Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , ruukjis teica:

tenor2.gif.dd4d2c4ad35c92b46672eb0bfcb48069.gif

Nu tad Tev arī to pašu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ruukjis teica:

Tu te aktīvi iestājies pret cilvēku stulbumu. Nu tad parunāsim par tavējo:

1. Nav saprotams kādā sakarā tu te piesauc Angeli Merkeli un viņas vakcīnas

2. Vakcīna pret pneimokoku

3. Nav ekskluzīva veciem cilvēkiem - pieejama katram, kurš vēlas

Ir pieejamas, bet nereklamē. Savai mammai ar hronisku HOPS dabūju bez maksas pirms 3 gadiem. Kopš tā laika vispār neslimo.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 21 minūtēm , gitis teica:

Ir pieejamas, bet nereklamē.

Kā nu ne. Jau kaitēkļa pašā sākumā TV bija saruna par šo tēmu un tika arī pateikts, ka pneimokoka vakcīna novērš smagas plaušu problēmas, kā arī atšķirībā no gripas, jāvakcinējas tikai vienreiz. Es jau gan sen, pēc izstaigāta plaušukarsoņa (protams, pie dakteriem negāju, kaut daudzi ir rados un draugos, klepojot kādu nedēļu rēju kā suns:biggrin:, bet vēlāk ieraugot rentgenu, man šo prieka vēsti paziņoja). Par bezmaksas nezinu, šķiet, pirms gada/pusotra noteiktu laiku bija pensionāriem, bet tā pieejams pie ģimenes ārstiem jebkuram jebkurā laikā, ja nemaldos 70 - 80 eur.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Jau kaitēkļa pašā sākumā TV bija saruna par šo tēmu un tika arī pateikts, ka pneimokoka vakcīna novērš smagas plaušu problēmas, kā arī atšķirībā no gripas, jāvakcinējas tikai vienreiz. Citāta beigas. No personīgās pieredzes- savu mammu pirms šīs vakcīnas 2 reiz gadā vadāju uz bronhoskopiju plus bronhu skalošanu. Nu jau 5 gadus viss kārtībā. Nezinu, kāpēc šo vakcīnu ģimenes ārsti nerekomendē. Un jā. Bija bez maksas, tagad vairs nē.

 

Link to comment
Share on other sites

energys

FB no oho.lv lapas bija publicēts:

"-Kāpēc neesat uzvilcis izplētni?

- Ai da nu, visādas blaknes var būt- Mugura svīst un noberzt var. Un neviens arī neuzņemas atbildību, ka 100% atvērsies.".

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Pilnīgi pareizi. Un reti kuram jau tas izpletnis ir nepieciešams :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Sūdi būs ? Esmu nedaudz iebremzējies ar nogaidīšanu , kas būs , kas nebūs , bet izskatās , ka jāpasteidzas "nošpricēties" , jebšu varu vēl nogaidīt ?

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Tikko dabuju faizera bateriju poti.

 

Rīt padošu ziņu, visi biedē, ka otrā taisni esot tā īstā.

 

Nu ja nedodu ziņu, tad jau jums viss skaidrs.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Viss atkarīgs no tava vecuma un organisma īpatnībām.  Bet kaut kad jau vakarpusē un rīt var būt neliela temperatūra un neliels diskomforts, bet parīt jau viss OK (vismaz man pēc Moderna tā bija). Ir gan dzirdēti gadījumi, kad ir smagākas sekas 1 - 2 dienas.

Link to comment
Share on other sites

@ImissimI Jap. Tā ir taisnība. Pēc pirmās vispār nekas. Drusku juta, ka plecā kaut kas iemaukts. Bet pēc otrās gan nākošajā dienā papurināja. Nevis potes dienā, bet tieši nākošajā. Nekas traks, sajūtas kā uz mērenām paģirām, ar nelielu temperatūru, kura uznāk un pāriet. Vakarā ap 20iem visi efekti bija pilnībā pārgājuši. Un tas čalim, kurš gadiem nav slimojis ar gripu. Mana rekomendācija - pēc otrās potes nākamajā dienā labāk neko neieplāno. Iespējams, būs sūdīgs miegs, nu un plus tas drudzītis. 

Muterītei, savukārt, pēc Moderna špricēm pēc viņas vārdiem nevienā acī ne pēc pirmās, ne pēc otrās potes, ~70 gadi.

Lai laba veselība!

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

@raiviic hvz, ērču potes, difteriju potes utt, pilnīgs pofigs. Pirmā pote roka sāpēja, bet arī varbūt pārcentos ar krūmgriezi un karstumu.

@kurtka bija ideja ar kartingu izgāzt, bet pārcēlu, nevarēs stūri pagrozīt kā nākas.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Man pēc pirmās viss bija ok, biki roku juta. Novilku vēl 200km ar moci bez diskomforta.

Pēc otrās otrajā dienā uz kādu stundu biki vate galvā ievācās un acis nomiglojās. Operatīvi ierāvu ibīti, pasnaudu un tālāk jau viss kārtībā. 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

Viņa, redz, nesaprot kāpēc viņai jāpotējas, ja auditorija nav potēta!

Varbūt beidzot tas būsi tu, kurš izskaidros un pamatos, kāpēc kādam būtu obligāti jāvakcinējas? Visi klaigā, bet pamatot neviens nespēj. Nav spējuši gan Viedie no valdības, gan tepat vietējie foruma klaigātāji.

 

Nu? Cik tad ir 2+2? Bez ironijas.

Labots - marrtins
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, marrtins said:

Nav spējuši gan Viedie no valdības, gan tepat vietējie foruma klaigātāji.

Ar intelektu apdalītajiem nav jēgas ko īpaši papildus skaidrot, tāpat nepieleks, lieki zaudēts laiks.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ImissimI teica:

visi biedē, ka otrā taisni esot tā īstā.

Kā kuram. Man pēc pirmās faizer potes nekas, pēc otrās arī nekas.

Link to comment
Share on other sites

Cirka Lācis
16 minutes ago, kreizā Kāja said:

Skolā apmēram 40 klases, nepotēta skolotāja strādā ar, nu nezinu, 20-30 klasēm, māca ģeogrāfiju. Vienā no klasēm atnāk slims bez simtomiem bērns, vai vienkārši nēsātājs...  Skolotāja 100% ka saslims vai kļūs par nēsātāju, tas ir tikai laika jautājums, var statistikai paņemt kaut 5 tādas skolotājas un varbūtība pilnīgi noteikti nostrādās. Attiecīgi šī nepotētā auša apmēram nedēļu strādās un pakāpeniski inficēs 50-75% no skolas audzēkņiem, kā arī tusojoties pa daudz šaurāku skolotāju istabu vēl lielākā apmērā iedarbosies uz kolēģiem. Rezultātā skola slēgta un ~ 1000 audzēkņu ģimenēs karantīna + saslimušie. T.i. vienas aušas dēļ vistiešākajā pakāpē cietīs ~ 2500 cilvēki. Nepretendēju uz absolūti matemātisku precizitāti, tas arī nav tik svarīgi, bet ja visi skolotāji ir potēti, tad varbūtība samazināsies ~ 100-1000 reizes, izejot no brīvi pieejamiem statistikas datiem. Problēmu varēs lokalizēt vienas klases vai audzēkņu gada apjomā.

 

Protams, vīruss var no slimā bērna pāriet uz nepotēto skolotāju, bet tas ir maznozīmīgi salīdzinājumā ar to, ka vīruss pirmkārt var izplatīties bērnu pašu starpā. Piemēram, klase ar 20 skolēniem un vienu skolotāju priekšā. Skaidrs, ka vīrusu nodos primāri skolēns-skolēnam un skolotāji visā ķēdē ir skaitliski nenozīmīga daļa. Teiksim skola ar 800 bērniem un 40 skolotājiem. No kopumā 840 cilvēkiem, kurus ideālā gadījumā vajadzētu paglābt no covid, skolotāji sastāda nepilnus 5%. Varētu padomāt, ka šo 5% potēšana būs tas, kas paglābs no jauniem covid viļņiem. Izsmiekls. Potējiet tos skolotājus cik gribat bet ne jau nu tāpēc bērni izbēgs no covid. Vai nu potējiet pašus bērnus (manuprāt nekā slikta šajā pieejā) vai arī akceptējiet to, ka bērns izslimos dabiski.

Labots - Cirka Lācis
  • Atbalstu 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 27 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Skolotāja 100% ka saslims vai kļūs par nēsātāju,

Bet ja skolotāja būs potēta, tad par nēsātāju var kļūt vienalga un to pat nezinot.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ruukjis
Pirms 12 minūtēm , kreizā Kāja teica:

skolotāja strādā ar, nu nezinu, 20-30 klasēm,

Ūja, ūja. 10 klases ir griesti, ar ko vienam skolotājam būtu jātiek galā. Turklāt tevis paša minetajā scenārijā tu kaut kā esi ieciklējies, ka aplipina skolotāju. Bērns bērnu arī var aplipināt un tas scenārijs neko diži neatšķirsies. 

Es nezinu... es esmu frontē, ka spiest skolotājus vakcinēties nav baigā vajadzība. Galvenokārt tāpēc, ka bērni to drazu izvazās daudz meistarīgāk kā skolotājs. 

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 7 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Skolotāja 100% ka saslims vai kļūs par nēsātāju...pakāpeniski inficēs 50-75% no skolas audzēkņiem

Pirmkārt. Vieni vienīgi pieņēmumi - attiecīgi arī secinājumi nederīgi. Turklāt pagaidām nav arī nekādu datu, ka vakcinēta skolotāja nebūs vīrusa tālāk pārnēsātāja, lai arī ir cerība, ka varētu mazākā mērā. Respektīvi, uz cerībām balstoties, obligāti likt kādam vakcinēties ir neprāts. A ko darīt, ja tas bērns inficē vakcinētu skolotāju un tā aplipina 2500? :sarkasms:

 

Otrkārt. Vakcinētām personām vispār nebūtu jāsatraucas - tās novērš smagu saslimšanu un nāvi no slimības, kurai izdzīvošanas rādītājs arī bez vakcīnas ir 99.98%.

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Slimības gadījumā skolotājs līdz pat 1 mēnesi ir out of business. Ja viņš pirms tam paspēj aiziet patusēt ar citiem skolotājiem, tad skolu var slēgt uz mēnesi. Jauka perspektīva izglītības nepārtrauktības nodrošināšanai.   

Un daudzi skolotāji jau ir tajās vecuma grupās, kur lielākas iespējas dabūt smagu slimību, atstiept kājas.

Link to comment
Share on other sites

Cirka Lācis
Just now, e = d said:

Slimības gadījumā skolotājs līdz pat 1 mēnesi ir out of business. Ja viņš pirms tam paspēj aiziet patusēt ar citiem skolotājiem, tad skolu var slēgt uz mēnesi. Jauka perspektīva izglītības nepārtrauktības nodrošināšanai.   

 

Tas gan ir labs arguments. Nu nepārspīlēsim ar to 1 mēnesi, bet 1-2 nedēļas jā. 

Bet tīri kā "glābsim bērnus no covid", "apturēsim jaunus covid uzliesmojumus" - tur tikai skolotāju obligāta potēšana ir neefektīvs līdzeklis. Tad ir jāpotējas plašākam cilvēku lokam, ieskaitot bērnus un tos mūsdien apbižotos nabadziņus, kuru tiesības ierobežojot pote, vai kādas nu tur viņiem tās problēmas esot. 😀

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 2 minūtēm , Cirka Lācis teica:

ieskaitot bērnus un tos mūsdien apbižotos nabadziņu

Novāc savas medainās ķepas no bērniem! Un mūsdienu apbižotie ir taisni tie, kas uz katra stūra klaigā, ka kāds viņus visu laiku apdraud, tajā pašā laikā stumjot ģīmī bigmac ar aliņu un smēķi!

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

ruukjis
Pirms 9 minūtēm , marrtins teica:

Un mūsdienu apbižotie ir taisni tie, kas uz katra stūra klaigā, ka kāds viņus visu laiku apdraud

Tie ir tie paši - vakcinēties negrib, bet pamēģini tik paskatīsies uz viņu, neuzvelkot masku.

Link to comment
Share on other sites

Cirka Lācis

Nū mans pēdējā laika viedoklis ir tāds, ka sabiedrības attieksme pret covid ir apmēram tāda pati kā bērnam pret sērkociņu kastīti. Var stāstīt cik grib, ka tas ir bīstami un var sanāk apdedzināties, bet nekas jau tajā mazajā galviņā neaizķersies kamēr tiešām nesanāks apdedzināties.

 

Apmēram tāpat ar Latvijas sabiedrību - tādas riktīgi pilnas slimnīcas un lielas problēmas nekad neredzējām, tāpēc joprojām nesaprotam, kāpēc vispār jācīnās/jāpotējās vai ko nu tur vēl sliktā valdība grib.

 

Tāpēc šobrīd nemaz nebūtu slikts variants atcelt pilnīgi visus ierobežojumus un vienkārši skatīties, kas notiek. Ja nekas briesmīgs nenotiks - nu lieliski. Varam par šo lietu aizmirst. Ja tomēr slimnīcas tā riktīgi aizsprūdīs un sāksies dažnedažādas likstas, nu tad vismaz būsim apdedzinājušies un vairs nebūs jautājumi "kam tas vajadzīgs", "es negribu", "man Kariņš spiež" un pārējais bū bū mē mē...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 8 minūtēm , Cirka Lācis teica:

Tāpēc šobrīd nemaz nebūtu slikts variants atcelt pilnīgi visus ierobežojumus un vienkārši skatīties, kas notiek. Ja nekas briesmīgs nenotiks - nu lieliski. Varam par šo lietu aizmirst. Ja tomēr slimnīcas tā riktīgi aizsprūdīs un sāksies dažnedažādas likstas, nu tad vismaz būsim apdedzinājušies un vairs nebūs jautājumi "kam tas vajadzīgs", "es negribu", "man Kariņš spiež" un pārējais bū bū mē mē...

Gluži manas domas - it kā pieauguši cilvēki, bet auklīti vienmēr vajag. Paša atbildība - mazgāt rokas, valkāt maskas, distancēties, vakcinēties... 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Nu tāpēc, ka izskatās, ka būs trešā un, ļoti iespējams, vēl un vēl. Un tas teikums nav "es", bet "mēs" personā.

Link to comment
Share on other sites

Mēs jau ietver tevi ar.  Ok, laipni lūgts vakcinēto pulciņā.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Hehe - visam savs laiks. Bet gatavoties jau var dažādi, ne tikai ar potīti pleciņā. Piemēram, gatavoties kārtējai histērijai un propagandai :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 1 stundas , marrtins teica:

Paša atbildība - mazgāt rokas, valkāt maskas, distancēties, vakcinēties... 

Par to vai un ar ko saslimt un nosprāgt pats - pilnīgi vienalga, būs tīrāks gaiss normāliem cilvēkiem. BET - tad dzīvo mežā un nekad nekur nerādies sabiedrībā.

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 8 minūtēm , raiviic teica:

BET - tad dzīvo mežā un nekad nekur nerādies sabiedrībā.

Kāpēc? Varbūt pats dzīvo mežā un nerādies man acīs?

 

Lab, es jūs atstāšu uz mirkli, bet tikmēr turpināt klausīties ekspertos:

experts.thumb.jpg.b959a7106e378fb8e879650c6d680fb1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cirka Lācis
12 minutes ago, kreizā Kāja said:

Te jau arī var skaidri redzēt pilnīgu neizpratni. Skolotāji ir tilts starp skolēniem, bez tiem iespēja ka pirmklasnieki masveidā inficēs vienpadsmitklasniekus ir ļoti maza, jo viņi nav tendēti kopā tusoties.

 

With all due respect, Tev pašam acīmredzot nav īpaši laba izpratne par to kāda mutuļojoša masa ir skolēni starpbrīžos, garderobē, gaiteņos, ēdnīcā utt. Var jau mēģināt organizēt apstākļus, kur klases savā starpā netiekas, bet cik tas ir reāli? Pilnīga fantastika.

Link to comment
Share on other sites

ruukjis
Pirms 12 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Te jau arī var skaidri redzēt pilnīgu neizpratni. Skolotāji ir tilts starp skolēniem, bez tiem iespēja ka pirmklasnieki masveidā inficēs vienpadsmitklasniekus ir ļoti maza

Tu turpini demonstrēt cik tev ir maza izpratne par skolas struktūru - 11. klases skolotāji nemāca neko 1. klases skolniekiem. Vidusskolām ir citi skolotāji. 

Katram skolotājam ir kaut kāds noteikts klašu skaits. Jo slodzes. 

Tāpat kaut kā esi ieciklējies, ka tas slimais skolotājs vazāsies pa skolu, visus aplipinot. Varbūt gulēs mājās un nekur neies.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...