Jump to content

Zāles pļāvējs vs trimmeris neregulārai pļaušanai


itanium
 Share

Recommended Posts

AndrisBB

Diezgan būtisks jautājums.

Ja relatīvi bieži jāpļauj, tad jau kautkāda būtiska summa pa vasaru savācas. 

Link to comment
Share on other sites

androidz
Pirms 16 minūtēm , Kazarms teica:

Nu litru, max pusotru viņš tur noēd stundā.

Nē, pat tik daudz nevajag, 0,7 un jā benzīna, nevis tas ko padomāji, praktiski nonstopā vīlējot pietiek 2h.

 

Lai noēstu 1,5 litru, vajag kaut ko ļoti jaudīgu un jāvīlē ar nažiem koki.

Link to comment
Share on other sites

latscrap
Pirms 47 minūtēm , itanium teica:

Nez, man 500+ EUR par trimmeri un akumulatoriem, lai bez lādēšanas laiku pa laikam nopļautu tos 1600m2 diemžēl ir par dārgu.

 

Jā, es arī apskatījos dažus apskatus un nav tā, ka pļāvējiem trūkst jaudas, lai tiktu ar šī brīža garuma zāli galā. Gan visu laiku turēt piepaceltu arī nebūs diez ko ērti + nestrādās pašgājējs, jo tas pārsvarā ir priekšējiem riteņiem.

 

Šobrīd vairāk sliecos uz:

  • Trimmeris ar vadu: tas pats Daewo + jēdzīgs pagarinātājs izmaksās 200+ EUR
  • Benzīna trimmeris: izskatās, ka tajos pašos 200 EUR var atrast kaut ko jēdzīgu

Sanāk: benzīna "neērtības" + skaļums vs neērtības ar vadu

ja pa ceļam uz pleķi ir ramirents/storents, vai https://www.ss.com/lv/construction/garden-technics/trimmers/hand_over/, paņem vienreiz uz nomu benzīnnieku, vienreiz elektrisko, (~20 eur par reizi) sapratīsi vairāk nekā visi forumā kakātāji kopā - un mēnesis uz to brīdi jau būs pagājis, varbūt vispār izdomāsi ka nachuj nepirkt.

 

pats ja būtu tavā situācijā, bez pārliecīgas prātuļošanas dabūtu lētu benzīna trimmeri; mauriņš smuks neveidosies, bet darbs būs padarīts

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 12 minūtēm , uldii12345 teica:

Grūti trāpīt ar benzīna daudzumu, jo 0,5l jau nejauksi un parasti paliek pāri.

Man garāžā 5l plastmasas kanniņā vienmēr ir kaut cik tā atjauktā benzīna. Un tagad teikšu briesmīgu lietu - šos ~15 gadus, ko lietoju savu olu maku, nekad neesmu pievērsis uzmanību, cik tas benzīns vecs (vairāk par pusgadu jau nav 🤣) Nu pilnīgs un absolūts pokujists 😁. Tagad arī pēc pirmās pļaušanas apmēram puskanniņa garāžā. Nu ok, ja tikai balkons, tad nezinu kā būtu. Visi kolēģi vienā balsī - vai, vai, vai, nevar, nevar, iztvaiko svarīgā substance, tad vienam tur 98-to vajag, tad citam tikai 95-to, nē, nē to divtaktu eļļu nekad.... u.t.t. Pēc tādām sarunām saprotu, ka lietojot 95-to nokaušu stabili, lietojot 98-to nokaušu toč, toč u.t.t.

 

Bet, nu katram savs. Es autora situācijā nopirktu, piemēram,  to @Stasss ieteikto un pēc dažiem gadiem, kad būs tā, kā autors iecerējis, izmestu laukā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 12 minūtēm , androidz teica:

Nē, pat tik daudz nevajag, 0,7 un jā benzīna, nevis tas ko padomāji, praktiski nonstopā vīlējot pietiek 2h.

 

Lai noēstu 1,5 litru, vajag kaut ko ļoti jaudīgu un jāvīlē ar nažiem koki.

Es pēc savējā skatos, jā (kkāds 20+ gadus vecs Huša pro krūmgriezis). Man pa mēnesi augušu zāli tas litrs apmēram pa stundu aiziet. Nē nu gan jau motors izdilis pamatīgi un strebj vairāk kā vajag.  

Link to comment
Share on other sites

itanium
Pirms 17 minūtēm , latscrap teica:

sapratīsi vairāk nekā visi forumā kakātāji kopā

Nav jau tā, ka nav pļauts ar benzīna trimmeri. Nepatika ne smaka mašīnā, ne drausmīgā skaņa, bet, nu, izskatās, ka citu MEGA labāku variantu nav un nāksies samierināties ar tām neērtībām.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nevar sarunāt ar kādu kaimiņu noglabāt kādā šķūņa stūrī, lai nebūtu tā smaka jācieš?

Link to comment
Share on other sites

latscrap
Pirms 4 minūtēm , itanium teica:

Nav jau tā, ka nav pļauts ar benzīna trimmeri. Nepatika ne smaka mašīnā, ne drausmīgā skaņa, bet, nu, izskatās, ka citu MEGA labāku variantu nav un nāksies samierināties ar tām neērtībām.

vairāk padomājot neticu (ja pareizi sapratu ka +/- apdzīvota vieta) ka nav blakus ar ko sarunāt ik pa brīdim nopļaut; švaki meklējis esi

priekš tevis tā ebļa - braukt, pisties, pļaut - nu noteikti kāds vietējais ar sajūsmu 20-30 eur par reizi ar rokām izravēs, a ja kādu traktoristu kas braukā garām atradīsi - vispār pa lēto, 10 eur par reizi cauri tiksi

 

ja gribi "priekš sevis" pļaut un priecāties - tā cita tēma, pērc tādu ar kuru pašam bauda strādāt :)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Raimonds1 teica:

Elektrisks 1-1.5kW trimeris un pāris 50 metru pagarinātāju.

Kā zin teikt remontmeistari; S ūdīgi daudzu metru pagarinātāji esot galvenais pļaujmašīnu, jaudīgāku trimeru elektromotoru nodegšanas cēlonis. Vienkārši tiem pie lielākām slodzēm iznāk strādāt ar pazeminātu spriegumu.

Link to comment
Share on other sites

itanium
Pirms 17 minūtēm , latscrap teica:

nu noteikti kāds vietējais ar sajūsmu 20-30 eur par reizi ar rokām izravēs, a ja kādu traktoristu kas braukā garām atradīsi - vispār pa lēto, 10 eur par reizi cauri tiksi

Da c`mon, jauns privātmāju ciemats - nav nekādu vietējo alkašu vai bezdarbnieku, kas par kapeikām dažas stundas jāsies ar pļaušanu. Traktoristi arī garām nebraukā. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Jurkins teica:

Man garāžā 5l plastmasas kanniņā vienmēr ir kaut cik tā atjauktā benzīna.

Plastmasas kanniņām ir viens nelāgs netikums - šuves vietā radīt sūci. Šitā nopludināju ar benzīnu mauriņtraktoru, uz kura tāda kanniņa stāvēja. Kopš tā laika benzīnu glabāju tikai metāla kannās.

Link to comment
Share on other sites

latscrap
Pirms 4 minūtēm , itanium teica:

Da c`mon, jauns privātmāju ciemats - nav nekādu vietējo alkašu vai bezdarbnieku, kas par kapeikām dažas stundas jāsies ar pļaušanu. Traktoristi arī garām nebraukā. 

es ar tevi nestrīdos;

 

bet man neticās un kaitina, ka tauta tik lepna/izlaidusies, ka nav neviens jaunietis/opis kam tas būtu interesanti... tā tač ir vienkārša aritmētika - ja tev ir jātaisās, speciāli jākrāmējās ar tehniku, jābrauc un jātērē x stundas pļaušanai, ka nav kāds kuram ir izdevīgi tās pašas x stundas tavu pleķi nopļaut "pie viena" kopā ar savējo pleķi, turpat blakus, ar savu tehniku (stundas tikpat, bet mīnuss ceļš(laiks&benža), krāmēšanās, mīlēšanās ar tehniku)... zāle tak tur visur vienādi aug? cik tad tu vērtē savu darba stundu? varbūt tu tur esi pats nabadzīgākais savā ciematā :) , varbūt tu viņiem vari piedāvāt savus pļaušanas pakalpojumus?

 

nekas, gan bargais rudens lepno tautu izmācīs

 

 

Link to comment
Share on other sites

itanium, tev tas zemes gabals tač nav nekāds pagaidu, ar laiku tur dzīvosi, tagad 1600 kvadrātmetru, kad māju tur uzbūvēsi pļaušanas laukums būs mazāks, vienalga cik, būs jāpļauj, tādam gabalam pļaujmašīna vajadzīga, ap puķudobēm, gar žogu pietiks ar mazu trimmeri, ja nopirksi tagad jaudīgu benzīna trimmeri, vēlāk negribēsies ar tādu noņemties, man arī ir benzīna trimmeris, pie sievasmātes laukos tik ar to pļauju kaut ko, bet mājai mazu vieglu akumulatornieku trimmeri lietoju, ar smago benzīnnieku negribas.

Gan jau būvniecības laikā ievērojama daļa zālāja netiks skarta, tas tiks sakopts, smuks mauriņš veidosies. Trimmeris grāvjiem, lielai zālei laukos, piemājas mauriņam pļaujmašīna. Ja nepieminam robotus, bet tie kad jau viss gatavs, un dzīvo.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Plastmasas kanniņām ir viens nelāgs netikums - šuves vietā radīt sūci.

Es vnk pissss šitos visus šedevrus, ko te tik nevar uzzināt...

Nu kā, nu kā topikos var nonākt līdz kam šādam???:rus_roulette:

 

 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , itanium teica:

Da c`mon, jauns privātmāju ciemats - nav nekādu vietējo alkašu vai bezdarbnieku, kas par kapeikām dažas stundas jāsies ar pļaušanu. Traktoristi arī garām nebraukā. 

Tad benzīna trimeri neiesaku. Pēc pirmajām pāris reizēm būsi visiem kaimiņiem ienaidnieks. Reti pretīga tomēr ir tā skaņa.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 18 minūtēm , binary teica:

Plastmasas kanniņām ir viens nelāgs netikums - šuves vietā radīt sūci.

Neticēsi. 😁Varbūt, ka man veicas, nav bijis tādas reizes.

Link to comment
Share on other sites

man bija metāla kanna, kurai izrūsēja dibens un benzīns iztecēja. Kopš tās reizes neleju tikai plastmasas kannās, bet apskatos vai dajebkāda materiāla kanniņa nav tuvu savam dzīves galam un to vēl var turpināt droši izmantot.

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)
Pirms 22 minūtēm , vvv teica:

vienalga cik, būs jāpļauj, tādam gabalam pļaujmašīna vajadzīga

Loģiski, ka būs vajadzīga un tiks arī iegādāta! Bet te taču saka, ka manām vēlmēm (+- reizi mēnesī) zāles pļaujamā mašīna neder. Ja neder, tad kāds tolks man to šobrīd iegādāties? 

Pēc tam to degvielas trimmeri var arī pārdot, lai vietu neaizņem.

 

Pirms 18 minūtēm , e = d teica:

Pēc pirmajām pāris reizēm būsi visiem kaimiņiem ienaidnieks. Reti pretīga tomēr ir tā skaņa.

:D 

 

Pirms 23 minūtēm , latscrap teica:

bet man neticās un kaitina, ka tauta tik lepna/izlaidusies, ka nav neviens jaunietis/opis kam tas būtu interesanti

Tevi kaitina, ka ciematā (uz rokas pirkstiem saskaitāms māju skaits) nav neviena opja vai pusaudža? Ko man darīt šīs lietas labā? :D Kā ir, tā ir.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , e = d teica:

Pēc pirmajām pāris reizēm būsi visiem kaimiņiem ienaidnieks. Reti pretīga tomēr ir tā skaņa.

Galvenais nedročīt ar to trimmeri, tad nebūs tik traki.

Link to comment
Share on other sites

latscrap
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , latscrap teica:

priekš tevis tā ebļa - braukt, pisties, pļaut - nu noteikti kāds vietējais ar sajūsmu 20-30 eur par reizi ar rokām izravēs, a ja kādu traktoristu kas braukā garām atradīsi - vispār pa lēto, 10 eur par reizi cauri tiksi

 

Pirms 3 minūtēm , latscrap teica:

tik traki jau nav, vēl jau latviešu tauta grēku plūdus par slinkumu nav pelnījusi, vismaz ne visi:

 

Kurš no tiem ss.lv linkiem varētu iekļauties tevis minētajos "ar sajūsmu 20-30 € par reizi"? Vai kurš traktora variants būtu "10 eur par reizi"? Man šķiet, tur ar saviem €100 par reizi jārēķinās.

Link to comment
Share on other sites

Pļaujot vajag skali klausīties mūziku,tad nekāds trimera troksnis netraucēs.

Link to comment
Share on other sites

latscrap
Just now, binary teica:

 

 

Kurš no tiem ss.lv linkiem varētu iekļauties tevis minētajos "ar sajūsmu 20-30 € par reizi"? Vai kurš traktora variants būtu "10 eur par reizi"? Man šķiet, tur ar saviem €100 par reizi jārēķinās.

tā stulbi sanāk, pa vārdam, vien pa vārdam vien un beigās dabūšu klapatas meklēt un zvanīties lai pierādītu savu čuju un taisnību :)

lai jau šoreiz paliek, ssa meklētājā iemest ir viena lieta, bet zvanīties un kaulēties pavisam cita. esmu gatavs kapitulēt;

 

Beeeet:

 

Ja speciāls ar izbraukšanu pakalpojums ir 0.05 eur/m2 kā pa acu galam pamanīju vienā sludinājumā (jebšu 80 eur par 0.16 ha  pleķi), manā uztverē ir pilnībā reāli atrast kādu kas ir gana tuvu/brauc garām/ kam ir izdevīgi par 20-30 eur nopļaut. ar traktorpļaumašīnu (ja vieglas formas, gluds bez grāvjiem akmeņiem, var laist hodā) jau nu vispār tur darbs uz stundu, varbūt divām, ne? it sevišķi ja autoram nav sarīgi kad un kā pļauj, bet galvenais lai dajebkā 2x vasarā nokasa....

 

jākruķijās ir, jāinteresējās, jākaulējas, jāsarunā....

Link to comment
Share on other sites

Trimmeris ir pēdējā opcija, to transportēt ir vēl sarežģītāk kā stumjamo., jo kāti daudziem nejaucās. Pļaušanai jājauc degviela ar eļļu Ja nav kur glabāt, tad smirdaks iekš auto garantēts. Trimerim vēl vajag uzkabi, austiņas, sejsegu.

stumjamam elektriskajam ar vadu gandrīz nekāds čakars. Un vadus pārpļauj visbiežāk dārzos, kur sarežģītas konfigurācijas. Te ir parasts taisnstūris, kur vienkārši pa slejām pļauj no vienas malas un pārpļaut vadu jābūt fundamentālām lo-ham.

Labots - e = d
Binary precizējums
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , e = d teica:

Pļaušanai jājauc degviela ar eļļu (stumjamām ar būs).

Neatminos, ka savam stumjamajam būtu jaucis degvielu ar eļļu. Laiku pa laikam nomainīt eļļu gan vajadzēja.

Link to comment
Share on other sites

Palasu un liek saprast, ka jūs te daļa esat tādi ņurņiki, ka jebal jebal..

Benzīna smaka problēma, eļļaa sajaukšana problēma, cauras izlijušas kanniņas traģēdija, zālīte salonā pasaules gals. Pisec

Huže bābu..

 

Pirms 19 minūtēm , e = d teica:

jābūt fundamentālām lo-ham.

Te tādu ir vairums izskatās

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Cilvēki ir dažādi - daži principā neko nedara un par spuldzītes nomaiņu mājās  maksā naudu "strādniekam" (zinu tādus), dažiem auto izpedarasīts tā ka ar čībām jākāoj - pasarg dievs tur kaut ko iekrāmēt....zunu tādus kuri ar x5 pa granteni nebrauc uz copi, jo žēl auto....citi atkal ēst negatavo un nemāk...jo tas tak sievai jādara..// 

 

Pieņem to - visi nav tādi kā mēs te vairums :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

Palasu un liek saprast, ka jūs te daļa esat tādi ņurņiki, ka jebal jebal..

Benzīna smaka problēma, eļļaa sajaukšana problēma, cauras izlijušas kanniņas traģēdija, zālīte salonā pasaules gals. Pisec

Huže bābu..

 

Te tādu ir vairums izskatās

Man ir saimniecībā no pļaujamagregātiem:

- stumjamais mehāniskais,

- stumjamais elektriskais aku 36v

- stumjamais pašgājējs benzīna,

- trimmeris lielais Stiga, visādas ripas un diegus var likt, 5cm diametra krūmus zāģēt. Benzīna. 
- trimmeris Bosch aku 36v

- trimmeris Ryobi aku 18v,

- traktoriņš 2 nažiem benzīna vienu cilindru,

- traktoriņš 3 nažiem benzīna 2 cilindru,

- pāris izkaptis ar vidējo rokturi, 

- mačete aprūsējusi, 

- sirpis vēl kaut kur vajadzēja būt, bet to neesmu lietojis pats. 
Visus no tiem esmu pietiekoši palietojis, lai varētu teikt, ka viedoklis nav pavisam subjektīvs. Zemes gabals, kurā jāpļauj, ir apmēram 15 000 kvadrātmetru. 
Ta ka jūtos gana kompetents spriest par variantiem. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 1 stundas , binary teica:

Plastmasas kanniņām ir viens nelāgs netikums - šuves vietā radīt sūci. Šitā nopludināju ar benzīnu mauriņtraktoru, uz kura tāda kanniņa stāvēja. Kopš tā laika benzīnu glabāju tikai metāla kannās.

tev visu vajag x3, tad būs droši

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , e = d teica:

Man ir saimniecībā no pļaujamagregātiem:

Tad es apbrīnoju, kā vecis ar šādu pieredzi var stāstīt kaut kādas pasakas par smaciņām un to, cik grūti vai viegli iventāru pārvadāt, un to ka elektriskais pļāvējs ir must have.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 2 stundām , latscrap teica:

a ja kādu traktoristu kas braukā garām atradīs

neviens normāls zemnieks ar džon dir nebrauks pļaut to mazo pleķi

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)
Pirms 19 minūtēm , Stasss teica:

Autor, 50 Eur, un es tev to gabalu nopļaušu. Der?

Ar savu tehniku ielaisto zāli no vasaras sākuma? Der

Pēc tam, cik saprotu, varu pirkt iepriekšminēto Stiga un reizi mēnesī pļaut/mulčot?

 

  

Just now, alusbundza teica:

neviens normāls zemnieks ar džon dir nebrauks pļaut to mazo pleķi

Arī, ja 30 EUR piedāvās? :D

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

Tad es apbrīnoju, kā vecis ar šādu pieredzi

baltā apkaklīte, visu ar diviem pirkstiem ...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , itanium teica:

Ar savu tehniku ielaisto zāli no vasaras sākuma? Der

Pēc tam, cik saprotu, varu pirkt iepriekšminēto Stiga un reizi mēnesī pļaut/mulčot?

Ko tu domā, es tev tur uzkultivēšu to gabalu?:D

Ar trimeri nopiderasīšu un pamāšu ardievas..

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , itanium teica:

Arī, ja 30 EUR piedāvās?

vai tev ir tuvumā zemnieki ?

Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

Ko tu domā, es tev tur uzkultivēšu to gabalu?

atceries, ka tu ar pilsētnieku tekstu bīdi, šie daudz ko nesaprot 

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)
Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

Ko tu domā, es tev tur uzkultivēšu to gabalu?:D

Ar trimeri nopiderasīšu un pamāšu ardievas..

Tas varbūt vairāk bija jautājums citiem, vai turpmāk reizi mēnesī tas būtu ok. 

 

Pirms 4 minūtēm , alusbundza teica:

vai tev ir tuvumā zemnieki ?

Liekas, ka ar pēdējiem tikko beidza zemes nomas līgumu un vairāk nav.

  

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Takš nevajag jau tev tur mauriņu. Ja tik daudz lai apbūves gabals izskatītos pieticīgi, tad būs ok.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

tas atkarīgs no laika apstākļiem, ja bieži līs, tad 2x mēnesī, ja būs sausums, tad 1x vasarā

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...