Jump to content

Zāles pļāvējs vs trimmeris neregulārai pļaušanai


itanium
 Share

Recommended Posts

Biedri, ahoj!

Situācija ir sekojoša: ir "pliks" zemes gabals ~1 600 m2 platībā, uz kura šobrīd vēl nekādi būvniecības darbi nenotiek, bet zāle gan aug visai braši...

Ar viena biedra palīdzību pagajušajā gadā uz sezonas beigām tika nopļauta 5+ gadus veca zāle, kas man nāca "mantojumā" no iepriekšējā zemes īpašnieka: bija visai smagi to nopļaut un vairs negribētos tik traki ielaist.


Jautājums: ar ko? 

 

Papildus info/jautājumi:

  • Uz zemes gabala neatrodas nekāda saimniecības ēka/konteineris, kurā varētu glabāt pļaušanas tehniku, bet ~15 km attālumā tai atrastos vieta garāžā - lasi, būtu jāvadā turpu/šurp ar auto (universālis). Ideāli, ja man pēc katras reizes auto kādu laiku nesmirdētu pēc degvielas.
  • Diez vai es viens bez problēmām mašīnā ieceltu stumjamos/pašejošos zāles pļāvējus, kas sver, pieņemu, ka 30+ kg (liekas jau, ka nav daudz, bet neizskatās, ka tos var diez ko ērti satvert). Vislaik meklēt kompāniju, kas varētu palīdzēt iecelt/izcelt, arī baigi negribētos. Vai arī šis ir tikai man galvā un pa lielam visi bez problēmām vienītī šos krāmē mašīnā un ārā no tās, neskādējot salonu?
  • Dotu priekšroku, ja varētu pļaut vakaros, pēc iespējas mazāk traucējot kaimiņiem. Jo klusāk, jo labāk. Kaimiņi gan teica, ka pa lielam visiem vienalga par troksni un nekādu konkrētu pļaušanas laiku, kad pļauj visi, neesot.
  • Plānoju pļaut reizi mēnesī/divos. Šobrīd doma nav par skaista mauriņa ierīkošanu, vairāk par soda nesaņemšanu un teritorijas uzturēšanu kaut cik kārtībā.
  • Uz zemes gabala ir elektrības pieslēgums.
  • Nopļaut un atstāt uz zemes gabala vs zāles pļāvēji ar mulčēšānas "funkciju" (vai arī tikai to)?

 

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)
Pirms 13 minūtēm , Stasss teica:

Vēl vari kādam iedot vienkārši haltūru pie darba dienas vakara

Nav kam, meklēju jau 😕

Nē, nu, protams, ir šādi tādi varianti, bet ne pa kapeikām. Tuvu pie 100 EUR par reizi.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , itanium teica:

Nav kam, meklēju jau 😕

Nē, nu, protams, ir šādi tādi varianti, bet ne pa kapeikām. Tuvu pie 100 EUR par reizi.

Tu neesi pastāstījis lokāciju (cik tālu no Rīgas), bet jebkurā gadījumā pieņemu, ka kāds kaimiņu vidusskolnieks, kuram tu iedod trimeri, to izdarīs 3x lētāk nekā pakalpojums "atbrauc džeks ar savu trimeri, kurš to dara kā darbu".

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Nav vidusskolēnu, vieni bērni apkaimē (līdz 10 gadi pēc skata). Ciemats jauns, nav daudz pastāvīgo iedzīvotāju.

Vēl gan varētu pameklēt apkaimes (Jaunolaine) kādā FB grupā, bet cerība man maza. + ja man katru reizi jābrauc un jādod sava tehnika, tad jau varu arī pats nopļaut.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , itanium teica:

Tuvu pie 100 EUR par reizi.

Izlepuši sukas. Neviens vairs pat piehaltūrēt par pieticīgiem cipariem negrib.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , itanium teica:

Diez vai es viens bez problēmām mašīnā ieceltu stumjamos/pašejošos zāles pļāvējus, kas sver, pieņemu, ka 30+ kg

Mierīgi varēsi. Protams, pļaujmašīnas ir visādas, skaties tādu, kurai rokturis nolokas tā, ka pavisam kompakti.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Atrodi čali no Jaunolaines, nopērc trimeri par cenu kas identiska viena prō pļaušanas pakalpojuma cenai (~simtu), atstāj trimeri viņam glabāšanā, ja pēc pirmās pļaušanas viņš aiznesīs trimeri uz lombardu tad būtībā tavs zaudējums būs tas tricārs ko tu viņam būsi samaksājis par pirmo pļaušanu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , itanium teica:

Ar vadu ir čakars nenormālākais? 

nē, ja pliks pleķis, tad vispār viegli. Imo. tavā gadījumā (lai nesmird pēc benzīna) būtu jāskatās uz akumulatora zāles pļāvēju. To gabalu (ja neaizlaiž) ar zāles izmešanu var noskriet +/- 2h , attiecīgi arī tādam laikam akumulatori jāsapērk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ja šitā līs, zāle augs labi.

Var mēģināt pļaut to zāli, un likt kā mulču tajā pļavā. Nebūs jāar.

 

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Varu no pieredzes teikt, ka tas pasākums ar pļāvēja vešanu 15 km + iecelšana, izcelšana, ar daļēju izjaukšanu, tīrīšanu būs ļoti nefeins. Vēl jau degviela jāņem līdzi. Auto smirdēs pēc benzīna, dūmgāzēm un pļautas zāles. Pļaut reizi mēnesī ir par maz, īpaši līdz Jāņiem. Mēnesi augušu zāli nemaz tik viegli nebūs nopļaut. Varbūt labāk trimmeris ar zāles disku, ja pļausi reizi mēnesī. Pārvadāt toč būs vieglāk. 1600 kv.m. nav maz. Izejas stāvoklis arī nav spīdošs, ja pirms tam gadiem nav plauts. Iespējams, ka kurmji tur ir sataisījuši tādu mikroreljefu, ka stumjamais vienkārši to nepārvarēs

Link to comment
Share on other sites

constrig

Stumjamais der tik gadiem koptiem pagalmiem un biežai pljaušanai. Cinji, kurmji. Elektriskie der tikai ja gribi jāties un nelieliem pleķiem, nav jaudas tiem. 
Bendzintrimeris ar nazi vai zvaigzni pļaujot ir vairākas kārtas klusāks. Un skalji vinji ir tikai pasham pļāvējam. Kaimiņš tik priecāsies par padarīto darbu. 

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

ir līdzīga situācija  uz viena zemes gabala. bet pļauju ap 2-3 reizēm mēnesī. Univer. bagāžniekā vedu zāles spļāvēju un trimeri. Zupu cenšos ieliet uzreiz bākā, neko lieku nenolejot. Nekas nesmird. Vairāk smird zāle, kas pļāvējam  ir pie pannas piesitusies un neesmu iztīrījis perfekti to. Maucu bez groza, lūka max vaļā. Starp stumšanas rokturi un lūku piestiprināju gumijas gabalu, lai nopļauto zāli virsū nemet :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Daiļais teica:

Varu no pieredzes teikt, ka tas pasākums ar pļāvēja vešanu 15 km + iecelšana, izcelšana, ar daļēju izjaukšanu, tīrīšanu būs ļoti nefeins. Vēl jau degviela jāņem līdzi. Auto smirdēs pēc benzīna, dūmgāzēm un pļautas zāles. Pļaut reizi mēnesī ir par maz, īpaši līdz Jāņiem. Mēnesi augušu zāli nemaz tik viegli nebūs nopļaut. Varbūt labāk trimmeris ar zāles disku, ja pļausi reizi mēnesī. Pārvadāt toč būs vieglāk. 1600 kv.m. nav maz. Izejas stāvoklis arī nav spīdošs, ja pirms tam gadiem nav plauts. Iespējams, ka kurmji tur ir sataisījuši tādu mikroreljefu, ka stumjamais vienkārši to nepārvarēs

 

Es gandrīz apraudājos par tavu sāpi, bet tad atcerējos ka es arī vadāju benzīna zāles pļāvēju uz sievasmātes dāču un man šādu problēmu nezkāpēc nav.

Iemetu brezentu lai netraumē salonu tad pļāvēju , piltuvi un benzīna kannu - prasa tas 5 minūtes. Benzīns ārā man nelīst un baigi nekas nesmird, lai gan

protams kaut kāda smaka vešanas laikā ir ,  bet nu es neesmu nekāda sniegpārsliņa.

Man ir arī trimmeri - ar viņiem darbaspēka un laika patēriņš ir daudz lielāks, nu i nah.

Nu jā un ar benzīnnieku es nezinu kas ir nosēdies akumulators un gaidīšana kamēr viņš uzlādēsies, bet ja beidzas benzīnas ar kannu aizšaut līdz tankam būs 10min. 

 

Labots - zeds
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Vismaz vasaras sākumā ir jāpļauj ne retāk kā reizi nedēļā. Punkts. Stumjamo bezīna pļerdaku pat vāja sieviete var iecelt universālī. Ja grib ielaist lielu dižzāli, tad tikai ar trimeri, pie kam ar benzīnnieku vai nikno aku 36-48V var ko darīt. Nu paliek jau variants ar izkapti musīšus uzkačāt, nu tas tiem, kas tādu rīku ir redzējuši un zin kā apieties.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

kas ir 1600 m²- 40x40m!

tur tak ar trimeri tāda izklaide vien sanāk!

Link to comment
Share on other sites

vēl var dragāt ar tādu, ar apļauto zāli labi apaug aparāts. 

Cenā dārgāks  kā parastais pļāvējs un nav liela modeļu izvēle, vismaz agrāk nebija plaši pārstāvēts.

 

 

Link to comment
Share on other sites

TrakaisKodiens

Nav iespējas atrast kādu kaimiņu, kas ar traktoru var atbraukt un nopļaut?

 

Link to comment
Share on other sites

atkal piekabe kaut kur jāglabā  :D un ne visiem ir āķis ar ko to vilkt, kuru var protams uzlikt, tikai atkal papildus izdevumi

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Zāles pļāvējs tak ar kautkur jāglabā, nejaunu vannas istabā viņu tur, ganjau arī atrastos vieta tai mazai piekabei. Plus tai piekabē kā reiz visādiem štruntiem ideāla vieta, zābakiem, kannām utt.

Cik tad nu tas āķis maksā, it īpaši salīdzinoši populāriem universāļiem. Lietotu var atrast.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, constrig teica:

Stumjamais der tik gadiem koptiem pagalmiem un biežai pljaušanai. Cinji, kurmji. Elektriskie der tikai ja gribi jāties un nelieliem pleķiem, nav jaudas tiem.

Man stumjamais bez bēdām tika galā ar gabalu, kas gadiem bija nekopts. Agrākā aramzeme. Kurmju rakumus šķūrēja bez piebremzēšanas.  Vispirms gan ar trimmeri nācās patīrīt.

Par elektrisko piekrītu.

 

Pirms 38 minūtēm , Insekc teica:

Vismaz vasaras sākumā ir jāpļauj ne retāk kā reizi nedēļā. Punkts.

Punktoties vari skolas solā. Atkarībā no tehnikas, zāles veida un vēlamā rezultāta, var pietikt arī ar reizi 2-4 nedēļās.

 

 

Autoram - kāds īsti mērķis pļaušanai? Lai izskatītos smuki? Lai izvairītos no sodiem? Vai vienkārši bail no tā, ka pēc tam būs grūti sakopt? Nu tā godīgi :)

Es savulaik pusi gabala sāku pļaut pavasarī, kad vecā zāle bija nokaltusi, jaunā vēl nebija sākusi augt. Ar veco sauso zāli pļāvējs tika galā daudz vieglāk nekā ar 2 nedēļas augušu svaigu zāli.

 

pirms 2 stundām , itanium teica:

Diez vai es viens bez problēmām mašīnā ieceltu stumjamos/pašejošos zāles pļāvējus, kas sver, pieņemu, ka 30+ kg

Sliktākajā gadījumā uztaisīsi koka rampas, pa kurām to pļāvēju uzstumt.

 

pirms 2 stundām , itanium teica:
  • Plānoju pļaut reizi mēnesī/divos. Šobrīd doma nav par skaista mauriņa ierīkošanu, vairāk par soda nesaņemšanu un teritorijas uzturēšanu kaut cik kārtībā.

Cik liels ir tas sods? Man savulaik bija simbolisks - stipri mazāks par izdevumiem, kas aiziet uz pļaušanu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Mums kaimiņos ir nekopts gabals, kā reiz dalām vienu robežu. Pāris reizes viņi ir atbraukuši, kaut ko trimmerējuši. Godīgi sakot, tā arī nesapratām, kāds bija viņu mērķis, jo pēc mēneša-diviem viss bija tieši tikpat aizaudzis. Ne viņi gabalu sakopa ar to trimmerēšanu, ne no soda izvairījās.

 

Ja plāns ir reizi mēnesī-divos pļaut, tad var sanākt līdzīgi - kaimiņi nesapratīs, ko tu tur āksties. No otras puses - ja pliku zemes gabalu pļausi 2x mēnesī, kaimiņi tāpat var nesaprast.

 

Ja noritētu būvniecība un būtu plāns šogad ievākties, tad, protams, cita runa.

Link to comment
Share on other sites

Brainless

Ja nevar 30kg pļāvēju iecelt/izcelt, tad tur var aizmirst par trimmeriem un jebko citu - būs par smagu. Ja pļāvēju nemazgā un neuzpilda bagāžniekā, tad nekas nesmird (nu ja nevadā visu nedēļu to visu līdz). Normāls stumjamais nebaidās no rakumiem un ciņiem, tikai nazi biežāk jāasina.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , AndrisBB teica:

Zāles pļāvējs tak ar kautkur jāglabā, nejaunu vannas istabā viņu tur

stumjamo zāles pļāvēju var iedabūt daudzstāvenes pagrabā, uz lodžijas, velo+ratiņu novietnē utml, piekabi nevar

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

Stumjamo bezīna pļerdaku pat vāja sieviete var iecelt universālī.

Nu hvz, Husi ar piedziņu diezin vai.

Link to comment
Share on other sites

Šis topiks man atgādina - kāda pilsētas caca grib aizbraukt jaunajai vīramātei parādīt, ka māk burkānus ravēt, bet negribas vilkt ne zābakus, ne kapli rokās paņemt, tāpēc burkānus ravēs špiļkās un nagos.

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Topika autoram rekomendēju šo :) . Gan varēs pacelt, gan nebūs jāapmeklē aerobika. Savadāt grib lai viss būtu un par to nekas nebūtu... Ja grib pļaut reizi divos mēnešos un vēl mulčēt- tad jau vajag kādu riktīgu lauksaimnieku tehniku, kura spēj tikt galā ar ''metrīgu'' zāli. Atskaitot rokas izkapti vai timeri ( uz pleciem vai diviem riteņiem) nekas cits nepavilks. I tad zāle būs jāsavāc lai nopļautā neveido ''siena vālu''.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Katru gadu nopļauju 0,3ha pļavu zem ābelēm ar izkapti. Jācenšās nenokavēt brīdi, kad stiebrzāles sāk pārkoksnēties, tad gan jāņem trimmeris. Ar labi izkapinātu izkapti prieks strādāt.

Link to comment
Share on other sites

Galvenais nesajaukt mauriņa kopšanu ar siena sagatavošanu kazai.😀

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...