazliet pieslīpēt pēc metināšanas (vispār tie ideālā gadījumā ir 2 flekši)? Nudien nesaprotu :)

 

Manā izpratnē "instrumentu kastu sistēmas filozofija" ir ērta instrumentu pārvietošana uz objektu - iemet nepieciešamās kastes bagažniekā, aizbrauc uz objektu, tur aiznes visas kastes no bagažnieka uz objektu, tālāk jau pa objektu staigā ar tiem instrumentiem, kas tieši tajā brīdī ir nepieciešami. Ērti un efektīvi. Tas ir apmēram tas, ko esmu novērojis, kā citi tās kastes izmanto. Lai gan tur arī mēdz ieviest bardaku - samet kastēs visu iespējamo un pēc tam nezina, kas kur atrodas un kas vispār ir vai nav atvests uz objektu.

Link to comment
Share on other sites

"katram savs". Ja jāizurbj viens caurums vai zinu, ka strādāšu tikai ar viena diametra urbi, tepat mājā atveru kasti, izņemu urbjmašīnu, urbi , piekarinu pie jostas un eju strādāt. Ja man nav skaidrs un/vai negribas plānot , kādi urbji būs vajadzīgi, tad ņemu visu kastu un eju uz "objektu" , lai 5x nav jāskraida uz māju pēc kaut kā aizmirsta. Kā arī man vieglāk disku atrast flekša koferī, nevis meklēt kurā plauktā to pirms nedēļas esmu nometis un pēc 3h meklēšanas secinu, ka ātrāk aizbraukt uz Depo pēc jauna. Te laikam atkarīgs no cilvēka pedantiskuma un spējas organizēties. Man tādas nav un tāpēc man patīk koferi. 🤷‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Jainit teica:

Kā arī man vieglāk disku atrast flekša koferī, nevis meklēt kurā plauktā to pirms nedēļas esmu nometis un pēc 3h meklēšanas secinu, ka ātrāk aizbraukt uz Depo pēc jauna. Te laikam atkarīgs no cilvēka pedantiskuma un spējas organizēties. Man tādas nav un tāpēc man patīk koferi. 🤷‍♂️

Man spējas organizēties praktiski nav, viss stāv "smukā bardakā", kurš reizi gadā-divos tiek pārkārtots, turklāt fleksi lietoju ļoti reti. Bet šito visu likt flekša koferī? Kura flekša - pirmā, otrā vai trešā? Da nu…

image.thumb.jpeg.0f59c40a14212c316b34a64d8af9169a.jpeg

 

Ja tie ir tikai 2-3 gabali 2mm ripu metāla griešanai, tad jā, to var (un vajag) iemest flekša kastē. Tāpat arī brilles un ausu aizbāžņus (man 3M 1310 iepatikušies). Bet ja ir 10 veidu ripas, no kurām daļu prasītos vismaz 2-3 eksemplāros (lai var darba gaitā var nomainīt), tad ir kā ir. Tad man ērtāk ir viņas turēt plauktā.

Link to comment
Share on other sites

Tūliņ tev pateiks, ka to visu jāieliek instrumentu koferī :D

 

P.S. Foršs "iebūvētā TV" risinājums. Otrpus sienai, cik noprotu, viesistaba, kurā to TV var skatīties?

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Tā skrūvgriežu kolekcija ir iespaidīga. Bet vispār darboties ar metālu un koku vienā telpā nav veselīgi. Ja virsfrēzes griežņi vai ēveles asmeņi redzēs metāla skaidas, nekā laba nebūs. No šī es dikti uzmanos.

 

Starp citu, vietējais fotogrāfs Sokolovs savā YT kanālā spilgti parāda, kādai ir jābūt attieksmei pret instrumentiem, rīkiem un darbu, ko dari.

https://youtube.com/@kak_smog

Labots - raivix95
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, mums tomēr ar augšminēto Sokolova kungu darbnīcām atšķirīga sūtība. Intensīvi strādājot putekļi, skaidas tevi pavadīs visur, ja vien to savākšana nav pašmērķis, kurš aizēno pašu lietderīgo darbu. Dabiski, koks manā darbnīcā rets viesis, bet nerž. metāla apstrāde ar visu slīpēšanu un pulēšanu ikdiena.

Protams, ja liela darbnīca, augstiem griestiem ar atbilstošu ventilāciju, atsūci, brīvu iekārtu novietojumu, tad tīrību uzturēt krietni vieglāk. Taču lielai darbnīcai manos gados ir viens būtisks trūkums: Tu vakarā kājas nejutīsi no viena stūra uz otru cilpojot.😉Dēls jau man piedāvāja tādu uzsaukt, bet es saku tas tikai varēja būt krietni agrāk, jo tagad arī mana atlikušā mūža nepietiks to tā īsti iekārtot. Bet skrūvgrieži tikai tā ātri paskatoties ir vienādi, bet īstenībā visi specializēti. Mīlu strādāt, kad man katrai operācijai savs tieši atbilstošs darbarīks. Jā es savus štrumentus pie sienas sakārtu, kā Sokolova kungs, tad man 3 tādu telpu nepietiktu.😀

Link to comment
Share on other sites

@jacobs, ko tu ar metāla urbjiem dari? Kaut kā asini vai vienkārši turi rezervē pa 20gab katram "ejošajam" izmēram un nodilušos met ārā (un, kad krājumi iet uz beigām, piepērc vēl 20gab vienādus)?

Link to comment
Share on other sites

  • binary changed the title to Kniedētājs (un spams par instrumentiem, darbnīcām, darba kultūru un tml)

Man pa dzīvei daudz to sakrājies. Neasos(tomēr urbju tikai sīksto neržaveiku) metu kastē un tad reizi, pa reizei apsēžos pie lentas slīpmašīnas, ātri veselu kaudzi atkal uzasinu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ryobi ir pateikuši, ka viņu auditorijai kastes nevajag. Kaut kur bija par to iekš YouTube. Un tas nav izdomājums, bet uz klientu aptaujām pamatots. Es arī, reizēm kādu Bosch verķi nopērku un ņemu bez kastes vai pat kasti atstāju veikalā (man pazīstams veikala vadītājs), lai viņš citam klientam iesmērē. Ja nelieto visus ikdienā un pārvadāt nevajag, tad ar kastēm tik liekas klapatas. 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 6 stundām , jacobs teica:

Bet skrūvgrieži tikai tā ātri paskatoties ir vienādi, bet īstenībā visi specializēti

Bet ja gals nolūzt, tad darbarīks kļūst nederīgs. Es arvien vairāk nosliecos uz universālais skrūvgriezis + maināmi uzgaļi, jo bitus var nopirkt vairumā un tie nemaksā neko (ja nav Wera). P.S. Ja runa ir par elektroietaisēm, tad tur gan vajag specskrūvgriežus ar nepaplatinātiem galiem, citādi nikā.

Pirms 54 minūtēm , e = d teica:

Ryobi ir pateikuši, ka viņu auditorijai kastes nevajag. Kaut kur bija par to iekš YouTube. Un tas nav izdomājums, bet uz klientu aptaujām pamatots. Es arī, reizēm kādu Bosch verķi nopērku un ņemu bez kastes vai pat kasti atstāju veikalā (man pazīstams veikala vadītājs), lai viņš citam klientam iesmērē. Ja nelieto visus ikdienā un pārvadāt nevajag, tad ar kastēm tik liekas klapatas. 

Šaubos, ka arī tās briesmīgās somas ir klientu vēlme. Skilam arī nav savas vienotas keisu sistēmas, tāpat kā Jasperam, Fermam un daudziem citiem lētiem širpotrebiem.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Es arvien vairāk nosliecos uz universālais skrūvgriezis

Labāk jau ka ir tādi un visādi.😉 Strādājot darbnīcā tomēr katrai operācijai vajag savu labu rokā iegulstošu stabilu darbarīku. Specializētu skrūgriežu jau nav mazums; Visas impact sērijas, muciņskrūvgieži(bez sava WERA komplekta vispār kā bez rokām). Nerūsošajām skrūvēm visādi Wiha MagicSpring® un MagicRing® un tām jau, kā mīkstākam materiālam, vajag ļoti precīzu uzgaļu izmēru atbilstību. Tāpat visas precision sērijas. Tā jau es varu muldēt daudz 🙂

Vienkārši savu mūža pēdējo darba cēlienu vēlos nostrādāt ar gandarījumu un tikai ar labiem instrumentiem. Pietiekoši krievu laikos ir rokas dauzītas...🙂

Link to comment
Share on other sites

man pa vidam starp Sokolovu un Jacobs. Patīk aviācijas pieeja, kur izņemot instrumentu paliek citas krāsas pleķis apakšā, vari no 4m pamanīt, ka 7mm muciņa nav vietā. Realitātē, nav tam laika. Kā arī jo pedantiskāka kārtība, jo grūtāk to pielabot, kad papildinās/mainās instrumenti. 
Daudz kas atkarīgs no darbu specifikas. Vai jābrauc ar rīkiem  ārpus darbnīcas / vai ne. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Usins teica:

man pa vidam starp Sokolovu un Jacobs. Patīk aviācijas pieeja, kur izņemot instrumentu paliek citas krāsas pleķis apakšā, vari no 4m pamanīt, ka 7mm muciņa nav vietā. Realitātē, nav tam laika. Kā arī jo pedantiskāka kārtība, jo grūtāk to pielabot, kad papildinās/mainās instrumenti. 
Daudz kas atkarīgs no darbu specifikas. Vai jābrauc ar rīkiem  ārpus darbnīcas / vai ne. 

 

Aviācijā kamēr visi instrumenti nav vietā NEVIENS no maiņas neiet mājās kamēr instruments nav atrasts.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Svarīgāki instrumenti jau ir tagoti, uzreiz var pateikt precīzi, kur instruments atrodas. Kautkad taisijām sistēmu priekš Airbus, lai viskauto varētu taggot.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

21.08.2023. , 09:00, raivix95 teica:

Ryobi ir totāli overpriced. ''Dari pats'' bija 18V skrūvmašīnu tests. Ryobi bija visdārgākā, visštruntīgākā un vienīgā ar oglēm.

Neesmu sekojis līdzi tirgum, pirms dažiem gadiem šķiet Ryobi cenā bija drusku zem zilā Bosch / Makita / DeWalt, vairs nē?

Katrā ziņā viņu mārketinga nodaļa nesnauž, tie krāmi ir redzēti rokās dažiem jūtūberiem ar miljoniem sekotāju :D

Man overpriced liekas arī Milwaukee, cik biju uzmetis aci viņi ASV ir vienā cenā ar DeWalt, bet Eiropā gandrīz kā Hilti/Festool.

Link to comment
Share on other sites

@138, labāk neskaties cenas ASV :) Pie mums daudz kas ir "overpriced", salīdzinot ar ASV cenām.

 

Frēze, piemēram. Kaut kādos reviewos/salīdzinājumos, šķiet, Dewalt DWP611 tika baigi izslavēta. Paskatos cenu - $140 (amazon.com), varētu tā kā nopirkt jaspera vietā (savulaik nopirku, lai gāzbetonā izfrēzētu gropes :D). Bet nu tas ir ASV - 120V. Pie mums ekvivalents būtu Dewalt D26200, tikai cena ir jau €350. Tā arī paliku gribot.

 

Slīpmašīna? Dewalt DWE6421K, šķiet, bija OK. Amazonā (ASV) maksā kādus $60. Nemaz nezinu, cik tur maksā kaut kādos citos veikalos. Mūsu ekvivalents - DWE6423, maksā €95. Atkal jau - tā arī paliku gribot (nav jau tā, ka ļoti vajag).

Link to comment
Share on other sites

Runājot par overpriced lietām un darbu ar bleķiem…

 

1) Hikoki metāla urbji ir OK? Vai arī pārcenots širpotrebs (10mm urbis - €7)? Vajadzēja nelielās detaļās (35x35x4 leņķdzelzīši 35mm garumā) saurbt caurumus, īsti nebija iespējas normāli nofiksēt tās detaļas (nu bija jau, bet … negribējās čakarēties), nolēmu izlīdzēties ar pirkstiem. Long story short - urbis iesprūda, detaļa "izleca" no pirkstiem, rezultātā 10mm urbis saliecās. Lai varētu pabeigt darbus, nofleksēju urbim saliekto daļu (saliecās apmēram tur, kur stiprinās patronā), darbus pabeidzu, bet nu urbi vajadzētu nomainīt. Tad nu domāju, ko pirkt - to pašu Hikoki vai ko citu.

 

2) Drāšu ripas fleksim. Bija šitāds brīnums no Bosch - https://online.depo.lv/product/79385. Sanāca tā pavairāk palietot, faktiski 3 dienās viņu nodeldēju, kasot no bleķiem rūsu un gatavojot viņus krāsošanai. Sāpīga pieredze, jo tām drātīm ir tendence nolūzt un durties rokās/kājās :) Ko no šāda veida ripām varat ieteikt, lai bleķus attīrītu no rūsas/krāsas/tml?

Link to comment
Share on other sites

Nu Bāc , Ar pirkstiem turēt detaļu pie urbšanas ar 10mm urbi. Nu katram jau vajag pirmo reizi, kad saprast …😀. Citādi - sūdīgs urbis saliecās, labāks nolūst. Ar nolūzušu viss skaidrs - vairs nav tālāk jāčakarē bobis, izmet to un meklē jaunu. Ar saliektu var turpināt ākstīties. 
Urbis parastais HSS vai Co? Co toč nevajadzēja saliekties, tad tas ķīniešu feiks.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Es vispirms 6mm izurbu, pēc tam dažus vajadzēja tomēr palielināt uz 10mm. Nebija lielo skrūvspīļu pa rokai (tās, kas bija - par mazu). Nu jā, kā jau rakstīju - negribējās čakarēties :) Zināju, ka var "izslīdēt no pirkstiem", bet nebiju gaidījis, ka varētu saliekt urbi.

 

Lai nu kā, vajag jaunu 10mm metāla urbi. Jautājums tikai, kādu. Cenas ziņā jau tie Hikoki it kā nav no lētākajiem.

 

Pirms 7 minūtēm , e = d teica:

Urbis parastais HSS vai Co? Co toč nevajadzēja saliekties, tad tas ķīniešu feiks.

Uz paša urbja laikam bija rakstīts "HSS". Vienkrāsains.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Nu beidz, beidz, melnajam lenķdzelzim caurumus urbt jau tev pa pāris eirikiem urbji arī derēs. Un paņem tos kādus 3 gab. un 10.2 vai...

Pašlaik rokos pa savām lietām tme.eu , un pat tur BAHCO 10mm 2.23,-(+PVN) https://www.tme.eu/lv/en/details/sa.4415-10.00/drills-for-metal/bahco/4415-10-00/

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Man metāla darbus neviens nav mācījis. Viss ir noticies uz čuju un kādreiz redzot, kā kāds meistars dara to lietu (jūtūbes toreiz nebija tādas kā tagad). Urbjot vienmēr kaut ko lietoju (alu pēc padarīta darba 🤣)  - parasti jebkuru eļļu vai pat WD40 uzpilinu uz ar punktsiti iezīmētā "punkta". Ja metāls biezs, tad atkārtoju. Citu urbju kā to no Depo "skapīša" laikam pat nav. Nekad nav bijis nekādu problēmu ar parasto metālu. Parasti gan 10mm caurumu metālā neurbju uzreiz ar 10mm urbi. Izurbju ar kādu 3...4 un pēc tam 10. Nezinu, cik tas košerna, bet tā ir iegājies. Līdz kaut kādiem 3 mm(biezumā) vispār baigi patīk "pakāpju" urbis (tas lielākais).

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Jurkins teica:

Citu urbju kā to no Depo

Nuu, es Depo pat esmu redzējis Lenox kādus štrumus. Atceros Inox trubu griezēju pa ~70,- , kad manam Ridgid bija ''rullīšasmenis'' nolietojies gandrīz nopirku. Bet parasto melno metālu man nākās retāt urbt un tajā pēc inox urbis skrien iekšā, kā mīkstā sūdā.😀 Un nepilināt ko virsū inox, vispār nepiedod.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , jacobs teica:

Depo pat esmu redzējis

Nē, nē, es domāju tos urbjus, kas čupām guļ tajā skapī katrs izmērs savā nodalījumā.

 

Kāts jau urbim var saliekties, ja pieliek attiecīgu spēku. Lai gan nezinu, vai kāts tiek pakļauts kaut kādām rūdīšanām vai kādām citām procedūrām.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Vēl pie tēmas.Silti iesaku šādus Ali vītņgriežus. https://vi.aliexpress.com/item/4000534134664.html Arī pie inox darbiem tos ierasti lietoju komplektā ar akumulatora skrūvgriezi.

Vēl nedaudz par rūdīšanu. Visi punktsiši, mūrkalti utml. ar laiku atlaidinās un tie ir jāpārrūda, ko diemžēl daudzi nezin.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 19 stundām , jacobs teica:

Pašlaik rokos pa savām lietām tme.eu , un pat tur BAHCO 10mm 2.23,-(+PVN) 

Piegāde no turienes gan nedraudzīga, ja vajag tikai vienu urbi :D

BAHCO skaitās OK? Vai lētais gals?

Par "pilināšanu" urbjot - atzīstu, parasti grēkoju. It īpaši tad, kad jāurbj ar rokas urbi (t.i., ne stacionāro).

Ko vispār ir jāpilina? Vecā šujmašīnas eļļa der? Nolietota motoreļļa?

 

pirms 19 stundām , jacobs teica:

Un paņem tos kādus 3 gab. un 10.2 vai...

To "10.2" nesapratu. Man it kā ir 10 (tā kā "10.0"), un it kā M10 skrūve iet cauri, ja vien caurums nav sanācis "trijstūrains". Kāpēc jāurbj lielāku?

 

pirms 11 stundām , Jurkins teica:

Kāts jau urbim var saliekties, ja pieliek attiecīgu spēku.

Šajā gadījumā 100% mana laža, blieziens jau arī nebija no vājajiem. Paveicās, ka urbjmašīna it kā palika vesela.

 

pirms 12 stundām , Jurkins teica:

Man metāla darbus neviens nav mācījis.

Man pamatskolā mazliet mācīja, bet man atmiņa vāja, praktiski neko vairs neatceros. Atceros tikai, ka taisījām kaut kādu skrūvi un kaut kādu mazizmēra āmuru. Ar koku spēlējāmies daudz vairāk.

 

pirms 12 stundām , Jurkins teica:

parasti jebkuru eļļu vai pat WD40 uzpilinu uz ar punktsiti iezīmētā "punkta".

Man šķiet, ka tas punkts svarīgāks ir rokas urbim un/vai lielai precizitātei, kad caurumu vajag "tieši te, nevis 0.5mm pa labi". Kaut kādā plānākā skārdā, kuru turklāt nevar "nofiksēt", pat nezinu, vai tādu punktu var uzsist. Savukārt ar stacionāro urbi kaut kā neesmu manījis, ka urbis gribētu kaut kur slīdēt prom, ja vien nav veikts "priekšurbums" (tad, urbjot ar stacionāro un detaļu nofiksējot, urbim ir tendence liekties tā priekšurbuma virzienā).

 

pirms 12 stundām , Jurkins teica:

Parasti gan 10mm caurumu metālā neurbju uzreiz ar 10mm urbi. Izurbju ar kādu 3...4 un pēc tam 10.

Un katru reizi detaļa tiek nolikta mazliet citā vietā… Nu tas, ja jāurbj vairākus caurumus ar stacionāro.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , binary teica:

Un katru reizi detaļa tiek nolikta mazliet citā vietā…

Ar rokas urbi urbjot parasti vienmēr apakšā ir koka gabals. Tā kā pilnīgi nekas.

 

😁Nu metāla darbos 0.5mm precizitāte ir šausminoša  neprecizitāte.

Skārdā urbju tikai ar pakāpienurbi, ja vajag lielāku caurumu par pirmo pakāpienu.

Priekšurbumu jau tāpēc veic, lai urbums būtu kur vajag. Un bez punktsiša vai kā viņu pareizi sauc pat nespēju iedomāties darboties. Kā viņi jūtūbē dabū gatavu, ka atzīmē ar marķieri un pēc tam urbj un pēc tam visas detaļas saliek kopā un viss ir precīzi... hvz. Gan jau pieredze.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , binary teica:

Kāpēc jāurbj lielāku?

Ne velti tādas ir arī standarta prasības. Pamēģini izgatavot pats kādu pieskrūvējamu bleķa vāku ar padsmit caurumiem precīzi, teiksim 10.0mm priekš M10 skrūvēm.😉

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Jurkins teica:

Ar rokas urbi urbjot parasti vienmēr apakšā ir koka gabals. Tā kā pilnīgi nekas.

Forši. Man gan, kad vajadzēja pāris skārda detaļas sakniedēt, nebija it nekādas iespējas apakšā palikt koka gabalu. Nācās pakāpties uz kāpnēm un tur kaut kā urbt.

 

Pirms 22 minūtēm , Jurkins teica:

Priekšurbumu jau tāpēc veic, lai urbums būtu kur vajag.

Nezināju :D Līdz šim šķita, ka to dara, lai būtu vieglāk urbt ar "lielo" urbi.

 

Pirms 2 minūtēm , jacobs teica:

Pamēģini izgatavot pats kādu pieskrūvējamu bleķa vāku ar padsmit caurumiem precīzi, teiksim 10.0mm priekš M10 skrūvēm.

Nu ja taisa bleķa vāku, kuru skrūvē uz bleķa kastes, tad jā, skaidrs. Man tādas vajadzības vēl nav bijušas. Parasti vai nu bleķa detaļu jāskrūvē pie koka, vai bleķi savā starpā jāsaskrūvē ar 1 skrūvi (nevis padsmit).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , binary teica:

Nezināju :D Līdz šim šķita, ka to dara, lai būtu vieglāk urbt ar "lielo" urbi.

Tu vairāk par podu pie grīdas vispār esi ko urbis? :tease:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nekas, kad izurbsi savu, teiksim 10tūkst. caurumu un ieskrūvēsi tur skrūvi, tad jau apskaidrība arī atnāks😉 Tad jau strādājot, domas nekavēsies pie veicamās operācijas, bet apdomās nākamo, un rokas kustēsies automātiski, pat skatam bieži tur neaizkavējoties.

@jema apsveicami ir ka jauns cilvēks pats tomēr dara un nekautrējās pajautāt.🙂

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Nācās pakāpties uz kāpnēm un tur kaut kā urbt.

Nu riskēšu apgalvot, ka šādos gadījumos arī +/- 5 mm būs pilnīgi pietiekoša precizitāte.

 

🤣 Starp citu, arī podu pie grīdas pieskrūvēt, ja dībeļu precizitāte ir +/- 5mm var gadīties pilnīgi noteikti diezgan kņudinoša padarīšana.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , binary teica:

priekš

Gan jau jebkurā traktortehnikas/kravinieku veikalā, piem. autoparts.lv

Manuprāt, gan risinājums diezgan jocīgs, bet nu katrs pa savam taisa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

Manuprāt, gan risinājums diezgan jocīgs, bet nu katrs pa savam taisa.

Vienkārši un efektīvi.

Vari ieteikt ko vienkāršāku un efektīvāku?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...