Jump to content

Kniedētājs (un spams par instrumentiem, darbnīcām, darba kultūru un tml)


binary
 Share

Recommended Posts

Ups… :)

image.thumb.png.9ae2973ea797d4d5428690c4108e6173.png

 

Ko no kniedētājiem varat ieteikt? Tas vecais štrunts neizturēja "D4.8xL10mm ņeržu" (tagad zinu, ka šāda tipa der tikai alumīnijam).

  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nuu, pavairāk tādu ņeržu kniedēt var arī rokas neizturēt?😀

Link to comment
Share on other sites

Es kniedētājus neprotu, nav ne jausmas, kāda viņiem konstrukcija :) Ja "pareiza" konstrukcija, tad jau ar mazu piepūli var arī lielu darbu paveikt.

Cik sapratu, dažs labs "V-veida" kniedētājs derot arī ņeržas kniedēm, kaut kas šāda tipa - https://www.rapid.com/en-gw/products/rapid-tools/riveting/rapid-rp100-multi-power-reduction-riveting-pliers/

Vēl skatos, ka ir kaut kādi ar urbi darbināmie, kas varētu izturēt ņeržas kniedes - https://www.rapid.com/en-gw/products/rapid-tools/riveting/rapid-rp150-multi-blind-rivet-adapter/

 

 

Gribētos kādus komentārus iz praktiskās pieredzes, kuri tad būtu tie kniedētāji, kas "nesadalītos reizinātājos" vēl pirms darba sākšanas.

Link to comment
Share on other sites

nekad nebiju iedomājies, ka var salauzt kniedējamo... :haha:

ir diezgan kniedēts, gan ar lētiem (noname), gan dārgiem (Wurth) kniedētājiem... arī resnās bleķa kniedes... vienmēr ir nodiluši žokļi...

Tev, acīm redzot, ir trāpījies vai nu brāķis, vai pavisam ietaupījuši uz materiāla daudzumu... cīši jau nu plāns tas rokturu materiāls izskatās...

man saimniecībā ir šitāds: https://www.kursi.lv/lv/kniedetajs-novus-n-20-universal, ar ko, izrādās, arī nevar resnākas par 4 mm tēraudnieces vilkt... pagaidām ir izturējis...

re kur viņiem ir resnāks modelis, un, ja var ticēt aprakstam, der arī 5 mm tērauda kniedēm: https://www.kursi.lv/lv/elektroinstrumenti-instrumenti/rokas-instrumenti/skavu-pistoles-kniedesanas-amuri/kniedetajs-novus-j-55-asc-290mm-5mm

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Athlons teica:

ir diezgan kniedēts, gan ar lētiem (noname), gan dārgiem (Wurth) kniedētājiem... arī resnās bleķa kniedes... vienmēr ir nodiluši žokļi...

Tev, acīm redzot, ir trāpījies vai nu brāķis, vai pavisam ietaupījuši uz materiāla daudzumu...

Tad saki, ka tērauda kniedes var droši kniedēt arī ar instrumentiem, kas nemaksā daudzus simtus? Tas vieš kaut kādu cerību :D Par to vakar bija galvenās bažas.

Tas manējais gan jau nebija brāķis, bet vienkārši paredzēts tikai mīkstajām kniedēm. Ar tām jau viņš savulaik tika galā bez lielām grūtībām.

 

pirms 7 stundām , Athlons teica:

nekad nebiju iedomājies, ka var salauzt kniedējamo... :haha:

Var, turklāt ne tikai kniedējamo :)

image.thumb.png.81f78ee1ad13008ddd29fcb345dfe35f.png

 

pirms 2 stundām , kaads teica:

Tas tev no pieredzs?

Būtu Ryobi un 3x lētāks, varbūt paņemtu. Milwaukee, Hilti un tml saimniecībā nav un kādu laiku vēl nebūs, tos varu mēģināt tikai aizņemties.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , binary teica:

Var, turklāt ne tikai kniedējamo

Nu gan Tev ķepiņa...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Domā, datora klavieri kalabināt caurām dienām ir baigi viegli? :D

Labots - binary
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

No visiem kniedētājiem ar ko esmu darbojies vispozitīvākās atmiņas sagādājis šāda veida aparāts, tiešu modeļa atbilstību gan nesolu, tas bija sen Kniedetajs

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ja kniedētājs tādā pašā līmenī, kā šamējā apraksta tulkojums, vēl jāpadomā...🤣

    "...Apraksts: 

       Augsts kniedēšanas spēks ar nelielu spēka spēku..."

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

"Akordeona" tipa kniedētāju rokās turējis neesmu, bet vizuāli šķiet neērts.

Tāda tipa, kurš salūza, vairs nevieš uzticību, lai arī @Athlons raksta, ka ar izturīgākiem tāda veida kniedētājiem ir kniedējis arī "bleķa" kniedes.

Ar bateriju darbināmie - mazliet par dārgu (tik bieži nevajag, lai "atmaksātos"), turklāt man saimniecība uz Ryobi, bet šie kniedētājus nepiedāvā…

Pneimatiskie - varētu būt OK, bet jāstiepj līdzi kompresoru.

Paliek vai nu tie "V-veida", vai adapteri priekš urbja. Šoreiz pasūtīju "urbja adapteri", tad jau redzēs, kas no tā sanāks.

Link to comment
Share on other sites

Kā sacīt aprakstu lasīt nav kniedes kniedēt. Un jā, pateicoties konstrukcijai ar vairākkārtēju spēka pleca pārnešanu mazākas kniedes vispār "nejūt" Kniedēšana notiek nevis rokturi velkot prom no kniedes, bet spiežot klāt - ar vienu kustību ieliek kniedi urbumā, nospiež rokturi, nākošais.

Link to comment
Share on other sites

Kustīgas detaļas ar to "akordeonu" arī var normāli sakniedēt? Vai tomēr detaļas kaut kā stabili jānofiksē?

Par darbu šaurākās vietās jautājumu nav :)

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=aa8yYtWZrdI&t=38s

Par to vietu nu jā, pirmkārt vispirms kaut kā jāizurbj tas urbums (jābūt vietai urbjmašīnai, urbim, rokai un kaut kā tā), otrkārt amatnieks pats izvēlas stiprinājumu vietu un veidu, treškārt instrumentu dažādība uzlabo darba rezultātu - neviens jau neaizliedz plauktā turēt tāda veida štruntu kas salūza gan jau alu kniedēm ir lietojams.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , binary teica:

Tas tev no pieredzs?

zinu brigādes kurām tādas ir, taisa ventilējamās fasādes un stiprina cementa plāksnes pie njeržas profiliem

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , zeds teica:

ja varētu sev nopirktu šādas

WOW! Super! Bet nezin vai tādas tagad nopirksi, ja ne minerālmēslus (ok, nu Breiviks, labi), bet pat skābes Eiropa saviem pilsoņiem neuztic.

Link to comment
Share on other sites

В 2002 году когда учился в лицее наш преподаватель по материаловедению и спецтехнологии на уроке посвященному заклепкам рассказывал про такой вид заклёпок, был обязательный дополнительный вопрос на экзамене: "почему данные заклёпки не применяются в силовых конструкциях и в чем их минусы" правильным ответом был следующий тезис: " 1)Конструкция данного крепежного элемента представляет собой трубку, полость которой подвержена деформации при сдвиговых нагрузках. 2)Применение взрывных веществ приводит к образованию микротрещин в теле скрепляемых элементов что приводит к ослаблению конструкции." Как утверждал преподаватель при неправильном применении этого крепежного элемента самолёты рассыпались в воздухе при силовых нагрузках и под воздействием вибрации. Не буду ничего утверждать категорично, сам такими не пользовался и в руках не держал, просто решил поделиться информацией.
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tā tikai Tu domā...

 No tiem pašiem komentiem

 

...Изобретение не советское в Америке использовались с 30 х годов для тех же целей. Были и для силового крепления дюралевые и стальные но они из двух частей и ударного действия.
 
 
 
Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

1939. gada 

13c127bebd80f68ca44a850fe59b81b41841c65b

 

 

Izmantojuši gaisa spēkos, lai ātri salabotu lidmašinas ekstrēmās situācijās (aka kaujas laikā) un tas pa lielam arī viss. Jo parastos apstākļos 'parastās' kniedes bijušas daudz labāk.

 

7ce8ff3dda8e7a544a56d960ad9a7e10a482c089

 

 

 

 

 

e86a095c30303fb89d52091df24812b0ab0c9ce1

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc Zeda linka komentiem, šitās izmantojuši arī psrs aviācijā, bet, lai "pieķertu", kamēr līme sažūst. Tālā jau ar parastajām.

Link to comment
Share on other sites

Šodien sanāca iemēģināt Rapid RP150 Multi darbībā. Nu ko lai saka - tīri patīkams instruments.

 

Lai arī ražotājs iesaka izmantot vismaz 18V instrumentus (minimums esot 12V priekš alumīnija un vara, 14.4V priekš ņeržas), joka pēc pamēģināju 4.8mm (max izmērs) ņeržas kniedi ar Dremel 1120 (7.2V, 8.24Nm, 300rpm) - tika galā bez lielām grūtībām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man daudz nevajag, bet ir labi, ja brīdī, kad "reizi 3 gados" savajagas, instruments ir pa rokai un nesalūzt pie pirmās kniedes.

 

Turklāt:

15.08.2023. , 09:05, binary teica:

Būtu Ryobi un 3x lētāks, varbūt paņemtu. Milwaukee, Hilti un tml saimniecībā nav un kādu laiku vēl nebūs, tos varu mēģināt tikai aizņemties.

 

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Ryobi ir totāli overpriced. ''Dari pats'' bija 18V skrūvmašīnu tests. Ryobi bija visdārgākā, visštruntīgākā un vienīgā ar oglēm. Vienu Milwaukee štrumu pirkt arī jēga nav. Tad uzreiz jākļūst reliģiozam un jāņem kāds kits, kas cenā nostātos pie Audi 80 ar Gāzi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tad jau Dari pats ir bijuši looohi. Jo atraduši to modeli ar oglēm no viņu visas čupas priekš testa. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , raivix95 teica:

''Dari pats'' bija 18V skrūvmašīnu tests. Ryobi bija visdārgākā, visštruntīgākā un vienīgā ar oglēm.

Paši vainīgi, ka testam paņēma ar oglēm.

 

Pirms 30 minūtēm , raivix95 teica:

Tad uzreiz jākļūst reliģiozam un jāņem kāds kits, kas cenā nostātos pie Audi 80 ar Gāzi.

Un tāpat tajā būs lietas, kuras man nevajag, un nebūs tās, kuras vajag. Turklāt Ryobi renovators ir ar fīču (reizēm visnotaļ ērtu), kuru neredzēju citu brendu renovatoriem - grozāma galva.

 

Reizēm uznāk doma, ka nebūtu slikti nomigrēt uz citu brendu, bet tas nudien nav lēts prieks. Nav jau tā, ka saimniecībā ir tikai "skrūvmašīna".

Un, šķiet, nav jau tas Ryobi TIK slikts ;) 

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc lai Ryobi vai jebkurš cits normāls ne veikalu ķēžu brends būtu slikts mājas lietotājam?

 

Ok, es saprotu, tur kur skrūvē, zāģē vai urbj 8h dienā, bet parastam mājas amatniekam, kas skrūvē 3x mēnesī pa 2h?

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Bet viņiem nav savas normālas keisu sistēmas. Kaut kādas perversas somas, kuras nevar tā vienkārši ar kercheri tīras dabūt kā koferus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Kazarms teica:

Ok, es saprotu, tur kur skrūvē, zāģē vai urbj 8h dienā, bet parastam mājas amatniekam, kas skrūvē 3x mēnesī pa 2h?

Tur, kur skrūvē, zāģē vai urbj 8h dienā, arī mēdz būt padsmit gadus veci Ryobi instrumenti. Ne daudz, bet gadās. Un viņi tur ir un tiek lietoti tāpēc, ka kā nesanāk, tā nesanāk viņus nokaut.

 

Pirms 8 minūtēm , raivix95 teica:

Bet viņiem nav savas normālas keisu sistēmas.

Bet mājas lietotājam nav nepieciešama "keisu sistēma", ar kuru instrumenti aizņem reizes 3x, 5x vairāk vietas, jo keisā ir vairāk tukša gaisa nekā instrumentu.

 

Man kā mājas lietotājam ērtāk būtu "iemest" 5 instrumentus vienā kastē, nevis turēt 5 kastes ar instrumentiem. Pagaidām gan neesmu to kasti uztaisījis, iztieku ar to, ka tie instrumenti kompakti salikti plauktā. Tā kā man tos instrumentus vajag savās mājās, nevis "svešā objektā", tad ērta instrumentu pārvadāšana (paņem sistēmu no 5 kastēm un iemet bagāžniekā) man nav aktuāla.

 

Nekādu somu man no Ryobi nav, gandrīz visam vienīgais iepakojums ir bijis kartona kaste. Vienīgais izņēmums - ēvele, tā ir plastmasas kastē.

 

Tīrīt instrumentu kastes ar karcheri - kaut kas tāds man nebija ienācis prātā. Parasti netīrumus var izpūst. Ja plaušas švakas, tad ar kompresoru.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , binary teica:

Man kā mājas lietotājam ērtāk būtu "iemest" 5 instrumentus vienā kastē

kā kuram. Man ērtāk salikt kastē intrumentu, aķus, aprīkojumu (urbis, diski, uzgaļi) un lai viss ir gatavs, kad jāstiepj strādāt. Lai arī vietas mājā pietiek, lai visu izmētātu pa plauktiem, vienā brīdī piebesīja, ka tā visa vākšana aizņēma vairāk laika, kā pats darbs. Tagad viss savā koferī, kad vajag. Koferus var savienot kopā un aizstiept vienā rokā.  A tā stāv stūrī, 30*40 cm laukumu nav žēl noziedot.

Labots - Jainit
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

plauktā turēt veselu gadu, lai 1-3 x izmantot ir kā ir, noput, traucē utt,vismaz man,  es parasti cenšos visus atkal keisos ņemt, saāķē visus kopā, nokrauj štābeli līdz griestiem un miers. 😀

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Kazarms teica:

Kāpēc lai Ryobi ... būtu slikts mājas lietotājam?

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Ryobi ir totāli overpriced.

:punish:

Pirms 27 minūtēm , binary teica:

Un, šķiet, nav jau tas Ryobi TIK slikts

nav gan, bet tur sanāk padaudz piemaksāt par skaisto instrumentu krāsu un mārketingu...

tad jau labāk zaļo Bošu, kura aķīši nupat der veselai virknei dažādu ražotāju tūļiem...

Pirms 30 minūtēm , binary teica:

Ryobi renovators ir ar fīču (reizēm visnotaļ ērtu), kuru neredzēju citu brendu renovatoriem - grozāma galva.

ja ar šo domāts multitūlis, tad esmu lietojis to ryobi verķi... jā forši, galvu var pagriezt dažādās pozās, bet 99% gadījumu bez tā var iztikt...

turklāt tajā grozgalvā parādās papildus luftes, kas, pirmkārt, "noēd" jaudu un zāģēžana, frēzēšana, slīpēšana norit mazāk efektīvi, otrkārt, vairāk vibrācijas pārnes uz rokām...

pastrādā kādu pusstundu ar to un vibroslimība garantēta... ar Feinu daudz ilgāk var strādāt, lai gan bez grozāmas galvas...

Pirms 34 minūtēm , binary teica:

Reizēm uznāk doma, ka nebūtu slikti nomigrēt uz citu brendu, bet tas nudien nav lēts prieks.

ja nelieto tos instrumentus ikdienā, tad jēga maza mainīt... es vairāk aģitēju pret ryobi cilvēkus, kas tikai taisās sev iepirkt auto...instrumentu parku...

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 6 minūtēm , Athlons teica:

Feinu daudz ilgāk var strādāt, lai gan bez grozāmas galvas...

Ja mēs līdz tik augstiem plauktiem aizrunājāmies. Feinam cena attaisnojas? Es metu acis uz viņu skrūvmašīnām, jo ir 4 pārnesumi, forši metāla urbšanai. Bet tai pat laikā, šaubos vai ko citu no tās kompānijas pirktu, jo cenas ir iespaidīgas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , kaads teica:

plauktā turēt veselu gadu, lai 1-3 x izmantot ir kā ir, noput, traucē utt

Ir instrumenti, kurus vajag ja ne gluži katru dienu, tad tuvu tam. Citus - retāk, reizi mēnesī, divos. Citus - vēl retāk. Noputēt īsti nepaspēj, lai arī stāv "šķūnī". Turklāt vismaz man parasti no visas kolekcijas vajag 1-2 instrumentus, tāpēc ir ērti, ja tieši tos var arī paņemt, nevis jāstaipa līdzi pa visu saimniecību visu iespējamo kolekciju.

Nezinu, varbūt pārāk vārgs esmu, ja reiz negribas tos 50-100m bezjēdzīgi staipīt tos padsmit(?) kilogramus ;)

Bet nu @Jainit pareizi raksta - "kā kuram".

 

Pirms 20 minūtēm , Athlons teica:

tad jau labāk zaļo Bošu, kura aķīši nupat der veselai virknei dažādu ražotāju tūļiem...

Boschā esmu tā vīlies, ka negribas ne zaļo, ne zilo. Atsevišķi instrumenti - jā, varbūt, bet ne jau visa saimniecība.

 

Pirms 25 minūtēm , Athlons teica:

ja ar šo domāts multitūlis, tad esmu lietojis to ryobi verķi... jā forši, galvu var pagriezt dažādās pozās, bet 99% gadījumu bez tā var iztikt...

99% gadījumu var vispār bez multitūļa iztikt. Bet tajās retajās reizēs, kad kaut kādā tizlā vietā vajag izdarīt tizlu darbu, tad ir ērti, ja ir pieejams tizls instruments ar tizlām fīčām, kuras ļauj paveikt darbu nevis 2-3 stundās, bet 5-10 minūtēs. Gadi pagāja, kamēr saņēmos nopirkkt to multitooli, jo pa retam gadījās notriekt stundas uz darbiem, kas ar multitooli būtu izdarāmi minūtēs… Un jā - arī tādās vietās, kur tā grozāmā galva būtu noderējusi.

Kad mēģināju izlemt, kuru multitūli ņemt (ar vadu vai bez vada, kaut kādu lietotu lētu no banknote.lv vai jaunu), tad vienā reviewā par to grozāmo galvu trāpīgi pateica - "nebiju domājis, ka šo fīču lietošu tik bieži".

 

Pirms 29 minūtēm , Athlons teica:

pastrādā kādu pusstundu ar to un vibroslimība garantēta...

Nu… 99% gadījumu var iztikt bez multitooļa. Man nav īsti vajadzības ar viņu strādāt pusstundu bez pārtraukuma. Bet lufte galvā ir, jā… Biju cerējis, ka nebūs, bet tas laikam no Ryobi būtu par daudz prasīts (lētā gala Ryobi trimmerim ir tas pats, vienīgi tur motors ir pašā "galvā", tāpēc jaudu tas neietekmē).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , raivix95 teica:

Feinam cena attaisnojas?

attiecībā uz multitūļiem, jā... skrūv/urbj-mašīnas neesmu lietojis... pēc teorijas, nevajadzētu būt sūdīgiem, jo Fein tipa skaitās rokas elektriskās urbmašīnas izgudrotāji u. tml... no otras puses, zināmi viņi ir galvenokārt dēļ multitūļiem, kuru konstrukcijas patents salīdzinoši nesen beidzās... tāpēc arī visiem citiem tāds piedāvājumā ir...

manuprāt, tas ir viens no iemesliem, kāpēc pēkšņi viņu piedāvājumā ir ļoti daudz kas cits bez multitūļiem, jo vairs nav monopola uz tiem...

iespaidīgas cenas ir arī Festool, bet it kā neviens nesūdzas... 

Pirms 20 minūtēm , binary teica:

Man nav īsti vajadzības ar viņu strādāt pusstundu bez pārtraukuma.

ja nozāģēt kaut kādu sūdu grūti pieejamā vietā, tad tas ir ātri... bet, piemēram, bija vajadzība izkasīt veco sapelējušo flīžu šuvojumu... tur ne tikai pusstunda sanāk... citu variantu, kā ar multitūli un karbīda disku nevarēju izdomāt, raut nost normālas flēzes tikai dēļ nesmukām šuvēm arī negribējās...

Link to comment
Share on other sites

  • binary changed the title to Kniedētājs (un spams par instrumentiem, darbnīcām, darba kultūru un tml)

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...