Jump to content

Stacionārie fotoradari.


krabis
 Share

Recommended Posts

Tu gribētu lai sāk sodīt pēc sajūtām, nevis  noteikumiem?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , kicker teica:

Aizliegts nav

Ir aizliegts. CSN 104.3

104. Transportlīdzekļa vadītājam aizliegts:

...

104.3. traucēt ceļu satiksmi, bez vajadzības braucot ar pārāk mazu ātrumu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , vvv teica:

104.3. traucēt ceļu satiksmi, bez vajadzības braucot ar pārāk mazu ātrumu

Maz ticams ka tas attiecas uz 80 vs 90. Varbūt ja brauktu uz 20.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu nez, starpība starp 80/90 nekāda lielā, braucot uz 90 nekur ātrāk tāpat neaizbrauksi, it īpaši ja jāpagaida kādu minūti lai apdzītu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , vvv teica:

Tu gribi teikt, ka uz 80 braucējs netraucē satiksmi?

Traucē, netraucē, tas neko nemaina, Jo mums nav tādas manieres un iespējas sasāpējušus jautājumus ar tiem, kas traucē, risināt, kā Amerika. Tātad atliek pieņemt un necepties. 

p.s.

Ja gribas, lai būtu pa smuko, jābūvē 2 joslas katrā virzienā ar sadalošo barjeru. Viss pārējais diskusijas par buļļa kakām vērts.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pēdējā zebrā pacēlās jautājums par distances ievērošanu/neievērošanu. 

Tauta joprojām riskē zvērā. Un, paretam, izveido vilcieniņus. Cmuki.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , vvv teica:

Tu gribi teikt, ka uz 80 braucējs netraucē satiksmi?

Tie jau -10kmh brauceeji jau arii ir tie, kas traucee visvairaak. Aiz vinjiem izveidojas gara gara rinda brauceeju, kurus kaads izmisiigi meegjinaas apdziit, izveidojot vairaakas avaarijas situaacijas. Ja veel tas apdzineejs meegjina apdzenot nepaarkt aatrumu, tad vispaar chau....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es pieļauju arī, ka daļa braucēju vienkārši vai nu nemāk rēķināt, vai nerēķina savu patieso ātrumu, tāpēc arī brauc pārāk lēni.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ggg97 teica:

patieso ātrumu

Kas ir patiesais ātrums?

Link to comment
Share on other sites

Cik ļoti ātrums ko rāda vidēji uzticams GPS (pieņemsim, ka tas nerāda pēc garastāvokļiem) atšķiras no ātruma, ko rāda auto spidometrs?

Link to comment
Share on other sites

Manam auto spidometrs rāda +5 km/h. Līdz kautkādam ātrumam +3km/h, bet to robežu vēl neesmu atklājis. Pa šoseju gāžu prātīgi, ja vien ir tāda iespēja. 105-107 pēc spidometra. Ja priekšā bariņš ar nedaudz lēnākiem braucējiem, vairs necīnos. Pie radara dzēšos līdz 102-99 pēc spidometra. Ja nu gadījumā  apdzenu, lieku 4-tajā un spidometrā ir bijis 130+.Piedrāzt, samaksāt sodu būs lētāk.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Braukt saprātīgi virs atļautā, ja brīvs ceļš, patikšana, ok saprotu - pats tā daru.

Bet, auto ir 1 gana uzticama ātruma mērierīce - spidometrs. Tas patiesi ar ražotāja noteikto riepu/ratu izmēru rāda kaut kādus 5km/h vairāk (jo tā Eiropa prasa), kas ir nebūtiski un par ko GPS īpaši lētākās trubās būtiski var melot. Gribi braukt ātrāk - brauc, pārmest, ka kāds brauc ar atļauto spidometrā nevis 3-5km/h ātrāk, jo tā rādītu GPS- imho stulbi. Cits stāsts ir par pozeriem ar dīvainiem ratu izmēriem, kur ātrums no realitātes atšķiras par pat 15km/h.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

auto ražotāji speciāli taisa spidometrus, kuri rāda par 5-7km/h vairāk kā patiesais ātrums. Salīdziniet spidometra ātrumu ar pēc satelītiem aprēķināto ātrumu, kaut vai ar waze savos viedtālruņos. Sadzīves nepieciešamībai tas būtu uzskatāms par ļoti, ļoti precīzu ātruma noteikšanas instrumentu

Link to comment
Share on other sites

Braucējam nav jārēķina kaut kāds patiesais ātrums. Viņam ir spidometrs jau iebūvēts automobilī, pēc kura arī droši var vadīties. Ja tas rāda 90 un braucējs šādi brauc, tad saukt to par īpaši lēnu var tikai deģenerāts. 
Ja gribi braukt ātrāk, tās ir Tavas problēmas., nevis šādu braucēju. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , e = d teica:

Braucējam nav jārēķina kaut kāds patiesais ātrums. Viņam ir spidometrs jau iebūvēts automobilī, pēc kura arī droši var vadīties. Ja tas rāda 90 un braucējs šādi brauc, tad saukt to par īpaši lēnu var tikai deģenerāts. 
Ja gribi braukt ātrāk, tās ir Tavas problēmas., nevis šādu braucēju. 

manai miskastei ODO atšķirība, pie 90km/h ir +/- 8km/h. ja būšu tas gudrinieks, kas brauc ar nospraustiem 90km/h kruīzā, tad man aiz muguras būs strīpa, kas mani lamās, ka velkos kā pensionārs uz tirgu. jābrauc ir, lai dinamiski iekļautos satiksmē. Polijā uz bāņiem pa otro joslu 130km/h braucot vispār pa muti atrausies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Poļi gan parasti stāsta ka 'vidējā braucēja' IQ tur ir tik zems, ka īpaši lepoties ar ko neesot. Avārijas ne īpaši zemāk kā citur a-eiropā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Kazarms teica:

Bet, auto ir 1 gana uzticama ātruma mērierīce - spidometrs.

Hz, man BMW diezgan precīzs tas spidometrs, 2-3kmh atšķiras no GPS. A VW tur pēc 100kmh aiziet auzaas. Mierīgi par 10kmh atšķiras.

 

Pirms 13 minūtēm , AndrisBB teica:

Poļi gan parasti stāsta ka 'vidējā braucēja' IQ tur ir tik zems, ka īpaši lepoties ar ko neesot.

Poļu maksas bāņiem cilvēki lido ātrāk nekā pa Vācijas bezlimita bāņiem. Tur tiešām vari atrauties, ja otrajā joslā ieliidiisi ar 130kmh.

 

pirms 14 stundām , Kazarms teica:

Tas, kas potenciāli čakarē satiksmes plūsmu un drošību -

Kas brauc 80kmh skatoties telefonā un tad, kad viņus mēģini apdzīt un šie sāk dot ruchkaa un nelaizh tevi garām 🥰🥰🥰 

Link to comment
Share on other sites

Pārdomas par braukšanas kultūru LV.

Un atkal kārtējā frontalka. A10, Spuņciems. 

Mārupes novadā pie Spuņciema notikusi divu automašīnu frontāla sadursme (jauns.lv)

Un cik neesmu tur redzējis ļooooti riskantus apdzīšanas manevrus.

Man tikai viens nav skaidrs, kāpēc tik ļoti ir jāriskē. 

Nē nu bij tāds teiciens, ātri brauksi, lēni nesīs. Bet pastāv iespēja arī kādu paņemt līdzi...

Un tas ir tas bēdīgākais.

Link to comment
Share on other sites

Mans novērojums pagājušajā vasarā bija, ka kultūra ir diezgan cēlusies, vismaz ārpus Rīgas. Vismaz uz Ventspils šosejas vairs netika novērotas 3 mašīnas viena otrai blakus apdzenot

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Mans novērojums pagājušajā vasarā bija, ka kultūra ir diezgan cēlusies, vismaz ārpus Rīgas. Vismaz uz Ventspils šosejas vairs netika novērotas 3 mašīnas viena otrai blakus apdzenot

Nu vēl labi pamotivēs vidējie kustības radari (redzēju, jau salikti). 

Citādi tur valdīja pilnīgs haoss.

Jā, saprotu, vajag kā ēst divjoslu šosejas, jo auto kopskaits LV IR palielinājies (tīri mani novērojumi, biju nedaudz piestājis Spuņciemā svētdien, auto straumes praktiski neapsīka).

Link to comment
Share on other sites

Vidējās kustības radari principā arī ir vienīgais, kas motivē uz vienmērīgu satiksmi. 

Mums uz galvenās šosejas ,kur 4 joslas uz katru pusi, var ļoti labi to redzēt. Kur vidējais ātrums, tur visi smuki dudina uz to atļauto+/-5 jūdzes. 

Kā ir posmi kur vnk radari, tā ieskrienas un bremzē, ieskrienas un bremzē, po*ujs kurā joslā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Kazarms teica:

Un tie, kas šūpojās no 70-100km/h visu laiku, tādējādi raustot rindu un nervus visiem pārējiem.

Vot man ari nav problēma braukt uz tiem 85 vai 80 ja kāds priekšā to ir izdomājis. Galā tapat neko neietaupu uz saviem 90km kurus braucu.
Bet nu tie kas mētājās no 80-95 utt taisnā gabalā bez nekāda iemesla vajadzētu vispār uz ceļa nelaist. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , JFH teica:

tie kas mētājās no 80-95 utt taisnā gabalā

ja pašam ir adaptīvais kruīzs, tad pofig pa lielam :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , JFH teica:

Bet nu tie kas mētājās no 80-95 utt taisnā gabalā bez nekāda iemesla

Tas pirmais bez kruīza varbūt arī peld nelielā ātruma diapazonā. bet, jo garāka kolonna, jo uz kolonnas beigām tā deviācija kļūst plašākā diapazonā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tam ir domāta distances ieturēšana. Paņem 100m no rindas gala, kkādu rindas vidējo ātrumu un miers, to 10 km/h šūpošanos pat baigi nejūt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Kazarms teica:

Tam ir domāta distances ieturēšana. Paņem 100m no rindas gala, kkādu rindas vidējo ātrumu un miers, to 10 km/h šūpošanos pat baigi nejūt.

nu nevajag. ieturēsi distanci un kāds no aizmugures tevi nokodīs, kurš tāpat pārējiem netiekot garām sāks peldēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , AlCohol teica:

ieturēsi distanci un kāds no aizmugures tevi nokodīs

Tā ir tā kā problēma un tāpēc ir jāpielīp priekšējai mašīnai pie pakaļas, ka tik kāds neapdzen? Vai kāda ir tā dziļā doma? Es patiesi nesaprotu, jo ja kāds mani, turot ap 100m distanci apdzīs, mana distance kļūs par 10m mazāka, ko mierīgi nokompensēšu paņemot uz brīdi nost gāzi. 🤷‍♂️

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Šodien viens ar viessmann reklāmām apdrukāts busiņš kādas 4-5 reizes gandrīz ietesa aizmugurē. Beigās tomēr saņēmās un apdzina. Nākamos ~15km brauca 150-200m man priekšā (man kruīzs uz 90), krita uz nerviem nākamajiem braucējiem. Pēc tiem 15km mūsu ceļi šķīrās - viņš nogriezās krustojumā, vēl pēc puskilometra es biju mājās.

Grūti pateikt, kur viņš "paspēja ātrāk", tās 4-5 reizes gandrīz manī ietešoties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , JFH teica:

Vot man ari nav problēma braukt uz tiem 85 vai 80 ja kāds priekšā to ir izdomājis.

Kam ir jānotiek lai ārpus pilsētas brauktu, vai vilktos aiz kāda, kas izdomājis braukt 80-85?!?!  Mūsdienās pat VAG 3 cilindru motori ļauj šādus apdzīt... :D 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Motors varbūt arī ļauj, bet ja pretī nāk konstanta rinda un ceļš ir nepārredzams (A10, piemēram, līdz kādiem Ķemeriem), labāk pabraukt uz 80 nekā aizbraukt uz slimnīcu vai kapiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Kazarms teica:

Motors varbūt arī ļauj, bet ja pretī nāk konstanta rinda un ceļš ir nepārredzams (A10, piemēram, līdz kādiem Ķemeriem), labāk pabraukt uz 80 nekā aizbraukt uz slimnīcu vai kapiem.

Ventspils, Tukuma šoseju izmantoju labi ja pāris reizes gadā...
Es regulāri braucu A2, A3, A1... baigās problēmas apdzīt nenovēroju... 

Link to comment
Share on other sites

Man atkal lauki ir Ventspils pusē un braucu ik pārnedēļas pa A10. Lai tajos līkumos un satiksmes intensitatē pīķa laikā apdzītu ir jābūt īpaši alternatīvi apdāvinātam. Pat ja izdodas noķert momentu, tam vienkārši nav jēgas, jo nonāc rindā dažas mašīnas uz priekšu. Tālāk jau Tukuma pļavās aiz Smārdes jā, tur ceļš paliek pāredzams un satiksme arī drusku noplakusi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Kazarms teica:

Tā ir tā kā problēma un tāpēc ir jāpielīp priekšējai mašīnai pie pakaļas, ka tik kāds neapdzen? Vai kāda ir tā dziļā doma? Es patiesi nesaprotu, jo ja kāds mani, turot ap 100m distanci apdzīs, mana distance kļūs par 10m mazāka, ko mierīgi nokompensēšu paņemot uz brīdi nost gāzi. 🤷‍♂️

 

tu ar katru kurš tevi apdzen, samazini distanci, atkal?

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Liela daļa auto jau tāpat sāks īdēt un pīkstēt, ja pa tuvu brauks pie noteikta ātruma, tapēc gribot negribot jau jāpalielina distance.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Liela daļa auto jau tāpat sāks īdēt un pīkstēt, ja pa tuvu brauks pie noteikta ātruma, tapēc gribot negribot jau jāpalielina distance.

 

tad atkal tiek uztaisīta distance, kuru kāds ar e46 vēlēsies apdzīt. no Liepājas līdz Rīgai varēs visu dienu braukt dēļ tā, ka esi astē un visu laiku kruīzs met nost.

atvainojos, iepriekšējā postā ne "samazini", bet "palielini"

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...