Jump to content

Gatavas Zupas Burkas- Kads jus vinas Edat?


www.MistersPimpausis.lv
 Share

Recommended Posts

Šnabīts iet ar visiem  ēdieniem roku rokā. Sieva aizbrauca uz darbu, konfiscēja maku un ieslēdza, bet viņa nezin, ka man ir atslēgas dublikāts, rezerves maks un atsaucīgs kaimiņš...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , aoma teica:

Sieva aizbrauca uz darbu, konfiscēja maku un ieslēdza,

Pasarg Dievs, tu esi smagas audzināšanas kļūdas dzīvē pieļāvis! :biggrin:

  • Atbalstu 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 56 minūtēm , ivo teica:

Te laikam vieni zupēdāji novākušiem. Man personīgi biežāk kā reizi nedēļā zupa galīgi neprasās - kartupeļi ar kotletēm/karbonādēm labāk iet pie sirds. Nemaz nerunājot par pelmeņiem - tos varētu arī nakts vidū ēst. Ja nebūtu, kas mājās gatavo, tad droši vien iztiktu ar sviestmaizēm, pelmeņiem, gatavajiem maximas salātiem un daudz daudz alus.

p.s. pie zupas alus klāt neder, tas vien jau ir liels trūkums.

Par pelmeņiem jāpiekrīt. Tie gadu gaitā ir daudz cietuši no nepelnītas kritikas, bet savā būtībā ir ļoti barojošs un garšīgs ēdiens.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kad 90'tajos katrā krustā bij šašliku cepēji, nevajadzēja tādas dzīvnieku patversmes, centrāltirgū klaiņojošu kaķu nebija, tie tika utilizēti belašos, par pelmeņiem jau ar daudz ko stāsta :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ko tur stāstīt, nejaunu labo gaļu kāds pelmeņos liek, bet visādus pārpalikumus no ražošanas, ko savādāk nepārdosi. Varbūt vienīgi desās.

Link to comment
Share on other sites

Jaunībā kādu brīdi dzīvoju piejūras ciematā - tur kāda "ģimenīte" bij noskatījusi kaimiņu resnāko suni, sanbernāru, čihi-brihi, ātrā marināde, turpat ceļmalā salasīja čiekurus un pāris stundu laikā 30 lati kā no gaisa.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , martinno teica:

Ceru, ka ne veikalā pirktie

Veikalā pirktajiem nav ne vainas, pašam nah to čakaru

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , CAP teica:

jo mazāki pelmeņi, jo garšīgāki

Mani favorīti ir "Mazulīši" vai arī mājas ar cūkgaļu - gan vārīti, gan cepti.  Kā tur ar to suņu/kaķu gaļu, nav ne jausmas, bet nav dzirdēts, ka ķīniešiem no tādām būtu vēdergraizes, tikai nevajag sikspārņus ēst :biggrin:.

 Kaut kad, senā jaunībā, man iesmērēja nūtriju gaļu (teica, ka truša:biggrin:) - nezinot nekāda vaina tai lielajai žurkai, garšīga bija.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

martinno
1 stundu atpakaļ, ivo teica:

pašam nah to čakaru

 

Nu, nez, kāds tur dižais čakars, ja ir attiecīgas palīgierīces :) Tik cik iepriekšējā dienā gaļu sataisīt un tajā pašā vakarā mīklu uzmīcīt (mīklas mīcīšana aizņem mazāk laika kā apģērbties, aiztikt līdz veikalam un atpakaļ).

 

Zelta vērta palīgierīce:

maxresdefault.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Arī tāda formā mājās ir :biggrin:! BY ražotai ļumīnija ir pareizāks izmērs, nedaudz lielāks.

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 35 minūtēm , jema teica:

BY ražotai ļumīnija

 

Bija, ieliku traucenē. Nācās izmest :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

46 gadus ēdu pirktos pelmeņus, tad oficiāli nokārtoju laulības saites un turpinu ēst pirktos pelmeņus, tāds aparāts mājā ir, neizpakots, mūžīgi nevienam nav laika :)

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 1 stundas , raiviic teica:

Mani favorīti ir "Mazulīši" vai arī mājas ar cūkgaļu - gan vārīti, gan cepti.  Kā tur ar to suņu/kaķu gaļu, nav ne jausmas, bet nav dzirdēts, ka ķīniešiem no tādām būtu vēdergraizes, tikai nevajag sikspārņus ēst :biggrin:.

 Kaut kad, senā jaunībā, man iesmērēja nūtriju gaļu (teica, ka truša:biggrin:) - nezinot nekāda vaina tai lielajai žurkai, garšīga bija.

Par cepšanu vēl cits stāsts. Tur tač vesels rituāls, lai būtu mīksti, neapdeguši un negaršotu pēc eļļas. Vārīti ar krējumu un dillītem ir mana firmas recepte

 

Šo garšu kāds arī atcerās?

a7739ebb-c20a-401a-9862-5742b5a4865d.0x6

Labots - raivix95
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Man besī..ka pelmeņi mazi palikuši....gaļas maz mīkla attiecigi vairāk .atceros cccp laiku izmēru..krievijā tādi ir vēl. Psradti pērku vecmāmiņas extra vai miesnieka igauņu pilsetas ...man patīk cepenē. Ar majonezi,krejumu un tomatu mērci ar kaltetiem tomatiem ..virsū sarīvetu sieru..un gailenes .vai bekas.mun sīpolus.msanak cepti vārīti...nu Lolita Neimane biku barās....varīti arī ir ok..un ātri

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Veikala pelmeņiem nav ne vainas, ir ok arī uz pasūtījumu uzražotie meža gaļas (aļņa/brieža) pelmeņi, bet baigo atšķirību jau nevar just, ja vien nepērk veikalā lētākos. 

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Par cepšanu vēl cits stāsts. Tur tač vesels rituāls, lai būtu mīksti, neapdeguši un negaršotu pēc eļļas. Vārīti ar krējumu un dillītem ir mana firmas recepte

 

Šo garšu kāds arī atcerās?

a7739ebb-c20a-401a-9862-5742b5a4865d.0x6

 

O! Atceros gan. Te gan ir stereo, mana mamma vārīja mono!

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , aoma teica:

tāds aparāts mājā ir, neizpakots

Tu kaut ko saldāku par burkānu tajā laulības dzīvēs esi vismaz redzējis?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Edzhua teica:

Veikala pelmeņiem nav ne vainas

Jau kādu laiku ņemu tikai Lauku gaļas veikaliņa pelmeņus - izcili garšīgi. Tur vispār daudzas lietas ir gardas un nav briesmīgi dārgas. Kādreiz kad braucu uz Valmieru, iebraucu pie fermas veikaliņā aiz Raganas, nu jau dažus gadus ir Teikā veikaliņš - baigi ērti. :) 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

martinno
pirms 13 stundām , Racer teica:

iebraucu pie fermas veikaliņā aiz Raganas

 

Šo arī esmu iecienījies. Kur Teikā šiem ir bode? Google uz ātru roku man atbildi nesniedza :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Vakar notstēju LIDL'a produkciju - skābu kāpostu zupu. Cena, ja pareizi atminos, kaut kas 0.9*€.

Ēdama un arī otrreiz ēstu. Pat kāds gaļas gabaliņš bija zupas masā aizķēries.

 

PXL_20211220_141632436_2.thumb.jpg.88d598281402f78fc2000b43cf596aa2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Esi pārliecināts, ka šitā jau nebija otrā reize, kad kāds to zupu ēd?

Link to comment
Share on other sites

Labi ka cilvēks ir notestējis konkrētu zupu un devis atsauksmi. Savādāk, kad ieej tajā Lidl, nezini vai manta ir ēdama. Es , ejot garām Lidl , svētdien, skatos nav neviena rindā- iebāzu iekšā degunu un... tā arī nesapratu ko tur pirkt, jo cenas +/- kā Maximā tām precēm, ko tirgo. Bet kāda garša? Abos parējos vismaz zinu ko kāds ražotājs ražo un kādi ''niķi'' . Tipa Rīgas miesnieks ( laikam realitātē Rakvēre?) gaļas izstrādājumus sasāla kā ''siļķi'' utt. Lidl? Baigi grūti bez lupas izburtot uz etiķetes cik sāls. Vienu nu gan , ievēroju- daudz ko tirgo ar deŗīguma termiņu, kurš beidzas tuvākajās dienās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Daiļais teica:

viņam blats Lidlā

 

Man? Vispār nekāda sakara ar to iestādi man nav.

Link to comment
Share on other sites

KOK pupiņu zupa - ēdama, bet ne izcila. Ja gribas kaut ko zupveidīgu un izvēle ir starp šo un roltonu, tad šī uzvar. Nav arī pārsālīta.

 

2021.10.6. , 16:55, martinno teica:

Zelta vērta palīgierīce:

Es šitādu, alumīnija, biju redzējis bez konteksta un līdz šim biju pārliecināts, ka tas ir kaut kāds dizainīgs katlu/pannu paliktnis :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , oxygen teica:

Es , ejot garām Lidl , svētdien, skatos nav neviena rindā- iebāzu iekšā degunu un... tā arī nesapratu ko tur pirkt, jo cenas +/- kā Maximā tām precēm, ko tirgo. Bet kāda garša? 

Nu es arī vienreiz biju, un tā sajūta, ka lēts un garšīgs, tas nebūs šis stāsts, mani nepameta.

Ar prieku atgriezos pie sarkanbaltās šiltes un mājražotāju piedāvājuma, bez rindām, +/- vietējā.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, oxygen teica:

iebāzu iekšā degunu un... tā arī nesapratu ko tur pirkt, jo cenas +/- kā Maximā tām precēm, ko tirgo. Bet kāda garša?

Taču paņem, kas interesē, un nočeko... Tur jau tā sāls, ka piedāvājums cits. Vari izmēģināt ko jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Neviena burciņzupa nav ēdama pa taisno, tikai kā sagatave īstai zupai, ja pašam pagrabā peles pakārušās. 

Kā studentu roltons, varbūt ir ok, pats savā laikā biju iecienījis sausās zupas, sametamies kopā trīs ļaudis pa sešām kapeikām, un kojās vismaz viena istabiņa ir paēdusi :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , aoma teica:

sametamies kopā trīs ļaudis pa sešām kapeikām, un kojās vismaz viena istabiņa ir paēdusi

Nekad neesmu sapratis roltona izvēli cenas dēļ, makaroni taču lētāk, par divu vai trīs (precīzi nezinu, cik tagad maksā roltoni) cenu sanāk puskilo makaronu paka un no tās toč istabiņa būs kaut cik paēdusi :good:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , aoma teica:

Neviena burciņzupa nav ēdama pa taisno

Kā ta nav, kad slinkums, tad esmu gan Harčo, gan Soļanku pa taisno no burkas ēdis 😀

 

P.S. Mans pēdējā laika atklājums ir KoK Baraviku zupa, kurā esot ~10% baraviku. Ja citas jaucu ar tomātiem savā sulā, tad šai neprasās - gana garda, ja sajauc ar ūdeni.

 

  

Pirms 10 minūtēm , 138 teica:

Nekad neesmu sapratis roltona izvēli cenas dēļ, makaroni taču lētāk

Kurus lētos/dārgos makaronus var pagatavot, tos aplejot ar karstu ūdeni un ļaujot tiem pāris minūtes "ievilkties"?

Gan ignorēsim Roltonus kā ražotāju, jo viņu ātri pagatavojamās nūdeles ir salīdzinoši sliktas. Man visi apkārt ar roltoniem saprot tieši ātri pagatavojamās nūdeles.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Tie nebija rolltoni, toreiz tādu vārdu pat nebijām dzirdējuši, bet normālas sausās zupas, bet nu kam es to stāstu...

 

tas 138

 

P.S. Ja pareizi atceros, lētākā tā arī maksāja - 18 kapeikas, pliekana gan. Dārgākās, ap 45 kapeikām, bija pat "harčo", varējām atļauties pēc stīpas, manā paziņu lokā nebija "sponsorētie", kam naudas netrūka visu mēnesi :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Ak vai, tu tiešām runā par kapeikām :shok:

Visu cieņu tavai atmiņai tad. :hi:

 

 

pirms 3 stundām , itanium teica:

Kurus lētos/dārgos makaronus var pagatavot, tos aplejot ar karstu ūdeni un ļaujot tiem pāris minūtes "ievilkties"?

Auzu pārslas, it īpaši ne-pilngraudu, un griķus var ļoti labi 😎

Bet kurās kojās nav virtuves, un kuram studentam nav katliņa, vai iespējas to aizņemties no kaimiņa?

Link to comment
Share on other sites

 

Vēl, runājot par lietām, kuras var pagatavot aplejot ar karstu ūdeni, un nabadzīgu studentu laifhakiem, baigā lieta ir kartupeļu biezputra. Dobele fasē, ražota laikam kkur Eiropā. Dārgāk par kartupeļiem protams, bet daudz lētāk par gatavo kartupeļu biezputru lielveikalu kulinārijas nodaļās.

Nezinu kā citur, bet mahimās nemeklējiet to pie putraimiem, bet pie roltoniem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , 138 teica:

Vēl, runājot par lietām, kuras var pagatavot aplejot ar karstu ūdeni

Var jau arī vienkārši paēst no tējas...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...