Jump to content

Problēma ar ūdens boileri


Anreel
 Share

Recommended Posts

Pirms 27 minūtēm , binary teica:

Kas ir "jaudīgās rozetes"?

Laikam jau 16A

Link to comment
Share on other sites

@jema, bet kāpēc parastajā rozetē "kontakti ir jāsprauž augšpēdus"? Un… kā parasto rozeti var "uzlikt otrādi"?

Link to comment
Share on other sites

To nu gan es nezinu ;(

Link to comment
Share on other sites

Atliek gaidīt topika autora skaidrojumu :(

Just now, Anreel teica:

Jā, trīsfāzu rozetes.

Tev ir trīsfāzīgs 2kW boileris?!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , Anreel teica:

un viņš kurtuvē kur stāv boileris jaudīgās rozetes uzlika otrādi, līdz ar to kontakti ir jāsprauž augšpēdus. Šo boileri uzstādot, es par to aizmirsu, un pāris reizes izsita boilera drošinātāju,

Šitas man rosina uz domu, ka "jaudīgās" rozetes par parastās ar zemejumu un no sadales pienāk 2 vadi, darba nulle un fāze, bet rozetē zeme'jums saviets ar vadiņu uz darba nulli. Tādus brīnumus esmu redzējis pietiekoši.

Kaut gan - pat tadā gadījumā boileri spraud kā gribi kaut otrādi, kaut vēkšpēdus, automātus izbliet nevajadzētu, ja vien kaut kur vēl nav pie boilera ievada kaut kas saķīmiķots, teiksim darba nulle arī boilera galā kopā ar zemējumu, tad gan otrādi iespraužot štepseli rozetē korķi ārā.

 

p.s. vai tik te mūs smalki netroļļo .... ?

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Šī ir  boilera rozete. Tēvs bija pierakstījis iekšpusē 'Au 5' un ārpusē uzzīmējis bultu - ko tas varētu nozīmēt? augša 5? kas ir 5?

Pārējās kurtuves rozetes arī pievienoju.

 

20230115_221249.jpg

20230115_221325.jpg

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja negribas ugunsgrēku, šito kolhozu visu vajadzētu utilizēt un ielikt normāli jaunus vadus.

Ka tik tas pirmais pa kreisi vēl nav pienākošais fāzes vads. Pilnīgam deģim jābūt, lai to uztaisītu iespraužamu kontaktdakšas veidā. 

Link to comment
Share on other sites

Parasti saņemot mantojumā šādu un līdzīgu autodidaktu gara darbus gan elektroinstalācijā, gan mājas apkures sistēmās u.c., vieglāk ir visu no jauna uzbūvēt nekā sameklēt ko nozīmē:

Pirms 36 minūtēm , Anreel teica:

'Au 5'

🙂

Link to comment
Share on other sites

Māja tiek lietota no 2006.g., nekādu problēmu nav bijis, ja neskaita šo brāķa boileri. Pirmais pa kreisi nav nekāds pienākošais fāzes vads.

Link to comment
Share on other sites

Tev viegli, jo tu potenciālās problēmas nemaz neapzinies. Boilers ir tikai tāds signāls no ''greizo spoguļu karaļvalsts''.

Atrāk vai vēlāk sekos citi un parasti pašā nepiemērotākajā brīdī. Dzīves ritums jau ir ātrs un paskatoties šo to, ko pats esmu meistarojis gadus padsmit atpakaļ šķiet ka tas bijis tikai aizvakar.🙂

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , mafijs teica:

Šitas man rosina uz domu, ka "jaudīgās" rozetes par parastās ar zemejumu un no sadales pienāk 2 vadi, darba nulle un fāze, bet rozetē zeme'jums saviets ar vadiņu uz darba nulli.

Kaut gan - pat tadā gadījumā boileri spraud kā gribi kaut otrādi, kaut vēkšpēdus, automātus izbliet nevajadzētu, ja vien kaut kur vēl nav pie boilera ievada kaut kas saķīmiķots, teiksim darba nulle arī boilera galā kopā ar zemējumu, tad gan otrādi iespraužot štepseli rozetē korķi ārā.

Kas ir "darba nulle"? :read:

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Anreel teica:

Au 5

Automāts Nr. 5.  

Tehnikai kurai no rūpnīcas ir kontaktdakšiņa, nav starpības kā iesprauž rozetē, ja nav veikti pašrocīgi "uzlabojumi"

 

shema_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu ir gadījumi, kad "advancēti useri" pie boilera arī savieno zilo vadu ar zaļo vadu. BET, tā kā vada otrā galā štepselis, tad sāk ar marķieri apķēpāt. Ja iesprauž otrādi vai citā rozetē, tad kaut kur sākas uguņošana (īpaši, ja drošinātāju vietā nagla). Pat domādams neiedomāsies, ko var samudžināt . 

Elektrība ir tumša lieta, kura gaiši spīd.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rainis said:

Automāts Nr. 5.

 

😌 kā jau teicu, manam tēvam patika visu sarežģīt, būtu uzrakstījis 'Nr. 5'

Link to comment
Share on other sites

Savulaik, veļasmašīnai nosprāga tens. Iekšas sagāja "uz īso" ar korpusu. Nevis kaut kur pa vidu, bet tuvāk tam galam, kur pienāk fāze. Rezultātā sāka sist ārā drošinātāju. Apgriežot rozetē štepseli vēkšpēdus īssavienojums sanāca nulles galā un drošinātāju ārā nesita. Tādā veidā varēju iesākto vešas porciju izmazgāt līdz galam. Taupīgs cilvēks varētu šādā situācijā tenu nemainīt. Varbūt līdzīgs gadījums?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tad tagad meklē elektriķi, lai visu sataisa kā nākas. Jeb arī gaidi pārsteigumus. Kas to tur lai zin kas kur kā ir savienots tajās "jaudīgajās rozetēs"!

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Štrunts ar to elektrību! Reizēm pareizākais variants ir vecumdienās īpašumu pārdot un naudu nodzert.

Vismaz bērni nestāstīs tālāk cik tēvs slikts elektriķis bijis :D 

 

bet par tēmu runājot, skaidrs, ka tur viss ir jālikvidē un jāvelk 3 dzīslu kabelis!

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Vasarnieks teica:

bet par tēmu runājot, skaidrs, ka tur viss ir jālikvidē un jāvelk 3 dzīslu kabelis!

Saki, ka tur tagad "jaudīgajās rozetēs" ir 2 dzīslas?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Vasarnieks teica:

skaidrs, ka tur viss ir jālikvidē un jāvelk 3 dzīslu kabelis!

Tur viena 3-f rozete bildē. Uz to , lai būtu "košer" ir jāvelk 5-dzīslu kabelis. (Īpaši taupīgie iztiek ar 3-dzīslām).

Link to comment
Share on other sites

Es pavasarī plānoju kurtuvē likt gaiss-ūdens siltumsūkni, tad arī pārtaisīs elektrību, tagad es neko nedarīšu bez vajadzības.

Link to comment
Share on other sites

Santehniķis nomainīja tenu, siltais ūdens man atkal ir. Otrs tens ir pasūtīts Electrolux un jāgaida, bet man ir cita problēma - boilerim izplešanās trauks (12L) ir sācis pilēt caur ventili - šiem traukiem taču var nomainīt gumijas membrānu, vai jāpērk jauns trauks? Manam traukam ir 3 gadi.

Labots - Anreel
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Anreel teica:

Santehniķis nomainīja tenu, siltais ūdens man atkal ir. Otrs tens ir pasūtīts Electrolux un jāgaida, bet man ir cita problēma - boilerim izplešanās trauks (12L) ir sācis pilēt caur ventili - šiem traukiem taču var nomainīt sifonu, vai jāpērk jauns trauks? Manam traukam ir 3 gadi.

Jo dziļāk mežā jo treknāki partizāni.

Izplešanās trauks parasti ir apkurei. Ka tāds būtu boilerim???!!!

Sifons parasti ir izlietnei uz kanalizāciju. Boilerim???!!!

Ja kkas pil caur ventili, tad parasti vainīgs ventilis, vai nav pilnīgi aizgriezts.

 

BET varbūt šeit vienkārši problēmas ar terminoloģiju?

Pirms 1 minūtes , kaads teica:

a ko santehniķim nepajautāji ?

BOOT nebija tāda ieteikuma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Boilerim vajag izplešanās trauku vismaz 3-10% no boilera tilpuma, mums vienmēr ir bijis. Zinu vienu gadījumu, kad boileris uzsprāga dēļ izplešanās trauka neesamības.

Es pats santehniķi nesatiku un šo faktu arī vēl nebiju konstatējis, tapēc tagad degunu urbinādams šeit īsinu laiku.

Labots - Anreel
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , Anreel teica:

Santehniķis nomainīja tenu, siltais ūdens man atkal ir. Otrs tens ir pasūtīts Electrolux un jāgaida, bet man ir cita problēma - boilerim izplešanās trauks (12L) ir sācis pilēt caur ventili - šiem traukiem taču var nomainīt gumijas membrānu, vai jāpērk jauns trauks? Manam traukam ir 3 gadi.

Labāk pērc jaunu (paredzēts aukstajam ūdenim ar EPDM gumiju).

 

Attēlā redzamajam ražotājam tikai informatīvs nolūks !!!

Untitled.jpg

Labots - chieris
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Insekc teica:

Jo dziļāk mežā jo treknāki partizāni.

Izplešanās trauks parasti ir apkurei. Ka tāds būtu boilerim???!!!

Sifons parasti ir izlietnei uz kanalizāciju. Boilerim???!!!

Ja kkas pil caur ventili, tad parasti vainīgs ventilis, vai nav pilnīgi aizgriezts.

 

 

Neticēsi, bet ir visi pieminētie partizāni.

 

Untitled.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Anreel teica:

Boilerim vajag izplešanās trauku vismaz 3-10% no boilera tilpuma, mums vienmēr ir bijis. Zinu vienu gadījumu, kad boileris uzsprāga dēļ izplešanās trauka neesamības.

piekrītu, ka vajag. pašam arī šobrīd ir. galvenais ir atcerēties gaisu papildināt. man apmēram sezonas laikā pazūd. ir arī manometrs klāt, ja redzu, ka iet augstāk nekā jābūt, tad skaidrs, ka traukā jāpumpē gaiss - bet arī tas nav vienkārši, jo principā ir jādabū viss ūdens ārā no tā izplešanās trauka..

 

pašam ar iepriekšējo boileri bija gadījums - gaiss izplešanās traukā bija nepietiekams, termostats nogļukoja un boileris uzvārijās. protams, ka sāka tecēt, jo bija kaut kur pušu pārgājis.. tad bez variantiem tikai maiņa.

 

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Nu shēmā tas spiedtrauks "4"  ir aukstajaā galā un attiecas uz ūdensapgādi. Ļoti jau sarežģīta shēm uzbūvēta. Man laukos daudz vienkāršāk. Sūknis dīķi ar savu spiedtrauku un spiediena releju (ķīniešu digitālais). Aukstais ūdens uz krāniem un uz boileri. No boilera siltais uz krāniem. Atpakaļgaitas vārsts tikai viens un tas pats dīķī pie sūkņa. Ja boilerī ūdens silstot mazliet izpletīsies, paplūdīs pievadtrubā atpakaļ un nekas slikts no tā nenotiks. Sistēma vienkārša un tā strāda jau gadus 10. Spiedtraukam gan pūsli dabūju pagājušogad nomainīt.

 

Ja noslēgtā apkures sistēma, tad tur arī vajadzīgs savs spiedtrauks. Man Rīgā tas ir iebūvēts gāzes katlā un ar to pilnīgi pietiek, kaut vecie čuguna radiatori un 1 1/2" trubas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu bet boilerim tak spiedtrauku arī liek aukstajā pusē. Tikai aiz pretvārsta. Resp starp boileri un pretvārstu. Shēmā tā arī ir.

Ja par spiedtrauka nepieciešamību- vertikālajiem boileriem parasti augšgalā paliek gaisa burbulis, attiecīgi boileris pats funkcionē kā spiedtrauks...

Bet no pēc Fen-Šui tas gan nav.

Ja ir pareizais drošības vārsts, vai kombinētais ar pretvārstu- sliktākajā gadījumā papilēs...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , kukuruku teica:

Nu bet boilerim tak spiedtrauku arī liek aukstajā pusē. Tikai aiz pretvārsta. Resp starp boileri un pretvārstu. Shēmā tā arī ir.

Ja par spiedtrauka nepieciešamību- vertikālajiem boileriem parasti augšgalā paliek gaisa burbulis, attiecīgi boileris pats funkcionē kā spiedtrauks...

Bet no pēc Fen-Šui tas gan nav.

Ja ir pareizais drošības vārsts, vai kombinētais ar pretvārstu- sliktākajā gadījumā papilēs...

Kāda velna pēc tur vajadzīgs pretvārsts? Ja nu vienīgi, lai pamatotu spiedtrauka vajadzību. Kas slikts notiks, ja boilerī ūdens silstot mazliet izpletīsies un paplūdīs pievadtrubā atpakaļ. Un arī pārspiediena vārsts tad nav vajadzīgs. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , kukuruku teica:

vertikālajiem boileriem parasti augšgalā paliek gaisa burbulis, attiecīgi boileris pats funkcionē kā spiedtrauks...

Savam vertikālajam kombinētajam boilerim esmu skatījies. Nav nekāds «gaisa burbulis». Karstā ūdens ņemšana notiek no pašas augšas, no boilera apakšas, kur karstā ūdens izvads pa boilera iekšpusi caurule līdz boilera augšai.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Insekc teica:

Kas slikts notiks, ja boilerī ūdens silstot mazliet izpletīsies un paplūdīs pievadtrubā atpakaļ.

Ja pilsētas ūdensvads, pazūd ūdens, kā man pirms dažiem gadiem bija, pavasarī ūdensvada caurule ciemā plīsa, ūdens nav, atslēgts, mājas ievadā pretvārsta nav, atverot krānu, ūdens plūst prom no mājām, ja nebūtu siltā ūdens boilerim pretvārsta, kāds atstātu karstā ūdens krānu vaļā, diezgan siltā ūdens aiztecētu prom, sasildītam ūdenim vērtība, būtu zaudējumi.

pirms 3 stundām , uldise teica:

man apmēram sezonas laikā pazūd.

Ventīli pārbaudīji? Arī bija tāda problēma, ka regulāri jāpiepumpē. Nomainīju ventīli, to daļu, ko skrūvē iekšā, jaunu nopirku, pārskrūvēju, problēma pazuda.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

 ja nebūtu siltā ūdens boilerim pretvārsta, kāds atstātu karstā ūdens krānu vaļā, diezgan siltā ūdens aiztecētu prom, sasildītam ūdenim vērtība, būtu zaudējumi.

Kā pretvārsts novērš lietotāju aizmāršību atstāt karstā ūdens krānu vaļā?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...