Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Maskām viens cits pozitīvs efekts, kad visi viņas nēsāja te, automātiski arī kka ievēroja to distanci un piesardzību. Psiholoģiskais efekts kkads gan jau. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , marrtins teica:

Nez kāet, ja tev interesē par mani personīgi, tad es masku nevalkāju vispār, izņemot tās retās reizes, kad kāds mīļi palūdz, jo pretējā gadījumā viņam tur kaut kāds problēmas var rasties vai kas tāds. Bet tas ir tik reti un tad jau vairs ciemos tur nenāku

Tad tu esi Antimaskeris?😁

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , usver teica:

Man personīgi liekas jocīgi staigāt ar simbolisku masku

Ko nozīmē "simboliska"? Blīvai auduma maskai nemaz tik viegli nav izpūst elpu cauri, pat neiespējami tā, lai kādu 5cm attālumā sajustu gaisa kustību. Nu tad ir jāelš tā, ka var pirdienu izspiest. Un ja reiz gāzu molekulas tiek nobremzētas tik ļoti, tad vīrusi, kuri ir par kārtu lielāki par tām molekulām, skries tagad kā cirkoni uz visām pusēm?

Nē, es neesmu pret maskām tad, kad tiešām tās ir nepieciešamas. Bet vēlreiz atkārtoju, ka tagad šāds ierobežojums ir izcili stulbs. Un esmu gan izslimojis gan 2x potējies (būsteris man pagaidām nepienākas) un visi mani tuvinieki ir potējušies jau tiklīdz varēja pieteikties. Bet es nedomāju, ka ir lietderīgi un nepieciešams šaut ar lielgabalu pa zvirbuļiem? Var jau ejot ārā no mājas prezi uzvilkt, ja nu gadījuma sakari, var pamperi, ja nu pēkšņi, gāzmasku, ja nu pēkšņi, da kaut staigāt visu laiku ar lietussargu, saulesbrillēm, gumijas zābakos un Faradeja režģī.

pirms 1 stundas , shadow118 teica:

Nu ko, 10k

Nu un? Mums arī te čupa vispār bez simptomiem sēž mājās un saņem tik naudiņu. Atvaļinājums apmaksāts.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Jurkins teica:

Atvaļinājums apmaksāts.

Bez tiesībām atstāt karantīnas vietu. Ebal es tādu atvaļinājumu.

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

Bez tiesībām atstāt karantīnas vietu.

Tu laumiņām arī tici? 😁

 

Es, protams, arī ebal.😉

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

scAvenger
Pirms 50 minūtēm , usver teica:

 

Operāciju zāle. Ķirurgs veic operāciju.
Te pēkšņi no galda apakšas: - MJAU!
Ķirurgs: Škic prom no šejienes!

- MJAU!

- Prom es saku!
- MJAU!

Ķirurgs izgriež gabalu no operējamā, pamet zem galda: - Še, aizrijies!

 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Mums arī te čupa vispār bez simptomiem sēž mājās un saņem tik naudiņu. Atvaļinājums apmaksāts.

Skolās tagad ir flašmobs - aiziet slims skolēns uz skolu, izsludina karantīnu nākamajā-aiznākamajā dienā klasei.
Un tad ģimenes sāk piedalīties flašmobā, kaut arī simptomu klasē bijušajiem nav sākumā bijis.

 

Veicas, protams, ka vairums izslimo viegli, bet nu ja ar tādiem tempiem būtu pagājšziem viss izplatījies, tad bariem liktu nost karotes. Atkārtošos, bet sievastēvs pagājšziem tikai pateicoties brīnumam izdzīvoja, visa sievas ģimene grūti slimoja, sievasmātei ļoti ilgi bija komplikācijas. Vairāki paziņas ļoti grūti slimoja.

Labāk lai tauta pasēž mājās un priecājas par vieglumu nekā pārmest [augstākiem spēkiem|apstākļiem|valdībai], ka "ko tik viegli, liekēži tādi".

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 4 stundām , marrtins teica:

Te vēl:

Paga, nē, atsauci vajadzēja, par to, ka:

pirms 4 stundām , marrtins teica:

Tie "pilieni", ko aizturēs maska, tāpat momentā nosēdīsies zemē un nekādu skādi nedara.

un

pirms 4 stundām , versatile teica:

aerosoli,(..) iet tādām maskām garām netraucēti.

 

Nevis, ka covid izplatās ar aerosoliem. Tas tā kā būtu basic fakts.

tu tagad apgalvo, ka zeme ir plakana un kā pierādījumu ieliec saiti, kur kāds saka, ka zeme eksistē un nav romba piramīdas veida.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

tu tagad apgalvo, ka zeme ir plakana un kā pierādījumu ieliec saiti, kur kāds saka, ka zeme eksistē un nav romba piramīdas veida.

Nē, tas tu tagad prasi atsauces faktam, ka zeme ir apaļa un, ka noteikta izmēra pilieni ir pietiekami smagi, lai tūliņ nosēstos zemē, bet vieglie (aerosoli), kas tāpat tiek maskām garām ar izelpu, uzturas gaisā daudz ilgāk. Varbūt speciāli tev arī vēlāk sameklēšu.

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

ļa ti krisa - es tak tev speciāli, mļec, nocitēju, kam es gribu atsauci -

izcelšu speciāli cāļasmadzenēm - atsauci vajag tam, ka maska nevajg, jo lielie pilieni ir nekaitīgi arī bez maskas, bet mazie tāpat iet cauri maskai.

Nevis tam, ka pilieni nosēžas zemē

Nevis tam, ka aerosoli gaisā uzturas ilgu laiku

Nevis tam, ka marrtins šito teica 

Nevis tam, ka galvenais izplatības ceļš ir aerosoli

Nevis tam, ka pilienus maska aiztur

verstehen?

 

pirms 4 stundām , marrtins teica:

Tie "pilieni", ko aizturēs maska, tāpat momentā nosēdīsies zemē un nekādu skādi nedara. Galvenais izplatības ceļš - aerosoli, kas uzturas gaisā ļoti ilgu laiku un iet tādām maskām garām netraucēti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Zin... teica:

Nobeigumā piedāvā iegādāties telefona maciņu ar sudraba oderējums, kas aiztur ļaunās un nepareizas  frekvences. Pietam var arī iegādāties tādu, kas aiztur valdības signālu kas nolasot telefonu un contactless karti. 

Par bērniem. Nu labi, lai otršķirīgos* nevakcinē. Bet par to maciņu, vot, ja piedāvātu maciņu (pasīvo), kurš pārliecinoši pastiprina kaut vai VTV FTA frekvenci, mūžīga uvažuha un ticība viņiem.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Zin... teica:

aicina visus vecākus atteikties no zīdaiņu vakcinēšanās.

Atbalstu. Debiloīdiem ir jāizmirst.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nu hz, Lielbritānijā ceļ trauksmi, jo antivakset izvēlējušies arī jaunie pāri. Masaliņu pošu apjoms sarucis par gandrīz 10%, respektīvi, ja agrāk potejas 94% tad tagad 84%. Baidās, ka šis neizsauc nesmukas lietas. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , Zin... teica:

Pietam var arī iegādāties tādu, kas aiztur valdības signālu kas nolasot telefonu un contactless karti. 

Kā reiz šīs štelles tagad programmēju. Nu, ne valdības signālus, bet bezkontakta standarta norēķinus.Tas ir reāli grūti - gan aplikācijai paprasīt visas permisijas, gan izvēlēties pareizo kerneli, kas veiks transakciju (visa, mastercard vai citu), gan iebikstīt PIN kodu pie vajadzības, kad limits pārsniegts vai bankai uznāk luste, gan nodrošināt tīklu un lai citas aplikācijas neķer to nfc iniciatīvu.

 

Bet jo mazāk par to zin, jo lielāka pārliecība, ka tas tā viegli, nepiespiesti, attālināti astrāli notiek.

Labots - usver
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , usver teica:

attālināti astrāli notiek.

Protams, iešauj nanočipu pāris atomu lielumā un var nolasīt brīvi ar īlona zvaigžu saiti 😆

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , versatile teica:

Nevis tam, ka pilieni nosēžas zemē

Nevis tam, ka aerosoli gaisā uzturas ilgu laiku

Nevis tam, ka marrtins šito teica 

Nevis tam, ka galvenais izplatības ceļš ir aerosoli

Nevis tam, ka pilienus maska aiztur

Nu tu gan esi kaprīzā dvēsele, princesīt...

 

pirms 3 stundām , versatile teica:

atsauci vajag tam, ka maska nevajg, jo lielie pilieni ir nekaitīgi arī bez maskas, bet mazie tāpat iet cauri maskai.

Tu kārtējo reizi esi pārfrāzējis manis sacīto, bet nu pieņemsim, ka tāds nav bijis mērķis... Turklāt vēl daļa no taviem kaprīzajiem "Nevis" ir pretrunā tam, ko tu pieprasi. Lielie pilieni - nosēžas uz virsmām un nav kaitīgi. Jau cik reizes tas ir iztirzāts...

 

Mazie pilieni tiek mierīgi garām maskām:

Citēt

While a surgical mask may be effective in blocking splashes and large-particle droplets, a face mask, by design, it does not filter or block very small particles in the air that may be transmitted by coughs, sneezes, or certain medical procedures.

 

  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Zin... teica:

Telefona maciņu ar sudraba oderējumu

Loti laba ideja. Nosacīti dabisks antibakteriāls līdzeklis.

 

Ar koronu gan maz sakara....

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Vīruss lieliski var izdzīvot liela izmēra siekalu lāsē, bet būs knapi dzīvs un tendēts uz ātru nosprāgšanu  vissīkākā siekalu aerosola formā.

Un auduma maska ideāli aiztur lielas siekalu lāses. Protams, ja maskas vietā neizmanto draudzenes tīkliņzeķes.

Link to comment
Share on other sites

Interesanti. Ķīnieši, ka zināms, spļaudās kā kamieļi. Pat uz olimpiskajām spēlēm viņu valdība speciāli aicināja to uz ielām nedarīt. Lūk, iet ķīnietis no veikala, abas rokas aizņemtas, uz feisa maska, bet spļaut tā gribās?😏

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Trakāk man liekas ir ar kabatas lakatiņiem. Izpūš vai noslauka degunu un ieliek atpakaļ kabatā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Es jau vairs i nemaz nezinu kā skaidrot lai visiem pielec.

Ir fiziski sāpīgi lasīt to ārprātu...

Ja tev vieglāk ar gulbjiem un piranjām, tad premise tā pati - Amazone, liels sūknis, šauj pa gulbjiem. Tikai maska ir nevis filtrs ar kaut kādu acs diametru, bet ūdens... un gulbis sēž ūdenī... un ir divi lielgabali - viens šauj pa gaisu, viens šauj zem ūdens. Pirmajā gadījumā gulbim ar pirnaju noraus galvu, pieņemsim, 10m attālumā. Otrajā, gulbi uzšķērdīs, labi ja, 5m attālumā.

Viss. Tas ir tas, ko dara maska - samazina tavu izelpas spiedienu, samazina izplatības rādiusu, tā noteikti nesamazina vīrusa spēju inficēt un ir diskutabli vai samazina vīrusa koncetrāciju gaisā - slēgtā telpā bez gaisa apmaiņas visi inficēsis, ar vai bez maskām. 

pirms 3 stundām , kreizā Kāja teica:

Taču inficēšanas attālumu var strauji palielināt ar ventilācijas sistēmu (lidmašīnas, kruīza kuģi utt.),

Nē. Pilnīgas muļķības. Jebkuras ventilācijas sistēmas uzdevums ir GAISA APMAIŅA nevis pirdienu stumdīšana no A uz B klasi. 

Link to comment
Share on other sites

Ir vēl arī tādi, kas piedalās tvnet aptaujā, cik nu viņa patiesa, par to grūti spriest, bet nu, kā saka - kā ir, tā ir.

image.png.2d25f09b6b37bbfd63fd77175f2b9494.png

Link to comment
Share on other sites

Pēc tās aptaujas spriežot, vakcinētie labprātāk lasa citus resursus. Piemēram, nature.com.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, vakcinētie pamatā nelasa ''nekādus tādus resursus''.Dzīvē ir daudz kas interesantāks un lietderīgāks ar ko nodarboties.🙂

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

kā reiz dēļ ventilācijas.

Paklau, ja cilvēki inficējas lidmašīnās dēļ ventilācijas un VISI to zin, tad visiem sen vajadzētu saprast, ka maskas nedos NEKO. Jo tu šobrīd mēģini iestāstīt, ka gaiss, no kura tikai 40% ir recirkulēts un tas pats iet cauri diviem milzīgiem HEPA filtriem, var inficēt cilvēkus...

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Amazones piemērā ne velti bija gulbji kilometru augstumā, kaut reālie gulbji to nespētu. Attālums relatīvs pret vīrusam veicamo attālumu. Vel precīzāk būtu ja piemērā gulbji lidinātos stratosfērā. Tavs piemērs par 10m  nevelk pat uz spļāvienu tieši acī, nāsī, tad jau drīzāk kaut kas uz intensīvu inficētu asinspārliešanu.

 Tu vispār saprati, ko es rakstu? Mēģini oponēt reālai situācijai, nevis turpini idiotisko analoģiju ar gulbjiem.

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Visi inficēsies kad?

Lai tev būtu saprotami - VISI, kas būs tajā telpā nonāks saskarē ar vīrusu, vai visi saslims - nē. 

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Tāpēc jau grafiks ar laiku, inficēšanās procentu un tā visa izmaiņām atkarībā no attāluma. Sporta zālē visi inficēsies varbūt ja nosēdēs tur 2 nedēļas, reālajā dzīvē laiks ir mērāms minūtēs un stundās un tur ne tuvu nebūs ne 100% un pat ne 10%, tas jau sen ir zināms.

Neesmu neko tādu redzējis. Ieliec lūdzu.  

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Zemeslode arī ir slēgta telpa, tikai lielāka, tur nav vīrusam nepārvaramu sienu, kāpēc to neņem?

Ja tu nezini, kas ir slēgta, neventilēta telpa, es tev nevaru palīdzēt.

 

Bet vispār vari konkrēti - kuri mani argumenti? Tu priekš manis raksti tik haotiski, ka es, pavisam godīgi, īsti nesaprotu, kam/pret ko tu argumentē.

 

 

 

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jacobs teica:

Vispār jau, vakcinētie pamatā nelasa ''nekādus tādus resursus''.Dzīvē ir daudz kas interesantāks un lietderīgāks ar ko nodarboties.🙂

Piemēram, spamot forumā :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Piemēram, spamot forumā :D

Jā, to mēs arī tēmā redzam: binary

binary1049 posts

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

 Elementāra loģika saka ka iedomātas pilnīgi tīrais gaiss no ārpuses padots caur lidmašīnas ventilācijas lūku padod tevis izelpoto inficēto gaisu kā minimums visiem blakussēdētājiem.

Skaidrs, ka lidmašīnās un kuģos notiks masveida inficēšanās, jo pirmkārt pie iekāpšanas ir pilnīgs burziņš - viens otram stumjas garām. Otrkārt, pēc iekāpšanas lidmašīnas nekad nepaceļas uzreiz - visi sēž principā slēgta, neventilētā telpā. Nu un pēc tam vēl izkāpšana.

Ja tu domā, ka lidmašīnas "pūstais" gaiss ar savu plūsmu aiznes vīrusu pa visu kabīni, tad... tu esi lidojis? Tev baigi pūta kondiška ģīmī? Cik es esmu lidojis ne reizi pat neesmu jutis gaisa plūsmu. Un vēl viena lieta - tīri no inženiera skata punkta - gaisa pieplūde ir vienāda ar nosūci, pat ja tev sejā pūtīs vējš, tad ar tādu pašu spēku šis "vējš" tiks rauts uz grīdu, kur ir nosūce. Es pieļauju, ka tā var inficēt blakussēdošo, bet tālāk... stipri apšaubu.

pirms 3 stundām , kreizā Kāja teica:

Telpa var būt arī kilometru gara vai bezgalīgi gara, vai vispār visa zemeslode, tam nav principiālas nozīmes, nozīme ir attālumam, laikam, koncentrācijai.

Tu nonāc pretrunā viena teikuma ietvaros - pastāsti kā tev veidosies koncentrācija, ja telpa nebūs slēgta? Tobiš tu pats runā, ka svaigā gaisā inficēšanās risks ir zemāks un tagad tu saki, ka telpai nav nozīme... Bet OK, es tevi tagad tirsinu, es lieliski saprotu, ko tu gribi pateikt. Un es tev piekrītu. BET tas NAV tas, par ko es runāju.

Es runāju par maskām. Es reāli nesaprotu kā jebkurš no visiem taviem apgalvojumiem ir pretrunā ar @marrtins teikto? Vai manis teikto. Var bez piraijām un sūdiem? Jo man tavas analoģijas nepielec.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 23 stundām , kreizā Kāja teica:

Vēlreiz, īpaši neapķērīgiem!

takš noiets etaps, vis jāslēdz vaļā, nekādas maskas, nekādi ierobežojumi, tā jau esam no kaimiņvalstīm atpalikuši, nē, bet pamuļķa valdība tik visu kavē ..., kāpēc mēs nevarētu būt pirmie vienreiz starp Baltijas valstīm?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , alusbundza teica:

takš noiets etaps, vis jāslēdz vaļā, nekādas maskas, nekādi ierobežojumi, tā jau esam no kaimiņvalstīm atpalikuši, nē, bet pamuļķa valdība tik visu kavē ..., kāpēc mēs nevarētu būt pirmie vienreiz starp Baltijas valstīm?

Jā, šobrīd izskatās, ka sertifikātu sistēma sevi ir izsmēlusi. Tikai neliela daļa paņēma vai plāno ņemt boosteri un inficējas visi. 

 

Sliktākais, ka sertifikātiem ir derīguma termiņš un, ja gribēs braukt uz ārzemēm tur tāpat prasīs, lai ir atkārtoti vakcinēts vai pavisam nesen izslimojis.

 

Kamēr šo ierobežojumu noņems, visticamāk, paies vairāki gadi. Tas apbēdina visvairāk. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 18 minūtēm , Metrs teica:

visticamāk, paies vairāki gadi.

maijā vis būs beidzies, varēs braukt kur gribēs, bet būs jauna problēma izdomāta, tavas naudas vērtība būs nokritusies līdz krievu rubļam, un tu nevarēsi nekur aizbraukt dēļ nabadzības ....

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...