Jump to content

Motorollers


ivo
 Share

Recommended Posts

Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

Bet fakts, ka PVN būtu jāmaksā un nav nekādas garantijas, ka nebūs jāmaksā, ir kas cits.

Jāuzjautā pārvadātājiem, parasti jau viņi darbojās kā 'pārvākšanās' servisi. Kāds tur PVN ja pārvāc savas mantas no vienas vietas uz otru.

Ar 'parastām' mantām jau vienkārši, varbūt ja reģistrē rolleri, tad mazliet ķēpīgāk.

 

 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Kāds tur PVN ja pārvāc savas mantas no vienas vietas uz otru.

Oj, ar trešajām valstīm ir visādi brīnumi.

Piem, Kanādā dzīvo āzijas pilsonis ar uzturēšanās atļauju. Aizbrauc pa svētkiem uz mājām. Viņam, atgriežoties, ir jādeklarē viss, kas viņam ir līdzi, bet nebija izbrauot no Kanādas. Un jānomaksā muita. Telefoni, somiņas, nauda.

Canada Border Patrol, iesaku paskatīties.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pagidām konfliktējošas atbildes.

Viens kas ved močus saka ka nē, bet ja gribot visu pēc fen-shui, tad varot arī maksāt, bet tad sanākot dārgi.

Otra kompānija, kas puslīdz oficiāli vedā, saka ka jāmuitojot.

2k motorellerim visdrīzāk nav jēgas ķēpāties ar papīriem, ved tāpat.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pēc likuma ir jāmaksa muita + PVN. Jautājums vai CSDD sarunājas ar VID un viens otram iedod datus, tb:

1. Vai CSDD interesē vai PVN un muita ir apmaksāti, attiecīgi, vai ļauj reģistrēt TL no ārpus ES valsts neko papildus neprasot, tikai standarta lietas.

2. Vai VID prasa CSDD kkādus datus par TL, ko fiziskas personas ievedušas un reģistrējušas.

Link to comment
Share on other sites

Ja ved no Vācijas, tad oficiāli sanāk + 2% PVNs... Vācijā ir 19%, Latvijā 21%. Nu tas tā... Par UK neesmu interesējies!

Pirms 1 minūtes , Kazarms teica:

Pēc likuma ir jāmaksa muita + PVN. Jautājums vai CSDD sarunājas ar VID un viens otram iedod datus, tb:

1. Vai CSDD interesē vai PVN un muita ir apmaksāti, attiecīgi, vai ļauj reģistrēt TL no ārpus ES valsts neko papildus neprasot, tikai standarta lietas.

2. Vai VID prasa CSDD kkādus datus par TL, ko fiziskas personas ievedušas un reģistrējušas.

Datu apmaiņa notiek ātri... es teiktu momentāli!

Link to comment
Share on other sites

Man kautkā izklausās, ka tas viss ir aktuāli ja tirgotājs LV sistemātiski pērk no kāda uzņēmuma vai ebey, kur citur.

Tapēc jau saku ka paziņa prasīja nopirkt te Vespu un vienkārši aizsūtīt ar pārvadātāju.

Nevienam nekas neinteresēja un neko nemaksāja.

Jebkurā gadījumā, pat ja ar visu maksāšanu sanāk lētāk, tad kapēc nē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Regisss teica:

Ja ved no Vācijas, tad oficiāli sanāk + 2% PVNs...

Un to 2% vai tad reāli kāds prasa maksāt?

Link to comment
Share on other sites

Vaitad kāds tev prasa maksāt ja tu Amazonā kautko nopērc (no Vācijas)? Tas tik aktuāli tirgotājiem, kas pērk bez PVN.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Vaitad kāds tev prasa maksāt ja tu Amazonā kautko nopērc (no Vācijas)? Tas tik aktuāli tirgotājiem, kas pērk bez PVN.

Maziem pirkumiem pašu vajadzībai protams ka nē (neiet caur muitas noliktavu tak)... Dārgākais ko ņēmu no ebay.de (reāli no Vācijas) man ar piegādi izmaksāja ~2.5k EUR... nebija nekas nekur jāpiemaksā...

Bet mašīna, mocis utt. reģistrējās CSDD... ja pats ved, tad visos dokumentos figurē iegādes vērtība... Neesmu pats auto vai moci pircis Vācijā un pats vedis, un veicis pirmreizējo reģistrāciju... Es runāju pēc teorijas un PVN likuma kārtības.  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ivo teica:

Un to 2% vai tad reāli kāds prasa maksāt?

Ja tu pērc no Amzon DE, šie uzreiz pie cenas liek klāt 21%, nekur neaizmuksi, var jau norādīt DE noliktavu un tad transportēt uz LV, tā var apiet.

 

Vakardienas pirkums!

Ekrānuzņēmums 2023-01-11 163504.jpg

Labots - jema
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, jema teica:

Ja tu pērc no Amzon DE, šie uzreiz pie cenas liek klāt 21%, nekur neaizmuksi, var jau norādīt DE noliktavu un tad transportēt uz LV, tā var apiet

bāc... ja man ebay.de bija norādīta piegāde uz LV, tad man arī bija jau 21% PVN? Man kaut kā šķita ka cena nemainās... bet nu tas jau sen... neatceros vairs...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Tas tik aktuāli tirgotājiem, kas pērk bez PVN.

Juridiskie EU PVN nemaksā!

Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

ja man ebay.de bija norādīta piegāde uz LV, tad man arī bija jau 21% PVN?

ja privātais tirgo tad PVN nav

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jema teica:

ja privātais tirgo tad PVN nav

Tirgoja juridiska persona - auto detailing kantoris... 

Link to comment
Share on other sites

Nu tur jau visa 'vienotā tirgus' jēga, samaksāji vienā vietā PVN un tas skaitās OK, nekas papildus nav jāmaksā.

Iespējams ka Amazons registrējas LV un darbojas kā LV tirgotājs, tapēc pieliek PVN 21%.

 

Skaidrs ka ar močiem mazliet ķēpīgāk, it īpaši UK gadījumā.

Bet ja Lietuviešu/Vāciešu ebeyā vai kādā parastā bodē ko pirksi, tad nekas nav papildus jāmaksā.

UK gadījumā pareizi būtu, ja tirgotājs atskaita PVN no cenas un tad tu samaksā galīgo LV.

Ik pa laikam kautko pērku no bike-discounte.de, tad viņi pārdod jau atumātiski uz UK bez PVN. Tad atkarīgs no kurjera, iekasēs vai nē. Pieredze rāda ka iekasē kādā 1/3 gadījumu.

Nu pirms 3 gadiem nekas nebij jāpiemaksā, kautvai vācu PVN ir zemāks (aka vienotais tirgus).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Stasss teica:

Vēlos 125cc patēriņu, un 600cc+ jaudu, bet tāds kompromiss neeksistē.

Elektro?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Stasss teica:

Tuvojas pavasaris un ar jau jāsāk kko domāt, ko ņemt. Vēlos 125cc patēriņu, un 600cc+ jaudu, bet tāds kompromiss neeksistē.

Nu ja gribi jaudu, tad jāsadedzina zināms degvielas daudzums + lielāks dzinējs arī tukšgaitā tērēs vairāk degvielas.

 

Kompromiss ir Eiropā ļoti nepopulārā 400-500cc kategorija. Tērē salīdzinoši maz benzīna un jaudas LV apstākļiem arī ir gana. 

Teiksim taj pašai Hondai CB500F tērē 3.5L, CB650R - 5L. Jauda, protams, arī atšķiras, bet es īsti neredzu, kur LV var reāli izmantot 100zs. Pa taisnu gabalu atvilkt, protams, var, bet pa tiem pašiem Ērgļu līkumiem cik būs drošais Vmax prasmīgam braucējam ar celi pa zemi? 130km/h taisnēs? To brīvi attīsta 500nieks, plus tas būs vieglāks un varēs drošāk atgriezt gāzi, attiecīgi foršāk uzsēžoties uz jaudas un griezes momenta pīķiem.

 

Bet nu mēs te atkal braucam offtopikā. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Kazarms teica:

kur LV var reāli izmantot 100zs

 

Legāli praktiski nekur, ņemot vērā, kurā brīdī tie 100zs vispār sāk parādīties... Pilnīgi pietiek ar 50-70zs komfortablai braukšanai.

Link to comment
Share on other sites

Ja pērk no Amazones.de  , tad nekādi nodokļi nav jāmaksā. Sūtījums nāk no Ķīnas, bet skaitās caur Vāciju. No AliExpres arī nav jāmaksā nodokļi sīkumiem. Ja nemaldos, cenā līdz 150 EUR, virs ir jāmaksā pašam.  Ebajam gan nav ziņu par nodokļu atlaidēm, bet varbūt kāds zin sīkāk.

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Tārps teica:

Ja pērk no Amazones.de  , tad nekādi nodokļi nav jāmaksā. Sūtījums nāk no Ķīnas, bet skaitās caur Vāciju. No AliExpres arī nav jāmaksā nodokļi sīkumiem.

Ja tu nezini kur skatīties, tas nenozīmē, ka tu nemaksā, rekur rēķins no tā paša Ali

 

 

Ekrānuzņēmums 2023-01-11 200754.jpg

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 4 stundām , jema teica:

ja privātais tirgo tad PVN nav

Tas ir, ja no ES.

Ja no trešajām valstīm, tad ir. Es tā nejauši vācu ebay vinnēju izsoli kamerai no Šveices. Muita maza, bet PVN samaksāju.

pirms 1 stundas , Tārps teica:

No AliExpres arī nav jāmaksā nodokļi sīkumiem

Aļiks ir pievienojies ES sistēmai un summa ar nodokli ir norādīta jau pērkot.

Ebay tagad tas pats - uzreiz no Japānas vai ASV rāda ar visiem nodokļiem. Otrreiz neko neapliek, jo ebay nodod info, ka nodoklis samaksāts.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 10 stundām , ivo teica:

Pamatā braukšanai pilsētas robežās (uz darbu utt.).

ņemtu tavā vietā skūteri, jo lielāki riteņi, jo labāk, 

 

es pats laukos vasarā ar 125 cc ķīnieša moci uz bodi pēc alus braucu, nav ne vainas, bet pilsētas režīmā ir kruti braukt bez ātruma pārslēgšanu

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , alusbundza teica:

ir kruti braukt bez ātruma pārslēgšanu

Es jau esmu aizmirsis, kā tas ir, kad ātrumi jāpārslēdz arī ar auto :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paturpināšu tēmu. Arvien vairāk domājot, kā arī paralēli izglītojoties googlē un jūtūbē ( :D ) nonācu pie secnājuma, ka tiešām gribu rolleri. Bet ... gribu tomēr tādu, ar kuru var labi justies arī uz šosejas, ērtu utt. Un attiecīgi secināju, ka 300-650 cc is the way to go.

Nu, tālākais it kā skaidrs - jāiet kursos un jāliek A kategorija. Bet gribās tomēr arī kaut ko uzreiz braucamu - nu tipa, nopērku 125, pabraucu, tad kad tieku pie kategorijas, tad lēnām skatos pēc kaut kā labāka. Un te parādās dilemma - A kategorija jākārto ar moci, jāpierod pie ātrumu slēgšanas utt. Laikam jau paralēli tam procesam braukāt ar rolleri, nebūs īsti labi, jo tur tomēr savādāka tā braukšana. Gandrīz vai sanāk, ka tagad labāk pirkt 125 moci un pēc tam skatīties lielo rolleri.

p.s. pamata braukšana man nebūs pa Rīgu bet gan Jelgavā, attiecīgi braucamais gabals (mājas - darbs) sanāk nieka 3km un korķi minimāli.

Protams, tas attālums ir mierīgi braucams ar velo, bet tos tomēr vairāk zog un apsargājamas velo novietnes pie ofisa nav. Un neesmu es velo fans.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Ex kolēģim bija lielais (125cc) rolleris, paralēli lika kategoriju, nekāda vaina.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , ivo teica:

tagad labāk pirkt 125 moci un pēc tam skatīties lielo rolleri

 

Gan jā, gan nē. Kā pienesums būs tas, ka paralēli mācībām brauksi ar līdzīgu braucamo (ātrumu slēgšana, sēdpozīcija, u.t.t.). Pie mīnusiem - +/-2k€ budžetā būs grūti ko jēdzīgu atrast, kā arī pēc tam to būs grūtāk pārdot nekā 125cm rolleri.

Ja vien Tavā budžetā var kaut ko sakarīgu atrast un tiešām taisies nokārtot (nevis tikai iesākt un pamest) A kategoriju, es balsotu par moto.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par cik vēl nav kategorijas, es ar laikam pavasarī paņemšu 125 kādu YZF, paralēli kārtošu A kategoriju, un kad tā būs rokā, ņems nopietnu rumaku.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , martinno teica:

Skat, kas te

Vizuāli izskatās pēc normāla moča. Svars 125kg pārsteidz , salīdzinot ar JAWu kurai bija 150.

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Daiļais teica:

. Svars 125kg pārsteidz , salīdzinot ar JAWu kurai bija 150.

Jawas motors sver +/-40kg. Viss pārējais ir līdzīgā svarā un izmērā kā šim motociklam. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , martinno teica:

Skat, kas te:

Var jau atrast arī lētāk :)

Pirms 59 minūtēm , martinno teica:

+/-2k€ budžetā būs grūti ko jēdzīgu atrast

Pa lielam 2k budžetā var atrast gan rolleri gan arī moci. Cenas baigi neatšķiras. Es pat teiktu, ka rolleri dārgāki. Ja vien neizskata lietotus ķīniešus kā variantu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ivo teica:

attiecīgi braucamais gabals (mājas - darbs) sanāk nieka 3km un korķi minimāli.

Un kam tev uz 3km 860cc rolleri?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

125 kādu YZF

Jā, tā arī man ir kā opcija līdzās Honda CBR. Būs jāpapēta atšķirības.

Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Un kam tev uz 3km 860cc rolleri?

Gribu ne tikai uz darbu braukāt bet arī lielākus gabalus vasarā.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ivo teica:

jāpapēta atšķirības.

Pagājušo gad bija man lietošanā CBR, tiesa pavecāks, 2007. gada ja nemaldos. Tas vēl tāds mopēdveidīgs, maziņš. Uz mana auguma diezgan spocīgi izskatījās. Biju nomā paņēmis YZF 19.gada, tas jau bija diezgan pufīgs, zolīds, jau ar platām riepām, līdz ar to lielajam līdzīgāks. Tāds ir tīri neko.

Gan jau arī jaunākie CBRi tādi palikuši, neesmu pētījis.

Link to comment
Share on other sites

Pagājušogad kad liku A kategoriju, pieredze ar moci bija nulle, biju paralēli paņēmis cb125 pavizināties, kura tur, 2020. gada laikam, svars gan tuvu 200 šķiet bija, nē nu pabraukāt jau var, bet nu bļin, ja 125kubi tad roļļers tikai un vienīgi un miers, pilsētā ideāli, nav jākruķī ātrumi kā tam pļerdakam arī..

Lielākus gabalus, nu tad mocis vajag, ja jau tam skūterim būs tie 800kubi.., domāju pie moča nonāks tāpat, ja būs kategorija un pat, ja rolles lielais būs sākumā paņemts..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , kicker teica:

Lielākus gabalus, nu tad mocis vajag

Kāds tam pamatojums? Lielie rolleri jau tāpat kā moči, tiem arī lielai daļa sēdekļi ērtāki un ātrumi nav jāslēdz. Ātrums tāpat 150+ mierīgi. Bagāžnieks liels zem beņķa, ķiveres var ielikt. Protams, uzrāviens nav tāds kā mocim, nav tik sportiska braukšana, bet ne katram to vajag. OK, skūteris būs dārgāks pārsvarā nekā mocis.

Link to comment
Share on other sites

Maxirolleriem manevrēšana ierobežotāka. Bet tas nav kritsiki Jelgavā

Maxirolleris tāds tiešām labs komforta aparāts, ja negribas čoperistos būt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ju teica:

labs komforta aparāts, ja negribas čoperistos būt

Es kā reiz par to ;)

Šodienas īsais rezumē: nē, 125-nieku moci man nevajag. Palikšu pie rollera.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

100debija

Pareģoju, ka 2k budžetā tāpat beigās kādu Transalpu, Tenere vai KLE paņemsi. 

Pēc sēnēm un copē arī droši varēsi aizbraukt. 👍

Labots - 100debija
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , ivo teica:

Kāds tam pamatojums?

Iet ceļu uz A kategoriju lai ar rolleri brauktu, nu nez..

Neko nesaku, katram savs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , 100debija teica:

2k budžetā tāpat beigās kādu Transalpu, Tenere vai KLE paņemsi

Neesmu nekad tādus nosaukumus dzirdējis. Ņemšu lietotu bet pazīstamu ražotāju - Yamaha, Honda u.c.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...