Jump to content

Saules paneļi - mana pieredze.


Ronalds
 Share

Recommended Posts

dzincha

11kw sistēma? Kāds ss ja tērē 1mwh? Vai tīri el.radiatori?

man 4.8kw saražoja 350kwh. 
patērēju droši vien ap 400-450 kopā- mazliet no uzkrājuma būs jāpaņem. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , dzincha teica:

11kw sistēma? Kāds ss ja tērē 1mwh? Vai tīri el.radiatori?

man 4.8kw saražoja 350kwh. 
patērēju droši vien ap 400-450 kopā- mazliet no uzkrājuma būs jāpaņem. 

 

Paneļi uz 12150W, bet jā 11kw. Bet man nav optimāli. 255° gandrīz rietumi sanāk. 20 paneļi novietoti 45 grādu leņķī, 10paneļi - 20 grādos.

2 ģimenes mājas uz viena pieslēguma.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Tā leņķu meklēšana ar tāds sviests vien ir. tie 10 kas ir 20 grādos no rīta daudz efektīvāki, bet tie 20 kas 45 grādos atkal iegūst daudz vairāk vakara stundās.

 

Realistiski ja neliec uz pļavas bet uz jumta, tad liec kā var, lētāk un atrāk nopirkt pāris ekstra paneķus nekā tur likt kautkādus kroņšteinus un stiprinājumus.

 

powerpower.PNG

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

670 kWh  saražots uz 12150W paneļiem 20 grādu jumts, dienvidi

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Daiļais
1 stundu atpakaļ, Laxe teica:

239.3kWh japērk pa 22 centiem no elektrum

Laupītāji

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Daiļais teica:

Laupītāji

 

Yup, bija 13, tad pēc ukrainas uzstūma uz 22

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 5 minūtēm , Laxe teica:

Yup, bija 13, tad pēc ukrainas uzstūma uz 22

Es neko neaģitēju, bet man biržas cena janvārī bija 8,3, februārī 9,6 cnt/kWh. Martā būs līdzīgi 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Daiļais teica:

Es neko neaģitēju, bet man biržas cena janvārī bija 8,3, februārī 9,6 cnt/kWh. Martā būs līdzīgi 

 

Es nēsmu iedziļinājies kas notiek ar neto sistēmu ja pārej uz biržas cenu.

Nebūs tā ka pārlik tevi uz to kur tu nevis dod un ņem kWh bet pardod parprodukciju par cenu kas tajā stundā bijusi?

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 10 minūtēm , Laxe teica:

pārej uz biržas cenu.

Nebūs tā ka pārlik tevi uz to kur tu nevis dod un ņem kWh bet pardod parprodukciju par cenu kas tajā stundā bijusi?

Nemācēšu pateikt. Kopš elektrības cenas ir kritušās, esmu nolicis uz pauzes saules paneļu projektu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Daiļais teica:

Nemācēšu pateikt. Kopš elektrības cenas ir kritušās, esmu nolicis uz pauzes saules paneļu projektu. 

 

Pat ar 10 centiem atmaksājās jo nekur citur labāk naudu nevar investēt ar tādām atdevēm, kā normāls cilvēks bez kontaktiem kriminālajos un/vai politiskajos lauciņos :)

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
pirms 2 stundām , Laxe teica:

511.2kWh iedoti tīklā ar neto atpakaļ pa 4centiem

239.3kWh japērk pa 22 centiem no elektrum

 Paga, es pareizi saprotu? Pārdodot esi ieņēmis 511x0,04=20,44 eur, bet izdevis pērkot 240x0,22=52,8 eur. Bilance it kā negatīva, bet pašpatērētās kWh jau arī jāvērtē kā ieguvums. Es piekrītu, ka tas ir interesanti un ekonomiski pamatoti. Šis marts tomēr bija ziemas mēnesis, ne pavasara.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Daiļais teica:

 Paga, es pareizi saprotu? Pārdodot esi ieņēmis 511x0,04=20,44 eur, bet izdevis pērkot 240x0,22=52,8 eur. Bilance it kā negatīva, bet pašpatērētās kWh jau arī jāvērtē kā ieguvums. Es piekrītu, ka tas ir interesanti un ekonomiski pamatoti. Šis marts tomēr bija ziemas mēnesis, ne pavasara.

 

Nē es neko nepardodu, neto sistēma, atdodot 511kWh ST  ko pārražoju es varu 511kWh paņemt atpakaļ tikai maksājot parbīdes cenu kas ir 4 centi.

 

Janvārī reķins bija 320 Euro, par Martu? būs kautkādi 100 deļ saules

 

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 1 minūtes , Laxe teica:

ko pārražoju es varu 511kWh paņemt atpakaļ tikai maksājot parbīdes cenu kas ir 4 centi.

Tad kāpēc pirki no elektrum, nevis paņēmi savu atpakaļ?

Link to comment
Share on other sites

31.03.2023. , 21:32, Laxe teica:

Nē es neko nepardodu, neto sistēma, atdodot 511kWh ST  ko pārražoju es varu 511kWh paņemt atpakaļ tikai maksājot parbīdes cenu kas ir 4 centi.

Tā nav pārbīdes cena, bet sadales pakalpojuma tarifs ko maksā visi par sadales pakalpojumu. Par to ko nodod tīklā Sadales tīkls naudu neprasa, bet par to ko ņem no tīkla jāmaksā kā jebkuram elektrības lietotājam. Sanāk tikai nemaksāt tirgotājam elektroenerģijas cenu.

Link to comment
Share on other sites

31.03.2023. , 20:51, Laxe teica:

Es nēsmu iedziļinājies kas notiek ar neto sistēmu ja pārej uz biržas cenu.

Nebūs tā ka pārlik tevi uz to kur tu nevis dod un ņem kWh bet pardod parprodukciju par cenu kas tajā stundā bijusi?

Neto sistēmai ir vienalga kāds ir izvēlētais tarifs, vari ņemt kādu gribi. Kad ņem no tīkla, maksā sadales tarfu par visu no tīkla saņemto, bet par to kas nav saražots lai segtu pašpatēriņu, maksā papildus pēc tarifa kuru esi izvēlējies.

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...
_dunduks_
pirms 1 stundas , dzincha teica:

Decembrī ir šādi:

Man pašam paneļu nav, tāpēc nesaprotu un gribu saprast, kāpēc tos labāk turēt atslēgtus?

Link to comment
Share on other sites

Lai paneļu kabeļos spriegums būtu lielāks.

(sarkasms, ja nu kāds nesaprata)

 

Blakus forumā kāds izteicās, ka tādā veidā vēlas nodrošināt ilgāku mūžu invertoram.

Labots - binary
Typo
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , _dunduks_ teica:

Man pašam paneļu nav, tāpēc nesaprotu un gribu saprast, kāpēc tos labāk turēt atslēgtus?

Pagājušo gadu saražoja 6kwh pa decembri. Nav jēgas turēt ieslēgtu lai invertors tur katru rītu stundu mēģinātu piešķilt paneļus un sāktu ražot. 
uzkrājums ir pietiekams līdz martam vai pat aprilim. Bet nu ar 1. Martu dzēsīs. Un martā var but visādi ar ražošanu - var but ka pietiek nosegt, varbūt būs jāpiepērk trūkstošās kwh. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
binary

Kādam ir pieredze ar kaut kādiem "dual power automatic transfer switch"?

 

Gribu automatizētu risinājumu - ja kopējā tīklā ir strāva, tad māju barot no kopējā tīkla, savukārt ja kopējā tīklā strāva pazūd, tad māju barot no invertora backup load porta (un attiecīgi atslēgties no kopējā tīkla). Ideālā gadījumā - ja tas risinājums ir no kaut cik zināma brenda (Schneider Electric, ABB, Hager vai tml), nevis no ķīniešu pagrīdes konveijera. Pārslēgšanās ātrumam, protams, jābūt milisekundēs…

 

Kādam kaut kas tāds ir realizēts? Vai var ieteikt, kurā virzienā "rakt"? Neticu, ka tirgū tādi risinājumi nav, rezerves barošana tak nav nekāda inovācija (invertora vietā tikpat labi varētu būt ģenerators vai pat cits ST pieslēgums). Pagaidām gan ir sanācis atrast tikai tos ķīniešu izstrādājumus…

Link to comment
Share on other sites

kaads
(labots)

doma bija likt kaut ko šādu, pat vadi ir savilkti , sadales kastē pat brīva vieta izdalīta, ja pareizi atceros 9vietas aizņem, esošais ievada automāts tad tik jāravē ārā, tālāk tik pagaidām neesmu ticis 😀

bilde informatīva, bik jāiedziļinās kurš konkrēti modelis vajadzīgs

 

image.png.832aa7dd58ecdaabbd94c8abce7b8405.png

 

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Tādu universālu slēdzi, kur viss ir vienā, pie tam ne dārgi (tipa šādu):
https://www.tomtop.com/p-e22758.html?aid=technolt
jāatzīst, neesmu ne Schneider, ne ABB un citu līdzīgu ražotāju piedāvājumos ne meklējis, ne arī nejauši uzdūries. Arī šo linku man atsūtīja leišu kolēģis, ar kuru kopā esam būvējuši mazās elektrostacijas, un jautāja, ko par šo domājot. Neko nedomāju, kamēr nav dzīvē redzēts un pārbaudīts. Bet lai pieslēgtu/atslēgtu no tīkla mazās stacijas tiek izmantoti šāda veida slēdži (sameklēju Schneider piedāvājumā tādu mazāku): 
https://www.se.com/lv/lv/product/C10N3TM032/circuit-breaker-compact-nsx100n-50ka-415vac-3-poles-tmd-trip-unit-32a/
vadības mehānisms tiek piepirkts atsevišķi:
https://www.se.com/lv/lv/product/LV429434/standarta-motora-mehānisma-modulis-mt100-160-compact-nsx100-160-220-240vac-50-60hz-208-277vac-60hz/
un visu to varētu vadīt šāds kontrolieris:
https://www.comap-control.com/products/switchgear-control-and-protections/ats-controllers/inteliats2-50/
 Ar šo konkrēto kontrolieri neesmu strādājis, šis ir no vienkāršākajiem, domāts, lai pārslēgtos starp dažādiem enerģijas avotiem, mazo staciju gadījumā ir izmantoti citi Comap kontrolieri, kas paredzēti tieši gensetu vadībai ar virkni papildus funkciju, kas šajā gadījumā nav vajadzīgas. Par Comap kontrolieriem varu teikt tikai to labāko. Turklāt tie ir būtiski lētāki un lietotājam draudzīgāki par visādiem Woodward, Deif, vai pasarg'Dies Siemens kuri arī tiek izmantoti mazo staciju vadībās.
Droši vien tā ir šaušana ar lielgabalu pa zvirbuļiem. Cipars tur visticamāk saskries tāds kā tam pirmajam slēdzim reizināts ar 10. Vienkārši tā ir tehnika, ar ko esmu strādājis, un infa, ar ko bez īpašas meklēšanas varēju padalīties.

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 13 minūtēm , M_J teica:

Droši vien tā ir šaušana ar lielgabalu pa zvirbuļiem. Cipars tur visticamāk saskries tāds kā tam pirmajam slēdzim reizināts ar 10.

Nu jā, manā gadījumā nudien ir "zvirbuļi", nevis "mazās elektrostacijas".

 

Ir dzirdēts variants ar diviem relejiem, NC un NO, viens uz kopējo tīklu, otrs uz to backup load portu. Bet nu iekšējais paranoiķis saka, ka uz kopējo tīklu uzliktais relejs kādā reizē varētu nenostrādāt - tad strāva no backup load porta varētu aiziet uz kopējo tīklu laikā, kad sadales tīklu pusē ir atslēgums. To nu nekādos apstākļos negribētos pieļaut…

 

Teorētiski es varu visu laiku māju barot caur invertora "backup load" portu, bet nav ne jausmas, vai/kā tas varētu ietekmēt invertora silšanu (tātad - arī dzesēšanu, trokšņošanu) un/vai ilgmūžību. Var jau būt, ka invertoram no tā ne silts, ne auksts. Bet nu pat ja invertoram tas kaut kā kaitē, tas tāpat varētu būt lētāk nekā "lielgabala risinājums".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Raimonds1
  • 1 month later...
kompresors

Skaitļu kopsavilkums pa gadu - no 2023.gada februāra (ieskaitot) līdz 2024.gada janvārim (ieskaitot):

Tīklā atdots un paņemts (neto uzskaites sistēma): 8462,74 kWh

Saules saražots un patērēts: 2162,44 kwh

Tātad kopējais enerģijas patēriņš gadā: 10625,18 kWh

Pārpalikums: 1275,22 kWh (saules saražotais) , ko tagad izmantoju.

Ja grib, tālāk katrs var rēķināt izmantojot sev atbilstošus skaitļus.

Manā gadījumā šī termiņa (gada) ietaupījums ap 1350 EUR, kopš uzstādīšanas (2022. gada jūlijā) - ap 2200 EUR

Provizoriski vēl pēc 4 gadiem pasākums atpirksies.

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kompresors teica:

šī termiņa (gada) ietaupījums ap 1350 EUR, kopš uzstādīšanas (2022. gada jūlijā) - ap 2200 EUR

Kādu elektrības kW×h cenu aprēķinos lietoji? Gada vidējo?

Link to comment
Share on other sites

kompresors
Pirms 14 minūtēm , vvv teica:

Kādu elektrības kW×h cenu aprēķinos lietoji? Gada vidējo?

Man bija fiksētais, līgums uz 2 gadi. Bija 0,147 (ar PVN). Tagad 0,137, arī fiksētais. Ir precīzi aprēķini par katru mēnesi, ņemot vērā visu, par ko jāmaksā. Šobrīd neiespringstu, jo nepērku un vienalga, cik maksā... Kamēr NETO uzkrājumu sistēma, tikmēr... Skaidrs, ka nevar prognozēt, kas būs ar elektrības cenu, bet diez vai būs īpaši mazāka.

Link to comment
Share on other sites

Laxe
(labots)

nav Ekonomiska pamatojuma šim visam.

 

Sistēma izmaksāja 6250 Eiro man pašam kopš 2022 1. Septembra bilde.

 

Tas ka rēķini samazinājās no 300 Eiro par ~1200kWh pateriņu menesī uz 50 Eiro ar nekas īpaši labs.

 

QW4W674.png

 

WwktOl7.png

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Laxe

Ja nopietni tad tagad prasītos uzlikt velvienu inverteru ar kautkādiem padsmit paneļiem.

 

Inverteram ir izejas kur var nolasīt datus par to cik tas dod arā. uzlikt tā lai atslēdz jauno inv. un paneļus kad nāk ārā jau virš 11k pīķa un tad varētu sasniegt optimālāku guvumu.

 

Itsevišķi tagad kad jau var 500W paneļus pa ~70 euro dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Rīt, izskatās, ka saule spēcīgi spīdēs no plkst 11:00 līdz pusnaktij.

image.png.20758cd972d7be60de31a0f4fc90c0e2.png

 

Bet, ja nopietni, tad tagad esmu priecīgs, ka zvaignes nenostājās man labvēlīgi panikas laikā un saules paneļus man neizdevās uzstādīt. Marta rēķinā biržas cena 5,9 cnt/kWh

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)
pirms 7 stundām , Daiļais teica:

Bet, ja nopietni, tad tagad esmu priecīgs, ka zvaignes nenostājās man labvēlīgi panikas laikā un saules paneļus man neizdevās uzstādīt. Marta rēķinā biržas cena 5,9 cnt/kWh

Kā saka, katram savs.

Man vasarā, kad biržā ir tā lētā enerģija, vajag 400-500 kWh mēnesī. Drīzumā varbūt vajadzēs mazāk (jātiek vaļā no elektriskā boilera, kas vasarā iztērē pusi nepieciešamās elektrības).

Ziemā, kad elektrības cena biržā nav ne tuvu tiem 5-6 centiem par kWh, pavisam cita bilde - atkarībā no laikapstākļiem, var vajadzēt arī >1000 kWh.

Tad nu sēdi un domā, ko darīt - maksāt biržas cenu (jo vasarā, kad elektrības patēriņš ir 3x, 4x mazāks, viņa tak "neko nemaksā") vai tomēr slēgt kaut kādu fiksēto līgumu, lai ziemā iztiktu bez pārsteigumiem.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

jema
Pirms 45 minūtēm , binary teica:

Ziemā, kad elektrības cena biržā nav ne tuvu tiem 5-6 centiem par kWh,

Ja nemaldos šogad biržas cenas nebija vairāk par 11 kapeikām

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...