Jump to content

Problēma ar ūdens boileri


Anreel
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , Insekc teica:

Kā pretvārsts novērš lietotāju aizmāršību atstāt karstā ūdens krānu vaļā?

Ja boilerim pretvārsts, boileris neiztecēs.

Karstais ūdens krāns vaļā, pretvārsts pirms boilera nelaiž ūdenim tecēt.

Ja boilerim nav pretvārsta, atverot karstā ūdens krānu, nu tā notiek, atver krānu, ai, ūdens nav, aizskrien, krāns paliek vaļā, ja pilsētā ūdensvads pušu, caur turieni tecēs prom viss, arī no tavas mājas boilera tecēs prom siltais ūdens.

Nevajag velosipēdu no jauna gudrot. Boileriem pretvārsti paredzēti.

Link to comment
Share on other sites

Pretvārsts neļauj ūdenim no boilera tecēt atpakaļ pie aukstā ūdens un tikai. Ja krāns būs zemāk par boileri ar atvērtu krānu tāpat viss iztecēs. Un pilsētas ūdensvadā spiediens nav zudis vismaz pēdējos 30 gadus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Insekc teica:

Ja krāns būs zemāk par boileri ar atvērtu krānu tāpat viss iztecēs.

To pamanīs. Atvērs krānu, ūdens tek, neatstās atvērtu, aizvērs.

Pretvārsts neļaus tecēt pretējā virzienā.

Link to comment
Share on other sites

Tad uz aukstā ūdens krāniem arī jāliek pretvārsts. Tos arī var aizmirst aizgriezt.

Un arī siltajam, kad visu ūdeni iztērēs, tāpat nekas netecēs ar visu pretvārstu un tāpat neaizgriezīs krānu.

Man mājā nav neviena pretvārsta visos 4 dzīvokļos un tas nav radījis nekādas nepatikšanas. Es gan tur dzīvoju tikai 63 gadus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , Insekc teica:

Man mājā nav neviena pretvārsta

Novadu reformā mūsu mazo novadu pievienoja lielajam. Ūdensskaitītāji pie ūdens ievada mājā, sataisīti, kā senāk vietējie komunālie lika. Viss derēja. Reizi 4os gados ūdensskaitītājus vajag verificēt, aizved verificēt, pēc tam uzliec atpakaļ, tad komunālā dienesta atbildīgais pieņem un noplombē. Pēdējā reizē, vēl pie vecā novada, puisis saka, nākošreiz šitā vairs nederēs, jo lielajā novadā obligāta prasība - pirms ūdensskaitītāja jābūt pretvārstam... Gribi negribi pretvārstu būs jāliek.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Sublimāc teica:

Skaitītāji jāved pēc kalendāra, nevis saskaitītajiem kubiem?

Mums tā ir. Reizi 4os gados.

Link to comment
Share on other sites

Tā ir visur, tas nekas, ka skaititājs saskaitījis  knapi 100 vai 40 kubus. mainit piespiež.

Nekur verificet mums neved, pērc tik jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Mums jau arī neviens neved. Pašam jāved verificēt. Tas verificēšanas pakalpojums nav dārgs, nav izdevīgi katrreiz jaunu skaitītāju pirkt.

Link to comment
Share on other sites

piemēram Valmierā vairs nav kur verificēt - bija, bet neizgāja sertifikāciju. vest uz citu pilsētu? laikam jau nē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Mums jau arī neviens neved. Pašam jāved verificēt. Tas verificēšanas pakalpojums nav dārgs, nav izdevīgi katrreiz jaunu skaitītāju pirkt.

Pag, pag. Kur Jūs ko vedat? Es, sakarā ar skaitītājiem dzīvoklī, piezvanu pazīstama santehniķim no firmas, tas atbrauc ar ķeseli jau verificētiem ūdens skaitītājiem un nomaina. Bet jauni tie nu gan nav. Santehniķis saraksata papīrus, es tos noskenēju un aizsūtu pa pastu savam apsaimniekotajam, un viss notiek.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ggg97 teica:

tas atbrauc ar ķeseli jau verificētiem ūdens skaitītājiem un nomaina.

Nav mums tuvumā tāda pakalpojuma. Zinu, ka citur tā ir.

Link to comment
Share on other sites

SIA „*****", Daugavpils novads. Tu zini, nav arī mans rajons. Bet tas meistars, kuram es zvanu privāti, kam dēļ es firmu rakstu ar zvaigzītēm, kaut kā atrod laiku apkalpot klientus arī manā galā. Ne uz sitienu, bet tomēr kaut kā saplāno.

p.s.

Man privātmājā pagājšgad ievilka pilsētas ūdeni un kanalizāciju. Redzēs, kā pēc 4 gadi man tur ies. Vai tas pats čalis ņemsies arī privātmājas aciņā pieliekties. It kā jau nekāda šķirbas, bet tad jau redzēs.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ggg97 teica:

Tu zini, nav arī mans rajons.

Skaidrs. Vienkārši neesmu interesējies. Kaut kā vienkārši tas viss, kā es ieradis, pa ceļam aizvedu skaitītāju, pa ceļam savācu... Un tas tik reti...

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , vvv teica:

 jo lielajā novadā obligāta prasība - pirms ūdensskaitītāja jābūt pretvārstam... 

Man gan Rīgā skaitītājs akā pie mājas. Ventiļi abās pusēs, nekādu pretvārstu nav. Skaitītāju laiku pa laikam nomaina "Rīgas ūdens"  un par to nekas nav jāmaksā. Saimniecība līdz skaitītājas (ieskaitot) "Rīgas ūdens" īpašums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Insekc teica:

Ventiļi abās pusēs, nekādu pretvārstu nav.

Man pašlaik tāpat. Visu laiku derēja. Tas vietējais komunālais darbinieks, kad ūdensskaitītāju plombēja, izstāstīja par pretvārsta obligātumu, ka būs tāda prasība, lai kaut kādos gadījumos skaitītājs neskaitītu atpakaļ, tā lielajā novadā esot. Man skaitītāju verifikācija 24. gadā. Vietējais bijušais komunālais dienests samazināts, atbildīgie par iedzīvotāju ūdensskaitītājiem tagad no centra. Skatīsies...

Insekc, tāds iespaids, ka tu par pretvārstiem kā par apgrēcību... Noderīga lieta. Kad veidoju karstā ūdens recirkulāciju, ūdeņnieks uzzīmēja shēmu, kā pievienoties karstā ūdens kombinētajam boilerim, man tāds ar vienu karstā ūdens izvadu, ir arī tādi ar diviem karstā ūdens izvadiem, ērtāk pieslēgt recirkulāciju... Lūk, es nespēju izdomāt, kā tajā shēmā iztikt bez pretvārstiem, vēl man tur trīsceļu termovārsts, kas neļauj uz māju karstajam ūdenim karstākam par 60 grādiem plūst... A tu saki - man mājā neviena pretvārsta.

Link to comment
Share on other sites

Tā jau ir. Katrs savā mājā var darīt ko un kā grib, ja apdraud tikai sevi un ģimeni, vai paši piecieš šādas un tādas neērtības.

Taču tikai nelien ar savu ''nesaskaņotu elektrību'', ūdeni, vai ko degošu, indīgu kanalizācijā, smirdīgiem skursteņa dūmiem utt. utml. koplietošanas tīklos un dzīves telpā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , vvv teica:

Insekc, tāds iespaids, ka tu par pretvārstiem kā par apgrēcību... Noderīga lieta. Kad veidoju karstā ūdens recirkulāciju, ūdeņnieks uzzīmēja shēmu, kā pievienoties karstā ūdens kombinētajam boilerim, man tāds ar vienu karstā ūdens izvadu, ir arī tādi ar diviem karstā ūdens izvadiem, ērtāk pieslēgt recirkulāciju... Lūk, es nespēju izdomāt, kā tajā shēmā iztikt bez pretvārstiem, vēl man tur trīsceļu termovārsts, kas neļauj uz māju karstajam ūdenim karstākam par 60 grādiem plūst... A tu saki - man mājā neviena pretvārsta.

Ja ir karstā ūdens recirkulācija, tad pretvārstu vajag. Ja ūdeni ņem no akas/dīķa, tad arī pretvārstu trubas galā vajag, lai netek atpakaļ (man laukos arī tāds ir). Bet nu pie parasta boilera vai gāzes apkures katla ar caurplūdes sildīšanu gan neredzu vajadzību pēc tā. Pie tam boilera gadījumā jāievieš papildus spiedtrauks, kurš aizņem vietu, kuras dažreiz nav.

Link to comment
Share on other sites

Kā raksta viens boileru ražotājs: "Taču vislabākais risinājuma variants ir izplešanās tvertnes uzstādīšana starp ūdens sildītāju un drošības vārstu. Izplešanās tvertnes apjomam ir jābūt aptuveni 4 % no ūdens sildītāja apjoma. Tādējādi jūs varēsiet izvairīties no pārlieku liela ūdens patēriņa, atsevišķās valstīs šāds risinājums ir pat obligāts. "

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , vvv teica:

Manuprāt ūdens boilerī uzsilsot var izplesties max par dažiem % (slinkums fizikas formulas skatīt). Tik arī var atplūst atpakaļ trubā, no kuras atkal uzpildīs boileri. Bišku var pasildīt telpu, bet nu tas var būt 1% enerģijas zudums. Kā siltais ūdens no boilera var nonākt podā un pie kaimiņiem nudien nesaprotu. Gan jau tur vēl kas satamborēts, boilera T regulators uz MAX vai nedarbojas...Ja sistēma darbojas 10 gadus bez vārsta un elektrības rēķins ir normā, tad jau laikam viss OK.

 

Par vārstiem un sietiņiem pirms skaitītāja. Nez kāpēc "Rīgas ūdens" neko par to nav dzirdējuši?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Insekc teica:

Nez kāpēc "Rīgas ūdens" neko par to nav dzirdējuši?

nezinu, bet mums Valmierā arī ir obligāta prasība par pretvārstu un sietiņu pirms skaititāja.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , uldise teica:

nezinu, bet mums Valmierā arī ir obligāta prasība par pretvārstu un sietiņu pirms skaititāja.

Tā kā dzīvoju privātmājā, tad skaitītājs pagalmā akā ar ventīļiem un ir  "Rīgas ūdens" īpašums un īnstalācija ir samērā nesen (~5 gadi), kad ielas maģistrāli pārlika uz jaunām trubām un visi ievadi plastmasas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Insekc teica:

Tik arī var atplūst atpakaļ trubā, no kuras atkal uzpildīs boileri.

viss jau atkarīgs kā uztaisīts. ja atzars no aukstā ūdens ir pie paša boilera, tad ir tikai normāli, ka kartais ūdens pie katras aukstā ūdens atgriešanas aiziet no boilera vispirms, kamēr spiediens starp auksto un karsto ūdeni izlīdzinās.

un ūdens silstot izplešas diezgan. daudz kas atkarīgs arī no pienākošās aukstā ūdens temperatūras. jau iepriekš rakstiju par savu pieredzi, kur manometrs aiziet otro riņķi, jo izplešanās traukā gaisa spiediens pazudis.. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Insekc teica:

Kā siltais ūdens no boilera var nonākt podā un pie kaimiņiem nudien nesaprotu.

Protams, tajā sižetā dramatizēts, lai skatītājiem lielāka sajūsma...

Tur kaut kas pavisam līki sataisīts, ka tā notika, bet būtu boilerim pretvārsts, netecētu karstais ūdens no boilera pretējā virzienā.

Kāpēc nelikt pretvārstu boilerim? Tas dārgs? Man šķiet, tie apvienotie pretvārsts/drošības vārsts boileriem komplektā nāk, nopērkot boileri tas ir. Labāk ietiepties - pretvārstu nē un izgudrot teorijas par boileriem bez pretvārsta?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

bet būtu boilerim pretvārsts, netecētu karstais ūdens no boilera pretējā virzienā.

Ja būtu pretvārst bez drošības vārsta un izplešanās trauka, tad gan būtu jautrība, kad viss uzsprāgtu.

p.s. Manam boilerim nekādi vārsti komplektā nebija.

Labots - Insekc
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Insekc teica:

Ja būtu pretvārst bez drošības vārsta un izplešanās trauka, tad gan būtu jautrība, kad viss uzsprāgtu.

Tāpēc nav jāgudrojas, jātaisa viss kā pienākas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , vvv teica:

Tāpēc nav jāgudrojas, jātaisa viss kā pienākas.

Es arī cenšos tam sekot, it sevišķi, ka manos gados var nesanākt daudz ko vēlreiz atkārtot ''lai būtu kā pienākās''😏. Kādam jau pēc manis arī viss tas būs jāuztur...

Lai arī paliks mantojumā darbnīca, bet visas prasmes grūti būs kam atstāt.

Vienīgais mans pārkāpums ir likt pirms vārstiem, izpl. traukiem u.c. krānus. kuriem rokturi gan tiek noņemti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , jacobs teica:

izpl. traukiem

Izplešanās trauks pēc visas pareizības ar diviem krāniem sanāk, viens noslēdz, otrs, pa kuru iztecināt izplešanās trauku tukšu. Ļoti ērti.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

Arhimēds&co stūrītī nervozi pīpē :D

Tas nav Tev, vvv, pa diagonāli palasīju tēmu :)

Link to comment
Share on other sites

Man šon veļene apstājās un erroru izmeta. Paskatījos talmutos - nepietiekama ūdens pieplūde. Bļin, ūdens līst kārtīgā švunkā, uz grīdas nekas nelīst, bet ūdens bačokā parādās.. un pazūd. Izrādās, veļenes kanalizācijas caurulē sifonoņš izveidojies un izsūc veļeni. Kanalizācijas caurule no rūpnīcas veļenei nāk ārā apakšā, un tad piestiprināta augšā, augšējā vāka līmenī. Domāju, ar to pietiek. Ņihrenā. Pirmo reizi šādu situāciju noķēru. Izveidot tādu pievienojumu kanalizācijai, kā pamācībā, ne visur ir vienkārši, ja vansistabas kanalizācijas caurule iet grīdas līmenī.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
pirms 12 stundām , ggg97 teica:

Man šon veļene apstājās un erroru izmeta. Paskatījos talmutos - nepietiekama ūdens pieplūde. Bļin, ūdens līst kārtīgā švunkā, uz grīdas nekas nelīst, bet ūdens bačokā parādās.. un pazūd. Izrādās, veļenes kanalizācijas caurulē sifonoņš izveidojies un izsūc veļeni. Kanalizācijas caurule no rūpnīcas veļenei nāk ārā apakšā, un tad piestiprināta augšā, augšējā vāka līmenī. Domāju, ar to pietiek. Ņihrenā. Pirmo reizi šādu situāciju noķēru. Izveidot tādu pievienojumu kanalizācijai, kā pamācībā, ne visur ir vienkārši, ja vansistabas kanalizācijas caurule iet grīdas līmenī.

tev tur nav cita vaina?

ja tā caurule ir augstāk par ūdens līmeni piestiprināta-nu nevar ūdens bez spiediena pats tecēt pret kalnu!

Link to comment
Share on other sites

Nu tas tak sen zināms, ka vešenes cauruli vajag laist kanalizācijā ne jau grīdas līmenī. Varbūt jaunajām kaut kādas bumbiņas, nezinu. Man piemēram izlietnei sifons ir ar speciālu atzaru, kur nāk iekšā vešenes caurule.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu ja tāpēc jau tā U veida skava nāk līdzi  lai ir ar "cilpu" ne "plakani" 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Arnis2002 teica:

nu nevar ūdens bez spiediena pats tecēt pret kalnu!

 

trubā, vakuuma ietekmē, var :)

 

 

Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

 

o, jā ! šitāds trauks stāv plauktā. Labs dozators. 🤭

 

 

💥Bet nu panesās beztēma,💥 tēmas virsraksts būs jamaina.💥

Labots - chieris
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Arnis2002 teica:

nu nevar ūdens bez spiediena pats tecēt pret kalnu!

nekad beņu neesi uzsūcis?

 

Piehdiena 🥳

Link to comment
Share on other sites

atkal BOOT stila piekasīšanās tekstam, kaut ļoti labi visi saprata, ko Arnis2002 teica.

Eh botieši, ... ka tik kādu noriet un apliet ar samazgām.. kur ejam ???

Link to comment
Share on other sites

versatile

Ko tad viņš teica? Viņš teica, ka ja caurule ir augstāk par ūdens līmeni, tad ūdens pats no sevis tur neplūdīs.
Noteiktos apstākļos var plūst, kas arī notiek ar to nabag veļas mašīnu, ja pareizi saprotu.

Atvelkās te visādi gudrīši un boot stiklā normālu diskusiju pielej ar samazgām... Kurp ejam?!

Labots - versatile
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...