Jump to content

Kniedētājs (un spams par instrumentiem, darbnīcām, darba kultūru un tml)


binary
 Share

Recommended Posts

Pirms 24 minūtēm , AndrisBB teica:

Vajag pāris sliekšņiem 'fāzītes' nofrēzēt.

Paņemt nomā? Virsfrēzei ikdienas pielietojumu pagrūti atrast, ja neesi galdnieks/namdaris...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 15 minūtēm , binary teica:

Nu te būs lētāka alternatīva

Es jau labprāt. Bet vajag kautko tādu, tik 60mm platumā un mazliet dažādiem augstumiem (vienā pusē linoleja), lai var laminātu pabāzt apakšā. Jeb izfrēzēt to jau esošajiem sliekšņiem.

Oak_Profiles-4.jpg 

Pirms 4 minūtēm , maize teica:

Paņemt nomā?

Tas arī ir variants, bet nomā uz vienu/divām dienām sanāk ka izmaksā to pāsu ko ķīniešu aparāts.

Vēl ēbeju skatos. Tās konkrētās Makitas nav, bet nu visādi citi pa 30 - 50 atrodami plašā klāstā.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tā jau laikam vairs neskaitās "fāzīte" (tie, kas slieksnim apakšā).

Tādu ar rokas instrumentu vispār būs reāli uztaisīt? Varbūt labāk nomā paņemt stacionāro?

Link to comment
Share on other sites

Un kam tev aķi dažiem sliekšņiem?

Link to comment
Share on other sites

Ja nevajag steidzīgi, tad ALI var piemeklēt. Ja negrasies mēbeles būvēt kā hobiju, tad ķīnietis derēs. Ar vadu būs lētāk un ja maz lietosi, tad to neērtību var pieciest. Izvēlies ALI to, kuram Tavām vajadzībām vispiemērotākās vadotnes. Un dažiem pat frēzītes komplektā. Ja nav, tad tur pat ALI vajadzīgās frēzes ieķeksē.

Na man gan DeWALT 18V frēze vispilnākajā komplektā kā viens no padsmit DeWALTiem. bet man hobijs mēbeles taisīt un dēli ar pa laikam izmanto. Frēzītes gan pasūtu ALI (neasi kļūst gan lētie ALI, gan dārgies profi asmeņi).

Link to comment
Share on other sites

Uz Salas nav DIY darbnīcu, kur samaksā par laiku un ej strādā ar visiem tur pieejamajiem instrumentiem? 

Link to comment
Share on other sites

Nu vēl ir variants, aizej pie kāda drauga ar sešpaku un aizņemies verķi. Nu vismaz LV tas strādā. Nu vēl tad jārēķinās, ka sešpaka ir tikai tāds iesākums☺️

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 26 minūtēm , Insekc teica:

aizej pie kāda drauga ar sešpaku un aizņemies verķi. Nu vismaz LV tas strādā.

Es aizdodu tikai instrumentus, kurus pašam nevajag. Nevis tā, ka tieši tagad nevajag, bet nevajag arī tad, ja neatdod, vai salauž.
Kurš vispār aizdod instrumentus?!

 

Izņēmums tikai tad, ja ļoti labi zinu cilvēku un viņa darba kultūru, kā arī prasmju kopumu.
Pašam ir gadījies aizņemties no radiniekiem, zin, rokas trīc. Savu instumentu varu arī pavirši nomest stūrī, bet ne svešu. Bet zinu, ka ne visiem tā.

Labots - versatile
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 2 stundām , binary teica:

Tā jau laikam vairs neskaitās "fāzīte" (tie, kas slieksnim apakšā).

 

Nu nez kā viņu pareizi sauc. Ar rokas instrumentu diezvai sanāks, ar frēzi īpaši grūti nevajadzētu būt.

 

pirms 2 stundām , binary teica:

Tādu ar rokas instrumentu vispār būs reāli uztaisīt?

Domā ar ēveli vai kaltu vai ko citu? Tad jau vieglāk/labāk nopirkt frēzi. 

 

pirms 2 stundām , Kazarms teica:

Un kam tev aķi dažiem sliekšņiem?

Nav jau jābūt aķu. Vienkjārši Makitas arķi ir, var iziet ārā (nav jātaisa putekļi iekšā) un izfrēzēt, nav jāvelk kabeļi. Nekāda lielā atšķirība jau nav, vienreiz pagarinātāju izvilkt, bet ar aķi ērtāk. Cena izskatās diezko neatšķiras.

 

pirms 2 stundām , Jainit teica:

Uz Salas nav DIY darbnīcu, kur samaksā par laiku un ej strādā ar visiem tur pieejamajiem instrumentiem? 

Ir, ir Bristol Hackerspace. Tur visi instrumenti pieejami. Varbūt labs iemesls vienreiz aizbraukt.

 

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

Nu vēl ir variants, aizej pie kāda drauga ar sešpaku un aizņemies verķi.

LV tas būtu vienkārši, simts un viens galdnieks pazīstams. UK, ne visai, programmētājiem parasti frēzes mājās nestāv 😂

 

Pirms 44 minūtēm , versatile teica:

Kurš vispār aizdod instrumentus?!

 

Kas tad tam instrumentam notiks? Nu ja pamanijies salauzt, tad nopērc jaunu vietā. Nav jau pasaules lielākā problēma.

 

pirms 2 stundām , Insekc teica:

Ja nevajag steidzīgi, tad ALI var piemeklēt.

Nav steidzīgi, visu ziemu varu tos sliekšņus taisīt, iespējams lēnā garā ar nazi pat varētu izgrebt 😂

Jāpavaktē ēbeys. Lietotas Makitas/Boišus utt pa 50 izskatās tur var dabūt. Pēctam pa tiem pašiem 50 pārdod. Tas laikam lētākais variants. Ķīnieti nevienam nepārdot.

 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu ja pamanijies salauzt, tad nopērc jaunu vietā

Lodveida un vakuuma apstākļos, protams, tieši tā arī notiek.

 

Es, teiksim, aizdevu kaimiņam garās alumīnija trepes.
Nes atpakaļ, saka - viņām tā bukte jau bija, ja kas!

A es nezinu, bija vai nebija. Nu reāli, nezinu. Varbūt bija, varbūt pārvācoties uztaisīta. Bet varbūt arī nebija. Ticēt? Taisīt kašķi?

Vai tā bukte svarīga? Nosacīti.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 25 minūtēm , AndrisBB teica:

Ar rokas instrumentu diezvai sanāks, ar frēzi īpaši grūti nevajadzētu būt.

Frēze jau arī ir rokas instruments, nevis stacionārais :D

 

Pirms 25 minūtēm , AndrisBB teica:

Domā ar ēveli vai kaltu vai ko citu? Tad jau vieglāk/labāk nopirkt frēzi. 

Tak rakstīju - paņemt nomā stacionāro. Faktiski tā pati frēze, tikai kājām gaisā, iebūvēta galdā, neļurkājas uz visām pusēm. Nav jau tai līstei praktiski nekādas atbalsta virsmas, uz kuras balstīt to rokas frēzi.

 

Bet nu tas tā, man pieredze ar frēzēm maza. Var jau būt, ka bez nekādas balstīšanas varēsi izfrēzēt tās abas "gropes". Zinu tikai, man tam rokas būtu par līku (prasītos tomēr stacionārā frēze) un ka Jasper (depo rebrandotais ķīniešu brīnums) frēzi vairs nepirkšu. No viņas pat frēzes uzgali nevar normāli izņemt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

bukti alumīnija trepēs

krāsas pleķiem uz skrūvmašīnas, pazudušām zagluškām, apskrambātiem lādētājiem, utt.

Arī instruments vs pielietojums - ja es aizdodu savu mazo makita cxt skrūvmašīnu, bet kaimiņš ar viņu 2 ned stroikā rukā, tad paliek jautājums, vai tam verķim mūžs nav īsāks palicis.

 

Kādu tas nesatrauc, kādu satrauc. Es arī mašīnas nelabprāt aizdodu un aizņemos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , versatile teica:

Lodveida un vakuuma apstākļos, protams, tieši tā arī notiek.

 

Es, teiksim, aizdevu kaimiņam garās alumīnija trepes.
Nes atpakaļ, saka - viņām tā bukte jau bija, ja kas!

A es nezinu, bija vai nebija. Nu reāli, nezinu. Varbūt bija, varbūt pārvācoties uztaisīta. Bet varbūt arī nebija. Ticēt? Taisīt kašķi?

Vai tā bukte svarīga? Nosacīti.

Jā, aizdot mantas, kuras viegli salauzt/dārgi remontēt negribas, bet grūti arī atteikt. Tas gan vairāk uz tehniku attiecas, trepes pagrūti sabojāt. 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, binary teica:

No viņas pat frēzes uzgali nevar normāli izņemt

Gan jau ar fleksi var. Ne-jasper.


Es kaut kad dārzam mājas rekonstrukcijai nopirku jasper lauzni. Sak, ko TUR var sačakarēt.

Var. Lokās.

Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

bukti alumīnija trepēs

krāsas pleķiem uz skrūvmašīnas, pazudušām zagluškām, apskrambātiem lādētājiem, utt.

Arī instruments vs pielietojums - ja es aizdodu savu mazo makita cxt skrūvmašīnu, bet kaimiņš ar viņu 2 ned stroikā rukā, tad paliek jautājums, vai tam verķim mūžs nav īsāks palicis.

 

Kādu tas nesatrauc, kādu satrauc. Es arī mašīnas nelabprāt aizdodu un aizņemos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

krāsas pleķiem uz skrūvmašīnas, pazudušām zagluškām, apskrambātiem lādētājiem, utt.

Njā, zināma lieta. Pašam instrumenti arī pēc 3-5 gadu lietošanas izskatās un strādā kā pirms pusgada pirkti. Atlika iedot celtniekiem - kaut kas pāris nedēļu laikā, kaut kas jau pāris dienu laikā palika par "stroikas instrumentu", kuru pēc būvdarbiem principā jāmaina, nevis jāturpina vēl gadus 10 lietot... Ja vispār līdz būvdarbu beigām izturēs. Pat ne jau tāpēc, ka būtu smagi darba apstākļi, bet kaut kā tā attieksme - noķēzīt ar javu, ar krāsu, nomest, paspert malā utt.

 

Pirms 8 minūtēm , versatile teica:

Es kaut kad dārzam mājas rekonstrukcijai nopirku jasper lauzni. Sak, ko TUR var sačakarēt.

Jasper elektrisko skrūvgriezi man tā arī neizdevās iznīcināt. Pēc kādiem 4-5 gadiem lietošanas tik aķi bija jā restaurē (jānomaina 18650 pirkstiņus).

 

Pirms 11 minūtēm , Metrs teica:

Jā, aizdot mantas, kuras viegli salauzt/dārgi remontēt negribas, bet grūti arī atteikt. Tas gan vairāk uz tehniku attiecas, trepes pagrūti sabojāt. 

Izrādās, nav tādu lietu. Putu pistole, kāpnes, "tornis" - varētu padomāt ka tur nav ko sabojāt. Izrādās, ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 39 minūtēm , versatile teica:

Kādu tas nesatrauc, kādu satrauc. Es arī mašīnas nelabprāt aizdodu un aizņemos.

Varbūt tāpat kā ar naudu? Aizdod un ja neatdod, tad vismaz miers un nekad vairs neprasa, pazūd ar galiem. Ja nu tomēr nepazūd pavisam, tad nākamreiz iemesls atteikt.

Vienkārši neaizdod vairāk, kā ar mieru zaudēt.

 

Tāpat ar kautkādām mantām, sajāja, nu i labi, vismaz vairs nekad neprasīs 😂

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Vienkārši neaizdod vairāk, kā ar mieru zaudēt.

ģeniāla doma, ja vien tas nebūtu tas, ko es teicu pirmajā postā, kuram Tu sataisījies iebilst!

pirms 1 stundas , versatile teica:

Es aizdodu tikai instrumentus, kurus pašam nevajag. Nevis tā, ka tieši tagad nevajag, bet nevajag arī tad, ja neatdod, vai salauž.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Varbūt tāpat kā ar naudu?

Tā īsti nesanāks. Ja aizdoto neatdod, tad nekas cits neatliek kā pirkt jaunu. Ja atdod, bet krietni bēdīgā stāvoklī, tad neskries tak uzreiz pirkt citu. Pēc tam gadi paies, skatoties uz to sabojāto instrumentu. Naudu jau neviens tādu pusplēstu parasti neatdod.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tur jau tā lieta, ka rezultāts ir pilnīgi citādāks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet pa tēmai, cik pa šo solīt? 65 max?

Jauns jau kādas 70 naudiņas tik maksāja.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Nu var jau uztraukties par bukti alumīnija trepēs 😂

Tā starp citu - nezinu, kas tur par bukti konkrētajā gadījumā, bet ja nesošajā konstrukcijā, tad man varētu būt mazliet bailīgi pēc tam ar tādām strādāt 4-5 metru augstumā (pieņemot, ka runa nav par 60cm ar trim pakāpieniem). Tā alumīnija caurule jau ir izturīga tikai tik ilgi, kamēr nav deformēta.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , binary teica:

pieņemot, ka runa nav par 60cm ar trim pakāpieniem

maks augstums 7m.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 2 stundām , ju teica:

Jauns jau kādas 70 naudiņas tik maksāja.

Jauns izskatās ap 110 bijis. Bet nu tāpat jau pārsolija. Vairāk laikam nesolīšu, tad kādu citu jāatrod.

Link to comment
Share on other sites

3.10.2023. , 14:07, versatile teica:

Lodveida un vakuuma apstākļos, protams, tieši tā arī notiek.

 

Es, teiksim, aizdevu kaimiņam garās alumīnija trepes.
Nes atpakaļ, saka - viņām tā bukte jau bija, ja kas!

A es nezinu, bija vai nebija. Nu reāli, nezinu. Varbūt bija, varbūt pārvācoties uztaisīta. Bet varbūt arī nebija. Ticēt? Taisīt kašķi?

Vai tā bukte svarīga? Nosacīti.

Es reiz aizdevu psrs ražojuma saliekamās trepes, tērauda, >=20kg, ar saplākšņa pakāpieniem, it kā nebija žēl, likās tās tak nevar salauzt. Izrādījās, 120kg "meistars" ir spējīgs tās gan nod!rst ar špakteli un krāsu biezā slānī (aizdodot bija tīras), gan ielauzt divus pakāpienus.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Lūk, oriģināls saturs par tēmas nosaukuma pēdējo punktu. :hi:

 

Viena no attēlā dokumentētajām darbībām tiek veikta, lai novērstu kādas citas šeit dokumentētas darbības sekas.

Varat uzminēt?

 

 

2023-10-31 23.14.15.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kas tur pirmajā bildē vispār notiek?! Ko tur dara tā kanalizācijas caurule? 

Kas tas dzeltenais 2. bildē? Izskatās pēc kaut kāda krāsota koka.

 

Reiz vienā ofisā gaja rekonstrukcija, bija vienā vietā jāievelk jaunas rozetes, it kā paceļot piekārtos griestus varēja tik klāt riģipša augšai, un nolaist vadus smuki lejā, bet ... iepriekšējie būvnieki bija izdomājuši, ka var taču tajā šķirbā sagāzt būvgružus līdz augšai, lai nav jāmocās ar to izvešanu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , ju teica:

Kas tur pirmajā bildē vispār notiek?! Ko tur dara tā kanalizācijas caurule? 

Štrunts par to kanalizācijas cauruli, bet kāpēc apkures caurules ir apliktas reģipša profilam pa ārpusi. 🤔

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ko no mērlentēm varat ieteikt? Vēlams bez magnētiem.
Iepriekšējās bija Tactix 10m, gribētos šoreiz pamēģināt kādu citu. It kā "uz tausti" laba, bet vairāk par 2-3 gadiem neizdzīvo (tas, kā saka, mājas apstākļos). Tagadējo biju izjaucis, iekšā plastmasas spole veidota no dikti plānas plastmasas - nodilst un salūzt, rezultātā lente nevar vairs normāli "ievilkties".

Bija arī trīsmetrīgā no tā paša ražotāja, tā laikam izturēja ilgāk, jo tika lietota daudz retāk… Beigās gals nolūza.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

3m un 10m mērlentas, tā kā pagrūtāk ir salīdzināt?😉

31.10.2023. , 23:23, 138 teica:

Varat uzminēt?

Kad darbu vadītājs ir d olbajobs un pasūtītājs tāds pats, tad šādas bildes ir tikai ziediņi.😉

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Zin... teica:

Stanley Fatmax varu ieteikt

Šķiet, no šīs sērijas savulaik skatījos kaut kādus līmeņrāžus - sapratu, ka cenu veido brenda nosaukums, pats produkts drīzāk der kā bērnu rotaļlieta smilškastē (visi pēc kārtas šķībi). Saki, ka mērlentes viņi tomēr prot taisīt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , binary teica:

Ko no mērlentēm varat ieteikt?

https://buvniecibas-abc.lv/lv/veikals/instrumenti/rokas-instrumenti/merlentes-un-lineali/merlente-3m-1klase-luna-auto-lock

labākā, ko esmu lietojis... nebūtu auto lock, vispār būtu perfekti...

tiesa, lietoju dažus mēnešus, par ilgtermiņa izturību nezinu... iepriekš bija 3 m no Wurth... tā neizturēja vairāk par 2 gadi... bet nebij arī tik ērta...

Pirms 16 minūtēm , Zin... teica:

Stanley

ir viena tāda... vislabāk man patīk metriskā lente korpusā uz kura tā dziļums uzdrukāts collās... ej nu tagad pārrēķini, maķ vašu...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Zin... teica:

Stanley

Nezinu par mērlentām, bet Stanley stūrenis (25 eiro) bija pirmais un vienīgais (vairs neesmu meklējis), kuram ir 90 grādi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , binary teica:

Saki, ka mērlentes viņi tomēr prot taisīt?

Nezinu, 

Vnk esmu novērojis, nāk kāds mājās ko remontēt, viņam tāda ir, cilvēki ārā strādā, viņiem ir, DHL kontraktnieki ko taisa, viņiem tāda ir, kad strādāju mājai un dārzam tipa e-veikalā pie pasūtījumu apstrādes, sūtīja šīs diezgan, neskatoties uz cenu. 

Kaut kas jau tad noteikti viņās ir, ja cilvēki izvēlas £20+ merlentas 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...