Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Spīd tumsā?

Vot skatos uz masku un domāju... kaut kāds panīkums mārketingā iestājies. Kādreiz pat uz namu pārvaldes rēķiniem otrā pusē bija reklāma. Tak varēja uzprintēt kaut kādu anālo svecīšu ar omega 3 taukskābēm reklāmu vismaz virsū.

  • Haha 4
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nezinu, piepildās viņa prognozes vai nē, bet lai 27 tūkstoši cilvēku dienā dabūtu pozitīvu testu, pozitīvo gadījumu īpatsvaram pret testētajiem jābūt tuvu 100% vai pat virs 100%. Citādi ar tagadējo testēšanas kapacitāti varētu būt grūti sasniegt tādus skaitļus.

 

Nu tas tā, humoristiska atkāpe.

 

Ja mazliet nopietnāk, tad dēla skolā no 26 klasēm šodien attālināti mācījās 14. Rīt it kā 12 (viena otrā un viena trešā nav uzrādīta kā "attālināti"). Līdz vakaram, protams, tas var mainīties. Kas interesanti - mazās klases turās visbrašāk. Grūti spriest, ko tas nozīmē - vai nu veiksmīgāk distancējas un/vai mazāk socializējas ārpus skolas, vai nu asimptomātiskāki (tik ļoti, ka pat testi neuzķer), vai arī lielās klases iet karantīnā kā skolotāju kontaktpersonas.

Link to comment
Share on other sites

nu par tām mazajām klasēm, kā kurā vietā. Mēs no šodienas jau 2.reizi šajā mēnesī uz online. 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 24 minūtēm , binary teica:

bet lai 27 tūkstoši cilvēku dienā dabūtu pozitīvu testu, pozitīvo gadījumu īpatsvaram pret testētajiem jābūt tuvu 100% vai pat virs 100%

Vai arī pēc Slovēnijas piemēra, jāļauj iedzīvotājiem reportēt paštestus.

Laboratorijas uzkārušās, vai, kāds prieks, ka Trojanska cipari nepiepildīsies, ne? Pofig par realitāti, galvenais cipars!

Tas gan dažiem netraucēja spiegt, ka Trojanska prognozes ir garām. Un tagad jūtas lepni, jo, redz, mums labori nevar notestēt tik daudz saslimušo, kā rāda modelis (un nav iemeslu, kāpēc lai nebūtu tāds skaits reāli saslimušo dienā).

Ko lai saka. Kovids daudzu īsto raksturu parāda.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Jurkins teica:

Ar kuru pusi uz āru tā zilā maska jānēsā?Ar tumšo vai gaišo?

Es lieku ar strikisu piekausējumu uz āru - sanāk ka biski labāk piegul, Nav tās "ausis" pa stūriem; parasti sanāk ar  balto pusi uz ieksu...

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , ivo teica:

Būtiski ir tikai cik ir smagi slimo, stacionējamo!

Piekrītu, tomēr nav pamata uzskatīt, ka pie tik krasa saslimušo skaita pieauguma, stacionējamo skaits paliks zems.

Tāpat jaunajam variantam saslimšanas grafiks ir citādāks, slimnīcā nonāk vēlāk un procentuāli mazāk, bet smagākā stāvoklī.

Pašam šodien ir nedēļa riņķī kopš saslimšanas, testi negatīvāki nepaliek - vīrusa slodze, tātad, ir augsta un esmu lipīgs. Pirmajiem variantiem šis periods bija īsāks.

Pirms 2 minūtēm , latscrap teica:

Ar kuru pusi uz āru tā zilā maska jānēsā

Gadiņu vai pusotru esi nokavējis, tagad par ffp2 būtu laiks interesēties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Piekrītu, tomēr nav pamata uzskatīt, ka pie tik krasa saslimušo skaita pieauguma, stacionējamo skaits paliks zems.

Tāpat jaunajam variantam saslimšanas grafiks ir citādāks, slimnīcā nonāk vēlāk un procentuāli mazāk, bet smagākā stāvoklī

Nu uk paredzeja zilas briesmas ar slimnīcām, realitāte ar Omikronu nonak mazāk nekā domāja. Ok, vakcinacijas aptvere, un mazāk zirgu zāļu pielūdzēju, bet tapat, gatavojas ļaunākam scenārijam nekā beigās ir. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

testi negatīvāki nepaliek

Tas, ka tests ir pozitīvs, nenozīmē, ka esi infekciozs. Tagad skaitās, ka 7 dienas pēc pirmā pozitīvā testa vairs neesi bīstams nevienam.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Stepselis teica:

šis labi, jo zinu čomus, kuram paštesti pozitīvi un ir simtomi, bet negāja nodot ofic. analīzes lai sertifikātu neanulē - jo jābrauc ceļot, copēt ut.t...paslimoja pāris dienas un drasē rīņķi. Nesaku ka tas ir labi, bet visiem tas covids jau zb/..man ar biku iesnas un kakls sap paris dienas, bet neiešu testu taisīt,zb jau pie katrām iesnām testu taisīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Kā reizi tas, ka "skaitās" vēl neko nenozīmē. Vidējā temperatūra slimnīcā. Ja testam pozitīvā strīpiņa izsprāgst momentā, nevis pēc kaut kāda brītiņa, tad vīrusa slodze ir liela.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , versatile teica:

Laboratorijas uzkārušās, vai, kāds prieks, ka Trojanska cipari nepiepildīsies, ne? Pofig par realitāti, galvenais cipars!

Par realitāti "tiem tur, augšā" vienmēr ir bijis pofig. Nu veica vienu nelielu pētījumu par antivielām sabiedrībā, secināja, ka antivielas ir krietni lielākam skaitam nekā oficiāli pienāktos. Nu un? Ko tālāk? A neko - bija publiska atskaite, pēcāk par to vairs skaļi nerunāja. Atliek vien minēt, kāpēc.

 

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

Gadiņu vai pusotru esi nokavējis, tagad par ffp2 būtu laiks interesēties.

Par FFP2 varēja interesēties arī pirms gada un diviem (pandēmijas sākumā bija ļooooti grūti nopirkt FFP2, pat ar vārstu, kādas mani interesēja).

Tagad drīkst lietot arī medicīniskās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , osscar teica:

bet negāja nodot ofic. analīzes lai sertifikātu neanulē - jo jābrauc ceļot, copēt

Prioritātes. Vienam cope pret otra reanimāciju.

This is why we can't have nice things.

Just now, binary teica:

Atliek vien minēt, kāpēc.

Soross ieskaitīja.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , versatile teica:

Gadiņu vai pusotru esi nokavējis, tagad par ffp2 būtu laiks interesēties.

Pagājshonedēl rimi cenu zīme ffp2 stāvēja (2$par 2gab laikam) bet visas bija izpirktas :(... Būsu  veikalā - ja būs, tad panemsu - izmēgināsu, nav  jau grūti...

Link to comment
Share on other sites

speciāli neapdraudu nevienu.vienītī uz ezera pasēdēt jau var

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Prime teica:

nu par tām mazajām klasēm, kā kurā vietā. Mēs no šodienas jau 2.reizi šajā mēnesī uz online. 

Kā uzrakstīju par situāciju dēla skolā, tā saņēmu info, ka dēls ir kontaktpersona - pirmdien bijis kontakts ar covid pozitīvu personu (skolotāju).

Atsūtītajā SPKC dokumentā rakstīts - "Izglītojamais turpina mācības, katru dienu veicot testu. Testēšanās patlaban notiek skolā."

Pēc tā SPKC papīra spriežot, mācības būs klātinē (no skolotājas vēl nav info). Ej nu saproti…

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 4 minūtēm , osscar teica:

paštesti pozitīvi un ir simtomi, bet negāja nodot ofic. analīzes lai sertifikātu neanulē - jo jābrauc ceļot, copēt

Šitie ir tādi paši kā tie, kurus pēc lidmašīnas avārijas, kurā daudzi sadega dzīvi, intervēja TV. Ar visām rokas bagāžas šmotkām pie rokas. Galvenais, ka viņiem viss kārtībā.

Pirms 1 minūtes , latscrap teica:

agājshonedēl rimi cenu zīme ffp2 stāvēja (2$par 2gab laikam) bet visas bija izpirktas

Ali, 100 par 20 eur, piegāde 10 dienu laikā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

speciāli neapdraudu nevienu.vienītī uz ezera pasēdēt jau var

A statoilā pēc pīpēm?

Link to comment
Share on other sites

nu nevajag dramatizēt..rāli visi visapkārt ir kontaktpersonas, skolās slimo, bd, slimo...darbā visi kontaktā ar kādu..vienkārši besis jau.

Pirms 2 minūtēm , latscrap teica:

A statoilā pēc pīpēm?

ne nepīpeju, maksāju par degvielu "pie sūkņa".

Reāli nav iespējams izolēties pie šitāda saslimušo skaita...vai nu s;īkie atnesīs vai darbā kāds to draņķi

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , versatile teica:

Ali, 100 par 20 eur, piegāde 10 dienu laikā.

Nu panem, es pārīti no tevis atpirksu, vairāk man nevajadzēs...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , ivo teica:

Manuprāt ir pilnīgi nebūtiski cik ir saslimušo dienā. Būtiski ir tikai cik ir smagi slimo, stacionējamo!

Par stacionētajiem piekrītu.

Par saslimušajiem (nestacionētajiem) - koks ar diviem galiem. Lai gan … ja ir daudz saslimušo, sanāk tāda kā "visaptveroša mājsēde" bez nekādām ārkārtas situācijām - varbūt tā pat ir labāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

Kā uzrakstīju par situāciju dēla skolā, tā saņēmu info

Kā saka:''Nakarkal"

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , osscar teica:

nu nevajag dramatizēt..rāli visi visapkārt ir kontaktpersonas, skolās slimo, bd, slimo...darbā visi kontaktā ar kādu..vienkārši besis jau.

ne nepīpeju, maksāju par degvielu "pie sūkņa".

Reāli nav iespējams izolēties pie šitāda saslimušo skaita...vai nu s;īkie atnesīs vai darbā kāds to draņķi

Zini tāda jokaina lieta :

protams, uz ezera sēzot tu nevienu neaplipināsi

protams, ir (ar nelielu piepūli) iespēja aizklūt līdz ezeram nevienu neapdraudot (ja vien nedzīvo blokmājā)....

bet skaidrs ka tie kas inficējas tomēr inficējas no citiem slimajiem - ja jau (pash)tests pozitīvs, pasēdēt mājās to nedēlu (vai ciktur) būtu mazākais ko varētu  darīt. Atpūties, skaties filmas, trin  ākjus, gan jau ledus vēl nenokusīs :)

 

vai tu gribētu lai katrs individuāli izvērtē vai pasizolācija vajadzīga vai ne??

Labots - latscrap
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

nē neesmu slims , nav covids, peipusā biku sapūta :D  bet vienkārši redzu ka maniem apkārtiejiem pamazām jau sāk apnikt tāpat kā man..ok visi boostoti etc, bet jau visiem zb reāli. visi brauc slēpot etc///vienkārši redzu kas notiek apkārt. 🙈  + vēl tās rindas iz testiem...domāju ka reāli slimi ir daudz vairāk, tikai neiet nodot tos testus-vai bez  kādām pazīmēm slimo.  Par pašizolačiju hvz...bet šķiet ka 7 dienās jau nu parasti visi man zināmie tika galā, pat ātrāk 2 -3 dienas.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

nē neesmu slims , nav covids, peipusā biku sapūta :D  bet vienkārši redzu ka maniem apkārtiejiem pamazām jau sāk apnikt tāpat kā man..ok visi boostoti etc, bet jau visiem zb reāli. visi brauc slēpot etc///vienkārši redzu kas notiek apkārt. 🙈

Es par tiem taviem comiem, kas ar pozitīvu (pash?)testu drasē apkārt... Es, personīgi, arī  dēl punkiem vai kakla ikdienu neapturētu, bet testu uztaisītu - esmu jau pārīti uztaisijis...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Prime teica:

Kā saka:''Nakarkal"

Ne īsti jā, ne īsti nē. Vakar ienācās info, ka "gaidām laboratorijas rezultātus un oficiālo paziņojumu."

Bet joprojām izskatās, ka varētu arī nebūt attālinātās (ar visu karantīnu)… Jāgaida vakaru.

Link to comment
Share on other sites

vakar piem. kačalkā ( brendu neminēšu) visi ienāk bez maskām, recepcijā bez maskām - visiem po. visiem jau reāli ir vienalga.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , latscrap teica:

Es, personīgi, arī  dēl punkiem vai kakla ikdienu neapturētu, bet testu uztaisītu - esmu jau pārīti uztaisijis...

Tieši tā. Es arī uztaisīju, vienā reizē dabūju pozitīvu, atkārtoju - atkal pozitīvs. Tad gan apturēju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

vakar piem. kačalkā ( brendu neminēšu) visi ienāk bez maskām, recepcijā bez maskām - visiem po. visiem jau reāli ir vienalga.

Nu nez, es vēlaizvien (medicinisko) masku lietoju diezgan disciplinēti. Protams, pie klientiem braucot - manuprāt tas  ir pieklājības jautājums - cik esmu novērojis citi  arī  lieto... Vai traucētu ka eju kacalkā un tur  nelieto masku - drosi vien ka ne, pats gan lietotu (uz svariem bez problēmām, kardio - diez vai) diezgan poh ko citi  padomātu... Kacalkās par laimi parasti it laba  ventilacija, veseligi cilveki ;). 

Kā jau agrāk esmu teicis - manā uztverē tās  maskas ir  vienkārsi, efektīvi un galvenais daudz labāk par citiem piespiedu lidzekliem... Varbut tas  tikai man personīgi - neuztveru maskas par apgrutinajumu (lietoju gan "nepareizi")

Pirms 9 minūtēm , versatile teica:

Tieši tā. Es arī uztaisīju, vienā reizē dabūju pozitīvu, atkārtoju - atkal pozitīvs. Tad gan apturēju.

Nu, pareizi ka apturēji

Kā sajūtas? Kur dabūji? No osscar  choma? Esi " būstots"? Domā "omikrons"?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , osscar teica:

visiem jau reāli ir vienalga

Bet loģiski. Man arī pilnīgi pajāt - 3 potes ir, meita tikko izslimoja (veselas 2 dienas jutās nedaudz slima), pats arī nepilnu nedēļu nejutos labi, bet tests negatīvs. No kā man baidīties???

p.s. vakar vienā nelielā veikalā redzēju kolorītu personāžu - medicīniskā maska uz mutes, pilnīgi novalkāta, plūksnaina, krāsu mainījusi, izskatījās vismaz gadu diendienā nēsāta + vēl deguns ārā. Visiem poh, neviens pat neizrādīja.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Daudz saslimušo - visiem poh - neievēro noteikumus - daudz saslimušo - visiem poh...

Sakarība nav pamanāma?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , msp teica:

ar apenēm...

apenēm vienkārši nesajaukt puses - dzeltenais pleķītis uz priekšu, brūnais uz aizmuguri :D

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , latscrap teica:

Kā sajūtas?

Esmu būstēts, sajūtas - figviņzin. Bija 2 dienas kā normāla saaukstēšanās, tagad it kā labāk, bet zvērā ātri nogurstu. Pieslēdzos darba mītiņam uz 30min, pēc tam reāli piekusis un nosvīdis, lai gan tikai jāsēž krēslā un smadzene bik jāpakustina. Nekas foršs.

Pirms 1 minūtes , ivo teica:

dzeltenais pleķītis uz priekšu, brūnais uz aizmuguri

Tās jau vēl tīras.
Netīrām jāskatās, kurš pleķītis uz iekšu...

Link to comment
Share on other sites

es protams ievēroju visu ko vajag, bet paskaties riņķi, veicī doķus reti kur prasa, sertifikātu netīšām sievas parādīju, neviens neko - ka tik derīgs. Var saprast, ka cilvēkiem vienkārši jau piegriezies biku...

Link to comment
Share on other sites

Just now, versatile teica:

Esmu būstēts, sajūtas - figviņzin. Bija 2 dienas kā normāla saaukstēšanās, tagad it kā labāk, bet zvērā ātri nogurstu. Pieslēdzos darba mītiņam uz 30min, pēc tam reāli piekusis un nosvīdis, lai gan tikai jāsēž krēslā un smadzene bik jāpakustina. Nekas foršs.

Nu veselojies, izklausās ka dzīvosi! Cik lasu tad omikrons nākot ar kakla sāpēm ne  klepu & temperatūru - kas, tipo, ir  labi laikam (palsies, spid'ainajiem dienvidāfrikāniem)

Kāpēc nenem slimībaslapu? Vai tik globālais kapitāls atkal nav  mūs  ap stūri apvedis 😕

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, latscrap teica:

Kāpēc nenem slimībaslapu?

Paņēmu, bet gada slēgšana, ir mītiņi, kuros jāpieslēdzas. Nav jau tā, ka nevaru parunāt.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...