Jump to content

Problēma ar ūdens boileri


Anreel
 Share

Recommended Posts

Laikam beigts tents. Man ir parastais boileris 80L Electrolux uzlikts pirms dažiem gadiem. Man deg sarkanā gaisma (heating), bet neuzsilda ūdeni. Mēģināju pārstartēt vairākas reizes. Vai ir vērts remontēt, vai labāk pirkt uzreiz jaunu boileri?

Link to comment
Share on other sites

Tenus var brīvi mainīt, piedevām luksam laikam ir sausie, nomanīt nekādas grūtības nesastāda.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, vai visiem boileriem tādi ir, bet diviem paziņām pēdējā laikā ir bijuši izbliezti, nezinu kā pareizi nosaukt, bimetāliskie drošinātāji, vai. Vienam nedega vispār nekas, otram rādīja, ka silda. Abos gadījumos bija jānospiež maza brūna podziņa. Pačeko.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tak apskaties ar multimetru, kur ir spriegums un kur nav. Drošinātājs, termoregulators, TENs - problēma var būt jebkur. Ja TENs, tad jāskatās, cik maksā un cik vecs pats boileris.

Man laukos vislētākais, noname no DEPO jau 8 gadus darbojas, nekas nav darīts, kad nosprāgs, mainīšu. Bet, maita, nesprāgst.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , Insekc teica:

Man laukos vislētākais, noname no DEPO jau 8 gadus darbojas, nekas nav darīts, kad nosprāgs, mainīšu. Bet, maita, nesprāgst.

Zināma problēma ar daudzām "vislētakajām noname no depo" lietām, kuras gribētos nomainīt :D

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēkam būt multimetrs, un viņš zinātu, ko tur varētu pamērīt, tad sen jau to būtu izdarījis un te nemaz nerakstītu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atskrūvēju apakšu vaļā, brūnās pogas tur nav kā iepriekšējam boilerim. Vienam tenam apakša ir melna vai tumši brūna - acīmredzot nodedzis.

Man ir multimetrs, bet lielākais ko es māku ir izmērīt aķim spriegumu, man nav zināšanu par elektrības lietām.

Santehniķis šodien neatbild, tapēc meklēju padomu šeit.

Link to comment
Share on other sites

Nu, ja ir multimetrs, tad uzslēdz uz omiem un pamēri uz tena. Jārāda kaut kāda ... desmiti omu (ja godīgi, tad nekad neesmu tenus mērījis). Ja rāda daudz, daudz vairāk vai vispār neko, tad tens beiKts.

 

Tikai vispirms atslēdz no strāvas!

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , Anreel teica:

Vienam tenam apakša ir melna vai tumši brūna - acīmredzot nodedzis.

Vrabūt tikai kontakts svilis. Iespējams, pietiek atksrūvēt, notīrīt, un saskrūvēt atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Es uzgriezu uz omiem un pamērīju, neesmu drošs, bet izskatās, ka abi teni varētu būt beigti - viens rāda 1.0, otrs 1.1

Laikam nav vērts melno tenu tīrīt.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad 2 teni? man tikai 1 tens, bet ar 2 kontaktiem.

Kādās mērvienībās tas 1.0? Omi, kOmi, MOmi?

 

Tā ir, kad pamatskolā vairs fiziku nemāca (nemācās)...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Insekc teica:

Tā ir, kad pamatskolā vairs fiziku nemāca (nemācās)...

Ja ome ir vecmamma, tad oms gan jau vectēvs.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

biomass979
pirms 2 stundām , Insekc teica:

8 gadus darbojas, nekas nav darīts,

Tu viņu netīri!?Es savējo pēc pusotra gadu iztīrīju...Tenu atkaļķoju,nu efekts ir,nesild 4 stundas,bet 3st.Vienīgais tas magnij stienis prasās nomainīt!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Anreel teica:

Laikam nav vērts melno tenu tīrīt.

uzņemt kvalitatīvu bildi ar teniem un multimetru ko tas rāda. un parādi šeit forumā, varbūt tad bū svairāk skaidrības kas kur kāpāc. pagaidām tā - ekstrasensi svētienās nestrādā  :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , biomass979 teica:

Tu viņu netīri!?Es savējo pēc pusotra gadu iztīrīju...Tenu atkaļķoju,nu efekts ir,nesild 4 stundas,bet 3st.Vienīgais tas magnij stienis prasās nomainīt!

Nē, netīru un magnija stieni arī neskatos. Man tur dīķa ūdens.

Link to comment
Share on other sites

biomass979
1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

ārāda kaut kāda ... desmiti omu (ja godīgi, tad nekad neesmu tenus mērījis)

Uz zvanīšanu ar var uzlikt,ja zvan tad vēl dzīvs ,bet pēc omiem labāk ,redz vai pussprādis!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Insekc said:

Vai tad 2 teni? man tikai 1 tens, bet ar 2 kontaktiem.

Kādās mērvienībās tas 1.0? Omi, kOmi, MOmi?

 

Tā ir, kad pamatskolā vairs fiziku nemāca (nemācās)...

 

Manam ir 2 'sausie' teni (var nomainīt bez ūdens nolaišanas). Mērvienība laikam 1.0 (mazākā), jo uz pārējām neko sakarīgu nerādīja.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Anreel teica:

 

Mērvienība laikam 1.0 (mazākā), jo uz pārējām neko sakarīgu nerādīja.

Man gan multimetriem mazākais diapazons ir 200, bez mērvienībām, tie ir Omi.

Ja Tev tens  būtu 1.0 Oms, tad 230V /1.0 Oms=230A Tas būtu vairāk par 40kW !!!

Marš uz 8. klasi fiziku mācīties!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , biomass979 teica:

Uz zvanīšanu ar var uzlikt,ja zvan tad vēl dzīvs ,bet pēc omiem labāk ,redz vai pussprādis!

Aha, ja tu uz zvanu neatbildi, tad jau laikam esi nosprādzis?😀

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, jacobs teica:

Aha, ja tu uz zvanu neatbildi, tad jau laikam esi nosprādzis?😀

Sazvanījis "Ķegumu".

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Insekc said:

Man gan multimetriem mazākais diapazons ir 200, bez mērvienībām, tie ir Omi.

 

Apskatījos - jā, 200, tātad man teni tomēr varētu būt dzīvi? Viens rāda 200 Omus, otrs 220.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Anreel teica:

 

Apskatījos - jā, 200, tātad man teni tomēr varētu būt dzīvi? Viens rāda 200 Omus, otrs 220.

230V / 200 = 1.15A, P (jauda) = U * I, 230*1.15=264 W, Izskatās pamaz, vajadzētu būt vairāk, 800W-2kW

Labots - Insekc
1
Link to comment
Share on other sites

Tātad tomēr beigti. Manam boilerim ir 3 jaudas režīmi - 800W, 1200W un 2000W. Es vislaik darbināju uz 800W.

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Labi, puiši esmu iemontējis TEN-us vairāk kā dažs labs redzējis....🙂

Parasti ar savu veco FLUKE pamēru tos pirms montēšanas.

1kW  ~50-55Ω ; 1,5kW ~ 32Ω  ;  2kW  ~25-28Ω ; 3kW  ~ 16Ω  ; 4kW ~12-14Ω  6kW  ~8Ω  ...kaut kur tā 220(230)V teniem ir jābūt.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nu, man atkal ar teniem ir bijusi maza (gandrīz nekāda) darīšana. Bet vai tad tens var nobeigties tā, ka to pārdesmit omu vietā ir 200?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , jacobs teica:

kaut kur tā 220(230)V teniem ir jābūt.

Kaut kā ar oma likumu, kuru @Insekc pieminēja iet kopā, tad jau būs jātic... :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

tens var nobeigties tā, ka to pārdesmit omu vietā ir 200

Teni var nobeigties ļoti dažādies. Pat tā, kad nerūsošā bundulī elektroķīmisko procesu rezultātā izkorodē n-tie caurumiņi, ja lietotājs ir izcili stulbs🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Gan jau muļķīgs jautājums 😁 manā vecumā, bet nekad neesmu izjaucis nevienu tenu. Kāda šim uzbūve? Nihroma vai tamlīdzīga sakausējuma spirāle kaut kādā siltumvadošā materiālā un apkārt ņeržas truba? Vai kaut kā savādāk?

 

Tāpēc arī jautājums, kā var tā nobeigties.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pajautāt nekad nav jākautrējās.🙂 Tagad, varbūt tikai kaut kur ''putina pakaļā'' izgatavo rūsējošās tenu trubas. Pat ķīnietis, arī izvadus liek nerūsējušus vītnes M3; M4; M5 galus. Tālāk kvarca smiltīs utml. maisījumā ir attiecīga diametra nihroma spirāle. Jo lielāka tena virsma pret kilovatu, jo tas ilgspēlējošāks. Citreiz ņemu lēto ķīniešu 3f 12kW 380V tenu un visus 3 paralēli slēdzu 230V, iegūstot izturīgu sildelementu uz ~>4kW...🙂

Pirms 34 minūtēm , Jurkins teica:

Tāpēc arī jautājums, kā var tā nobeigties.

Tur bija A ieslēgtam tenam jāmēra. Tā jau uzmīžot uz pirkstiem arī tos pārsimts omus var sagrāpstīt iesācējs ar testeri....😃

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Anreel teica:

Neko ar jums nevar saprast, tikai gudri pirst jūs mākat.

Kas konkrēti nav saprotams? Manuprāt visi ĻOOOTI korekti un skaidri visu paskaidroja.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja pats nevar noteikt problēmu, tad jāsauc meistars.

Vismaz bildes būtu ielicis, ko mēri un ko multimetrs rāda, savādāk jau, kas to lai zin, ko tu tur samēriji.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Manam boilerim viens tens ir 800W un otrs 1200W, summā 2000W. Man ir lielas aizdomas, ka 1200W tens jau no paša sākuma, pirms 3 gadiem, bija beigts, jo kad es slēdzu uz otro jaudu (1200W) un trešo (2000W) tad sita ārā drošinātāju. Tātad man šos 3 gadus strādāja tikai 800W tens un tagad arī tas nomira.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
Pirms 1 minūtes , Anreel teica:

Manam boilerim viens tens ir 800W un otrs 1200W, summā 2000W. Man ir lielas aizdomas, ka 1200W tens jau no paša sākuma, pirms 3 gadiem, bija beigts, jo kad es slēdzu uz otro jaudu (1200W) un trešo (2000W) tad sita ārā drošinātāju. Tātad man šos 3 gadus strādāja tikai 800W tens un tagad arī tas nomira.

varbūt jāsāk ar šo?

Link to comment
Share on other sites

Šim boilerim vēsture ir tāda, ka manam tēvam bija tieksme visu sarežģīt, un viņš kurtuvē kur stāv boileris jaudīgās rozetes uzlika otrādi, līdz ar to kontakti ir jāsprauž augšpēdus. Šo boileri uzstādot, es par to aizmirsu, un pāris reizes izsita boilera drošinātāju, kamēr atjēdzos, bet acīmredzot viens no teniem paspēja nomirt, bet otrs redz 3 gadus nogāja.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 3 minūtēm , Anreel teica:

jaudīgās rozetes uzlika otrādi,

šito smalkāk vari paskaidrot ?, bildi ieliec

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Anreel teica:

jaudīgās rozetes uzlika otrādi, līdz ar to kontakti ir jāsprauž augšpēdus

Kas ir "jaudīgās rozetes"?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...