Jump to content

Zāles pļāvējs vs trimmeris neregulārai pļaušanai


itanium
 Share

Recommended Posts

Pirms 8 minūtēm , Didzis teica:

Nu ko jūs varat ņemties ar tām auklām.  Ar metāla ripu pilnīgi pofig

Es tev gribētu uzdot pretjautājumu - ko tu ņemies ar to ripu?

Tu visu laiku slavē to ripas būšanu - tad izstāsti, cik ilgā laikā tu ar to ripu spēj nopļaut piemēram 1000kvm?

Pus dienu?

Laikam varētu salīdzināt mazgāt istabā grīdu ar mitro salveti.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 2 stundām , Didzis teica:

Negrib ar zāģripu uztaisi ripu ar kustošiem nažiem.

Un kad naži nevienmērīgi nodilst, tad vibrācija ir tāda, ka trimmeris pa gaisu iet. Tas ir pēdējais, ko gribētu mēģināt. Poļu rotenei der, bet nejau trimmerim.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Stasss teica:

Tu visu laiku slavē to ripas būšanu - tad izstāsti, cik ilgā laikā tu ar to ripu spēj nopļaut piemēram 1000kvm?

Man ap māju ir daudz lielāka teritorija un ar zāģa ripu pļauju ne tikai ''eirozālīti'', bet upītes palienu pļavu un izpļauju piemājas mežņu. Darba ražība ir vismaz trīsreiz lielāka kā ar auklu un degvielas patēriņš daudz mazāks. Pie reizes tiek nopļautas krūmu atvases, kuras ar auklu nu nekā nepieveikt. Nu jā, pilsētniekam ar ''sešām sotkām'' lielu zemes pleķi laikam to  nesaprast.

pirms 4 stundām , raivix95 teica:

Un kad naži nevienmērīgi nodilst, tad vibrācija ir tāda, ka trimmeris pa gaisu iet

Nekas tur nevienmērīgi nedilst. Jā, ja ar kustošiem nažiem iemauc kādā dzelzī vai betonā, tad naži saliecas. Tapēc jau sen visu pļaujamo teritoriju esmu sakopis un šķēršļus pavasarī novācis. Kustošie naži pļauj zāli kā izkapts un vajag daudz mazāk enerģijas lai to nogrieztu, nevis nosistu ar auklu.  Neko es ģeneālu neizgudroju, tikai apskatījos, kā strādā profesionālie rotējošie zāles pļāvēji. Jāu pirms divdesmit gadiem uztaisīju ripu ar kustošiem nažiem. Protams, ar metāla ripām strādajot jāuzmanās daudz vairāk un, jo var nejauši nopļaut kādu ogukrūmu un pirkstus klāt nevar bāzt.  Pēdejos gadus zāli pļauju tikai ar zāģa ripu, kurai pabedīta zobi. Enerģijas krūmgriezim varbūt aiziet nedaudz vairāk, bet nav jāasina asmeņi un mazāk čakara. Toties var pļaut balles biksēs un nepaliek zaļs ar zāles atlikumiem līdz krūtīm. Nu jā, aizsargs ripai man arī sen noņemts un tūlīt noteikti kāds te bļaus, nu kā tā var. Bez aizsarga zāle kraujas smukos vālos, kā ar izkapti pļaujot. Runa protams neiet par piemājas pagalma mazzālīti, bet kārtīgu pļavu, kuru pļauj vienreiz vasarā, bet ja nepaveicas, divreiz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

constrig

Ripai, zvaigznei viena no priekšrocībām strādāt ar stipri zemākiem apgriezieniem. Ja piešaujies inerci izmantot, tad arī to var uzskatīt par priekšrocību. Ir aizaugumi kur ar ripu ir viennozīmīgāk efektīvi. Tākā nevar skrieties ripa ar auklu, katram savs. 
man sanāk aukla/ripa 50/50, platībām kur ar raideri netiek klāt.  
interesanti būtu pamēģināt ar Didza centrbēdzes nazi, kur lai tādu atrod. Pats netaisīšu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , constrig teica:

nteresanti būtu pamēģināt ar Didza centrbēdzes nazi, kur lai tādu atrod

Internetā esmu redzējis tādus pārdošanā, bet izskatās tādas nenopietnas konstrukcijas. Es taisīju pats zobus no zāģa tērauda. Lai tāda ripa būtu droša, rokas nedrīkst augt no pakaļas. Jābūt sajēgai par materiālu cietumu, dilšanas īpašībām un jāprot izurbt caurumus zāqģa tēraudā.

Link to comment
Share on other sites

Nez, man ar ripu sanaak krietni leenak (diametrs mazaaks). Un nevar liidz pashai zemei nopljaut kaa ar auklu.

Link to comment
Share on other sites

Kad savējo gabalu sāku kopt, man ar ripu arī nekas labs nesanāca - zālei bija tendence tīties virsū. Sanāca vairāk to sapinušos zāli tīrīt nost nekā trimmerēt. Rokas, rokas... laikam jau "divas kreisās".

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , jozhix teica:

Nez, man ar ripu sanaak krietni leenak (diametrs mazaaks)

Tak vajag kārtīgu lielu ripu izmantot.

 

pirms 4 stundām , jozhix teica:

nevar liidz pashai zemei nopljaut

Pilnīgas muļķības. Ja zemē nav akmeņu, tad var kaut to uzart, bet zāli pļauj cik augstu gribi.

 

pirms 3 stundām , binary teica:

zālei bija tendence tīties virsū

Zāle tinās uz trīszaru ripas, bet uz zāģa ripas es pat iedomāties nevaru, kā var uztīt zāli. Uzdod gāzi un viss aizlido. Man gan jaudīgs krūmgriezis.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 12 minūtēm , Didzis teica:

Tak vajag kārtīgu lielu ripu izmantot.

ieliec bildi ar savu lielo ripu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , alusbundza teica:

ieliec bildi ar savu lielo ripu

 

Tak no šitā

 

AEC29741-35DE-49B1-8DCD-FA1B4AC40D6A.thumb.jpeg.0ac472d4370f3f13e6b60334934d6fe4.jpeg

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Aizdomas, ka Didzis nemāk pļaut ar auklu, tādēļ arī šim sanāk vienādā ātrumā ar ripu 

Link to comment
Share on other sites

Gadiem krājušos kūlu pavasaros ņem ar “thats kuul” metodi

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Didzis teica:

Trīszaru pilnīgs sūds,

Ar to arī nemāki pļaut? 🤔

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

Aizdomas, ka

@Didzis nav iegādājies advansētu efektīvo manageri, kas krīzes situācijās spētu izvērtēt riskus un (fū, mļaķ piedodiet, es tos gudros vārdus pat pēc diviem(1L) aliem nespēju savirknēt modernā teikumā 😁)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Tak vajag kārtīgu lielu ripu izmantot.

 

Pilnīgas muļķības. Ja zemē nav akmeņu, tad var kaut to uzart, bet zāli pļauj cik augstu gribi.

 

Zāle tinās uz trīszaru ripas, bet uz zāģa ripas es pat iedomāties nevaru, kā var uztīt zāli. Uzdod gāzi un viss aizlido. Man gan jaudīgs krūmgriezis.

 

Man ir shaada - https://www.makita.lv/product/d-66008.html

Sanaak, diametrs vienaads. Bet aukla tomeer biki plashaak njem.

Man arii gadaas, ka zaale tinaas uz spoles ass, ripai taadaa zinjaa nekas netinaas.

Link to comment
Share on other sites

Četrzaru ripa strādā ļoti labi. Vienīgi tā regulāri jāasina. Galos tie zari paliek apaļi un sāk švaki pļaut. Es zarus uz laktas ar āmuru atjaunoju. Tad metāls tiel kaldināts un ir daudz cietāks. Ja vienkārši ar šmirģeli asina, tad zobi ātrāk atgriežas. Metode nav nekas jauns. Izkaptis arī kapina, nevis tikai ar strīķi asina. Nu jā, maz kurš te zin, ko nozīmē kapināt un kas par instrumentu ir strīķis. Visi tik mauc ar auklu, jo tad nav jāprot nekādi amatnieku darbi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

Aptauju uztaisīji par to kapināšanu un auklas maukšanu?

Turpini jāties balles biksēs ar savu kruto ripu, bet nespried cik daudz citi zin vai nezin un cik daudz katram ir jāpļauj vai nav. 

 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

androidz
9.06.2022. , 06:01, Didzis teica:

Pie reizes tiek nopļautas krūmu atvases, kuras ar auklu nu nekā nepieveikt. Nu jā, pilsētniekam ar ''sešām sotkām'' lielu zemes pleķi laikam to  nesaprast.

Nu ko tu vari uzmākties ar to ripu, hujna tā ripa ir, nepāraugušai zālei nav nekas labāks un ātrāks par žilku. Pārauguša zāla vai krumiņi, tad dabīgi ar žilku tur nav ko darīt.

Link to comment
Share on other sites

Ir kaut kādā dzīves brīdī pļautas šoseju malas no paša ceļa līdz mežam. Jā, protams, ka grāvī, kur aug meldri, krūmi un vēl sazin kas ir jāmauc ar krūmu (zāģa) ripu. Mazo aizsargu, kas nu krūmgriezim nāca līdzi, es gan liku. Traucēt netraucē un labāk kaut kāda drošība nekā nekāda. No grāvja kantes uz augšu, kur tikai zāle un nav gluži līdz ceļiem, jo pļauj gana regulāri, tikai ar auklu. Iet uz priekšu nesalīdzināmi ātrāk par ripu. 

Trijstūri kā pasugu neciešu, ja gadījās, ka jāpļauj gara zāle, kur nav krūmu, tad ar četrstūri, jo ar zāģa ripu zālē vien ir kārtu lēnāk nekā ar 4stūri. Bet nu tas tā - ja maksā par padarīto, tad meklē ātrāko veidu, kā strādāt, ja savu teritoriju kopj, tad jau jau vienalga, var ar žilku kapāt zāli līdz kulei un var ar zāģa ripu līdzināt mauriņu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu ko, neviens tak nav redzējis trimmeri, neviens nav pljaavus vairāk par 5 kvadrātmetriem, tikai didzis. Kur nu vēl redzējuši izkpati. 

Tā vien gribētos , ielaist pie sevis šo meistaru ar leģendāro ripu īpašumu appljaut. It īpaši cidoniju un upeņu krūmu daarzu.

Link to comment
Share on other sites

Nav ko kašķēties- katram darbam ir labāks savs. Krūmus/niedres ( arī kosu) nepļausi ar striķi, bet ir vietas kur ar to zāģi vai ripu nereāli. Piemēram gar pīto žogu. Nu kādreiz nopirku uz akciju pa 25 lati kaut kādu Bosh mazkalibara elektrisko , kam tas strīķītis galīgi tieviņš. Šāds. Nu domāju ka nekas labs nebūs, bet beigās izrādījās  ap krūmiem, sētmali tieši tas kas vajadzīgs . Rādius neliels, var labi pielīst. Viegls (1,7kg) un... lai cik nebūtu dīvaini, griež to zāli pa pirmo. Laikam viss slēpjas tur ka  ar baisiem apgriezieniem un tad tas tievais striķītis tiešam strādā kā žilete.

Labots - oxygen
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , oxygen teica:

katram darbam ir labāks savs.

Bet par ko stāsts. Bet nē, viens tik sit uz krūts un bļauj - ripa, ripa, ripa

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

viens tik sit uz krūts un bļauj - ripa, ripa, ripa

Es neko nebļauju, tikai parādiju, ar ko pļauju. Ja kādam noder, lūdzu, ja nē, kas ta man. Vienkārši, ja man uzbrauc, ka neko nesajēdzu no zāles pļaušanas, tad diez vai daudz te forumā cilvēku, kuri ar parastu izkapti govij savulaik visu sienu ziemai sapļāvuši.

pirms 1 stundas , oxygen teica:

Nav ko kašķēties- katram darbam ir labāks savs

Pareizi oxygen saka. Man jāpļauj ap lauku māju, citam pilsētas mazdārziņš.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Pēc @Didzis ieteikuma mēģināšu ripu ar pabedīta zobiem. Tikai nezinu kā ar iekšējo diametru, vai varēšu atrast tādu ripu. Man arī ir vietas kur pilns ar jauniem ošiem, ķiršiem, plūmēm. Tie aug ātri kā velni, katru gadu attaug no jauna

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , Daiļais teica:

Tikai nezinu kā ar iekšējo diametru

Krūmgriežu ripām parasti nāk 25,4mm diametrs. Tas  parasti collās dots. Krievulaiku ripām bija 32mm, bet nav jau lielu priblēmu uztaisīt pārejas šaibu.

Link to comment
Share on other sites

Pārejas ir nopērkamas, bet piedzīvojumi nāk komplektā.

Link to comment
Share on other sites

Nav ko sarežģīt, ja aliexpress tirgo speciālus. Tomēr ir labāk , ja masa tam zāģim, pateicoties caurumiem mazāka inerce. Darba galdiem to nevajag.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pirms 27 minūtēm , Stasss teica:


Es tikai piemetināšu ka te izdevumu bilancei šodien vēl pievienojās fotoradars par 20Eur no attiecīgā objekta apmeklēšanas..:whistle3:


Rentabla haltūra izklausās 👍😁

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Stass jau pats raksta, ka tā bija izklaide.

Bet bauda jau parasti par velti nenāk.☺️

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , jacobs teica:

Bet bauda jau parasti par velti nenāk.☺️

Labi, ka kādu slimību nenoķēra... :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Stasss teica:

Es tikai

Biedra itanium mājā būs savs šausmu stāsts, par nežēlīgo pļaušanu...

Link to comment
Share on other sites

2020. gada februārī/martā nopirku trimmeri Ryobi RLT1832-25PK. 1a.lv laikam dabūja no kaut kādām kreisajām noliktavām, kaut kas bija pārpakots, vēl kaut kādi bonusi pielikti (papildus baterija, varbūt vēl kaut kas), rezultātā nesanāca piereģistrēt un dabūt "super-duper 3 gadu ražotāja garantiju". Šodien pārsteigums - ja reiz standarta 2 gadu garantija beigusies, tad trimmeris drīkst salūzt :D

 

Pajaucu ārā, izrādās, motora gultnis "sadalījies reizinātājos". Pagaidām vēl neesmu sapratis, ir labojams, ir maināms motors (uz "ķipa gandrīz oem replacement" par €50? uz aftermarketu no aliexpress par €5?) vai jāmaina visu trimmeri. Ja sanāks izjaukt motoru, varbūt varēs iztikt ar gultņa nomaiņu…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Visticamāk, ap to piecīti tepat gultņu veikalos var dabūt labu labo japāni. 

Link to comment
Share on other sites

Par to gandrīz nešaubos, ja vien tur nav kaut kāds nestandarta gultnis, kuram kāds izmērs par milimetra desmitdaļām nesakrīt.

Motors izjaukts (kā parasti - jaukšana 10min, bet izdomāšana, kā jaukt - 2h :D), vēl tik jāizdomā, kā tā gultņa ārējo gredzenu dabūt ārā.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Raimonds1

 

21.06.2022. , 21:17, binary teica:

Motors izjaukts (kā parasti - jaukšana 10min, bet izdomāšana, kā jaukt - 2h :D), vēl tik jāizdomā, kā tā gultņa ārējo gredzenu dabūt ārā.

eksponenciāli

10 minūtes, 2 stundas, 3 dienas

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...